Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Akvárium


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
885 válasz a témához

#161 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 28. - 8:06

Sziasztok!Hátha valakinek még nincs hétvégi programja:"MEGHÍVÓ Kedves Akvarista Barátaink! Ezúton szeretnénk meghívni Benneteket a Gyõri Akvarista Klub és a gyõri Állatkert közös díszhal kiállítására, melynek címe: "Akváriumi kalandozások" Nyitva: 2005. május 25-31. 10:00-tól19:00-ig Helyszín: Gyõr, Kiskútliget, az Állatkert oktatóterme. AME tagoknak a belépés ingyenes, egyébként 200 Ft. (Ne hagyd otthon a tagkártyádat!) Ízelítõül a kiállításról: 1. Díszhal bemutató A kiállított akváriumokban saját eredeti élõhelyüket megközelítõ környezetben próbáljuk bemutatni a halakat és más élõlényeket, úgy ahogy kereskedésekben egyáltalán nem vagy csak ritkán látjuk.. Tervezett akváriumok: -Dél-Amerika 1, Diszkoszos biotóp -Dél-Amerika 2, Pontylazacos, törpesügeres biotóp -Garnélás akvárium -Ikrázó fogaspontyos akvárium -Axolotlos akvárium -Ázsiai biotóp akvárium -Brackvízi akvárium -Afrikai akvárium (csukával, harcsával, pontylazaccal) -Kékrákos akvárium -Édesvizí rájás akvárium -Bohóchalas tengeri akvárium 2. Corydoras Show Az Akvaristák Magyarországi Egyesületének Corydoras Szekciója megrendezi Elsõ szakkiállítását, melynek célja a páncélosharcsák bemutatása, népszerûsítése. 54 db kisebb akváriumban kb 50 féle Corydoras fajt mutatunk be, bizonyítva, hogy a páncélosharcsa több, mint az akvárium alját takarító házmesterhal! 3. Kiállítói standok Az AME és az Állatkert közös standja -melyen bemutatkozik a két szervezet, bemutatja tevékenységét, programjait és különbözõ szolgáltatásokkal áll a kiállítók rendelkezésére: -információs pult -akvarisztikai szaktanácsadás -termékbemutató -szakirodalom értékesítés -stb. 3. Fotókiállítás -akvarisztikai témájú fotók kiállítása (köszönet érte Dorkának) 4. Gyerekprogramok „házikedvenc” témában, kapcsolódva a Gyermeknaphoz (csak vasárnap) -rajzverseny, tombola, egyéb gyerekprogramok 5. Rendhagyó biológiaóra -rendhagyó biológiaórára hívjuk a város általános iskoláinak tanulóit, ahol sok érdekes és hasznos információval, gyakorlati bemutatóval várjuk az érdeklõdõket, az akvarisztika, a vízi világ, vízkémia és a környezetvédelem témakörében! Ennyit ízelítõül, gyertek el, mindenkit szeretettel várunk! Sepsi Péter AME Gyõri Akvarista Klub""A kiállítás megközelíthetõsége: 1; Autóval érkeznek: - Autópályáról érkezve Pest felõl a Gyõr-Kelet lejárónál kell lejönni. Ezután kb. 5-10 perc (aki betartja a szabályokat 10) és eléritek a stadiont, a stadion után szigorú balos, majd a stadion másik sarkánál még egy balos, és már csak 200m. - Más irányból érkezve az autópályán talán a Gyõır/ Székesfehérvár lejáró a legoptimálisabb. Itt az elsõ lámpás keresztezõdésnél kell jobbra fordulni. Ez kb. 5 percre van a lejárótól. Ezután mikor meglátjátok a stadiont elõtte egy újabb jobbos, és már csak 200m. 2; Vonattal, vagy busszal érkeznek: - A vasútállomásról kijövet indul rengeteg helyi busz. (Ha helyközi buszállomásra jutnál, vissza az aluljáróba és a másik oldalon gyere fel) Amit keresnetek kell az a „8” busz megállója ( a Likócsra menõı busz). A Stadion/ Állatkertnél kell leszállni (jobbra látszik a jégpálya). Onnan már látszik a kiállítás. "Ha jól tudom, akkor nem kell bemenni az állatkertbe, a kiállítás az utcáról megközelíthetõ./forrás: www.akvarista.hu/Üdv.:Ferenc

