Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Farkasok


  • Please log in to reply
89 válasz a témához

#41 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 21:20

Keresgéltem egy kicsit a National Geographicon és ezt találtam: [url="http://"http://www.geographic.hu/index.php?act=napi&rov=1&id=4057"]http://www.geographic.hu/index.php?act=nap...i&rov=1&id=4057[/url] Engem egy kicsit földhöz vágott az a rész amikor azt írja ,hogy öt farkast lelõnek és ezzel kiírtják a populáció egynegyedét.Egy másik érdekes cikk:[url="http://"http://www.geographic.hu/index.php?act=napi&rov=1&id=1685"]http://www.geographic.hu/index.php?act=nap...i&rov=1&id=1685[/url] [ Február 07, 2005, 20:24: Az üzenetet átszerkesztette: Rajmund ]

#42 Cs.A.

Cs.A.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 81 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 22:06

[url="http://"http://www.geocities.com/farkasprogram/"]Farkasszelídítés az ELTE Etológia Tanszékén [/url] [url="http://"http://www.pointernet.pds.hu/Kutya/kutyamagazin/2003-ev/02-februar/nkm-01.html"]egy cikk a kutya magazinból[/url] És egy személyes emlék, talán tíz éve történt, pontosabban nem tudom behatárolni, csak arra emlékszem, hogy akkor még élt az elõzõ kutyám.Mentem a Kálvin tér felõl a Kecskeméti utcában a Ferenciek tere felé, és elõtem feltûnt három hófehér... "kutya", akik fegyelmezett szabadon követésben közlekedtek gazdájuk bal oldalán, gyalogosokra, autókra ügyet sem vetve. Akárhogy néztem, sehogy sem tudtam beazonosítani semmilyen általam ismert kutyafajtával. Megszólítottam a gazdájukat, és a gyanum beigazolódott, egy alaszkai fehér farkas anya és két kölyke volt. Idegen közeledését, simogatását valami tartózkodó fensõbbséggel fogadták (mondhatnám úgy is, hogy egyszerûen keresztülnéztek rajtam). Csodálatosak voltak közelrõl. Sajnos nem tudom ki volt az illetõ, pedig mondta hogy tudna tanácsokat adni, ha valaki mindenképpen farkas tartására szánná el magát.

#43 Altair

Altair

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 601 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 22:15

Persze hogy a farkastól jönnek a tulajdonságok, de tenyésztéssel minden értelmet, furfangot, életrevalóságot kiöltek a kutyákból.Jó a dingók az megint más téma, mert azok nagytestûek is voltak, de ez a szelekció eléggé tönkre tud vágni egy kutyát, pl ott vannak ezek az ölebek pl a westi, meg pincsik (nem akarom a westiseket bántani) de mit tudna kezdeni egy ilyen apróság egymagában? Fityisz!nagy,acskákhoz annyit, hogy én puma párti vagyok, de a farkas is jó totem [ Február 07, 2005, 21:16: Az üzenetet átszerkesztette: Altair ]

#44 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 10:11

Most néztem egy mûsort a viasat exploreren,a kutyákról és a farkasokról.Elég megdöbbentõ volt.Azt mondták több mint 100 éve volt,hogy farkas embert ölt v csak támadt rá.Úgyhogy jók a kilátásai. Posted Image A kutyákkal viszont más a helyzet.Azt mondták,hogy mi engedtük be a ragadozót a szobánkba és mi szelídítettük meg,tudnunk kell kivel van dolgunk.Ha megpróbáljuk meg változtatni a viselkedésüket csak annál rosszab lesz.Volt 2 történet is.Az egyik 2 nõrõl szólt akik elmentek Ausztráliába nyaralni.Az egyik nap a túrábol hazafele jövet elmentek a tenger partra,hogy meg mosakodjanak.Messzirõl látták,hogy egy dingó vágtázik feléjük.A kisebb nõt megtámadta!Leterítette a földre és megpróbált kiszakítani belõle egy darbot.Ez elég megdöbbentõ!A másik egy kis srácról szólt aki haza fele menet más fele ment mint eddig és egy olyan utcába kanyarodott be amibe nem kellett volna.Egy csapat kutyafalka támadt rá,elõsször ccsak ugatták.Aztán a srác inkább visszafordult,de meggondolta magát és visszament az utcába.A kutyák még mindíg ott voltak,elkezdett futni(pedig az tilos)A kutyák meg uttána.Annyira megsérült,hogy a jobb karja és a bal füle már nem volt megmenthetõ.Pontosabban a karját nem bírták meg menteni a fülét a kutyák harapták le.Egy szakértõ azt mondta ilyenkor a kutyák nem úgy viselkednek mint egy szervezett farkas falka,hanem mint a basseball játékosok.Fõl ingerlik egymást és az nekik jó.Üvöltenek és ugatnak,ezzel felcsigázzák egymást.A kutyákban ott van mélyen az a vadászösztön.Dióhéjban ennyit.Számomra elég megdöbbentõ volt,szerintem ez elég érdekes.Mi a véleményetek? [ Február 08, 2005, 09:14: Az üzenetet átszerkesztette: Hasufel ]

