Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kehesség


  • Please log in to reply
738 válasz a témához

#641 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 11. - 18:34


A Lóherba beszerzési helye (egy cég honlapja) egy pár oldallal elõbb emlékeim szerint be volt linkelve, mert kérdezték korábban is. Most nem tudok segíteni visszakeresni, de meg fogod találni szerintem. ;)


www.dzsar.hu

#642 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 11. - 22:41

Rózsahegyi Gyógy - és Fûszernövény Forgalmazó Kft. H-2113 ... www.rozsahegyikft.hu/

#643

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 12. - 11:55

Az utóbbira gondoltam én is, köszi Robi! :)

#644 Vicomte

Vicomte

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 144 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 13. - 17:30

Dé, Lilith, Börni, Robi, köszönöm szépen a válaszokat! Akkor marad a vizezés télen is és megpróbálom mellé a gyógynövényt meg a nostrilvetet, ha szükségessé válik. Az a durva, hogy az öreg lovam (19) 7 éve van nálam, már úgy került hozzám, hogy 1.stádiumú kehes, porallergiás, néha kicsit köhécsel, de a 7 év alatt semmit sem romlott az állapota (kopp-kopp-kopp) és pl. a szénától soha nem köhögött... A fiatal kancámnak sem volt semmi gondja a szénával, amúgy a széna kiváló helyrõl való, gondosan betakarított, jó minõségû. Csak szegény Baján húzza mindig a rövidebbet :( Ráadásul két doki is értetlenül áll az eset elõtt, hiszen Baján soha egyetlen egyet nem köhögött elõtte, 3 éve ridegtartásban van, ebbõl 2 éve itthon, szóval tudom, hogy mit adtak/adok neki. Soha nem evett penészeset, porosat, soha nem forráztam le a tüdejét, a beállóm tágas, szellõs, de nem huzatos. Mégis télen jött ki rajta egy gyógyszerekre, köptetõkre múlni nem akaró köhögés és márciusban már megvolt a diagnózis, hogy a tüdeje is jócskán tágult már. :( De most teljesen jól van, úgyhogy ennek örülök :), remélem a fenti tanácsokat betartva így is marad még hosszú ideig! :ang:

#645 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 14. - 15:24

sziasztok! en jobb hirrel jottem, kb masfel hete koltoztunk uj helyre es jelentem az allergias lovacskank egyik naprol a masikra abbahagyta a kohecselest, munkaban se, sehol nincs egy hangja se, megy mint a tank :ang: a secreta prot azert meg kapja, plane, ha mar megvettem neki, baja nem lesz tole :gm:

#646 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 12. - 12:11

Nem találtam neki jobb helyet, Atussin szirupra lenne szükségem, recept nélkül nem tudom rendelni, a dokim egész hónapban nincs. Valakinek elfekvõben? Köszönöm! :ang:

Edited by lilith, 2011 augusztus 12. - 12:11.


#647 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 5. - 6:24

szerintem mar irtam, irtak, de az Equistro secreta pro az eleg jo, csak gyogynovenyekbol allo keszitmeny, kifejezetten ilyen problemakra.

#648 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 5. - 11:39

A poros karám gond lehet, sajnos nálunk is az van, a szénát és az abrakot is folyamatosan vizezem, illetve kaptak egy szénatárolót aminek van egy alja, rácsos, igy a viz kifolyik, a ló pedig nem a poros földrõl eszik... (és bele sem pisil és szét sem túrja, bele sem hempereg mellesleg) de ugyanolyan jó a szénaháló is. Fontos hogy mozgasd sokat, hadd tisztuljon a tüdeje. Ha kicsit köhécsel nagyon jó a Secreta Pro, Secrolin, de a kakukkfû+kamilla+ ACC kombó is tökéletes. Mi teljesen kijöttünk belõle, de nagyon odafigyelek a körülményeire! Elõször kehre gyanakodtunk, de kiderült hogy egy baci, azonban úgy gondolom huzamosabb idejû köhögés nem múlik el nyomtalanul. Szóval érdemes odafigyelni rá. :) Ettõl függetlenül az állatorvos költségét ki kellene hogy fizesse, ha elismerte hogy nála is fennállt már a probléma.

Edited by chyki, 2011 szeptember 5. - 11:40.


