Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kutyabaj


  • Please log in to reply
705 válasz a témához

#121 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 7. - 20:55

Picur is megvakult. Nála úgy kezdõdött, hogy nem szûkült a pupillája az egyik szemén, aztán beszürkült, aztán szép lassan a másik szeme is ilyen lett. Különösebben nem kezeltük, de élete végéig úgy nézett ki, hogy nem zavarta. Jól tájékozódott, még a macskákat is hajtotta (pedig az utolsó fél évében eléggé túlsúlyos lett).

#122 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 7. - 20:56

Az Überreiter szindróma egy autoimmun betegség, ami azt jelenti, hogy a szervezet valamilyen oknál fogva nem ismeri fel a cornea sejtjeit sajátként, hanem idegennek tekinti õket - így "védekezik" ellenük, ellenanyagot, termel + immunsejtekkel támadja õket. Szteroidos szemcseppekkel, helyi immunszupressziós kezeléssel szépen karbantartható. Középkorú németjuhászon, és keverékein szokott gyakran elõfordulni, de más fajtáknál sem kizárt.

#123 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 9:35

Köszi Lisa! Szentgáli doktor is épp ezt mondta. :) Bora 8 éves. Tudod õ az az agár, akit egy nõ elütött, behozta a klinikára és én vittem haza végül. Még épp, hogy csak látszik ez az izé a szemén, remélem még sokáig sikerül lassítani a folyamatot és azt is, hogy a másik szeme megússza!Dé! Kloé jól van. Az a kutya sosem nõ fel, rossz mint az ördög! :D

#124 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 17. - 21:11

Rám jár a rúd. :( Nem csak a lovam van kórházban, ma be kellett vinni az egyik kutyámat is. :( Már reggel nem evett, látszott, hogy fájdalma van, remegett egy kicsit és csak állt, néha feküdt, hasa felhúzva, füle-farka behúzva.Kora délután bevittük, ahol elõször mérgezésre gyanakodtak, hiába mondtuk az nem létezik, hacsak nem dobtak be valamit a kertbe. De akkor a másik kutyának is betegnek kéne lennie, mert erõsebb és falánkabb.Bevitelkor útközben kihányta az elõzõ esti (!) kaját, kis fokú hõemelkedése volt, vért vettek tõle, bent hagytuk. 6-kor érdeklõdtünk, vér-értékek jók, egyelõre titokzatos a dolog, bár szegény rosszul van, néha dülöngélt, infúzióra kötötték. Éjszaka is bent marad, holnap délelõtt érdeklõdjünk. Most már tényleg nem alszom az éjszaka..

#125 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 18. - 20:49

Ma reggelre olyan rosszul lett, hogy ahogy beértünk, már elõ is készítették a mûtétre. :( Miután felnyitották kiderült, hogy lefûzõdött egy bélszakasz, kb. fél métert kellett kioperálni belõle, tiszta fekete volt. Lehetséges (nem biztos, de mi más lehetne?), hogy a 2,5 évvel ezelõtti ivartalanítás miatt lett ez neki. Olyan hihetetlen számomra! A doki csak annyit mondott, hogy észhez tért, de ezzel még nem biztos, hogy életben marad. :(

#126

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 19. - 13:37

Ilus... :( El vagy látva most rendesen. Olvastam Haramiát, gyors épülést neki is a mûtét után! A kutyádnak is nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen.(Egy kérdés csak, lány, vagy fiú õ? Az ivartalanításos dolog miatt kérdem csak...)

#127 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 19. - 15:31

Szuka kutya. Ma meglátogattuk, hát éppen hogy csóvált, már kitudja hanyadik infúzió megy belé, kb. a 8.-dik.A doki azt mondta, hogy kb 1 hét míg kiderül túléli-e, fõképp attól függ, kap-e hashártya-gyulladást. :(

#128 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 20. - 8:41

Sajnos már elkezdte mutatni a hashártyagyulladás tüneteit. Már a hasába is infúziót kap.Délután bemegyünk, de azóta csak sírok.Nem akarom, hogy õ is sokat szenvedjen, mint az elõzõ airedale-m. Nem tudom mi lesz... :hupp: :( :( Éjszaka a kislányom is belázasodott. Minden összejön most.A héten a lóért is el kéne menni. (õ legalább jobban van)

#129 KwszeEdit

KwszeEdit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 474 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 20. - 15:44

Ilusta, sajnálom a kutyud, remélem hamar jobban lesz, lányosnak is mielõbbi gyógyulást kívánok.

