Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lóherba


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
245 válasz a témához

#41 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 1. - 9:00

Lulu, most olvastam csak a kérdésed. Én Donnál szoktam megrendelni. 1,5 Kg-os kiszerelésben van, kb. 1 hónapig elég. A szállítási költséget vedd figyelembe, az kb. 1000 Ft-ra jön ki.

#42 lulu89

lulu89

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 1. - 15:34

Lulu, most olvastam csak a kérdésed. Én Donnál szoktam megrendelni. 1,5 Kg-os kiszerelésben van, kb. 1 hónapig elég. A szállítási költséget vedd figyelembe, az kb. 1000 Ft-ra jön ki.

Köszi szépen!

#43 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 13. - 9:42

Helló Mindenki,jól eltûntem, mint ló a ködben, de hát van ez így..Az a helyzet, hogy elcsodálkozom a lovasokon/lótartókon, hogy mennyire nem kreatívak. Bocsánat, ezer bocsánat, ha ezt bírálatnak veszitek, nem rosszindulattal mondom. De akkor is!Oké, megszületett a Lóherba fogalom, a könyv, aztán a termékek. De itt a probléma az, hogy a sok bába közt elveszik a gyermek. Nem termékeket kell megvenni, egy gyártótól, egy lovasbolttól!Gyógynövényekrõl van szó, nem csodacuccokról! És nem egy-két cég profitjáról, hanem a lovaink egészségérõl!Flre értés ne essék, jó, hogy Budapest környékén már megoldható a lovas gyógynövénykeverékek beszerzése, mert eddig még ez sem volt. Jó, hogy legalább egy helyet lehet ajánlani. Na de vidéken!!!!???!!!Légyszíves ne hagyjátok magatokat megvezetni, a kamilla Budapesten ugyanúgy kamilla, mint Gyõrben vagy Szegeden!Ezek a Lóherba termékek nem valami egyedülálló csodaszerek, hanem kitaláltam egy receptet, kipróbáltam és mûködött, és most ezt keveri a gyártó, adja el a forgalmazó. A termékleírásokat, a címkéket, mind én készítettem. Ezek nem bonyolult dolgok. Egy egyszerû recept. Benne van a könyvben. Bárkinek elküldöm, ha kéri. Bárkinek, ingyen!És tudjátok, miért? Mert nagy ívben ... a profitra meg a pénzre. Nekem a lovak fontosak, az enyém, a Tiétek, a barátaimé és az összes többi. És zavar, hogy a nem budapestieknek egy zacskót annyiért kell megvenni, amennyiért, mikor ha elmentek a környéketeken lévõ gyógynövénynagykerbe, akkor olcsóbban megvehetitek.Sõt, azt a gyógynövényt veszitek, ami pontosan a Ti lovatoknak jó, nem pedig egy elõre megkevert keveréket. Oké, ha valakinek nincs ideje, nem boszorkánykodik, megértem. Ha valkinek mindegy, hogy 3000-et vagy többet, költ erre egy hónapban vagy 1000-et, megértem.De vannak, akiknek nem mindegy.Ha ismertek olyan vidéki lovasboltot, akinek a vezetõje nyitott arra, hogy maga szerezzen be gyógynövényeket a helyi gyógynövénykereskedõtõl, összekeverés nélkül árulja azokat, és lehetõséget adjon a környékbeli lótartóknak a gyógynövényvásárlásra, akkor légyszíves jelezzétek nekem.Mert jó lenne, ha a gyõri/gyöngyösi/szegedi/nyíregyi/stb. lovasboltba betérve, azt mondhatnád, hogy kérsz egy kiló fokhagymaport, meg fél kiló fehérfûzkérget a lovat pata..gyulladására, izületi bajaira, és mindezt nem csillagászati áron kapnád meg. Megtisztelnétek, ha õszintén hozzászólnátok a levelemhez, mert néha úgy érzem, sokan csak beszélnek az állatok szeretetérõl, de amikor nem csak a saját lovukról van szó, kevés ember marad a frontvonalon....Elõre is köszi a kritikát, ellenvéleményt és hasznos ötleteket!Marton Zsófi

