Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kérdezz-felelek


  • Please log in to reply
985 válasz a témához

#921 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 27. - 12:13

Nem tudja valaki hogy mennyiért hozznak el nyerget csomagban németországból ?

 

Kb. 20-23 EUR, két nyerget olyan 30EUR környékén. DHL-el küldve, 3-4 nap alatt itt van.



#922 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 27. - 12:59

 

Nem tudja valaki hogy mennyiért hozznak el nyerget csomagban németországból ?

 

Kb. 20-23 EUR, két nyerget olyan 30EUR környékén. DHL-el küldve, 3-4 nap alatt itt van.

 

köszönöm 


Edited by egyember, 2014 szeptember 27. - 12:59.


#923 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 27. - 13:23

Nem tudom, mennyit használsz, de szerintem egy normál háztartásban, tanyán nem szükséges bekeverve tárolni. Erős oxidáló szer. Vizes oldata bomlékony, hő, napfény, szerves anyag hatására könnyen bomlik. Ha nincs időd oldatot készíteni és ez sűrűn fordul elő, akkor célszerű 1 dl-es barna gyógyszeres flakonba készíteni 5-10%-os oldatot egy gyors fertőtlenítésre. Amire ez nem elég, az úgysem házi ellátásra szorul. Langyos vízben gyorsabban oldódik.



#924 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 27. - 21:19

Patikában (a rendesebbjében legalábbis, ahol foglalkoznak magisztrális készítményekkel is) és vegyszerboltban is lehet kapni tömény (30% körüli) hidrogénperoxid-oldatot; ebben a formában fénytől védve zárt edényben viszonylag sokáig eláll; konkrét felhasználáshoz tovább kell a tízszeresére hígítani, de úgy már pár napnál tovább nem nagyon bírja. A tömény oldat durván maró hatású, a mi tapasztalataink szerint ha a "sztenderd" 3%-nyinál több kerül a végleges oldatba, az is kicsapja az ember kezén a bőrfehérjéket; a 30%-os ehhez illő tisztelettel kezelendő.

 

A hyperol tabletta amúgy a gyógyszergyári fejlesztés csodája, régebben kis vékony lapocskák formájában lehetett kapni és úgy is mocsadék lassan oldódott, aztán jó tíz éve valamelyik nagyeszű ráébredt hogy ezentúl tömör téglatest képében kéne gyártani, hát mondanom se kell hogy nem javított az oldhatóságán.



#925 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 27. - 23:27

Most már vegyszerkezelési mittoménmilyen engedély vagy vény nélkül nem adják ki a 30%-ost, csak 2%-ost. Úgy néztek rám, mintha terrorista lennék, pedig nem is kértem hozzá acetont. :D

(aceton-peroxid - robbanóanyag, a csőbombák jellegzetes összetevője, csak baromi instabil) 

 

Amúgy én áramkör maratáshoz használom, a 30%-os H2O0 sósavba öntve elég durva, a rezet pártíz másodperc alatt pezsegve lemarja a műanyag lemezről. Intenzív sósavgőzt termelve. :) 



#926 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 28. - 13:18

Jó tudni. :gm:



#927 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 28. - 14:08

Bombát akarsz gyártani? :)



#928 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 30. - 9:11

Lehet-e valahogy mérni, hogy a mikrohullámú sütőből jut-e ki hullám? 

Mert:

Sok szobanövényem volt otthon, de a kinyiffanásukat betudtam annak, hogy keveset vagyok otthon, biztos elszúrtam.

 

Idén a tanyán olyan szépen felszaporodott a növényállomány, kezdve egy kis cserép vaniliavirággal, ami először kínlódott, aztán beültettem egy nagy láda lókakiba(humusz) és egy nyár alatt fél méteres bokor lett, telistele virággal. Jött az a hűvösebb éjszaka, áttettem egy nagy cserépbe és hazavittem.

Két nap múlva elszáradt.

Annak tudtam be, talán érzékeny. Igen ám, de most a többi is kezd száradni, amik kevésbé érzékenyek, át se lettek ültetve, a gondozásuk nem változott. Ők is a mikro egy méteres körzetében vannak. Iill. már átraktam őket máshova, a mikrót meg inkább áramtalanítom.

Ez a  cucc kb. 15 éves, nem mai darab, gondok vannak a kikapcsolással is. Lehetséges, hogy ez nyírja ki a virágokat?



#929 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 30. - 11:10

A virágok nem nagyon díjazzák a helyváltoztatást. A vanília ráadásul orchidea, a fényviszonyok változását, elmozdítást nem szereti. A többi virág micsoda? Alapvetően a fény felé mennek, és ha most olyan helyen vannak, hogy nem tudják merre menjenek, akkor inkább "kakukk".



#930 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 30. - 12:10

Bármi lehetséges, nem mondom, hogy nem, de valahogy nem tartom valószínűnek a mikro bűnösségét. (Kéne egy kontrollcsoportos kísérlet... :D )

 

Ilyenkor ősszel megváltoznak a körülmények, kevesebb lesz a fény, hűvösebb az idő (vagy ha olyan a lakás, akkor pont melegebb, szárazabb), és a szobanövények nagy része ezeket nem jól viseli. Ha trópusi akkor a hűvöset, ha nem, akkor a sötétet, van amelyik meg ugyanolyan öntözés mellett ilyenkor egyszer csak kirohad. Ez utóbbi ráadásul fáziskéséssel történik, már rég elfelejtette az ember, hogy vízben állt a növény egy ideig, amire az feladja. Sok növény az áthelyezést sem bírja, hasonló eredménnyel. Azt is érdemes megnézni, nem tűnt-e fel valamilyen kártevő, atka, pajzstetű, ilyesmi.

 



#931 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 30. - 17:55

Kontroll csoport lesz, mert áthelyeztem a meglevőket.Verbéna és az a csíkoslevelű izé, ami indán hoz hajtásokat. Ez is tavasz óta robbanásszerűen szaporodott, nőtt. Elrohasztás nem lehet, 3-4 napja történt az egész. Lakás nem meleg, bár nyilván szárazabb, mint kint, de a csíkoslevelű szárazságtűrő. Kártevő nincs, ha eddig nem volt, a lakásban nem lehet, nem volt növény.

 

Nm vagyok meggyőződve a mikro ártatlanságáról, akkoriban a mobilok sem voltak tiszták. Volt a bnőmnek egy mobiltelója, a sok telefonálástól a fülcimpájában kis daganat képződött. Mikor a telót áttette övtáskára, és fülhallgatót használt, a daganat megszűnt. Viszont alhasi görcsei jelentkeztek. Telefon lecserélése után a panaszok megszűntek. 

 

Gondoltam, hogy valami búzacsírával kísérletezek, ha ráérek. 



#932 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 30. - 22:24

Nekünk 1990 óta van mikrónk, ritkán cserélve, és konkrétan növényburjánzás van körülötte a konyhában. (bár a hely adottságai miatt a gezemicék fél-egy méterrel magasabban vannak mint a mikrosütő)

Mondjuk ha konkrétan el van romolva a készülék, nem jól zár, vagy nem kapcsol ki és nyitott ajtó mellett is megy, abból lehet galiba. Ez esetben: cseréld le.

( Gondolom a 15 év alatt amióta megvan a sütő, ugyanúgy a közvetlen közelében is voltak növények, ha eredendően problémás lenne, akkor ezek eddig is látványosan halomra haltak volna, nem most kezdenék.)


  • Ernest kedvelte

#933 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 1. - 6:41

Hátha: hozzáfér valaki fölhivatali adatbázishoz? Ügyfélkapun keresztül nem sikerült megtalálnom egy helyrajzi számot Iszkáz területén, holott létezik (másik kettőt talált). 



#934 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 1. - 7:21

Mikori a helyrazi szám? A kárpótláskor kapott számok sok helyen már megváltoztak. Az önkormányzat illetékes részlegén érdeklődj! Nekik illene tudniuk segíteni.



#935 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 1. - 7:44

Aktuális - élő kell legyen, köszi!



#936 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 1. - 7:56

Őz, nem, nem voltak növények, mert a régiek is rejtélyesen kipusztultak, így, mivel keveset vagyok otthon, nem virágoztam, csak a tanyán. A tanyán meg nincs növénynek való téli hely. 

Egy yucca van, a mikrón rajta, az bírja, de a yucca mindent kibír. 

 

 

Más. 

Csináltatott már valaki voltízshevedert? Úgy mennyibe kerül , kb?


Edited by Kistáltos, 2014 október 1. - 7:56.


#937 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 1. - 8:23

Szerintem a virágod olvasta ezt: http://www.snopes.co...wave/plants.asp

Ezért nem szabad engedni, hogy felügyelet nélkül a neten szörföljenek.


  • juice kedvelte

#938 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 1. - 9:15

De hát ebben pont arról van szó, hogy nincs is semmilyen hatása a mikrózott víznek!

 

 

Én azt a csíkos levelűt tipikusan mindig kirohasztom. Mivel amúgy elég szárazságtűrő, ez csak hetek múlva derül ki. Aztán a növény életben marad végül, úgy éppenhogy. Mondjuk én már yucca-t is nyírtam ki. De ezt nem vallom be. Khm.



#939 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 1. - 11:55

De hát ebben pont arról van szó, hogy nincs is semmilyen hatása a mikrózott víznek!

 

 

A végén. Mivel ez a tévhit-kipellengérező oldal, hát ez már csak elvárható tőlük. :)
A tévhit az elejétől a képaláírások végéig van leírva.



#940 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 2. - 9:49

Éppen tegnap láttam egy érdekes kísérletet mikróval... (nagyon off, és elmondták, hogy nem otthoni kipróbálásra :gm: )

Égő gyufaszálat kell felállítva (valami mikrózható bigyóba belebökve) betenni a gépbe, azt pedig üvegpohárral leborítani, becsukni és gyorsan bekapcsolni a mikrót.



#941 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 2. - 9:51

Próbáltam már otthon, csak macera volt utána kitakarítani a mikrót. Egyébként szép, látványos. :D 



#942 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 3. - 13:12

A Nyílt Nap nem azt jelenti, hogy bárki odamehet, íngyé???

http://www.lovasok.h...dex.php?i=79388


Edited by Kistáltos, 2014 október 3. - 13:15.


#943 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 3. - 13:15

Bárki odamehet, de nem mindig ingyenes :) Ki borított ki?



#944 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 3. - 13:20

Épp akartam vón kérdezni: Mész?



#945 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 3. - 13:31

Kappel Editre holnap? Igen. Reggel 8-kor indulunk a IX. kerületből, egy hely még van a kocsiban :)



#946 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 3. - 14:05

Sztorno. Most szóltak, jön a széna. :(

Köszönöm, legközelebb mennék. :)



#947 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 28. - 23:08

Sziasztok, mennyibe kerül manapság egy szuka kutya ivartalanitása ?



#948 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 26. - 13:50

Kedves ismerősöm, Veraciraptor fórumtárs keresi az alábbi könyvet: 708128_4.jpg

Smith, E. R. és Mackie D. M. SZOCIÁLPSZICHOLÓGIA című remekműve

 

Kölcsönbe vagy bárhogyan, egyetemes vizsgáihoz kellene.


Edited by Kistáltos, 2015 január 26. - 13:51.


#949 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 31. - 15:41

https://www.facebook...&type=2

"Magyarországon mekkora feszültséggel működik az elektromos hálózat?"



#950 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 4. - 8:18

Az oldalt gumis "biztonsági" kengyelek tényleg térdkímélőek? Kinek mi a tapasztalata?

(ilyesmire gondolok: http://www.derbylova...wproduct&id=722


Edited by Annie90, 2015 február 4. - 8:20.


#951 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 4. - 10:10

Nekem térdkímélésre a 90 fokban elforgatott felfüggesztésű kengyel vált be. Izland kengyelnek is hívják. Lényege, hogy a kengyelszíj felfekszik rendesen a ló oldalára, a kengyel tetején a szíjnyílás el van forgatva, a kengyel maga úgy áll, hogy bele tudod dugni a lábad, nem kell a szíjjal együtt kiforgatni. Az az előnye is megvan, hogyha "elveszted" vágta közben a kengyelt, keresgélés nélkül visszatalálsz bele, én nagyon szeretem. (arról is leszoktat, hogy belecsússz a kengyelbe a lábaddal, mert akkor nyom az elforgatott vas :) ) Ráadásul ennek az oldala úgy van hajlítva, hogy eséskor könnyen kicsúszik a láb, nem akadsz be a kengyelbe. Vettem az angol nyergemhez angolt, a western és ausztrál nyergemhez weszkós változatot, ez utóbbiakhoz bőr ill. fém kengyelkosár is van, szóval igazi luxus. Megpróbálok képet szerezni hozzá, hogy el tudd képzelni, én a vacak térdemmel már csak ilyen kengyelt használok, különben másnap nem tudok lábraállni :angry: Ja, és sokkal olcsóbb, mint amit belinkeltél, én használtan vettem őket interneten.


Edited by Fifikusz, 2015 február 4. - 10:16.


#952 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 4. - 10:46

http://www.imaginelo.../Termek/111/453



#953 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 4. - 11:38

igen ez az, így néz ki használatban:

 

http://www.ebay.de/i...=item1c47528f14



#954 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 4. - 11:53

ezt meg az ausztrál nyereghez használom, bár a kosár elég gagyi, nem ilyen szép szabályos, mint a képen. Igen, tudom, borsószemkisasszonyvagyok, de ennél pl. szeretem, hogy nem vásik el a talpam a vékony kengyelvas miatt, a hagyományosban elzsibbad mindig. De az én koromban talán már megbocsátható egy kis kényeskedés. Még mindig jobb, mint végleg leszállni a lóról, mert mindenütt fáj....  (pláne, hogy nem is olyan régen ültem fel rá először :D )

 

http://www.ebay.de/i...=item1c42a6398a



#955 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 4. - 12:10

Ha pedig nem akarsz új kengyelt venni, ezzel egyszerűen megoldhatod a térdfájás problémát. A kengyelt elfordítja 90 fokkal.

Angolos verzió:

 

http://www.ebay.de/i...=item4d2d1556d5

 

Weszkós változat:

 

http://www.ebay.de/i...=item35e4b8389b



#956 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 4. - 14:34

Buta kérdés, de ez mivel hat másképp a térdre, mint a "hagyományos állású" kengyel?



#957 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 4. - 15:39

A hagyományos állású kengyelnél a láb fordítja ki a kengyelszíjat a kengyellel. Ez a látszólag kis csavaróerő elég ahhoz, hogy a térdízület hosszútávon szokatlan terhelést kapjon, mert a térdízület hajlításra-feszítésre van tervezve, nem csavarásra. Az elforgatott kengyelnél nincs csavarás. Én nem tudok hagyományossal lovagolni, mert utána annyira fáj atérdem, hogy alig tudok járni, napokat ki kell hagyni.


  • Ernest kedvelte

#958 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 6. - 14:51

Figyelgettem az enyémet, én nem érzem ezt a minimális csavaró erőt.

Ezekre a gumis kengyelekre meg azt mondják, hogy térdkímélő, és érdekelne, hogy mitől is az, milyen mechanizmus által térdbarát?



#959 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 6. - 15:46

Itt mutatják, hogy csavarodhat mindenfelé:

Egyébként meg parasztvakítás szerintem, amiért elkérheti sznobéktól a valag pénzt. Lévén a kengyel egy felfüggesztett, és nem egy fixen rögzített valami, egyébként is mozoghat mindenfelé.



#960 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 6. - 16:06

Figyelgettem az enyémet, én nem érzem ezt a minimális csavaró erőt.

Ezekre a gumis kengyelekre meg azt mondják, hogy térdkímélő, és érdekelne, hogy mitől is az, milyen mechanizmus által térdbarát?

 

A korodra tekintettel nem is csoda.... :D