Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lóherba


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
245 válasz a témához

#201 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 28. - 23:11

Mássz egy kicsit feljebb Rózsahegyre.
Erdõkertesen vannak.

Ó, szent makréla...! :rolleyes: (á la Gordon Ramsey chef)
Köszönöm szépen! :) Mivel du már nem voltam gépközelben, ezért közben Dé jóvoltából már informálódtunk is tõlük a cuccokról. :) Jessz!

#202 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 29. - 11:10

Náluk lehet is rendelni! :)


Csak vállalkozóknak, min. 1 kg - legalábbis ez van a honlapon.

#203

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 29. - 11:52

Személyes infóim olyan irányúak, hogy kisebb tételben is lehet. :)

#204 LLotti

LLotti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.028 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 11:36

sziaszotok! valkinek esetleg nincs farkalsalmája raktáron? barátnõm lova elég rossz állapotban van, ezt még esélyesnek tartják, talán segít.

#205 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 11:45

én kaptam szívesen megfelezem veled ha gondolod.

#206 LLotti

LLotti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.028 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 11:51

Szia! Magánban esetleg el tudnád küldeni a számod?

#207 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 12:15

Még megpróbálhatná, a fekete nadálytő gyökeret is. Ilyenkor is ásható, ha tudja az ember, hogy merre keresse. Nálunk pl, bizonyos sebekre, kutyáknál pl: jobban vagy legalább annyira bevált mint a farkasalma. És szezonálisan, ez most is fellelhető ( nálunk már kezd sarjadni a föld feletti rész, a tavalyi száradó, rothadó levelekről, meg szintén felismerhető ) ( bár most a hó eléggé közbeszól, a csontá fagyott talajban meg nem egyszerű ásni :hupp: ) De hátha valakinek majd hasznára válhat az ötlet: A megmosott gyökereket vékony szeletekre kell vágni és forró zsírban hirtelen kisütni, éjszakára állni hagyni, másnap felmelegítve leszűrni. Húzódásra, rándulásra, zúzódásra is nagyon jó. A másik lehetőség, a szárított porított gyökeret vízzel (tejfölt is halottam már) pépesre keverni, ezt tenni a sérült részre, majd dunsztkötés, mondjuk ez ikább zúzórásra, meg hasonló sérülésekre, csont, porc fájdalmakra jó. ( gyógynövény boltban is kapható szárított gyökér, krém is, de az szerintem gyenge, meg nyílt sebbe nem is ajánlják, a zsíros házi krém mehet nyugodtan)

Edited by tipara, 2010 február 3. - 12:17.


#208 LLotti

LLotti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.028 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 12:30

köszi, az a baj h nem sebe van, hanem kólikaszerû akármi. a farkasalma meg belsõleg mérgezõ, szóval nem értem :(

#209 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 16:41

Ugye azért állatorvos látta a lovat?!

#210 LLotti

LLotti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.028 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 21:43

látta, több is :( üllõn is volt benn az elõzõ, ehhez hasonló tüneteivel, kapott infúziót, de nem tudták megmondani mi baja. Mikor jobban lett visszavitte, majd most, kb egy hónapra rá, újra rosszul van.

#211 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 1. - 21:28

Sziasztok! Hozzáértõk segítségét kérném, 24 éves kancám már elég rossz állapotban van, kehes:(. Kapott már Equimucin kúrákat, most szteroid+Ventipulmin kombináció lesz, ezeket szeretném kiegészíteni gyógynövényes dolgokkal is. Olvasgattam mi mire jó, hát kétoldalnyit sikerült kigyûjteni, amit jónak találok.....idõs korára való tekintettel még némi immunerõsítõt is gondoltam, de ennyifélét azért nem akarok belerakni... Gyógynövénykeveréknek ez pl jó lenne? fehérmályva, pemetefû, útifû levél, ánizsmag, kakukkfû, kasvirág (kicsit sokféle így egyben...mi lenne a legfontosabb?) Valami mézes, szirupos dologban is gondolkodom, sok méz, hagymával, fokhagymával, esetleg tormával... de ez pl meddig áll el? Gondolom a sûrû mézben azért nem 1-2 nap, de mégis, mennyi ideig? Olvastam hogy hagymából lehet szirupot fõzni mézzel vagy cukorral plusz vízzel...de azt nem, hogy ha még vizezem is, akkor ezt naponta fõzögethetem (az nem fog menni) vagy egy hetit lehet elõre? Valami adagolásféléért is hálás lennék. Inhaláltatást nem hiszem hogy meg tudjuk oldani, de pl illóolajokat cseppenteni szénára/abrakra? (mennyit, mit? nem gond hogy azt meg is eszi? (mmint az olajakat _ is_:)) Továbbá ráolvasás, varázslás, bármi érdekel.... Most kiegészítésnek a Broncho krautert kapja, meg vitaminszirupot. Gondolkodunk a St Hippolyt gyógynövényes tápján is.. (tud vki lelõhelyet? Esetleg Eggersman szintén gyógyfüvese is érdekel, nomeg tapasztalat mindkettõrõl) Amikor tudok, viszek neki friss teát is, de ez nem rendszeres (sajnos).. Köszi:)