#44 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 13. - 10:06

Zsófi, sok dologban igazad van. Én a magam részérõl és a saját állataim esetében alkalmazom is a füveket, olyannyira, hogy meggyõzõdésem, hogy az egyik lovam esetében a gyógyfüvek igen hatásosan besegítettek Természet Anyánk áldásos és jóindulatú ügyködésébe. És igazán érdekel a téme, de minél jobban elmélyülök benne, annál inkább látom, hogy valahol ez is egy "szakma", amit ha félmûvelten alkalmazunk, komoly károkat okozhaatunk. Bármennyire is nyitott vagyok a kérdésben, évekbe telik, amíg kiokosodom, kitapasztalódom, jelenleg pl. még egyes növények felismerése is gondot okoz. tehát járhatom én az erdõt-mezõt, vagy az idõ kevés rá, vagy a tudás. Olyan kis hercig füvesboltok kellenének, ahol helyben össze lehetne állítani a szükséges keveréket. Biztos lenne rá kereslet, ám hogy aztán ez kinek érné meg, az más kérdés. A most forgalomban lévõ Lóherbák ára szerintem iszonyú túlzás ahhoz képest. hogy milyen összetevõket tartalmaznak, de hát azzal együtt megfizetjük azt, aki leszedte, kezelte, összemixelte, kiszállította, stb... Nonszensz az a 3000 forint, tudom én, de amikor kifizetem, a saját tudatlanságomat kompenzálom vele. A lovamnak viszont jót tesz... Gondoltam valamiféle önképzõköri tanfolyamra, mit szóltok hozzá? Vagy lehetne olyat, hogy mindenki leszedi, amit felismer biztonsággal, és található a környékén, aztán egy nagy füvesbuli keretében kotyvasztani szakfelügyelet mellet...

#45 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 13. - 14:43

Szia Zsófi!A lovardában ahól lakik a pacink hallottam elöszõr a lóherbákról. Megmondták, hogy hól vették és elmentem oda magam is.Három hónapig adtuk a saját lovunknak az izületre, patára valót. Az ugye 9000 ft volt a három hónapra való adag. Nem szégyellem elmentem egy konkurens üzletbe megvenni a sajátunknak is. Persze a zacskón megtaláltam a gyártó nevét is. Gondoltam, ezt én is meg tudom szerezni. Kinyomoztam és felhívtam a gyártót. Nagyon kedves nõi hang közölte: beszerzési ár 2800.-ft + postaköltség. Ez már eleve zacskónként 3000.-ft. Kértem egy szállítmányt, mert engem sem a profit érdekel elsõként. Az megjött. Eladtuk 3000.- ft-ért. Haszon 0 ft. Nade, azóta sem küldtek másikat, pedig, kértem több alkalommal is. A vidéki barátaimnak elmegyek a konkurenciához, megveszem szintén 3000 ft-ért és elküldöm postán.A könyved nekünk is megvan, sõt áruljuk is. De az alapanyagok összegyüjtését és bekeverését azért nem merném megcsinálni.Mit tehetnénk, hogy a lóbarátok elfogadhatóbb áron juthassanak a szükségleteikhez?üdv: Donqi

#46 fuszekli

fuszekli

    Csikó

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 22. - 22:30

Én a lovamnak a patára való lóherbát adtam mostmár egy hónapja nem adom és látható a változás a patán!!Szépen helyrehozta, Kuku patája alkalmas arra, hogy betöredezik, de ez teljesem megszünt nálla :kir: .Ajánlom mindenkinek hogy próbálja ki!!!!!!

Edited by fuszekli, 2007 január 16. - 8:13.


