Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Bp-i Szentlõrinci Túra, Szabadidõs és Sport Lovas Egyesület


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
270 válasz a témához

#1 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 12. - 11:15

Kedves Fórum Lakók! Örömmel értesítek minden érdekeltet, hogy a Fõvárosi Bíróság bejegyezte az egyesületünket. Az egyesület neve: Szentlõrinci Túra, Szabadidõs és Sport Lovas Egyesület. Mûködési területe: Budapest XVIII kerület és a környezõ települések, kerületek. A egyesület céjai: szabadidõs, hobbi és versenyszerû lovaglás támogatása lovas túrák és találkozók szervezése az egészséges életmód, a lovas természet közeli életérzés és a lovas sportok népszerûsítése a különféle stílusú lovaglást mûvelõ és az ezek iránt érdeklõdõ lovasok összefogása a túra, hobbi és sportlovaglás lehetõségeit felölelõ információs adatbázis létrehozása ( túra lehetõségek túraajánlatok, lovas térkép, eseménynapló, lovardák és ranchek, szálláshely ajánlatok versenyek ) közremûködés a különféle lovas versenyekhez kapcsolodó, vagy azoktól függetlenûl megrendezett, a lovaglást a lótartást népszerüsítõ események rendezése közremûködés a szabadidõs és sport lovasok képzésére szolgáló tanfolyamok szervezésében, koordinálásában közremûködés a lovaglásról szóló azt népszerüsítõ kiadványok megjelenésében a Magyarországon élõ a lovaglás különbözõ ágaiban versenyzõ tehetséges sportolók, illetve sportszimpatizánsok támogatása, segítségnyújtás tehetségük kibontakoztatásához, edzés és verseny lehetõségek biztosítása a sportbarátság elmélyesítése valamint a fenti célok megvalósítását biztosító lovak tenyésztése, kiképzése, lovas oktatás. Szeretettel várjuk minden lovas és lóbarát jelentkezését, aki szívesen tevékenykedne az egyesület keretében. További jó lovaglást kívánunk mindenkinek. Szeretnék köszönetet mondani Adriennek és Öreg Bölénynek a segítségükért. :)

Edited by don quihote, 2008 január 31. - 21:44.


#2 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 12. - 21:16

Akkor ezek szerint a "tényleges telephely" project is halad? :)

#3 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 12. - 21:24

Ja, pont ma beszéltem az illetékessel. Kilépett a jogásza, oszt gondban van. Még mindíg az erdészekkel kellene megvívni. Ha belegondolok, hogy májusban versenyt akartunk rendezni. :gm:

#4 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2007 december 13. - 7:52

Gyorsan gyorsan :)

#5 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 9:22

Hajrá!

#6 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 22. - 8:47

A bíróság jogerõsen bejegyezte az Egyesületet!!! :) Várjuk mindazok jelentkezését, akik szeretnének a közösség tagjai lenni. Ez évi terveink között szerepel, egy 4 versenybõl álló, díjugrató sorozat megrendezése a Bókay kertben. Rövidesen tartunk egy taggyûlést, ahól az új tagok megismerkedhetnek az alapítókkal. ( érdekes emberek ;) ) Nagy erõkkel dolgozunk egy, a kerületben létesítendõ új lovarda létrehozásán. Bõvebb információt szívesen adok telefonon, vagy magánban.

Edited by don quihote, 2008 január 22. - 8:48.


#7 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 24. - 11:58

Ez évi terveink között szerepel, egy 4 versenybõl álló, díjugrató sorozat megrendezése a Bókay kertben.

