Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Galambok, a szabdság jelképei


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
53 válasz a témához

#1 lusitiano

lusitiano

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 122 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 6. - 11:10

Nekem vannak otthon tavasz óta King galambjaim de még sohasem keltettek tojást, pedig a nyáron egy jópárszor elültek de mindig bezápult vagy a fióka nem tudott kimászni és belefulladt a tojásba. Jó lenne ha lenne itt valaki aki szakértõ a galambtartás terén ( fõleg a nagytestûeknél ) és tudna nekem segíteni abban, hogy hogyan szaporítsam õket.

#2 lusitiano

lusitiano

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 122 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 6. - 15:47

Szóval nem tart senki galambot???

#3 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 10. - 18:59

Ha nem is galambot, nekem régebben voltak kacagó gerléim, nagyon szelídek voltak imádtam õket, jópofák, ahogy nevetnek. Azok bezzeg szaporodtak! Volt egy jó nagy kalitkájuk, volt úgy hogy 11-en voltak benne! Volt vadszínû, meg hófehér is. Igazán szépek a galambok és a gerlék is! Melyik az a king? Valami kerengõféle? Én igy megjegyezni csak a pávagalambot és a nagy húsgalambot tudom, azok szembetûnõek. Posted Image

#4 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 11. - 10:19

Egyszer az öcsém hazahozott a nyári táborból két tenyészgalambot (egy vásáron vette õket). Nagy gondosan helyet is csináltam nekik a padláson.Három nap múlva megszöktek. Hogy csinálták, máig is rejtély... Remélem, így jobb lett a sorsuk és most is pompásan érzik magukat. :D

#5 lusitiano

lusitiano

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 122 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 13. - 9:50

A Kingek pontosan húsgalambok és nem igazán tudnak repülni. Hatalmasra megnõnek majdnem mint egy kisméretû csirke. Nagyon aranyosak mert olyan büszkén lépkednek és olyan kis pufikák. Most 6db-om van ebbõl 3 bak és 3 tojó és egész nyáron tojtak, egy pár volt, ogy 4-5 ször is egymás után de a kisgalambok sehogyan sem akartak kikelni. Pedig amikor már majdnem ott volt az ideje, hogy kibújjon meg is törte a tojást a kisgalamb, de másnap holtan szedtem ki belõle. Valahogy belefulladnak de nem tudom, hogy miért. Egyébként nem olcsó galambok mert egy vásárban vettem õket ahol átlagosan 2000,-Ft/db körül voltak.

#6 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 18. - 13:01

Ha legközelebb is látod, hogy már bújnának ki, próbálj nekik segíteni feltörni a tojást, hátha úgy sikerül.

#7 kichy

kichy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 24. - 2:15

lusitiano:egy kerdes!Nem testverek veletlenul?Nalam ugyanez a helyzet a rezgo pavakkal.Akitol hoztuk, nagy galambasz. Azt mondta, hogy ez lehet a baj. Probalj meg uj himet es tojot hozni es azokat osszhazasitani.Amugy merre laksz?En most akarok Kingeket hozni.Jelenleg a pavak meg kacago gerlek vannak.Azok telleg gomba mod szaporodnak!A pavak megint tojni fognak.Mar lemondtam, hogy lesz fioka.Pedig mind a ketto szepen ul!De vagy bezapul vagy befullad a kicsi... :( Talan most az egyszer sikerul...Udv:kichy

#8 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 7. - 15:01

Angol pörgõ galambok eladók . Érd:magán

#9 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 7. - 15:35

Helló! Na megmutatom ezt este a páromnak, a 100 galambunkból hála az égnek már csak kb 30 db van, de a pörgõtöl a kingig, a mondaintól a strasszerig bezárólag minden volt. Legutóbb magyaróriás és bögyös volt az udvarban a millió posta mellett. Most csak posták, kacagógerlék és gyémántgalambok vannak a háznál. Nekünk sem költöttek a kingek azt tudom, bár én imádtam õket, egész nap egymást csókolgatták, piszkálgatták. Ha lett volna karjuk egész nap simogatták volna egymást. Költeni azonban itt sem költötték ki a tojásokat. Megkérdezem este mi volt az oka. Ja most van két valami furcsa másszínû posta párunk. Megérdeklõdöm õk micsodák lennének.

#10 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 7. - 15:54

Egy kis segítség Kingekhez
http://www.haziallat...ztese-152/1439/

#11 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 7. - 20:37

Na, elõször is az angol pörgõ az milyen? A gugli sem nyom ki rá semmit. Képeket kérhetnénk? Az itteni furcsa színû pár az strasszer keverék. Nem csúnyák, csinálok képet ha sikerül elkapnom õket. A kingrõl. Azért kicsit kisebb mint a csirke. Ha nem kikelõs akkor beltenyészet is lehet. De sokat számít hogyan tartod. Szabadon vagy bezárva. Lehet még hogy rosszul üli. Nem tölt eleget a tojáson, vagy az ellenkezõje túl sokat. Nem forgatja rendesen stb. Ha lenne dajkagalambod, akkor meglátható lenne tényleg a tenyészettel vagy a galamb hozzáállásával van-e problémád. A dajkagalamb alá beteszik a kikelnikívánatos tojást. Érdemes jól költõ bevált galambot használni. De megcserélheted a párokat, lehet úgy már jól költenek. Sok bíbelõdés van vele. Annyit még tudni kell a Kingrõl, hogy hajlamos agyonverni a saját fiókáját is. Ez a strasszerra is jellemzõ. Ha meg örökké tojnak az sem nagyon jó, kellene pihenniük is. Ha kiveszed a tojást újrapárosodnak és újratojik. Nálunk ezt úgy oldjuk meg, hogy a letojt tojásokat még frissiben összerázzuk. Aztán vissza. Hadd õrizgesse.

#12 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 7. - 20:58

Angol põrgõ=birminghami pergõ
http://orsopergomode...ndenkilapja.hu/

#13 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 18:17

Hát ez ugyan nem az angol pörgõ . Mi tenyésztõtõl vettük õket , és egyáltalán nem így néznek ki . Gyönyörû nyakuk és farkuk van , majd hozok friss képeket. ( hasonlók egy pávához , de komolyan :D )

#14 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 19:43

Angolpõrgõ egy van, a Birminghami.
Pörögni, avagy peregni nem ugyanaz.
Amit említesz az a Debreceni , vagy a Kolozsvári pergõ.
Debreceninek végig tollas a lába, az ujjak is, a Kolozsvárinak a lába végig csupasz.
Rengeteg színváltozatban tenyésztik, e szempontból a nehezebbek:
Babosok és a háromszínû ( tricolor )
Babosok: fehér alapszínen bab alakú, méretû foltok az egész toll felületen.
Háromszínûek: a törzs krémsárgától mandulabarnáig változó alapszínén, valamint a
világos evezõtollakon fekete-, a derékon és a kormánytollakon kék babozással.
Zsírmirigy hiányában a farok tollak száma többletet mutat az õsalakhoz képest ( 12 )
akár 20-22 is lehet, az átlagos 16-18
Faroktollait 45 fokban tartja, vállszélességben kitárva.
Szárnyevezõit ez alatt tartja, mint huszár a kardját.
A „tenyésztõt ?” meg tiszteltetem.
http://amacspigeon.a...4965/index.html

Edited by froclee, 2010 március 8. - 20:22.


#15 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 21:13

GYulám pörgõ galambokat keresne most.
Szépek ezek a Debreceniek is.
http://magyarbegyes.extra.hu/home.html
Legutóbb ilyeneket cseréltünk gyémántgalambokra. Gyönyörûek, de egyszerûen nem voltak hajlandóak kijönni az ólból sétálgatni, ezért mentek tovább.

#16 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 21:51

Röpmodoruk szerint:

Falkarepülõk: pl. budapesti magasröptû keringõ
Szólószállók: pl. angol tippler
Bukó és pergõ galambok: pl. székesfehérvári bukó, debreceni pergõ
vagy
Gyors (denevér-) röpmodorú fajták: pl. budapesti magasröptû keringõ
Lassú (lebegõ-) röpmodorú fajták: pl. szegedi keringõ

pörgõ galambot csak zsákban, fej felett forgatva tudok elképzelni

#17 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 22:24

Megnéztem a Debrecenit , de nem ilyen , a másikról nem találtam képet. Hozok képet és megállíptjátok mi féle.. :eek:

#18 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 9. - 7:28

Hát pörgõ amelyik lefelé pörögve száll. Na nem a puskagolyótól, hanem mert így tenyésztették, erre szelektálták. Már volt nálunk ilyen, de ne kérdezd miféle, Gyulám már a lovaknál ténykedik nem tudom megmondani. Magasra fölment, kivált a többitõl és szépen jött lefelé. Mifelénk pörgõ galamboknak hívják ezeket, sõt nem csak felénk, az alföldrõl így érkeztek pörgõként. Kistestû barna galambok. Ahogy a szavak is tájegységenként mást jelentenek csintalan Egerben pajkos, játékos, itt meg undorító a jelentése pedig alig pár km választja el a két helységet. Fantázia, fantázia kérem. Bár õszintén megvallom napi szinten jár hozzánk egy galambász ölyv. A piszokja még a kacagókat is megtizedelte a kalitkákban az istálló falán. Letépi a fejüket. Reggel már látom ahogy hajnalban szépen bekészülõdik, fölül a kert fölé a fák közé és várja szépen amíg kiengedjük a reggelit. Hétvégén még délben is meglátogatott, gyönyörû madár. Sõt, volt olyan is, hogy söpörtem az udvart, és elõttem lecsapott egy mondain galambunkra. Valószínû ugyanúgy meglepõdött mint én. A söprûvel kapott, így otthagyta szegény galambunkat.

#19 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 9. - 16:26

Jól elkanyarodtunk az eredeti témától. A közhiedelemmel ellenkezõleg (szelídség, béke, szerelem jelképe) a galamb a legkrakélerebb,kötözködõbb, marakodóbb lény a sárgolyón. A hústipusú madaraknál fokozottan érvényes e megállapítás, mert a tenyész cél a minél nagyobb tömeg volt, más tulajdonságokat háttérbe szorítva. Amennyiben sikeresen akarjuk szaporítani, a gazdaságosságot is figyelembe véve,sok feltételnek kell megfelelni. Tenyészpárok kiválasztásánál törekedjünk a fajtajelleget formájában, színében hozó, standardnak megfelelõ súlyú, nem rokon egyedek párosítására. Elhelyezés: Nagyüzemi megoldás a ketreces tartás,mikor is kb. 2 négyzetméteres, kb 60 centi magas zárt ketrecbe tenyészpárokat helyeznek, így zavarás nélkül tudják nevelni a fiókákat. Háztájiban elõnyösebb a költõszekrény alkalmazása, nem kell külön, egyenként etetni, itatni, gyógyszerezni, stb. költõszekrény egy fiókjának mérete akkora legyen, hogy kényelmesen tudjon mozogni az éppen fészken levõ (a hím is költ ) és még az anyányira nõtt fiókák se tapossák. Kingek számára, testméretüket figyelembe véve 60X60X60 a minimális méret, melyet a vízszintes felénél polccal elválasztunk. Ez a polc 40 centi mély legyen. Ráccsal, csirkedróttal lezárjuk, oly módon,hogy akkora nyílást hagyunk rajta, amin kényelmesen tudnak ki-be közlekedni. A fiók alsó élével egy síkban leszállónak min 15-20 centi szélesen deszkát szerelünk, az idegen behatolást megelõzendõ ezen fog õrködni peckesen a hím. A csaták így átevõdnek ide, a fészekben, tojásokban nem esik kár. A galambfajták rossz fészeképítõk, így nem elég két téglát a sarokba vetni nekik fészkelõhely gyanánt. Fészektányért érdemes beszerezni, de készíteni sem nagy macera, egy sablon, némi gipsz, perlit kell hozzá. Fészeképítéshez biztosítani kell nekik az anyagot, sokan csíkokra vágott papírt alkalmaznak, de ez beleragad a lábukon lévõ szennyezõdésbe és kirántják vele a tojást. Hosszú tûlevelû fák lehullott lombja, az akác levélnyele kiválló erre a célra. Takarmányozásnál ügyelünk arra, nagyobb a fehérje igényük a baromfiaknál, borsó, bab, bükköny, csillagfürt stb mindig legyen a kosztjukban. Sokkal több féle magot képesek károsodás nélkül fogyasztani mint a tyúkfélék, ha csõrükbe fér, még a tölgymakk sem árt nekik, jó ízüen elfogyasztják. Amennyiben zárt, közvetlen napsütéstõl mentes a helyük vitamin pótlásra szükségük van. Takarmánymész állandó jelleggel legyen tálalva, különben lágy, vékonyhéjú, sérülékeny lesz a tojás, a kelési eredmény is jóval rosszabb.

Edited by froclee, 2010 március 9. - 16:36.


#20 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 9. - 19:23

Miért tértünk volna el a témától? Ha jól olvasom itt a galambokról lesz szó. Csak egy kérdéssel kezdtünk. Egyébként GYulám annyira galambõrült, hogy az óriási kutyaól, amiben a tenyészkomondorja lakott annó átalakítva madárházzá a nagytestûeknek. Erre mondta egy ismerõs srác hogy súlyos, nálunk még a kutyaólban is galambok laknak. :D

#21 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 9. - 21:15

Froclee - most vettem 3 galambot ( egy mán meglépet, a pulyka miatt). Nagyon szakszerûen választottem - amelyik szép! Nagyapámnak évekig voltak, most ezek a probaállatok, kibírnak e engem, ha igen akkor szeretnék étkezési célra többet, hogy legyen szaporulat! Persze az nem baj ha szépek, tehát minden tanács jól jön, no meg majd sokat olvasok is hozzá!

#22 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 9. - 21:24

Meglépett, naná, a pulyka ritkán jön be nekik.
A galamb egyedül olyan, mint lovas ló nélkül, magányos, de nagyon.
Elment párt keresni, hiszen jön a tavasz.
Kutyaól helyett néhány jó tanács: http://www.lenyelhiu....eoldal.hucwgfw

Edited by froclee, 2010 március 9. - 21:36.


#23 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 10. - 15:54

Miért tértünk volna el a témától? Ha jól olvasom itt a galambokról lesz szó. Csak egy kérdéssel kezdtünk.
Egyébként GYulám annyira galambõrült, hogy az óriási kutyaól, amiben a tenyészkomondorja lakott annó átalakítva madárházzá a nagytestûeknek. Erre mondta egy ismerõs srác hogy súlyos, nálunk még a kutyaólban is galambok laknak. :D


:hu: :D


Nekünk is alig férnek .. már eldobáljuk a tojásokat , mert annyi van .

Edited by KisbérisDíjlovas, 2010 március 10. - 15:53.


#24 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 10. - 18:49

Ha eldobod a tojást, újra költ. Ha letojt, rázzátok össze a tojást és azt rakjátok vissza. Hadd pihenjen rajta. Kissé morbidnak tûnik, de ha nem találja ismét párzik és költ, ez meg kimeríti a galambokat minden téren. A galambász ölyvet elküldöm postán. Tuti megoldja a problémátokat.

#25 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 10. - 20:32

Hát könyörgöm, két fiú és két leány vót...fogtam egyet az összel és ahhoz vettem a hármat, így lettek õk négyen...a pulyka miatt ( ami ma már a mélyhûtõben vacog) már megint páratlanul vannak! :( Most megint vehetek egy leányt!

#26 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 10. - 20:41

Ha eldobod a tojást, újra költ. Ha letojt, rázzátok össze a tojást és azt rakjátok vissza. Hadd pihenjen rajta. Kissé morbidnak tûnik, de ha nem találja ismét párzik és költ, ez meg kimeríti a galambokat minden téren. A galambász ölyvet elküldöm postán. Tuti megoldja a problémátokat.



Köszi :)

#27 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 10. - 22:45

Na hoztam egyenlõre 2 képet .... holnap még hozok , közelebbieket is stb .
Van videó is róluk , csak mire azt feltöltöm 1nap ... :rolleyes:

Kép 1

Kép :)

#28 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 11. - 20:34

Az elsõ fotón egy Pávára hajazó madarat látunk, ha tollas a lába akkor Magyar Páva, ha sima Angol. A kínai Páva nem dõl hátra. Az ereszcsatornán középtájt egy fésûs egyedet láthatunk, mely a Kiskunfélegyházi sajátossága. Mellette jobbról egy (fejforma szerint) Kecskeméti keringõre emlékeztetõ madarat láthatunk. Szép állomány, de vegyes, fajtába nem sorolható.

Edited by froclee, 2010 március 11. - 21:04.


#29 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 11. - 20:39

Froclee - szerinted étkezési célra milyen fajtát érdemes tartani? Amit olvastam a texán és king lehet alkalmas.

#30 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 11. - 20:52

A teljesség igénye nélkül: Óriás posta, King,Texán, Corneau, Lengyel Hiúz, Koburgi pacsirta,Florentini, magyar tyúktarka, Strasszer,Magyar óriás, Római, Máltai, Mondain, Montauban, Magyar autoszex tyúkgalamb. A fajta választásnál több szempontot figyelembe kell venni, az intenzív fajták már szinte röpképtelenek, így zárt tartást igényelnek. Vannak fajták melyek kirepülve a határban beszerzik élelmük javát, ezek tarthatók padláson is.

Edited by froclee, 2010 március 11. - 21:02.


#31 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 12. - 19:02

http://hu.wikipedia....wiki/Házigalamb

http://mek.niif.hu/0.../html/1335.html

#32 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 13. - 11:25

Az elsõ fotón egy Pávára hajazó madarat látunk, ha tollas a lába akkor Magyar Páva, ha sima Angol.
A kínai Páva nem dõl hátra.
Az ereszcsatornán középtájt egy fésûs egyedet láthatunk, mely a Kiskunfélegyházi sajátossága.
Mellette jobbról egy (fejforma szerint) Kecskeméti keringõre emlékeztetõ madarat láthatunk.
Szép állomány, de vegyes, fajtába nem sorolható.



Hozok még képeket , mindjárt .
Aztán várom a további véleményt. :kir:

#33 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 14. - 13:25

Várom a véleményeket :gm:

froclee egyébként egyik galambunk lába sem tollas. :(
1

2

3

4

Edited by KisbérisDíjlovas, 2010 március 14. - 13:23.


#34 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 15. - 9:12

Egy fotó álltal elkapott pillanatkép alapján nehéz végkövetkeztetéseket levonni.
1.kép:
Kézbe véve elrendeznénk a faroktollakat, középrõl kifelé, cserépszerûen fedjék egymást, szebb, zártabb látvány tárulna elénk. ( a nyitott farok hiba)
2.kép
Ugyanaz a madár, feltehetõen tojó, egy tipusában hasonló hímmel
http://static.fotoal..._022_224348.jpg
megfelelõ utódokat adna
3. kép
Van itt választék, szigorú szelekcióval ( beh' jó is töltve ) egységesebb állomány lenne.
4. kép
Valaha begyes galamb is megfordult a portán, ez a madár még annak a következménye
( hosszú szárnyevezõ tollak , melyet a faroktollakon pihentet , hiba )
Egy pávának, bármely irányból szemléljük, kikell töltenie egy képzeletbeli kört.
http://www.csabapal....ar&nyelv=magyar

#35 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 15. - 11:05

:huh: :)

#36 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 15. - 19:27

Köszönöm! Egy pár texan mar van, meg nehány nígyobb posta, de nem hinném, hogy óriás. Majd még keresgélek! Már a helyüket is kitaláltam, de ki kel alakítani, galambbiztosra!

#37 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 15. - 19:46

Posta mehet a padlásra, Texánnak a földszinten elhelyezett madárház röpdével, ideálisabb. Lényeg, ne keveredjenek, mindkét állománynak kárára válik.

#38 Broller

Broller

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 25. - 17:58

Na, elõször is az angol pörgõ az milyen? A gugli sem nyom ki rá semmit. Képeket kérhetnénk?
Az itteni furcsa színû pár az strasszer keverék. Nem csúnyák, csinálok képet ha sikerül elkapnom õket.
A kingrõl. Azért kicsit kisebb mint a csirke. Ha nem kikelõs akkor beltenyészet is lehet. De sokat számít hogyan tartod. Szabadon vagy bezárva. Lehet még hogy rosszul üli. Nem tölt eleget a tojáson, vagy az ellenkezõje túl sokat. Nem forgatja rendesen stb. Ha lenne dajkagalambod, akkor meglátható lenne tényleg a tenyészettel vagy a galamb hozzáállásával van-e problémád. A dajkagalamb alá beteszik a kikelnikívánatos tojást. Érdemes jól költõ bevált galambot használni. De megcserélheted a párokat, lehet úgy már jól költenek. Sok bíbelõdés van vele.
Annyit még tudni kell a Kingrõl, hogy hajlamos agyonverni a saját fiókáját is. Ez a strasszerra is jellemzõ.
Ha meg örökké tojnak az sem nagyon jó, kellene pihenniük is. Ha kiveszed a tojást újrapárosodnak és újratojik. Nálunk ezt úgy oldjuk meg, hogy a letojt tojásokat még frissiben összerázzuk. Aztán vissza. Hadd õrizgesse.


Szia,

Ha valóban pergõ galambot szeretnél, akkor a birminghami pergõt tudom javasolni (egyébként olyan nincs, hogy angol pörgõ, e fajta angol kitenyésztésû, de a tisztességes neve birminghami pergõ).
A mai pergõ fajták közül az egyetlen, amely napjainkra is megõrizte kivételes és szemet gyönyörködtetõ légi játékát a pergést. Csapatrepülõ fajta, 15-20 galamb repül egy falkában és olykor 5-10-15 galab pereg azonos pillanatban hátrafelé több méteren keresztül, hogy aztán hirtelen fékezéssel szakítsák meg ezt a fejvesztett és lélegzetelállító akrobatikus produkciót, majd ismét sima szállással közösen folytassák csapatrepülésüket a következõ attrakcióig. Az említett "elõadásra" csak a kizárólag e tulajdonságra nemesített és ezt szemelõtt tartva szelektált, legkiválóbb röpcsapatok képesek.

Néhány videó itt:

http://birminghamrol...eb.hu/video.htm

Üdv: FL

#39 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 6. - 12:06

Posted Image

#40 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 11. - 1:21

Kedves galambosok! HELP-HELP A mai estém, igazán szórakoztató és galambos volt: Nekem nincs túl sok ismeretem a galambokbol de ma majdnem elgázoltam egyet kocsival. kiszalltam és lógott az egyik szárnya és elég gyengének tûnt (elsõre megfogtam). Megsajnáltam, gondolam pár napig etetem aztán elengedem ha megerõsödött mert jelenleg az elsõ kocsi csapja el állapotban van. Ezért a galambot az anyós ülésnél lévõ szõnyegre tettem, mivel ugysem mozgott szerencsétlen túl sokat. (egyedül voltam). Igen ám de mire hazaértem eltûnt a galamb. Mint kiderult a kocsiknak az anyós ülés lábrészénél van egy lyuk ami kb 15cm átmérõjû és különbözõ helyekre vezet a kocsi belsejében. Na kész, mondom ez megfõtt, vagy kiesett vagy megöltem vagy egyéb minden lejátszódott már a szemem elõtt miközben próbáltam megtudni hová tûnt. Azon tûnõdtem ki segíthetne rajtam igy éjjel fél 1 kor... Amikor beugrott az autómentõ. Na tudakozó, hívás, hülyének nézés így sorrendben..:-)) De fél óra alatt kiért egy uriember aki kozolte h õ nem igazán hiszi h tudna segíteni. Na vizlever, képek megint elõttem h szerencsétlen elpusztul és még dögszag is lesz a kocsimban hetekig..Na könyörgés a szerelõnek h találjon ki vmit. Szerelõm utolsó próba gyanánt lesoperálta a kesztyûtartót aminek a helyén ott üldögélt vele szemben a galambom:-)) Na a galambom eszmei értéke innentõl 10.600Ft-os értékre emelkedett:-)) És gazdagodtam egy autóklub tagsággal:-) De ennek ellenére nagyon örülök, hogy elõkerült ez a szerencsétlen törött szárnyú galamb. Most már csak némi segítségre lenne szükségem: Mit eszik? Összeforr a szárnya? Mit kéne adni neki? Orvoshoz elvigyem? Mennyi idõ ált amíg erõrekap?(hogy elengedhessem) (Gondolom most sokan azt írják majd h ez csak egy utcai szürke koszos galamb és van belõle ezer utánpótlás. Én is tudom. De megsajnáltam, így alakult:-)) Köszi a segítséget A.