Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Hhhmmm..... :-/ hogyan fogyhatok?


  • Please log in to reply
3251 válasz a témához

#81 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 19:06

Ken Tacky,képzeld nekem még kenyérsütõm is volt.De nem vittem magammal.A húst hússal azzal nincs baj,csak ne egyél hozzá kenyeret tésztát,nokedlit meg társait.Hogy a mai fiatalok miért nem esznek szalonnát,kolbászt pörköltet??Jó kérdés?De lehet nem divatból huzzák sokan a szájukat a pörköltre,csak lehet nem tudják mi az.Na most haza megyek,bevágok egy rõf eredeti Csabai kolbászkát,egyenest a kolbásztöltõ versenyrõl hozták.Nincs is annál jobb!Amúgy én is imádom a kolbászt,szalonnát,zsíroskenyeret.Friss ropogós töpörtyûbõl betegre tudom magam a mai napig enni.És bár megpróbálok ma is odafigyelni a táplálkozásomra,de nem hinném hogy bármi bajom származhatna belõle,ha néha hasonlóakat kajcsizok.Ha nem határtalanúl,mindne nap habzsol valaki,és ha mozog,gond nem lehet.

#82 lulu89

lulu89

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 19:08

Ez tényleg jó kérdés.Nem tudom miért lehet ez, de a McDonalds-os kaja nagyon egészségtelen és hízlaló. Sokan a kolbászra, pörköltre mondják, hogy hízlaló. Van is igazság benne, de még mindig jobb mint a hamburger.Én nem minden "parasztos" kaját eszek meg, de nem divatból, hanem nem szeretem.

#83 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 19:11

Én sima mezei sütõben szoktam kenyeret sütni... Nincs is annál jobb. Posted Image

#84 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 19:13

Mi, magyarok már hozzászoktattuk magunkat ehhez a fajta kajákhoz ;) De komolyan.Az átlag magyar nem attól hízik hogy eszik egy jó kolbászt, vagy pacalt, hanem attól, hogy elmegy a MEKIBE, és bezabál 3 sajtburgert, meg mindent ami kell, aztán hazamegy tévézni.Na ETTÕL, lehet is hízni.Amíg nem volt nálunk a mekdonác, addíg kövér ember sem nagyon volt :rolleyes:

#85 lulu89

lulu89

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 19:16

Ez igaz, de sajna nem csak a meki ilyen

#86 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2005 január 4. - 19:17

Mimi, akkor rosszul fogalamztam, nekem az nem megy hogy húshoz ne egyek kenyeret! Pláne ha nehéz kaját eszek, ahhoz kell a kenyér, és mondjuk ha halálos lenne sem tudnám megállniTudják, õk jól.. :( Egyik csaj is emlékszem, hogy még pár évvel eelõtt ott zabálta folyton mellettem a kolbászos szendvicset, és mindig úgy mekívántam (innen jegyeztem meg ;) ) És most meg hogy ilyen kis tini cicababa, húzogatja a száját, és próbálja nekem megmagyarázni, hogy Õ a kolbászt speciel világ életében utálta.Még szerencse hogy jó a memóriám..

#87 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 19:18

Szerintem meg tökmindegy, hogy a mekiben zabálja tele magát zsíros kajákkal, vagy otthon (kolbász, szalonna, stb). Ha nem mozogja le, úgyis meghízik. Mindkettõtõl.

#88 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 19:31

KT! Én imádom a zsíroskenyeret. Ha már végképp nem kell semmi kaja (gyakran elõfordul) akkor elõ a jó öreg zsíroskenyérrel! ;) Viszont a kolbász nem szeretem, semmilyen formában, de az íze miatt, nem a sikkesség miatt. Cserébe' a hurkát szeretem, friss kenyérrel. Hm...Pörkölt? Csirkepöri, csirkepaprikás, zúzapörkölt rulez! Posted Image De ha belegondoltok, a gyermek kapja a napi pénzt kajára, mit tud venni a büfében? Csótányos szendvicset vagy gyíkhúsos melegszendót. Ha meg útközben vásárol be, akkor marad a meki vagy bk.