#649 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 6. - 20:22

Nálunk is van pár köhögõs lovacska.Õk egy kicsit bikább keveréket kapnak erre a problémára. Egy marék,kb.10-15 g frissen reszelt torma,3-4 g.fokhagyma,kakukkfû,erre olíva olaj ami ellepi,majd virágmézbõl 4-5 ek.Én ehhez a zabot áztatva adom.Szerintem kúra szerûen a sajátom is fogja kapni,mert ez a kehesség egy alattomos gyilkos,és mire észbe kapsz addigra benne vagy. Így azt gondolom a légcsõ tisztítás természetes módja is segíthet.

#650 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 7. - 7:04

A tormát amúgy minden gond nélkül benyelik?

#651 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 7. - 11:28

A Mikó szalmát használja valaki?

Szoktatok rendelni Bp-re vagy környékére? Egy lónak szeretnénk rendelni, neki nem kell egy kamionnyi. :)

Ha valakivel lehetne társulni, érdekelne a dolog. (Barbi?)

#652 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 7. - 12:00

Igen, de kehes lónak nálam nem vált be , eléggé porol...
Nekem ez jobb volt, de legjobb a forgács.

#653 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 7. - 13:18

Nálunk is van pár köhögõs lovacska.Õk egy kicsit bikább keveréket kapnak erre a problémára.
Egy marék,kb.10-15 g frissen reszelt torma,3-4 g.fokhagyma,kakukkfû,erre olíva olaj ami ellepi,majd virágmézbõl 4-5 ek.Én ehhez a zabot áztatva adom.Szerintem kúra szerûen a sajátom is fogja kapni,mert ez a kehesség egy alattomos gyilkos,és mire észbe kapsz addigra benne vagy.
Így azt gondolom a légcsõ tisztítás természetes módja is segíthet.

na be is vasaroltam, ma kap a masik, leguti problemaktol mentes lovacs is ebbol egy adagot. remelem meg is eszi :D te meddig adsz neki ebbol?

#654 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 7. - 13:30

Igen, de kehes lónak nálam nem vált be , eléggé porol...
Nekem ez jobb volt, de legjobb a forgács.


Ez mennyibe kerül? (a webshop nálam nem mûködik...)

#655 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 7. - 15:36

Ez mennyibe kerül? (a webshop nálam nem mûködik...)

en is neztem, de nalam sem jon be, csak egy mintakep...amugy mennyire jo mar az a talicska is :D

#656 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 7. - 16:01

Most néztem meg a videót, ez a "talicska" tényleg zseniális!
(Eccer nyerek a lottón, tuti veszek!)

#657 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 7. - 19:05

Ez mennyibe kerül? (a webshop nálam nem mûködik...)



Nem tudom, kipróbálásra hoztam halasról, holnap felhívom õket, úgyis rendelni szeretnék, és megkérdem az árakat.
A talicskáét is, bár a vibrációs szerkezet önmagában 70-100e körül van, ügyes kezû férfi szerintem meg tudja oldani a további kivitelezést. ;)

#658 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 7. - 19:15

nah 50%-os sikert arattam a fokhagymas-olivas-mezes-kakukkfuves-tormas keverekkel, a hereltem egy szempillantas alatt, gond nelkul nekiallt es be is burkolt mindent, bezzeg a kanca....kihajigalta az osszes zabot a zabolobol, es a foldon turkalva meresztett ram olyan szemeket... :gm: tuntetoleg forgott jobbra balra, csak el a kajatol, neki ez nem kell...hath kivancsi leszek azert reggelre eltunik-e, igen kis beles joszagrol van szo ugyanis alapbol :D :gm:

#659 hajnalstar

hajnalstar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 7. - 19:37

na jelentkezem. lejárt a 10 nap kezelés, kakukkfüvet még mindig kapja. ott dolgozom a loviban, kb napi 8 órát vagyok ott 2-3 napja nem is hallottam köhögni. a dokim azt mondta nincs további teendõ csak tüntessem el a lovamat a poros helyrõl, mert ez a gond. csak hát ez nem lehetséges sajna, de megteszek mindent amit csak lehet. szóval nem volt komoly a dolog. jahm, és amit nem mondtam idáig sajnos ajkán vagyunk, ami 1 falura van kolontár, devecsertõl, légvonalban alig pár km..... vörösiszap......

