Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Magyarok országos gyűlése


  • Please log in to reply
408 válasz a témához

#161 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 15. - 23:43

Megyek!!!

#162 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 16. - 6:58

ELINDULTUNK................... :yeah:

#163 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 16. - 15:40

Na, végigolvastam a topicot. :) Tanulságos volt. Meg kell állapítanom, a kommunikáció nem sikeres, fõleg, ha közben levágják egymást a félreértõ beszélgetõ felek. :D Egyébként akkor ki megy? Fbladee, Katyaa, Nogajijasz és Riderman igen. Szuzy és Riding Squirrel talán. Csermely, ki termékeny tollú harcos volt a múltban*, még nem jelentette be. Dreamcatcher, ki elõször sajnálkozott a részvétlenség miatt, januárban még akart. Csak jó lenne már nyolc éve egy paciponthus jelvény... Amit ketten is ígértek pár éve. :gm: *Hú, miket írtam neki... :D :gm: A végén ezt: "Engem ez a rendezvény negatíve nem érdekel (én nem félek tõle). Pozitíve azért annyira érdekel, hogy el is akartam rá menni, és, miként ténymegállapításilag írtam, mivel eme topic létezése felett elsikoltam, másutt beírtam látogatandó rendezvénynek ezt is. Mégpedig annyi fáradságot is véve, hogy három szórólapot szedtem össze a Déli kerengõjében az íjászmagyarász boltban - ahová ajándékot venni mentem be, mert inkább onnan veszek ajándékot, mint Schwarowskytól..., és hazaérve megkerestem a neten az illetõ rendezvények honlapját, hogy bemásolhassam a szövegeket a kedves fórumosoknak. Hát, ez a kirekesztés Futár Ernõ módra, ugye, Csermely?" Az íjászmagyarász bolt a kerengõben sajnos megszûnt már. Tavaly nem jutottam el.

Edited by Ernest, 2012 augusztus 16. - 15:43.


#164 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 16. - 19:40

Ez nékem most kimarad, de azé szorítsatok, reggel indulok Jósvafõre! Nagyon jó utat és szórakozást kívánok nektek! Aztán tessen beszámolni!

#165 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 17. - 21:07

Akar-e valaki Dél-Pestrõl mondjuk vasárnap?

#166 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 19. - 22:14

http://index.hu/belf...adult_lo_miatt/

#167 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 20. - 7:58

elõzõleg nem írtam, most írom, hogy voltam. :yeah:

#168 lóállatjóállat

lóállatjóállat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 20. - 11:39

Én meg nem. Tartanátok részletes beszámolót? Nem voagyunk mi már véletlenül összegyûlve eleve itt? Mit lehetett még érdemben megbeszélni?

#169 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 20. - 11:58

Ebben az országban (máshol is) sok minden alapján gyűltek már össze az emberek. Néhány példa fontosság és időrend mellőzésével: magyarok országos-, nép-, ország-, örs-, párt-, nemzet-, stb... gyűlése; de nevezhetjük szemináriumnak, misének, istentiszteletnek, találkozónak, bálnak, felvonulásnak, egyletnek, körnek, fórumnak, kollégiumnak, kamarának, egyesületnek... Ezeken az emberek kisebb-nagyobb kényszer, agymosás, meggyőzés eredménye képpen jelennek meg, tisztelet a kivételnek. Szinte mindegyiken megy a szócséplés, gittrágás. A lényeg, hogy valakik érdekében a társadalom egy rétegét el kell választani a többiektől. Néha előnyt is sikerül kovácsolni belőle.

#170 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 20. - 12:35

Lassan szállingóznak a lovak haza, talán ma a lovasok is, õket megelõzte a balesetek híre. :( Igaz, még csak a madarak csiripelték, hogy rendezési hiba... De miért? Miért nem lesz biztonságosabb , ha már elvileg kezdenek belerázódni, több év után? Kinek jut eszébe gyorsasági futamot úgy indítani, hogy a lovas a földön van és ágyúszóra kell felülni felpörgetett lovakra??? :huh:

#171 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 20. - 14:23

Mi történt? Én remekül szórakoztam Jósvafõn!