#162 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 10:51

Sziasztok!Van egy fölöslegessé vált akváriumom (kb. 20x50x40 cm), mely kb.5 éve üresen áll, jelenleg kissé vízköves, de ez a probléma könnyen orvosolható. Nem szívesen dobnám ki, így ha kell valakinek, akkor ajándékba megkapja tõlem a lámpájával együtt (sajnos a lefedõ üvegtábal eltörött) :) Kérem magánüziben jelentkezzen, akinek szüksége van rá! :)

#163 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 12. - 8:12

Sziasztok!Megint egy kiállítás.Ferenc

#164 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 20. - 14:53

Sziasztok!!Nekem 1 Bettám van(épp kajlálkodik szokásához híven),bár még csak mult hét szerda óta él velem,de IMÁDOM! :D Viszont nem ismerem tulságosan a halakat,mert õt ajándékba kaptam.Az akváriumokról tudok 1s mást,tegnap rengeteg dolognak utána tudtam nézni,többek között+találtam ezt az oldalt is és a régi (2001-tõl)hozzászólásokból is sokat tanultam.Viszont nagyon szívesen venném ha valaki olyan látna el tanácsokkal aki elég jól ismeri ezt a fajt,táplálkozási igények,milyen halakkal tarthatom együtt,fajta jellemzõi,betegségek,...stb.,ilyesmire gondolok. :( Szeretném minél jobban "nevelni"a halacskámat,de ehhez az ismereteim még kevésnek bizonyulnak.Remélem nem lett túl kusza az üzim.Ha valaki ki tud segiteni,aki már "öreg róka"ebben,azt nagyon megköszönném.

Edited by Zsoci, 2005 szeptember 20. - 14:55.


#165 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 20. - 21:21

Zsoci!Kicsit hosszú lenne beszélni a bettákról.Nekem sikerült egy pártól több, gyönyörû fátyolos hímet felnevelnem. De nem olyan egyszerû. Hamar megdagadnak a sok kajától és kevés mozgástól. Élénk halak megcsipkedhetik az úszóikat. Másik hím bettával verekednek. Ha nõstényt (egyet) teszel mellé, akkor meg halálra üldözheti. Ezért szoktak több nõstényt tenni 1 hímhez, plusz buvóhelyekkel ellátni szegény lányokat.Ja! Fent alszanak a vízfelszínnél, labirintkopoltyús halak, magyarán a légköri levegõbõl lélegeznek. Ha valaki megzavarja õket, akkor simán kiugaranak az akváriumból. Ha a fenti levegõ jóval hidegebb, mint a víz, akkor úszóhólyaggyulladást kapnak. Érzékenyek a kajára. A szennyezett tubifextõl bélgyulladást kapnak, hajlamosak a hasvízkórra is. Kedvencük a vörös szúnyoglárva.Ajánlanék egy akvarisztika könyvet. Igaz, hogy elég régi (bár van új kiadása is), de a legjobb könyv.:Horn-Zsilinszky: AkvarisztikaEbben tökéletesen leírnak mindent a bettákról (is) szaporodásukról, igényükrõl.Olvasd el.

#166 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 21. - 13:32

Hálás köszönetem!A könyvnek utána fogok nézni,+ma még bemegyek érdeklödni az állatker.be.na +veszek szunyoglárvát,mert még csak lemezeset kajcizik Sanyi.:)

#167 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 23. - 16:46

Sanyí,a Bettám haláli1pofa! Tegnap vettem Neki vörös szunyoglárvát+szemcsés diszhaltápot.Elöször csak a szunyogbol adtam Neki 1picit,leste is erösen mi lehet az..aztán nekiugrott,belecsipett és iszkolás vissza a növény mögé! :D Aztán látta(+gondolom érezte)h KAJAA! :eek: és befalta az összeset. Ma reggel ugyanez a szemcséssel.Bátor srác ez a Sanyí :D De én imádom! :kir:Ja,és mielött analfabétának tünnék,Õ tényleg SanyÍÍ .Nem röviddel.

Edited by Zsoci, 2005 szeptember 23. - 16:48.


