Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

TEREMBURA beteg!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
300 válasz a témához

#241 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 11:37

Nem bírtam ki és felhívtam Dr. Orsit. Megvolt a CT vizsgálat és az kiderült, hogy rákos daganat nincsen. Ez nagyon jó hír.A lovacska a körülményekhez képest jól van, és már áll a boxában.Persze mondott egy csomó latin kifejezést ami számomra nem annyira érthetõ. Holnap lesz egy formalinos kezelés és szombaton haza mehet a Kisbeteg. Igaz azt is mondta, hogy ezt a kezelést kb. egy évig havont meg kell ismételni. Jön majd a Terembura és Õ majd pontosan leírja a részleteket. Bocs, hogy belekotyogtam, de az aggodóknak akartam ezt gyorsan leírni.

#242 Encõkeanyuja

Encõkeanyuja

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 12:13

Huhhh, ez nagyon jó hír :yeah: :ang: :yeah:

#243 KwszeEdit

KwszeEdit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 474 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 12:23

Remélem hamar felépül, aki már ennyit küzdött az igazán megérdemli.Szorítok!!!! :ang: :ang: :ang:

#244 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 13:07

Szuper! :yeah: :kocc: :kir: :ang: :cool: :D

#245 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 13:53

Na most mit írjak, amikor a lényeget már tudjátok. Igen, reggel 8-kor a CT szépen felszeletelte az elaltatott Teremburát, és ebbõl egyértelmûen kiderült, hogy a haematóma csak a légútban van, nem terjedt át más részekre. Ez azonban olyan nagy már, hogy mind a két orrjáratban megtalálható, és kb. harmadára csükkenti a légút keresztmetszetét. Természetesen jelen voltam a monitoros helyiségben és többed magammal szurkoltuk végig az egyes metszetek képeit. "Dr. Orsi" kapott egy forró ölelést egy cuppanós puszit örömömben. Innen visszavitték az ébresztó terembe, aminek a lényege, hogy puha gumival van borítva az alja és a falak is kb. 2 m magasan. Kapott a fejére egy spéci kötõféket, amibe egy kötelet kötöttek (a farokszõribe is belekötöttek egyet) kötöttek, ezeket egy-egy rögzített csigán átvezetve vártuk, hogy mikor múlik el az altató hatása. Az ébredezõ lovat többen is a súlyukkal leszorították a padlóhoz, hogy a még igen kéba paci nehogy felállás közben visszazuhanva esetleg lábát törje, vagy más sérülést szenvedjen. Csak akkor engedték felkelni, amikor már egy lendülettel talpra állt. E felállást követõen a két kötéllel tartották, nehogy visszarogyjon, de erre nem került sor. Egy ideig még remegtek a lábai, de aztán szépen magára talált. Amikor már biztosan állt a lábain, akkor a köteleket levették, majd a terem ajtaját is bezárták. Egy tükörbõl lehet a lovat nézni. Terembura egyfolytában körözött és többször (3-szor) is vizelt a kb. fél óra alatt, amíg magára hagyatva volt a teremben. Aztán visszavezettem a boxába. Egy óra kikötés után lehetett leengedni, és csak ekkortól ehetett. Kapott egy jó adag zabot, amit az utolsó szemig teljes nyugalommal el is fogyasztott. Tegnap déltõl egy almolatlan boxban volt, hogy ne tudjon enni semmit, ami hasonlatos az emberi mûtétek elõkészítéséhez, akik szintén nem ehetnek, de a lovak nem kapnak beöntést mûtét elõtt, szemben sok emberi mûtéttel (már ezért is jobb lónak lenni, mint embernek).Holnap délelõtt Dr. Orsi befecskendezi a formalint, bódított állapotban, aztán jöhet haza. Itthon box nyugalmat kell biztosítani, séta kézen vezetve, de csak kevés. Aztán havonta újabb és újabb kezelések, amikor az elhalt szöveteket lézerrel leégetik, majd újabb formalinozás. És ez addig megy, amíg el nem tûnik ez a rohadék.Terembura nevében is köszönöm a sok egyúttérzõ üzenetet. Ma reggel még a vizsgálatt elõtt volt egy 20 percünk, ekkor elmondtam Neki, hogy milyen sokan drukkolnak a gyógyulásáért, és így még biztosabb a felépülés. És lõn!December 14-e egy aranybetûs dátum az életünkben! Nem számít, hogy mennyibe kerül, nem számít, hogy havonta vinni kell, semmi nem számít, csak az, hogy tovább élheti életét, ami amúgy is igazságtalanul rövidre van szabva. Sokkal igazságosabb lenne, ha a gazemberek lennének ilyen rövid életûek, és lovaink megálhetnék a hetvenedik születésnapjukat.Még egyszer: KÖSZÖNJÜK MINDENKINEK A HITET!!!!!!! :yeah: :ang: :kocc:

