Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

SOS! SEGÍTSÉGKÉRÉS


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
163 válasz a témához

#121 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 20. - 15:27

Légycsapkodás, fõtt tojássárgája, túró, itatás cseppentõvel (lehet turbózni pl. Béres-cseppel). Ha felidézem idevágó emlékeimet és genyó akarok lenni, akkor azt mondom, hogy jó szórakozást, egyébként meg nagy drukk. :ang:

#122 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 20. - 17:31

A drukkot, a menüsort és a telefont is köszönjük!!! :) Háromkor találtam és még mindig él :kocc: ! Nagyon ügyesen tornázik és nyel, ha nagyon akarja tartja a fejét és a vízzel semmi gond, de az utolsó muslicát nem nyelte le. Most rápihenünk. Egy bögrében van meleg víz, ebben van egy kisebb pohár és ebben lakik õ a zokni fészkében. Nagyon dizájnos. Kap egy kis pihenõt és remélem lenyeli azt a szerencsétlent és nem tartogatja tovább a szájában, azért ez már az õ harca Ha együtt nézzük a napfelkeltét, akkor nyert ügyünk van. Remélem

Edited by Lótuszvirág, 2011 április 20. - 17:34.


#123 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 21. - 20:59

Lótusz, drukkolok!

#124 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 22. - 6:34

A drukkot, a menüsort és a telefont is köszönjük!!! :)
Háromkor találtam és még mindig él :kocc: ! Nagyon ügyesen tornázik és nyel, ha nagyon akarja tartja a fejét és a vízzel semmi gond, de az utolsó muslicát nem nyelte le. Most rápihenünk. Egy bögrében van meleg víz, ebben van egy kisebb pohár és ebben lakik õ a zokni fészkében. Nagyon dizájnos. Kap egy kis pihenõt és remélem lenyeli azt a szerencsétlent és nem tartogatja tovább a szájában, azért ez már az õ harca
Ha együtt nézzük a napfelkeltét, akkor nyert ügyünk van. Remélem

?

#125 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 22. - 7:47

Nem sikerült sajnos. Szerdán du 3 órakor találtam és csütörtökön késõ délelõtt aludt el szegényke. De igazi hõs volt! Minden etetésnél ügyesen legyûrte a kaját és kétszer csipogott is nekem. Sosem fog kiderülni milyen madárka volt, de nagyon megszerettem a kis átlátszó Csipimet. Igazából lehet már attól a huppanástól lett valami visszafordíthatatlan sérülése, hogy kiesett a fészekbõl (ahol találtam ott 20 m-es körzetben nincs esély sem fészekre..). De nagyon büszke vagyok rá, hogy nem adta fel és végig mocorgott, tornázott, ügyesen tátogott :ang: Rosinanténak pedig nagy köszi, hogy drukkolt, azért csak jó dolog na, hogy ha találok egy fél fürjtojásnyi kismadarat, van kit felhívni, hogy mi legyen vele. És persze nektek is lányok!! Viszont már egész belerázódtam a dolgokba, ha lesz következõ fióka, akkor már rutinosabban állok a felnevelési kísérlethez :)

Edited by Lótuszvirág, 2011 április 22. - 7:48.


#126 kirlin

kirlin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 527 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 27. - 21:31

http://www.hirado.hu...aval_Bajan.aspx

ez történ ma reggelre nállunk :( én foglalkozok a kutyákkal(sárga pólós a videóban) esetleg,ha máshol is történt ilyen jellegû támadás kérem írjon nekem

tünetek(halott állaton):habos nyáladzás,maguk alá ürítés merevség,nagyon gyors lefolyású