#130 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 20. - 22:07

Köszi Edit!Ma Yoopi jobban volt, kicsit kimentünk vele sétálni, vagy inkább totyogni, de nagyon gyenge és besárgult, meg fájdalmai is vannak.A doktor sem tud egyelõre mit mondani, várunk, és ha kell infúziózzák. Holnaptól 2x megyünk be, hátha lelkileg is jobban lesz.

#131 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 22. - 12:17

Yoopi nem tudta megvárni a délelõtti látogatásunkat. Reggelre meghalt. :( :( :hupp: Mérgezés, a mûtéti rész a hasában gyönyörû volt, a mája nem bírta. :( Már több napja be volt sárgulva, hiába kapta a rengeteg infúziót.

#132 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 22. - 12:24

:( :hupp:

#133 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 22. - 12:32

Na, ilyenkor kerül elõtérbe az indulatvezérelt énem. Én küzdök ellene, de..... A jóédesannyát annak, akinek nincs jobb szórakozása, öröme, mint megmérgezni egy kutyát. Hogy a kénköves mennykõ csapna bele! :mad: :mad: :(

#134 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 22. - 12:39

Ez teljesen igaz.De - a máj mérgezésnek tekinti azt is, amikor a szervezeten belül (pl elhalások miatt) keletkeznek méreganyagok. Egy félméternyi elhalt bélszakasz, meg az ebből kialakuló hashártyagyulladás könnyen odavághatják a májműködést akkor is, ha külső méreganyag nem is jut be sehonnan az állatba.Gondolom - és a többi, környékbeli kutya miatt remélem is - Yoopi esetében erről a fajta "mérgezésről" beszélt az orvos így utólag. Akkora pechje tán csak nem volt az ebnek (bár, ha nem bírta ki, oly mindegy már, mit nem bírt ki :( ) hogy a bele is lefűződjön meg meg is mérgezzék, egyidejűleg.

#135 canossa

canossa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 130 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 22. - 13:12

Nagyon sajnálom, hogy nem lehetett megmenteni. Drukkoltam Nektek. Egy kicsit sok ami kijut Neked ebben az évben.

Edited by canossa, 2006 november 22. - 13:13.


#136 KwszeEdit

KwszeEdit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 474 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 22. - 13:19

Sajnálom. :( :( :(

#137 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 22. - 13:34

Köszönöm mindenkinek!Õznek igaza van, nem kívûlsõ mérgezéstõl halt meg.Mikor a doki megmûtötte a lefûzõdött bélszakasszal, akkor volt tele a hasa "trutyival". Sajna elõbb nem mutatott semmi ilyesmi tünetet. Talán ha elõbb megoperálja, talán túléli. De az sem lett volna biztos.Hiába mosták ki mûtét közben többször is, utána hiába kapott igen erõs gyógyszereket, ez a fajta belsõ mérgezés volt végülis a halál oka.Ez a béllefûzõdés is olyan ritka, hogy a doki a 20 éves praxisa alatt, ez volt a 2.Az elsõ egy németjuci volt, aki azóta is él...

#138

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 22. - 18:25

Sajnálom Ilus, nagyon. :(

#139 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 23. - 15:18

Köszi Dé!Kicsit kezdek megnyugodni, már csak azért is mert Haramia este már "otthon" lesz.

#140 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 23. - 15:21

Hát, Ilus, részvétem. Maxi 5 napja halt meg, teljesen át tudom érezni a fájdalmad. Vígasztaljon Téged is , ami engem, Neki már nem fáj semmi, és az Örök Vadászmezõket járja.