Január 31-én a Pest Megyei Lovas Szövetség tartja az, ez évi verseny értekezletét, február 1-én pedig a Magyar Lovas Szövetség, szintén ebben a témában.
Ha az idõpontok meglesznek, pontosan megírom ezeket.
Természetesen mind a kettõ szövetségben tagok szeretnénk lenni.
Az egyesület tagjai, többek között rajt engedély vizsát tehetnek a segítségünkkel.
A versenyeket szeretnénk május, június, július és szeptember hónapokban megrendezi.
A különbözõ versenyszámok helyezettjei értékes nyereményeket fognak kapni.
Pl, lovas felszerelések, takarmány kiegészítõket, stb.
A versenyszámok mindegyikét támogatni fogja valaki.
Pl, Tattini kupa, Cavallor kupa, Horze kupa.
A versenysorozat legeredényesebb versenyzõi 1, 2, 3, helyezettek, nyerik majd meg az Önkormányzat álltal kiírt kupát, amely jelentõs pénzjutalommal jár.

#8 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 24. - 12:03

Csak most olvasom. Ez tök jó! Kívánok sok sikert! :ang: Csak azt sajnálom, hogy nem tartozunk kifejezetten a környékbeliekhez...

#9 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 24. - 12:06

Csak most olvasom. Ez tök jó!

Kívánok sok sikert! :ang:

Csak azt sajnálom, hogy nem tartozunk kifejezetten a környékbeliekhez...

Az Egyesületnek mindenki tagja lehet, aki elfogadja az alapszabályban rögzített célkitûzéseinket.
Ezeket pedig a topic nyitóban megírtam.

#10 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 24. - 12:39

Csak díjugrató versenyeitek lesznek vagy esetleg más is szóba jöhet?

#11 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 24. - 12:41

Majd, ha meglesz a saját bázis, akkor bármilyen lovas bulit megoldunk. ;) Mivel a Bokay kerben csak vendégek leszünk, elég lesz ez a 4 verseny ebben az évben.

#12 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 24. - 15:49

Azért biztos jó versenyek lesznek!

#13 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 31. - 21:56

Megtörtént a Pest Megyei Lovasszövetség évnyitó közgyûlése. A Szentlõrinci Lovas Egyesület rendezéséban a következõ versenyek lesznek. A versenyek helyszine Budapest XVIII. kerület, Bókay Kert. Idõpontok: 2008 május 11 - én, június 15 - én, július 19 - én, szeptember 28 - én. Valamennyi idõpontban a következõ versenyszámok lesznek megrendezve. C/0, B/1a, B/1b, B/2 és Aranyos Kupa. ( esetleg B/3 ) Nevezni majd a www.dijugratas.hu oldalon lehet.

Edited by don quihote, 2008 március 20. - 17:31.


#14 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 1. - 13:27

Minden érdekeltnek!!! A Lovas Egyesület 2008 február 27-én 18 órakor tartja a következõ taggyûlését a Pestszentimrei Sportkastélyban. Címe: 1188 Budapest Kisfaludi u. 33/c A napirendi pontokat késõbb megírom.

#15 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 1. - 16:13

Hey Don! Nagyon beindultatok!!!! Hajrá hajrá! :) ;) :ang:

#16 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 2. - 8:52

Hey Don!
Nagyon beindultatok!!!! Hajrá hajrá! :) ;) :ang:

:yeah:

#17 Kislovas

Kislovas

    Csikó

  • Fórumtag
  • 255 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 2. - 20:57

Minden érdekeltnek!!!
A Lovas Egyesület 2008 február 27-én 18 órakor tartja a következõ taggyûlését a Pestszentimrei Sportkastélyban.
Címe: 1188 Budapest Kisfaludi u. 33/c
A napirendi pontokat késõbb megírom.


szuper!!! :kir: :yeah: :D

#18 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 14:43

Minden érdekeltnek!!!
A Lovas Egyesület 2008 február 27-én 18 órakor tartja a következõ taggyûlését a Pestszentimrei Sportkastélyban.
Címe: 1188 Budapest Kisfaludi u. 33/c
A napirendi pontokat késõbb megírom.

Napirendi pontok:
Az új tagok felvétele.
Elnöki beszámoló az eddig elvégzett munkáról.
Tájékoztató a 2008. évi versenysorozat megrendezésérõl.
Egyebek.