#47 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 22. - 22:54

Én kb. 30-35 éve gyûjtöm, (kis mértékben termesztem) a gyógynövényeket, iszom a teákat, s használom a konyhában is a gyógyító erejû fûszernövényeket. (Kb. ennyi ideje is vagyok beteg, így elég inspirációm volt erre.)Az elsõ idõkben a városi panel-rengetegbõl kellett kibuszoznom a mezõkre, hónom alatt a kis növényhatározóval, aztán szép lassan belejöttem. Amióta falun élek, egy karnyújtásnyira vannak a legfontosabbak, de mindig van egy-kettõ, amit csak gyógynövényboltban tudok beszerezi. Ezzel nem csak az a problémám, hogy fizetni kell érte, hanem az, ami nem egy esetben elõfordult, hogy minimum 2-3 éves, szine-szaga-fogyott, átdátumozott, minimális virágot-levelet (annál több szárat) tartalmazó "csalást" találtam a zacskóban. Van vele macera, (odafigyelni a szedés idejére, megfelelõ hõmérsékleten szárítani, bezsákolni, stb.) de megéri, mert az a friss, teljes értékû, amit magam csinálok. A lovaknak (testsúlyarányuknak megfelelõen) egyébként is olyan mennyiségû adagot kell adni, hogy azt már tényleg nem lehet olcsón gyógynövényboltos (2-5 dkg.-os) kiszerelésbõl összeállítani. Mióta megvan a Zsófi könyve :), még könnyeb a dolgom, és bizony Herceg patája is hasonló Kukuéhoz, megpróbálom magam összeállítani azt a - Fuszekli által említett - jó kis "patahelyrehozót" :)

#48 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 23. - 10:40

Én Nekem az a véleményem a 3.000 Ft-os árról, hogy nem sok.Az én csikóm, nem viccelek, a zabtól kólikázik, egy maréktól is. Az összes táptól is kivéve a Juniorixtõl.Épp ezért a Junior tápba próbáltam belecsempészni egy-két marék zabot, de két havonta visszatérõ kólikát kaptam eredményként.Ekkor már szinte ástam csikóm sírját, hogy Úristen mikor kell megint sétáltatni....Ekkor elmentem a lovasboltba és találtam ezeket a gyógyfûveket, azt mondta az eladó, hogy nagyon viszik és dicsérik.Hát mondom, ha csikóm ettõl nem kólikázik be, akkor tényleg jó lesz.És láss csodát, vettem kólikára és patára.Négy hónapja eszi talán, úgyhogy keverve adom zabbal!!!!! és Juniorixel+lenmag, meg vas+ásványi sók+biotin+futor+patára való gyógynövény.És nem kólikázott!!!!! Négy hónapja!!!! És kezd erõsödni, felveszi a zabot a szervezete, pedig vagy 10 féle képpen próbáltam már Neki adni, de kólikát kaptam cserébe.Most nem!!!!! És imádja a fûveket, olyan jó illata van!!!!!!!Hát nekem többet ér a biztonság, mint 3.000 Ft, ha 5.000 Ft lenne, vagy 10.000 akkor is megvenném, mert csak így tudom zabbal etetni a csikót.

#49 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 7. - 22:49

Sziasztok,remek olvasni a jó híreket! Gratulálok minden gyógyuló lovacskának és gazdájának!Szeretném elmondani illetve leírni nektek, hogy februárban elõadást tartok állatorvostan hallgatóknak Fitoterápiás Lópraxisról, és fel fogom használni a kis örömteli beszámolóitokat.Úgyhogy emiatt is köszönöm a soraitokat!Egészséges Boldog 2007-et mindenkinek!Marton Zsófi

#50 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 9. - 9:00

Sziasztok,remek olvasni a jó híreket! Gratulálok minden gyógyuló lovacskának és gazdájának!Szeretném elmondani illetve leírni nektek, hogy februárban elõadást tartok állatorvostan hallgatóknak Fitoterápiás Lópraxisról, és fel fogom használni a kis örömteli beszámolóitokat.Úgyhogy emiatt is köszönöm a soraitokat!Egészséges Boldog 2007-et mindenkinek!Marton Zsófi

Esetleg nem lehet meghallgatni az elõadást? (Azért kérdem, mert elvileg van nálunk is nyílvános elõadás amire elvileg bárki beülhetne aki betéved és ezt a prof is szokta mondani)A könyv nagyon tetszik, itt Móváron is van belõle a könyvesboltban :) és nemsoká a polcomon is ha az ösztöndíjamat kifizetik...Caly

#51 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 11. - 12:36

Kedves Maton Zsófia!Ma megvettem a Lóherbás könyvet, amit írtál. Egyszerûen olyan szép könyv, hogy vétek volt a polcon hagyni. Fõleg azért, mert írtam, hogy csikóm a kólika elleni gyógynövényektõl nem kólikázik, és tudni szeretném mi jók vannak benne.Egyébként februárban én is elmennék erre az elõadásra, ha lehet.Nekem csikóm kéthavonta jelentkezõ kólika rohamai szinte köddé váltak, bakpatára való hajlama pedig eltûnni látszik:)Egyszerûen hihetetlen. Sokat tudnék mesélni csikóm kólikás tüneteirõl, volt mikor csak 20 percig tartott, de volt, hogy 3 év fél órán keresztül sétáltattuk, míg jobban lett.De mióta eszi a fûveket nem volt kólikás, hova koppogjam le???......Lenne egy kérdésem:) Úgy olvastam, hogy néha abba kell hagyni két-három hétre a gyógyfüvek etetését...De én nem merem, mert nagyon félek a visszatérõ kólikára.Lovam minden etetésnél kapja a gyógyfüveket, ez biztonságérzetet ad nekem. Milyen tapasztalataid vannak? Hogy hagyhatnám abba egy két hétre? Muszály e abbahagynom?3 és fél éves a lovam:)

#52 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 11. - 12:55

Ja igen, azt még elfelejtettem leírni, hogy csikómnak fél évente vérvizsgálatot csináltatok.Zsófi! Talán érdekel, van herbás cuccok elõtti vérképe és van utáni is.Az utánit így jellemezte az állatorvos: tökéletes.

#53 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 11. - 13:51

3 év, fél órán keresztül sétált? Még jó, hogy nem kopott el a lába. :D

#54 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 11. - 16:33

Én továbbra is a patára és inakra valót adom a lovamnak és azóta folyamatosan tiszta szép az ina, pedig neki amióta meg van nekem (2 és fél év) mindig be volt szûrõdve a lába.Lehet nincs kapcsolat a két dolog között, de egy lovastársam lovának felduzzadt ez elsõ lába az inaknál, kenegette mindennel, de nem ment le. Két nap után javasoltam neki a lóherbát ami nekünk is van és 2 nap után, tehát 2 szer kapott a fûbõl (és akkor már nem kenegette semmivel) lement teljesen a duzzanat.Én a saját lovamon tapasztaltaktól is és ettõl az utóbb leírt esetbõl kiindulva hiszek a jótékony hatásában.

#55 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 11. - 20:43

Én a köhögésre való lóherbát rendeltem meg... Majd beszámolok a hatásról. A lovam május óta köhög, kisebb nagyobb megszakításokkal, nyáron kapott egy injekciót és utána tünet és köhögésmentes volt szeptember végéig. Akkor visszajött a -doki szerint- allergiás köhögés, csak súlyosbodott, szívta is magát elég rendesen, könnyen meg lehetett köhögtetni... kapott ventipulmint - "hörgõtágítót", és bisolvont - nyálkaoldót -is, de nem sok eredménye volt, csak a váladék távozott. Megint csak az injekció segített...most megint köhint egyet - egyet ha olyan az idõ - porallergia.Remélem ez segít....

#56 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 12. - 7:37

Szia Zsófi!Nekünk hat lovunk van, és körülbelül tavasz óta, kisebb megszakításokkal kakukkfüves abrakot kapnak. A könyv mikulás óta van meg, abban olvastam, hogy vemhes kancák nem kaphatnak semmilyen gyógynövényt. A helyzet viszont az, hogy nálunk 2 vemhes kanca is van, akik szinte a vemhesülés kezdete óta kapják az ilyen abrakot. Beszéltem apámmal, azt mondta, hogy ennyi idõ után már felesleges abbahagyni, ha valami rossz következménye van, az ennyi idõ alatt simán kialakult.Neked mi a véleményed errõl? Vagy bárki másnak...