#89 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 19:32

No azt hiszem,részint egyszerû a magyarázat a fiatalok evési szokására.De gondolom ez fõként a Városi fiatalokra jellemzõ.Végül is mi mást ennének?Suli után haza mennek,anyuci,apuci dolgozik,a hûtõ gong az ürességtõl,valamit enni kell.Kézenfekvõ a gyorsétterem.Errõl sajna sokszor van szó a TV-ben rádióban.

#90 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 19:33

Vagy lustábbaknak pizza rendelés :D Én szerencsésnek mondhatom magam, anyukám munkaköre miatt itthon tud lenni mindig, amikor ebédet kell két kicsi porontya elé tenni. Ha nem is frisset, de meleg fõttételt. [ Január 04, 2005, 18:35: Az üzenetet átszerkesztette: Zsubaba ]

#91 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 19:36

Esetleg a fõzni megtanulás :D

#92 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 20:24

A jó kérdésre itt egy válasz:Nagyon helyes, hogy a mai fiatalkák nem esznek kolbászt, szalonnát, stb. Mert ezeknek magas a koleszterintartalmuk, zsírosak, sok energiát tartalmaznak. És itt a kulcs: a mai fiatalka NEM MOZOG annyit, hogy ezt a felvett energiát felhasználja. Ha kint kaszálsz, disznópásztorkodsz, stb, akkor jöhet a töpörtyûs kenyér, de ha csak ülsz a popsidon, akkor, ne zabálj ilyeneket.A mekdonácc kaja pedig szeréy véleményem szerint nem rosszabb a többinél. Ismerjük a kampányfilmet, amiben a pasas felhízlalta magát. Figyeltél a bejátszásoknál? Nem egyszerûen meki kaján élt, hanem mindenbõl többszörös adagokat evett. Ja kérem, a dús legelõn tartott ló is meg tud zsírosodni, pedig a fû igazán nem hízlaló eleség. csak hát a mennyiség az mennyiség.Csodarecept arra, hogy sokat ehess: Egy idõben csináltam, sajnos mostmár nem. Reggelenként elmentem futni 1/2- 3/4 órát suli elõtt, aztán napközben ehettem, ami a befért, mégse híztam. Egyszer azért, mert mozogtam, másodszor azért, mert ha sportolsz, nem kívánod magad degeszre tömni, csak úgy kellemes jóllakásig.Ez persze nem egyszerû, mert erõt kell venni magadon, és persze van, aki utál futni.

#93 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2005 január 4. - 22:00

esti, én ezzel nem értek egyet hogy nem rosszabb a többinélnekem alapból ne rakjanak már a zsemlémbe éhségfokozót.

#94 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 23:41

Tudod Esti,inkább egyen egy fiatal,kolbászt,szalonnát,mint hidrogénezett koleszterinszegény margarint,ami kémiai reakcióként a szervezetünkben emeli a koleszterinszintet.És az agyontartósított elõrecsomagolt felvágottakról ne is beszéljünk,meg ki tudja honnan származó?husikákról amit a multik árúlnak.Nem a kolbász és a szalonna,meg a zsír növeli a koleszterinszintet,hanem az agyon hidrogénezett,tartósított,ki tudja milyen táppal nevelt?,meg hasonlóak.A meckis kajáról csak annyit?Tudja egyeltalán valaki mit is eszünk ott???Én nem tudom õseinknek akik szalonnán,kolbászon és disznózsíron éltek,voltak-e,koleszterin problémáik?Mellesleg,azért azt megemlítem!Még a nyár folyamán sikerûlt fogyókúra nélkül leadnom 3-4kg-ot.Minden nap minden este grilleztünk.Menü: bármilyen husi,akár zsíros is,sok kertbõl szedett zöldség,új krumpli,kolbász,zsalonna.Mindez,házi vágású disznózsírban,borona tárcsán elkészítve!Nem is értem??Hogy a francba lehet hogy a házi husitól,a kolbásztól,szalonától meg a kertben szedett zöldségektõl,és a nem kevés zsírtól,képes voltam még fogyni??Elgondolkodtató,esetleg lehet az a sok adalék anyag amik tartósítóként,növelõként,stb,.vannak az üzletekben kapható,mindenféle élelmiszerben,épp úgy hatnak ránk is mint a malackára aki megette és utána a husikáját elfogyasztjuk?Hát ez is egy jó kérdés?De osztom azt a véleményt!Mozgás nélkül ne várjunk csodát!Este hazaérve,jól bekajálva,a tv-elött,ne várjuk azt hogy fogyhatunk.Egyébként meg,mint anya mondom!Na nehogymár,meckis,v.gyorséttermes kaját egyen rendszerint a gyermekem!Legyen már annyi energiám,ha már megcsinálni meg tudtam,hogy normális élelemmel ellátom!Ha ez megvan,akkor nem lesz különösebb súlyproblémája a jövõben a gyereknek sem,hacsak nem örökletes a dolog.Ken Tacky! Értelek,jól fogalmaztál!Én is nagyon szerettem a kenyeret!És szeretem most is.Csak hát,nem mindegy,hogy évekig mennyi plussz kilót cipel valaki.Az 5-10 kilóval még nincs is nagy gond.Nekem több leadnivalóm volt,és okosan kellett az élelmiszert megválasztani.Nehéz volt megválnom az imádott,pékárutól,nokdéitõl,..stb.De idõvel elmúlik a nevezzük úgy függõség.Csak határozottság,és kitartás kérdéde.És persze életmód változtatás is szükséges!Mert adig ültem este a tv elõtt és ettem.Aztán elkezdtem többet lovagolni,esténként zaba helyett úszni,és ha mégis rámjött az éhség,ettem szépen zöldséget,gyümölcsöt vacsira.Mára már nem is hiányzik hogy leüljek vacsorázni.