#172 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 20. - 14:42

Hát, bocsánat, de egy félkatonai rendezvényen ez már csak elvárható lenne, hogy ebbõl ne legyen baj. (ezt Kistáltosnak írtam vala)

Én a magam részérõl azt mondhatom, amit a felségemnek mondtam, jövõre elmegyek három napra, és akkor meglátom, mit ér ez. Mert a saját bosszantó korlátaim miatt gyakorlatilag semmit sem láttam, berakván az adok serpenyõbe 6 órát és 200 km-nyi kõccséget... Saját bosszantó korlátaim alatt azt értve, hogy csak az éjszakázás utáni vasárnap jöhetett most szóba, és egyrészt volt, ami csak szombaton volt (fogathajtás), mésrészt, hogy nem számoltam azzal, hogy éjszakai dolgozmány után a meleget nem nagyon szeretem. Így aztán, amikor a fél egyre tervezett lovas programnak fél kettõkor még semmi nyoma nem volt (de bemondás szinten se, hogy tudnám, mennyi ideig tart ez még), és azt az egy órát árnyékba és azok mellé, akik elõbb felkeresték az árnyékot, szorulva töltöttem, hát úgy döntöttem, hazamegyek. De ez nyilván csak az én bajom. Az erõsemberek vetélkedõje húzódott el, és nyilván, aki azt szerette nézni, az élvezte azt, hogy még mindig tart. Ennyit a lovas eseményekrõl. Vajon az erõs emberek és a lovasok közé iktatott 12:00-ra tervezett "Déli harangszó szertartás" is elcsúszott két órára?
A többi?
1. Nem akarnám megsérteni a szervezõket és a résztvevõket, de egy idõben a rendszeres augusztus 20-i elfoglaltságunk az volt, hogy a Mesterségek Ünnepét végigjártuk a Várban. Tán már 20 éve, vagy még több. Hát, ott is ugyanazon dolgok vannak, vagy még szebbek, vagy még többfajták. Ettõl függetlenül vettem egy rovásírásos + lovas pólót, ami szép volt, azzal a kis szépséghibával, hogy a rovásírásos ábrára rá volt írva, hogy ez Verpeléti Kiss Dezsõ ex librise. Kérdeztem, ki a csuda õ? És az eladó nem tudott válaszolni. Miközben az ábra meg így ismert a neten, és kiderül, hogy VKD cserkészvezetõ volt (tudom, nekem nagy hibám, de én nagyon nem tisztelem azokat, akiknek elvileg szakértõbbeknek muszáj lenniük, aztán kevesebbet tudnak, mint ami elvárható). A feleségem nagyon szép izéket (mobil tartó, névjegytartó, stb) vett attól, akirõl ez szól a neten: A kézmûves vásárokon mindig nagy sikert arató, pécsi készítõ, Tóth Tímea különleges táskáit tulipán, nap és szarvas motívumok díszítik. Kassai nyílhegyeim már régóta vannak, dekoráció céljára. :D És még, amit itt a fórumon hiába kérdeztem, egy solymász bolt pultját (Kerecsen íjászbolt, Vác) is megtaláltam.
2. A fórumon tanultam meg az optikai westernes kifejezést. Hát, az optikai magyarkodók sem sokkal jobbak. Valahogy úgy tûnt, többféle stílus keveredik, de én nem vagyok elég mûvelt ahhoz, hogy a megfelelõ különbségeket megtegyem. Azonban a pocakos õsmagyar biztosan ritkább látvány volt régen, mint most, a napszemüveges õsmagyar is, és kicsit megkérdõjelezem õseink bölcsességét, ha ebben a k* melegben vastag és prémes ruházatban jártak (voltak szellõs fehér népviseletben is, persze). A csúcs az volt, mikor a magyarságra hangosbeszélõvel buzdító õsmagyar félwadnyugati kalapban beszélt (félwadnyugatinak azt nevezem, ami nincs Stetson módjára betûrködve kétoldalt és középen - bár nem ez az egyetlen fazon, ami volt), illetve, mikor az õsmagyar a mobiltelefon sugárzását leárnyékoló kendõt kommendált.
Azért a a gyanúm, hogy ez olyan, mint a Csepines topicban Forkissima és Nogajijasz beszélgetése, akik kölcsönösen lehülyézik a másik által beidézett történészeket, miközben én csak bután bámulok, mert nem tudom, kinek van igaza.
Magyarországon ezek a dolgok pont nem azegyesítésrõl, hanem a kirekesztésrõl szólnak, miként éppen a western lovasporttal kapcsolatban Tom Forest barátommal pont errõl vitázom, és a pökhendi szöveges pólók igencsak taszítottak.
3. Hát, én rájöttem, a 20. századból nem tudok azonosulni senkivel. Sem 1929-bõl, sem 1953-ból, sõt 1956-ból sem, 1970-bõl vagy 1995-bõl meg pláne senkivel se. Bár Mongollal vitába keveredtem, mintha Horthyt védeném, de nem azért, mert szeretném.
4. Írok még a szervezõknek, hogy miért kellett délrõl jõve a legészakibb parkolóig elmennem, mikor a közbensõ parkolókban hemzsegtek az üres helyek. És hogy miért nem volt a karikás világbajnokság idõpontjáról egy cumbuli sem írva a programban a napon kívül. Valamint, hogy miért csak az ott kiosztott programlapon olvashatom, hogy a szombati fogathajtó verseny utáni "különleges élmény", a 45 fogat karusszelje, hétfõn is meg lesz ismételve többször is (mehettem volna hétfõn is, ha elég ok van rá...). Azt hittem, hogy a térképen a Megyebokrok felirat alatt helyi jellegzetességek vannak, de hát csak sátrakat láttam.
5. Egyetlen darab fényképet nem készítettem... Ez azért jelent valamit. A grillezett csirkemell oltári finom volt.