#246 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 14:00

Puszi Teremburának!

#247 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 14:04

DE akkor most "csak" vizsgálták?Akkor a formalinos kezeléstõl fog eltûnni?és az már nem veszélyes?

#248 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 14:07

Holnap délelõtt Dr. Orsi befecskendezi a formalint, bódított állapotban, Elgondolkodtam azon, hogy amilyen jó a szaglásuk a lovaknak, milyen lehet szegénynek az a szúrós-csípõs szagú formalin. Vagy akár csak az "elõ- vagy utóillata", amikor kezelik vele. aztán jöhet haza.

Örülök, hogy a sok-sok angyalka ott volt a top-on... :) :yeah:

#249 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 14:11

Majd, ha már itthon lesz, készítek róla képet, és felteszem ide, hogy legalbb képen láthassátok Teremburát. Egyábként egy 12 éves atv, aki 3 szezonban futott a galoppon, GH 66,5, ami nem egy rossz szám. Nagyon kezes, érzékeny és inteligens. Azok a zsokék akik lovagolták versenyben mesélték, hogy szinte cérnaszálon is lehetett volna versenyben is irányítani, annyira finom a szája, és ma is ilyen, és a csikója (5 éves anglo-arab kanca, apja Malik B) is hasonló, de õ zsiványkodni is tud és hihetetlenül kezes. Terembura tartózkodóbb, de abszolut biztonságos terepen. 8 éve az enyém, elõtte két évig lovagoltam Alagon munkában (ekkor szerettem bele), de még egyszer nem szegült ellen. Amit kérek tõle azt mindíg megcsinálja, igaz nem kérek tõle lehetetlent, és van, hogy Õ választhat pl. útvonalat, hogy merre lovagoljunk. Érdekes, de vannak kedvenc helyei, hogy ezekben mi a jó, azt még nem tudtam megfejteni. Van olyan Y elágazó, ahol Õ jobbra szeret menni, és egy adott helyen megáll. Eltelik 5-7 perc állásban, majd tovább indul. De ott az én szememben semmi olyan nincs, ami máshol ne lenne. Persze nem kell nekem mindent értenem! :kir:

#250 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 14:19

Az én 20 éves telivér kancám (Mulatt) négy szezont futott a galoppon. Állítólag egy osztrák derby 2. helyezése is volt. :) Õ csak 2 éve múlt, hogy nálam van, s ugyanilyen, amilyennek te Teremburát leírtad. Nagyon szeretném, hogy soha, de soha ne legyen semmi baja. Vigyázok is rá nagyon, de tudom, hogy bizonyos betegségek nem ezen múlnak... :(

#251 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 14:21

Agrobe! Igen a formalin az, ami elõli ezt a fránya haematómát. Ez a haematóma egy túlburjánzott érgomolyag. Alapjában jó indulatú daganatnak is nevezhetnék, mert úgy növekszik, mint a rák, de ez nem képez áttétet a rákkal szemben. A formalin pedig úgymond koagulálja a fehérjéket (ez kb. olyan, mint a tojás fõzés, ott is megváltoznak a fehérjék állapota, ettõl lesz más állagú, mint a nyers tojás), ami gyakorlatilag az egész elhalását eredményezi.Pusziban ma nem szenvedett hiányt az biztos, mindenkitõl jutott neki egy csokorral, még meg is könnyeztem, de hihetetlen jó érzés volt, amikor kimondták, hogy nem kell lékelni. Remélem innen már gyrerkjáték lesz legyûrni a bajt.