#45 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 10:20

Miért kell ehhez Ausztráliáig elmenni??? Tessék nézni Híradót, átlag kéthavonta tudósítanak olyan idehaza történt esetekrõl ahol egy vagy több kutya emberre támadt - ebbõl sokszor a saját gazdáira, vagy azok családtagjaira; de az olyan esetek is gyakoriak amikor a felelõtlenül tartott, utcára kiszökdösõ kutyák békés járókelõket támadnak meg. Csak az utóbbi pár évben jónéhányan (jellemzõen gyerekek és idõs asszonyok) szenvedtek maradandó sérüléseket vagy haltak meg ilyen támadásokban.Altair: már megbocsáss, de ez hogy "tenyésztéssel minden értelmet, furfangot, életrevalóságot kiöltek a kutyákból", teljesen alaptalan ostobaság; és igen sértõ a kutyákra és a kutyásokra nézve egyaránt. :mad:

#46 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 11:38

idézet:
Eredeti szerzõ: Hasufel:Azt mondták több mint 100 éve volt,hogy farkas embert ölt v csak támadt rá.[/QUOTE]Ilyen öreg lennék? Rémlik, hogy néhány éve a pécsi állatkertbõl egy dilis kiengedett egy farkast és az megölt egy embert. A National Geographicon is volt egy mûsor, amiben egy farkas rendszeresen gyerekeket ragadott el indiai falvakból.A farkas nem háziállat. Ha valaki kutya módra idomított állatot akar, az tartson kutyát. Mindenki jobban jár így. A farkas azért, mert nem próbálnak olyan szabályokat ráerõltetni, amiknek a betartása számára értelmetlen, és nem zárják be, az embernek pedig azért, mert a farkas nem viselkedik kutyaként, és csalódást fog okozni, ha ez az elvárás. A kutya és a farkas között a fõ különbség az, hogy a kutya egy farkashoz képest infantilis, azaz a kölyökfarkasokhoz hasonlóan viselkedik. Ragaszkodóbb, kevésbé agresszív marad, és automatikusan elfogad vezérnek. Az idegrendszere is sokkal tompább, tehát sokkal erõsebb ingerekre válaszol csak meneküléssel vagy támadással. Egy farkas ennél sokkal autokratikusabb állat. Meg kell küzdeni nála az elsõségért, de még ezután sem fog úgy engedelmeskedni mint egy kutya. Ettõl függetlenül lehet farkast tartani, mint ahogy tigrist és medvét is lehet, csak tisztában kell lenni vele, hogy mit tartasz, és ennek megfelelõen bánni vele.

#47 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 11:41

Az, hogy kevés a farkastámadás, és sok a kutyatámadás, szimplán a statisztika mûve. Hány oroszlántámadás van Európában?A kutyatámadások simán a felelõtlen kutyatartás és a nem megfelelõ emberi viselkedés miatt alakulnak ki.Egyébként egy kutyafalka igenis mûködhet szervezetten. Ugyan az, mint a farkasoknál, csak az esetek nagy részében nincs kialakult rangsor, hogy ki vezeti a támadást, így minden kutya kicsit egyénieskedik a csapatban. De engedj egy csapat kutyát szabadon hosszabb idõre, ne adj nekik kaját, hagyd õket vadászni, és pillanatok alatt a farkasokra jellemzõ vadászati, támadási formákat alakítják ki. (az ember is máshogy viselkedik városi és máshogy nomád környezetben)A dingó, az afrikai, ázsiai vadkutyák viselkedésben a farkashoz állnak közelebb.Igaz, hogy a kutya erõsen más viselkedésû, mint a farkas. De felejtsük már el a Vuk-típusú nézõpontot, hogy a kutya egy talpnyaló, megalkuvó tapló, a farkas, a róka, stb. meg a szabadon, büszkén, önérzetesen élõ állat. A természet nem úgy mûködik, mint a mesék!

