Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Globális energiaválság - igaz lehet?


  • Please log in to reply
1296 válasz a témához

#41 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 25. - 12:25

Ráadásul a szeneshez szénre is szükség lenne. Van egyáltalán? Hajdanában a külszíni lignitezés se volt piskóta...

#42 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 25. - 12:40

Minden pénzt megér, hogy az elõállítás nem nálunk szennyezi a környéket.

Ez biztos igaz :), de ha globálisan nézzük a problémát akkor pazarlás.
A szállítási veszteséget pl. nem lehet(ne) valahogy csökkenteni?

#43 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 25. - 13:49

Makacs lány vagy. :D Én is. :D Ismétlek: Van elég szakmai indok, amik helytállóak.

Edited by Ernest, 2008 július 25. - 13:50.


#44 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 25. - 17:52

Ja, a második mondatot nem vettem észre. Mindig lehet mindent csökkenteni vagy növelni, a kérdés, milyen áron. Minden technológiai megoldás energiaigényt is jelent... Ma például egy megoldás a kénhexafluorid, amit máris utálunk, mert nem olyan ember- és környezetbarát, mint az akácvirág illata balzsamos estén. Bezárjuk vastag fémfalak mögé, páncélüvegablakkal. Az egészet karbantartásszegényre kell csinálni, ami sok részletben túlméretezést jelent. Szóval nincs ingyen vacsora. :) Globálisan pont jó dolog a szállítás, mert a csúcsidõk mások, a tartalék közös lehet, stb.

Edited by Ernest, 2008 július 25. - 17:54.


#45 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 25. - 21:07

""Ez már valóban húsba vág! Kénytelen voltam felmondani golfklubbérletemet és eladni a hamptoni parti nyaralómat!" - panaszkodik Michael Krofcheck, egy nagy New York-i bank alkusza, a Wall Street nehéz napjait kommentálva."

"A bankok eddig összesen 300 milliárd dollárt vesztettek. A beruházók óvatosabbakká váltak és a bankoknak saját tartalékaikra kell hagyatkozniuk, ezért takarékoskodásra kényszerülnek."

cikk


valamiért nem tudom eléggé sajnálni, lehet hogy érzéketlen vagyok, de kigyött közben az elszámoló gázszámla :) Áttérek átalányról a havi pengetésre, azzal nem szalad meg az ember.

#46 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 28. - 8:52

Itt egy jó cikk az olajárról a terminus blogon.

Posted Image

#47 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 28. - 15:06

Méz ígérte, hogy felteszi a Jeremy Rifkin elõadást, ami pont az olaj alapú gazdaságról hidrogén alapúra való áttérést mint harmadik ipari forradalmat vázolja. Nagyon érdekes volt hallgatni, tehetséges egy pasas. Méz?

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#48 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 29. - 7:31

Drágulási és áresési toplista Magyarországon, 2006 május-2008-május %-ban kifejezve:

Posted Image Posted Image

#49 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 30. - 23:01

Valamikor a következõ 3 évben mindenki számára nyilvánvaló lesz, hogy megérkezett az energiaválság.


Mit szóltok hozzá?

Edited by moon, 2008 július 30. - 23:54.


#50 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 7:28

Kinek válság a Szu felbomlása? Prolémás ember lehet a szerzõ, így én inkább nem szólnék semmit. :)

#51 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 8:30

Megdöbbentõ zuhanás elõtt a lakásárak?

#52 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 8:46

Kinek válság a Szu felbomlása?
Prolémás ember lehet a szerző, így én inkább nem szólnék semmit. :)

Nekik arrafelé mindenképpen az volt, meg tán azoknak is, akik oda szállítottak..
És talán annyiban lehet pontosítani, hogy nem maga a felbomlás okozta a válságot, hanem inkább fordítva...

Edited by StG, 2008 július 31. - 8:47.


#53 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 9:42

Nekik arrafelé mindenképpen az volt, meg tán azoknak is, akik oda szállítottak..
És talán annyiban lehet pontosítani, hogy nem maga a felbomlás okozta a válságot, hanem inkább fordítva...

Persze, az Szkp-nak válság volt. (Meg az ilyen kóklereknek mint ez a blogger)

#54 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 9:53

Megdöbbentõ zuhanás elõtt a lakásárak?

