Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Macskák


  • Please log in to reply
4979 válasz a témához

#1 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 10. - 15:04

Itt senki sem szereti a macskákat, csak én???? Madárpók...persze...teknõs és a többiek. Én a macskákat szeretem! (meg persze a lovakat, kutyákat...) Posted ImageNa? Ki szereti még a macsekokat? Posted Image

#2 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 10. - 16:12

ÉÉÉÉn! Nekem egy gyönyörûséges, vakító kék szemû sziámim van. Egész gyerekkoromban a kutyákat imádtam - és persze minden más állatot - de mióta megvan a macsom, egyértelmûen macskapárti lettem (meg lovak, kutyák és egyéb állatok, de a békát, kígyót, gilisztát, kukacot és a pókot közelrõl azért nem igazán szeretem). Szerintem az én macsom szuper! Öntörvényû, független, egy jelenség! Egész egyszerûen esztétikai élmény, ahogy jár, ahogy a lusta pillantásával végigmér, ahogy alszik... Imádom,na! Üdv. Adrienn[ 19 November 2001: Az üzenetet átszerkesztette: Adrienn ]



#3 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 10. - 16:47

Végre valaki!Az én macskáim sajna anyukámnál laknak (a kutyám utálja a cicusokat), így csak ritkán látom õket, viszont akkor az egyik a nyakamban van mint egy sál (magától mászik oda), a másikon meg állandóan átesek, mert ott cirkulál a lábaim között Posted Image

#4 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 10. - 17:11

Szia Paint Horse! Mi van a lovasboltoddal? Ugye te akartál ilyet nyitni?Az én macskám érdekes módon sosem törleszkedik, ellenben ha leülök pl. tévézni, azonnal az ölembe mászik. Gyakran pedig úgy követ a szomszédba, mint egy kutya. Ha megyek szalad át utánam, ha indulok, jön Õ is! Mindenkivel barátságos, de ha választhat mindig hozzám jön. Persze erre én roppant büszke vagyok és vissza is élek vele, ami nem teljesen fair dolog, de hát hiába a család kedvence, õ az én cicám. Szia, Adrienn Posted Image

#5 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 10. - 18:38

Én is szeretem a macskákat (meg minden állatot). A macskámat Turbónak hívják. Enyhén paranoid, de egyébként barátságos természetû egyszerû házimacska.[url="http://"http://web.matavnet.hu/armanor/etc/turbo.htm"]http://web.matavnet.hu/armanor/etc/turbo1.htm[/url][url="http://"http://web.matavnet.hu/armanor/etc/turbo2.htm"]http://web.matavnet.hu/armanor/etc/turbo2.htm[/url][This message has been edited by Huxley (edited 11 October 2001).]

#6 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 10. - 20:35

Sziasztok!Egy újabb ló-macska fun csatlakozik a csapathoz! Posted Image Én semmi különösebb vonzalmat nem éreztem a macskák iránt, amíg be nem fogadtunk egyet. Egyszerûen hihetetlen számomra, hogy egy ilyen "utcai" macsek hogy tudott ekkorára megnõni??? És hogy lehet ilyen hülye? Egyszerûen imádnivaló. Sokáig azt hittem, hogy csak az én macskám tud érdekes dolgokat mûvelni, de aztán tájékozódtam, hogy nem Posted Image Csak egy példa: Ül és néz bambán maga elé. (Az asztal lába mögötte pár centire) Én leereszkedek (lehasalok) úgy, hogy a szemébe tudjak nézni, hátha kiderül min töprengett el ennyire. Lehet, hogy csúnya fejem van, vagy csak szimplán mély elmélkedésében zavartam meg, de úgy eszmélt fel, hogy megfordult és futásnak eredt (volna). De abban a pillanatban ahogy megfordult, lefejelte az asztal lábát... Én azt hittem nem maradok meg a röhögéstõl... Sok ilyen hülye dolga van szegénykémnek, dehát ezért imádjuk ennyire! Íme egy kép róla: [url="http://"http://kep.tar.hu/felin/index.phtml?aid=27501885&pid=291137"]http://kep.tar.hu/felin/index.phtml?aid=27...1885&pid=291137[/url] Ez egy nagyon tipikus kép róla... Posted Image Természetesen a frissen mosott ruhán!