#660 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 7. - 20:05

Én azért nem mondanám, hogy az ilyen nem komoly dolog!

#661 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 7. - 21:48

Nem nyelik be a tormát.Hallottam azt is hogy "csak"lenyomod a torkán és kész.Csak töményen a gyomornak nem hiszem hogy jó.Ezért reszeld le,de elõtte dobj fel egy búvárszemcsit azt javaslom.. :D Ízesítsd mézzel,répa és alma is mehet hozzá,mert akkor állítólag jobb lesz a hatása. Én 2 hétig fogom adni nekik,tartok egy hét szünetet,vagy majd egyénileg fog kialakulni,kinek meddig adom és milyen arányban.

#662 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 8. - 9:40

A tormát amúgy minden gond nélkül benyelik?



Lova válogatja. A belesek nálam simán, de a finnyás is szoktatással. Nagy fej torma darálva( géppel nyomatom, így is ütõs, mikor leveszem a doboz tetejét), és annyi méz, hogy massza legyen, egy nagy üvegbe bekeverem. Kakukkfû bele, akármennyi, jó sok, azt nagyon szeretik. Elsõ nap egy kv-s kanál az abrakba keverve, aztán mindig több.Napi 2x3 evõkanállal is be szoktak nyomni szoktatással köhögõs idõszakban. ;)

#663 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 8. - 9:58

Ez mennyibe kerül? (a webshop nálam nem mûködik...)



4,02 euro egy 20kg zsák, ez annyi mint az ameco forgács kamion tételnél, Khalasról kell elhozni.
A talicskás rázó 2384 euro( még jó, hogy lehet kapni :D )
a talicska nélküli( kisebb boxoknál, szûkebb folyosónál ezt ajánlják) 1496 euro.

#664 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 8. - 11:48

Köszi! :)

#665 PejPaci

PejPaci

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 26. - 13:24

Nálunk is van pár köhögõs lovacska.Õk egy kicsit bikább keveréket kapnak erre a problémára.
Egy marék,kb.10-15 g frissen reszelt torma,3-4 g.fokhagyma,kakukkfû,erre olíva olaj ami ellepi,majd virágmézbõl 4-5 ek.Én ehhez a zabot áztatva adom.Szerintem kúra szerûen a sajátom is fogja kapni,mert ez a kehesség egy alattomos gyilkos,és mire észbe kapsz addigra benne vagy.
Így azt gondolom a légcsõ tisztítás természetes módja is segíthet.



Sziasztok!

Én is kipróbáltam ezt a keveréket, és nagy szerencsémre minden hiszti nélkül eszi.. :yeah:
Egyenlõre reggel - este 1-1 evõkanállal kap a kajájába.
Ennyi elég neki, vagy hogyan célszerû adagolni? Szünetet kell tartani egy idõ után, vagy szedheti egész õsszel?
Köszi a segítséget, remélem beválik hosszú távon is.. :ang:

Egyébként szerintem olyan illata van a keveréknek, mint egy ütõsebb salátaöntetnek :D

#666 mazso

mazso

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 27. - 12:56

[size=4]
Sziasztok!

Megújultak a Lóherba gyógynövény-keverékek, 2 éve teszteljük, és most már kaphatóak FITOCAVALLO néven! Itt rendelhettek webáruházból. Nincs zabfüves higitás, pontos adagokkal az 1 kg-os keverék 4 hétre elég. Kehességre 4000Ft/hónap a gyógynövény adagja és nagyon bevált!
A FITOCAVALLO gyógynövényekrõl több info itt: www.fitocavallo.hu

#667 mazso

mazso

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 29. - 6:37

KEHESSÉGRE GYÓGYNÖVÉNYEK? NEM KÉRDÉS!

Érdekes cikk a lovasok.hu-n, ajánlom mindenki figyelmébe, akinek köhög a lova.

#668 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 13. - 21:03

Sziasztok!