#168 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 18:13

Sziasztok!Lehet,hogy buta kérdés,de abszolut rutintalan haltarto vok,ugyh inkább megkérdezem: Nekem csak1 him Bettám van és mivel ök a légköri levegöböl lélegeznek,nem is volt furcsa,h az akvárium szélére a viz felszinén kiültek a buborékok.(nem tudom másik halaknál ez hogy van...)De pár napja nem sima buborékosnak,hanem inkább habosnak tünik.Ez összefüggésben lehet azzal,h már szunyoglárvát és szemcsés tápot is kap?Most evett szunyogot és láttam,h nem sima buborékot "köpött ki"hanem mintha nyál lenne...most elég ostobának tünök,mi? :confused: Ahhoz meg,h fészket akarjon épiteni, csaj Betta is kell a közelbe,nem? nemtom... Addig is lemerem a viz tetejét,egyenlöre nem tudok mit csinálni.Ha vkinek vmi ötlete van,szivesen fogadom!Elöre is köszi!

#169 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 18:58

Ne aggódj, habfészket épít!Igaz, ez a fészek nem annyira stabil, mint amikor tényleg tenyésztésbe veszed.Ehhez fel kell emelni a víz hõmérsékletét, víz felszínére lógó levelû növényt tenni, ha jól emlékszem 15 cm vízmagasság stb...És amikor megépítette a fészkét, akkor kell összeismertetni a lánnyal...A Horn-Zsilinszky könyvben nagyon jól leírja mindezt lépésról lépésre.Ebbõl kiderül, hogy jó hímed van, mert õ épít már most.Sajnos vannak "béna" hímek is.Röviden ennyi.Lehet, hogy a vörös szúnyog hozta ki belõle, meg a jó idõ.Kajában eléggé válogatósak, élõ tubit nagyon szeretik, szúnyogot inkább szárítva. Tubit jól kell tudni tárolni, mert tényleg méreg lehet a halaknak.Valamelyik megeszi a lemezes kajcit, valamelyik nem. FIX-et is próbáltam, ugyanez volt a tapasztalat.

#170 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 19:28

Zsoci: Gyakorolja a fészeképítést. Ne tedd tönkre a lelkivilágát, hogy lehalászod a munkáját :D Ha nincs nõstény mellette akkor is csinálja, hiszen mire jön a csaj, készen kell lennie a kecónak. Zsoci: Arra figyelj nagyon, hogy ne adjál túl sokat enni neki, mert túleszi magát és a hasa duzzadt marad. Az akvárium tetején legyen fedés, de ne légmentesen, mert megfullad. Szereti a meleg vizet, 28-30 fok simán jó neki.Sok örömet hozzá mindkettõtöknek, hálás halacskák, hajlamosak kézbõl elfogadni a kaját, de amikor a fészkét védi, akár belétek is haraphat!

#171 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 19:37

Áhhá!Szoval ezért fujta fel magát ma annyira amikor lesegettem...mint amikor a tükörképét látta..+mikor le akartam fényképezni a telcsimmel!Most már mindent értek,köszi!Ez tök jo!Büszke vagyok a halacskámra,igazi kis gondoskodo apa lehetne :D De tenyésztésbe ilyen korán nem fogok.Köszi szépen mindkettötöknek+azt is,h ilyen gyorsan válaszoltatok!

#172 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 19:55

Egyébként a fátyolos hímtenyésztésnél, ahogy a nagykönyvben megvan írva, én is alkalmaztam a befõttesüveg módszert. Ezt Te, egyetlen példánynál, egy tükör segítségével tudod imitálni. Tegyél naponta 2x negyedórára tükröt az akvárium egyik részéhez és nézd, amint kifeszített úszókkal rohan a tükörképének! Ilyenkor hím nemi hormonok túltengenek benne és így lesz a növekedésben lévõ halnak egyre hosszabbak az úszói. Nemhiába harcoshalnak hívják, Sziámban régen a vad hím példányokkal viadalokat rendeztek.Ez a tükrös módszer arra is jó, hogy nem hagyod ellustulni és bágyadttá lenni. Így mozog is és fenttartod érdeklõdését is.Elõször a lánnyal össze kell ismertetni, mert különmben halálra üldözi.Ezt úgy szokták, hogy vesznek egy kb. ivarérettnek kinézõ nõstényt és azt a neylonnal együtt beteszik a hímhez, aki rögtön udvarolna. Ha a nõstény színe megváltozik és függõleges csíkozottságot mutat, akkor ivarérett és van benne érett ikra is, tehát készen áll a párosodásra. Egy kis idõ múlva össze lehet ereszteni õket. De akkor is kell búvóhely a nõsténynek.A víz ekkor lehet kb. 28 fok és igen, kb 15 cm magas, ennyi elég.A hím habfészket épít és csalogatja a nõstényt, majd összeölelkezve kipréseli az ikrát. Ez gyönyörû és szép látvány. Ilyenkor a nõstény szó szerint elalél. :D A hím összeszedi a földrõl a lehullott, már megtermékenyített ikrákat és a habfészekbe fújja.Arra már nem emlékszem pontosan, hány nap alatt kelnek ki a kishalak, de a nõstényt a párzás után ki kell venni! A hím õrzi tovább és a kikelõ kishalakat kb. 2 napig még visszafújdogálja a fészekbe.Amint a kishalak szikzacskója felszívódott (addig ebbõl táplálkoznak), utána a hímet is ki kell venni. Na, ha idáig majd eljutsz..mondom tovább.De, ha megveszed a fenti könyvet, akkor már nem is kell nekem mesélnem tovább és koptatnom a billentyûket.. :dev:

#173 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 28. - 6:36

Nekem anno bent maradt a hím az ivadékoknál és védte is õket tovább lelkesen.Párzásnál meg nem sok ikra hullott a földre, mert a kanálba hajlított has-alatti úszójába fogta fel õket és ott is termékenyültek meg, majd köpködte fel a fészekbe a többségét.Igen hajlékony tud lenni :DMég több élményt nyujtott a Paradicsom halam, csak 5 nõstényt fogyasztott el, mire megtalálta az igazi párját. Õ úgy védte a fészkét-ivadékait, hogy csak oldalról, belopni lehetett a kajáját, mert ha a víz fölé nyúltam, több, mint 5 cm magasra is kiugrott, hogy belém harapjon. Ezt meg persze nem forszíroztam, mert minden ilyen megmozdulása felkorbácsolta a vizet, ami a fészeknek is kárára volt. Hihetetlen méretû fészkeket épített.Némelyik nagyobb volt egy férfi tenyérnél és a magassága meghaladta néha a 3 cm-t! :eek:

#174 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 28. - 13:46

Jesszus,h mikre nem képesek ezek a halak!Igazság szerint lenne kedvem tenyészteni öket,csak jopár dolgot be kellene még szereznem ami nem kevés pénzembe kerülne,igy inkább szüneteltetem ezt a kérdést.legfontosabb a vizmelegitö lenne,no+1 normális akvárium,amiben nem csak1hal fér el.szoval nem gömb...De azért érdekelne,h a nöstényt mennyi idö mulva lehet megint összeengedni a himmel?És a kicsiket mikor kell különrakni,mert gondolom a himek gyorsan elkezdik a területüket védeni...El lehet adni öket állatkereskedésbe ha nem tudom elajándékozni öket?Egyébként annyira rendes Töletek,h probáltok segiteni,még jo,h +találtam ezt az oldalt,mert most mindennel az állatkereskedésbe rohangálnék...+a könyvtárba.Még gondolkodom a dolgon,mert azt sem szeretném,h az én Sanyím magányos legyen.1csajszi jot tenne Neki :D köszi mindent!

#175 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 28. - 13:49

Ja,és még valami: akkor ezért tartja olyan furcsán,"kampo" alakura görbitve a hátuszonyát?Sokat változhat ilyenkor a viselkedése?Ez meddig tart Nála?

#176 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 28. - 16:32

A kampo alak szerintem inkább azt jelzi, hogy nemigen feszegette sokat és mint a kardszárnyú delfinek hátuszonya, a kevés mozgás miatt eldeformálódott.Rakj oda naponta valamennyi idõre tükröt, hogy feszegesse.

#177 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 4. - 15:21

A Bettámnak a fején ma valami horzsolás szerüség jelent meg,2kisebb foltban.Mi lehet ez? Nincs semmi olyan az akváiumban ami megsérthette volna.Normális ha 1 piros Bettán kék pikkelyek is vannak?A kop.fedõjén mintha kezdene más szine lenni,nem olyan szép egyenlets.Egyébként semmi baja,jol van,jol eszik és jo kedvü.....és még mindig fészket épit...

Edited by Zsoci, 2005 október 4. - 15:21.


#178 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 4. - 19:37

Ha fedve van az aksi, akkor lehet sérülés, egy kiugrási próbálkozástól. Vagy most kezdi a végleges színét hozni..de azért figyelj oda, betegség is lehet. (pl. darakór)

#179 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 4. - 19:51

Aha,köszi.Lehet csak a szine..nincs lefedve az akvárium.De figyelgetem.

