Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Itt a szezon azaz jönnek a szúnyogok, kullancsok..


  • Please log in to reply
791 válasz a témához

#721 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 26. - 15:49

Hát, ha így terjed ez az allergia egyik lóról a másikra, akkor én a helyedben vetetnék kaparékot, és bevizsgáltatnám...

#722 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 27. - 8:38

Mondasz valamit... Gyanús, hogy valami ragályról van szó, de az elég meglepõ volna, tekintve a körülményeket. Most, hogy kevesebb a rovar pár napja az esõ miatt, a dolog stagnálni, sõt visszahúzódni látszik - +1 indok az allergia javára. Amit a doki erre ajánl, az a Switch nevû spot-on, ami a kezelt lovakon teljes tünetmentességet eredményez, ám, mivel NEM kapható az országban, és elég kis kiszerelés és még drága is... :D Hát... Illetve nem hiszem el, hogy nincs valami elérhetõ, "kevésbé kemikália " erre... Nem egy nagyon összetett dolog.

#723 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 28. - 9:50

Én is a kaparékot ajánlanám, ha szõratka, ha gomba a meleg elmúltával kissé visszavonul, viszont a megjelenése, és terjedése inkább ezekre enged következtetni. Ha erre nem akarnál költeni, akkor betadin samponos teljes test fürdetés, majd Imaverol-neostomozan komboval két heten át minden 3. napon lemosás.Ez mindkettõt el kéne vigye és nem eszeveszett drága.Kemikália mentes kezelés ezekre nincs.

#724 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 2. - 9:36

Auriplak krotáliáról van valakinek tapasztalata?

Itt mindenféle jót írnak róla, de csak 20-as kiszerelésben rendelhetõ, az meg kissé drága ahhoz, hogy próbálgassuk

jav.: ráadásul csak szarvasmarhára van törzskönyvezve, lóra nem

Edited by juice, 2013 július 2. - 9:44.


#725 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 2. - 9:47

Hogyért adják a 20-as csomagot? ..és mennyi ideig van hatása (már ha nem hagyják el)?

#726 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 2. - 10:11

43 ezerért láttam a 20-as csomagot, elvileg egy állatra 1-2 krotália kell egy szezonra (1-2 hónap a hatástartam), ami fajlagosan nem nagy költség, de elég sok gazdinak kellene összeállnia (bár vegason talán lennénk elegen) A nagy kérdés persze még mindig az, hogy jó-e a cucc a gebékre. Mert konkrét tapasztalatok nélkül ezek csak a gyártó/forgalmazó elvi infói Ha esetleg valaki tud kisebb kiszerelésrõl, az is hasznos infó lenne.

Edited by juice, 2013 július 2. - 10:32.


#727 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 2. - 12:45

Tavaly volt szó errõl, talán nyár elején.

#728 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 3. - 10:13

Mi próbáltuk, de csak akkor válik be ha a környéken minden lóra használva van. Nálunk akkor a teljes állomány farkába befûztük, volt aki a sörényébe is kapott, de a szomszédunkban vannak marhák, lovak(kb 202-500m), és így nem ért szinte semmit :( Azt hiszem HH éknál valamennyire bevállt. Ha szeparálva vannak a lovak és mindenki vesz akkor használ elvileg.

#729 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 3. - 13:16

Köszi a választ :) Annak sajnos nem sok esélyét látom, hogy a lovardában mind a 40 lóra (iskolalovak, bértartottak, házikedvencek vegyesen) vegyünk :rolleyes:

#730 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 3. - 20:32

Nekem ma szegény marhákat kellett megszabadítanom a hirtelen jött légyáradattól. Annyi légy lepte el az istállót, már a plafont nézegettem nem-e méhraj telepedett le bent. Meg böglyök hada, ami nagyon meglepõ, az istállót eddig kerülték. Hirtelen neostomosannos víz volt elérhetõ. Valaki érdeklõdött hogy használ-e. Hááát, a böglyök eltûntek, de azt hozzáteszem a padlót is fellocsoltam ahová hugyoznak. A szemtelen legyek szemtelenebbjei meg vígan mászkáltak a teheneken, bár alig egy-két darab. Fél óra múlva azonban fejéskor alig volt légy, de azért akadt. Bögöly egy sem.

#731 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 7. - 9:14

Így készítsen szúnyogriasztót, ha a szabadban bulizna!

#732 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 21. - 9:11

Miért imádnak a szúnyogok?

#733 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 28. - 16:57

Sziasztok! Szezon vagy sem: a 7végén kimentünk terepre, ráadásul vízpartra és arra lettünk figyelmesek, hogy valami ármány lepi be a lovainkat: olyasmi, mint egy lapos, de vaskos pók. Befúrja magát a szőr alá, csak sűrű durva kefével jön ki, lesöpörni simán nem lehet... Szó szerint belepték a lovakat, másnapra pedig merő csípés lett mind2!! A véknyabb részeken, pl. a hason gennyes csípések jöttek ki. NEM kullancs!!! Ilyet még nem nagyon látott senki. bekentem árnikazselével, ha holnapra nem javul szerintem kihívom a dokit... 