Némi segítséget szeretnék tõletek kérni. :rolleyes: Van egy 4 éves csikóm :ang: , még csak pár napja hoztam "haza" és érdekes dolgot vettem rajta észre. Picit mélyebbre veszi a levegõt, futószáron zihálgat, és ilyenkor az oldalán,a bordák alatti részen az izmok is megfeszülnek így ahogy ennek a pacinak (lovasokról vettem a képet, a tulajdonostól bocsánatot kérek a kép használatért,ha esetleg problémát jelentene) Az állatorvos jön természetesen szerdán megnézni, de picit türelmetlen vagyok. Megijesztet a dolog, mert volt(illetve még van is,de megy új helyre nemsokára) egy kehes lovam, és szeretnék egy egészséges pacit(persze, nem különböztetem meg a kehes lovakat, távol álljon tõlem)

Hozzá tartozik persze a történethez, hogy valóban pár napja hoztam el, elég stresszes volt neki a szállító(még sose látott ilyesmit,nem kis idõbe telt amíg felraktuk,szó szerint lépésrõl lépésre egyenként a lábait), emberek se nagyon foglalkoztak vele sokat,az idõ is hirtelen lehûlt,kondija sincs és most még a másik két ló is megállás nélkül ûzi. Gondoltam én a stresszre, mert mondták,hogy a telivéreken szokott jelentkezni ilyesmi, mikor ugye pörögnek,idegesek, és ez a kanca nagyon érzékenynek is tûnik.
Valóban jön az állatorvos, holnap még a az elsõ patkoláson is túl leszünk(egy csikókori pártasérülésbõl maradt vissza némi rendellenesség vagy mi) csak hátha volt valakinek itt hasonló élménye. ( az én kehes lovamon nem emlékszek,hogy volt e, mármint ezt speciál nem figyeltem meg rajta, húzott az oldala természetesen) Lehet, hogy csak túlaggódom a dolgot, de olyan jó lenne egy egészséges csikó,ezt a paci pedig nagyon megtetszett. :rolleyes:
A válaszokat elõre is köszönöm. :)

#669 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 14. - 19:49

Tárgytalan, bocsi. Dokibácsi ma kiugrott, semmi pánik. :)

#670 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 5. - 14:30

Sziasztok! Elõre szólok ne off, ha marhaságot mondok, de én úgy tudom a kehesség meg a tüdõsség két külön betegség. Viszont ugyebár a keh a tüdõ betegségeinek összefoglaló neve. Csak kehességgel kapcsolatos topicot találtam, így ide írom a problémámat, de szerintem ide is vág. Van egy 12 éves packónk, reggel sípolt ahogy veszi a levegõt, és a tüdeje nagyon szembetûnõen túz. Néha köhécsel eggyet, de végül is nem a köhöséggel van gondja, hanem a levegõ vételével. Olvasgattam a topic elejét és remélem nem csinálok nagy marhaságot de adtunk neki ma meg tegnap reggel fluimucil-t. Kb. 5 percig majd megfulladt tõle, köhögött, és brutálisan sípolt ahogy vette a levegõt, de 5 perc elteltével teljesen megszünt és a nap hátralevõ részében nem tért vissza a probléma. Az elõzõ gazdájánál látta állatorvos, kruplit tormával ajánlott, ezt is ki póbáljuk majd hátha segít neki. Nekik egy ideig bevált. Végül is azért írok ide, mert érdekelne a ti véleményeitek, házi praktikáitok, illetve tolna megyében lévõ JÓ lódoktor, tovább érdekelne az endoszkópos vizsgálat körülbelüli ára. és szívesen venném fel a kapcsolatot hasonló cipõben járó lovastársaimmal!

#671 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 5. - 17:15

közel negyven fok,fullpára,csoda hogy él... Kérdés,van-e szûkület,ha sípol.akkor-átmenetileg legalábbis-tuti van,újabb kérdés,hörgõ vagy légcsõ...ahogy leírod,kehességi rohamnak tûnik. Fluimucil csak akkor jó,ha van váladék is,amit feloldj,a száraz nyálkahártyát izgatja. Az elõzõ gazdához,aki eladta,azért lenne egy-két szavam.

#672 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 6. - 15:23

közel negyven fok,fullpára,csoda hogy él... Kérdés,van-e szûkület,ha sípol.akkor-átmenetileg legalábbis-tuti van,újabb kérdés,hörgõ vagy légcsõ...ahogy leírod,kehességi rohamnak tûnik. Fluimucil csak akkor jó,ha van váladék is,amit feloldj,a száraz nyálkahártyát izgatja. Az elõzõ gazdához,aki eladta,azért lenne egy-két szavam.


Hát nekem is lenne, de inkább megtartom magamnak... Egyszer szárazan, egyszer váladékosan. Amikor a fluimucilt megkapja szárazon köhög percekig, de utána egész nap tünet mentes. Pl. ma talán 5-6 x köhécselt (váladékosan) és nem kapott ma gyógyit. Mert reggel nem sípolt meg nem húzott annyira a tüdeje, fölöslegesen meg nem akarom szenvedtetni azzal a pár perces fulladozással.

Amit mazso írt homeopátiás gyógyszeres cikket. Elolvastam, próbáltam felvenni a kapcsolatot Zsófiával, de még nem érkezett válasz. A pénz nem érdekel, bármit megpróbálok, csak szerencsétlen legyen legalább egy fokkal jobban.

Viszont lenne egy olyan kérdésem, ugyebár azt mondják a kehes lovat télen-nyáron kinn kell tartani a friss levegõn, viszont én úgy gondolom ebben a párás, iszonyat meleg idõben inkább a hûvös istállóban jobb helye lenne. Nektek mi a véleményetek? Az istálló jó hûvös a legnagyobb melegben is, mivel vályogból van. Nyáron fût, télen hût. Reggel a nagy melegig kinnvan, a nagy meleg idején az istállóban amikor enyhül az idõ megint kinn. Szerintem így nem viseli meg annyira ez a párás idõ. Amikor kint van is állandóan fürdetem. mert kicsit túlsúlyos a drága, és folyamatosan izzad, este is amikor már jóidõ van. Most azon vagyunk, hogy egy kicsit leadjon a kilókból. Akármelyik testrészéhez érek rebeg a sok zsírtól. Egy lovas ismerõsünk átjött a tegnapi nap, és annyit kérdezett csak, hogy vemhes? Mondom nem, dagadt ;) Aztán kitudja, lehet meglep egy csikóval minket.

#673 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 6. - 20:31

Tüdõsség és a kehesség ugyanaz! Az összefoglaló név csak azért alakult ki, mert régen nem tudták megállapítani a légzõkészülék melyik részét érinti a baj...de elõbb utóbb minden ilyen vissza nem fordítható betegségbõl tüdõd ló lesz. ( ilyen a hörgõtágulat, gégebénulás vagy farkastorok) A köhögés, váladékozás, rossz nyelés ( gégebénulás esetén) mind olyan dolgokat visz be a tüdõ hörgõibe amik nem oda való, ettõl folyamatos irritáció, gyulladás, másodlagos fertõzések ( baktérium, vírus) lépnek fel, amiket lehet kezelni. De a vége így 4-5 kehes lovat végigélve és eltemetve, ugyan az - a tüdõ hörgõi meghasadnak, majd összehegednek és végül a tüdõ kapacitása a felület csökkenése miatt egyre kisebb lesz és kialakul a hasi prés, amit te is látsz a lovadon, ez már visszafordíthatatlan. Bizonyos szerekkel húzható az idõ, de hol jobb hol rosszabb lesz a lónak, végül ...mindig ugyanaz a vége. Mivel ez a folyamat a szervek fizikai állapotán változtat ezért visszafordíthatatlan. Amit tehetsz, hogy felviszed egy klinikára, ott csinálnak endoszkópos, meg UHT viszgálatot, valamint hörgõket átmossák is kitenyésztik a enne levõ dolgokat - így meg lehet tudni milyen stádiumban van a betegség, s van e olyan felülfertõzés amit kezelni kell. Minden egyéb alkalmi szer csak pénz kidobás, hatása nulla. Istálló nem jó, mert ott a levegõ tele van baktériumokkal és gombákkal, amik újabb iritációhoz köhögéshez vezetnek. Áztasd be a szénáját, adj neki becsülettel enni, hetente mozgasd meg, hogy ürüljön a váladék...mert attól hogy most nem látod még van és szeresd nagyon, ez amit tehetsz ebben a pillanatban. Sajnálom, hogy nem szolgálhattam jó hírrel, de én lovak árait tóltam már bele kehes lovakba, sajnos eredménytelenül, mind elment 2-5 év múlva. Soha nem fogom sajnálni mert imádtam õket, azt viszont sajnálom, hogy nem tudtam nyújtani az életükön!

#674 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 6. - 20:42

Tüdõsség és a kehesség ugyanaz! Az összefoglaló név csak azért alakult ki, mert régen nem tudták megállapítani a légzõkészülék melyik részét érinti a baj...de elõbb utóbb minden ilyen vissza nem fordítható betegségbõl tüdõd ló lesz. ( ilyen a hörgõtágulat, gégebénulás vagy farkastorok)
A köhögés, váladékozás, rossz nyelés ( gégebénulás esetén) mind olyan dolgokat visz be a tüdõ hörgõibe amik nem oda való, ettõl folyamatos irritáció, gyulladás, másodlagos fertõzések ( baktérium, vírus) lépnek fel, amiket lehet kezelni. De a vége így 4-5 kehes lovat végigélve és eltemetve, ugyan az - a tüdõ hörgõi meghasadnak, majd összehegednek és végül a tüdõ kapacitása a felület csökkenése miatt egyre kisebb lesz és kialakul a hasi prés, amit te is látsz a lovadon, ez már visszafordíthatatlan. Bizonyos szerekkel húzható az idõ, de hol jobb hol rosszabb lesz a lónak, végül ...mindig ugyanaz a vége.

Mivel ez a folyamat a szervek fizikai állapotán változtat ezért visszafordíthatatlan.

Amit tehetsz, hogy felviszed egy klinikára, ott csinálnak endoszkópos, meg UHT viszgálatot, valamint hörgõket átmossák is kitenyésztik a enne levõ dolgokat - így meg lehet tudni milyen stádiumban van a betegség, s van e olyan felülfertõzés amit kezelni kell. Minden egyéb alkalmi szer csak pénz kidobás, hatása nulla.

Istálló nem jó, mert ott a levegõ tele van baktériumokkal és gombákkal, amik újabb iritációhoz köhögéshez vezetnek.

Áztasd be a szénáját, adj neki becsülettel enni, hetente mozgasd meg, hogy ürüljön a váladék...mert attól hogy most nem látod még van és szeresd nagyon, ez amit tehetsz ebben a pillanatban.

Sajnálom, hogy nem szolgálhattam jó hírrel, de én lovak árait tóltam már bele kehes lovakba, sajnos eredménytelenül, mind elment 2-5 év múlva. Soha nem fogom sajnálni mert imádtam õket, azt viszont sajnálom, hogy nem tudtam nyújtani az életükön!


Köszönöm, akkor kirakjuk a legelõre, csak a nagy meleg idõben nem mertük, nehogy rosszabb legyen neki. Tudom, hogy visszafordítani már nem lehet, tisztában vagyok vele, hogy már nem sok van neki hátra, mert szinte biztos vagyok benne, hogy az utolsó stádiumában van, most is ide hallom, hogy köhög. A mozgatás nem probléma, magától mozog, ma is vágtázgatott körbe körbe, attól függetlenül, hogy köhög, egyiknap szuszog szenved, még nagyon jó kedve van. Szívesen megy, és oriási étvággyal eszik. Az endoszkópos vizsgálatot biztosra megcsináltatjuk a közeljövõben. Használni úgysem használjuk, eléldegél boldogan ameddig csak lehet. Remélem még azért van pár éve hátra.

Mégegyszer köszönöm a válaszotokat!

#675 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 7. - 21:36

Sok boldog évet! Pl valami köhögés csillapítás: lándzsás ütifû, menta, édeskömény, borsikafû keverékét bele az abrakba, az sokat segít.

#676 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 8. - 10:01

Köszönjük! M. Zsófiától megrendeljük ezt a kehességre való gyógyfüvet. Csak enyhül neki tőle :)

Edited by Lasiodora, 2012 július 8. - 10:03.


#677 nanna

nanna

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 8. - 11:58

A rendszeres de kímélõ lovaglás akkor többet ártana mint használ a kehes lónak?

#678 mazso

mazso

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 11. - 21:20


Viszont lenne egy olyan kérdésem, ugyebár azt mondják a kehes lovat télen-nyáron kinn kell tartani a friss levegõn, viszont én úgy gondolom ebben a párás, iszonyat meleg idõben inkább a hûvös istállóban jobb helye lenne. Nektek mi a véleményetek? Az istálló jó hûvös a legnagyobb melegben is, mivel vályogból van. Nyáron fût, télen hût.