#7 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 10. - 23:49

Én is imádom a macsekokat, több is volt, de aztán kiderült, hogy elég brutális módon allergiás vagyok rájuk (illetve az idõ múlásával lett az allergia egyre brutálisabb).Hux, Palo, nekem nem mûködnek a linkjeitek Posted Image

#8 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 11. - 1:20

Az elsõ linket rosszul írtam be, már kijavítottam. Nekem bejött Palomino képe. Ez a Berci tényleg jó fej lehet. Posted Image

#9 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 11. - 18:32

Sziasztok!Filly, nekem se mûködött elõször Palo képe, de ha a helyén levõ piros x-re jobb gombbal kattintva kiválasztottam a kép megjelenítését, akkor már igen. Az én családom macskabolond (én ugye ló is), de nem lehet macsekunk, mert anyukám allergiás rájuk. Ezért, miután a Nagyim kutyája elpusztult (akit imádtam, meg õ is engem, szóval így az enyémnek lett kikiáltva), kaptam egy macsot, aki szintén Nagyinál lakott. Amikor még kicsi volt, egyszer mégis hozzánk kellett költöznie 2 hétre, mert Nagyi kórházba került. Nekem teknõceim is vannak (mert az ugye nem szõrös), és õk állatira felkeltették a macs érdeklõdését, szívesen megnézte volna õket közelebbrõl. Az elsõ éjjeleken beengedtem a szobámba, mert még nem tudtam, hogy õ nem alvással tölti az éjszakát, és azt se viseli el, ha más azzal szeretné. Szóval egy ilyen éjjelen valami isteni sugallatra felébredtem, és ahogy körbenéztem és felkapcsoltam a villanyt, láttam, hogy a macs a terrárium üvegén egyensúlyoz, 4 mancsával libasorban. Mikor rászóltam, ijedtében beleesett a vízbe. A teknõsök frászt kaptak, én meg úgy röhögtem, hogy alig bírtam kiszedni a vergõdõ macskát a vízbõl... Posted Image

#10 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 11. - 19:28

Hogy mennyi macska kedvelõ?!Igazán meglepetés! És örülök neki!!! Posted ImageAdrienn: igen én vagyok a lovasboltos....aztóta már meg is nyitottam, megkérdezhetitek Hux-ot, õ már volt is! De jöhet mindenki, akit érdekel Posted Imagemacskák is!

#11 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 11. - 20:55

Paint Horse!Mi a címe a lovasboltodnak? Lehet, hogy ezt nem macsek-topikban kéne tárgyalni, de ha már itt említetted meg... Kéne nekem olyan bõr kesztyû, amin nicsenek lyukak és az egész bõr. Van ilyen a boltodban? Ha nincs, akkor is megyek körülnézni Posted Image)))

#12 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 11. - 21:10

Sziasztok!Én is örülök, hogy ilyen sok macskedvelõ van a lovasok között (is). Posted ImageNekem is van 2 házikeverékem, egy fekete és egy érdekes teknõcspriccelt (?) színû. A fekete 12 éves a teknõc 4. Mindkettõ utcáról mentett (már nem )lánymacsek. Imádnivalóak! Nagyon sok örömet, vidámságot hoztak nekünk! A kutya is nagyon szereti õket! A párom nem volt macskabarát (nemtom miért), de amióta ezek itt vannak, õ is imádja a cicákat! (Úgyhogy a férfiakat is át lehet nevelni! Posted ImageSajna képet nem tudok berakni, pedig van jó pár fotó a "rosszcsontokról"!

#13 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 11. - 22:08

Az én két macsekom anno a gurámis akváriumból halászta ki mindig a vízinövényeket Posted Image a halakhoz sose nyúltak...

#14 polgap

polgap

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 12. - 12:58

Sziasztok!Én is csatlakoznék, nekem is van 3 macsekom, irtó aranyosak, imádnivalóak. az egyik nem birja a telefon csengését, vagy bármi idétlen hangot. szabályszerüen kirázza hideg.Ja és persze van hozzájuk egy idétlen vizska is

#15 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 12. - 19:40

Filly!Az én macskámnak talán akkor több esze volt, mint a tiédnek, ugyanis õ viszont a halakra ment. Posted Image Nekem is voltak labirintkopoltyús halaim, akkor éppen nem gurámik, hanem egy szép fátyolos bettahím, és egyszer éjszaka kihalászta és a félholt halat felhozta az ágyra, a párom arca elé, aki jól megijedt amikor felébredt, hogy mi az ami vízes és mozog az orránál! Posted Image Képzeld, a hal életben maradt! Pedig már szegény félig kiszáradt!