Szóval, én jövõre megyek 3 napra, viszek valami féltetõt, korán reggel megjelenek egy jobb parkolóban, és végiglazulom a napot. Ennek így semmi értelme nem volt (ismétlem, ez az én hibám volt).

Edited by Ernest, 2012 augusztus 20. - 14:53.


#173 bejci

bejci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 20. - 14:47

Sziasztok! Ami történt : a Pusztavágtánál több nézõ egyszerûen berohant-besétált a pályára, mert onnan jobb képeket tud készíteni ..... A rendezõket egyszerûen semmibe vették mikor elõször halkan, udvariasan, majd kissé hangosabban de még mindig udvariasan megpróbálták kiterelni õket :( Az elhangzott érvek a nézõktõl: nekem senki ne mondja meg hova menjek, otthon van lovam értek hozzá , ne parancsolgasson nekem senki.... stb . Szerintem ha belegondolunk, hogy évek alatt tán 1-2 esés volt több száz lovas jelenlétével szemben , talán sok lovarda statisztikáját magasan üti a rendezvény . A lány indulásnál leesett , ez van, ha nincs gyalogos a pályán akkor ez egy szimpla szar start , talán nem mindig a rendezõk a hibásak , hanem a fegyelmezetlen nézõk is. Más példa: férjem a Kurultájon is volt , itt elszabadult 2 ahal teke csõdõr . Az egyik felmászott egy lovas elé és mikor férjem kissé határozottabban elkezdte leszedni onnan , õt támadták, hogy mit csinál szegény lovacskával.... A másik csõdör csikó beszabadult lovaink karámjába , elég nagy galibát okozott, az egyik lovunkat varrni kellett . Reakció : a csikó még nem volt soha kötve , tehát a mi kancáinkat különítsük el , mert sárlanak ..... No szóval néha a nézõk és a csõdör tulajdonosok is hibásak-felelõtlenek ....Amúgy pedig szép volt minkét rendezvény :)

#174 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 20. - 15:19

No akkor a sok "magyarkodó" most jól megmutatta milyen intelligens! Javaslom nézzetek be a dél- pesti topikban, ott írtam egy beszámolót. Nem vagyok egy "költõ" s vissza adni sem tudom milyen volt az adott rendezvény, de sok sok év alatt eddig itt éreztem azt amiért érdemes magyarnak lenni!

#175 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 20. - 15:39

Sziasztok! Ami történt : a Pusztavágtánál több nézõ egyszerûen berohant-besétált a pályára, mert onnan jobb képeket tud készíteni .....

Vicces, mert mindenütt azt írják, hogy egy ló "ismeretlen okból megbokrosodott", és "a pályáról a nézõk közé ugrott." :D
Amúgy szerintem nagy hiba volt ezt az amúgy is veszélyes rajtot úgy indítani, hogy a 22 ló-lovas egész egyszerûen nem fért el egy sorban, de azért megpróbálták. Össze vissza lökdösték egymást még állva. Így történhetett, hogy a kislányon (mondjuk azt sem értem, nincs legalább valami korhatár?), akit fellökött a lova, még átment a félig-meddig mögötte levõ lovas. És itt is elszabadult egy mén a rajtnál.

#176 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 20. - 16:08

A nézõk közé ugrott: a nézõk szempontjából. A szalagkordont benyomták, a rendezõk többször felszólították a nézõket, hiába, úgy indult a futam. De nehogymár a rendezõknek ne legyen annyi hatalmuk, hogy bemondják, leállítják a futamot, amíg nem tiszta a pálya, a hõzöngõt így a tömeg lincselte volna meg.

Hát, bocsánat, de egy félkatonai rendezvényen ez már csak elvárható lenne, hogy ebbõl ne legyen baj. (ezt Kistáltosnak írtam vala)


Azt hiszem, az ország ezerféle területérõl érkezett, ezerféle lovastudással rendelkezõ, nem összeszokott csapat inkább szabadcsapat kategória, akik nem a fegyelmezettségükrõl és a jól képzettségükrõl voltak híresek :D
Ehhez még jön Gisari -írta szûk pálya, 22 lóval, ahol ismerõsömet vesén rúgta a szomszéd ló, miközben neki is gondot okozott felmászni a pörgõs lovára (hisz ez a ló is ment már több vágtán, tudja, mirõl van szó, de nem gyakorolták ezt a fajta katonás elindulást).