#212 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 2. - 9:33

Inhaláltatást nem hiszem hogy meg tudjuk oldani, de pl illóolajokat cseppenteni szénára/abrakra? (mennyit, mit? nem gond hogy azt meg is eszi? (mmint az olajakat _ is_:))


Érdemben sajnos (tapasztalat hiányában szerencsére) nem tudok a fõ kérdésedre válaszolni, csak ezzel ez eggyel kapcsolatban osztanám meg a tapasztalatomat.
Télen randa, büdös, zöld taknyos volt az egyik lovacskám. A doki inhalálást javasolt, amit én sem tudtam kivitelezni, így azt csináltam, hogy a reggeli, esti abrakját lobogó, forró vízzel leöntöttem, és abba csöppentettem 3-3 csepp eukaliptusz- és mentaolajat. Jól összekevertem, a ló imádta. Télen jól is esett neki a meleg kaja, meg a melegen jobban is párolgott az illat. Mivel le van bénulva a fél arca, így elég nehezen eszik, de ez pl ebben az esetben direkt jól jött, ugyanis kb 20 percig ette a 2 fándli abrakot, a feje végig a vödörben, szóval jól beszippogathatta az olajakat. Semmi baja nem lett tõle a gyomrának (gondolom, ettõl félsz, ugye?), mert azért felhígul az rendesen a vízben, abrakban elkeverve.

Svájcban a tüdõs, meg simán csak öreg lovaknak a St. Hyppolit mentolos-illatos, zsákos méregdrága kajáját adták, esetleg érdemes ránézni egyre, az összetevõk miatt, hátha házilag is lehet hasonlót keverni. (Ja, most látom, hogy te is írod - ha itthon nem találsz, a honlapjukon biztos meg tudod lesni.)

#213 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 2. - 9:47

Köszi a választ! Igen, fõleg arra gondoltam, belsõleg nem gond-e az illóolaj. Nem mondanám érzékeny gyomrúnak, így lehet hogy kipróbáljuk. (csak azért nem merem egyszerre százfélével bombázni se...ma megint ránéz a doki, meglátjuk..) Az abrakot áztatva kapja, de nem melegen (sztem az nem megoldható hosszútávon.). Eukaliptusz, kamilla, menta gondolom mehet... Utánanézek a mûzlinek...(öööö..mennyire drága cucc ez?) Ha vkinek még van tapasztalata ilyen téren, hálás lennék ha megosztaná.

#214 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 10:42

Hippolytos táp megrendelve, valószínûleg pénteken érkezik. Most az általam kevert gyógyteát iszogatja mézzel, illetve mézes hagymát is adok neki, eddig megette:D. És most (hála gondolom az idõnek és a szteroidnak is) sokkal szebben lélegzik..

#215 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 30. - 9:29

tárgytalan.

Edited by LANDGRAF, 2010 április 30. - 10:06.


#216 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 30. - 9:59

Hajnal, esetleg kipróbálhatod az equistro secreta pro-t is. Én használtam, jó volt (folyton köhögõ, taknyoló tûdõgyulladásból visszamaradt idült hörgõgyulladásos lónál)

#217 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 4. - 7:56

Esetleg spenótot próbált már vki etetni a lovával?