#252 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 14:24

és reméljük, hogy többé nem kell szenvednie emiatt!!!

#253 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 14:32

Ezek az ATV-k mind ilyenek. :ang: Madi, Mulatt, Terembura és a Kuku. Csodalovak. :yeah:

#254 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 15:13

Örülök, h. jobban van. Figyelemmel kísérem, ha nem is jeleztem.Az a 66és fél igen elõkelõ, kívánom legyen még csikaja, és hasonló! :ang:

#255 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 17:56

Majd, ha már itthon lesz, készítek róla képet, és felteszem ide, hogy legalbb képen láthassátok Teremburát. Egyábként egy 12 éves atv, aki 3 szezonban futott a galoppon, GH 66,5, ami nem egy rossz szám. Nagyon kezes, érzékeny és inteligens. Azok a zsokék akik lovagolták versenyben mesélték, hogy szinte cérnaszálon is lehetett volna versenyben is irányítani, annyira finom a szája, és ma is ilyen, és a csikója (5 éves anglo-arab kanca, apja Malik B) is hasonló, de õ zsiványkodni is tud és hihetetlenül kezes. Terembura tartózkodóbb, de abszolut biztonságos terepen. 8 éve az enyém, elõtte két évig lovagoltam Alagon munkában (ekkor szerettem bele), de még egyszer nem szegült ellen. Amit kérek tõle azt mindíg megcsinálja, igaz nem kérek tõle lehetetlent, és van, hogy Õ választhat pl. útvonalat, hogy merre lovagoljunk. Érdekes, de vannak kedvenc helyei, hogy ezekben mi a jó, azt még nem tudtam megfejteni. Van olyan Y elágazó, ahol Õ jobbra szeret menni, és egy adott helyen megáll. Eltelik 5-7 perc állásban, majd tovább indul. De ott az én szememben semmi olyan nincs, ami máshol ne lenne. Persze nem kell nekem mindent értenem! :kir:

Ráadásul a Pendi nagynénije! :yeah:

#256 zoyalo

zoyalo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 133 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 18:25

szia terembura!csatlakozom ágimamhoz, nekem is 12 éves lovam van dijugratásban ment és immáron 3 éve velem él, de nem is tudnám elképzelni már h ne legyen. életem legjobb pasija pedig nem pasi már, de nagyon kedvesen tud udvarolni. megértelek h mindent megteszel a pacidért, mert úgy az ember szivéhez tudnak nõni hogy jobban se. remélem teljesen meggyógyul és még élvezheti jó sokáig a szeretetedet.uff

#257 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 18:41

Nakérem.Ma délután a Fuszeklival meglátogattuk a klinikán Teremburát. Aranyos, kedves szürke kanca nézett ránk a boxból. Kapott répát bõven, mert útközben vételeztünk az erdei zöldségesnél. A Kukuhoz indultunk, de kicsit kerülõvel mentünk. Bementünk hozzá és akkor látszott az a kis leborotvált rész a nyakán, ahova a szurit kaphatta. Nem volt egy rosz mozdulata sem, de ha a répa lassabban érkezett akkor finoman tudatta, hogy Õ bizony szeretne még kapni a csemegébõl. Csináltunk képeket is, igaz csak telefonnal, amit késõbb felrakunk. Dr. Orsival nem tudtunk találkozni, mert tárgyalt éppen, de még beszélek vele. Nem volt bizalmatlan és nagyon szomorúnak sem tünt. Volt vele szemben egy nagyon szép kanca, Nutela, Õ is beteg. A két elsõ lába van bekötve. Az még a répát sem kérte.Terembura siess haza mert vár a babapacid. :ang:

#258 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 19:14

Nagyon örülök a jó hírnek! :yeah: :ang: Remélem én is, hogy a sok kezelés tényleg elöli ezt a daganatot és végre megszabadul tõle végleg! :)