#95 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 8:10

Azért szerintem túlzás, hogy a telítetlen zsírsavak telítése miatt emésztéskor a szervezetedben valami rémes folyamatok játszódnának le. Valamint a zsírsav zsírsav marad, akár kukoricától alakult ki, akár szintetikus tápszertõl.Azt is túlzásnak tartom, hogy a tartósítóktól, térfogatnövelõktõl, színezékektõl, aromáktól stb. híznánk. Csinálnak azok sok egyéb más problémát, de a hízást nem kell rájuk fogni.Valamint leírtam, hogy õseink azért nem kûzködtek koleszterin problémával, mert fizikai munkát végeztek. De ha a nagypocakos nemeseket nézed, akik soha egy gramm ételszínezéket nem ettek, bizony, bizony, volt gond a koleszterinszintjükkel.A félreértések elkerülése végett: elítélem a meki kajákat, magam sem élek velük, lehet hogy patkányhús van bennük, de azért valótlant ne állítsunk, elég sokminden van, amiért egyébként is hibáztathatjuk õket.

#96 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2005 január 5. - 8:56

Hagy hívjam fel a figyelmet, hogy a koleszterin egészséges határértéke nem nullánál kezdõdik, mert ha ez bekövetkezik, akkor a szervezet pánikszerûen termeli.A margarinok bizonyítottan nem emberi táplálékok.Egyszerûen a hulladékot teszik fogyaszthatóvá.Azt mondjátok az õseinknek azért nem voltak problémáik mert fizikai munkát végezni.Így van. A mozgás mindenre jó, ha viszont valaki tesped, nem csak a koleszterin fogja hazavágni.Egy nagyon egyszerû megközelítés: idõs korban az ember kezd leépülni. Ha nincs állóképességed, egészséges szervezeted, mibõl adod lejjebb?Egy biokémikus prof szerint a szalonna nagyon egészséges, csak úgy mint a huraka, a fröccs.Ha valaki hízik, ami természetes az idõ elõrehaladtával, keresse föl a szabóját.Pl. az általam egyébként ki nem állt Padödö.Irigylésreméltó állóképességük a van a leányoknak, a testalkatuk ellenére.Mozogni kell nem fogyózni.A füvet hagyjuk a lónak.

#97 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 9:11

Köszi Mongol!Valami hasonlót szerettem volna én is kifejezni,csak nem tudtam emigyen érthetõen megfogalmazni.Mindamelett,nem hiszem hogy az elhízás,túlsúly egyenesen arányos a koleszterin szint növekedésével.Hiszen jó kondiban lévõ,rendszeressen sportoló emberrõl is tudok akinek magas a koleszterin szintje.

#98 keszti

keszti

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 17:57

A szervezet nem tud koleszterint termmelni,de alapja pl a nemi homonok szterán vázának is - túl sovány nõknek ezér borul fel a ciklusa.