#48 Altair

Altair

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 601 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 13:21

Szia Õz Nem akartam én beletaposni a kutyások leli világába, ezt ki is fejtettem fent.Jómagam is kutyatartó vagyok és okos, ügyes, képzett kutyám van, de egy farkashoz képest nudli. Kinem nem inge.. De a véleményem továbbra is tartom, szerintem így van.

#49 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 13:49

Azért mentek Ausztráliába,hogy nyaraljanak!Én ezt most nem azért írtam le,hogy a kutyákat "bántsam".Hisz nekem is van kutyám.Az esetek amik a filmben vltak megdöbbentettek és kész,csak kíváncsi voltam,hogy mi a véleményetek.Azok a kutyák egyáltalán nem voltak kiéheztetve,egyszerûen csak nem figyeltek aznap rájuk és kész.Ott is csak azt mondták,hogy nekik jó volt,felcsigázták egymást és ezért tették.Minden kutyában ott van mondjuk ez az ösztön,csak jó méllyen.De szerintem elég hamar felszínre lehet hozni.Volt pl még egy kutya,egy jack russel terrier.Mondta a gazdája,hogy bármennyire is békés,bármikor megváltozhat a viselkedése és akár a fogaival-megjegyzem nem voltak kicsik Posted Image -akár még egy ember torkát is elharaphatná,v inkább csak belemarhatna...

#50 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 13:51

idézet:
Eredeti szerzõ: Altair: de egy farkashoz képest nudli [/QUOTE]Miben?Nézzük a tényeket. A kóbor kutyák, még a kis tacskó méretûek is egész jól megélnek. Igaz, általában emberközelben, néha koldulnak, néha kukáznak. Gyorsan megtanulják, hogy kell viselkedni, hogy se az emberek, se más kutyák ne bántsák.Kérdezd meg a vadásztársaságokat, az erdõkben, a vadállományban milyen pusztítást tudnak végezni az elvadult kutyák. Szerinted miért vadásszák a kóbor kutyákat? Ha nem lõnék le õket, pillanatok alatt elszaporodnának ezek az "ember nélkül életképtelen" állatok.A farkas eléggé ritka állat lett, annak ellenére, hogy zseniálisan jól alkalmazkodik a környezetéhez. De valahogy a kutya, mint faj SOKKAL sikeresebb lett. Igaz, hogy kell ehhez az ember is, de nem értem, hogy akkor melyik faj a nudli, és miért?

#51 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 14:10

Hasufel, a "miért kell ehhez Ausztráliáig elmenni??"-t úgy értettem, hogy ha TE egy kicsit tájékozottabb lennél, akkor nem ezekkel a frissenlátott ausztráliai példákkal hozakodnál elõ (és különösebben nem is döbbennél meg tõlük); mert épp elég hazai eset is elõfordul amikor nem éheztetik/kínozzák/akármi a kutyákat, simán csak nem megfelelõen tartják majd egy idõre nem figyelnek oda rájuk, és kész a baj.(Kérdezõsködj falusi-tanyasi ismerõsöktõl, hány olyan esetrõl tudnak amikor a kuvaszt/komondort végül le kellett lõni mert úgy megvadult... És ezek olyan "mindennapos" dolgok hogy még a Fókuszba se kerülnek bele.)Tényleg, tulajdonképpen miért is döbbentél meg ettõl a filmtõl?... Te eddig a kutyákat valami áldott szelíd üntyümpüntyüm jószágoknak képzelted akik szentnek tartják az embert és még randán nézni se mernének rá?...(Amúgy a Jack Russel terrier legfeljebb nyolc-tíz kilós, olyan, mint egy lekicsinyített foxi. Mivel terrier, elég harcias fajta; és a patkányokat irtja is tömegével, de ahhoz azért hogy egy ember torkának ugorjon, elég hosszan kell uszítani.)

#52 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 15:40

Tudom milyen jack rassel.Elég tájékozott vagyok a kutyák között.Engem a dingós eset döbbentett me.És nem képzelem õket üntyõmpüntyöm jószágoknak.Ja!Kapcsoljatok gyorsan a viasat explorerre.Most megy a mûsõr a faerkasokról,meg azok a történetek amit leírtam!

#53 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 15:44

Ez a mûsér egyre érdekesebb.A legeleje a farkasokról szólt.Egy család elindult az erdõbe sátorozni.Az éjszak leple alatt az egyik gyereket a fejénél megragadva elkapta egy farkas és be vonszólta az erdõbe.Az apja uttána ment éas elzavarta.Elég rondán nézett ki a srác.Azt mondták,hogy azért támadt mert egyedül volt.Ez elég fura!