#218 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 4. - 8:38

Hajnal, esetleg kipróbálhatod az equistro secreta pro-t is.


Ez mennyibe kerül, és meddig elég 1 doboz?

#219 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 4. - 9:19

Agrobe, köszi. Régebben kapott Secreta pro-t, akkor jobb is lett utána a helyzet. De akkor elõtte sem volt ennyire gáz:(((. Lehet, hogy teszek vele egy próbát azért. Most sem a szteroid, sem a Ventipulmin nem volt igazán hatásos:(. Nem váladékos egyébként, de nagyon durván veszi a levegõt. Mármint szaporán, erõlködve..... Sajnos úgy tûnik itt már nincs igazi segítség :hupp: . (ma látta doki, nagyon elszomordtam..) Adott valaki homeos cseppeket már? Eredmény? Tapasztalat?

#220 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 4. - 9:44

Agrobe, köszi. Régebben kapott Secreta pro-t, akkor jobb is lett utána a helyzet. De akkor elõtte sem volt ennyire gáz:(((. Lehet, hogy teszek vele egy próbát azért.
Most sem a szteroid, sem a Ventipulmin nem volt igazán hatásos:(.
Nem váladékos egyébként, de nagyon durván veszi a levegõt. Mármint szaporán, erõlködve.....
Sajnos úgy tûnik itt már nincs igazi segítség :hupp: . (ma látta doki, nagyon elszomordtam..)

Adott valaki homeos cseppeket már? Eredmény? Tapasztalat?


Leírnád a pontos tüneteket még egyszer?
Most vettem egy kínai gyógynövényes könyvet,amiben európai gyógynövényekbõl állítanak össze keverékeket! Talán találok valamit...

Vizesedik a lába? A kilégzés vagy a belégzés a nehezebb? Milyen váladék ürül? Meleg idõben milyen? és hidegben? stb stb Minden részletet írj le...

Edited by LANDGRAF, 2010 május 4. - 9:51.


#221 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 4. - 10:59

Landgraf, köszi, leírok mindent. 24 éves, õsszel volt elõször hogy igazán durva tünetek jelentkeztek(elõtte volt endoszkópozva, tudtuk h kehes, de még nem volt elõrehaladott...gyógynövényeket és Bisolvont kapott kúrákban). Légzészsáma akkor volt olyan 25-30, nyákoldókat kapott, ürült is némi fehéres cucc. Jobban lett, visszaállt 22-24re, és ami a lényeg, nem erõlködött közben annyira.. Télen sokat fogyott, a légzése nem változott jelentpsen. Tavasszal újra romlani kezdett, elég gyorsan:(. Elsõ szteroid hatásos volt, 30ról 2x-re visszaállt, nála ez már jó.... Három hét múlva Ventipulmin kúra, újabb szteroid, javulás alig. Most elég rosszul van, 35-40 között van a nyugalmi légzésszáma, erõltetett kilégzéssel, váladék nincs vagy csak nagyon minimális néha. Meghallgatva is azt mondták rá, hogy nem hallatszik 'váladékosnak', de nagyon erõltetett. Lábai szerintem nincsenek bevizesedve, bár konkrétan ezt nem néztem, majd délután megnézem pontosan. Kilégzés nehezített. Most a melegben rosszabb. Mikor esõs-hûvösebb volt, akkor egész tûrhetõ állapotban volt. Áztatott abrakot és szénát kap. Alatta szalma van. Éjjelre angolboksz, nappal karám, ami most még füves, de azért nem legelõ. Van árnyékos fás rész is, de ritkán áll be. (megtehetné, csak 3an vannak ott, beférne) Nem dolgozik, max a gyerekeimmel sétál kicsit (fél óra, 20kg alatti lovassal), esténként kiviszem legelni az erdõbe. Ott sosem köhög. (hanem mohón legel) Eddig amit kap: gyógynövés hippolit táp, méz+hagyma+gyógynövényes keverék(ánizs, kakukkfû, cickafark, útifû azt hiszem (már régen kevertem, alóherbás könyv alapján) A teát már nem akarja meginni, sok mézzel sem:/. Egy darabig szerette. Hát, azt hiszem mindent leírtam, köszönöm, hogy segíteni próbálsz. Egy ötlet/kérdés az inhalálással kapcsolatban. Ló inhalátort sehol sem találok, emberivel ez nem megoldható esetleg? Kicsit fazonírozva a maszk részen mondjuk.... És ha megoldható, akkor mit? Van direkt ilyen módon beadható gyógyszer (majd megkérdezem az állatorvost is) vagy illóolajok, só? Emberi COPD kezelésnél sok ilyesmit olvastam, de nem tudom mennyire lehet lovat így kezelni.. ÉS a lényeg, a kedve még jó, az étvágya is. Csak félek, hogy az utolsó nyara lesz ez... Kicsit izzad a boxban..(elõtte évekig beállós rendszerben volt, nem szokott hozzá a boxhoz, kb 2 hónapja van boxban.) Ha még melegebb lesz, félek, hogy nem fogja bírni. Pedig nem volt eddig egy izzadós ló, anno ha a többi ló leizzadt terepen, rajta max a nyereg alatt volt egy kis folt.. (most már tényleg mindent leírtam, remélem..)

