Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Védjük a környezetet!


  • Please log in to reply
1065 válasz a témához

#161 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 20:32

én még az õskorban :D Lehet, hogy azóta beleszõtték a virusölõ adalékanyagokat.

#162 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 20:36

Ki és hol mondta, hogy nem kell vasalni? Mert itt hiába olvasok vissza...

#163 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 20:44

Nem húzós progi, a moderneket (kushies, monapel, stb) már 40 C-n mosod, és tilos vasalni. A hagyományosakat meg max 60 C-be teszem, mosópor helyett szódabikarbónát kell használni és az öblítés is ecettel megy. Arról nem is beszélve, hogy rengeteg gyerek allergiás reakciókat produkál a papírpelusra. Én hetente kétszer indítom be a pelenkák miatt a gépet, de van hogy együtt mosom valamivel, pl. ágynemük. Egyáltalán nincs ecetszag, és meglepõen puhák a pelusok.



#164 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 20:50

Köszi! Nem az orrom elõtt volt... :dev:

#165 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 20:52

Ki és hol mondta, hogy nem kell vasalni? Mert itt hiába olvasok vissza...

Nem jutottál el a numera 153-ig...

#166 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 21:44

Én nem kapok választ, vagy nincs is válasz erre a kérdésre? :gm:

Bocsánat, bocsánat. Ezt nem én mondom, pontosan a kushies márka vásárlásánál szerepel az útmutatóban, hogy tilos vasalni. még nem volt idõm erre egyéb elfoglaltságaim miatt, de amint találok róla pontosat máris válaszolok. Butaságot nem akarok írni.
http://www.tiptopbab...tilus=lap&hiv=5

Addig is ennyi.

Edited by zsebi0202, 2009 november 23. - 21:45.


#167 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 30. - 20:55

Nincs globális felmelegedés topic, illetve több is van :) de talán ide illik ez a kis szösszenet. Audiatur et altera pars:
The Great Global Warming Swindle

Edited by Barefoot, 2009 november 30. - 20:57.


#168 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 20:30

Hû, az elsõ perc végéig bírtam.
Hogyaszongya a jégfúrat mintákban nem az van, hogy a CO2 emelkedésével nõ a hõmérséklet. Hát akkor mi van benne, basszus?! :D Nagyon gáz :D (Na jó, ide inkább a :o illik vigyori helyett.)
Egyszer azért majd összeszedem minden nyugalmamat és türelmemet, megnézem.

Addig viszont itt van egy alapmû: HOME. Ha a klíma valakit nem is érdekel, hát csak a gyönyörû képekért is érdemes megnézni.


#169 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 20:54

Tedd félre egy kicsit az elfogultságot és nézd meg. Én utánanéztem a kritikájának is. Nekem két lényegi információ van benne és egyikre sem adnak magyarázatot a kritizálók: Az egyik, hogy a széndioxidszint-emelkedés és a hõmérséklet ugyan korrelál, de közelebbrõl megnézve a széndioxid-szint emelkedése késésben van a hõmérséklet-emelkedéshez képest. A visszacsatolás erre nem ad korrekt magyarázatot. A másik érdekes információ az, hogy a felmelegedéses modellek szerint a légkör felsõ részében gyorsabban kéne növekednie a hõmérsékletnek, mint a felszínen, de ez pont fordítva van.

#170 masai

masai

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 182 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 21:09

Ezért szokták talán a globális felmelegedés helyett a globális éghajlatváltozást emlegetni...

Edited by masai, 2009 december 4. - 21:09.


#171 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 21:16

A dolog lényege, hogy a modell elõrejelzése nem egyezik a valósággal...

#172 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 4. - 23:28

Addig viszont itt van egy alapmű: HOME. Ha a klíma valakit nem is érdekel, hát csak a gyönyörű képekért is érdemes megnézni.


Megnéztem. Szép. Külön értékelem a mongol zenei aláfestést :) Bár nem kedvelem a riogatást, kétségtelenül igaza van a filmnek abban, hogy magunk alatt vágjuk a fát. A széndioxid és a hőmérséklet kérdéséről nem győzött meg (mondjuk nem is próbált, csak kijelentett, magyarázat nélkül). Egy elég szembeötlő hiba van benne, ami nem tudok szó nélkül hagyni (ráadásul ennek sincs köze a széndioxidhoz :)): Azt mondja a film, hogy ha elolvadnak a jégsapkák, 7m-t emelkedik a vízszint. Azt is mondja, hogy 40%-al csökkent a jégsapkák vastagsága az elmúlt 40 évben. Kis ellentmondást vélek itt felfedezni. Ha a maradék 60% hét métert emel a szinten, akkor a már elolvadt 40% majdnem 5m. Ezzel szemben 20cm-t emelkedett a vízszint a 20. században - szintén a film szerint. Itt valami nem stimmel a matekkal.