#19 Guest_mzperiksz_*

Guest_mzperiksz_*
  • Guests

Közzétéve 2008 február 10. - 16:50

:kir: Ez jó hír!!! :) És mivel jár a tagság? Igaz nem vagyok környékbeli, de érdekelne, már csak úgy elviekben. Pl. tagsági díj és ennek fejében mire jogosít, mik az elõnyei? Csak a tagok versenyezhetnek majd?

#20 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 10. - 18:11

A havi tagdíj 500.- ft. Ha elolvasod a topic nyitó írásomat, minden kérdésedre választ kaphatsz.

#21 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 21. - 20:27

Az Egyesület teljes jogú tagja lett a Magyar Lovas Szövetségnek is.

#22 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 27. - 15:49


Minden érdekeltnek!!!
A Lovas Egyesület 2008 február 27-én 18 órakor tartja a következõ taggyûlését a Pestszentimrei Sportkastélyban.
Címe: 1188 Budapest Kisfaludi u. 33/c
A napirendi pontokat késõbb megírom.

Napirendi pontok:
Az új tagok felvétele.
Elnöki beszámoló az eddig elvégzett munkáról.
Tájékoztató a 2008. évi versenysorozat megrendezésérõl.
Egyebek.

Tehát a mai napon. :yeah:

#23 Guest_mentholx_*

Guest_mentholx_*
  • Guests

Közzétéve 2008 március 6. - 2:35

Bocsánat, ha off,-de mindkét fél hasznára válhat!

Figyelem!!!

Mentett, ivartalanított, nem kézhez szokott (vagy szelíd, de idõs, gazdára esélytelen) cicáknak gazdi/ vagy csak egy nyugodt, biztonságos hely (akár lovarda, tanya, egyéb) kerestetik!

Nagy bajban vagyunk (én és a macskamentõ barátaim) a kóborként befogott nem kézhezszokott cicákkal, lévén, hogy õket nem lehet már örökbeadni; nem tudnak már bízni az emberben, vagy több idõ kell, mire megbíznak). Jobb híjján õket ivartalanítva vissza kell tennünk az utcára, ahol számtalan veszély leselkedik rájuk; rendszerint üldözik, mérgezik õket, és még sorolhatnám..
Ha nem is gazdi, egy nyugodt, biztonságos hely-legyen az tanya, lovarda, stb.- KERESTETIK SZÁMUKRA, ahova SZIGORÚAN ivartalanítva, megjelölve, esetenként oltva elengedhetnénk õket!
EGERÉSZÕ MACSKÁNAK IS KIVÁLÓAK LENNÉNEK! Az se baj, ha kifejezetten senki se eteti õket, -eddig is fenntartották magukat valahogy az utcán.. Ami fontos, a biztonságos környezet.
Egy ilyen lehetõség ezeknek a cicáknak az ESÉLYT JELENTENÉ AZ ÉLETRE!

Kérem, aki tudna ilyen cicát vállalni, vagy tud olyan ismerõsérõl, aki adna egy ilyen lehetõséget nekik, értesítsen!
A szállítás megoldható lenne.
Köszönöm a cicák nevében!
Sajnos ez a felhívás örök aktuális, mert folyamatosan kerülnek hozzánk ilyen cicák is.: ( De néhányat olyan jó lenne megmenteni...

