Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Mozgásszervi problémák


  • Please log in to reply
339 válasz a témához

#81 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 12:32

Natos, más egyszerû szerkezetekkel is ennyi problémád van?

(Mer akkor vibrátort ne vegyél!) :gm:


Nem is tudom... amíg lehet, mindenbõl a bioverziót használom.

#82 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 12:34

Nem is tudom... amíg lehet, mindenbõl a bioverziót használom.


Na, akkó biolabda. :) Vagy vegyél egy pónit és azon ülj a gép elõtt. :kir:

#83 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 12:42

Hülyék.

#84 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 13:44

Na, akkó biolabda. :) Vagy vegyél egy pónit és azon ülj a gép elõtt. :kir:


Mondasz valamit, térdeplõszék helyett ha vesz az ember egy nagyobb hintalovat, és lefûrészeli a fejét, akkor elfér az íróasztal elõtt. :)

#85 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 25. - 10:43

Új gyógymód!

Tegnap véletlenül rávágtam a kocsiajtót az ujjamra. Annyira fájt, hogy elbõgtem magam, tiszta lila az ujjam, a körmöm valószínûleg le fog esni. Viszont azóta nem fáj a derekam. Próbáljátok ki! :kir:

#86 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 25. - 10:54

Kipróbáltam a gyere ugráló labdáját, biolabda helyett - hát mit ne mondjak, nem túl stabil szerkezet... :eek: 55 cm az átmérõje, de az orrommal tudom csak a klaviatúrát nyomkodni :D Ja különben nekem a konstans 10-15 éve tartó derékfájásomon az új, bio :gm: matrac és egy radiesztéta (így mondják ügye?) segített - aki máshova tetette az ágyunkat + berakatott az ágy alá egy legfelé fordított tükröt ami visszaveri a áros sugarakat :D Lehet röhögni rajta, de így volt, és amióta ez meg az új matrac (lehet persze hogy a matrac önamagában is elég lett volna) van azóta jobban alszunk és nem fáj a derekam, ami fõleg menses tájékán bírt "leszakadni" - de frontra is érzékeny volt. Olvastam különben, hogy sok nõnek kissé elõrehajló a méhe, ami a széles méhszalagokon keresztül a plexus sacralist (egy ideggóc) húzza - és ez sugárzik ki derékfájdalomként.

#87 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 25. - 17:41

Szerintem a jógával egyenértékû a könnyed gyaloglás hepehupátlan felületen, egészen enyhe lejtõn lefelé. Hepehupátlan felületnek a legjobb a gyalogút, de végszükség esetén aszfalt, beton is jó. A lényeg az, hogy a mozgás automatikus lehessen.

#88 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 25. - 17:59

Szerintem a jógával egyenértékû a könnyed gyaloglás...


Mezítláb, lehetõleg...
Ez komoly? :D

Mondjuk biztos... A napokban lementem futni betonon úgy 10, salakon 20 percet, --tornacipõben--, minek következtében a harántboltozaton szerintem beomlott, mint a fonyódi plébániájé, amire szintén találtam valami frappánsat: eztet itt!
Frankón légpárnásnak érzem a lábam.
Mindegy, a tanulság mindössze az, hogy fos cipõben senki ne induljon maratonra, mert a lába azt késõbb rendkívül megszívja.



