Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

TEREMBURA beteg!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
300 válasz a témához

#1 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 28. - 21:56

Nagyon nehéz ezt a topikot elkezdeni. Kb. egy hete vettem észre, hogy véres az orra Teremburának. Valami megszúrta, gondoltam és nem gondoltam semmi rosszra. Aztán szombaton reggel már aggódtam, hogy miért vérzik még mindig. Nem folyt a vére, csupán szivárgott, de folyamatosan. Kihívtam a körzeti állatorvost. Felírt egy Tomogen nevû ampullás gyógyszert azzal, hogy ez kifejezetten orrvérzésre való. Igaz, hogy a vérzés helyét nem találtuk meg. A szert befecskendeztem az orrüregbe , de nem történt semmi. Szerdán elfogyott a szer, de változás nem történt. Felhívtam egy szakember ismerõst, mondjon már valakit, aki spiller a ló gyógyászatban. Dr. Kurucz Jánost ajánlotta. Kurucz dr. már a telefonban is rosszat sejtetõ dolgokat mondott. Ma délután került sor az elsõ vizsgálatra. Endoszkóppal nézett bele az orrba. Kb. 30 cm magasan egy kis véres cisztát talált. Tehát nem mechanikai eredetû a vérzés. A ciszta viszont nem jelent jót. a továbbiakban elsõ lépésben CT felvételt kell készíteni az érintett területrõl. Mire lehet számítani? Lehet egy egyszerû ciszta, amit a narkózisban végzett CT-t követõen azonnal eltávolítanak. Lehet valamilyen gombás eredetû. De lehet rosszindulatú daganat. És sajnos ennek nagy az esélye. A CT alapján fog eldõlni, hogyan tovább. Nagy valószínûséggel mûtét, ha még van remény a megmentésére. A mûtét viszont nehéz. Sok kis lapos csontocska között kell az elpusztult részeket eltávolítani. A gyógyulásnak viszont kicsi az esélye. (Toborzó is ebben pusztult el, a mûtét után fél évvel.)Ne tudjátok meg milyen érzés volt végig hallgatni az orvost. Mint ha a gyerekemrõl mondtak volna hasonlót. 8 és fél éves. A legjobb indulatú ló, akivel eddig találkoztam. Borzasztó bele gondolni, hogy rövidesen itt hagyhat. Tudom az eszemmel, hogy még egyáltalán nem biztos, hogy rákos. De a szívemmel ezt érzem. Teljesen el vagyok keseredve. Valahol leírtam, hogy annak idején õ választott ki engem. Egymásra találtunk. Azért vettünk nagy telkes házat, azért építettem istállót, azért tartom itthon és nem lovardában, mert szeretem. Nagyon sokat tanultam tõle a lovakról. Egyszerûen boldog vagyok, hogy gondoskodhatom róla, hogy kiszolgáltatott helyzetben számíthat rám. És most ez rohadt halál ólálkodik a kert alatt? Nem veheti el tõlem, nem veheti el a csikójától. Még annyi szép közös emlék vár ránk, még annyiszor ki kell mennünk a tavaszi rétre. Segítsetek Ti is. Gondoljunk együtt arra, hogy nem a legrosszabb van készülõben.Segítsetek, hogy ezt a topikot ne keljen lezárni!

#2 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 28. - 22:05

Kedves Terembura!Nagyon sajnálom, hogy ezt a hírt kellett hallanod az orvostól. Remélem jóindulatú, és el tudják gond nélkül távolítani! Jobbulást a paccodnak! És itt egy angyalka, hogy vigyázzon a lovacskádra Posted Image (Bár az angyalok nem szoktak egymásra vigyázni :rolleyes: )

#3 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 28. - 22:11

Terembura, én nagyon szurkolok, hogy ne legyen rosszindulatú, és kívánom, hogy minél elõbb felépüljön. Ha sokan akarjuk ezt egyszerre, tiszta szívbõl, akkor biztos úgy lesz! Én megkezdem a sort. Posted Image Nagyon sajnálom, hogy ezt kell átélned, de remélem, nemsokára mindannyian fellélegzünk majd. Ha segít, akkor számolj be mindenrõl, nagyon izgulok a lovacskádért. A topikot pedig soha nem zárjuk le.