Elérhetõségem: 0630/5177925, de olykor nehezen vagyok elérhetõ, ezért megadom az e-mail címemet is, ezt rendszeresen figyelem: mentholxx@gmail.com

#24 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 6. - 8:30

Ha elkészül az Egyesület bázisa, jöhetnek a macskuszik, több is. :)

#25 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 9. - 11:43

Minden érdekeltnek!!! A Lovas Egyesület 2008 április 29-én 18 órakor tartja a következõ taggyûlését a Pestszentimrei Sportkastélyban. Címe: 1188 Budapest Kisfaludi u. 33/c A napirendi pontok: új tagok felvétele, elnöki beszámoló felkészülés a május 11-i versenyre egyebek

#26 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 10. - 10:37

Verseny ideje: 2008.05.11-2008.05.11 Típusa: B - kategória Helyszíne: Bp. XVIII. ker. Bókay kert Sallay-Margó T. u.sarok # Nevezés lezárása Nevezési díj Boxdíj 2008.05.10 12:00 3000 0 Rendezõ neve: Szentlõrinci SE-Aranypatkó Lbolt-XVIII.ker. Önkorm címe: Budapest XVIII. ker. Bókay kert telefon: fax: e-mail: Verseny igazgató: Kovács László posta címe: telefon: 70/509-4717 fax: e-mail: Versenybíróság Elnök: Fodorné Horváth Anett (I.o. Stílusbíró) Tagok: Paska Zsolt (III.o. ) Bálint László (II.o. Stílusbíró) ( ) Stílusbíró: ( ) Stílusbíró 1 (korosztályos): Gömbös Endre Stílusbíró 2 (korosztályos): Versenyiroda: Lukavecz Leonóra Telefon: 0630-2103559 E-mail cím: versenyrendezes@freemail.hu Méret Talaj Versenypálya : 65x50 füves Melegítõpálya : 40x30 homok Pályaépítõ: Gömbös Endre (I.o.) Asszisztens: Állatorvos: Telefon: Patkoló kovács: Botka Ferenc A verseny fõszponzora a Mille Motor Kft az aprilia motorok magyarországi kizárólagos impotõre. A B1, AK, B2 versenyszámokban az I-III. helyezettnek értékes tárgyjutalmakat ajánlunk fel. A versenyzõk részére ebédet biztosítunk. A helyszín a 2008-as szabadtéri szezonban 4 versenyt rendez. Ebbõl annak a versenyzõnek, aki a legeredményesebb a B2 nyitott versenyszámban, és elindult 3 fordulón, a negyediken, amely egyben a döntõ B2 - ben, a fõszponzor egy Aprilia motort ajánlott fel. Az eredménylistán elért helyezési pontok alapján lesz a bejutás, tehát akinek a legkevesebb pontja lesz az jut be az elsõ helyen és így tovább. A döntõben 30 lovas indulhat 1 lóval. A döntõ B2-es versenyszáma is nyitott, de a motorért azok versenyezhetnek, akik az elõzõ 3 versenyen minimum 3 pályát kizárás nélkül teljesítettek. A döntõbe a lovas jut be, legjobb 3 eredménye alapján, a számért 3 lovat lehet lovagolni, meg kell jelölnie, hogy melyik lovával indul a fõdíjért, mert abban az elbírálásban csak 1 ló eredménye számít. A fordulókon a B2 nyitott versenyszám elbírálása hibaidõs, a döntõ egyszeri összevetés. Lovasok figyelem! Lószállító kamionokkal érkezõk számára parkolás a Margó Tivadar utcai kijelölt parkolóban, utánfutóval érkezõk részére behajtás a Szélmalom utcai fõbejáraton, parkolás a helyszínen belül kijelölt területen. Köszönettel, A Rendezõ

Edited by don quihote, 2008 április 10. - 11:13.


#27 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 15. - 10:33

húú, ez jó, Donqi bácsi! hogy mi minden történt, mióta nem netezek! asszem én is belépnék a klubbbaa....bár versenyezni nem tok, de azért nézelõdni is lehet a versenyeken? az mennyibe kerül? :yeah:

#28 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 15. - 10:47

húú, ez jó, Donqi bácsi!

hogy mi minden történt, mióta nem netezek!
asszem én is belépnék a klubbbaa....bár versenyezni nem tok, de azért nézelõdni is lehet a versenyeken?
az mennyibe kerül?