#89 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 25. - 19:56

Nekem összeroppant egy csigolyám, amit hanyagoltam úgy 12 évig, csakhogy tavaly óta nem tudok már járni sem, mivel nyomja az idegeket. Az egyetlen megoldás a mûtét, ún. lemezelés, mikor megtámasztják a csigolyát, hogy ne tudjon összébb menni. Az orvosdoktor persze csupa jókat mond róla: életre szóló megoldás, örökre stabil lesz, és soha többé fájdalom. Én meg kerestem olyat, akinek már megtörtént ez a mûtét. Annak ellenére, hogy nem sportol, nem mozog semmit a napi vegetáción kívül, az implantátuma (vagy akárminek is mondják ezt a fémlemezt) elcsúszott egy év alatt. Ezután azt mondta az õ orvosa, hogy igen, ezek elõbb-utóbb úgyis elcsúsznak. A másik, hogy a mûtétre kb 4 évet kell várni, mert kevesen végzik és sokan vannak a várólistán. Meg aztán nincs munkahely ebben az országban, amelyik hónapokig tartó táppénzt engedélyezne szankcionálás nélkül. Megjegyzem, a jóga kimondottan rossz hatással volt a gerincemre, éppen pár hónap jóga után került ebbe az eddig legrosszabb állapotba. Székekrõl jut eszembe, egy irodaszeres katalógusban láttam nyereg kialakítású ülõalkalmatosságokat. Mivel nekem még mindig nyeregben ülni a legkényelmesebb, és az a legjobb a gerincemnek, vágyom egy olyanra. Nem volt éppenséggel olcsó, a fõnököm meg nem támogatja az elképzelésemet sem anyagilag, sem elvileg (iroda-esztétikára hivatkozva, ami kétségkívül fontosabb, mint egy fogyóeszköz-alkalmazott.)

#90 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 25. - 20:15

Repülõrajt, sérült háttal nem javallott a jógázni!! :eek: Az inkább megelõzésre, vagy kisebb gebaszok esetén (lumbágó, gerincferdülés and co.) hasznos... Húbanyega... Nem semmi...

Edited by rugósbicska, 2008 április 25. - 20:20.


#91 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 25. - 20:52

Mezítláb, lehetõleg...
Ez komoly? :D

Mondjuk biztos... A napokban lementem futni betonon úgy 10, salakon 20 percet, --tornacipõben--, minek következtében a harántboltozaton szerintem beomlott, mint a fonyódi plébániájé, amire szintén találtam valami frappánsat: eztet itt!
Frankón légpárnásnak érzem a lábam.
Mindegy, a tanulság mindössze az, hogy fos cipõben senki ne induljon maratonra, mert a lába azt késõbb rendkívül megszívja.




Én egy strandszandálban nyomom a futást, az még a legkényelmesebb, vettem ugyan egy szimpla dorkót, de olyan volt benne, mintha mezítláb futnék az aszfalton. Úgyhogy visszatértem a szandálra, amibe meg már tapostam egy frankó "lúdtalpbetétet" elég vastag és rugalmas a talpa is.

#92 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 25. - 21:03

Csesszus, nem igaz! Akkor csak én vagyok ilyen elfuserált? Pont most olvastam egy (promóciós :rolleyes: ) cikket a futásnál használt cipõ fontosságáról. A kocakocogó, csak hogy formában legyen belezuhan abba a hibába, hogy gyakorlatilag mindegy, milyen csuka van a lábán, de ez nagyon veszélyes lehet, több szempontból is: a lábbeli, azon kívül, hogy eszkösz, véd is, a koszon kívül például a kezdõ futó sarkát az arra tehénkedõ súlytól (tömegtõl?), melyet kellõképpen koordinál, vagy elviseli/elnyeli a túlsúlyt (itt túlsúlyos persze nincsen, természetesen, csak írnám). Arról nem is beszélve, hogy segítik a futás mechanizmusát. Egy jó futócipõ talpát és a benne megbújó betkót úgy tervezik, hogy tomptísa a ránehezedõ erõket. Nekem, a mai futás után most a térdem halt be.

#93 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 25. - 22:14

Csesszus, nem igaz!
Akkor csak én vagyok ilyen elfuserált?
Pont most olvastam egy (promóciós :rolleyes: ) cikket a futásnál használt cipõ fontosságáról. A kocakocogó, csak hogy formában legyen belezuhan abba a hibába, hogy gyakorlatilag mindegy, milyen csuka van a lábán, de ez nagyon veszélyes lehet, több szempontból is: a lábbeli, azon kívül, hogy eszkösz, véd is, a koszon kívül például a kezdõ futó sarkát az arra tehénkedõ súlytól (tömegtõl?), melyet kellõképpen koordinál, vagy elviseli/elnyeli a túlsúlyt (itt túlsúlyos persze nincsen, természetesen, csak írnám).
Arról nem is beszélve, hogy segítik a futás mechanizmusát.
Egy jó futócipõ talpát és a benne megbújó betkót úgy tervezik, hogy tomptísa a ránehezedõ erõket.