Erre azért senki se vegyen mérget.
Nálunk se az amerikai se az európai trendek nem mérvadók közvetlenül az eltérõ lakásvásárlási, bérlési szokások miatt.
Két esetben csökkennének jelenõsen a lakásárak.
Ha jelentõsen csökkenhetnének az új lakások árai (A költségek miatt valószínûtlen), vagy ha megszüntetnék a kedvezményes lakáshiteleket. (Politikai okok miatt valószínûtlen)

#55 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 9:54

Persze, az Szkp-nak válság volt. (Meg az ilyen kóklereknek mint ez a blogger)


Nem egy blogger van ott, hanem több. :)

Egyikük azt írta:

"én nem gondolom, hogy középtávon tartós élelmiszerhiány lehet nálunk. Viszont AKÁRMIKOR lehet ÁTMENETI. Ennek barmi egyszerû oka van, de mivel mást csinálok, most csak címszavakban mondom el: globalizáció, szállítási láncok, just in time inventory, alacsony raktárkészletek

... Tömören az a lényeg, hogy ha egy komplex rendszer meghasal, akkor minden meghasal benne, és beletelik valamennyi idõbe (több hét, akár hónap), ameddig az egyes részterületek önállóen talpra tudnak állni. "

#56 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 9:59

Persze, az Szkp-nak válság volt. (Meg az ilyen kóklereknek mint ez a blogger)

Még egyszer: Nem a SZU felbomlása okozta a válságot, hanem (többek között) a válság okozta a felbomlást, ami aztán persze ismételt hatást gyakorolhatott a gazdaságra... Azért ne hívjuk már gazdasági sikertörténetnek a '80-'90-es évek fordulóját. Egy fõiskolás jegyzetben találtam:
"Oroszország az 1990-es években:
Oroszország GDP-je 40%-kal csökkent, a munka termelékenysége 40%-kal esett vissza, az ipari termelés állóeszközeinek 50%-a elöregedett, az árutermelõk bevételei drasztikusan csökkentek - barterügyletek, az ipari termelés leépülése, „gyarmati jellegû külkereskedelem, végletekig növekvõ társadalmi különbségek, a lakosság szociális degradálódása, minimális állami adóbevételek, a gazdaság kriminalizálódása."

#57 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 10:00

Erre azért senki se vegyen mérget.
Nálunk se az amerikai se az európai trendek nem mérvadók közvetlenül az eltérõ lakásvásárlási, bérlési szokások miatt.
Két esetben csökkennének jelenõsen a lakásárak.
Ha jelentõsen csökkenhetnének az új lakások árai (A költségek miatt valószínûtlen), vagy ha megszüntetnék a kedvezményes lakáshiteleket. (Politikai okok miatt valószínûtlen)


Szerintem pedig valószínûleg igaz lesz, nincs elegendõ fizetõképes kerelet a lakásokra, a bankok pedig várhatóan szigorítják a hitelkihelyezést az amerikai példából okulva.
A lakáspiac így is pang, mégis egyre másra épülnek még az új lakóparkok.

#58 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 10:21

Szerintem pedig valószínûleg igaz lesz, nincs elegendõ fizetõképes kerelet a lakásokra, a bankok pedig várhatóan szigorítják a hitelkihelyezést az amerikai példából okulva.
A lakáspiac így is pang, mégis egyre másra épülnek még az új lakóparkok.

Miért ne lenne, amikor ingyen hitelt kapsz az államtól.
Dehát ehhez én nem értek..., ebbõl élek :D

Még annyit, hogy itt a bankok leszarják, itt a politika (a költségvetés) fedezi a kamatokat.

Nem egy blogger van ott, hanem több. :)

Egyikük azt írta:

"én nem gondolom, hogy középtávon tartós élelmiszerhiány lehet nálunk. Viszont AKÁRMIKOR lehet ÁTMENETI. Ennek barmi egyszerû oka van, de mivel mást csinálok, most csak címszavakban mondom el: globalizáció, szállítási láncok, just in time inventory, alacsony raktárkészletek

... Tömören az a lényeg, hogy ha egy komplex rendszer meghasal, akkor minden meghasal benne, és beletelik valamennyi idõbe (több hét, akár hónap), ameddig az egyes részterületek önállóen talpra tudnak állni. "

Komolyan kezd érdekelni, hogy egyes embereknek miért attól lesz orgazmusuk, ha világvége hangulatba kerülnek, illetve ha ilyet terjeszthetnek?
Most minden szar, de ne örüljön senki, nemsokára sokkal szarabb lesz.
Hogy lehet így élni?