#54 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 20:27

Õz válaszát szeretném megerõsíteni:Nem olyan rég Moagyarországon egy otthoni kutya támadott meg egy gyereket.A gyerek kiment az udvarra és játszott a kutyával ,de az egyik pillanatról a másikra megvadult és nekiment a kissrácnak.Egy járókelõ mentette meg ,aki épp arra biciklizett.A kamping biciklijével zavarta el a kutyátA kutyamenhelyen azt mondták ,hogy a kutya nagyon szelíd ,hûséges ,és nem agresszív.Azért támadt a gyerekre mert ,az játék közben belekapott egy sebbe a kutya nyakán.A kutya gazdája nagyon rossz körülmények között tartotta szegény állatot.Rövid láncra kötötte és ezért sebesedett ki a kutya nyaka.Ha jobban bántak volna a kutyával ezt meg tudták volna elõzni.

#55 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 20:28

Igen tudom én is láttam.Soha nem a kutya a hibás,hanem a gazda.Õ formálja a kutyát.Õznek igaza van,nem is mondtam,hogy nincs.

#56 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 20:36

A gazdán is sok múlhat ,de a nagyobb és vadabb kutyákban (rotveiler,bulldog,pit buul... stb.)ez alapból benne van.Akik pit bull-t tartanak ,akár farkast is tarthatnának.A különbség annyi ,hogy a farkas megszelidítéséhez több idõ és türelem kell.A pitt bull ellenben szelíd ,de óvatosan kell vele bánni.

#57 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 20:53

Én is merek olyan pitett aki olyan szelíd mint egy bari.És ezt így hidd el ahogy mondom.Igen sok múlik a gazdin.De ezeket a kutyákat sem kell vérszomlyas fenevadaknak tekinteni.Teljesen igazad van.Én még mindíg kitartok a véleményem mellett,minden kutya kiszámíthatatlan.És mondom ezt nem azért írom le,hogy én kutya ellenes vagyok.Isten ments,imádom a kutyákat,hisz -mint már mondtam-nekem is van.Tényleg igazad van,bennük van,sajnos...

#58 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 21:02

Nekem is van kutyám.Igen hûséges és nagyon értelmes.Sokszor csodálkozom mennyi különbség van a szomszéd vadul ugató emberevõ kutyája és az én németjuhászom között.Ilyen jó kutyák mellett az ember hajlamos elfelejteni a veszélyt. Posted Image Bár én teljesen megbízom a kutyámban.Ez persze ellentmond azokkkal a dolgokkal amiket írtam ,de ha saját kutyánkról van szó akkor tehetünk kivételt. Posted Image Hiszen csak ismerjük valamennyire...

#59 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 22:26

Az enyém is elég nyugis,talán túlságosan is Posted Image Mivel dalmata nem az a kimondott vérengzõ eb.Megbízok benne,hisz nem bántana-gondolom én.Ismerjük,persze,de nekik is lehet rossz napjuk é sazért õk is kiszámíthatatlanok...99%-ban megbízok benne... Posted Image

#60 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 19:29

Hasznos farkasok!Ez a cikk címe. Az oldal alján több érdekes link is van.http://www.zoldmagaz...so/farkas5.html

#61 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 23. - 20:50

Találtam egy cikket a farkasokról:http://www.geographi...p...v=1&id=4257Ezenkívül megváltoztatom a topic nevét ,mert így kibõvül a téma.

#62 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 18:33

elég régi topic, gondoltam hozzáteszek egy-két dolgot.

az eltén lefolyt kísérletnek az lett a vége, ha emlékeim nem csalnak, hogy a farkasok rezervátumba kerültek (nem a medvésbe!), és boldogan élnek. mivel emberhez szoktak, és úgy egyébként nem vadak az emberekkel, Európában egy csomó reklámfilmet velük forgattak, a régi pótmamák/papák segítségével persze. a nox zenekar egyik klipjében is õk vannak.

ezektõl eltekintve a farkas még mindig nem kutya. napjainkban szerencsére (persze ez nézõpont kérdése) egyre több van belõlük. olyannyira, hogy Szlovákiában, Lengyelországban, és a skandináv országokban nem gyõzik õket visszaszorítani az erdõkbe, bejárnak a falvakba kukázni, megesznek pár gazdaági állatot, meg úgy általában jelen vannak az emberlakta területeken. (Mo-on viszonylag fix populáció van jelen a Zemplénben, ill. a Bükkben is egyre több nyomot találnak.)

