Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Akvárium


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
885 válasz a témához

#841 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 15. - 19:02

Köszi, de édi vagy! :ang: 150 lityis az akváriumom. és természetesen, mint marharépa kezdõ televásároltam csicsákkal. Mögé lehet bújni ilyen görög romra hajazó boltívnek, továbbá vörös lyukas mitumminek :kir: , akkora, hogy bele nem fér. A boltban nagy virágcserép van neki kettõ, de nem túl félõs, nem bújik el, ott teker az akvárium elejénél. A fûtõmet most tesztelem, hogy fût e. No, mindjárt elolvasom amit linkeltél.java script:emoticon(':)',%20'smid_2')

#842 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 17. - 11:16

sziasztok! van egy pangasius hala az öcsémnek, de mivel igencsak antiszociális, konkrétan mindent megzabált, meg kell tõle válni. gyönyörû jószág, nagy, egészséges, de az öcsém nem szereti. sok állatkereskedést végigjártam (azt is, ahonnan vették), de nem veszik be/vissza. máshol is próbáltam neki gazdát találni, de sajnos a ragadozó mivolta miatt senkinek sem túl szimpatikus.. megölni nem vagyok hajlandó. lehet, hogy megköveztek érte, de a városligeti tóban tavaly még láttam sok halat, és úgy emlékszem, hogy annak talán télen is meleg a vize. szerintetek el lehetne ott engedni?

#843 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 18. - 1:45

lehet, hogy megköveztek érte, de a városligeti tóban tavaly még láttam sok halat, és úgy emlékszem, hogy annak talán télen is meleg a vize. szerintetek el lehetne ott engedni?


Szerinted ez jó ötlet a fentebb leírt "mindent megzabál" és ragadozó jellemzés után? Ugye nem Ti engedtétek szabadon a Balatonba azt a piranha-t, amit egy horgász fogott ki nemrég? :D :gm:

Nem lehetne esetleg egy külön akváriumot biztosítani neki?

#844 csormolya

csormolya

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 18. - 6:21

megölni nem vagyok hajlandó. lehet, hogy megköveztek érte, de a városligeti tóban tavaly még láttam sok halat, és úgy emlékszem, hogy annak talán télen is meleg a vize. szerintetek el lehetne ott engedni?



Szép tőled, hogy nem akarod megölni. De a tóba se dobd! Nagyon rossz ötlet.
Próbálkozz itt: Ingyen elvihető élőlényeket adok fórum
Ingyen a legtöbb élőlénynek akad gazdája.
Én is így passzoltam el az afrikai sügéreimet, mikor felszámoltam egy régi akváriumom.

Edited by csormolya, 2012 november 18. - 6:22.


#845 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 19. - 15:43

A felvetést itt is érdemes megtenni. : http://forum.index.h...mp;la=122427009 Érdekes mikrokozmoszok ezek.

#846 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 19. - 21:43

Kátyus fentebb nem pont egy ilyen hal beszerzésén agyalt?... Jó, Kiskunhalas nem kifejezetten a szomszédban van...

#847 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 20. - 6:11

én is néztem, be is ütöttem a keresõbe, sztem ez nem olyan, illetve többféle van, mert az sem olyan, már nem csíkos, amit Ilusta linkelt nekem. szóval az nem olyan aki itt a kereskedésben van. ettõl függetlenül, fotó alapján lehet azt mondom tetszik. és akkor már csak az eljutása a gond. hogy hogyan kerül hozzám?

#848 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 21. - 15:57

köszi a válaszokat!
idõ közben a nagy Halisten megkegyelmezett szegény zabagépnek, és végül gazdára lelt. :)
ennek örömére most a másik aksiban zakkant meg a stendhal halam, elkezdte üldözni a gurámikat. nem hagyja õket enni, gyakorlatilag szegénykéknek sehol sincs nyugtuk. próbálok többféle kis búvóhelyet berakni (helyesebben még többet), növényeket, ilyesmit, de egy már vészesen kezd fogyni. pár éve már volt egy ilyen idõszak, akkor két gurámit üldözött a túlvilágra, a vitorlásokkal nem mer ujjat húzni. most kb. 4-5 hónapig tolerálta õket, aztán újra nekikezdett a vadulásnak. idõnként a tüskés angolnánál is bepróbálkozik, de az helyre teszi.

u.i. a pangasiusról még annyit, hogy ez a sanitwongsei változat volt, ilyen: hal.

Edited by The Oldenburgi, 2012 november 21. - 16:00.


#849 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 5. - 10:12

A páromat karácsonyra szeretném meglepni valamivel. Eszembe jutott az akvárium is. Elég kezdõk vagyunk a dologban, meg sajnos pénzügyileg is be vagyunk határolva. Mi az ami mindenképpen kellene? Mekkora legyen? És kb mennyibe kerül?

"Qei me amat, amat et canem meum."


#850 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 5. - 12:44

A páromat karácsonyra szeretném meglepni valamivel. Eszembe jutott az akvárium is. Elég kezdõk vagyunk a dologban, meg sajnos pénzügyileg is be vagyunk határolva. Mi az ami mindenképpen kellene? Mekkora legyen? És kb mennyibe kerül?

Ha beszaladsz Egerbe a kertész út sarkához Pilákékhoz, õk nem csak komplett felszerelt akváriumokat árulnak, de szaktanáccsal is ellátnak, nem fognak mindet megvetetni, mondd hogy kisebb, de lakható akvárium kéne és lehetõleg könnyen tartható halakkal.
Én ezt javallanám.

#851 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 5. - 13:18

Tudom melyiket mondod szerintem. Ott egyszer láttam tengervizes akváriumot is, nekem az a szívem csücske. :) De nem drágább komplettet venni, mint összevásárolni egyesével?

"Qei me amat, amat et canem meum."


#852 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 5. - 13:45

Tudom melyiket mondod szerintem. Ott egyszer láttam tengervizes akváriumot is, nekem az a szívem csücske. :) De nem drágább komplettet venni, mint összevásárolni egyesével?

Szerintem nem. Nekem volt sok ilyen is olyan is, szerintem egy komplett kicsi olcsóbb, mint mindent összerakni hozzá. Mondtam, szerintem. Most egy 150l-es van, használtam vettem mindennel együtt, "még a növénynövesztő cső" is benne volt, 18000-ért. Vették egy kislánynak, aki persze megunta.
Pl:
http://allateledel.v...1681962605.html
Kompletten újan se sokkal drágább, csak előtte rágjátok át, mekkora legyen, ez fontos.
A tengervizes nem kicsit több hozzáértést igényel.

Edited by shepherd, 2012 december 5. - 13:46.


#853 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 5. - 13:52

Nem hiszem el, eddig folyamatosan a vaterát bújtam, és nem találtam meg ezt. Ügyi vagy, köszönöm. :) Ez ha jól számolok, elég nagy, 100 l körüli, ebbe mennyi hal férne el kényelmesen? Én nem szeretem ha csak úgy egy-kettõ lézeng benne.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#854 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 5. - 14:04

Nem hiszem el, eddig folyamatosan a vaterát bújtam, és nem találtam meg ezt. Ügyi vagy, köszönöm. :) Ez ha jól számolok, elég nagy, 100 l körüli, ebbe mennyi hal férne el kényelmesen? Én nem szeretem ha csak úgy egy-kettõ lézeng benne.

A neten is sok az info, olvasd el, hogyan számolhatsz létszámmal, most fejbõl nem tudom, de szellõzéstõl függõen, felület alapján számolnak, plusz halfajta, mert vannak amik jobban tûrik a "mocsárságot", meg vannak friss pataki csobogást szeretõk. Gondolom azt is szeretnéd, hogy szaporodjanak, ezért elõszörre egy csapat guppit javallanék, egy-két mollival (ezek gyönyörû feketék), kezdõ akvaristának hatalmas élmény reggel látni ahogy nyüzsögnek a frissen született kicsik.
Kezdõknek ajánlanak társas akváriumot, de itt is úgy kell összeválogatni, hogy ne legyenek aggresszívek és ivadékfalók. Guppi, molli, kisebb gurámi, algaevõ, egy pár páncélosharcsa turkálni.
Ha több idõm lesz leírom ezt a felületszámításos dolgot.
Ajánlom a klasszikus irodalmat: Horn - Zsilinszky: Akvarisztika. Ez egy teljes tudástár az õs székértõktõl.
Ezt a könyvet is nagyon olcsón meg lehet venni a régebbi kiadásokat használtan.
http://hasznalt-kony...1676576717.html

#855 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 5. - 14:14

Kösz, mindjárt bele is vetem magam :)

"Qei me amat, amat et canem meum."


#856 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 5. - 14:17

Kösz, mindjárt bele is vetem magam :)

:)

#857 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 6. - 16:35

Csak halkan jegyezném meg,a guppi,és a molly is ivadékfaló,a gurámi meg igencsak jó vadász.Ha van sûrû növényzet,akkor van lehetõség bõséges etetés mellett a társas medencében felnevelni az elsõ két hetet túlélõ ivadékokat.Viszont gondoskodni kell a számukra is ehetõ méretû kajáról. A tengeri akvárium meg minden szempontból legalább az ötszöröse az édesvízinek.Költség,felszerelés,tartástechnológia,stb...bár a látvány is legalább :) (Viszont kezdõ akvaristának egy életre elveheti a kedvét az esetleges kudarc.) Elérhetõek már édesvízi halakból, rákokból,és növényekbõl is olyanok amik felveszik a versenyt egy tengeri akvárium látványvilágával. De egy akvárium azért minden lakásba kéne :yeah:

#858 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 5. - 14:51

BÚÉK Mindenkinek!

És megvan!

220 liter, külsõ szûrõvel, buborékoztatóval. 220 liter.
Most ragasztottam bele egy hosszmerevítést, mert 1 méter hosszú. 55 magas, 38 mély 8mm üvegbõl. Használt. Biztos ami biztos. Bár az akvarista, akinél vásárolok, azt mondta, hogy elmegy anélkül is, ártani nem árt. Sügerezik ezer éve. Nagyon profik, és segítõkészek. Megnézte a szûrõt is, meg a többit, elmondott mindent. Ha sikerül végre felölteni, sügereket akarok majd bele. Nem sokat, max 7 darabot.

Ezt figyeljétek. Beregeltem egy akvarista fórumra, kapásból azt írták nekem, a fotók alapján, hogy ragasszam újra az egészet. :D Én...
Még szerencse, hogy azért elküldtem a képeket a saját szakimnak is. :D

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

#859 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 5. - 15:00

A puding próbája az evés :D Töltsd fel azt várj néhány napot, bírja-e. Ha nem, egy darabig el leszel foglalva a felmosással. :D

#860 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 5. - 15:16

Azért írták,mert a ragasztása,hogy finom legyek,nem éppen a legszebb :rolleyes: Szétmenni nem fog szerintem sem,de azért ha teheted elõször udvaron kéne feltölteni.Egy hungarocelt rakjál alá,és még véletlenül se legyen semmi kemény kiálló cucc alatta ;) Ezt a méretet már szépen lehet rendezni,de sügeres medencében a növény felejtõs dolog,a mû meg olyan mû :)

#861 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 5. - 15:25

Vettem hõtükröt, egy centiset, az majd alámegy. Igen, ronda a ragasztás, de ennyire nem vagyok elvakult, annyira nem izgat. A fórumon azt írta az egyik, hogy ilyen sz@r ragasztást már rég látott. Én meg erre azt asszociáltam, hogy szét fog esni. :D Én is az udvarra gondoltam, csak az a baj, hogy kutya hideg van éjjel. Az nem árt neki? Úgy tudom, vannak olyan növények, amik bírják a sügereket, de etetni kell mellé vmi kaját nekik.

#862 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 6. - 16:43

Na megcsináltam a hosszmerevítést, a széleken tök jó, a frontüvegen kissé buborékos. Jó rondán ragasztottam, de nem baj, majd eltakarom fekete csíkkal. :D

#863 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 6. - 19:23

Nem kell ám napokig kint hagyni :) De.feltölt,du.leereszt.Na igen,egy fekete öntapadó tapéta csík csodákra képes. :D Van növény amit nem esznek meg,de azt meg kiszedik,mert szeretnek lakberendezni.Viszont gyökerekkel,kavicsokkal is lehet dekoratív berendezést csinálni,és növénynek marad az úszó növény.Már ha a süsügerekhez ragaszkodsz ;)

#864 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 6. - 19:40

Én egy vulkanikus hegy tövében lakom, és mint kiderült, az nagyon jó a sügeres akksiba. Volt, aki azt javasolta, hogy hagyjam ott 2 hétig. Tudod, ez olyan "az újszülöttnek minden vicc új" kategória.De akkor ha nem jó, az kiderül egy délelõtt alatt is? Arra gondoltam, hogy állványostól levisszük a garázsba, a hõtükör és az aksi közé rakok még újságpapírt is. Másik nagy vágyam a fekete aljzat, de ilyen apró szemûben, mint ami nekik kell, nem találtam egyáltalán sajna. "Na igen,egy fekete öntapadó tapéta csík csodákra képes." Bizony!!! :kir: :kir: :D Igen sügereket akarok, anyunak van (megörökölte) és állat jó arcok. Jönnek oda az akváriumfalhoz és csoportosan néznek. :D Behalok tõlük. :D

#865 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 6. - 20:03

Fekete aljzatot max veszel a kereskedésben,a vulkanikus kõzet tényleg jó.Tudod ha van rajta valami ragasztási hiba,az a feltöltése után ereszteni is fog.Ha nem ereszt,akkor meg egy,két hét,hónap után sem fog :) . Az jó ha lesnek,bár van akit zavar,hogy néznek a halak :dev: :D :D

#866 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 6. - 20:07

A dolgozószobámban lesznek, ott úgyis uncsi, legalább lesz kikkel társalogni... :D :D Fekete sajna a kereskedésben sincs, de talán tudnak rendelni, még nem kérdeztem. Reménykedem, hogy holnap jó lesz a teszt, már nagyon beleéltem magam. 2 évig üresen állt az aksi.

#867 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 7. - 8:55

Fekete aljzatnak bazalt zúzalékot árulnak,és könnyen beszerezhetõ(tudnak rendelni).Sügerekhez kb.3-5 cm vastagsággal számolj.Mielõtt betöltöd,öblítsd át hideg-meleg-langyos víz kombóval,addig amíg a tetején lévõ víz tiszta nem lesz.A medencébe rakás elõtt azt töltsd fel 1-2 cm vízzel.Ha mégis akarsz növényt is bele,akkor a zúzalék alá nemárt a homokréteg. Azért az egy érdekes életkép lesz,amikor valaki belép az irodádba: - Te ott állsz,és hangsúlyozva tátogsz a halaknak :gm: :dev: :dev:

#868 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 7. - 10:06

Beszélgetni szoktam velük. :D Mármint anyu halaival. Bemegyek a szobába és konkrétan odacsoportosulnak az üveghez. És néznek. Nagyon jó! :D :D Az baj, hogyha megy alá homok is, az egy idõ után összekeveredik, és nagyon ronda (saját tapasztalat). A sügereknek ráadásul apró szemcse a jó, azt jól tudják forgatni a szájukban. Sajna.

#869 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 8. - 12:29

Ha nem akarod,nem keveredik :) varázsszó a geotextília ;) vagy a mély teraszok kialakítása,vagy............... :D Azt azért írd már meg mit válaszolnak :huh: kezdek félni a halaktól,már a Némó is nagy trauma volt,egy hónapig függönyöztem este az akváriumot :gm: :dev: :dev:

#870 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 8. - 12:38

Fõnix :D Hatásosabb lett volna, ha elalvásig fogod az uszonyaikat :gm:

#871 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 8. - 12:57

:D

#872 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 8. - 19:58

Fõnix :D
Hatásosabb lett volna, ha elalvásig fogod az uszonyaikat :gm:


Elalvásig mást fogtam :gm: aztán már a függöny sem kellett,azóta eladom a kereskedésbe a szaporulatot,így önellátók a leskelõdéstõl kedvet kapott uszonyosok :dev:

#873 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 10. - 17:30

Na, feltöltve. Nagyon jó. Csak odagurulok a székel és nézelõdök...munka helyett. :D Még egy két apróság és tuti lesz.

#874 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 12. - 20:17

most jutott eszembe, hogy talán van a fórumon halas topik is és lám van ^^
nekem a sziámi a gyengém van is belõle 3 fiú és mától 1 lány + 1 aranyhal ^^
õk lennének

idõvel szeretnék majd kis sziámikat is ha a leányzó felnõ a feladathoz ^^

tart vki sziámikat?

#875 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 25. - 18:00

Én régen, de csak egy hím volt magában.



Vas egyében nincs itt valaki, aki garnélázik?

#876 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 26. - 17:43

Van már nekünk is akvárium, több féle halat összevettünk, de persze figyeltünk, hogy együtt tarthatóak legyenek. Mindenki szépen elvan, növekszik, kivéve a guppikat. Már csak két lány maradt, kb 6 guppi egymás után elpusztult. Minden nap egy kb. Ez mitõl lehet? nem tûntek betegnek, ettek, úszkáltak. A többi fajtájú halnak semmi baja. Van valakinek ötlete, mitõl lehet ez?

"Qei me amat, amat et canem meum."


#877 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 26. - 20:28

Hát....én már jártam így.A többieknek semmi baja? Azt mondják, rossz anyag, gyenge tenyészetbõl...eddig bírta. Már, ha nincsenek betegségre utaló foltok stb rajtuk. 3. variáció, hogy túl sokan vannak és a vizet nem cseréled ennek megfelelõen.

#878 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 26. - 22:27

Egy ideig tuti pihentetjük a guppi dolgot. Én is valami fertõzésre vagy hasonlóra gondoltam. A többiek tökéletesen jól vannak, nincs elhullás, nem tûnnek betegnek. Ha jól számoltunk, elméletileg nem lehetnek sokan. Ti a vízcserét hogyan csináljátok? Mi 20%-ot cserélünk.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#879 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 27. - 7:40

Minden halnak meg van adva a liter igénye, ezt érdemes betartani, mégha kicsik is a halak és kevésnek látszik az akvárium tartalma! Vízcsere, cc 3,4 részt leengedsz a többit pótolod, érdemes ilyenkor a feltõltés után fertõtlenitõket bele tenni, adot bacik, élõsködõk ellen. Mindnek meg van adva a töménysége, meg hogy milyen hõfokon a leghatékonyabb. Javaslom beszerezni egy akvarisztikai szakkönyvet, mert remek dolgok vannak benne, sokszor képek a beteg állatokról, ami nagyon sokat segít. Egyébként a guppi az egyik legigénytelenebb faj, de egy gyenge tenyészet, beltenyészet sajnos hordoz problémákat magában.

#880 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 27. - 13:15

Igen, így csináltuk a vízcserét. Ha jól számoltam, akkor a víz is elég ennyi halnak. Van egy pár könyvünk, meg a neten is sok mindennek utána néztem, de az meglepõ, hogy pont a guppik adják be a kulcsot. Pedig nagyon szépek voltak, sajnálom õket. Remélem a többi halnak nem lesz baja, egészségesnek tûnnek egyelõre.

"Qei me amat, amat et canem meum."