#99 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2005 január 5. - 18:02

Hát ja, a mozgás az nagyon kéne, de az egész itthon úgy szar ahogy van. Pl nekem van átlag hét, néha kilenc (+különórák) órám. Namost én egész nap ott ülök mereven abban a rohadt kényelmetlen iskolapadban, szívom a rossz levegõt, majd mikor nagysokára hazadöglök a táskámmal, csodálkoznak, hogy falhoz vágom a tankönyvet, hogy tanuljon a halál. Ilyenkor max. sétálok egyet, aztán megyek vissza és ledöglök ide a gép elé, amit nem kéne, és ezzel én is tisztában vagyok, de így ez önmagában nem sok, csak egy egésznapos ücsörgés után.A többi diák szintúgy, de van aki még csak sétálni sem sétál, nem sportol, és még csak véletlenül sem lovazik ;) Azok az összes szabadidejüket a gép, TV, elõtt töltik (nameg otthon folytathatják a tanulást), és panaszkodnak, hogy a nyáron nincs mit csinálni. Aztán csodálkoznak a pedagógusok, hogy mikor jön az iskolaorvos, kiderül, hogy félelmetesen sok diáknak van gerincferdülése. (olyanoknál is elõfordul, akik rendszeresen sportolnak!!)Sok, és megterhelõ ez az egész.Kérdem én: ezen hogyan lehetne változtatni? [ Január 05, 2005, 17:03: Az üzenetet átszerkesztette: Ken Tacky ]

#100 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2005 január 6. - 8:58

Keszi!Tud.Konkrétan nem termeli, hanem a tartalékot szabadítja fel, konkrétan a máj.

#101 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2005 január 6. - 8:59

Keszti. Szori.

#102 Julcsi

Julcsi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 11:04

Érdekes nem?Ennyi erõvel a duci csajok is lehetnének azok akik a divatot képviselik.Nõi szemmel egy kis töltött galamb csaj vagy nõ nagyobb cicikkel sokkal mutatósabb mint egy olyan akinek átlehet látni simán a lába közt még akkor is ha össze zárta.És csak úgy van cicije is ha kitömi zoknival vagy szilikont rakat be.A sovány lányok még "decubitust is okoznak az ágyban"Ezt több férfitól hallottam (többek közt a férjemtõl)Szóval ha valaki szeret enni egyen ne koplaljon a divat miatt.Persze ez nem eggyenlõ a nassolással,ill a zabálással. Posted Image Posted Image :D

#103 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2005 január 6. - 17:16

Már rengeteg divatbemutatón vannak igazi nõk rendes cicikkel, telt formákkal, sõt ducik is.A hülye média sugalmazza azt, hogy aki duci, az szégyelje magát.Igenis jobb összebújni egy telt, cicis nõvel, mint egy piszkafával.

#104 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 22:19

Tuti fogyás: pajzsmirigygyulladás. 3 hét/+karácsony/ 7 kg lejött :D ! Szalonna, kolbász, töpörtyû?! Nem baj, ha a divatnép nem eszi, nekem több marad Posted Image ! Mcd?! Inkább veszek 1 zsölmét, a maradék pénzbõl + répát a paciknak Posted Image .

#105 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 22:28

Zserbo, most nem azért de te hova örülsz,hogy fogytál? :eek: Csodálom, hogy volt honnan...De a második bekezdés azért megnyugtatott! ;)

#106 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 22:33

Artin, 60kg-bõl? Saját akaratomból nem fogyóztam volna de nem bánom, hogy így lett /ennyi jó legalább volt a betegségben/. Bár a mai csokiadagomat nézve... :rolleyes: 60 kg amugy is túl van a zsokésúlyon, és ez már zavart! Posted Image [ Január 06, 2005, 21:34: Az üzenetet átszerkesztette: Zserbo ]

#107 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 22:40

Hol vagy te 60kg??? :eek:

#108 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 22:57

Zserbo!Én 170cm vagyok 65 kiló.Még pár kilót szeretnék leadni,bár nem feltétlen,de legalább azt ami az ünnepi sütés fõzés közben rám rakodott./mert azt hiszem most kicsit többet mutatna az a fránya mérleg ha ráállnék.De juszt sem állok!/De tudod,inkább ne fogyjak mint egy pajzsmirigy gyulladás.Vigyázz magadra!!!A pajzsmirigy betegség,nem játék!Mongol!Nagyon tetszik amit írtál!Tényleg a média okolható mindenért!Az a baj,hogy sokan belekezdenek egy fogyókúrába,ész nélkül.És észre sem veszik,hogy már rég nem csinosak,inkább visszataszítoak.Az a röhely,hogy épp tegnap beszélgettem egy lánnyak,aki Olaszországban fotómodelkedik.Nevetséges!De ott nem a piszkafákat részesítik elõnyben,és nem is a mû csajszikat.Állítom,nem volt semmi extra a lányban,azonkívül hogy 180cm,magas volt.Az a tipikus,beléevaló,vagány csaj,akival lovat lehetne lopni.Hát elég rossz véleménye volt a hazai,divatszféráról!!!

#109 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 23:04

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba: Hol vagy te 60kg??? :eek: [/QUOTE]Én is épp ezen gondolkozom. Ilyen rég nem láttalak volna? Na ne már!Amúgy ez egyáltalán nem sok, csak engem meglepett, mert vagy egy 10-el kevesebbnek mondtalak volna. Vannak még kellemes meglepetések. Posted Image

#110 Angora

Angora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 93 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 23:56

Én 2 évvel ezelõtt 2,5 hónap alatt fogytam le 19 kg-ot. És ebbõl az elsõ héten rögtön 7 kg-ot.Mára már visszahíztam, de azért, mert jólesett.Most már teljesen ki vagyok békülve azzal a súllyal, amirõl anno elkezdtem fogyókúrázni. Jó volt vékonynak lenni, de így is jó.A jó az egészben, hogy bármikor le tudok fogyni, ha rászánom magam, szerencsére könnyen megy. Csak nem kéne túltúráztatni a gyomrot.De egyébként meg mindig duci voltam (kivéve azt az 1 évet).Amúgy a kulcsszó a torna.

#111 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 1:20

Húú Angora ez elég durván hangzik!Én sem voltam sosem az a tipikus csontkorrekció.Nagyjából annó tiniként is 65kiló körül mozogtam.Azt hiszem ez a magasságomhoz mérten egy egész elfogadható súly.Aztán jött a gyermek és az utána lévõ kényszerevés,a legyen tejem címszóval.Kb 5-6 év volt míg tetemes túlsúlyal éltem.Állítottam én így érzem jól magam,meg minden.De csak rá kellett jönnöm,mgsem túl egészséges a dolog!Persze,hangsúlyozom most is ha valaki rökletesen duci,ne akarja a genetikát,sanyargatással megváltoztattni.Hallottunk itt már nagyon sok mindent a fogyás mellett,és ellen.De miután átéltem a nem túl egészséges túlsúlyt,van némi rálátásom,mirõl is beszélek.Nem egészen kellemes érzés,mikor éjszaka arra ébredünk,nem kapunk levegõt,20m futás,mozgás után lihegünk,az elsõ emeletre nem tudunk egyenletes légzéssel felmenni.A lábaink nem bírják a súlyunkat,fáj a a térdünk a derekunk.Nos hasonló tünetek után,elgondolkodtam,vagy kinyiffanok szívelégtelenségben,vagy elkezdek kicsit egészségesebb életet élni!De ismervén a jojó efektust,eszembe sem jutott hogy 1 éven belûl adjam le azt a 20 kilót!Hiszen,vagyok annyira felnött,hogy tudjam,az nem egészséges,sem a szervezetemnek,sem a lelkemnek,sem a testemnek.Annyi de annyi bugyuta fogyókúrás recept van.Néha ledöbbenek,hogy értelmes felnött emberek,hisznek a mindenféle csoda gyogyszer,csoda diéta,akupunktúra hatásában.Tele tömik magukat különbözõ,egészségre káros marhasággal.Ahelyett hogy,kis önmérsékletet tartanának.Nagyon jok és hatásosak a ma forgalomban kapható csodaszerek.De ne felejtsük el,az egyik szívgyogyszer,csak véletlenûl rájöttek étvágycsökkentõ hatására.Az egészséges embernek igen ártalmas!A másik tömény hashajtó,ami rövid távon valószinü nagy kárt nem okoz,de hosszútávon,akár kikészítheti a gyomrot,beleket és ismerek olyat akinek már létszükség.Aztán vannak mindenféle más csodaszerek.De véleményem szerint,ezek nagyrésze,mind hasonlóan mûködik mint a placebó.Egyszerûen pszihéssen bemagyarázzuk magunknak hogy ez segíteni fog.Le is fogyunk,hamar látványosan,sanyargatva.Aztán majdhogynem ugyan annyi idõ alat hízzuk vissza a leadott kilókat,ha em többet.És a kulcsszó tényleg a testmozgás,és a kényszerevés elhagyása!Nem kell semmi csodaszer!Csak egy kis akarat,a mozgáshoz,és hogy megáljuk,ne zabáljuk degeszre magunkat.Egyébként már írtam.Én nem duci voltam,inkább látom a régi képeimen azt hogy kövér!És határozott jelmondatom volt,az én így érzem jól magam,engem így szeressenek!De mára már tudom,ez csak a lelkiismerete nyugtatgatása volt.Sok minden elhangzott itt tényleg.A koleszterintõl kezdve a hormonokig minden.De ha valaki kúltúrált,módón ésszel,fogy le,és nem 3 hónap alatt akarja a világot megváltani 20kiló leadásával akkor nagy gond nem lehet.Hiszen,én sem lettem 20 egynehány kiló leadása után,depresziós,nem lettek hormonális problémáim,meg hasonlóak.De hagytam idõt,nem siettem,nem koplaltam.Nem akartam tavasszal,a nyárra karcsú lenni,megelégedtem a köv.nyára.És most jól érzem magam!Elmúlt,az éjszakai fulladás,a szivverés,a láb,derékfájás.Tudok 1 órát úszni kifulladás nélkül,lovagolni 2-3 órát különösebb probléma nélkül.Egésszégileg,én jelentõsen jobban érzem magam!!Én speciel jobban érzem magam,vidámabb,nyitottabb vagyok.Szivessebben megyek társaságba,bárhová,vissza jött az életkedvem,..stb.És még véletlenûl sem lettem piliszka.