amiért régebben csak nagyon ritka volt a farkas ember elleni támadása, annak az oka, hogy 19.-20. sz. fordulóján rengeteg egyedet kilõttek, fõként azokat, amelyek nem féltek az embertõl. így a túlélõk közül azok maradtak meg, amelyek tartottak tõle, ez öröklõdött tovább.

a medvés mûsorral egy idõben ment egy másik film is, azt hiszem a ng-on: egy amerikai pasiról szólt, aki egy vadasparkban szinte tényleg együtt élt pár (3-4?) timber-farkassal. érdekes, és tanulságos film/cikk.

errõl meg felesleges vitatkozni, hogy lehet-e farkast tartani otthon: ha lehetne, azt az elte kutatása bizonyította volna. a másik pedig: érdemes beszélni hibridtartókkal (saarloosi farkaskutya, csehszlovák farkaseb), hogy mennyire nehéz a tartása ezeknek az állatoknak. pedig bennük csak 25-30% körül mozog a farkasvér aránya.
én is imádom ezeket a fajtákat, de biztos, hogy nem tartanék, max, ha "remeteként" tudnék élni, hogy a "kutyának" is biztosíthassam a szükségleteit.
Posted Image

Edited by Timsili, 2010 január 13. - 18:36.


#63 masai

masai

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 182 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 21:47

Ha valakit érdekel az ELTE kutatása, akkor nézze meg a Farkaslesen címû filmet, ami errõl szól. A kutatás eredménye nagyjából az lett, hogy a farkasokkal egyre nehezebb volt bánni, és a farkas NEM szelídíthetõ, SOHA nem lesz olyan, mint egy kutya. Ez miért meglepõ? A kutya evolúcióját ne akarjuk már egy generáció alatt véghezvinni... A farkasok valóban jól vannak, mind! De vadállatok, és saját pótmamájuknak is oda kell figyelni, amikor látogatja õket. Amúgy szociális problémákkal küzdenek, hiszen falkaállatok, akik nem falkában nevelkedtek. Sajnos nem volt részem a nevelésben, de akkor kezdem az ELTE-n, amikor a projekt is kezdõdött, és találkoztam a picikkel, sõt Kutatók éjszakáján alkalom volt megsimogatni is az egyik, akkor már felnõtt egyedet. Kutyákról bõvebben, és pontosabb infókat is az Etológián szerezhettek.

#64 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 22:37

Nos gyorsan végig futotam a topikot, úgy jó 15 évvel ezelõtt volt egy egész fehérfarkas falka magyarországon, "szelídek". Mivel a hatóságok nem tudtak mit kezdeni a dologgal egy igen neves kutyamenhely mellé telepítették a falkát, volt szerencsém többször is meglátogatni õket. Bizonyos egyedek a kerítés mellé jöttek és nyüsszögve igyekeztek kikuncsorogni a vakarászást ( ez lehetetlen volt a dupla, és villanypásztoros kerítés miatt) , s voltak akik azonnal farokbehúzva farkasmód viselkedtek. Rengeteget olvastam ezekrõl a csodálatos jószágokról, mert a kedvenceim. Olvastam komoly könyveket szabadban nevelt, de ember kapcsolatú falkákkal és azok megfigyeléseirõl. Az eddigi tapasztalataim alapján én senkinek nem javaslom farkaskölyök nevelését. Nagyon komoly etológiai felkészülést igényel. Még azt sem javaslom, hogy vélvér, vagy negyedvér farkast vigyen haza (csehszlovák farkaskutya http://images.google...ed=0CBAQsAQwAA) mert egyáltalán nem úgy viselkedik mint egy kutya! Napokat tudnék beszélni a témáról, de most ennyi idõm van!

#65 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 7:10

A farkas az emberiség fejlõdése folyamán az ember ellenfele volt, mivel az ember a igényei és létszámának növekedése miatt egyre jobban csökkentette a farkasok életterét, ritkította a zsákmányállat állományát. Így a farkasok az életterükbe települt, könnyebb zsákmánynak számító „háziállatokra” is rákaptak. A vadállatok alapból tartanak a saját közegükben idegenként viselkedõ embertõl, ha van rá módjuk, kitérnek. A farkas falkában egyszerû, de nagyon szigorú szabályok uralkodnak. Amelyik egyed ezt nem tartja be, azt kitaszítják, erõszakkal eltávolítják. Alapvetõ, hogy a alfa szaporodhat. A falka nagysága függ a zsákmányállat nagyságától. A kutya háziasított állat. Egy vadállatot lehet megszelídíteni, de háziasítására nem elég egy ember élete. Ismereteim szerint a farkaskölyköket kb. négy hónapos korukig lehet könnyen, kutyaként tartani, késõbb már kiütköznek a vadállat vonásai. A medvéknek nincs igazán mimikájuk, ezért nehezebb a viselkedésüket kiszámítani.

#66 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 8:02

a medvés mûsorral egy idõben ment egy másik film is, azt hiszem a ng-on: egy amerikai pasiról szólt, aki egy vadasparkban szinte tényleg együtt élt pár (3-4?) timber-farkassal. érdekes, és tanulságos film/cikk.


Errõl hallottam, és szívesen megnézném. Vajon le lehet tölteni valahonnan? Mi lehetett a címe?

Edited by hitetlen, 2010 január 14. - 8:03.


#67 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 10:25

http://www.mommo.hu/...KASEMBER___Best

még majd szétnézek, most hirtelen csak ezt találtam. Shaun Ellis a neve.

hoppá, közben találtam egy német pasit is

http://www.mno.hu/portal/256245

Edited by Timsili, 2010 január 14. - 10:31.


#68 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 18. - 22:39

Nos gyorsan végig futotam a topikot, úgy jó 15 évvel ezelõtt volt egy egész fehérfarkas falka magyarországon, "szelídek". Mivel a hatóságok nem tudtak mit kezdeni a dologgal egy igen neves kutyamenhely mellé telepítették a falkát, volt szerencsém többször is meglátogatni õket. Bizonyos egyedek a kerítés mellé jöttek és nyüsszögve igyekeztek kikuncsorogni a vakarászást ...


Nem úgy értelmezendõ, hogy ez a farkasfalka szabadon kódorgott M.o.-on.
A farkasokat jó 20 éve Fischl Frigyes "szerezte" be, Õ kutyakiképzõ volt, fõleg németjuhákkal foglalkozott, versenyzett. Mivel érdekelte a kutyarokon viselkedése, az akkori lakótelepi lakásában kezdte el nevelni szopós koruktól az X (talán 6-8? nem emlékszem) darabszámú farkasfalkát (amit a szomszédai nem néztek túl jó szemmel :D ). Ahogy a farkasok cseperedtek, Frici eladta a házat, és kiköltözött a farkasokkal, próbálta õket kutyához hasonlóan képezni is, persze nem sok sikerrel. Gondolom, akik komolyabban kapcsolatba kerültek Fircivel, azok voltak a "szelidebbek"akiket Csikasz majdnem megsimogatott.
Az egészbõl lett könyv is, nem tudom belinkelni, de a címe : Barátom, a farkas. (Fischl Frigyes)

#69 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 19. - 19:21

Igen õ az és meg is van a könyve, nagyon jóóó és tanúlságos!

#70 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 22. - 20:12

http://www.youtube.c...feature=related

#71 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 22. - 21:02

Gyönyörûségesek..... nagyon jól összevágott volt ez a kisfilm. hát, álmaink "kutyája"... :D :)

#72 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 22. - 21:06

Hozzám nagyon közel állanak, hisz a nevem is ez!

#73 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 17. - 12:35

Zoltán, a Farkasember 1x01



#74 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 2. - 21:39

http://index.hu/tudo...gy_hanem_ketto/

 

és vajon egymással kereszteződhetnek? 



#75 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 18. - 8:34

Farkaskölykök vannak a Bükkben



#76 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 18. - 20:14

Gyönyörűek! Ennek ellenére nem bánom, hogy erre mifelénk csak róka van meg idább-odább kóbor kutya.



#77 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 19. - 6:52

Ha elég nagy az életterük és vadnak születtek (nem szoktak emberhez), akkor nem nagyon találkozná velük, kerülik az ember közelségét.



#78 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2021 január 13. - 20:43

https://index.hu/min...spuszi_a_hoban/

36170037_89ec0af62472c9756c236d1a7f74f06



#79 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2021 március 29. - 7:19

:)

https://index.hu/min...asok-vonyitani/



#80 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2021 június 18. - 21:25

https://index.hu/tud...gia-tarsadalom/

A domináns viselkedés szerepe a hierarchiában nemcsak a kutyakiképzésbe, de a populáris kultúra vulgárpszichológiájába és a politikai kommunikációba is beépült. Most kezd kiderülni, hogy félreértés az egész.