#57 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 12. - 13:47

Zulejka!Általában valóban nem kaphatnak, mert a legtöbb gyógynövény tartalmaz egy hormont, mely hasonlóan viselkedik, mint a ló saját nemi hormonjai, azaz méhöszzehúzódásokat válthat ki, ami megindíthat egy vetélést, egy korai ellést, vagy károsíthatja a magzatot.A kakukkfû használatos ellés utáni regenerációban is, fertõzésgátló, és görcsoldó hatása miatt, azonban énn pont ezen tulajdonnságai miatt nem használnám vemhes kancának.A rossz következmények bármikor eljöhetnek, így én inkább abbahagynám az adagolást.Akkor már jobb késõn, mint túl késõn! ;)

#58 Guest_hajdu_*

Guest_hajdu_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 8. - 12:17

[quote name='lóherba' date='2006.10.02, 07:06' post='402511']Sziasztok,ha megengeditek, kapcsolódnék ...FOKHAGYMÁT LÓNAK?MILYEN DÓZISBAN?ÉS MEGESZI?

#59 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 8. - 13:24

Szia!Megeszi :) Napi 6-8 gerezd lehet az adagja, vagy 20g por alakban, az abrakba keverve.Fokhagymával kezelhetõ betegségek:-gyenge szív,-elégtelen vérkeringés,-izületi fájdalmak,-felsõ léguti hurutok,-köhögés, -férgesség, -rossz emésztés, -csípések.Ezek mellet antibiotikus, köptetõ, immunerõsítõ, véralvadásgátló, érvédõ, gyomorerõsítõ hatása van.

#60 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 8. - 21:19

Esetleg nem lehet meghallgatni az elõadást? (Azért kérdem, mert elvileg van nálunk is nyílvános elõadás amire elvileg bárki beülhetne aki betéved és ezt a prof is szokta mondani)A könyv nagyon tetszik, itt Móváron is van belõle a könyvesboltban :) és nemsoká a polcomon is ha az ösztöndíjamat kifizetik...Caly

Szia,az elõadás szerintem nyilvános, de rákérdezek még. Egyelõre a február 23.-a délutánt tûzték ki az elõadásra. Ha érdekel, írok még többet: pontos helyszín az egyetemen belül, terem szám, pontos idõpont.ZsófiSzióka,nagyon örülök a pozitív eseményeknek! Tulajdonképpen egy túlbiztosítás az, amikor azt mondjuk, hagyd abba egy-két hétig a gyógynövényeket. Ha egy drog krónikus toxicitást okozna is esetleg, akkor úgysem használ a 2 hét szünet, ráadásul a tünetek visszatérhetnek, esetenként rosszabodhatnak. tehát, ne tarts szünetet, ha nincs allergia vagy rosszabbodás!Az elõadás részleteirõl még írok késõbb, feltehetõen febr. 23.-a délután, a volt ÁOTE épülete.Üdv, Zsófi

Kedves Maton Zsófia!Ma megvettem a Lóherbás könyvet, amit írtál. Egyszerûen olyan szép könyv, hogy vétek volt a polcon hagyni. Fõleg azért, mert írtam, hogy csikóm a kólika elleni gyógynövényektõl nem kólikázik, és tudni szeretném mi jók vannak benne.Egyébként februárban én is elmennék erre az elõadásra, ha lehet.Nekem csikóm kéthavonta jelentkezõ kólika rohamai szinte köddé váltak, bakpatára való hajlama pedig eltûnni látszik:)Egyszerûen hihetetlen. Sokat tudnék mesélni csikóm kólikás tüneteirõl, volt mikor csak 20 percig tartott, de volt, hogy 3 év fél órán keresztül sétáltattuk, míg jobban lett.De mióta eszi a fûveket nem volt kólikás, hova koppogjam le???......Lenne egy kérdésem:) Úgy olvastam, hogy néha abba kell hagyni két-három hétre a gyógyfüvek etetését...De én nem merem, mert nagyon félek a visszatérõ kólikára.Lovam minden etetésnél kapja a gyógyfüveket, ez biztonságérzetet ad nekem. Milyen tapasztalataid vannak? Hogy hagyhatnám abba egy két hétre? Muszály e abbahagynom?3 és fél éves a lovam:)