#4 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 28. - 22:15

Terembura!Próbálj pozitívan hozzáállni.Higyj benne, hogy nem lesz semmi gond. Most kilehet röhögni, de nekem volt egy agykontrollos barátnõm. Nekik volt egy olyan gyakorlatuk ha egy kis gyerek beteg volt, hogy alvás közben mondogatták neki, hogy "jól érzed magad", "nem fáj", "egyre jobban vagy", hasonlók. És állítólag hatnak ezek a dolgok.Ne add fel. Ha Te már most "lemondasz" róla, hogy akarsz neki pozitív energiát sugározni.Biztos minden rendben lesz.Szurkolunk. Veled vagyunk.

#5 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 28. - 22:31

Terembura!Igazán át tudom érezni a helyzetedet!Nagyon rossz most neked!Kívánom Nektek a legjobbakat és a teljes felépülést!Fel a fejjel! Lehet, hogy nem is olyan nagy a baj..erre próbálj koncentrálni...Toborzó volt a felmenõje?Hol fogják mûteni?

#6 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 28. - 22:31

Posted Image :( Már most a sírás határán vagyok pedig még nem történt "semmi". Posted Image Zsu, csatlakozom és én is küldök egy angyalkát: Posted Image Terembura, nagyon szoritok, hogy egy mûtéttel meg lehessen gyógyítan. Posted Image Anginak igaza van próbálj meg pozitívan hozzáállni!És nagyon fontos, h bármi történjen mindig legyél a pacid mellett. Posted Image

#7 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 28. - 22:47

Egyszer versenyen voltam egy angol telivérrel. Igaz, nem volt jó formában. Meg kellett hajtanom, de nem akartam, ketten mentünk, nem akartunk elszakadni. Mikor tereprõl visszértünk ömlött a vér az orrából, és még volt egy versenyszám (díjugratás). Nagyon nagyon megijedtem, persze azonnal arra gondoltam, hogy lemondom a versenyt. Nem tudtam merre rohanjak. A lóhoz, vagy a rendezõkhöz? Végül a lovat választottam. Jól lesétáltattam, aztán nem nyúztam tovább, letöröltem az orráról a vért, mást nem tudtam csinálni. Állatorvos csak egy volt, az is lovon ült és kint volt a pályán. Nagyon féltem hogy valami baja lesz. A vérzés szerencsére hamar elállt, és mivel kb. egy órával késõbb kerültem sorra, végigcsináltam az ugrópályát. A lónak addigra semmi baja nem volt. Késõbb kiderült, hogy egy ér elpattant az orrában, mert túlhajtottuk. De akkor is nagyon megijedtem. Nem éreztem rajta, hogy fáradt lenne, annyira kitartó volt, élt benne a versenyszellem, és meg akart felelni. :eek: Posted Image

#8 Urbanista

Urbanista

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 28. - 22:50

Szorítok azért, hogy minden jóra forduljon.Terembura! Nagyon együtt érzek Veled!

#9 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 28. - 23:03

Vasárnap délután viszem Dóra-majorba. Ott fogják hétfõn vagy kedden a CT-t megcsinálni. Ekkor dõl el a további kezelés. Dehogy adom fel! A remény hal meg utoljára. Amíg lehet, én mindent megteszek. Nem számít semmi, fõleg nem a pénz, most õ a legfontosabb. Nincs sok, de ezen nem múlhat az élete. A doki mondott valamit, hogy valamilyen betegséggel Bécsbe kellene vinni, de nem tudom igazán, mert képtelen voltam rendesen ráfigyelni. Ha mûteni kell, gondolom azt is Dóra-majorban csinálják. Errõl így még nem volt szó.Toborzót csak példának mondta a doki, mint egy jólismert ló. De õ már jóval idõsebb volt és rosszabb állapotban.Nagyon-nagyon szeretnék hétfõ vagy kedd este egy olyan hozzászólást tenni, hogy nincs komoly baj! Nem lehet baj!!!!!!!!!!!!!!