 

Valakinek nincs ötlete, mi a lőcs ez??



#734 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 28. - 17:49

Én erre tippelek.



#735 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 28. - 18:11

Igen ez lesz az! Köszi.



#736 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 28. - 19:30

Tegnap én is találtam ilyet, de nem a lovakon, hanem itthon, valószínű a kutyák vagy a macskák hozták be. Érdekes, hogy, bár én nagyon messze lakom tőletek, itt is pont most jelentek meg ezek a dögök.



#737 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 14. - 15:59

Még csak március közepe van, de a rózsaszín tökű barbilovam pélóját véresre harapdálják a szárnyas undormányok. Közületek esetleg tapasztalt valaki ilyesmit? Fújjam be? De mivel? Csúnya, sebes, kicsípték neki, véres. A töke... Mindezt kb 2 nap alatt sikerült abszolválni és hol van még a nyár?! 

 



#738 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 14. - 16:13

Kék-Lukács kenőcs?



#739 Mogyoró

Mogyoró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 18. - 14:40

Nálam is így alakul a rovar helyzet, nemcsak a ciciken és vaszorákon csüngnek és harapnak ezek a kis dögök, hanem a fülek is tele vannak.

Még engem is korán ért ez a helyzet ( bár tudtam, hogy a tél mentes tél korai rovarinváziót hoz), kezelem ami van itthon, letörlöm betadinnal és az emberre használatos szúnyog riasztóval kenem a" kedvenc" helyeket,így ideig- óráig van egy kis nyugalmuk kint.

Este viszont már korábban beállítom őket az istállóba, mivel szúnyoghadunk is van, ők is harcolnak már, nemcsak az ország.

Azt hiszem az idei nyár, ha meleg lesz ( és miért is ne lenne az??)  bekényszerít mindenkit a szúnyoghálók mögé nappal is :(((



#740 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 20. - 15:01

Még csak március közepe van, de a rózsaszín tökű barbilovam pélóját véresre harapdálják a szárnyas undormányok. Közületek esetleg tapasztalt valaki ilyesmit? Fújjam be? De mivel? Csúnya, sebes, kicsípték neki, véres. A töke... Mindezt kb 2 nap alatt sikerült abszolválni és hol van még a nyár?! 

Gumióvszer .D



#741 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 21. - 13:47

Hát a végén állatorovos lett belőle :D :D

Eddig valahogyan nem volt előttem, ahogyan a ló csunyáját mosom/kenegetem, dehát az élet nagy mókamester, nesze neked lófisz :)


  • maugly kedvelte

#742 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 21. - 18:50

Az állatorvos mit csinált vele?



#743 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 21. - 20:47

Megmutatta.



#744 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 21. - 21:15

Ja, vagy úgy. Tegnap én is átkentem Shelbyét vastagon betadinnal, aztán ment rá Kék-Lukács kenőcs és így legelés közben nyugta lett a rovaroktól. Bár őt amúgy nem zavarják látszólag, de engem a látvány annál inkább, mikor több szúrásból vérzik.



#745 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 22. - 0:31

A charmil gélt ismeritek? Sebgyógyító, ezen kívül valami brutál füst/kátrány szaga van. (Nem tanácsos puszta kézzel hozzáérni emiatt.) Nagyon jó rovarriasztó, ez az egyetlen, ami a kutyám fülét megvédi nyáron a legyektől. Spray változatban is kapható.



#746 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 22. - 9:51

A charmil nekünk is nagyon bejött kisebb sebekre, gombásodásra, egyik lovastárs csüdsömörre is eredményesen használta. Tényleg jó büdös és megfogja az ember ujját.

 

Tavaly az öreg lovamnak kijutott a jóból, a legyek beköpték a fütykösét és a kukacokat egy hosszú csipesszel meg neostomosanos öblítéssel kellett eltávolítani. Na az aztán csikidam életérzés :D szerencsére az öregfiú jófej volt és  hagyta magát macerálni. Azóta kiemelt figyelemmel nézegetek a csikóm alá is, mert annakidején az öregnél se vettük észre rögtön a lárvákat :(



#747 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 22. - 10:18

A charmil gélt ismeritek?

 

Pont rendeltem a télen, de még nem próbáltam. Megszagoltam, tényleg irgalmatlan szaga van. Na majd akkor kipróbálom ezt is. :)



#748 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 22. - 11:16

Én azt is szoktam, hogy amikor a lovak szemét belepik a legyek (az egyik lovamat valamiért nagyon szeretik, amikor az összes többin van 3 db, akkor neki ki sem látszik a feje), húzok egy kört vele a szemük köré, egész közel. Elég hülyén fest, de egy darabig hatásos. De vigyázni kell, mert napi szinten alkalmazva lemállasztja a szőrt. Más bajt nem okoz, de a kutya viccesen néz ki ősszel kopasz fülheggyel...