Edited by Hajnal4, 2010 május 4. - 11:30.


#222 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 6. - 9:30

Legelõs tartás? Még ha elõrehaladott is már nagyon, talán segítene mégis... barátnõm lovánál legalábbis nagy változást hozott.

#223 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 6. - 9:38

Zsuzska! Persze, az lenne(és lett volna..) a legideálisabb... De nem szívesen vinném el innen már sehova....a 'társától' való elszakadást relatív jól viselte, de õt már nem szeretném költöztetni, fõleg, hogy nincs olyan közelségben igazi legelõs hely, ahol gyakran látogatni tudnám.. Egyelõre füves karámban van, meglátjuk nyárra mi marad a fûbõl. De fa is van sok, árnyék legalább lesz.. Sajna mi most csak ezeket a körülményeket tudjuk biztosítani számára.. Holnap kipróbáljuk az inhalálást. Landgraf teakeverékét pedig majd ha mindent levadásztam hozzá, eddig egy drogéria-egy hozzávaló megszerzése...

#224 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 6. - 9:42

Kicsit izzad a boxban..(elõtte évekig beállós rendszerben volt, nem szokott hozzá a boxhoz, kb 2 hónapja van boxban.)

Beállós legelõn, kint, szabadban?
(kitartást nektek..)

#225 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 6. - 9:49

Zsuzska!

Persze, az lenne(és lett volna..) a legideálisabb... De nem szívesen vinném el innen már sehova....a 'társától' való elszakadást relatív jól viselte, de õt már nem szeretném költöztetni, fõleg, hogy nincs olyan közelségben igazi legelõs hely, ahol gyakran látogatni tudnám..
Egyelõre füves karámban van, meglátjuk nyárra mi marad a fûbõl. De fa is van sok, árnyék legalább lesz..
Sajna mi most csak ezeket a körülményeket tudjuk biztosítani számára..
Holnap kipróbáljuk az inhalálást.
Landgraf teakeverékét pedig majd ha mindent levadásztam hozzá, eddig egy drogéria-egy hozzávaló megszerzése...

http://rozsahegyikft.hu/ - itt van egy csomó gyógynövény - bár nem tudom Landgraf miket javasolt, de beszerezhetõ sok minden - érdemes felhívni az üzletkötõt Kiss Zoltánt: 06 28 595 012, azonnal meg tud mondani minden infót. GLS-sel szállítanak, utánvéttel. Én hétfõn rendeltem tõle és szerdán megkaptam a lóherbát.

#226 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 6. - 10:04

BoKa, eddig úgy volt, hogy beállós karámos. De átépítve, átszervezve lett(mi kértük, egyéb okból), és most angolbox+legelõs karám van(a beállós rendszerhez meg nem tartozik nagy karám, szóval 'melyik ujjamba harapjak?'). Nincs olyan hely, ahova beállósba rakhatnám. De még gondolkodunk hogyan lehet legjobban megoldani. Szerencsére a lovardavezetõnk is igyekszik segíteni, de ezekben a nagyobb, füves karámokban nem hiszem hogy kint maradna egyedül(mert a két új társát beviszik angolboxba, az tuti), még ha össze is dobnánk egy beállót neki...azért ezen elgondolkozunk/megemlítem... Messi, köszi szépen, ez nagyon jól hangzik, megnézem van-e amit keresek (nem olyan nagyon extra) és rendelek is. Köszönöm mindenkinek, aki segít! :ang:

#227 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 6. - 10:22

Messi, köszi szépen, ez nagyon jól hangzik, megnézem van-e amit keresek (nem olyan nagyon extra) és rendelek is.

