Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Õrzõ-védõ kutyák


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
15 válasz a témához

#1 faragom

faragom

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 8. - 21:54

Segítsetek! Nem tudom, hogy mit csináljak? Van két másfél éves kutyám, az egyik német juhász, a másik airedale terrier.Az a bajom velük, hogy túlságosan barátságosak az idegenekkel szemben. Hordom õket kutyaiskolába is. Ott kitûnõen szerepelnek a csibészelésen, de a házat nem õrzik és élesben nem támadnak. [ Április 08, 2003, 23:00: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#2 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 8. - 22:36

Hello!Nekem is van egy airedale szukám (ivartalanítva) és 1 keverék kanom.(masztiff-pit-roti).Az airedalem most 6 éves, 2 évesen kezdtem vele a kutyasulit. Õ viszont fél évig nem volt jó örzõ-védõs. Utána belejött. Most nagyon jól õrzi a házat, veszettül ugat és (látszat)támad.Ha beengedünk valakit, soha nem támadná meg, max. körbeugatja. Sokan félnek tõle! :D A másik még csak 8 hónapos, este inkább õ õriz jobban, jó mély öblös hangja van, de nem mozdulna meg! Akkor jön a másik! Posted Image Szóval szerintem járj csak továbbra is a suliba, ha lehet mind a kettõt vigyétek egyszerre. Szerintem még túl fiatalok, kicsit késõn érnek..De volt a suliban egy öreg airedale-tenyésztõ aki azt mondta nekem, hogy: egyet ne várjak el ettõl a fajtától, azt, hogy örzõ-védõzzön.Ahhoz képest az enyém elég jól csinálta.Az élesben támadást, csak utcán, vagy otthon tudnád gyakorolni! Kérd meg a kiképzõt (de van olyan is aki házhoz jár), hogy otthon gyakoroljátok!Az enyémet gyakorlatoztattuk kocsivédelemre, na azt nagyon élethûen csinálja! Posted Image Szerintem a munka meg fogja hozni a gyümölcsét, csak türelem!A németjuhász is biztos jó házörzõ lesz, ha nem gyáva tipus.

#3 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 7. - 22:10

Nekem 4 német juhászom van.Hozzánk a kiképzõ házhoz jár,és olyanokat csinál,mintha be akarna törni.Szerintem ez a tuti megoldás,habár kicsit költséges.De hidd el,megéri!!! Ha érdekel a kiképzõ száma,írj,és én megadom!

#4 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 7. - 22:32

A kiwié beválik garantálva van Posted Image Posted Image

#5 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 17:56

Nekem egy kaukázusi keverékem van (kan), igaz, csak egy éves, de a probléma ugyanaz. Túl barátságos. Azt mondták, várjak 2 éves koráig, addig még nem gond, ha nem véd. Én még várok, nyáron lesz kutyasuli, majd meglátjuk mi lesz.A kutyaoktató jó ötlet, megéri tényleg. Tipp: ha házhoz hívod, csak csibészelésre, nem kell feltétlenül a legdrágábbat választani, ha ez gond lenne. Ebben az esetben ugyanis csak az a fontos, hogy a kutya ráérezzen a dolgára, nem tudják már elrontani. Nem is kell hosszan idomítgatni, legtöbb esetben, ha rájön, hogy védenie kell a házat, onnantól nincs gond.üdv: esti

#6 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 21:03

A kaukázusi (még, ha keverék is, tényleg mi a másik?) igen jól fog õrizni ha idõsebb lesz! Egy kau 2,5 éves korára válik éretté!Úgy fog õrizni, hogy még túlzásba is viszi! :D

#7 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 22. - 22:06

Én is ebben reménykedem, csak még eléggé nem látszik rajta :D . De ez e 2,5 éves bíztatás jólesett most.Hogy mi a másik? Na ez kalandos. Õ egy menhelyrõl kihozott dög. Mikor elhoztam fél év körüli volt, éd baromi nagy. Azt mondták fajtiszta landseer (a fekete újfullandi almokban elõsordul fekete-fehér kölyök, ezt hívják így, sokak által kedvelt változat), mondjuk látszott rajta, hogy keverék, de nem kötözködtem, mindegy is volt. Gondoltam, lehet, késõbb felerõsödik benne az újfullandi. Na erre mi lett!? Egyre inkább kaukázusi formát öltött, de annál kevesebb a szõre, nem olyan erõteljes a feje. Szóval csak annyi benne a fullandi, hogy úszóhártyája van. De mindenki azt mondta, hogy tuti kaukázusi keverék. (mellesleg láttam az anyját, szintén a menhelyen, na az még kutyára sem hasonlított, nemhogy fajtisztára... annyi tuti, hogy böszme nagy!) :D