Még egyszer: Nem a SZU felbomlása okozta a válságot, hanem (többek között) a válság okozta a felbomlást

Én se írtam mást, a lökött blogerrel vitatkozz, õ sorolta a gazdasági világválsággal egy platformra a szovjetunió szétesését, holott a szu önmagában volt válság.

Edited by packa, 2008 július 31. - 10:17.


#59 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 10:29

Engem inkább az zavar, hogy ex catedra jelenti ki, hogy "mindenki számára nyilvánvaló, hogy 3 éven belül itt az energiaválság". Ez a SZU-s dolog inkább pongyola fogalmazása... Aztán ez a túlélõcsomag: Igazából én nem tartom hülyeségnek, ha az emberek legalább minimálisan képesek az öngondoskodásra, idõleges önellátásra. Itt volt pl. a ferencvárosi bomba, ahol a hatóságoknak teljes egy munkanapjába került kiüríteni a területet. Volt olyan videó, ahol panaszkodott az egyik lakó, hogy azt tudják, hogy el kell hagyni a területet, csak nem tudják, hogy mikor! Én ezt már veszélyes mértékû önállótlanságnak érzem...

#60 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 10:52

Engem inkább az zavar, hogy ex catedra jelenti ki, hogy "mindenki számára nyilvánvaló, hogy 3 éven belül itt az energiaválság". Ez a SZU-s dolog inkább pongyola fogalmazása...

Aztán ez a túlélõcsomag: Igazából én nem tartom hülyeségnek, ha az emberek legalább minimálisan képesek az öngondoskodásra, idõleges önellátásra.
Itt volt pl. a ferencvárosi bomba, ahol a hatóságoknak teljes egy munkanapjába került kiüríteni a területet. Volt olyan videó, ahol panaszkodott az egyik lakó, hogy azt tudják, hogy el kell hagyni a területet, csak nem tudják, hogy mikor! Én ezt már veszélyes mértékû önállótlanságnak érzem...

Az öngondoskodás nekem is vesszõpaipám, igaz ezt nem túlélõcsomag képében vélem kívánatosnak....

A Szu-s dolgot pedig nagyon is komoly indokként sorolta, egy sorban a nagy gazdasági világválsággal, illetve a kubai (ez még jobb mint a szu :D ) válsággal.

#61 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 10:59

Miért ne lenne, amikor ingyen hitelt kapsz az államtól.
Dehát ehhez én nem értek..., ebbõl élek :D

Még annyit, hogy itt a bankok leszarják, itt a politika (a költségvetés) fedezi a kamatokat.


Itt arról van szó, hogy a bankok felelõtlen hitelkihelyezéseit az állampolgárok fedezik:
A nagy pénzügyi válságokat általában közfelháborodás kíséri.

Mert:
Az USA 171 milliárd dollárnyi kölcsönt vesz fel.

Lakosonként 102 000 forintnyit, mert 304 millióan laknak az usa ban.
Azért ez érdekes, hogy a bankok veszteségeit miért a lakossággal fizettetik meg.




Komolyan kezd érdekelni, hogy egyes embereknek miért attól lesz orgazmusuk, ha világvége hangulatba kerülnek, illetve ha ilyet terjeszthetnek?


Ezek az emberek azt állítják hivatalos adatok alapján, hogy az olcsó olajenergia korszaknak pár éven belül vége, magát az energiát is meg kell majd termelnünk.
Ezért szerintük paradigmaváltásra kényszerül az emberiség, a fenntartható fejlõdés mint olyat el lehet felejteni, mert nem lesz meg az olcsó energia háttér. Az áttérés sem elképzelhetõ egyelõre, mert nem áll rendelkezésre olyan nagyságrendû háttér amire szükség lenne a váltáshoz, ez a kettõ együtt okozza majd a válságot.
Tény, hogy a válságok mindig attól következtek be a történelem folyamán, hogy az ember nem akarta tudomásul venni, hogy a feltételek megváltoztak és bedõlt az egész rendszer.
Akkor már muszáj volt figyelembe venni, mert nem volt más lehetõség.
Sok emberen azért csattan nagyot egy válság, mert nem tud rá felkészülni.
A feltételek megváltozása nyilvánvaló, és az is világos, hogy nem spekulánsok állnak ilyen magas olajár mögött, mert az usa kormány nem hagyta volna, hogy 3000 milliárd dolláros kárt okozó ingatlanhitel válság jöjjön ki néhány spekuláns haszna érdekében.

Azt is álíltják, tulajdonképpen burkoltan, vagy nem is annyira burkoltan, hogy a globális és lokális politikai vezetés nem vesz tudomást egy közelgõ katasztrófáról, pedig már régen meg kellett volna kezdeni a felkészülést.
Viszont egy politikus sose fog olyat mondani, hogy válság lesz, készülj fel, mert a választásokon nem ezt igérte. Neked kell nyitott szemmel járnod.

Elmondásuk szerint hivatalos adatokból, statisztikákból elõrejelzésekbõl dolgoznak, természettudományos és gazdasági szakemberek, fizikusok, energetikai elemzõk, gazdasági elemzõk.

Részemrõl úgy gondolom, a folyamatos áremelkedések és a globális gazdasági hírek alátámasztják az elmondásukat, mert az olajárakra adott elõzetes prognózisaik is rendre teljesültek.
Azt meg csak az nem látja aki nem akarja, hogy gyakorlatilag az oroszok annyiért fogják nekünk adni a gázt, amennyiért nem szégyelik, és ha Günther meg tudja fizetni németországban, akkor az fog vele fûteni, nem a magyar.
jelenleg: 125 dolcsi egy hordó olaj.
Amennyiben igazuk lesz a jövõbeni többi prognózisra is, nehéz idõk várnak ránk, mert eddigi prognózisaik igaznak bizonyultak, én azért számolok vele.

Engem inkább az zavar, hogy ex catedra jelenti ki, hogy "mindenki számára nyilvánvaló, hogy 3 éven belül itt az energiaválság". Ez a SZU-s dolog inkább pongyola fogalmazása...

Aztán ez a túlélõcsomag: Igazából én nem tartom hülyeségnek, ha az emberek legalább minimálisan képesek az öngondoskodásra, idõleges önellátásra.
Itt volt pl. a ferencvárosi bomba, ahol a hatóságoknak teljes egy munkanapjába került kiüríteni a területet. Volt olyan videó, ahol panaszkodott az egyik lakó, hogy azt tudják, hogy el kell hagyni a területet, csak nem tudják, hogy mikor! Én ezt már veszélyes mértékû önállótlanságnak érzem...




Az engem is zavar mert meglehetõsen nehéz elképzelni, hogy mi a francot lehetne tenni, ha ez igaz.
A "túlélõ"csomagot én is túlzásnak tartom egyelõre. Más kérdés, hogy esetleges kisebb kaja, meg energia fennakadások kivédésére jó lehet. De ezt a tömött teszkó polcok tükrében most nehéz elképzelni.
Jövõ tavaszi benzin és gázár tükrében többet tudok majd én is...

Edited by moon, 2008 július 31. - 11:04.


#62 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 11:13

Kedves moon! Mielõtt ténylegesen a kardodba dõlsz, emlékeztetni szeretnélek a piacgazdaság törvényszerûségeire. :) (Hála a devla, már kinõttünk a cuclizmusból ahová mint tudjuk nem gyûrûztek be a világgazdasági tendenciák) Többek között ilyen törvényszerûség, hogy nincs olyan portéka amit annyiért adnak amennyiért akarnak, mert piacgazdaságban a kereslet kínálat viszonya szabja meg az árakat. Amig a magyar hajlandó 8 fagyasztóval zabáltatni az áramot, csak, hogy két három disznót tudhasson a garázsába, (öngondoskodás :D :D ) addig nem drága az áram. Amíg napról-napra több az autó az utakon, addig nem drága az üzemanyag. Amíg a magyar lakásokban télen 26 celsius a hõmérséklet, addig nem drága a gáz.

#63 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 11:21

Kedves moon!
Mielõtt ténylegesen a kardodba dõlsz, emlékeztetni szeretnélek a piacgazdaság törvényszerûségeire. :) (Hála a devla, már kinõttünk a cuclizmusból ahová mint tudjuk nem gyûrûztek be a világgazdasági tendenciák)
Többek között ilyen törvényszerûség, hogy nincs olyan portéka amit annyiért adnak amennyiért akarnak, mert piacgazdaságban a kereslet kínálat viszonya szabja meg az árakat.
Amig a magyar hajlandó 8 fagyasztóval zabáltatni az áramot, csak, hogy két három disznót tudhasson a garázsába, (öngondoskodás :D :D ) addig nem drága az áram. Amíg napról-napra több az autó az utakon, addig nem drága az üzemanyag. Amíg a magyar lakásokban télen 26 celsius a hõmérséklet, addig nem drága a gáz.



Javaslom olvasd el a prognózist.
Amennyiben igaz, 2010 ben az olaj kereslet tovább emelkedik, a kínálat viszont stagnál 1-2 évig, majd meredeken zuhanni kezd.
A prognózis szerint a mostani teljes usa fogyasztás négy-öt év alatt fog eltûnni a piacról, az eu fogyasztás további három-négy év alatt.

az 1970-es olajválság idején 8%-os volt a kínálat csökkenés...

Szóval a piacgazdaság törvényszerûségei miatt megy fel jelenleg is az olaj ára, vagyis mert a kereslet már most jobban emelkedik mint a kínálat, bár ugyan még a kínálat is emelkedõ tendenciát mutat.

#64 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 12:00

Javaslom olvasd el a prognózist.

Hogy õszinte legyek nem sok kedvem van amíg nem támasztod alá valamivel, hogy ez az egész elmélkedés nem a puszta jóslás kategória.

a kínálat viszont stagnál 1-2 évig, majd meredeken zuhanni kezd.

Aha. Egy jópofa blogger már csak tudja. :)

#65 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 12:02

Hogy õszinte legyek nem sok kedvem van amíg nem támasztod alá valamivel, hogy ez az egész elmélkedés nem a puszta jóslás kategória.


Az alátámasztás is benne van, ha akarod elolvasod ha akarod nem.
Én nem akarlak meggyõzni, sõt örülnék neki, ha nem lenne igaz amit ottan leírnak.
Sõt, ha a levezetés szerinted hibás, nyugodtan fejükre olvashatod, mert lehet a blogon kommentelni.




Aha. Egy jópofa blogger már csak tudja. :)


Te is tudhatod, leellenõrizheted, mert mindenki által elérhetõ forrásokból dolgoznak, állítólag.

#66 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 12:08

Az alátámasztás is benne van, ha akarod elolvasod ha akarod nem.
Én nem akarlak meggyõzni, sõt örülnék neki, ha nem lenne igaz amit ottan leírnak.
Sõt, ha a levezetés szerinted hibás, nyugodtan fejükre olvashatod, mert lehet a blogon kommentelni.
Te is tudhatod, leellenõrizheted, mert mindenki által elérhetõ forrásokból dolgoznak, állítólag.

Nem hiszem, hogy benne van, hiszen azt senki sem tudhatja elõre.
Emlékszel? A világvégét 2000-re jósolták, aztán, hogy elmaradt kitolták pár évvel. :)
Ha rám hallgatsz, inkább Te is kellemesebb dolgokra készülj. :D

#67 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 12:16

Nem hiszem, hogy benne van, hiszen azt senki sem tudhatja elõre.
Emlékszel? A világvégét 2000-re jósolták, aztán, hogy elmaradt kitolták pár évvel. :)
Ha rám hallgatsz, inkább Te is kellemesebb dolgokra készülj. :D



Tehát a gazdaságra vonatkozó elõrejelzések csak akkor értelmezhetõk, ha pozitív változásokat jeleznek.
Nem erõltetem, csak akkor legalább lett volna fogalmad arról, hogy mit akarsz cáfolni.

#68 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 12:25

Régi csont ez már kedves moon, amit még nagyon sokáig lehet rágni. :D (Miközben hihetetlen ütemû a fejlõdés)

"Ez eszme nálunk a megélhetés.
Midõn az ember földén megjelent,
Jól béruházott éléskamra volt az:
Csak a kezét kellett kinyújtani,
Hogy készen szedje mindazt, ami kell.
Költött tehát meggondolatlanul,
Mint a sajtféreg, s édes mámorában
Ráért regényes hipotézisekben
Keresni ingert és költészetet.
De már nekünk, a legvégsõ falatnál,
Fukarkodnunk kell, általlátva rég,
Hogy elfogy a sajt, és éhen veszünk.
Négy ezredév után a nap kihûl,
Növényeket nem szül többé a föld;
Ez a négy ezredév hát a mienk,
Hogy a napot pótolni megtanuljuk.
Elég idõ tudásunknak, hiszem.
Fûtõszerûl a víz ajánlkozik,
Ez oxidált legtûztartóbb anyag.
Az organizmus titkai közel-
Állnak ma is már a fölleplezéshez. –
Éppen jó, hogy beszédünk erre vitt,
Majdnem feledtem volna lombikom,
Mert én is épp e tárgyban dolgozom."

Nem is figyeltem, sajt volt a túlélõcsomagban?

#69 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 12:40

(Miközben hihetetlen ütemû a fejlõdés)



Rendre arról szólnak a hírek, hogy hihetetlen ütemû a fejlõdés. :D :D

Ne aggódj, ez nem pártpolitikára van kihegyezve.
A párpolitikához csupán annyiban van köze, hogy Magyarország duplán megszívja, mert nemhogy tartalékok nincsenek, de egy eladósított országgal megy neki az energiaválságnak, ha az bekövetkezik.
De ezen nem lehet visszamenõleg segíteni.
Egyébként mindegy ki nyeri a következõ választást, a mi sorsunkra már a globális folyamatoknak nagyobb hatása lesz.

#70 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 12:57

Rendre arról szólnak a hírek, hogy hihetetlen ütemû a fejlõdés. :D :D



És nem az?
Ne viccelj már moon! Most tényleg ne a pannon pumára és ne is a rosszabbul élünk mint négy éve szlogenekre gondolj.
Gondolj bele, hogy mi volt újdonság 50 éve és mi számít újdonságnak ma. Ha ez neked nem fejlõdés, akkor nincs mirõl beszélni. (OSH már meglepett ezen a téren) :)
A költõ egész jól kijött abból a zsákutcából, amibe Te is bekeveredtél.. :D :D

#71 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 13:00

Soha nem látott fejlõdés 2.0:

(Tapaszti Attila, Takarékbank Zrt., vállalati kötvény kereskedõ)

Világgazdaság: „énekeljük el azt, hogy vége..”?! Azért még ne.

"Az ingatlanpiaci válságból hitelpiaci válság, amibõl szép lassan reálgazdasági krízis kerekedik, az infláció i-jére pedig mostanában kerül fel a pont. "
"A válság pozitív hozadéka, hogy a figyelem középpontjába került a Föld korlátos erõforrásainak kérdése."
"egyelõre minden olajat megvesznek és elhasználnak, nincsenek nagy eladatlan készletek. Egy termék ára pedig mindig annyi, amennyit megadnak érte."

Mellesleg reménykedik a pozitív hozzáállásban, de tapasztalataim szerint önmagában pozitív hozzáállással nem megy a gázkonvektor.




És nem az?
Ne viccelj már moon! Most tényleg ne a pannon pumára és ne is a rosszabbul élünk mint négy éve szlogenekre gondolj.
Gondolj bele, hogy mi volt újdonság 50 éve és mi számít újdonságnak ma. Ha ez neked nem fejlõdés, akkor nincs mirõl beszélni. (OSH már meglepett ezen a téren) :)
A költõ egész jól kijött abból a zsákutcából, amibe Te is bekeveredtél.. :D :D


Mellesleg pont errõl van szó, hogy mindazon fejlõdés amit te felsoroltál, végsõsoron az olcsó olajra vezethetõ vissza. Amibõl most stop lesz. aztán meg kínálatzuhanás.
hogyan fogunk fejlõdni energia nélkül szerinted?

#72 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 13:04

Energia nélkül? Ezt meg honnan veszed? Tudod mi hiányzik a hidrogén hajtáshoz? Az infrasrtuktúra. No meg az akarat. Laziccs már moon! :D

#73 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 13:18

Energia nélkül? Ezt meg honnan veszed? Tudod mi hiányzik a hidrogén hajtáshoz? Az infrasrtuktúra. No meg az akarat.
Laziccs már moon! :D


Ejj már packa, nézz szét jobban, a hidrogén széleskörû felhasználására nincs remény. A hidrogénhajtáshoz mindössze a hatékony hidrogénelõállítási technológia, a kiépített infrastruktúra, a tárolási és szállítási kapacitás és technológia, meg a nyersanyag hiányzik.
Olyan rossz energiamérlege van a hidrogén elõálíltásának, és olyan nagy tárolási nehézségek adódnak, hogy gyakorlatilag elfelejthetjük, hogy lesz ebbõl üzemanyag.
Néhány kutatócsoport több millió dollárból pár autómodellt öszeütött, amit legfeljebb multimilliomosok tudnának megvenni, de esély nincs a széleskörû felhasználásra.

Bioüzemanyagokhoz meg kevés a földfelület és akkor még nem termeltünk élelmiszert.