#10 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 0:04

Terembura, nagyon drukkolok nektek!!! Állj hozzá pozitívan; próbálj ne is gondolni arra hogy daganat lehet... (egyébként; ha az is: 1.)nem biztos hogy rosszindulatú 2.)ha idõben van elcsípve, mûthetõ. ) És amíg bent van a pacc a kórházban, látogasd rendszeresen, ápold le, vidd ki sétálni, ez nagyon fontos, a lelke miatt. Bár, gondolom, ezt magadtól is tudod.(ebben a félévben holnap megyek utoljára Üllõre úgyhogy nem tudok ránézni, de lélekben veletek leszek; és aggódva várom a híreket.)(/kis ismeretterjesztés: ToNogen; adrenalin a hatóanyaga, érösszehúzó. Bármilyen vérzés csillapítására jó helyileg./)

#11 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 0:44

Én is küldök egyet kettõtök további közös jövöjéért Posted Image

#12 Tyda

Tyda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 316 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 8:57

Én is nagyon szurkolok, hogy ne legyen semmi baj. Egyszerüen nem is lehet,ha nagyon szereted õ sem akar majd elmenni és igazán küzdeni fog, mert érzi hogy mellette álsz. Fel a fejjel, még nincs minden veszve.Jobbulást

#13 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 9:18

Az biztos, hogy amíg kórházban lesznek (mert a csikót is vinnem kell), addig én is ott leszek. Nem hiszem, hogy bárhol máshol is tudnék lenni. Mi összetartozunk. Ha a jóban számíthattam rájuk, a bajban természetes, hogy õk is számíthatnak rám. Szeretném hinni, hogy ez segíti a gyógyulást. Elviszem a lap topom, és a fontosabb esemémyekrõl hírt adok.

#14 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 9:25

Drukkolok nektek Terembura! Posted Image És ha ennyien akarjuk biztosan nem lesz semmi baj. Posted Image

#15 zsolti

zsolti

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 10:03

Szia Terembura!Én is drukkolok Nektek.Tudom,hogy min mész keresztül,mert két évvel ezelõtt a barátnõm is ebben a cipõben járt a lovával,csak az a ló méhgyulladást kapott,és a szive sem volt már rendben.Nagyon szorítok Értetek!Kitartás! Posted Image

#16 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 10:03

Nagyon drukkolok én is nektek, remélem, hogy jó eredményt fogtok kapni! Ne gondolj a legrosszabbra! Legyél mellette amennyit csak tudsz (vizsgálatoknál, meg ahol lehet), mert nagyon sokat számít neki ha ott vagy vele! Ezt nem azért mondtam, mintha egyébként nem ez lenne a szándékod, csak meg akartam erõsíteni, hogy tényleg nagyon sokat segít neki ha ott van vele az az ember, akit szeret és akiben bízik. És egy angyalka tõlem is: Posted Image

#17 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 10:34

Szia Terembura!Nagyon szoritok Nektek és vasárnap sokat fogok Rátok gondolni. Tudom milyen az amikor az ember a lova életéért reszket és semmi másra sem tud gondolni.

#18 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 10:43

Lélekben veletek vagyunk, Terenbura és szorítunk nagyon. Rendbe fog jönni a pacid, ne félj!

#19 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 11:15

Drukkolok nektek. Gondolj arra, hogy ez akár egy kis ciszta is lehet, amit két perc alatt kivesznek és kész, mintha meg sem történt volna ez az egész.Nyugi túllesztek rajta hamar, bódításban pedig szinte semmit nem érez a ló, fõleg az orrüregében nem, mert ott viszonylag kevés az érzõideg ha nyálkahártyán van a ciszta (most néztem utána)Szóval az egész bódítósdi nem is a fájdalom, hanem a nyugtalanság és a szonda miatt kell.Remélem sikerült kicsit lelket önteni beléd, nyugi egy ekkora ló egy ekkorka cisztától ...(nekem a mutatóujjamra nõtt egy és az ijedtségen kívül semmi bajom sem lett pedig öregebb voltam már mint a Te lovad most)Semmi gond sem lehet, veletek vagyok fel a fejjelüdv: Petya

#20 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 11:16

Nem tudok igazán mit mondani, ezért csak annyit: szurkolok nektek. Ha ezen túljuttok (együtt), még jobban együtt lesztek. Kitartás, és fel a fejjel.