#127 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 15. - 22:05

Kedves fórumosok! A segítségeteket szeretném kérni. Van egy közönséges utcai galambom, nagyon jó fej szelíd és tanulékony. A helyzet az, hogy pár napja találtam az utcán miután majdnem elütöttem. El van törve a szárnya és valószínûleg nem jön már helyre neki. Volt állatorvosnál ezt leszámítva egészséges. Szeretnék neki gazdit találni, mert sajnos elengedni nem lehet a macskák miatt. Fizetném az ételét és az állatorvost és minden egyéb terhet ami vele kapcsolatos. Ha esetleg van valakinél hely, kertben, tanyán, erkélyen, bárhol ahol egy nagyobb ketrecben eléldegélhetne néha kiengedve kicsit vagy tud valaki jobb megoldást, kérem keressen itt, vagy tel: 0630 330 30 96 Nagyon hálás lennék ha tudna valaki segÍteni szegényen. Én lakásban lakom és már kb 4 napja kezelgetem szegéynyt, már csak 3 nap van hátra a gyógyszerezésébõl és szeretnék neki gazdit találni. Addigra már nem kell majd kezelni, csak pár szem szotyit adni neki és vizet, nagyon aranyos jászág de tényleg:-) Köszönöm, Andi

#128 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 16. - 12:03

Próbáltad a Noét megkérdezni? Mindig tele vannak, de egy ilyen lelkes állatbarátnak hátha tudnak segíteni.Fõként így, hogy az anyagi terhét vállalod :ang:

#129 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 17. - 8:35

SOS Segítségeteket kérem!!!
Egy ismerõsünk , hölgy , leszázalékolt, szociális körülményei miatt, Szombathelyen kapott szociális lakást. Hétfõn oda költözött kislányával. A hölgy dolgozik is , de nem tudott a gyereknek megfelelõ körülményeket biztosítani, télen már a bútorokat vágta össze hogy fûteni tudjon a gyerekének, hogy ne vegyék el tõle, most segítséget kapott egy fûtött, meleg vizes lakás személyében. De kutyáját nem tudta elhelyezni, az ott maradt Vasszilvágyon, nincs aki etesse, gondozza. Kedves, nagyon jó házõrzõ. Tegnap a hölgy agyvérzést kapott, így a kutya magára maradt teljesen. Akár ideiglenesen is befogadót keresünk neki.
Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Edited by Backnight, 2011 szeptember 17. - 8:36.


#130 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 17. - 12:32

Szia, esetleg próbáld meg a Tappancs állatotthont (Tatabánya) Õk nagyon kedvesek, és ha van hely segíteni fognak.. Reméljük a legjobbakat. Szállításban tudok segíteni A.

#131 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 17. - 20:08

VAn egy sürgösen gazdit keresõ 6 . hónapos kancacsikónk! Nem zsákbamacska, anyja hucul-konyik, apa Furioso Gyanus I. ...na nem én csináltam a pásrosítási tervet :) . Chippelve, útlevél folyamatban. A csikó nem lesz kicsike, egérfakó, nagyon aranyos, kedves, kezelhetõ, de nagyon szilaj. Most van leválasztás alatt, de kicsit nehezen viseli, már mindenérõl leszedte a plezúrt( alig két nap alatt) , most olyan kis ütött kopott. Teljesen makk egészséges, jó lábszerkezetû ( bár most épp kicsit bedagat az izülete a falramászástól) patái kemények. Remélhetõleg kinövi ezt az érzékenységét. Olyan gazdit keres akinek van másik lova, akivel együtt lehet, csak és kizárólag olyannak adom oda aki képeket küld a tartási körülményekrõl, a csikó szökõs. Megy a falon, kibujik, ha nem stabi a karám, vagy ha egyszerû villanypásztor szalagból van. Szinte mindennen átmegy, futóra rövid idõ alatt felraktuk. Kikötni kilehet, de cincálja maggát és nem nyugszik bele a fogságba, kicsit olyan mint egy vadnó. Telszám: 30 63 53 948 Tényleg S. O. S. a dolog!

#132 Dana

Dana

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 130 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 18. - 8:49



Teljesen makk egészséges, jó lábszerkezetû ( bár most épp kicsit bedagat az izülete a falramászástól)

kicsit olyan mint egy vadnó.



Akkor talán mégsem teljesen egészséges ez a vadnó :))))))

#133 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 18. - 17:12

Épületes hozzászólás, ezek szerint ha e gyereked eltaknyol a bicajjal és leveri a térdét akkor AIDS-es, nem vagy te rendõr? ;) Ma már lenyugodott a kicsike, tehát a valakit érdekel csak hívjon bátran!