#112 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 1:30

[ Január 07, 2005, 00:32: Az üzenetet átszerkesztette: amigo ]

#113 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 1:32

idézet:
Eredeti szerzõ: amigo:
idézet:
Eredeti szerzõ: Mongol:Igenis jobb összebújni egy telt, cicis nõvel, mint egy piszkafával.
[/QUOTE]Posted Image Posted Image Posted Image [/QB][/QUOTE]

#114 Julcsi

Julcsi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 8:03

Azért az is érdekes hogy a nõk nem piszkálják a párjukat a felesleges kilók miatt,ezzel szemben nagyon sok férfi szóvá teszi piszkálja a kedvesét.Szegény kénytelen elkezdeni fogyózni ha nem akarja azt hogy esetleg más felé kacsingasson a párja.Én sem bántanám soha a páromat a kilói miatt,hisz szeretem és ez a lényeg.Pedig neki is van néhány kiló+ de így jó.Egy régóta tartó kapcsolatban mindegy kellene hogy legyen ki hány kiló.Persze ne legyen senki "szállítási"súlyban.A férfiaknak sem kellene ennyit piszkálni a nõket.

#115 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 10:03

idézet:
Eredeti szerzõ: Julcsi: Azért az is érdekes hogy a nõk nem piszkálják a párjukat a felesleges kilók miatt,ezzel szemben nagyon sok férfi szóvá teszi piszkálja a kedvesét. [/QUOTE]Szerintem szóvá kell tenni. A pasik többsége nem cseszegeti a párját a túlsúly miatt, esetleg, ha már kórosan el van hízva...