#8 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 25. - 11:44

Nem hiszem,hogy õ lenne a legdrágább.Amúgy meg már naggyon rég nem járt nálunk,és ez meg is látszik a kutyákon.Kár.Pedig olyan jó volt,amikor megugatta azt,aki közeledett felém.Akkor nagyon büszke voltam arra,hogy igen,ez a kutya megvéd engem.Jó,nem azt mondom,hogy legyen egy vadállat,de azért ne pisilje össze magát,ha meglát egy idegen embert.

#9 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 21. - 12:29

Áthoztam ide, az orosz fekete terrierrõl pár mondatot, amit a kennel honlapján olvastam. Érdemes figyelembevenni.

"A fajtastandard szerint az orosz fekete terrier vad, bátor kutya, erõs védelmi reakcióval. Sokan nem szívesen dolgoztatják, fogatják a kutyájukat arra hivatkozva, hogy a kutya agresszív lesz a kiállítási ringben, de ez sok esetben inkább a gazda lustasága! természetesen a kiképzett örzõ-védõ kutya nehezebben viseli el a bírói körben egy idegentõl hogy hozzányúljon, nézegesse, de egy fegyelmezett kutya ilyenkor sem támad a bíróra, legfeljebb morog a nemtetszését nyílvánítva. Látszólag könnyebb egy kedves, barátságos "kutyussal" kiállításra járni, mivel õt bárki símogathatja, nyugodt, de az orosz fekete terriert nem ilyen díszkutyának tenyésztették ki. A bírók sokszor nem veszik jónéven, ha a kutyák egymással veszekszenek a ringben, vagy bírálat közben morog, ellenséges valamelyik kutya. Ha viszont ezeket a temperamentumos, a fajta standarnak teljesen megfelelõ vérmérsékletû egyedeket kizárjuk a kiállításokról, ezáltal elõbb - utóbb a tenyésztésbõl is, akkor csakhamar elérjük, hogy a fekete terrierbõl egy újabb nagyméretû díszkutyát csinálunk.

A fajta azért lehetett ilyen rövid idõ alatt népszerû az egész világon, mert elegáns megjelenése, nemes külleme mellett kiváló munkakutya, amit nekünk - tenyésztõknek - kötelességünk megõrízni.

A gyenge idegrendszerû, félõs és idegenekkel nagyon barátságos kutyákat ki kellene zárni a tenyésztésbõl! 25 éve került az elsõ orosz fekete terrier hazánkba, az elsõ 15 évben tudomásunk szerint 5 kan és 1 szuka szerzett munkavizsgát, közülük 1 kan 15 hónaposan BM vizsgát tett és aktívan dolgozó õrkutya (az apja is munkavizsgás volt), és a szuka egyedülállóan katasztrófa-kutya vizsgával rendelkezett. Ez az addigi kb. 1000 egyedes állományra vetítve igen szerény eredmény! Bár tudjuk több fekete terrierrõl hogy aktívan dolgozik, vagy jól õríz és jól fog, viszont ismerünk olyan tenyészkutyákat, akik sem házõrzésre, sem személyvédelemre nem alkalmasak.

Minden fekete terrieres gondolkodjon el azon, hogy a gyönyörû kutyája esetleges támadás esetén képes-e megvédeni vagyonát, családját, vagy csak díszkutyát nevelget?"