Én meg csak üldögéltem itthon és elterveztem, hogy majd jövõre piszkosul ráérek és elindulok velük (a helybeliekkel) lábon, egy jó kis túra reményében, csak úgy, magyarkodást-lógyilkolást kerülve, bambulni pár napot máshol.
Most már nem gondolom úgy, hogy egy túráért érdemes lenne.
Majd meglásssuk. Talán ha hazajöttek, és pozitívabb élménybeszámoló lesz belõle, mint eddig.

#177 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 20. - 16:11

No akkor a sok "magyarkodó" most jól megmutatta milyen intelligens! Javaslom nézzetek be a dél- pesti topikban, ott írtam egy beszámolót. Nem vagyok egy "költõ" s vissza adni sem tudom milyen volt az adott rendezvény, de sok sok év alatt eddig itt éreztem azt amiért érdemes magyarnak lenni!

Mesélsz majd? :)

#178 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 20. - 16:35

Megtette már: http://www.paci.hu/f...&...st&p=941560

#179 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 20. - 17:31

Azt olvastam de itt más dimenzió merült fel.

#180 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 20. - 23:49

Sziasztok! Jó volt a rendezvény,most itt nem írnék hibákat,pedig akadtak.Majd a szervezőknek személyesen... Balesetről:Hiba talajról indítani a futamot,ezt ott és akkor is mondtam,többeknek a nem versenyző lovasok közül.Az ágyú nem szólt nagyot,csak ott volt a bibi,hogy sokat várt,nem tudott lőni aki kezelte.A bemelegített lovak pulzusa addigra visszaállt,és szinte álmosan álltak,lenyugodva lovasaik mellett.Tudjuk,hogy a ló akkor reagál a leggyorsabban menekülő üzemmóddal amikor a nyugodt lovakat valami megijeszti és a ménes együtt halad.A lovas aki a startnál leesett,csikós ruhába volt és nem tudott felszállni a bőgatya miatt,mert a lábát a nadrág akadályozta a kengyelbe rakásban.A 22ló hirtelen indult,és ez a ló se várta meg lovasát aki csúnyán melléhullott....Utána rögvest a nézők a kordon végén ezt összegyűlve nézegették,és pár másodpercre rá az üres ló a táborhely irányába "hazavágtatva" végigtolt néhányat,hiába üvöltöttünk többen,hogy jön a jószág kifelé.Néhány ember reakció ideje az átlagosnál is lassabb,vagy én nem tudom,talán az ilyen esetek rutintalansága okozza... :o Rossz volt látni a sérülteket,de így legalább megtanulják,hogy hallgassanak ránk... Egy dolog nem tetszik ezeken a rendezvényeken.Az,(tisztelet a kivételnek)hogy rengeteg az olyan lovas aki virtusból old meg dolgokat és nem megalapozott tudásból.A lovakat ilyenkor sajnálom.Sok jó lovas is akad,sőt egyre több,de vegyük már észre azt,hogy itt sok lovas felkészületlenül érkezik ezekre a rendezvényekre és mindenhol indulni akar és mindenhol ott van...A versenyen,a felvonuláson,és a naplementében szőrén bohóckodva.Nem szeretnék senkit megbántani de az elmúlt 3 rendezvényen szépen akadtak ilyen lovasok akiknél bármikor fennáll a baleset veszélye,mert alig nevezhetném jó ülésnek amit ott láttam..és az párosul a felsőtest és a karok értelmetlen és véletlenszerű kilengéseivel minden jármódban,a ló hátát székülésben püfölve.(érdemes megfigyelni a jó lovasokat,no és azoktól tanulni!! ;) tanács vége...)(ja ki a jó lovas?aki szemre ezeket nem csinálja,azt kell keresni...) üdv!

Edited by Nogajijasz, 2012 augusztus 20. - 23:52.


#181 motkany12

motkany12

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 6:54

A világon a legtermészetesebb, hogy egy ilyen rendezvény elsõsorban a külsõségekre fogékonyakat vonzza...részvevõben, nézõben, érdeklõdõben egyaránt. Nyílván nem kizárólagosan, de alapjában ezzel kell számolni.

#182 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 9:41

Én meg nem. Tartanátok részletes beszámolót? Nem voagyunk mi már véletlenül összegyûlve eleve itt? Mit lehetett még érdemben megbeszélni?



nem beszélgetni, és gyülekezni mentem.
és most éppen csak benéztünk.
jó hangulatúnak éreztem a rendezvényt, de az a varázsa, ami elsõ látogatásomkor volt, elmúlt, ahogy a Kurultájnak is.
talán megfelelõ érzelmi töltet, tudat stb. hiányában így jár az ember.
sztem mindkét rendezvényen jóval kevesebben voltak, mint az elõzõ években.
lovasok s látogatók is.
áttehetnék végre szeptemberre ezeket a rendezvényeket, minket kínozott a hõség, a gyerekeket legjobban.