Nekem, a mai futás után most a térdem halt be.


Másnap szokott lenni izomlázam, aztán annyi.
Arra lehetõség szerint érdemes vigyázni szerintem, hogy nem szabad sport felkiáltással hirtelen túl sokat futni, hanem szépen kényelmesen saját tempóban, ha pedig éppen kifáradtál akkor nyugodtan gyalogolj egy darabig.
Ha rendszeres a futás, akkor egy idõ után úgyis automatikusan egyre többet bírsz.
Ha nem szoktál futni rendszeresen, mondjuk 2-3 naponta minimum, akkor 20 perc futás még lemegy, de másnap majd behal tõle az ember. Meg a kedv is elmegy tõle. Illetve túlterhelõdnek az izületek, stb.

#94 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 5:42

Csak itt megjegyzem csendesen az utókornak (ütõkörnek? utókórnak?), hogy azért én egészen másról beszéltem... A "mozgás automatikus" a fõ kifejezés nálam.

#95 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 9:10

Csak itt megjegyzem csendesen az utókórnak...


Mindezt hangosan félreértik. Ejnye. :D


Hé, Moon!
Igaz ami igaz, bármennyit kocog bárkicsoda, jó ha ésszel csinálja, bár napi 15-20 perc izmok által tolerálása mindössze megszokás függvénye. Nem tudom, mennyire effektív egy félórás zilált rohangálás, de az istállógõzt kellõképpen levezeti. Nekem nem volt izomlázam. :P

Edited by rugósbicska, 2008 április 26. - 9:12.


#96 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 9:19

Mindezt hangosan félreértik. Ejnye. :D
Hé, Moon!
Igaz ami igaz, bármennyit kocog bárkicsoda, jó ha ésszel csinálja, bár napi 15-20 perc izmok által tolerálása mindössze megszokás függvénye. Nem tudom, mennyire effektív egy félórás zilált rohangálás, de az istállógõzt kellõképpen levezeti. Nekem nem volt izomlázam. :P


Olvasgattam róla, az jött le, hogy a kocogás meg futás igazából arra jó, hogy növeli az állóképességet, és segít hatékonyabbá tenni az anyagcserét, karbantartja az érrendszert, jó a szívnek, tehát egészségesebbé tesz, de pl. zsírégetésre nekem nem az igazi, csak az intenzív futás, vagyis ami rendesen leizzaszt.
Amikor elkezdtem futni 85 kg voltam, le is adtam gyorsan 83-ra, most meg megint 84 kg. vagyok, semmit nem befolyásolt az sem ha naponta futottam le a 3 km-emet. Viszont sokkal jobban alszom, jobb a közérzetem, meg egészségesebbnek érzem magam.
Izomláz furcsamód inkább akkor jelentkezik, ha kihagyok 1 napot és a futás utáni második nap reggel.
Ez fura azért.

#97 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 26. - 9:40

A gimnasztika sokszor segít

#98 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 10:03

Hihetetlen, hogy mindenre van egy videótok. :gm: Én utálom a futást, pedig állítólag hasznos. :gm:

#99 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 26. - 10:05

Viszont szégyen is. :D (én maratont futottam, amíg meg nem tudtam, hogy kimondottan káros a hosszútávú gyors futás) Ami tuti nagyon jó, a könnyű kocogás vagy a gyalogtúra.

Edited by Mongol, 2008 április 26. - 10:06.


#100 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 10:18

A gimnasztika sokszor segít


Milyen jól néznek má ki

#101 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 26. - 10:26

Csak soványak... :(

#102 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 10:28

... az jött le, ...

Megmagyarázná valaki, ez a szóferdület miahátamat jelent? :mad:

Amikor elkezdtem futni 85 kg voltam, le is adtam gyorsan 83-ra, most meg megint 84 kg.

Nemá! Én ilyen akkurátus számadatokkal nem sokkolnék, de CSAK napi 15-20 perc kocogással biztos, hogy idõvel látszatos (by öcsém) fogyás történik, de blabla nem is érdekel.