Rájöttem közben, hogy van klímaváltozás topic:
http://www.paci.hu/f...opic=6081&st=40

Edited by Barefoot, 2009 december 4. - 23:31.


#173 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 20. - 10:37

Tedd félre egy kicsit az elfogultságot és nézd meg. Én utánanéztem a kritikájának is. Nekem két lényegi információ van benne és egyikre sem adnak magyarázatot a kritizálók: Az egyik, hogy a széndioxidszint-emelkedés és a hõmérséklet ugyan korrelál, de közelebbrõl megnézve a széndioxid-szint emelkedése késésben van a hõmérséklet-emelkedéshez képest. A visszacsatolás erre nem ad korrekt magyarázatot. A másik érdekes információ az, hogy a felmelegedéses modellek szerint a légkör felsõ részében gyorsabban kéne növekednie a hõmérsékletnek, mint a felszínen, de ez pont fordítva van.


nem csak a co2 miatt emelkedik a hõmérséklet, rengeteg olyan gáz van, ami szintén üvegház hatású. igaz az is, hogy nem klímaváltozásról, hanem éghajlatváltozásról van szó, és így pozitív visszacsatolás is mûködik.

miért kellene a felsõbb rétegekben jobban melegednie a légkörnek? a változások pont a troposzférában következnek be.

bevallom a filmet nem néztem meg, de a holnapi vizsga után ígérem, hogy bepótolom... :D

#174 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 20. - 11:13

nem csak a co2 miatt emelkedik a hõmérséklet, rengeteg olyan gáz van, ami szintén üvegház hatású. igaz az is, hogy nem klímaváltozásról, hanem éghajlatváltozásról van szó, és így pozitív visszacsatolás is mûködik.

Ilyen például a metán, ami elég nagy mennyiségben van a tajga, tundra talajában, ami, ha elkezd felengedni, nagyüzemben fogja magából kiengedni.

#175 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 20. - 14:38

igen, meg ami kijön a tehénkékből hátul... :D de most minden vicc nélkül. az usa is élen jár emiatt a metántermelésben... :(

#176 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 20. - 14:47

Ere sosem gondoltam volna. :D Izé... Mit tegyen az, aki nem akar hozzájárulni a környezet szennyezéséhez??? Mármint saját szervezete által? :D

Edited by Ernest, 2009 december 20. - 15:04.


#177 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 20. - 14:52

A nagyságrendek azért nem mindegyek. (:gm:)

#178 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 20. - 15:14

igen, meg ami kijön a tehénkékbõl hátul... :D

Lábjegyzet: a tehénbõl a metán elöl jön ki, hátul meg a trágya ;)

#179 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 20. - 15:22

Tehénlámpa... Tehénbomba... Sok van, mi csodálatos...

#180 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 20. - 15:45

Lábjegyzet: a tehénbõl a metán elöl jön ki, hátul meg a trágya ;)



jaj, jogos, bocsánat... egyébként a németeknél érdekes kísérletek vannak erre. próbálják a gépeiket ezzel mûködtetni. márminthogy megfogják a metánt, és "üzemanyaggá" alakítják vhogy. elég rég olvastam a cikket, meg németül is volt, de talán érdemes lenne újra rákeresni, hátha elértek vmi értelmes eredményt e téren.

#181 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 20. - 16:05

Azért az elképzelhetõ, hogy amíg nem tehenet tartott a farmer, hanem a bölények kószáltak a prérin néhányszor tíz milliónyian, azok is termeltek némi metánt.

#182 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 20. - 16:29

gondolod, hogy ugyanaz lehet a bélflórájuk? érdekes gondolat. bár sztem a világon soha nem volt összesen annyi marhaféle, mint most mondjuk 2-3 nagytelepen.... pont a home projektben van egy "szép" kép errõl.

Edited by Timsili, 2009 december 20. - 16:34.


#183 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 20. - 20:54

Elképesztõ számomra, ki a fene eszik ennyi húst? Örni, még mindig keresem, azt már tudom hogy hogyan fertõtlenítettek ezerféle módon nagyanyáink, de tudományosan levezetve... Hát még nem adtam fel.

#184 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 8. - 18:10

A húsfogyasztás és a klímaváltozás kapcsolatát vizsgálják.

#185 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 8. - 18:29

...avagy rá lehet-e szoktatni az angol anyanyelvûeket más húsfélékre... sok híres és nem híres embör ezért fogott mostanában vegetáriánus étkezésbe.

#186 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 8. - 19:08

32.000 létszámos tehenészet - 1 perc körül érdemes nézni a fejõgépet....

#187 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 8. - 19:44

ettõl libabõrözik a hátam... :mad: :(

#188 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 15. - 14:44

Mostanában egy-két ismerõsnek is volt alkalma megnézni, felénk milyen csodálatosak a naplementék.
csak azt nem tudják, hogy ez szép fõvárosunk feletti mocskos levegõnek köszönhetjük.
Tegnap még borzasztóbb volt a látvány, mint máskor, a domboldalról jól látható Pest fölött elterülõ sötétszürke szmog. és milyen jó, hogy megépült a nullás autópálya, mert afölött külön csíkban húzódott a világosszürke kipufogógáz. Mivel ült a levegõ, semmi nem fujkálta el.
Ha tudnátok, pestiek, mit szívtok! Nem ülnétek autóba.

Szerencsénkre két-három dombbal arrébb nincs por, a növények még mindíg üde zöldek, a levegõ csodálatos. A tegnapi képen nem szmog, hanem hajnali pára száll.

#189 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 15. - 15:01

Pesten a levegõ azért alkalmazható, mert kb egymillió filter tisztítja állandóan. Ezeket a humángyógyászatban tüdõnek hívják.

#190 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 15. - 15:09

Csak a filtercserét még nem könnyû megoldani. :)

#191 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 15. - 15:30

60 évig jó egy... :D És a város vonzza az új filtereket. :D

#192 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 15. - 23:18

Következésképpen, mindenki, aki kiköltözik a városból, tovább rontja a város levegõjét....

#193 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 16. - 6:27

Tévedés, az se rontja tovább az autó tejesítményét, ha szûrõtcserélünk benne! Aki kiköltözik a városból az a városon kívül rontja tovább a levegõt.

Következésképpen, mindenki, aki kiköltözik a városból, tovább rontja a város levegõjét....



#194 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 16. - 9:00

Atrin, ez most szerintem nem jött le neked, ugorj neki mégeccer... ;)

#195 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 25. - 20:03

Pesten a levegõ azért alkalmazható, mert kb egymillió filter tisztítja állandóan. Ezeket a humángyógyászatban tüdõnek hívják.

Már ismétlés volt... :gm:

...Szóval, ha az emberiség filterként mûködik tovább, a bolygó talán megtisztul. :dev:

Egyébként nem az én gondolatom, egy természetgyógyász mondta állítólag.

(A szélerõmûves párbeszédeket kerestem, de azt nem találtam.)

#196 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 26. - 12:05

Hmm. Átgondolva a kínaiak és hazánk egyéb szapora népcsoportjai a környezetvédelem érdekében szülik a sok gyereket, igyekezvén fenntartani az egyensúlyt. meg kell becsülnünk õket ezért. :D (Lehet, városunk levegõje azért tisztább, mert a 70-es években sokakat telepítettek a fent említettekbõl ide? Amilyen koszos Bp levegõje, vissza kellene õket vinni... :P )

#197 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.308 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 13. - 12:59

http://index.hu/gazd...ekgazdalkodas/#

#198 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 13. - 13:27

Létezik magyar szakirodalma a permakultúrának? Van egy baromi jó összefoglaló könyv róla, amolyan két kézzel felemelõs méretû :D - de az csehül van. Ugyan el-elolvasom nagy küszködés árán, de sokkal könnyebb lenne magyarul. Na, bocs, közben mégis megtaláltam a neten. Úgy látszik, amikor legutóbb kerestem még nem volt fent.

Edited by hitetlen, 2012 június 13. - 13:38.


#199 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.308 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 21. - 7:32

http://index.hu/kulf...ivta_az_ensz-t/

#200 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 21. - 8:47

Nem vagyok érintett, de én az ÁLLATOKnak drukkolok.