#183 Szuzy

Szuzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 255 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 11:34

Ernest! Jelentem voltam!!! :) Úgy, ahogy az elmúlt években, és leszek a következõkben is! :D Tökéletes szervezés nincs, soha nem is lesz...Az egész rendezvény felajánlásokból és olyan emberek önkéntes munkájából jön létre, akik napokat, páran heteket dolgoznak azért, hogy ez az egész létrejöhessen. Minden tiszteletem az Övék!! :yeah: Balesetek sajnos bárhol elõfordulhatnak...úgy gondolom, jobban le lehetett volna vezényelni a versenyt, de a vágtán mindenki saját felelõsségére vett részt! A nézõket valóban többször felszólították, hogy ne mászkáljanak, illetve csak a kijelölt helyen tartózkodjanak. Volt, aki közölte, hogy ez egy szabad ország oda megy ahova akar....no komment... :nem: Valóban voltak lovasok, akik nem túl szép stílusban lovagoltak, de ilyet nem csak itt láthatunk...menjetek el hivatalos díjugrató versenyekre, ott is találkozhattok "tehetségekkel". Csináltam néhány képet, ha érdekel titeket majd belinkelem. Egyébként a bosztorpuszta.hu -n már sok kép fent van.

#184 motkany12

motkany12

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 12:39

a ronda lovaglás, az ronda lovaglás... nincs alóla fölmentés, kivételezés: hogy most ez díjugrató, amatõr, hivatalos, verseny, nemverseny, magyartalálkozó vagy sport ronda és kész

#185 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 12:48

Legjobb lenne az ilyen kis rondán lovaglókat mind összeterelni egy nagy üres medencébe, és aztán... Nehogy má csak úgy rondán lovagojjanak ott, ahova mi nézünk... és ráadásul még jól is érezzék magukat közben... meg minden számban elinduljanak, a versenyen, a felvonuláson, mög a naplementében szőrén bohóckodva... há hogy képzelik ezt? Előbb tanujjanak csak meg szípen, előírásszerűen lovagolni, oszt majd csak azután járjanak lovastalálkozókra! Mecsoda fél-ázsiai fegyelmezetlen csürhe ez itt... ;)

#186 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 12:59

Balesetek sajnos bárhol elõfordulhatnak...úgy gondolom, jobban le lehetett volna vezényelni a versenyt, de a vágtán mindenki saját felelõsségére vett részt! A nézõket valóban többször felszólították, hogy ne mászkáljanak, illetve csak a kijelölt helyen tartózkodjanak. Volt, aki közölte, hogy ez egy szabad ország oda megy ahova akar....no komment... :nem:

- A rendezvényen mindenki a rendezõ felelõsségére IS!!! vesz részt, ugyanis õ hívja/várja a résztvevõket,- akár aktív, akár passzív- és felel a biztonságukért.
Balesetek sajnos bárhol elõfordulnak, a lovazás veszélyes üzem, ezért kell mindent megtenni az elkerülésükért.
Pl. Kistáltos:Nem indítom el a futamot, amíg nincs szabad pálya; közbeavatkozok, ha valami átlépi a szakmai határt, stb. Nem túl népszerû, de nélkülözhetetlen - ezt a rendezõknek be kell vállalni.

#187 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 13:20

Rendezés- az rendezés! Én a hétvégén a lesántult lovammal kereszteztem a versenypályát, ahol is volt rendezõ, vokitokival. Megállított engem, megvártuk míg elment a versenyzõ és utána biztosította részemre az áthaladást, majd jelentette tiszta a pálya! Lehet így is! :) Nagyon hálás vagyok érte, mert ellenkezõ esetben legalább másfél kilómétert kellett volna sétálnom a szögbe lépett lovammal.

#188 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 13:39

Sziasztok!


Balesetrõl:Hiba talajról indítani a futamot,ezt ott és akkor is mondtam,többeknek a nem versenyzõ lovasok közül... A lovas aki a startnál leesett,csikós ruhába volt és nem tudott felszállni a bõgatya miatt,mert a lábát a nadrág akadályozta a kengyelbe rakásban.A 22ló hirtelen indult,és ez a ló se várta meg lovasát aki csúnyán melléhullott....

Az említett ló egy televér, aki a startboxos indításhoz van szokva. A srácnak annyi ideje volt, hogy a ló seggére üljön, de a ló nem várta meg. Utána 3 ló átment a srácon, szerencsére volt annyi esze, összekuporodott a földön, így csak tele van zúzódásokkal. Az õ lova szépen bevágtatott a célba a többivel. Valaki más pottyant, az a ló hajcihõzhetett a nézõk közt. Volt, aki szõrén indult, s volt fiatal korú (biztos nem kobakban). Lenne mit átnézni biztonság terén.

Azért a megtaposott zsoké saját lábán érkezett haza, és boldogan, mert jól érezte magát. :)

#189 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 13:57

Õ itt ki és mit csinál?

#190 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 15:26

Kíváncsi leszek, hogy mit sikerül itt összehordani, a balesetrõl, sajnos közelrõl végig néztem az egészet. Sajnos elkerülhetetlen volt. A rendezõket lehet kritizálni, de nem az õ hibájuk volt, kisebb hibák viszont voltak, de nem okoztak balesetet. Az ágyú lövés lényegtelen volt ebben az esetben. Két okból is: 1, baromi halk volt mi onnan tudtuk, hogy sikerült elsütni az ágyút (100m-rõl !!!!), hogy elindultak a lovasok. 2, A balesetet okozó ló önkívületi állapotban rohant ki a pályáról vissza az erdõbe ahol addig parkolt. Nálam értõbbek akikkel együtt láttuk a gázolást, is azt mondják ha ott szakadék van abba is bele ugrik, sem kordon sem palánk nem fogta volna meg. A rendezõk megtisztították a pályát, az út szabad volt. Arra a jelzésre, hogy indulnak a lovasok sokan 10-15m is elõre szaladtak, de még ez sem okozott bajt. A baj az volt, hogy a ló páni félelemben átlósan rohant a küzdõtér közepe felõl a lovastábor fele legázolva azt a két személy aki az útjában volt. A megvadult ló irányváltás nélkül egyenes vonalban rohant. A baleset igazi oka (szerintem), az volt hogy ez a ló nemvolt alkalmas erre a feladatra, nagy tömeg és a zaj miatt teljen bepánikolt, és amikor a lovasa nem tudott rá felszállni eszelõsen elrohant. Kistáltos: Õ egy szent ember aki üdvözölte a jelenlévõket és imát is mondott értük. Idõközben ma megnéztük a videó felvételeinket sajna így volt.....

Edited by RIDERMAN, 2012 augusztus 21. - 15:53.


#191 SNAKE

SNAKE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 17:20

Magyar hagyomány. A szájtépés.

Posted Image

#192 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 18:55

Kíváncsi leszek, hogy mit sikerül itt összehordani, a balesetrõl, sajnos közelrõl végig néztem az egészet.
Sajnos elkerülhetetlen volt.
A baleset igazi oka (szerintem), az volt hogy ez a ló nemvolt alkalmas erre a feladatra, nagy tömeg és a zaj miatt teljen bepánikolt, és amikor a lovasa nem tudott rá felszállni eszelõsen elrohant.

- Akkor ez így rendben is van.
Meg a csikós/ruhás!/ szársegítsége is.

#193 motkany12

motkany12

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 19:51

Ezen a lovon, ennek a lovasnak milyen szársegítséget javasolnál, ami praktikusabb, amivel hatékonyabb lehet?

Edited by motkany12, 2012 augusztus 21. - 19:52.


#194 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 20:26

Na, errõl beszéltem! :D

Aki már próbált 180-ad magával alakzatban lovagolni az tudja nem egyszerû dolog.

Nem kritizálni meg észt osztani kell, hanem oda jönni és megmutatni és akkor van rendben.

Te honnan tudod, hogy miért kellet így megfogni a lovat a csikósnak? Ugyanis én tudom mi volt elõtte, mert hely az nem!

Mi az élõképben vágta közben kellett kikerüljük (7-es zárt sorban) a fotóst a háromlábú állványával aki bejött (engedély nélkül, és a felszólítás ellenére sem távozott ) a küzdõtérre végül is pár sorral hátrébb valaki fellökte, de megúszta egy bordatöréssel.

Eredetileg azt akartam megírni, hogy jó volt az idõ, nagyon sok jó ember jött össze, és nagyon sok látogató volt. Több érdekes kiállítást, nagyon jó bemutatókat, fantasztikus koncerteket láttunk , hallottunk. Jó volt a kaja, és az elhelyezés is. Természetesen voltak kisebb gondok, de nem volt szemét én nem láttam részegen fetrengõ embereket és semmilyen szélsõséges megnyilvánulás sem. Volt viszont felolvasás, elõadó est. Rengeteg önkéntes, folyamatos munkájának köszönhetõen a legtöbb probléma hamar megoldódott.
Tudom ez sokakat nem érdekel, az sem hogy a "magyarkodó" több tízezer ember tömegében ott hagyhattam mintegy másfél kilométerre a szállásunktól a videó kamerát, a mobil telefont mert ott volt konnektor és tölteni kellett az akkukat. Órákkal késõbb mentem vissza érte és ott volt feltöltve, és ez ott természetes.

Az gáz, hogy a véradó busznál sorban álltak az emberek akik vért akartak adni és segíteni másoknak, ja és pártállástól függetlenül?! :mad:

Tehát akit komolyan érdekel mi volt, hogy volt valójában azoknak ott a www. bosztorpuszta.hu

Aki meg csak fikázni akar tegye (de nem muszáj) mert mindenkinek lehet véleménye (bár lenne, igazi), csak ajánlom figyelmébe a mondat elsõ felét . (miszerint mindenkinek lehet véleménye). :kv:

Bár én jobban örülnék, ha aki ott volt az véleményezne, aki meg nem volt ott az érdeklõdne mert ez egy fórum ahol normális ember módjára kommunikálhatnánk, és ez csak rajtunk múlik (mint minden más).

Edited by RIDERMAN, 2012 augusztus 21. - 20:32.


#195 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 20:34

Tetszik amit írtál és ez így jó! Pártállástól független :) !

#196 melodia91

melodia91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 454 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 20:51

Ezen a lovon, ennek a lovasnak milyen szársegítséget javasolnál, ami praktikusabb, amivel hatékonyabb lehet?



Ezen a lovon ennek a lovasnak nem kellett volna oda mennie....
És SZERINTEM EZ EGY ÜNNEP, AHOVA ÚGY MEGY AZ EMBER ÉS OLYAN MÓDON PRÓBÁL BEMUTATKOZNI, AMIRE KÉSÕBB IS, BÁRMIKOR BÜSZKE LEHET.

(Egyébként eleve ezzel a kéztartással fent az égben elvész a szársegítség. Még egy megfelelõen idomított lónál is.)

Ez a második alkalom volt, h német lovas barátainkat elvittük a MOGY-ra, de azt már a korábbi évek tapasztalatából tudtuk, h a lovasokat kerüljük nagy ívben, inkább a népmûvészeti kirakodó vásárt mutatjuk nekik, ott nem maradunk szégyenben.

Ja, és tudom, milyen alakzatban lovagolni, anno Gödöllõn 5 éven át még zászlót is vittem hozzá. Sõt, azt is tudom, milyen az, amikor május 1. örömére a lovasok mögött a felvonuló szovjet hallgatók a tribün elõtt "Gurrá"-t üvöltenek.Az alakzat akkor is megmaradt. Zászlóval, egy kézzel, normális szársegítséggel....

#197 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 22:22

Bár én jobban örülnék, ha aki ott volt az véleményezne, aki meg nem volt ott az érdeklõdne mert ez egy fórum ahol normális ember módjára kommunikálhatnánk, és ez csak rajtunk múlik (mint minden más).

- Had' pontosítsak: nem véleményeztem a rendezvényt.
A rendezõk feladatáról és felelõsségérõl - úgy általában - van véleményem.

Ha a "Sajnos elkerülhetetlen volt." helyett azt írod: "Sajnos a rendezõk nem vették észre, hogy a ló kiakadt.", az nekem azért mást jelentene.
Ha a csikós/ruhás/ szárkezelésének a jogtalanul belógó fotós az oka, akkor azt ki kell onnan vinni; ha meg a szakmai hiányosság, akkor meg nem mentegetni kell.

#198 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 22:38

Azért a a gyanúm, hogy ez olyan, mint a Csepines topicban Forkissima és Nogajijasz beszélgetése, akik kölcsönösen lehülyézik a másik által beidézett történészeket, miközben én csak bután bámulok, mert nem tudom, kinek van igaza.


Pedig nem bonyolult, a tudományos álláspontot (és tudományos kutatási módszereket) próbáltam ismertetni a sok áltudományos zöldséget látva amit Nogaj összehordott. :)

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#199 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 22. - 0:07

Õ itt ki és mit csinál?


Õ egy láma volt tibetbõl.Baj,ha egy másik keletrõl érkezett néppel azonosulni kíván!? :rolleyes:


Na, errõl beszéltem! :D

Aki már próbált 180-ad magával alakzatban lovagolni az tudja nem egyszerû dolog.

Nem kritizálni meg észt osztani kell, hanem oda jönni és megmutatni és akkor van rendben.

Te honnan tudod, hogy miért kellet így megfogni a lovat a csikósnak? Ugyanis én tudom mi volt elõtte, mert hely az nem!

Mi az élõképben vágta közben kellett kikerüljük (7-es zárt sorban) a fotóst a háromlábú állványával aki bejött (engedély nélkül, és a felszólítás ellenére sem távozott ) a küzdõtérre végül is pár sorral hátrébb valaki fellökte, de megúszta egy bordatöréssel.