#180 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 21:23

Fu,jo kihalt lett a topic...ha valaki esetleg mégis benézne: milyen növényt vegyek a Bettám akváriumába?Sztem az élö szebb+egészséges is,de gondolom nem mindegy,h milyen.Vagy Bettánál nem számit?Biztos van amit jobban kedvel...köszi :)

#181 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 11:01

Mivel a betta nem a növények levelit felhasználva épít habfészket, így szerintem mindegy mit raksz be neki. Csak ne zsúfold túl. Még mindig egyedül van?

#182 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 16:31

Igen,még mindig egyedül,de rövid idõn belül veszek egy nagyobb akváriumot,ugyh lesz társa is. :D

#183 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 16:39

Nem tudjátok, hol lehet apró csalihalat venni (ráknak)?XV. kerületben vhol?

#184 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 21:22

Hogy pontosan hol, azt nem tudom, csak annyit, hogy horgászboltokban kapsz élõt. Vagy a halasboltokban is van, fagyasztott, teknõsöknek.

#185 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 20. - 18:39

Létezik 10-15 literes akvárium (1hal számára)?Csak hogy ne nézzenek tiszta idiótának ha holnap ilyet keresek a Zoo-ban.

Edited by Zsoci, 2005 október 20. - 18:40.


#186 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 20. - 18:47

Minek akarsz 1 halat ekkorába különtenni?

#187 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 20. - 19:12

Hogy legyen elég helye+növényeket is raknék bele,+lehet még pár csaj bettát is veszek.Mekkora lenne akkor az ideális? :confused:

#188 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 21. - 9:34

Annyi elég, de tudod, minél nagyobb annál jobb, egy ekkora halra vegyél darabonként kb. 4-5 liter vizet.Csinálj, vagy vegyél búvóhelyeknek valót is.

#189 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 21. - 9:54

Nem tudjátok, hol lehet apró csalihalat venni (ráknak)?XV. kerületben vhol?

Hozzászólás megtekintése

Kolozsvár utca, asszem Oázis nevü állat stb... kereskedés, ez a legnagyobb ilyen üzlet tudtommal a kerületben. (van még a Pólusban, a Fõ téren és a Csarnok oldalában - amikrõl én tudok)

#190 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 21. - 10:51

Sziasztok!A bettáknak nem kell nagy élettér a 10-15literes akvárium bõven jó,én a 200literes akváriumomba kis négy rekeszes mûanyag fakkokban tartom õket,meleg igényesek ott 26c van,fenn a 700lityisben a diszkokoszok mellett is van egy pár,ott 28c fok van,de magasabb hõmérsékleten rövidebb életûek.Saját életterükben szárazság idején a bivaly pata nyomában levõ kis vízben is meg él,ha nem szárad ki,szállításkor a repülön fél liter levegõ kis vizzel vannak egy hosszú nelylonzacskóba csomozgatva.Egyébként egy akváriumba csak egy hímet szabad tenni,mert a hímek agyonverik egymást.(ezért is hívják magyarul sziámiharcoshalnak)egyébkent ivás után az asszonyt rögtön ki kell venni,mert megöli.Betták tenyésztésével, már régebben is foglalkoztam,most 3 csapat ivadékom van,de még a siker nem biztos,mert 2-3hetes korban fejlõdik ki a labirintkopoltyujuk.(mert késöbbiekben fentröl veszik a levegõt)A késöbbiekben,ha akarjátok írok a pároztatásukról is.Üdv:Kabos :)

#191 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 23. - 16:06

köszi a hasznos infót! :) Végülis 6literes lett az aksi,Sanyím nagyon örül neki! :D És újra elkezdett fészket építeni,ahogy lefedtem az egyik felét.Kis szorgos.. nekem olyan kérdésem lenne,h ha én nem akarok tenyészteni,viszont nem szeretném,h a halam egyedül legyen,vehetek-e mellé másik bettát?(persze nem hímre gondoltam,tudom,h nem lehet)Mert tenyésztésre nem alaklmasak a körülmények,nincs olyan berendezésem.Tudom,h kell búvóhely a csajszi számára,+hogy célszerûbb nem csak egyet venni,de nem is akarom telezsúfolni az akváriumot.Vagy a másik választás:Sanyí megmarad magányos harcosnak... :confused:

#192 aki

aki

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 23. - 17:37

sziasztok!eladó akvarisztikai termékek nagyker ár alatt!!EHEIM powerhead 1212-es=3750.-EHEIM liberty 2040-es=3720.-EHEIM liberty 2041-es=4380.-EHEIM liberty 2042-es=5040.-EHEIM aquaball 2206-os=4140.-EHEIM aquaball 2208-as=5220.-EHEIM aquaball 2210-es=6960.-EHEIM aquaball 2212-es=9000.-EHEIM powerline 2048-as=15120.-EHEIM powerline 2052-es=20280.-EHEIM powerline kapsz.7478-as=1850.-EHEIM pick-up belsõ 2006-os=3050.-EHEIM classic külsõ 2213-as=11400.-EHEIM classic külsõ 2215-ös=17160.-EHEIM classic külsõ 2217-es=22440.-EHEIM classic külsõ 2250-es=48960.-EHEIM classic külsõ 2260-as=61680.-EHEIM ecco külsõ 2232-es=16200.-EHEIM ecco külsõ 2234-es=18780.-EHEIM ecco külsõ 2236-os=21300.-EHEIM proff.I:külsõ 2222-es=22400.-EHEIM proff.I:külsõ 2224-es=25080.-EHEIM proff.II. külsõ 2026-os=36300.-.EHEIM proff.II. külsõ 2028-as=48300.-EHEIM proff.II. thermo 2126-os=59640.-EHEIM proff.II. thermo 2128-as=67800.-EHEIM proff.III. külsõ 2080-as=67800.-egyéb eheim termékek,csövek,csapok,légpumpák,fûtõk,fénycsövek,minõségi haltápok,fagyasztott eledelek,vizkezelõk,szûrõanyagok,akváruimragasztás,hátterezés,lyukacsos mészkövek mélyen bolti ár alatt.érd:tanganjika@vipmail.hu :yeah:

#193 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 23. - 22:32

Arra az esetre, ha visszanézel még, egy kérdés:50*50*120cm-es, azaz bruttó 300literes akvárium mennyibe fájna?

#194 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 1. - 9:07

Mi az oka annak,h az akváriumom vizfelszine olyan,mintha olajos lenne?1növény van benne,kavicsok,kagylok+a halam. :confused: Eddig a gömb nem volt ilyen,csak most a szögletes,pedig még a kaja is ugyanaz:szunyoglárva,szemcsés és lemezes táp....Ha kicserélem a viz egy részét akkor is csak max.1napig birja,aztán megint összefüggö réteg alakul ki rajta.Ja,nem nyulkálok olajos kézzel bele :(

Edited by Zsoci, 2005 november 1. - 9:09.


#195 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 1. - 12:23

Ha nincs a kavics jól kimosva, attól lehet. A kagylókat (ha nem élõek) is jól ki kell fõzni.

#196 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 1. - 12:51

A vízfelszínen az olajréteg lehet egy arratévedõ és szerencsétlenül járt tankertõl is, de ha mégsem az az oka, akkor valszeg a mûanyag tápok, mint pl a lemezes.Az élõ kaják etetésekor nem szokott olajfilm keletkezni, max, ha döglött tubifexet teszel a vízbe és berohasztja.

#197 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 1. - 16:15

köszi szépen!Akkor megyek fözni...

#198 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 2. - 8:03

Az Auchanban van 54literes akvárium szett: levegõztetõ, belsõ szûrõ, hõszabályozós, automata fûtõ, öntapadós hõmérõ, háló, Tetra klórtalanító, energiatakarékos világítás.19.990 ft.

#199 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 2. - 10:06

Kérdés, hogy valami fedél van-é az akváriumon, mert ha nincs, akkor az az "olaj" nagy valószínûséggel por. Ha ügyes vagy, le tudod húzni egy vonalzóval, de igazából jobb lefedni az akváriumot.

#200 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 2. - 12:24

Nem,nincs lefedve.Elsö idöben mikor elmentem itthonrol letakartam,h a macsekok még véletlenül se férjenek hozzá(nem mintha érdekelné õket,de háátha)de nem mertem hosszabb idöre igy hagyni,mert bepárásodott.És a Betta a levegöböl lélegzik...Aranyhalat rakhatok mellé?Vagy inkább jobb 2-3 nöstény Betta?(nincs levegöztetöm)