Sziasztok,

ha valaki szeretné felvenni velem a kapcsolatot, akkor a wéwéwé pont loherba pont net oldalon megtaláltok, vagy innen privát üzenetet küldhettek.
A fenti megjegyzésre szeretnék röviden reagálni: tökéletesen igazad van, Lasiodora, hogy nem minden kehesnek jó az állandó kintlét. Amelyiknél a betegség meleg vagy többlet tünetekkel jár - a kinai orvoslás szerint- ott érdemes minél jobban megóvni a lovat a hõségtõl. Akár vályogistállóval, akár fürdetéssel. Utóbbit ésszel, nehogy összeszedjen például egy tüdõgyulladást.

Pont amiatt, hogy a kehesség hátterében is többfajta ok állhat, többféle recept közül kell a legmegfelelõbbet kiválasztani. A gyakorlatban mindenkivel a Fitocavallo LÉGZÉS nevû receptet próbáltatom ki elõször, mert 10-bõl 8 esetben az használ, szerencsére. A használ annyit jelent, hogy legalább 90%-ban tünetmentessé teszi a lovat (még a nagyon lerobbant keheseket is!). Állatorvosok is viszik, és nagyon jók a visszajelzések. Akit érdekel, Dr. Bába Andráséktól, Dr. Csépányi Gergelytõl, Dr. Ratkóczi Omártól és Dr. Molnár Józseftõl tud érdeklõdni a herbákról.

Viszont éppen a melegkerülõ keheseknél nem ez, hanem egy hûtõ energiájú receptre van szükség. Amúgy összesen 7-féle receptúrát dolgoztam ki, csak keheseknek! Ezt csak azért irom le, hogy látható legyen, nem minden lónak válik be egy csodakeverék, de minden tipusú lónak meg lehet találni a neki megfelelõ gyógynövény-receptet.

Üdv, Marton Zsófi

#679 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 27. - 12:46

... Most azon vagyunk, hogy egy kicsit leadjon a kilókból. Akármelyik testrészéhez érek rebeg a sok zsírtól. ...


Nem tanácsolok semmit, csak saját tapasztalatom írom le: kb 3 hónapja kapott a gyerkõc egy 10 éves welsh (jellegû) heréltet. Tudtuk hogy kehes, de megtetszett neki, hát vigyük. Így nézett ki Ha esõ jött, köhögött, ha por volt köhögött, ha megfuttattuk köhögött, meg úgy általában 2-3 naponként rájött a köhöghetnék.
Kapott köptetõt, torma-fokhagyma-kakukkfû-olívaolaj keveréket, csak vizezve kapta a szénát, és csak lassan javulgatott, pedig keveset dolgoztattuk.

Mostani állapotáról nincs nálam kép, de legalább 20 kilóval könnyebb, óriási pocak meg a zsírpárnák nagyja eltûnt, (már majdnem ló formája van :dev: ) és 2 naponta közepesen meg van dolgoztatva. Szénát továbbra is vizezve kapja, azontúl semmi extra. Köhögni az elmúlt 1 hónapban talán 2-szer hallottam, azt is csak akkor, amikor megfetrengett a porban.
Én csak abból indultam ki, hogy a kövér ember is nehezebben lélegzik. Lehet, hogy nem jó gondolatmenet, mindenesetre nekünk segített.

#680 FanniNapi

FanniNapi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 2. - 23:04

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne, hátha valaki tud valami jót rá. A lovam szépen dolgozik, de ha már intenzív munkában van akkor szuszog. Nem köhög, csak elég erősen szuszog. Utána olvastam a dolognak, és kérdezősködtem is, és mindenki azt mondta, hogy ez azért lehet, mert csikó korában kaphatott egy enyhe megfázást, vagy tüdőgyulladást, ami miatt a hörgői picit megnagyobbodtak, és ez visszamaradt.( a ló 5éves, 2éve van nálam, de már mielőtt megvettem is ilyen volt, mert előtte egy évig én gondoztam.) Írják, hogy van rá lézeres műtét, ami szinte 100%-ban biztos, viszont ha lehetséges lenne, akkor gyógynövényekkel, vagy egyéb úton szeretném gyógyítani, mivel az állatkórház elég messze van, és nem két fillér a műtét. (persze ha nem javul megcsináltatom a műtétet.) Azt mondták, hogy ez romlani már nem fog, és a teljesítményét sem húzza le, csak azért engem mégis csak zavar. Remélem valaki tud valami jó ötletet, nagyon megköszönném!