#16 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 13. - 15:36

Csak összegyûlünk páran!Ma "kimacskáztam" magamat. Gyermekeimért mentem anyuhoz (ahol a két macskám lakozik) Cukor megjelent, vagy egy órán keresztül lehetett dögönyözni!!! Jaj de jó volt!Palomino: van olyan kesztyûm, amilyet keresel tiszta sertésbõrbõl van, bár azt azért nem ítérem hogy egyetlen lyuk sincs rajta, ui. ha jól tudom ez éppen szellõzés végett van a lovaglókesztyûkön. De gyere be és ha nem tetszik, szerzek Neked olyat amin még alul sincs lyuk, így csak nézegetni tudod majd! Posted Image HMMM? jó lesz?A cím: 2000 Szentendre, Rákóczi F. u. 11.Írd meg, hogy mikor jönnél (hogy nyitva is legyen Posted Image)

#17 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 14. - 19:51

Csatlakozom!Mint macska párti is :)Nekem is van egy 4 éves kandúrom, cirmos és férfilétére pici, talált gyerek. Épp most kúrálom ki egy igencsak durva harci sérülésbõl (mindíg meglóg és mire hazaér valami folytonossági hiány keletkezik rajta) így csak kúrálgatom és nem jutunk el a dokihaz férfiatlanításra :-( Õ sajna nem a legkedvencebbem, volt réges-régen 4 olyan macskám amik képviseltek minden viselkedési formát...

#18 pracli

pracli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 226 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 15. - 9:48

Sziasztok! Hogy eddig nem találtam rátok... Itt a helyem nekem is!!! Nekem jelenleg 6 macsekom van (plussz még két kutya), de a létszám sajnos mostanában sokat változott, év elején még heten voltak, aztán valami barom õrült elkezdte mérgezni a környéken õket, és kettõ elpusztult, a harmadikat, Lustit pedig csak az mentette meg, hogy még idejében hazajött és el tudtuk vinni orvoshoz. Bár nem sok esélyt adtak neki, de túlélte, immár másodszor, mert pár éve meg a kedves szomszédunk légpuskával fejbelõtte. A golyó mind a mai napig ott van a fejében, de él és virul, és lány létére igazi nagy csavargó, egész nap színét se látni Posted ImageA legtöbbjüket befogadtam, a legújabb szerzemény Bonifác, aki most kb 3 hónapos, igazi ördögfióka, tegnap például addig ügyeskedett, amíg bele nem esett az akváriumba Posted Image Szerencsére nem volt tele, mert épp tisztítottam, így leért benne a lába, és rögtön kiugrott, de így is jól elázott Posted ImageVan egy öreg perzsa is, Pompi, akit úgy fogadtam be kb 9 évesen, mert elõzõ gazdái el akarták altatni, pedig teljesen egészséges volt. Róla itt egy kép, nem tudom hogy kell a címet beírni, úgyhogy csak így simán ideírom :[url="http://"http://community.webshots.com/photo/10448578/23236755XBxJQdeTCM"]http://community.webshots.com/photo/104485...36755XBxJQdeTCM[/url]Tudom, tudom nagyon röhejesen néz ki, itt épp frissen van nyírva, és olyan mint egy szörnyecske Posted ImageEgyébként már nagyon elegem van abból, hogy ennyien utálják a macskákat, amikor mondom hogy nekem ennyi van, mindenki fújjog, meg szörnyülködik, holott szerintem csak nem ismerik õket! Ti is írtátok többen, hogy amint együtt él valaki egy maccsal, hamarosan rajongójává válik Posted Image Lényeg a lényeg, eszméletlen jó fejek, és olyanokat tudnak produkálni, hogy az ember esze megáll! Unatkozni tuti nem lehet mellettük Posted Image Posted Image Posted Image

#19 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 15. - 10:07

Eva!Szerintem is jó lenne ivartalanítani!1. nem mászkálna el annyira2. nem lenne annyi seb rajta, és talán nem fog autó alá mászni, a nagy szerelmi vágytól Posted ImagePracli!Csak helyeselni tudok! Én is szívem szerint sok kutyát és macsot befogadnék, ha lenne hova. Dehát a két macsekom is befogadott. De többet nem bír el a panel! Posted Image Az embereket én sem értem, pláne, aki kutyás, hogy nem szereti a másik fajta állatot!Nemtom ki hogy van vele, de én, ha szeretem a kutyát (mivel az is állat, így akkor logikusan jön, hogy a többi állatot is, fajra való tekintet nélkül)akkor, hogy lehet utálni a macskát pl.? Azon meg teljesen feldühödök, ha a kutyát ráuszítják a macskára! Ez csak perverz, iq nuku emberek "szórakozása"!Az ilyen emberek érzelmileg, agyilag sérültek!!Ha mindenki szeretné az élõlényeket, akkor elvileg mindenki szeretné az embereket is, így nem lenne háború sem!

#20 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 15. - 12:07

Szia Ilusta! Ezt jól megmondtad! Teljesen igazad van!Én csak azt nem értem, hogy a kutyák miért utálják a macskákat!? Pláne az enyém! Amikor én meg imádom! Nem tudtam azzal a lüke fejével sosem megértetni, hogy a cica jóbarát, az én jóbarátom, tehát neki csuti tõle...nem ...ha lát egy macskát, rögtön kergetni kezdi...sajna... így most itt állok lökött kutyával, macska nélkül...Valaki el tudná mondani,hogy lehet 3 éves kutyát leszoktatni arról, hogy üldözõbe vegye a cicusokat? (A probléma nem a kölyökkorban gyökerezik - már akkor sem volt szabad neki kergetni macsekokat, sõt, volt hogy pofont is kapott macskától - orrán bõr nemigen maradt) Szóval valami drasztikus megoldást keresek. pl. ha valaki megmondaná, hogy a rendõrkutyákat hogy szoktatják le róla...nos?

#21 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 15. - 13:56

Szia Paint Horse!Ha kertes házban laksz, nehezen megoldható a leszoktatás. De elvileg lehetséges, csak ott kellene lenned éppen akkor! Kell egy fojtó nyakörv, póráz és egy cica.A kutyát az adott pillanatban jól megrángatni és "nem" felkiáltással, tudtára hozni, hogy nem szabad!Az én kutyámra elég, ha rászólok, NEM! LÁBHOZ! és akkor nem indul a macska után!Ha már pórázon nem kell rángatni és megáll akkor nagyon-nagyon meg kell dicsérni, esetleg finom jutalomfalattal honorálni, vagy még jobb ha labdázni szeret, a jó viselkedés után egy kis játék!egyenlõre ennyit tudok tanácsként, ha eszembe jut valami írok!

#22 pracli

pracli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 226 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 15. - 14:12

Szerintem (kutyakiképzéssel foglalkozok szabadidõben, és ezt tapasztalatból mondom)nem fog sikerülni a leszoktatás. ha egy kutya nagyon be van rájuk kattanva, akkor ott nem sok remény van. Lehet hogy fojtóval és labdával eléred azt, hogy a jelenlétedben visszafogja magát, de ha nem vagy ott, akkor egybõl felülkerekedik a vadászösztön, és utánairamodik. Az én kutyáim szerencsére nem bántják a macskáimat, de a németjuhász elõszerettel kergeti õket, csak úgy poénból. Ha én ott vagyok, akkor kevésbé, mert tudja, hogy kikap érte, de az ablakból láttam már sokszor, hogy ha szabad a pálya, és macskát lát futni, akkor usgyi kergessük meg! Mániája még, hogy a perzsa macskámat elkapja és elkezdi rágcsálni, lefekszik, a lábát ráteszi, hogy ne tudjon elmenni (a macs nem is mer megmozdulni se) és elkezdi szopogatni. Nem bántja, csak az egész testét beveszi a szájába, és jól összenyálazza Posted ImageNem tudom mér csinálja, biztos jó íze van Posted ImageNa emiatt is jól össze lett már szídva (a bûncselekmény közben értem tetten, szóval tudta miért kapta), mégis megteszi újra és újra ha lehetõsége van rá.

#23 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 15. - 14:33

Azért ez megnyugtat, hogy senkinek sem normálisak a macskái....

#24 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 15. - 15:51

Aha, szóval mostmár megjelenik amit írok....Eddig nem... :)Nekünk a macskaállomány létszáma állandóan változik - ugye az anyuka cicától függ...De a lényeg, hogy egyik sem normális.Vuk - kb 8 éves kasztrált kandúr, perzsa, mindenkivel beszélget. Régen mikor még bent lakott velem a házban a kukucs nevü játék volt a kedvence. (elbújtunk mind a ketten egy egy ajtó mögé, és idonként kinéztünk, majd egyszer csak egyikünk oda osont a másik ajtajához és benézett és akkor jól megijedtünk mind a ketten aztán meg odabújt hozzám és azt nagyon szerette)Bandi (Andráska) - 3 éves kandúr, fiú létére mindenkinek hizeleg és keveset csavarog (szerintem még nem sok noje volt.)Panna - 2 éves kislány félperzsa cicám. Ha beviszem a lakásba és szólok neki elkezd rohangálni összevissza - állandóan fogócskázna. És az elso útja a mosdóba és a fürdokádba vezet, ugyanis csak nagy helyekrol tud inni. (kutyás edénye van)Blucat - párom macskája - kislány. Ha megfogom el akar menekülni, ha nem fogom meg hizelegni akar, ha beviszem ki akar menni, ha kinn van be akar jönni.Cili - Átlagosan évenként 10/12 kölyke van, most épp három, nem tudom honnan szedte a pasiját de hosszúszoru kiscicái lettek. Dagadtak és úgy gurulnak mindenhova, mert a menés az nem mindig megy...Mindegyikhez tudnék számtalan sztorit mesélni, hiszen mind egy-egy önálló egyéniség és azthiszem ezt szeretjük bennük!

#25 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 15. - 18:01

Nos engem az érdekel, amikor nem vagyok ott...a jelenlétemben rendben van minden, de ha kikerülök a látómezejébõl...nos akkor reszkessen az összes macsek a környéken...szóval, még lehet tippeket adni!!!Én még reménykedek!Itt nem csak a macskák lököttek, hanem a kutyák is Posted Image

#26 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 15. - 18:44

Nálunk is van kutya a macska mellett. Talán a kutya tulajdonságaiból adódóan max. kajálásnál vannak nézeteltérések. A macsek pici volt mikor hozzánk került és a kutya is kb. másfél éves lehetett. Sosem akarta megkóstolni, sõt inkább megvédi és megpróbálja hazaterelni. Idõnként egymást tisztogatják (ilyenkor a macs egy idõ után megtámadja a kutyát :))) Én azt hallottam, hogy az a kutya amelyik macskával él és nem bántani akarja azért fut a macska után, hogy játszon vele (az enyém legalábbis, bár nyugodtan elmehetünk mellette van amikor rá sem bagózik).Szerintem leszoktatni nem nagyon lehet :-(

#27 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 15. - 20:30

Én nagyon örülök, hogy a kutyám és a macs jól megférnek egymással. A macska mielõtt hozzánk került elõzõ gazdájánál egy kutya társaságában lakott, szóval voltak már elõzetes tapasztalatai. Amikor a kutya hozzánk került, azért volt egy kis ijedezés, kergetõzés, de mindig rászóltunk a kutyára, ha kezdett volna eldurvulni a dolog. Mostmár jól megvannak.[url="http://"http://web.matavnet.hu/armanor/turbo.jpg"]http://web.matavnet.hu/armanor/turbo.jpg[/url]

#28 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 15. - 21:23

Hux!Aranyos a kép! Nekem is van hasonló, csak nem tudom sajna feltenni a gépre! Posted ImagePraclinak igaza van, a notóriusokat tényleg nem lehet megnevelni! Pláne, ha nem látod!Lehet belemagyarázni vadászösztönt, területvédelmet, de tényleg lehet egyszer szórakozás is! Igaz, hogy ez éppen macskás fórum, de nekem a kutyám a rosszcsont! Lakásban van és nem jöhet be a szobába (kiskorában nem is akart így nem erõltettük Posted Image), de újabban rászokott, ha elmegyünk otthonról bemegy és az ülõgarnitúrán hempereg, körülnéz ehetõ falatok után, mondván, ha a macskák bemehetnek õ miért nem?Mikor hazajövünk már nincs miért bántani, ott örül az ajtónál a macskákkal együtt! Posted Image

#29 pracli

pracli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 226 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 16. - 9:53

Paint Horse!Eszembe jutott a problémáddal kapcsolatosan, hogy mivel nem igazán fogod tudni lenevelni a kutyót a macskakergetésrõl, mi lenne ha inkább csinálnál a macskának egérutat? Posted ImageNálunk hogy a macskáknak nyugta legyen (mert a kutya hobbiból és mert ez olyan jópofa játék, üldözi õket) van egy olyan útvonal, ahova el tudnak menekülni. Történetesen a terasz szúnyoghálójára felmászik, onnan meg ki van alakítva nekik egy galéria - régi redõny felfektetve az oszlopokra, amolyan napozóterasz macska módra Posted Image Ez maga a cicaparadicsom, itt meleg van, nem éri el a kutya, lehet heverészni, sõt még a tetõre is fel lehet jutni onnan, ahol aztán lehet tombolni és a szomszédba is eljuthatnak!Próbálj meg te is valami ilyen vészfeljárót kialakítani, például a ház falához támasztott fadeszkával![This message has been edited by pracli (edited 16 October 2001).]

#30 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 17. - 20:50

Nem kísérletezem tovább macskákkal. Kettõ pont elég volt, amelyik autó alatt végezte, Maxie kutya jóvoltából. Itt állj!Inkább anyunál kimacskázom magam!De a szúnyoghálós nem rossz! Oda csak nem csimpaszkodik fel a kutya! Elég idétlenül nézne ki! Posted Image

#31 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 17. - 21:37

Egy megoldásod lenne még...Macs a házban, kuty az udvaron .. Posted Image

#32 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 18. - 19:19

Ilusta! Nem bírom elviselni, ha a macska rátojik a párom ágynemûjére, és este 10-kor derül ki mindez, hogy én félálomban még ágyat is húzhassak... Posted ImageMost majd mondjátok, hogy gyakran pucolni macskatoalettet...napi 3 nem elég a kis nyavajásnak? Úgyhogy a lakásban tartásról ennyit!Különben meg macskának sem jó függönyön csüngeni...inkább fogna egeret a kertben, hmm?Én már beletörõdtem! Macska kutya mellett lehetetlen!Üdv, PH

#33 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 19. - 10:05

Hm, érdekes amit írsz, Paint Horse! Ez biztos vmi pszichés probléma nála,vagy rangsorvita. Szerintem egész egyszerûen féltékeny a párodra. Ki volt elõbb, Õ, vagy a cica?Az én macsommal eddig egyetlen egyszer fordult elõ ilyen, amikor új lakásba költöztünk, az elsõ nap. Viszont õ meg gyakran hány, hiába eszik szõroldó izét tartalmazõ tápot.

#34 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 19. - 15:51

Polgap, szerényen elhallgattad, hogy a három macsekod az három csodaszép burma. Gyönyörûek! Nekem klasszikus típusú sziámim van, így mint "rokont", a burmákat is nagyon kedvelem. (És természetesen a házicicákat is!!! Posted Image Üdv:Adrienn

#35 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 19. - 16:43

Adrienn! A párom volt elõbb...viszont õ nem igen kedveli a cicákat! Viszont az összes macskám aki eddig volt, mind az õ kegyeit kereste Posted Image Ki érti ezeket a furcsa jószágokat?Szia,PH

#36 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 19. - 17:36

Nekem 8 évig volt a lakásban a perzsa macskám és O is folyton hányt.Meg direkte az alomtól távolabb piszkított...aztán anyám megunta és kirakta a házbólazóta kb. 1.5 kg-ot szedett magára és imád odakinn. Mivel kasztrált, nem is csavarog, és imád minket

#37 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 19. - 18:35

Most Cukor anyunál lakik és nagyon jól érzi magát a szabadban! Esténként rájön az ötperc, na akkor ugrabugrál fenyõfára, tetõre, ami éppen útba esik! Egy szó,mint 100 megoldottuk a toalett problémát is és a macsek is nagyon jól érzi magát!! Posted Image

#38 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 19. - 20:52

Paint Horse!Írtad, hogy a párod nem szereti a cicákat mégis az õ kegyeit keresték. Posted ImageOlvastam valahol, hogy a macsekok nagyon is megérzik ezt és így próbálnak a szívéhez férközni.. Posted ImageNa, már akinél bejön! Posted Image

#39 polgap

polgap

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 20. - 12:37

: DSzia Adrienn! és ha minden igaz, januárban a két kislánynak lesznek kiscicái, már alig várom öket, szét fogják szedni a lakást!Gratulálok a sziámihoz, irtó szépek õk is...

#40 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 20. - 13:46

Szia Ilusta!Hát úgy néz ki az enyémnek nem olvadt meg a szíve...továbbra sem szereti a macskákat (a baglyokat szereti a legkevésbé, de a macskák is benne vannak az elsõ 10-ben).Én az ilyet nem is értem...ui. mindegyik állatot szeretem (na jó a férgeket kevésbé) Posted ImageHali, PH