#10 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 21. - 13:32

Hol találtad? Én is a klubbal fel akartam venni a kapcsolatot, de a honlap fejlesztés alatt van, így azt írja nem található. Nagyon jól le van írva, igen , mint azt korábban írtam, azért választottam ezt a fajtát, holott évtizedeken keresztül németjuhászaim voltak, mert nagyon jókat írtak róluk.Sõt , kihangsúlyozottan , hogy mennyire értelmes, intelligens(ez így is van, az enyémnél is tapasztalom) és ugye pont azt vártam el tõle, õrizze a tanyánkat és a családot. Azt írták, hogy mivel még nincsenek túltenyésztve ezért nem érzékeny fajta, és nem is idegbetegek. Kiegyensúlyozottak stb. Szóval azt várom el a kutyáimtól, hogy feltétlen odaadást, toleranciát a gyerekeimmel, a családdal szemben és védelmet az idegenekkel szemben. A legelsõ németjuhász kutyánk a Rex, az talált kutya volt, országúton találtam, odavittem a kocsihoz és egybõl beugrott, hirdettem, de nem kellett a gazdájának, akirõl kiderült egy rendõr volt és a kutya képzett kutya volt. Így a miénk maradt.Róla írtam, hogy maximálisan tûrte a gyerekeim hülyeségeit, védte az egész családot, még a szüleimet is , pedig õket ritkábban látta, de tudta hozzám tartoznak. Róla írtam, hogy addig tûrte meg a páromat amíg együtt voltunk, utána viszont ellenségként kezelte. Nagyon utálhatta.Ki tudja mit csinált amikor én nem voltam otthon....?Soha nem verekedett ok nélkül, szuka kutyát vagy kisebb kutyát soha nem bántott. Ha a többi kutyám verekedett, vagy idegen kutyák verekedtek az utcán egyszerûen odament és rendet csinált.Szó szerint. Idegenekkel már nem volt toleráns. Könnyen harapott ha nem hagyták békén, idegentõl nem tûrte a simogatást.Hátulról nem lehetett minket megközelíteni, mert ugrott és a kezét kapta el, maga alá gyûrte az embert rálépett és utána engem nézett hogy dicsérjem meg. Felnõtt kutyaként találtuk. A gazdája azt mondta nem kell neki , mert nem jó kutya és már többször megszökött tõle. Állatorvosnál be kellett kötni a pofáját és csak kint lehetett elengedni, különben ha levettük a kötést nekiugrott az állatorvosnak, persze ha rászóltam akkor nyugton maradt utána. De ha már megharapta akkor késõ volt. Hatalmas kutya volt , méreten felüli, sok tenyésztõ kérte tõlem adjam el, de semmi pénzért nem volt eladó. Szóval Rex a mérce és eddig még nem találtam hozzá hasonló kutyát. Az orosz feketétõl sokat vártam, nyilván az baj hogy nem nagyon foglalkozom vele és csak a természetes esze és intelligenciája dominál.

#11 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 21. - 14:05

A Jackpot kennel honlapján van, belinkeltem a kutyanevelésbe. A tenyésztõ írja, hogy segít bárkinek, akinek ilyen fajtájú kutyája van, akárhonnan is származik.

#12 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 22. - 21:00

Na, most mérgemben elkezdtem Black-kel foglalkozni. HUUUUUUUUUUUUUUUUU Régebben minden nap elvittem sétálni, de már egy jó ideje nem. Meglátta a pórázt és elfutott. Nem felejtette el. Amikor rátettem ugrált , tépte, morgott, bele is harapott a pórázba, keményen rá kellett szólnom, aztán változtattam a stíluson és elkezdtem simogatni , utána meg hívtam, na legyûrtünk 20 percet így. Mentünk meg meg állt simogatás, megint néhány lépés, kezdhetem elölrõl az egészet.Holnap beteszek virsli darabkákat a zsebembe, majd meglátjuk hogyan viselkedik.

#13 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 22. - 21:07

Az jó lesz. Összeköti a finmomságot a sétával, pórázzal és máris kellemesebb lesz neki. Akár gyakorolhatod vele útközben a leülést, megállást, ilyeneket. Ha csak mutatod neki a kaját, figyel is rád és mondogatod, hogy lábhoz!, akkor elég hamar megtanulja a kultúrált pórázon viselkedést. És ezekkel a gyakorlatokkal észrevétlenül föléje is kerülsz.

#14 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 22. - 21:34

OK. Köszi,csak olyan lassan megy. Lassan lesz eredmény, de remélem lesz.

#15 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 22. - 21:38

Ha csak fél órát foglalkozol vele mindennap, gyors eredményt fogsz elérni. De tudom, ott vannak neked a sok más állatok is...

#16 Panka21

Panka21

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 7. - 11:15

Sziasztok! A szomszédomék elajándékoznák kaukázusi kanjukat, 2 év körüli, jól megtermett, láncon tartott, nem épp szelíd kutya. A bácsi eléggé beteg, mostanában sajnos sok idõt tölt kórházban. Magánban adok bõvebb infót, ha adná Isten érdekelne valakit.