#141 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 23. - 15:28

Lehet, együtt mendegélnek. :ang:

#142 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 23. - 15:56

Aranyos vagy, Agrobe, bõgök, mint állat.... :ang:

#143 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 16. - 12:06

KicsiszívÜlök a monitor elõtt. Olyan feladat jutott mára, amit csak elindítanom kell, a többi automatikus - mindezt negyedóránként, így senkinek sem fáj, hogy csak ülök a monitor elõtt.Már megint várok. De most nem a kórházi váróban, azt mondták, sokáig tart, este hat felé érdemes visszamennem, addig intézzem a dolgaim.Nincs nagy baj, azt mondták. Rutinmûtét, fiatal állat, jóformán nulla a kockázat. Tipikus nagytestû eb-probléma, úgy tûnik, születési rendellenesség, nem tehettem volna ellene többet, mint amennyit eddig.Várok.Félek.Mert hiábahogy szerintük nem lehet baj, hiába tudom, hogy csak a lábát mûtik, és ott igazán nincsenek létfontosságú szervek, attól még szét kell vágniuk õt.Eddig csak egyszer kellett így otthagynom, még tavaly, az állatorvosnál. Kölcsön-autóval szállítottam oda, és idõre kellett visszavinnem a járgányt, hát a kezelés közepén a párom és az orvos gondjaira bízva õt, húsz perc alatt jártam meg az autó-Ócsáról-Gyálra-vissza-motorral-gyí-a-kutyához kört. Annyira kezelhetetlenné vált, ahogy elmentem, hogy el kellett altatni, így végül az orvosunk vitt minket haza autóval.És most megint ott kellett hagynom.Kapott egy cserepórázt, klinikait, és megpróbálták elvezetni tõlem. Nem ment, csak nézett rám. Megdícsértem, és szóltam, hogy mehet, hiszen így tanultuk-gyakoroltuk: amíg nem mondom, nem indul el mással.Így már a küszöbig el is jutottak. Ott lecsapta a seggét, visszanézett rám, és nem mozdult. Hiába csúszós csempe, dominánsabb-nagyobb-mélyebbhangú férfiember vezetése, õ nem ment.Rászóltam megint, hogy mehet, s ahogy elindult, megdícsértem, így féloldalazva, vissza-vissza nézve el tudták vinni - röntgenre, altatni, mûteni.Annó az elõzõ bajság miatti vizsgálatok alatt elvitték lemérlegelni. Csak öt perc volt, csak 50-60 méter, de a három állatgyógyász-nebulót simán vonszolta, hogy minél hamarabb visszaérjen hozzám.Nagyon rossz volt otthagyni.És most várok. Egyre kisebbre szorul a szívem, egyre nehezebb itt ülnöm, pedig ott is csak várhatnék. Nem eshet baja, jó kezekben van, vigyáznak rá, és nincs is életveszélyes baja. Rutinmûtét.Mivel a fejemre nincs szükség a munkahelyemen a mai napon (ritkán van ilyen, de milyen jó, hogy éppen ma! vagy inkább rossz? elfoglalnám magam), az automatizált feladat végrehajtódása alatt beleolvastam a topik elejébe. Mért is nem tettem meg ezt másfél éve?Diszplázia.Örökölhetõ hajlam, továbbörökítés.A származási lapon fel kell tüntetni a neve alatt, ha mentes ettõl a bajtól.Éppen nálam van. Nincs feltüntetve rajta. Viszont a felmenõinél találkozom a HD betûkkel. Egyik nagyszülõi ágon átmeneti jelöléssel. Dédszülõknél már sokasodik a HD, van átmeneti, meg ü-betûs is, bár tudnám, mit jelent. Az ükszülõknél meg hemzsegnek a mindenféle HD-k.Pedig annak idején megkérdeztem, hogy milyen betegségekre számítsunk. Az már el volt kapálva, hogy nekem kell ez a vagány csajszi, ez az energikus szeretetgombóc. Mondhatták volna ezt is, akkor elõbb kap zöldkagylót, nem csak a jó táp és a kálcium, a kölyökvitaminok lettek volna. Talán elkerülhetõ lett volna ez a szívszûkítõs nap.Bár a doki azt mondta, hogy gyárilag rossz szögben állnak a csontjai a térdízületeknél. Fiatal még, nem állhatnának így, pláne nem az eddig kapott cuccok mellett.Nem értek émmá semmitse. Nem is próbálok. Csak várok. Higgasztom magam, hogy ne hozzam rá a frászt a félkótya, altatásból ébredezõ kutyámra. Arra a buflák örök-kölyökre.Várok.