Eredetileg azt akartam megírni, hogy jó volt az idõ, nagyon sok jó ember jött össze, és nagyon sok látogató volt. Több érdekes kiállítást, nagyon jó bemutatókat, fantasztikus koncerteket láttunk , hallottunk. Jó volt a kaja, és az elhelyezés is. Természetesen voltak kisebb gondok, de nem volt szemét én nem láttam részegen fetrengõ embereket és semmilyen szélsõséges megnyilvánulás sem. Volt viszont felolvasás, elõadó est. Rengeteg önkéntes, folyamatos munkájának köszönhetõen a legtöbb probléma hamar megoldódott.
Tudom ez sokakat nem érdekel, az sem hogy a "magyarkodó" több tízezer ember tömegében ott hagyhattam mintegy másfél kilométerre a szállásunktól a videó kamerát, a mobil telefont mert ott volt konnektor és tölteni kellett az akkukat. Órákkal késõbb mentem vissza érte és ott volt feltöltve, és ez ott természetes.

Az gáz, hogy a véradó busznál sorban álltak az emberek akik vért akartak adni és segíteni másoknak, ja és pártállástól függetlenül?! :mad:

Tehát akit komolyan érdekel mi volt, hogy volt valójában azoknak ott a www. bosztorpuszta.hu

Aki meg csak fikázni akar tegye (de nem muszáj) mert mindenkinek lehet véleménye (bár lenne, igazi), csak ajánlom figyelmébe a mondat elsõ felét . (miszerint mindenkinek lehet véleménye). :kv:

Bár én jobban örülnék, ha aki ott volt az véleményezne, aki meg nem volt ott az érdeklõdne mert ez egy fórum ahol normális ember módjára kommunikálhatnánk, és ez csak rajtunk múlik (mint minden más).



Riderman!

Lényegében itt a válaszom a képre. :yeah:

Többieknek mondom!

Én is kritizáltam sok lovast,és mint ahogy melódia fogalmazza,képzetlenül nem megyek sehova fellépni.
Tessék megnézni a csapatom képeit a Kurultájról (elsõ 3 sor azonos páncél) mert így kell alakzatba menni.A 4. 5. sortól kezdve borult minden,és úgy volt gáz a sor és az összhang ahogy volt.DE! Az ilyen snake által berakott pillanat képektõl az agyam eldurran sokszor.Honnan tudod,hogy ez a kép mirõl szól?Tudod mirõl? Valószínûleg az elhibázott gyorsasági futamot mikor leállították akkor próbáltak sokan eképp megállni.
Nem mondom,hogy ez így a helyes,de az adott helyzetet nem tárja eléd a kép.Rólam és rólad is készülhetne olyan pillanatkép ahol belehúzunk a ló szájába valamiért.Aztán jön a komment itt,holott lehet,hogy a 2 órás terepen csak az az egy belehúzás volt,riadás,botlás vagy egyéb ok miatt.

Ernest!

Ne bámulj bután,értelmes ember vagy,és tudd mindenben Forkissimának van igaza!!! ;) (itt a paci.hu-n :gm: ) Õt még álláspontot változtatni,vagy valamit beismerni itt nem láttam,de kérlek forki cáfolj meg,hisz mind a sokszáz kommentedet nem láttam!

Forkissima!Te egy magas szellem vagy,aki lehülyéz itt ,csak azt nem látja be,hogy én tényekrõl beszélek,amik ma már nem tézisek,még ha a te tudósaid nem is tartják annak.Mit titkoltak el Istvánék az õsmagyarság életérõl,miért égtek a könyveikkel együtt a táltosok?A semmiért,netán István szórakozásból ölt, vagy azért mert volt valami amit el akartak titkolni,hogy helyébe más,nyugati szellemiség jöjjön!?
Egyszerûen arról van szó,hogy az MTA-ban tudnak ezekrõl a tényekrõl,csak veled nem közlik.
A 18-19 század történelmét teljesen fals módon közli,néhány történész könyve ,akkor mit akarsz?Ezek nem a legendákba veszõ korok,hanem 1-2-3 évszázad.És nem az évszámok meg a történések leírása a téves,hanem ahogyan leírják.Példa erre amit a kurucokról olvastam a neten,az egyik új történelem könyvbõl.
Fröcsögött a hülyeségtõl...

üdv!

#200 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 22. - 5:55



Forkissima!Te egy magas szellem vagy,aki lehülyéz itt

Azért neked a nyomodba se léphet, hiszen te - sokak által ismeretlen befolyás hatására - egyenesen akadémikusokat hülyézel és hazugozol. :)

Õ egy láma volt tibetbõl.Baj,ha egy másik keletrõl érkezett néppel azonosulni kíván!? :rolleyes:

Dehogy baj! Szent István ünnepe körül egyenesen kívánatos.
Szép dolog ez a keleti romantika, de néha meglehetõsen ellentmondásos. Persze nem nagyon zavar senkit ha a pénz is keletrõl jön. :)