#116 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 10:49

Sosem értettem ezeket a túlsúly problémákat. Nem fért a fejembe, hogy mi olyan nehéz azon hogy valaki egyen egy kicsit kevesebbet és mozogjon többet?! Egy ideje viszont saját bõrömön tapasztalom. :D Elpunnyadtam az idõk során, és most tennem kell azért, hogy kondiban legyek. Újévi fogadást kötöttem két barátommal, hogy március 15-ig lefogyunk mindhárman 5-5 kg-ot. A lényeg, hanem hogy a nemkívánatos hájréteg leolvadjon rólam. A Szent Cél érdekében elhatároztam, hogy mostaztán tényleg majd odafigyelek arra, hogy mi a kaja és elkezdek tornázni. A következõ áldozatokat hoztam az Ügyért:- gyümölcssalátát eszegetek reggelire - tegnap több órát köröztem egy plázában, hogy tornacuccot vegyek, de az erõfeszítéseimet végre siker koronázta (hogy ezek a marhaságok milyen drágák!)- elmentem a tornaterembe és kértem egy órarendetJövõ héten kezdõdik a rendszeres testmozgás, úgy tervezem, hogy heti háromszor megyek majd tornázni. Nincs türelmem a kalóriaszámolgatásokhoz, nem vagyok önkínzó, tehát éhezni nem vagyok hajlandó egy picit sem, mindent fogok enni amit megkívánok, esetleg kisebb mennyiségben a megszokottnál. Lusta is vagyok, tehát a tüdõmet nem fogom kiköpni a nagy mozgásban. Drukkoljatok léci! Ja, most éppen 55 kg vagyok, de március 15-ig 50 kg-ra kellene lefogynom. De ez azért gondolom, hogy elég irreális cél, lehet, hogy sok volt a Jager szilveszter éjszakáján és az hajszolt bele ebbe az õrültségbe?! :D Na mindegy, lényeg az, hogy ha nekem sikerül, akkor bárkinek, mert nálam lustább embert nem sokat hord a Föld a hátán. :D

#117 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 10:50

A pasik többsége az "az a jó ha van mit fogni rajta" elvet követi...Szerintem tulképp bármelyik fél akkor piszkálhatja "jogosan" a párját a külseje miatt; ha az jelentõsen eltér attól amilyen a megismerkedésükkor volt (és nem az idõsödéssel járó természetes változás miatt). Meg persze miután õ maga belenézett a tükörbe.Nem túl fair dolog felszedni valakit karcsún, parfümtõl illatozva, divatos ruhákban; aztán 2-3-több év alatt elkényelmesedve elvárni hogy macinaciban, úszógumival, bablevesszagúan is rajongással vegyen körül.De az se túl fair, ha felszedünk valakit, majd amikor már tutira birtokoljuk, elkezdjük alakítgatni mert túl sovány/túl kövér/túl okos/túl buta/iszik/dohányzik... Ezek olyan tulajdonságok amik már az elsõ néhány héten pontosan látszanak; nyilván ha valakit annyira zavar hogy késõbb folyamatosan cseszegeti miatta a párját, azt már az elsõ néhány hétben is zavarja; olyankor meg simán lehet még szakítani és megfelelõbb partnert keresni.Amúgy azt gondolom, hogy a kilók száma önmagában nem számít; az a kérdés, mennyire érzi magát jól az illetõ a bõrében, mennyire fitt és mozgékony.Én momentán teljes csõdnek érzem magam; az utóbbi két évben felszedtem tizenöt kilót az "ül-és-zabál" életmódnak hála, két emelet lépcsõzéstõl percekig köpködöm a tüdõm, pár óra sétától fájnak a lábaim... Világéletemben rengeteget mozogtam és hozzászoktam közben hogy ehetek amennyit jólesik és amit jólesik, úgysincsenek súlyproblémáim; aztán most hogy elültem a tankönyvek meg a számítógép mellett, bajban vagyok.Abban reménykedem hogy ha túlleszek a jelenlegi, hosszúra nyúló vizsgaidõszakon, és elkezdek újra úszni, lovazni, stb; "magától" megoldódik a dolog. Addig meg nem nézek tükörbe :/

#118 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 10:59

Õz, minden szavaddal egyetértek. Tapasztalt fogyókúrázók, segítség!!! Hány kg gyümölcssaláta elfogyasztása után múlik el az éhségérzet?

#119 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 16:35

Gyomortérfogat/gyümölcsaláta/egyén válogatja :D

#120 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 18:32

Éhségérzet múlasztó tipp. Evés közben néha állj meg és gondolkodj pár percig, hogy "Éhes vagyok még?". Az esetek többségében meglepõ módon a válasz "nem" lesz. Ha lendületbõl eszel, észre sem veszed, hogy megetted a szükséges adagot, a többi csak luxus.Zap! Szerintem a gyümölcssalátát inkább vacsorára fogyaszd, tudod: Reggelizzünk úgy, mint egy császár, ebédeljünk úgy, mint egy polgár, és vacsorázzunk, mint egy koldus.Vagy te egész nap a reggeli salin akarsz tengõdni? :D