#259 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 20:06

Érik még az embert ebben a korban kellemes meglepetések. Konkrétan don quihoteéék látogatására gondolok! Köszönöm a kedvességeteket! Én almával szoktam kényeztetni, de idõnként a Metroban veszek zsákos répát, 10 kg. Még egyik se monda, hogy többet ilyet látni se akar. Ti már látttok, valamilyen benyomásotok van is róla. Örülök, hogy jó emberekkel találkozott. :kocc:

#260 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 21:30

Mi vagyunk a hivatalos lólátogatók. Nem tudtad? Van egy topic is, ami errõl szól. :)

#261 fuszekli

fuszekli

    Csikó

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 21:48

Terembura nekem is nagyon tetszett!.Remélem hamar meggyógyúl és haza mehet!!

#262 Guest_messi_*

Guest_messi_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 14. - 21:48

Szia Terembura!Végigolvastam, elérzékenyültem és nagyon örültem az oldal közepe felé a jó híreknél. Nagyon drukkolok Nektek!!!! :ang: :ang: :ang: :ang: :ang: :ang: :ang: Sok sikert Teremburának, én is várom a képeket!Szurkolok Nektek!Üdv, Messi (frissensült lótulajdonos)

#263 Varázsló

Varázsló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 22:20

:ang: :ang: :ang:

#264 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 15. - 0:44

A tesóm is örül a jó hírnek!

#265 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 15. - 15:37

Sziasztok!Ma én is meglátogattam Teremburát. Mikor odaállatam a box elé, abbahagyta a szálazást, s odajött barátkozni. Úgyhogy alaposan megsimiztem és még marokvakargatást is kapott...Remélem hamarosan meggyógyul! (dr. Orsiban bízhattok!! :) )

#266 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 15. - 20:23

Ma délelõtt formalinozták lovacskámat. Csak telefonon tudtam Kutasi dr-al beszélni, mert dolgaim más felé vezettek a mai napon. De minden rendben, kb. 3 hét múlva kell visszavinni újabb kezelésre. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy fognak örülni egymásnak, ha holnap hazaérünk. Majd elmesélem!Igaz is, haza hozzam egyáltalán, vagy további látogatók reményében (lehetõleg répával a kézben) maradjon még pár napot. Pendemonium! Hogy van ez a nagynéniség Pendi és Terembura között? :kocc:

#267 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 15. - 22:09

Terembura és Pendi apja, Lobengula apáról tesók.Épp tegnap néztem meg.

#268 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 16. - 8:53

Ha mész a Teremburáért nagy meglepetés fog érni, mert a Kuku ( Godárd xx ) pont a sréhen szembe lévõ boxban áll. Semmi komoly, csak tegnap este, egy "generálra" vittük be a kisfiút. Hát? amikór az ATV-k találkoznak? :ang:

#269 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 16. - 16:44

Ha mész a Teremburáért nagy meglepetés fog érni, mert a Kuku ( Godárd xx ) pont a sréhen szembe lévõ boxban áll. Semmi komoly, csak tegnap este, egy "generálra" vittük be a kisfiút. Hát? amikór az ATV-k találkoznak? :ang:

És abban az istállóban áll épp Lapilus is... Ha már atv. :rolleyes:

#270 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 16. - 17:13

Végre ismét itthon! Üllõn egy kisebb bizottság fogadott. Gondolom véletlen volt, mert megérkezésünk idõpontját nem tudtam elõre én sem. Szóval Fuszekli, don quihote, dr. Orsi és még páran voltak a klinika bejáratánál. Örültem a váratlan ismeretlen ismerõsöknek, akik kedvesen fogadtak. Szüri (ez a hazai neve) nyugodtan fogadott, semmi lármás fogadtatás. Teljesen nyugodt volt a hazáig tartó úton. Megálltunk a ház elõtt, ahova a karámból nem lehet kilátni. Tenderszem (õ az 5 éves csikója Teremburának) megismerve a kocsi hangját, azonnal hangos nyerítéseket eresztett felénk. Így ment ez oda-vissza mindaddig, amíg a ház sarkáig nem értünk, ahonnan már láthatták is egymást. Innen már csendben tudtam vezetni a hazatérõt. Szürit odavezettem a karámhoz, hogy mielõtt beengedem összeszagoljanak. Innentõl borult az eddigi etológiai ismeretem. Az összeszagoláskor már láttam Tengerszemen, hogy nem egy "nyakadba borulok" állapotban volt, hanem egy dominálni akaró ló képét mutatta. Lesz ami lesz, beengedtem Teremburát a karámba. A kicsi azonnal közölte anyjával, hogy itt Õ az úrhölgy, és tessék nekem behódolni. Többször rárugott az anyjára, szerencsére egyik sem talált, és igen hevesen forszírozta dominanciája elismertetését. Imponáló, farkat magasra tartó, akciós lábemelésekkel kerülgette anyját és közben hajtotta körbe a karámban. Többször keresztbe állva megállította az anyját, és ilyenkor újra összeszagoltak ami egy felnyihogással végzõdött. Kb. 10 perces mûsort produkáltak, ami részben meglepett, részben pedig aggodalommal töltött el, mert dr. Orsi azzal engedett el minket, hogy boxnyugalomban legyen. Erre körbe-körbe ügetett a karámban, de ezt a menetet végig kellett csinálni, mert ha azonnal bezárom a boxba, a kicsi meg marad kint, akkor csak elnapolhattam volna ezt e rivalizálást, és mivel a boxban kapnak mind a ketten enni, Tengerszemet valamikor úgyis be kellett volna engedni, addig viszont az ajtó két oldalán idegesítették volna egymást, amit szerettem volna elkerülni. 10 perc után a kicsi lecsillapodott és nem hajtotta tovább az anyját. Úgy látom, hogy most már vége a harcnak és megszületik a rend az istállóban. A kutyák viszont nagyon örültek barátjuk hazatértének, amit heves farokcsóválós üdvözlõ ugatással adtak tuttul lovamnak és a közelben lakó összes kutyának, akik válaszra is méltatták az öröm fölött érzett megértésüket. Szóval ugatásból kijutott mára mindenkinek. :yeah:

#271 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 16. - 17:23

És abban az istállóban áll épp Lapilus is... Ha már atv. :rolleyes:

:yeah:

#272 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 16. - 19:45

Lapilus elég régóta bent van...mi a baja?

#273 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 16. - 21:06

Lapilus elég régóta bent van...mi a baja?

Hát, inkább csak vissza-visszatérõ beteg...

#274 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 16. - 23:35

Végre ismét itthon!

Köszönjük az ízes beszámolót! :)

#275 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 17. - 10:38

Végre ismét itthon! Üllõn egy kisebb bizottság fogadott. Gondolom véletlen volt, mert megérkezésünk idõpontját nem tudtam elõre én sem. Szóval Fuszekli, don quihote, dr. Orsi és még páran voltak a klinika bejáratánál. Örültem a váratlan ismeretlen ismerõsöknek, akik kedvesen fogadtak.

De de, mi tudtuk, hogy mikór érkezel. ;)

#276 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 21. - 10:44

hogy van a "beteg"???

#277 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 24. - 10:45

Itthon minden rendben. Az orra ugyan párszor vérzett, de dr. Orsi szerint ez egy tisztulási folyamat megnyílvánulása, természetes dolog. Annyi javulás mindenesetre már tapasztalható, hogy nyerítésnél nem sípoló hangot ad, hanem igazi nyerítést. A normál légzéskor sem hallani a szörcsögést, ami a kezelés elõtt folyamatos volt.Egyébként mindenkinek békés karácsonyt és sikeres új évet nyerítünk. :ang:

#278 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 24. - 12:18

:ang: :ang: :ang: Mi is nektek :)

#279 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 11. - 8:53

Hogy van Terembura? Feltehetnél róla aktuális képet...

#280 Guest_Delta_*

Guest_Delta_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 11. - 9:05

Pende megkaptad a képet Lobenguláról? vagy lehet hogy rossz helyre küldtem?