#749 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 5. - 21:26

Házi rovarűző szer fafaragó módra :smile2: Végy 2dl pálinkát :biggrin: apránként kortyolgasd el,közbe egy 5 literes üvegbe önts egy üveg ecetet rakj bele egyfej öszzetört fokhagymát néhány diófa levelet zölden ,ezt önts fel félig vizzel ,hagyd egy napot állni a napon és mosd vele a lovat naponta.Na és hogy használ-e? A pálinka az biztos :kir: de a szer is mert ma este az összes bögöly meg szúnyog én rajtam volt nem a lovon :dev: Azért jóérzés tudni hogy kettőnk közül ő a büdösebb :biggrin:


  • chyki és canossa kedveli

#750 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 5. - 22:38

Van már tapasztalatod, hogy a szunyogok és a böglyök a szilvát, körtét vagy a barackot szeretik-e jobban?



#751 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 6. - 16:45

Mivel a bögölyök és szunyogok nevében nem tudok nyilatkozni :dev: igy marad a személyes véleményem,mi szerint a pálinka az szilvából van :rockon: legalább is Szabolcsba így tartják,és nem is akármelyik szilva jó neki csak a "szatmári nemtudomka" mi legalább is így ismertük :smile2: Borból meg a Tokji asszú :biggrin: Amúgy meg elég elvétve fogyasztok alkoholt ezért aztán ha tehetem csak igazán jó minóséget vagy inkább semmit :kir:



#752 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 6. - 16:54

 Amúgy meg elég elvétve fogyasztok alkoholt ezért aztán ha tehetem csak igazán jó minóséget vagy inkább semmit :kir:

Szegény böglyök és szúnyogok. Már kezdték beleélni magukat, hogy a Fogadó a Csinoslóhoz étterme után csak át kell libbenni Fafaragó Ivójába. Még az asszony sem várja sodrófával őket.


  • Eva és fafaragó kedveli

#753 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 17. - 8:47

Sziasztok!

 

Az egyik lovamban tegnap találtam egy kullancsot a szügyén. De olyan miniatűr, hogy képtelenség megfogni. (Csodálkozom hogy egyáltalában észrevettem.) Akkora, mint a kisujjam körmén lévő fehér résznek kb. az 1/4-e. Szóval tényleg nagyon apró. Mit gondoltok ennek ellenére próbáljam meg mégis kiszedni, bár anélkül biztosan nem fog menni hogy a potrohát szét ne lapítsam. És még így is necces hogy kijön. :unsure:  Vagy inkább hagyjam és majd úgyis kimászik belőle. Duzzanat, váladékozás, semmi ilyesmi nincs. Mit gondoltok?

 

Köszi, Anita



#754 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 17. - 12:47

Kivenni. Minél előbb. Nem baj, ha beszakad a feje.



#755 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 17. - 19:23

Kivettem. Egyben. Egész könnyű volt. Lehet még nem ágyazta be magát a lóállatba.

Amúgy mi van ha beszakad a feje? Betokosodik és egy idő után magától kilökődik?



#756 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 17. - 20:10

Igen, előbb-utóbb kilökődik. Minél előbb kiveszed, annál jobb. Most az a vélemény, hogy kb. nyolc óra kell neki a befúródástól, hogy a nyálával az esetleges kórokozót bejuttassa. (én még annak idején 24 órát tanultam)



#757 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 17. - 22:22

Nekem az állategészségtan tanárom pedig azt mondta, hogy lévén, rögtön fecskendez be érzéstelenítőt, meg egyéb anyagokat, így a fertőzés is már rögtön az elején megtörténhet. Csináltak rá valami kutatást is, ami elvileg ezt támasztja alá. Bár én nem néztem utána alaposabban, és az se mindegy, hogy mekkora mennyiséget jutat be, ami meg ugye idő függő.



#758 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 17. - 22:27

Ezen nem fogunk összeveszni, mert a lényeg az, hogy gyakran kell ellenőrizni, és ha észerevesszük, minél előbb eltávolítani.

Valahol olvastam, hogy állítólag kapható a patikákban valami teszt, amivel házilag is ellenőrizhetjük, hogy a kullancsunk Lyme-fertőzött-e, nem tudom, mennyire megbízható.



#759 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 18. - 7:20

sajnos nálunk annyira rossz a helyzet, h szamárkám lábain sebesre rágták a legyek több helyen a bőrét. hirtelen neostomosant tudtam beszerezni az ugy tűnik most hat(200x higitásban). elvileg vannak a lovasbotokban is ilyen több napig akár 2 hétig is tartó szerek nem ismeritek őket? meg van vmi csontolajos cucc ami jó és elvileg a decahlonban árulják, gyakorlatilag meg azt mondták nem forgalmazzák, de a honlapjukon fent van - ki érti ezt - 



#760 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 18. - 8:15

Köszönöm a tanácsokat.

Elnézést, hogy zaklatlak titeket, csak még egy kérdés. Valahol azt olvastam, hogy az sem jó, ha úgy tudjuk csak megfogni és kiszedni, hogy közben kinyomjuk a potrohát (vagy mije van). Mert így még nagyobb az esély arra hogy befecskendezi a bacikat. Erről mit tudtok?