:kv:

Edited by rugósbicska, 2008 április 26. - 10:33.


#103 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 10:43

:kv:


Azt jelenti, hogy az elolvasott szöveg lényege az volt, hogy ... . :kv:
Bár gondolom, inkább a benned szunnyadó nyelvészvéna lázadó jajkiáltása volt ez a kérdés, mint komoly. :gm:

Egyébként nálam nem mozgáshiánnyal van baj, hanem csak szeretek enni. :rolleyes:

Edited by moon, 2008 április 26. - 10:44.


#104 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 10:50

Egyébként nálam nem mozgáshiánnyal van baj, hanem csak szeretek enni. :rolleyes:


Rajtam senki nem tud túl(t)enni. :gm:

Edited by rugósbicska, 2008 április 26. - 10:52.


#105 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 11:21

Én utálom a futást, pedig állítólag hasznos. :gm:


Ha haszon a porckopás - térdizület, boka, csípõ szétcseszése... :rolleyes:
Túlsúlyosoknak kimondottan káros ez a fogyókúrás mód. Az orvosok ezért javasolják a biciklizést.

#106 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 26. - 11:24

Ami szintén káros, ha az országúti verziót választják. Úgyhogy maradjunk a gyalogtúránál.

egynéhány....

Edited by Mongol, 2008 április 26. - 11:34.


#107 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 11:37

Na ja! A lustábbakat kifejezetten az orvos tiltotta el a futástól! :D :D

#108 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 26. - 11:50

Nekem volt annakidején sorkatonám, aki futás felmérés elõtt odajött és közölte, hogy a körzeti orvos nem javasolja neki a futást. :D

#109 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 12:03

Pacak Te túlsúlyos vagy?

#110 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 12:39

Nekem volt annakidején sorkatonám, aki futás felmérés elõtt odajött és közölte, hogy a körzeti orvos nem javasolja neki a futást. :D

Ugye most nem arra célzol, hogy OSH a slapecod volt? :D :D
(Amúgy el sem merem képzelni, hogy futott a srác teljes menetfelszerelésben.... :eek: :D )

Pacak Te túlsúlyos vagy?

Mit néztél ki belõlem? :) :nem:
(szerintem van rajtam 8-10 +kiló)

#111 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 26. - 12:42

Szó nincs errõl, ezt rendezzétek Ti az immáron saját topicotokban. :D Nem róla jutott eszembe. Csak van úgy hogy hogy a lustaság miatt, meg van úgy hogy a tényleges nemkívánatosság miatt nem futnak emberek. Sokszor nézem a faluban aszfalton futkározó fiatalokat. Rettenetes. Tegyük hozzá, a környék gyönyörû, síkkal, dombbal, erdõkkel, puha talajjal akár, szóval érthetetlen. OSH-nak igaza van az ilyenkor kialakuló izületi és porcproblémákkal kapcsolatban. Csak persze ezt is lehet ésszel, meg erre alkalmas helyen mûvelni.

Edited by Mongol, 2008 április 26. - 12:50.


#112 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 13:47

Mit néztél ki belõlem? :) :nem:
(szerintem van rajtam 8-10 +kiló)

Nem tudom, olyan rég láttalak, hogy azóta akár hatalmasra is növeszthetted volna mondjuk a pocakod... :gm: :D

De még ha nem is vagy túlsúlyos, akkor sem kell azokon gúnyolódni, akiknek nem javasolták, vagy akik egyszerûen utálnak futni. Van más mozgási lehetõség is. ;) :P Fusson az, aki gyáva!... :dev:

#113 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 14:29

Szó nincs errõl, ezt rendezzétek Ti az immáron saját topicotokban. :D Nem róla jutott eszembe. Csak van úgy hogy hogy a lustaság miatt, meg van úgy hogy a tényleges nemkívánatosság miatt nem futnak emberek. Sokszor nézem a faluban aszfalton futkározó fiatalokat. Rettenetes. Tegyük hozzá, a környék gyönyörû, síkkal, dombbal, erdõkkel, puha talajjal akár, szóval érthetetlen. OSH-nak igaza van az ilyenkor kialakuló izületi és porcproblémákkal kapcsolatban. Csak persze ezt is lehet ésszel, meg erre alkalmas helyen mûvelni.