#21 tokio

tokio

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 282 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 12:33

Terembura, nagyon-nagyon szurkolok nektek!! Reméljük a legjobbakat, hátha tényleg csak egy kis mûtét, és jobban lesz!Segíteni annyit tudok, hogy ideírom annak az állatorvosnak a számát, aki annak idején nekünk is segített: Dr. Bába András: 06-30-934-8772.Tudom, hogy van már orvosotok, de hátha jól jön még.Tõlem is angyalhadak Posted Image Posted Image Posted Image

#22 eva68

eva68

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 14:04

Szia Terembura!Látod mindenki nyugtat és én is biztos vagyok benne, hogy semmi komoly baj nem lehet, mert tudom , hogy nagyon szereted õt és ezt õ érzi, ezért meg fog gyógyulni. Ne izgulj rendbe fog jönni és meglátod nemsokára újra együtt foguk poroszkálni a petendi erdõben mind az öten.Ja és in is köldök nektek angyalkát hogy vigyázzon mindhármotokra. Posted Image Holló is vár benneteket!Fel a fejjel!!!

#23 moly

moly

    Angyal

  • Fórumtag
  • 622 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 14:41

Gyógyulj meg, Terembura! Posted Image

#24 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 14:47

Kedves Terembura!Nagyon sajnálom,ami torténik.Tudom milyen hallani ezt a hírt.A családomból eloszor velem beszélt az orvos,hogy Apukámnak rosszindulatú daganata van és,hogy nem lesz ideje szenvedni.Nemrég veszítettem el.Legyél a pacid mellett és szeresd nagyon!Akarjatok meggyógyulni!Bár tudnék segíteni valamiben...

#25 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 15:07

Kedves Terembura!Ne aggódjatok,nem tesz jót!Tudom,hogy nehéz...Én is agykontrollos vagyok,és az energetikában pedig a Kedvesem jártas...sok sok pozitiv energiára,bizakodásra és szeretetre van szüksége.A többi csak rajta múlik,de azt hiszem ennyi és ilyen szeretet mellett Õ élni akar!!!!Itt az én angyalkám is,és kontrollozok a lovadnak!! Posted Image Ha pihen,súgd a fülébe,hogy :"Meg fogsz gyógyulni!!!"Semmi többet,csak ennyit!sarolta

#26 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 19:28

Fel a fejjel Terembura!Nem lesz semmi baj, Dóra Majorban nagyon sok jó állatorvos van, aki biztosan tud segíteni Teremburának. Posted Image Posted Image Posted Image Sajnos én is töltöttem ott három hetet, mert az egyik lovam kólikás lett és a mûtét segített rajta.Meggyógyult!! Kutya baja!! Hála az ottani orvosoknak!! Posted Image Meglátod nem lesz semmi baj!! :D Posted Image

#27 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 19:46

Csatlakozom az elõttem szólókhoz, mert megfogalmazni elég nehéz azt, amit gondolok. Mikor a paciddal vagy, akkor semmiképpen sem legyél ideges/szomorú, mert azt megérzi. (bár ezt szerintem tudod) Sõõt, egyáltalán ne legyél szomorú, mert nbem szabad a rosszra gondolnod. Gondolj a jóra.Angyalka tõlem is: Posted Image Posted Image Posted Image

#28 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 20:15

Szia Terembura! Én voltam már mütetni lovat Bécsben, szerintem azért mondta a doki, hogy oda kéne vinni, mert ott van leseres masina. Egész jól meg is úsztuk, mert a mütét maga nem olyan drága, csak persze oda kell szállítani. A lónak jobb mert nem kellett vágni, hamarabb is gyógyúlt. A gégefedöt operálták. A Csoda ( így hívták ) teljesen meggyógyult. Én is szivemböl drukkolok nektek, és "nyomom a hüvelykujjamat", ahogy a német mondja.P

#29 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 20:19

Posted Image Tudom, milyen helyzetben vagy. Én is voltam már hasonlóban. Adjon neked erõt, hogy ilyen sokan veled éreznek.