#134 Dana

Dana

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 130 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 19. - 7:05

Nem aids-es de nem is ép! :P

#135 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 19. - 21:07

Ép csak egészséges, mire katona lesz begyógyúl :) .

#136 Dana

Dana

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 130 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 20. - 5:49

:kocc: Ahogy mondod! :)

#137 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 11. - 15:43

Sziasztok Anyukám sajnos nagyon megbetegedett, és így sajnos el kell ajándékoznunk az állatainkat, mivel én sajnos az iskola, és lakás lehetõségek miatt nem tudom gondozni õket. Életem egyik legnehezebb döntése, nagyon szeretem õket, ezért szeretném megtalálni nekik a lehetõ legmegfelelõbb helyet, kérlek ha tudtok bárkit bárhol, aki szeretné õket jelezzetek itt a fórumon, vagy a szeift.anna@freemail.hu, vagy a 0630/933-10-82 es telefonszámon. Az állatok: 2 db hófehér kismacska. Édes testvérek, a szemük zöld és sárga (vegyesen), nagyon aranyosak, szoba tiszták, kinti benti macskák. Kutyákat ismerik. Most lettek ivarérettek, a hét végén lesznek ivartalanítva. Együtt illetve külön is elvihetõek. Csak szeretõ embernek, ahol néha esetleg meglátogathatnánk õket. Képeket teszek fel amint tudok, vagy kérésre próbálok küldeni. Elõre is köszönöm

#138 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 23. - 14:45

Sziasztok!
Ma (2011.10.23) 12-13 óra fele elütöttek egy kutyát a 18. kerületben az Üllõi út 809/A elõtt. Fekete bõr nyakörv volt rajta, biléta nélkül. Hirtelen más lehetõség híján a a rendõrök bevitették az Illatos útra. Abban a reményben rakom fel ide is, hogy hátha esetleg valakinek ismerõs, valaki keresi õt!

(igyekeztem a kevésbé véres oldalát lefotózni, a pofája bal oldalt felszakadt, az vérzett eléggé + lehet, hogy voltak belsõ sérülései is)

Posted Image

#139 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 23. - 19:35

Szegény kutty... :( ha rendõrök ott voltak, akkor tört a kocsi is. Akkor pedig kérdés, hogy a kedves gazdi bevállalja-e a kutyát... ? :( (A Noé nem lett volna közelebb, mint az Illatos út? )

#140 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 23. - 21:08

Beszéltem Meggyessel, de sajnos nem tudtak mozgósítani senkit, a rendõrök meg közben már hívták az Illatost. Azért volt rossz, mert én így is munkaidõben kommandóztam ki befogni a kutyát, amikor láttam az irodából, hogy sokkosan ott ténfereg :( Ergo már ez is necces volt, nem mertem bevállalni, hogy elhurcolásszam szegényt :(

#141 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 24. - 11:59

Viszont ma örömmel hallottam, hogy visszakerült a kutyus a gazdájához :ang: :)

#142 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 28. - 9:43

Nagy macskások tanács kéne: tegnap a kerítésünkhöz készítettek egy cipõs dobozban egy 3 hetes körüli cicát.Szeme nyitva, de még kék, nagyon pici, most próbál mászni, pisilni sem tud még egyedül.Cukrozott tejet adtam neki fecskendõbõl, már úgy ahogy bemegy.vattával pisiltetni is tudom, egy éjszakát már túléltünk. Milyen mennyiségû tejet ihat? 5ml körül már nagyon nagyra nõ a pocija, nem akarom túltömni frown.gif Reggel a cukros tejet egy kis tejföllel sûrítettem, úgy is ízlett neki( bár inkább csak nyeli, én tömöm frown.gif ). Szóval mit adjak neki, és kb mennyit?