Szívesen! Ja és persze mindenek elõtt javulást az öreg pacinak! :) :yeah:

#228 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 6. - 12:05

A szalma meg a por tuti nem tesz jót. :( Ha füves a karám, érdemes elgondolkodni a beállón szerintem.

#229 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 6. - 12:23

A secreta Pro, 6640 Ft-ért van itt és egy kúra ha jól emlékszem 20 nap

de van egy újabb szerük is, a respadril, az is gyógynövényes, az egy folyadék 250 ml(egy 5-6 napos kúra) 3995 Ft

http://www.vidavet.h...adril_adat.html

http://www.vidavet.h...taPro_adat.html

de a respadril inkább heveny dolgokra való, a leírás szerint.

Edited by agrobe, 2010 május 6. - 12:24.


#230 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 6. - 18:51

Hajni! A legelsõ nagyobb gyógynövényes boltban meg lehet ezeket a gyógynövényeket kapni. najó...éretlen málna még nincs! :D Messi! Küldenél egy árlistát nekem,mert a cég honlapján nem elérhetõ. Köszönöm! :D

#231 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 6. - 20:33

Persze, megoldom, nem tûntek nagyon ritka dolgoknak név alapján:). Málna lesz maaaaajd:). Árlista engem is érdekelne, mert a honlapon nem jön le. Írtam nekik, remélem válaszolnak.

#232 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 7. - 8:26

Messi! Küldenél egy árlistát nekem,mert a cég honlapján nem elérhetõ. Köszönöm! :D

Nincs árlistám :) Felhívtam, kérdeztem mennyi a cucc és küldték. Pláne, hogy a lóherba náluk standard holmi. Szerintem emilben tudsz kérni, ha van nekik ilyesmi. :)

#233 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 21. - 17:09

Gondoltam, ide belefér.
Lovaim legelõn vannak, ami igen vegyes növényzetû, nagyrésze szikes talajon, rá való növényekkel. Most szépen nõ az egyéb fûféle is, ezért meglepõdve látom, hogy az egyik lovam elõszeretettel eszeget egy istentelenül szúrós izét, ezt. A tövénél tépi le, és a tüskék irányában darálja be a szájába. Az egyik ismerõs mondta, hogy ez is gyógynövény, mezei iringó v. ördögszekér. Vizelethajtó hatása van, és nagy a szaponin-tartalma is (mely csökkenti a koleszterinszintet, vértisztító és rákellenes hatása is van. )
Érdekes, hogy a lovak tudják, mi kell nekik.

Még arra nem jöttem rá, miért van az, hogy néha csippentenek a foltos bürökbõl is...

#234 frutty

frutty

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 26 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 29. - 10:44

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Lehet adni lovaknak Bach virágeszenciákat? ( kicsit alkoholos de nagyon kis arányban. gyógynövényeket tartalmaz és az embereknél,kutyáknál bevált.)

#235 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 29. - 11:54

lehet :)

#236 frutty

frutty

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 26 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 29. - 15:02

lehet :)


És nemtudod hogy hány csepp a javasolt? És nem árt meg a lovaknak a benne lévõ alkohol? (google-ban azt olvastam hogy kb 10ml bach cseppben 20 térfogat százaléknyi alkohol van )

#237 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 29. - 16:15

Nem árt az alkohol. Az összetételt és az adagolást teszteld ki!

#238 frutty

frutty

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 26 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 31. - 13:20

És valaki adott vagy esetleg te, Landgarf adtál már Bach cseppet lónak?

#239 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 31. - 17:35

És valaki adott vagy esetleg te, Landgarf adtál már Bach cseppet lónak?



Adtam. A gazdájának is... ;) :)

#240 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 31. - 17:36

Mivel ez információs terápia, így gyakorlatilag teljesen mindegy hány cseppet adsz :) Én lónak 10-20 cseppet szoktam adni.