Nekem nincs topikom és nem is lesz! :)
Aki már általános iskolában is felmentett volt tornából, annak nyilván nem fogja javasolni az orvos, mert ránézésre az jut eszébe, hogy 50 méter után úgyis szétesik a delikvens. Én nem aszfaltfutásról beszélek, hanem futásról. (OSH-nak természetesen most sincs igaza, hiszen aki 50 évesen, tunya életmódja miatt felül a felhõ szélére, az sose fogja látni az életében sokat mozgó 90 éves izületi problémáit. ;) )
Továbbmegyek, nem is futásról, inkább intenzív testmozgásról. Én se lennék képes csak a futás kedvééért futni (Most még így gondolom), de heti másfél óra (terem)foci nagyon hasznos tud lenni.

#114 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 14:29

Ha haszon a porckopás - térdizület, boka, csípõ szétcseszése... :rolleyes:
Túlsúlyosoknak kimondottan káros ez a fogyókúrás mód. Az orvosok ezért javasolják a biciklizést.


:huh:
Hogyafenébe?! Már, a futástól keletkezik eme franclista, amit leírtál?
Jóllehet, tényként kezelendõ, hogy mint minden mozgásformáról, lehet bátran pro és kontra, de ez mégiscsak túlzás, nem?
Fogyóeszköz, miért, mert. A láb mindig kéznél van. Különösebb, felszerelés sem szükségelteteik, csak egy jó futócsuka, ami nagyon fontos.
Természetesen, akinek nagy túlsúlya van, izületi problémái, magas vérnyomása van ne kezdjen hozzá, kérje ki szakember tanácsát, vagy mittomén.

És baromira nem a(z él) sportról van szó. :rolleyes:

#115 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 14:33

Nem tudom, olyan rég láttalak, hogy azóta akár hatalmasra is növeszthetted volna mondjuk a pocakod... :gm: :D

De még ha nem is vagy túlsúlyos, akkor sem kell azokon gúnyolódni, akiknek nem javasolták, vagy akik egyszerûen utálnak futni. Van más mozgási lehetõség is. ;) :P Fusson az, aki gyáva!... :dev:

Nem gúgyolódok, csak megmosolygom azokat akik megideologizálják a lustaságukat.
(Az orvosra hívatkozva elég rosszul... ;) )

#116 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 15:05

Nem gúgyolódok, csak megmosolygom azokat akik megideologizálják a lustaságukat.
(Az orvosra hívatkozva elég rosszul... ;) )

Nem ildomos olyanokon mosolyogni, akiknek még nem jártál a cipõjében... (lásd túlsúly és/vagy olyan gerinc, ízületi problémák, amivel orvosilag sem javallott a futkározás) :P
Én mondjuk ha javallott lenne számomra a futás, akkor se tenném, mer' úúúútálom... :dev:

#117 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 15:36

Nekem volt annakidején sorkatonám, aki futás felmérés elõtt odajött és közölte, hogy a körzeti orvos nem javasolja neki a futást. :D

1972 június végén, Veszprémben? Majdnem haláli lett a buli... A srác hiába mutogatta a papírjait... Aztán az elsõ körnél kifeküdt, lila lett, a mentõ elvitte...

#118 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 26. - 15:56

Nem, 42-ben Jánosiban. Ez ejtőernyős volt, A eü. minősítéssel, érvényes rep. orvosival. Aztán megköszöntem neki, hogy megnevettetett, ő azt mondta nincs mit, majd visszament futni. Azt gondoltam, hogy Te nem tudod elképzelni, ha valakinek nincs baja és mozog eleget, de mindegy. Most mást kell kitalálnod. ;) Gondolom, Te papírmutogatós voltál.

Edited by Mongol, 2008 április 26. - 16:02.


#119 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 16:10

Szerintem csak viccelt...

#120 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 26. - 16:11

Mindig szrul sülnek el.