:yeah:

Semmibe. ;)

#29 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 14:48

Megérkeztek a segítõknek a polók és a baseball sapkák. Nagyon szépek. Az aprilia poló 2008-as modellje és a Horse polók is a legújabbak. :yeah: Lehet majd válogatni, ki milyenben szeretne dolgozni. :D A 4. verseny után pedig megtartható örökben.

Edited by don quihote, 2008 április 24. - 14:52.


#30 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 29. - 9:15

Az érintetteknek! Ma 18 órakkor Egyesületi taggyûlés, a szokott helyen.

#31 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 29. - 11:10

De kú.va jó, hogy ma megyek fogdokihoz :mad: és már megint kimaradok a júból! :(

#32 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 29. - 12:38

De kú.va jó, hogy ma megyek fogdokihoz :mad: és már megint kimaradok a júból! :(

... de a versenyen feltétlenûl számítunk Rátok.

#33 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 29. - 13:16

Jó! Majd felnyergelem Attillát oszt ugrunk egyet :gm: Hm jó ötlet :dev:

Edited by Ezüstke, 2008 április 29. - 13:17.


#34 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 29. - 13:58

Nézõnek Aranyom, nézõnek. :)

#35 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 29. - 14:17

Don :) Én csak vicceltem :D

#36 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 29. - 20:37

Don :) Én csak vicceltem :D

Gondoltam. :D

#37 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 4. - 21:16

MINDEN ÉRDEKELTNEK!!! A 2008. május 11-i verseny helyszine megváltozott!!! " Lovasok figyelem! HELYSZÍN VÁLTOZÁS! Az új helyszín: XVIII. kerület SZAC pálya, Gerely u. Nefelejcs u. sarok. "

#38 Pierrot

Pierrot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 563 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 11. - 12:43

Donqui! Nem tudok neked magánt küldeni! Betelt a postaládád!

#39 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 12. - 8:40

Donqui! Nem tudok neked magánt küldeni! Betelt a postaládád!

Már pucoltam. :yeah:

Megvolt az elsõ verseny.
A helyszini vélemények szerint mindenki elégedett volt. A díjakkal, szallagokkal, és a kupákkal is. Remélem úgy is gondolták.
A zsûri elnöke azt mondta a bucsúzójánál, hogy, nagy kár, hogy a Magyar Lovas Szövetségtõl nem volt jelen senki, mert ez a rendezvény példa értékû lehetne minden rendezõ számára.
Járok versenyekre egy ideje, de ilyet még nem hallottam bemondani sehol. :eek:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget Surdának, Psihopatának, Kamionosnak, akik nagyon sokat tettek azért, hogy a pálya tartozékai idõben megérkeztek, és a végén visszakerültek a helyükre.
Köszönöm még a Linedance csapatának a nagyon szép szinvonalas bemutatót Marshallnak Kikának és a többieknek.
Köszönet még Anyimanyinnak a segítségért, valamint, Ezüstkének ( mint támogató ) Tücsöknek, Muzulmánnak és Zsubabának, hogy jelenlétükkel emelték a verseny szinvonalát.
( a Fuszeklinak is köszönöm, aki nagyon hõsiesen viselte azt a tényt, hogy Ö most nem versenyezhetett, hanem a többi versenyzõt kellett szolgálnia, mint a pályaszolgálat irányítója. Kicsit sajnáltam ezért. :ang: )
Szép volt, jó volt, de jelenleg hulla fáradt vagyok. :D

Edited by don quihote, 2008 május 12. - 9:16.


#40 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 12. - 15:11

Gratulálok a szervezéshez, nekem minden nagyon tetszett. A verseny és az idõbeosztás, a díjak, a futurisztikus formájú terepjáróktól a pónikörhintán át a szuper büfékajáig és a baráti hangulatig. Tetszett, hogy a kertvárosban van és sok ne lovas emberke is betévedt. Egy nagyon szép napot töltöttünk el ott, most ló helyett kutyával, és köszönjük az idõjárásnak is. :ang: