Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nyeregfajták


  • Please log in to reply
2799 válasz a témához

#2681 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 1. - 19:50

Természetesnek kéne lenni, és te egy korrekt ember vagy, de nem mindenki ilyen. Leb..ssza a sarokba, összekarcolja, vagy hempereg vele egyet a lova, eltörik a váz, aztán visszahozza, hogy nem jó. Amikor rákérdezel, azt állítja, már olyan volt. Nagyon meg kell gondolni, kivel játszik el az ember ilyet, nem elfelejteni melyik országban is vagyunk. :D 



#2682 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 1. - 21:34

azért nem menő a vsd, mert a béna lovasok 20 centis kengyellel lovagolnak, úgy meg lelóg a térdük a díjlovas "jellegű" nyergekről, továbbá kell a térdtámasz, hogy ha a 2 hetente lovagolt lova megtorpan egy bokorból felreppenő fácántól. szerintem ilyen egyszerű.

 

(illetve van egy másik magyarázat is, mindig olyan nyerget keresnek, amilyened épp nincs!)

 

elég sok nyerget adtam el (kb 50 db, német nyergek, főleg Stübben és Kieffer, esetleg Passier, úgy 50-80.000-es árkategória) és én úgy vettem észre ez a népszerűségi sorrend:

 

ugró-univerzális

ugró

univerzális

túra

díjlovas

díjlovas-univerzális

 

 


  • N.C. kedvelte

#2683 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 2. - 6:50

 

 

(illetve van egy másik magyarázat is, mindig olyan nyerget keresnek, amilyened épp nincs!)

 

 

 

szerintem meg mindig olyan nyereg kell, ami senkinek nincs :D

 

(előre félek attól, amikor majd lecserélem a mostani, nagy nehezen megtalált nyergemet, de idővel muszáj lesz, mert a lovam erősen változik)



#2684 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 2. - 7:43

Én is közel másfél évig hirdettem a feleslegessé vált nyergemet, nem egy nagy márka volt, sőt... de mégse nóném (Lord Expert), szép állapotban volt, igényes fotókkal, leírással, fillérekért. De még így is az első kérdés mindig az volt, hogy mennyit engedek. (Kemény 20.000 Ft-ért volt hirdetve). Aztán végül egy úriember jött, megnézte, alku nélkül odaadta a pénzt és egy jó kis lovas beszélgetés után távozott. Ki kell fogni a normális vevőt is. 

Nekem a nyeregvásárlás kész rémálom volt, mert márkásat eleve kizárhattam a hordónál is hordóbb lovamra (vagy pedig annyiba került, mint a lovam), ami pedig szélességben jó lett volna, az meg szinte lelógott a rövid kis hátáról. Végül szuper áron sikerült találnom egy extraultraszéles, rövid nyerget, ami hihetetlenül kényelmes és azóta is semmi baja, pedig nyúzva van. Ha lenne egy vékonykább lovam, biztos valami megbízható márkát vennék én is, inkább kerüljön többe a nyereg, mint utána a lovam bajai a rossz nyeregtől.



#2685 hunor

hunor

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 28. - 18:15

Sziasztok, 
Valaki tud esetleg valamit Csikós Bálint nyergesről? Több mint egy éve van nála a bock nyergem felújítás miatt és egyszerűen nem tudom elérni hónapok óta...



#2686 Sarah-Miss

Sarah-Miss

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 10. - 19:18

Sziasztok! Ide írom ezt, de, ha nem ide való, szóljatok és szedem is le.  :)

Szóval:

Keresek eladó, kicsi, széles marú lóra (~keskenyebb haflingi, fjord, stb.) való, lehetőleg 17"-17,5"-os univerzális, nyerget, 30.000 Ft-ig, ha lehet. 

Előre is köszönöm!   :happy:   :)



#2687 endy.papa

endy.papa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 751 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 23. - 18:59

Z gyógyulásáért felajánlottam egy ilyesmit. Keresd abba a topikba. ott vannak képek is.



#2688 Sarah-Miss

Sarah-Miss

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 27. - 8:30

Z gyógyulásáért felajánlottam egy ilyesmit. Keresd abba a topikba. ott vannak képek is.