#143 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 28. - 11:33

cukrot ne ,sztem

#144 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 28. - 12:14

Köszi, találtam a neten egy árva kiscicás oldalt. 2,2 dl tejbe egy tojás, 2 ek méz, ezt kézmelegre, és naponta 8ml/25 g testtömeg.Most 220g, megmértem :D 6 óránként kéne egyen kb, addig nem bírja :D

#145 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 28. - 14:00

Kecsketejet nem tudsz szerezni? Emlékeim szerint a tehén tejet fel kell vizezni.... De volt már szó itt a fórumon errõl.

#146 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 21. - 17:36

Ideiglenes örökbefogadót keresnék a kutyáimnak. Pár hónapra kellene, viszont a dolog nagyon sürgõs. Anyu halála miatt 1 hét múlva el kell hoznom õket. 2 db térdig érõ keverékrõl van szó. Az egyik egy 9 éves szuka, labrador és fehér juhász keveréke, nagyon kedves, jó fej kutya. A Másik egy kb 7 éves fekete herélt. Õ ugatósabb, nagy mozgás igényû, de kezelhetõ. Az ellátásukat állom (kaja, orvos, minden ami csak kell) Csak én helyileg nem tudom még hova tenni õket. Kérlek bárkinek bármi ötlete van kérem jelezzen! Köszönöm

#147 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 1. - 17:02

Nagyon szépen kérek mindenkit, egy szavazattal támogassa Anitát. Rengeteget segít az állatok körül, most is nekik gyûjtene. Csak egy klikk naponta míg a verseny tart. Nagyon köszönöm.
http://tej.sparkreat...ions/view/21763

#148 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 7. - 8:39

Sziasztok! Keresnék olyan madárvédõ szervezetet, akik befogadnának egy félszárnyú kuvikot. :( Valami személyes ismeretség jó lenne, az sem ártana, ha eljönnének érte. A bagolymentõket már várom egy ideje, azóta már régen meggyógyult a bagoly amputált szárnya, eszik, vedlik, minden rendben. Bagolymentõk sehol. (Bezzeg egy gyöngybagolyért döglött állapotában is kijönnek.) Azon kívül, hogy én nem tarthatom, nem is tudom neki a megfelelõ táplálékot biztosítani.

#149 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 7. - 8:53

Sziasztok! Keresnék olyan madárvédõ szervezetet, akik befogadnának egy félszárnyú kuvikot. :(
Valami személyes ismeretség jó lenne, az sem ártana, ha eljönnének érte.
A bagolymentõket már várom egy ideje, azóta már régen meggyógyult a bagoly amputált szárnya, eszik, vedlik, minden rendben. Bagolymentõk sehol. (Bezzeg egy gyöngybagolyért döglött állapotában is kijönnek.)
Azon kívül, hogy én nem tarthatom, nem is tudom neki a megfelelõ táplálékot biztosítani.

Próbáld meg õket, õk szoktak a TV-ben is szerepelni, ott van hogy a szabad életre alkalmatlan madarakat a telephelyükön tartják.
http://web.axelero.h...alapitvany.html









Kapcsolat

Aki sérült, beteg vadmadarat talál, értesítse az alapítványunkat

4071 Hortobágy, Petõfi tér 6. alatti címen,vagy telefonon:

52/369-181

30/9-435-494

ahol további információkkal örömmel állunk rendelkezésére.

E-mail címünk: pusztadoktor@axelero.hu

Edited by Backnight, 2012 május 7. - 8:56.


#150 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 8. - 7:55

Köszönöm, megpróbálom.