#30 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 21:45

Nagyon õszintén mondom, meg vagyok hatva. Nagyon jó érzés, hogy milyen sokan próbáltok nekünk segíteni. Ezért is fantasztikus hely ez a fórum. Úgy kapjuk a jó kivánságokat, hogy nem is ismerjük egymást, és mégis érzem, hogy olyan szívbõl jövõek a gondolatok, mintha már sokat lovaztunk volna együtt. Most kimegyek, és elmondom Teremburának, hogy milyen sokan szorítanak neki. És ha meggyógyul, vagy kiderül, hogy nem is igazán beteg, mindenkit meghívunk egy bemtatkozó látogatásra, hogy ismerjétek meg azt a lovacskát, akiért most még együtt izgulunk. Köszönöm az õ nevében is. Nagyon sokat jelent, hogy tudom, nem vagyunk egyedül. Ez erõt ad! Posted Image

#31 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 22:43

Terembura tudja hogy mennyire szereted és soha nem fog magadra hagyni Téged mert nagyon fontos vagy Neki,legalább annyira mint Õ Neked.Bátorítsd nagyon és legyetek nagyon erõsek mert felelõsek vagytok egymásért. Posted Image

#32 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 22:45

Én is csatlakoznék még egy angyalkával: Posted Image Bár nem nagyon tartoznak szokásaim közé az ilyen együttérzõ megnyilatkozások, de nehezebb eltörni a vesszõt, ha egy nyalábbal van belõle. Vagyis úgy támogassa a sok angyalka a lovad gyógyulását, mint ahogyan a vesszõk erõsítik egymást.

#33 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 23:47

Terembura!Kitartás, sok-sok szeretet és optimizmus!Ezt kívánom neked. Érezze a lovad, hogy hiszel a gyógyulásban, ne csüggedj!Meg kell gyógyulnia. Az agykontroll pedig mûködik, még ha nem is így hívjuk, hanem mondjuk pozitív gondolkodásnak.Gondolok rátok vasárnap! Posted Image

#34 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 23:53

Annyi okosat mondtak már elõttem, hohgy én csak egy angyalkát küldök: Posted Image

#35 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 23:57

Csatlakozom az elõttem szolókhoz. Posted Image Posted Image Posted Image

#36 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 30. - 11:37

Szombat délelõtt van. Sajnos egyre jobban vérzik az orra, Már összekeni a boxot, az ajtót. Állandóan nyalogatja magát, de folyamatosan csepegne, ha nem tenné. A kedve viszont jó. Eszik, kedveskedik. Ha nem látnám a vért, nem lenne semmi eltérés a két héttel ezelõtti önmagához. Beszéltem az orvossal. Ha még mûthetõ, akkor azt a CT után 1-2 napon belül elvégzik.

#37 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 30. - 15:21

Kedves TeremburaRegebben sokszor olvastam a hozzaszolasaidat es tudom mennyire imadod a lovad,mar amennyire tudhatom.Ezert legy nagyon eros es batoritsad a lovadat.Az Ullo i korhazrol pedig en is irnek par sort.en is voltam nehanyszor ott egy ismerosom lova serult meg.de ezt inkabb maganba leirom ...szoval kitartas mert tenyleg jo orvosok vannak ottSok sikert es erot mindkettotoknek.Puszi Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#38 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 30. - 22:07

Az elõbb jöttem be. NEM VÉRZIK AZ ORRA!!!!! Gondolom, ez csak átmeneti állapot, de nagyon örülök neki. De jó lenne, ha így is maradna, és az egész csak egy rossz álommá változna.

#39 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 30. - 22:31

Holnap elviszed a kórházba, megvizsgálják, megmûtik, és hamarosan az egész már csak egy rossz álom lesz. Posted Image Posted Image Posted Image

#40 Regélõ

Regélõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 30. - 22:40

Isten Isten!Õsrégi magyar köszöntés! ISTEN BENNED VAN és mert hiszed, hogy tudsz és tudunk gyógyítani, Veled vagyunk, meggyógyítjuk. Én tudom és hiszem.Isten legyen Veletek!