 

 

Ezt nekem írtad? Csak, mert nem találom. :S



#2689 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 14. - 23:21

 

 

Ezt nekem írtad? Csak, mert nem találom. :S

 

 

Neked írta! A lovas apró / felszerelések topicban aug. 4-ei bejegyzés.

 

http://www.paci.hu/f...pic=1247&page=5



#2690 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 14. - 10:17

Azért hogy egy alig használt Neizer így néz ki, az nagyon gáz. :wot:

 

11054462_797744143606607_432442147508486



#2691 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 14. - 13:28

:o Hát nagyon! Én azon is meglepődtem, hogy most már a sokadik eset, hogy úgy hirdetnek Neizer nyerget, hogy a lóra lett csináltatva, de mégse jó rá... Az egyikkel beszéltem és mondta, hogy kijöttek leméricskélni a lovat, a kívánalmai alapján megcsinálták a nyerget és telibe ráér a marjára, a ló közben nem fogyott, nem változott... :s



#2692 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 15. - 13:45

Az gáz.. a 20-30 éves Stübben parzival néz ki így. Ha meg csináltatni akarnék, akkor a Hunique-hoz mennék, nem olcsó, de jó. :) 



#2693 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 15. - 21:50

A Stübbent ne emlegessük egy lapon - legalábbis tartósság szempontjából semmiképpen sem - a többi nyereggel! :)

" A Stübben örök, mint a nyomorúság!" :cool:

 

Mostanában két Neizerrel is találkoztam, amin igen csóváltam a fejem:

- Egyik egy fekete, szintén szögletes kápájú ugró - hanyatt esett vele a ló, tört a váz hátulja. Ez rendben van: olyan nyereg nincs, ami erre is méretezve van. :unsure: Hanem aki csinálta - gondolom, nem maga Neizer úr - úgy teli nyomta tűzőgépes kapoccsal, (szorosan  egymás mellett ötösével), hogy attól szakadt a bőr, gurtni, morzsolódott a váz a neccesebb helyeken. Azé' szóhattak vóna neki, hogy nem így az igazi, naa... :mellow:

- A másik pont, mint a fenti modell.  Szemre az sem régi, nem elhanyagolt, elhasznált.

Két fölrántószíjon átszakadva a lyukak, az ülőrészen a varrás mellett bal oldalt 10, jobb oldalt jó 15 cm  repedés. Azt gondolom, hogy itt messze nem az odavaló bőröket használták.

(Amúgy elég szép munka volt,- a fekete fordítva: ott a bőrök voltak elég jók, a munka szar.)



#2694 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 15. - 22:16

Gisari ezt a nyerget hol találtad?

#2695 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 15. - 22:45

Itt van: http://piacter.lovas...g/neizer/188420



#2696 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 15. - 23:00

A Stübbent ne emlegessük egy lapon - legalábbis tartósság szempontjából semmiképpen sem - a többi nyereggel! :)

" A Stübben örök, mint a nyomorúság!" :cool:

 

 

Épp van is egy jó kis díjlovasom eladó, nem érdekel? :D 



#2697 Pipsy

Pipsy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 301 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 16. - 9:10

 

A Stübbent ne emlegessük egy lapon - legalábbis tartósság szempontjából semmiképpen sem - a többi nyereggel! :)

" A Stübben örök, mint a nyomorúság!" :cool:

 

 

Épp van is egy jó kis díjlovasom eladó, nem érdekel? :D

 

 

Öööö, mid lenne? Engem lehet érdekel, bár előbb el kellene passzolnom az elpasszolhatatlan nyergemet hozzá...



#2698 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 16. - 13:49

 

 

A Stübbent ne emlegessük egy lapon - legalábbis tartósság szempontjából semmiképpen sem - a többi nyereggel! :)

" A Stübben örök, mint a nyomorúság!" :cool:

 

 

Épp van is egy jó kis díjlovasom eladó, nem érdekel? :D

 

 

Öööö, mid lenne? Engem lehet érdekel, bár előbb el kellene passzolnom az elpasszolhatatlan nyergemet hozzá...

 

 

http://www.paci.hu/f...c=1247&p=990136Ez az. 