De én is drukkolok, hogy legyen valami valóban használható megoldás.

Mindenesetre a kormány helyében sürgõsen elkezdenék még egy atomerõmû blokkot építeni, mert tíz évig is elbaszakodnak egy ilyennel.

De miket is beszélek, amikor egy alagutat nem képesek kifúrni a négyes metrónak a marha nagy fejlõdés közepette.

#74 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 13:29

(Miközben hihetetlen ütemû a fejlõdés)



Napi gazdaság:
A válság nagy, az összeomlást megúszhatjuk

" Soros György azt mondta, hogy ez az 1929-es válság óta a legtartósabb, legsúlyosabb. Egyetért vele?
- Azt hiszem, ebben igaza van, bár a két válság nem hasonlítható össze. "

Edited by moon, 2008 július 31. - 13:30.


#75 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 13:34

http://index.hu/gazd...yar/jaks070924/

Ez még egy régebbi, szvsz. jó és tartalmas interjú, ilyen összgazdasági jellegû...

#76 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 14:37

Ejj már packa, nézz szét jobban, a hidrogén széleskörû felhasználására nincs remény.

Mondja az olajlobbi.
Miközben az üzemanyag nem azért méregdrága mert az arabok genyák, hanem azért mert az ár kétharmadát a költségvetés zsebeli be, hogy a polgárnak legyen mibõl ingyen...., stb, stb, most itt ne részletezzük.

Napi gazdaság:
A válság nagy, az összeomlást megúszhatjuk

" Soros György azt mondta, hogy ez az 1929-es válság óta a legtartósabb, legsúlyosabb. Egyetért vele?
- Azt hiszem, ebben igaza van, bár a két válság nem hasonlítható össze. "

Hogy jön az a maszlag ahhoz a technikai fejlõdéshez ami az elmúlt 50 évben végbement? Ne viccelj már!

#77 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 15:31

Packa, komolyan, irigylem a hozzáállásodat :) Szerintem attól, hogy otthon bespájzolva van annyi víz, kaja, gyertya, lámpa, elem, rádió, takaró, stb, amivel a család 2 hétig az ajtó kinyitása nélkül kibírja, még nem retteg az ember. Csak biztosít. Nem látom át, hogy ez miért káros. Ha van helye, elfér, meg is lehet róla feledkezni, de ha véletlenül kell, akor meg nagyon jól jön. Elég csak egy nagyobb villany- vagy gázkimaradásra gondolni, ami azért az elmúlt években is előfordult - télen is. A másik fontos dolog szerintem jól megtervezni, hogy baj esetén mit-mennyit tud az ember magával vinni. Gondolj a ferencvárosi bombára! Szerinted hány embernek volt jó előre elkészített terve, hogy mi legyen abban a 20 kilóban? És az a bomba legrosszabb esetben fel is robbanhatott volna... Vagy éjszakai lakástűz, amikor nagyon gyorsan kell kitelepíteni a szomszédokat? (A tűzoltók velem pölö bajban lennének :D) Persze, ez mind-mind városi környezetre igaz. Viszont asszem, elég sokan élnek ott.

#78 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 17:59

Packa, komolyan, irigylem a hozzáállásodat :)

Én is irigyelném ha nem az enyém lenne. ;)

#79 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 19:00

Szerintem attól, hogy otthon bespájzolva van annyi víz, kaja, gyertya, lámpa, elem, rádió, takaró, stb, amivel a család 2 hétig az ajtó kinyitása nélkül kibírja, még nem retteg az ember. Csak biztosít. Nem látom át, hogy ez miért káros. Ha van helye, elfér, meg is lehet róla feledkezni, de ha véletlenül kell, akor meg nagyon jól jön. Elég csak egy nagyobb villany- vagy gázkimaradásra gondolni, ami azért az elmúlt években is elõfordult - télen is.

Amerikában a vidéki áramszolgáltatók honlapján ott van, hogy az ember tartson otthon elemes rádiót, elemeket, zseblámpát, pokrócot, ivóvizet, konzerveket.
És ennek értelme is van.

#80 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 1. - 14:04

"Drága a gázolaj? Traktor helyett használjon vízibivalyt!
2008-08-01 08:37:45

Az egekbe emelkedett gázolajárak miatt az agrártermelõk egyre tömegesebben állnak vissza a traktorok alkalmazásáról a vízibivalyokra - Thaiföldön. "

Cikk