#61 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 8. - 21:46

Szióka,a kakukkfû az egyik legjobb köhögéscsillapító gyógynövény (tudom, hogy tudod), és emiatt nem szívesen mondunk le róla akkor, hogyha súlyos tünetekkel járó köhögõs lónak adtuk, adjuk.Ismerek olyat, aki adott kakukkfüvet a vemhes kancájának, és semmi gond nem volt.Az a 20-30 gramm, amit naponta megeszik a ló, vélhetõen nem sok hormonális elváltozást vagy egyéb gondot okoz. Ha a vemhes lovam köhögne, én biztosan folytatnám a kezelést.Szia, ZsófiKedves Lilith,szeretném megkérdezni, hogy mit adnál a vemhes kancádnak (ha lenne), amelyik fullad és köhög? Nem szeretnék akadékoskodni, de sajnos az élet hozza azt, hogy egy elõrehaladott kehességnél inkáb bevállaljuk a vemhességet veszélyeztetõ (ha egyáltalán veszélyezteti!!!) gyógynövényt, mint erõs hatású gyógyszereket, ha a cél az állat általános állapotának legalább stabilizálása. Nagy körültekintést igényel, ha az ember gyógynövényt ad a lónak, és az is, ha nem ad, pedig indokolt lenne.A kakukkfûben sem terratogén, sem mutagén vegyületek nincsenek, és ez az elsõdleges a vemhesség alatti kontraindikáció eldöntésekor. A görcsoldó hatás pedig inkább a tüdõ hörgõiben, mint a méh simaizmaiban mutatkozik.Üdv, Zsófi

#62 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 9. - 8:03

Szia!Nem tudom, én hogy döntenék, ha vemhes kancám köhögne, de nem hiszem, hogy bármily kicsi, akár 1% az esélye a vetélésnek, akkor adnám neki.Zulejka nem írta, hogy köhögnének, fulladnának a lovai, és csupán véleményt írtam,nem utasítást :) Én ezt tenném,de valószínüleg én vagyok túl óvatos.Bát lehet, aki már megélt egy vetélést, szintén az lenne.És a véleményemmel is csupán azért kontárkodtam bele, mert Te sajnos ritkán vagy itt válaszolni. :)

#63 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 11. - 21:28

Igazából egy lovacskánk köhécsel, évente kétszer egy hétig mondjuk. Egyébként (lekopogom) egy tályog és egy napszúrás kivételével az elmúlt egy évben (mióta itthon vannak a lovaink) semmi betegség nem volt az udvarunkban. Talán pont az ilyen prevenciók miatt. Büszke "anyuka" vagyok. :D

#64 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 13. - 16:26

Sziasztok,hát, Lilith, ezt jól megkaptam. De, igazad van, ritkán vagyok. Én is boldog anyuka vagyok, jobban mondva leszek: de én igaziból: kismama vagyok. Meg nemzeti takarmányozási referens (ezt légyszi nem kérkedésnek venni!!!) és rengeteg a melóm. Így a lóherba csak "mellékes" érdeklõdésem. De szívügyem!!Ha nem fulladna a lovam, szerintem én sem adnám neki a gyógynövényt, de nem valószínû, hogy árt.Üdv, Zsófi

#65 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 13. - 17:25

Nem volt szándékomban "jól kiosztom" stílusban írni, így remélem nem is vetted annak ;).És valóban sajnálatos, hogy ritkán vagy, mert a gyógynövényekrõl, és egyéb takarmányozási dolgokról is rengeteg kérdés merül fel a fórumon, és jó lenne, ha gyakrabban tudnál válaszolni. :)

#66 czikizso

czikizso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 114 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 14. - 19:47

Sziasztok,remek olvasni a jó híreket! Gratulálok minden gyógyuló lovacskának és gazdájának!Szeretném elmondani illetve leírni nektek, hogy februárban elõadást tartok állatorvostan hallgatóknak Fitoterápiás Lópraxisról, és fel fogom használni a kis örömteli beszámolóitokat.Úgyhogy emiatt is köszönöm a soraitokat!Egészséges Boldog 2007-et mindenkinek!Marton Zsófi