#144 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 16. - 12:13

Mau, kitartás. Nem lesz semmi baja.

#145 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 16. - 12:46

Nem lesz semmi baja :) :ang:És ne legyen lelkiismeret furdalásod, ha genetikusan tropa a csípõje akkor azon nem segített volna a zöldkagyló :)

#146 igazi lóbarát

igazi lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 825 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 16. - 12:49

Sajnálom Mau. :( Biztos nem lesz baja.

#147 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 17. - 18:40

Érte mentem.Kb. negyedórája jegyezhették be a nevem a számítógépes rendszerbe, amikor már hallottam is egy öblös hangot: "bull masztííffff!"Eléggé meglepődtem. Először azt hittem, valaki más kutyájáról van szó, merthogy az enyémnek ismerik a nevét...de nem.Odakukkantottam, ahonnan a hang jött. Az a fickó szólt, aki reggel elvitte tőlem Bébit. A póráz és a fojtónyakörv is feszes volt, a lehető legnagyobb távolságot tartotta a kutyától. Aki egyébként félig még aludt, a seggét felemelni sem bírta, és a mellső lábai épp tragikomikus lassúsággal adták fel a függőleges állást a szétcsúszásért. A kutyán látszott, hogy elege van, hogy ki nem állhatja a fickót, és hogy egyébként is tele a bakancsa - még így, kábultan is befeszítve tartotta magát, ahogyan a jó házőrzők keménykednek az unszimpi, vendégnek becézett betolakodókkal szemben.Egy kicsit elszállt az agyam, az a kevéske. Biztosan, mert könnyebb fajsújú, mint a levegő.Amíg magamra lódítottam a kabátot-táskát, lehiggasztottam magam. Odamentem, leguggoltam a kutyához, megsimogattam, egyik kezem az orra elé tettem, ahogyan legutóbb, mikor altatásban volt (és az alvó kutya megcsóválta rá a farkát..), a másikkal lecsatoltam az undormányos-feszülős lánc-pórázt.Szegény kutyus hason csúszva jött utánam, nem tudott még felállni a combig kötözött jobb hátsó lábával.Az ápoló kicsit durci hangon megjegyezte, hogy "igencsak bemogorvult a kicsike", és hogy "inkább kihozta, mert már nem lehetett hozzányúlni se".Jobb is, hogy kihozta, ráhasalt a lábamra, hogy ott ne hagyhassam megint, és szépen elszunyált.A nagyon szimpatikus dokival kb. fél óra múlva megbeszéltük, hogy nem diszplázia (HALLELÚJA!!), és nem bizonyított, hogy az örökletes dolog.A keresztszalagja háromnegyed részben elszakadt, az így nem kellőképpen rögzített porc kikezdte az ízületet, ezért volt a sántítás.Egy korrekciós műtéten esett át, a születési rendellenességképp rossz szögben kapcsolt csontokat illesztették kevésbé terhelő szögben (a zárójelentésben huszonvalahányról nulla fokra korrigálás szerepel).Ha minden jól megy, egy hét múlva varratszedés.Megkérdeztem, mi volt az a bemogorvulás. A doki cseppnyi habozás után azt mondta, "végülis nem volt ANNYIRA vészes", a röntgent, a kanül-beültetést szépen viselte, de az altatáskor elfogyott a jóindulata. Nem is értették, hiszen látták, hogy mindent szóra megtesz, jól nevelt kutya... (Máig nem tudom, konkrétan mi történhetett, de az inplantátum eltávolításakor megkérem majd őket, engedjék meg, hogy altatásig elkísérjem a jószágot.)Kértem segítséget a kocsiba tételhez. Megint az a habozás...aztán azt mondta, kiküld egy ápolót. Amíg kiváltottam a gyógyszereket, láttam, hogy kijön, de el is tűnt - végül magam tornáztam fel a fajtájához képest kis termetű, jelenleg negyvenöt kilós, jóformán magatehetetlen szukácskát. Szép torna volt, de sikerült úgy megoldanom, hogy nem okoztam fájdalmat. Aztán együtt szuszogtunk a csomagtartóban egy öt percet.Sokáig nem kívánt se enni, se inni, s még a lehellete is gyógyszerektől szaglott. Csak késő este fogadott el egy kevés kaját, s belediktáltam egy fél liter folyadékot is.Mivel már nagyon óvatosan helyezgette a bibislábat, kapott egy kis fájdalomcsillapítót.Na, ez hiba volt.Mivel nem fájt, elkezdett díbolni.Merthogy ő be van zárva, és nem tudja bejárni a birodalmát, a hatalmas előkertet.És ez felháborító eljárás.Egy darabig hagytuk.Amikor már nagyon pakolt, és félő volt, hogy az átmenetileg lezárt-bezárt teraszról meglép a naivul elég magasnak ítélt ablakon át, párom rá-rászólt.Arra riadtam hajnalban, hogy a már-már megszokott nyafiba fájdalom is vegyül. Köntösbe bújtam, kimentem hozzá. Végigsimítottam azt a naagylapos fejét, azonnal elhallgatott. Bemutattam a házába, szépen bebattyogott, megfordult, figyelt. Megkértem, hogy feküdjön le, megtette. Megsimogattam, megdícsértem, és megkértem, hogy pihenjen.Reggelig néma csöndben feküdt a helyén, s a szokottnál jóval tovább aludt.A szükség-rötyit nem használja, így úgy bánunk vele, mint a legtöbb lakótelepi kutya már megszokhatta: reggel-este séta, hogy könnyíthessen a veséjén-egyebén.Remélem, gond nélkül gyógyul!

Edited by maugly, 2007 február 17. - 18:45.


#148 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 19. - 11:50

A kutyik õrangyala azért néha egészen jól beletrafál, hova kell "lepottyantani" egy-egy ilyen jószágot. Hogy szeressék, féltsék, hogy mindent megtegyenek érte.Meg fog gyógyulni! :ang:

#149 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 14. - 9:00

Kutyások FIGYELEM!Van egy új oltóanyag a piacon, ami nekünk már rengeteg keserûséget okozott, több vadászgörény kölykünket ölte meg (amelyik megkapta, azt mindet). Eddig úgy tudtuk, csak a görényekre van ilyen hatással. Tegnap hívott egy kutya tenyésztõ. Már a második alomnyi kutyakölyök veszett oda, ugyanennek az oltóanyagnak a használatát követõen. VIGYÁZZATOK!További info: 06-70-362-7201

#150 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 7. - 14:13

Sziasztok! Érdeklõdnék. Kutyánkat, aki egy fekete, keverék (labi-roti talán) kislány, tegnap mûtötték a jobb hátsó lábát. A jobb elsõbõl vettek csontvelõt hozzá. Így most két nagy seb van a kutyán. Valamilyen természetes anyagokkal, kajával akármivel tudom segíteni, gyorsítani a gyógyulását? Aki valamit tud, vagy gondol kérem írjon!

#151 favory

favory

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.176 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 7. - 14:41

Amikor a mi kutyánkat ivartalanították, begyulladt a sebe, tiszta zöldteával öntözgettem a sebet, elég jól bevált... Késõbb, ha már nem olyan friss a seb, nagyon penge az aloefirst és a körömvirágkrém. Nekünk bejött. (a filteres tea kerülendõ..) ;)

Edited by favory, 2007 november 7. - 14:47.


#152 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 7. - 15:04

Sziasztok!

Érdeklõdnék. Kutyánkat, aki egy fekete, keverék (labi-roti talán) kislány, tegnap mûtötték a jobb hátsó lábát.
A jobb elsõbõl vettek csontvelõt hozzá. Így most két nagy seb van a kutyán.
Valamilyen természetes anyagokkal, kajával akármivel tudom segíteni, gyorsítani a gyógyulását?
Aki valamit tud, vagy gondol kérem írjon!


Ide feltettem két ayurvedikus sebkezelõ szer leírását:
http://www.paci.hu/f...&...st&p=536504
Beszerezhetõ: pl. itt, vagyis nálunk:
http://www.paci.hu/f...&...st&p=480042
Belsõleg egy általános vitaminkúrával segíthetsz.
A Royal Caninnak van egy jó konzervje, a Convalescence support. Még ezt is lehet adni.

#153 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 8. - 10:10

Ide feltettem két ayurvedikus sebkezelõ szer leírását:
http://www.paci.hu/f...&...st&p=536504
Beszerezhetõ: pl. itt, vagyis nálunk:
http://www.paci.hu/f...&...st&p=480042
Belsõleg egy általános vitaminkúrával segíthetsz.
A Royal Caninnak van egy jó konzervje, a Convalescence support. Még ezt is lehet adni.


Köszönöm a válaszokat!

A hátsó lábát kötöznöm kell, 3 naponta amit még nem tudom hogyan fogunk megoldani, mert tuti nem hagyja majd. Arra betadine kenõcsöt kent a doki, géz, vastag vatta, fásli és ilyen kék erõsebb fásli.
A lapockájára meg semmit, se kötést se kenõcsöt nem adtak. Mondjuk tölcsért se kapott a lapockája miatt, mert nehezen éri el, de a kutya ugye megoldja, de 24 órás felügyelet alatt van velem, rászólok, este megébredek a nyalakodásra. Igy jobb is talán?
Egy gyógyszert kapott, Xiclav 2x1/nap.
Vagy jó lenne olyan kenõcsöt beszereznem?
A kajának utána járok, hol kaphatok ilyet a környéken, ilyesmire gondoltam, vagy otthon található dolgokra (tej stb.), nem tudom miért nem ajánlottak másik kenõcsöket. Meg pl. kötözéskor ha kicsit hagyjuk "szellõzni" a lakásban az jó? vagy inkább minél elõbb visszakötni a lábát, vagy legalább nem ekkora bumszlival, vagy ez tartja is?
Úgy szeretnénk neki segíteni. 3-4 hónapot mondott a doki mire talán eltávolíthatja a fémeket, csavarokat, ha nem rágja ki, vagy nem vágja fel a bõrét.
Ismerõsök mondják, hogy van akinek nem kötötték be így a lábát, nekünk miért?
Nem akarom a klinikát hívogatni, nehogy megkapjam, hogy jól értesült tulajdonosok...,
Sajnos Tata nekem messze van Kõszegtõl, de jó lenne ha ilyen segítõkész ember, és jól felszerelt patika lenne a környéken!

Elõre is köszi!


Amikor a mi kutyánkat ivartalanították, begyulladt a sebe, tiszta zöldteával öntözgettem a sebet, elég jól bevált...
Késõbb, ha már nem olyan friss a seb, nagyon penge az aloefirst és a körömvirágkrém.
Nekünk bejött.

(a filteres tea kerülendõ..) ;)


Remélem ilyen gyulladást megúszunk, de köszönöm!
Ilyen tapasztalt dolgok érdekelnek, mert eddig (lekop) nem történt ilyen velünk és inkább kérdezek minthogy ártsak! Nem mondhatom a kutyának, hogy bocs, azt hittem...