#2699 Számadó

Számadó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 2. - 13:07

McClellan nyerget keresek..

#2700 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 2. - 15:01

A Nyeregvilágban van most egy.

Vagy ebayen lehet olcsóbbakat találni.



#2701 veronika96

veronika96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 4. - 8:09

Sziasztok!

 

Remélem tud segíteni nekem valaki.

Van egy Barth ugrónyergem. Amiről annyit tudok, hogy 18 colos. Viszont olvastam neten, hogy markamraméretet is meg lehet valahogy állapítani? Ez gondolom márkáknál változó? Lemértem a biztonsági lakatokkal vízszintesen 17 cm. Az nagyon kicsi? Az én lovamnak kifejezett marja van és nyomja a nyereg eért akarom eladni. Szerintetek milyen pacira lenne jó? Valami marjanincs vékonyka jószágra? 

Előre is köszönöm! :)



#2702 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 4. - 16:28

Szia! Kár, hogy 18-as, amúgy engem érdekelne.

Itt van, a markamraméret a "point"-ok közötti távolság centiben. De ez nem mindig mérvadó, mert egyrészt különböző kialakítású vázaknál ugyanaz a szám más méretet takar, másrészt a tömés is sokat számít.

Ha hirdetni akarod, legjobb, ha kiraksz egy képet szemből, amin meg lehet állapítani a kápa szögét, és megadod a párnák tövének a távolságát centiben, ezekből nagyjából meg lehet tudni, amit kell.


Edited by Gisari, 2015 április 4. - 16:29.


#2703 veronika96

veronika96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 6. - 7:45

Aha. Lemértem ott ahol a képen van, 32 cm. Ez elvileg átlagos. Meg ott ahol az első kápánál kezdődnek a párnák vízszintesen 17 cm. Függőlegesen meg a párnákig 11 cm. Valami keskeny lóra lenne jó, kis marral. De még akkor ezeket kiírom a hirdetésekbe. 

köszi a segítséget! :)



#2704 Sarah-Miss

Sarah-Miss

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 22. - 18:21

Sziasztok! 
Sajnos nem nagyon tudtam visszakeresni, úgyhogy ide is kiírom inkább:

Kinek mi a tapaszalata, véleménye a Barefoot Cheyenne és Cherokee nyergekkel kapsolatban? Mennyire kíméletes, kényelmes, tartós, minőségi, stb...
Belovagláshoz, aztán később hobbihoz, terepre mennyire alkalmas? Van valami, amit tudni kell még róluk? 
Mennyire terhelik a ló hátát? 
Leginkább az utolsó kérdéssel kapcsolatos dolgok érdekelnek, az a legfontosabb, hogy a ló egészségére ilyen hatással van. 
Köszönöm, ha bárki valami hasznosat tud hozzáfűzni! :)

 

 


#2705 Pipsy

Pipsy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 301 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 24. - 13:07

Sziasztok, nekem is vélemény kellene.

Szemezek a Wintec Isabell Werth nyergekkel. Nekem tetszik ez a szintetikus cucc, mert jól odaragadhat az ember valaga hozzá.

De találkoztam egy emberrel, aki találkozott egy emberrel, akinek valamilyen wintec nyerge volt, és neki nem jött be.

Vélemény?


  • rongyo és Rontó kedveli

#2706 Panka21

Panka21

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 18. - 23:19

Pont ezzel a típussal nem találkoztam. A Wintec nyergekről általában az a véleményem, hogy nagyon kényelmesek és könnyen takaríthatóak, csak sajnos hamar elkopnak, nem olyan tartósak, mint a bőrnyergek.



#2707 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 19. - 7:23

Nem is öröklétre tervezték őket, hanem a mostani fogyasztói társadalom igényének. (Mikor is az emberke évente-kétévente cseréli a nyergét-lovát felszerelését újabbra, trendibbre. )

 

+Előnye, hogy nem döglik bele az ember a súlyába, míg felrakja a 170-es lovára, nekünk külön jó, mert a gyerekek is tudnak nyergelni, úgy, hogy gerincsérvet ne kapjanak. A kisebb lovaknak is nyilván ezért kényelmesebb, nem cipel annyi súlyt.



#2708 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 28. - 11:02

Csak mutatnám, mint érdekesség, jó cucc:

http://www.ebay.de/i...=item5665296ca2



#2709 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 28. - 12:32

Csak mutatnám, mint érdekesség, jó cucc:

http://www.ebay.de/i...=item5665296ca2

 

Miből van ez, vasból, rá kell kalapálni a ló hátára? :D  És akkor elviszem a nyergeshez, és ráalakítja a nyerget? 



#2710 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 28. - 12:38

gondolom valami hajlékony, de mégis merev anyagból (mint egy hajlékony drót) - és akkor akár elviszed a nyergeshez átalakíttatni a nyerget, vagy ez alapján csinálja meg nulláról a nyerget, vagy ezt viszed bepróbálni a nyereg alá a boltba.



#2711 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 28. - 13:56

Végülis, akár a laposvas, meg 6-os köracél kézzel is jól eldolgozható. :) 



#2712 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 28. - 14:35

Anno a Májkinál láttam ilyen célra egy drót vázat. Emlékeim szerint vékonyabb anyagból volt, de a széle is rögzitett volt.



#2713 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 19. - 17:42

Még régebben írtam, hogy összeakadtam egy hamis stübbennel. Most megint szembejött ugyanaz: http://piacter.lovas...gonyereg/207700

És itt a testvére: http://piacter.lovas...n-nyereg/168549



#2714 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 21. - 8:01

Csak a Siegfriedeket hamisítják? Honnan lehet felismerni őket?

 



#2715 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 21. - 10:44

Nekem fel nem tűnt volna, képekről legalábbis.. de most, hogy néztem, a CS-ek újabbak, azokon már nem a Krefeld-es alulemeznek kéne lenni, és a nyeregszárnynál a szögletes, agancsos, vagy milyen logónak kéne lenni. 



#2716 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 21. - 18:15

Igen, nem stimmelnek a nyeregszegek. A kis fémlapok régi stübbenekről lettek leszedve, az újabbakon nem ilyennek kellene lennie. A nyeregszárnyakból is hiányzik a logó, az eredetibe mindkét oldalon bele van nyomva. Ha ezekből bármelyik nem stimmel, az gáz.

És ha jól megnézitek, nem oké a hátsó kápa-nyeregpárnák aránya, kialakítása sem.

Plusz még vannak ilyenek, hogy a kengyellakatnak rézből kéne lennie asszem. Meg biztos van még egy csomó apróság, ami egy összehasonlításból kiderülne.

 

Viszont a két hamisítvány határozott rokon jelleget mutat. :ph34r:


Edited by Gisari, 2015 szeptember 21. - 18:17.


#2717 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 16. - 9:39

sziasztok 

ausztrál túranyereg létezik kisebb változatban vagy csak egy méretű? és ugy általánosságban mi a véleményetek róla?



#2718 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 16. - 10:02

Ausztrál nyereg van több méretben is, és a világ legjobb nyerge :D Nekem kettő van, az egyik egy Syd Hill, a másik egy noname, imádom őket. A Noname alját átalakíttattam egy kicsit, kivettem a tömésből, hogy nagyobb felületen feküdjön fel, különben hasonlít alulról egy angolra.  Elől a fülek a könnyű ügetést kicsit megnehezítik (én már teljesen hozzászoktam), viszont emiatt gykorlatilag nem lehet kiesni a nyeregből :) Annak idején QuarterSister mondta, ő a marhatereléshez mindig ilyet választ a nehéz terepen.

Mióta tavaly Muli elegánsan megszabadult tőlem terepen, (angol nyereggel), csak az ausztrállal lovagolok ki. Múltkor Meglepi is vidám volt több hét pihenés után, de hát ugye, esélye sem volt  :D  :D  :D.

Az egyetlen, amihez az elején szoknod kell, hogy picit messzebb vagy a lótól, elég magas nyereg.



#2719 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 17. - 8:24

köszi a választ :) valahol képen láttam hogy hasonlot használnak szamárra de ha nagyon magas akkor nekem nem lesz megfelelő :(



#2720 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 17. - 9:17

Mennyiben más a szamár nyereg szempontból?