Én is megkaptam a könyvet kírácsonyra és nagyon nagyon tetsziksajna még nem volt alkalmam gyógynövény keveréket csinálni,de ha ennyire bevált,annak nagyon örülök é szerintem állíti jó könyvet írtálüdv :yeah:

#67 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 18. - 12:47

Sziasztok,szeretném megköszönni mindekinek, aki eddig megdícsérte a könyvet (persze ezzel burkoltan engem.. :D ), mert nagyon jól esik.Sokat gondolkodtam, hogyan segítsek még többet a ló-fitoterápiás kérdésekkel hozzám fordulóknak, és úgy döntöttem, egyszerûbb egy weboldalt csinálni a témának, mint egy héten 3x elmondani a fokhagyma elõnyeit. Persze, szívesen magyarázok és segítek, de itt nem a szándékról van szó, hanem a kapacitásomról. És a hatékonyságomról. :P Így tehát létrehoztam és még vagy 2 napig erõteljesen dolgozok a www.loherba.dzsar.hu weboldalon, és szeretnélek megkérni Benneteket, hogy észrevételekkel, kérdésekkel segítsétek a munkámat! Nem hanyagolom el az itteni fórumot, de összeszednék minél több anyagot a témához, hogy egy helyen legyen meg.Mondanom sem kell, a könyv tartalmából nem nagyon tehetk fel ide, mert a Kiadóm megnyúvasztana, de vannak azért archív cikkek, és ami még fontosabb: konkrét kérdések és válaszok.Tehát, akinek ötlete van- bármily vad is, jelezzen! Akár itt, akár e-mailen.Köszi elõre is, szép hétvégét!!Zsófi

#68 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 19. - 15:17

Helló,egy gyors infó, a pénteki fitoterápiás-lovas elõadással kapcsolatban:megy a variálás, és egy kisebb termet kaptunk, kevesebb férõhellyel, így is kétséges, hogy mindneki befér-e, aki eredetileg jelentkezett. Elvileg nem nagyon van szabad hely, a gyakorlat meg majd ott kiderül. Amúgy nincs kitiltva senki, fõleg, ha csak az én szövegelésemre jön.Az órarend:február 23.12.15 – 13.00, Megnyitó , Az alternatív állatgyógyászat helye és jelentõségeSemjén Gábor és Mátray Árpád13.00 - 14.30, A fitoterápia farmakológiai háttereGálfi Péter14.45 - 16.15, Fitoterápia a kisállat- és a lópraxisbanCsikó György és Marton Zsófia16.30 - 18.00, A gyógynövényismeret jelentõsége, a fitoterápiás szerek minõségbiztosításaBabulka PéterA helyszín a volt ÁOTE, gyógyszertani gyakorló, amit én sem pontosan tudok, hol van, de a portás útbaigazít.A fentiek miatt senkit nem hívok, hogy jöjjön, de ha jön és befér, örülök neki.Üdv, Zsófi

#69 Guest_hajdu_*

Guest_hajdu_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 23. - 5:15

Posted ImagePosted Image [

size=7]Ezek mérgezö növények!!!

[quote name='lilith' date='2007.02.08, 13:24' post='450890']

Nem fordulhatnak elö a lovak legelöin! PL.:hóvirág,gyöngyvirág aranyesö stb.


Edited by hajdu, 2007 február 23. - 6:34.


#70 Guest_hajdu_*

Guest_hajdu_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 23. - 5:53

A fenti képen látható növények nem fordulhatnak elöa lovak legelöjén.pl.: gyöngyvirág, hóvirág, aranyesö stb.

#71 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 26. - 8:26

Lovamnak 3 napja adom az ízületes/sántaságos lóherbát. Jó elõjel hogy szívesen fogyasztja, pedig nagyon finnyás. Kíváncsi leszek a hatására.