#151 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 27. - 11:57

Sziasztok! Sûrgõs segítségre lenne szükségem, vagyis inkább a két kutyámnak. Az a helyzet, hogy nyárra kéne nekik helyet találnom (Június közepe- aug közepe, vége). Jelenleg Kaposváron vannak az egyetem kennel során. Agusztustól már tudnék nekik újra helyet. De sajnos a jelenlegi körülményeim nem engedik meg, hogy magamhoz vehessem õket, mert ahol lakom, az nem saját lakás. Nagyon szeretem õket, és szeretnék nekik valami jó megoldást találni. Lassan kezd megoldódni a helyzet körülöttünk, de még ezt a kis idõt ki kéne húznunk valahogy. 2 közepes testû kutyáról van szó. Nagyon aranyosak, kedvesek, egészségesek. Minden költséget állok természetesen, csak egy hely kéne, ahol ellenének addig. Nm szeretném õket lepasszolni, ott hagyni. Õk a családom, szó szerint csak õk maradtak belõlle. Kérem, aki tud segíteni, még ha messzebb is van Kaposvártól az szóljon. Bármilyen emgoldásra, ötletre nyitott vagyok, mennyiben az a kutyuknak is jó. (elajándékozni nem fogom õket, az idõsebb bár fiatalosan mozog, de 10 éves lesz idén, és nagyon sokat köszönhetek nekik, szóval ez a megoldás kizárva). Elõre is köszönök minden segítséget!

#152 KwszeEdit

KwszeEdit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 474 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 19. - 6:34

Keresek egy tanyát, valahol Veszprém megyében, Devecser közelében. Fríz lovakat tartanak, minimum 4-et. Amirõl én tudok az 3 csõdi és egy herélt. Elérhetõség nagy segítség lenne.

#153 zsu99

zsu99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 12. - 18:28

Sziasztok! Szeretném megkérdezni hogy a 15 ker eb rendeletét. Most kaptam egy 30.000 FT bírságot állítólag a kutyának 2 m pórázon és szájkosárban kel sétálni. Pedig õ csak egy törpe tacskó. Szerintem ez már túlzás számomra már az állatkínzás határán van. Azért neveltem meg a kutyámat hogy szegénynek ne keljen pórázon sétálni ,de hogy most a szaglás és botrágcsálás õrömét is elveszik tõle , pedig nem egy kerítés szaggató kutya csak egy szoba cirkáló.

#154 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 12. - 18:34

ilyet nem is hallottam még. az önkormányzatnál érdeklõdj utána. honnan tudták meg a címed? hogy bizonyítják, hogy nem így sétáltatod?

#155 zsu99

zsu99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 12. - 18:40

A köztéren kaptak el 6 közteres és két mikrobusznyi rendõr szállt ki a helyszínre .Másokat is meg bûntettek. Aki nem tudott fizetni annak elkobozták a kutyáját és 14 napja van hogy fizessen ha nem elaltatják a kutyákat. Majd az önkit is felhívom csak most durrant el az agyam.

#156 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 12. - 19:05

elaltatják? ez simán állatvédõs ügy, ez lehetetlen! hol volt ez? én is itt lakom. tudtommal szájkosarat csak a harci kutyákba sorolt fajtáknak kell hordaniuk az utcán.

#157 zsu99

zsu99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 12. - 19:28

A szájkosár tacsó feletti 9 kg nehezebb kutyára vonatkozik. Hiába montam hogy õ csak 7 kg az volt a válasz hogy nem járkálnak mérleggel. Én kifizettem de amikor a ketrecet lerakta a földre és nyúlt volna a kutya felé anyira megijedt a kutya hogy hazáig rohant. Még szerencse hogy nem támadásnak fogta fel és nem harapta meg. Ezer egy szerencse. Ez a Nyírpalotai parkban volt.

#158 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 12. - 19:38

amíg nincsenek kijelölt kutyafuttatók, elmennek a fenébe. az erdõbe nem viszem a kutyát, még kilövi valamelyik gyp-s. és egyik kutyát se sétáltatják szájkosárral, de még pórázzal is keveset. mondjuk én rá tudok szólni rumlira, hogy fusson el, aztán érje utol. komolyan nem áll meg senkinek, csak nekem. de ez botrány. miért nem a padokon alvó hajléktalanokkal csinálnak elõbb valamit, vagy az erdõben lakókkal? ez a legnagyobb problémájuk, remélem. a hartyán suli közelében? a casco-háznál?

#159 zsu99

zsu99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 12. - 19:43

Neptun utcai megállónál lévõ parknál Ez egy új lehúzási forma a homiktól nem tud pénzt kicsikarni.

#160 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 12. - 20:21

mindenképp hívd fel az önkit holnap, hátha maszekolt egy csapat.