#72 spencer

spencer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 26. - 17:25

:) Szia Zsófi!Érdekelne, hogy mi a véleményed a gyömbérrel kapcsolatban.Német nyelvû lovas szaklapokban jókat írnak róla és lovaknál is alkalmazzák. Mi is próbáltuk olyan lónál akinek egy kicsit mindig szûrödtek a lábai és tökéletesen müködött (A humán természetgyógyászatban Izületi bántalmakra, görcsoldóként , szédülésre, lázas állapot csökkkentésére vérrögképzõdés megelõzésére alkalmazzák). A lóherba címû könyvedet hol lehet megvenni vagy megrendelni?Válaszodat köszönöm.Üdv.

#73 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 27. - 10:36

Spencer, Milyen formában és mennyit adtatok a lónak a gyömbérbõl?Köszi

#74 spencer

spencer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 28. - 22:56

:) Szia Pluto! :) Amit mi adtunk az szárított gyömbér volt. Napi kb.1 púpos evõkanál az abrakhoz keverve, kúraszerûen kapta, kapja.Itthon fûszerként kapható kis csomagban láttam szárítottat de azt nem adnám a lovamnak mert nem biztos, hogy 100% natural termék. HA veszel friss gyömbért úgy tudod elkészíteni,hogy vékonyra felszeleteled(meghámozni nem kell a héja alatt vannak a legértékesebb részek de azért én megmosom jó alaposan a kis gyökérrészeket) vagy kiskockára felvágod és egy vászon ruhára kiterítve szobahõmérsékleten megszárad utána már kávédarálon meg lehet darálni. Frissen is lehet adni szerintem (úgy biztos hogy minden hatóanyag benne marad) sajtreszelõn közvetlenül az abrakba belereszelhetõ.Egyébként mi almaecettel együtt adjuk az abrakhoz Kb.napi1/4dl ami szintén nagyon jó és szeretik is. Almaecetrõl egy kis érdekesség hátha érdekel: Hatóanyagai:- almapectin- számos vitamin- ásványi anyagok- mikroelemek- enzimvegyületek aminosavak- számos egyéb hasznos összetevõ /kutatások 90 különbözõ összetevõt igazoltak/.jótékony hatással van izületekre, serkenti a nyáltermelést, kálium és kálciumtartalmú és magnéziumot plussz antioxidánsként sok béta-karotint is tartalmaz.Salaktalanító és méregtelenítõ hatású.Jó lovacskázást és makk egészséges és boldog packót kívánok mindenkinek!!Üdv.

#75 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 8:57

Szia Spencer,Köszi a részletes leírást.nem is tudtam hogy az almaecet jó hatással van az izületekre. Én eddig mindig rovarok ellen adtam a lónak a nyári idõszakban fokhagymával együtt. És kb napi fél-1 decinyit csak. A 4 deci nem sok?Kúraszerûen adjátok a lovaknak vagy folyamatosan (mármint az almaecetet)?

#76 spencer

spencer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 10:25

:) Szia PlutoAz almaecetbõl 1/4 decit írtam csak összefolytak a betûk.Üdv.

#77 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 11:13

Ha anyagilag bírod

Igen, gyorsan utána számoltam, hogy a két lóra napi 2x4 deci, az igen csak kiadós almaecet felvásárláshoz vezetne :D .Bocsi Spencer, én értettem félre, úgy olvastam, értettem, hogy napi 1szer 4dl-t . :) Köszi

#78 spencer

spencer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 18:10

Szia Pluto! :) Amennyiben kipróbálod a gyömbért a lovacskádnál és meg vagy elégedve az eredménnyel kérlek írd meg.Az almaecetbõl többet is lehet adni de nekem egy 10 hónapos csikó kapja folyamatosan a kb. 1/4-1/2 dl naponta.Üdv.

#79 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 27. - 14:39

Kérdése(i)m:A lóherbát naponta kell adni?Azt olvastam, hogy kb, 1 maréknyit. Megeszik így is, vagy mindenképp kell abrak, amibe belekeverjük?Esetleg vizezve?

#80 Guest_Regina_*

Guest_Regina_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 27. - 20:20

Ilusta!Én a gyógynövényeket mindig összekevertem a takarmánnyal, nagyon imádták.