#154 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 8. - 10:32

A hátsó lábát kötöznöm kell, 3 naponta amit még nem tudom hogyan fogunk megoldani, mert tuti nem hagyja majd. Arra betadine kenõcsöt kent a doki, géz, vastag vatta, fásli és ilyen kék erõsebb fásli.

Bocs, hogy értetlenkedek: biztosan azt mondták, hogy ti kötözzétek, egy ilyen viszonylag összetett módon, és nem azt, hogy hordjátok vissza? :eek: Mindenesetre, ha nem boldogultok (mert nem hagyja, vagy csak nem sikerül tökéletesen), szerintem inkább vigyétek vissza kötözésre oda, ahol mûtötték...

Úgy szeretnénk neki segíteni. 3-4 hónapot mondott a doki mire talán eltávolíthatja a fémeket, csavarokat, ha nem rágja ki, vagy nem vágja fel a bõrét.

És magukat a varratokat (a bõrsebbõl) mikor veszik ki? Mert azoknak nem kell ám 3-4 hónapig bent dekkolniuk ;) Általában 2-3 hét után ki lehet szedni õket, és addigra - értelemszerûen - a bõrseb már be is van gyógyulva, onnantól se kötözni, se kenegetni nem kell már semmivel; csak majd a fémek eltávolítása utáni újabb sebet.

Nem akarom a klinikát hívogatni, nehogy megkapjam, hogy jól értesült tulajdonosok...,

Márpedig szerintem nyugodtan hívd fel õket az összes lényeges kérdéseddel - õk operálták, õk tudják, hogy a saját munkájuk mitõl fog a legjobban gyógyulni. Mi speciel a pokolba szoktuk kívánni az összes okvetetlenkedõ és hülyeségeket kérdezõ tulajdonost, de ettõl még kedvesen megválaszoljuk az összes kérdését; és sokkal-sokkal jobban utáljuk, amikor akkor derül ki hogy a megkérdezésünk nélkül, a saját (vagy mások) feje után menve csinált baromságokat, amikor már késõ helyrehozni. Minden mûtéthez alapértelmezetten hozzátartozik az utókezelés (vagy legalábbis az irányítása), és a gazdi megfelelõ tájékoztatása.
Szerintem.

(Hozzánk most járnak egy olyan ölebbel, aminek külsõ rögzítõk behelyezésével mûtötték a lábtörését, máshol; két-háromnaponta kötözésre. Mert rájuk nem bízták rájuk otthoni munkának. Pedig ennél a kutyánál csak egyfajta gézzel kell fáslizni, és leukoplaszttal rögzíteni. Aztán majd a rögzítés eltávolítására visszamegy oda, ahol mûtötték. De ez Pest, ahol eszement mennyiségû kisállatrendelõ van, és csak néhány specialista hely, ahol csontmûtétet is végeznek.)

#155 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 8. - 12:42

Kedves Õz! Örülök, hogy irtál! Igen, nekünk 100%, behivott, megmutatni, hogyan kell. Ahogy láttam mondtam, hogy ez nekem nem fog menni majd visszahozzuk. -á, menni fog, volt a válasz. Kaptunk egy jó táska kötszert is. Csak ugye amikor õ kötötte még aludt a kutya. Megmondom õszintén 10% esélyét nem látom, hogy sikerülne + még sosem csináltam. Az az igazság, hogy egy valog pénzt kifizetünk érte, meg izgulunk, nem ezen az 50km autóuton fogok spórolni, inkább beviszem majd, mint hogy mindketten szenvedjünk. Varratszedés 10 nap, tehát jövõ péntek. Addig viszont két kötésem lenne, ha a 3-kal megvárjuk a 4. napot, akkor már varratszedés.

#156 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 8. - 16:25

Õznek teljesen igaza van abban amit írt. Nyugodtan vidd vissza kötözésre és kérdezz bátran. Legyél ott, amikor átkötik a sebeket és kérd meg a kolléga urat vagy az asszisztenst, hogy közben mondja el, hogy mit csinál, mert te is meg akarod tanulni. Ha mégsem megy otthon, akkor megint vidd vissza. Egyébként sem árt, hogy idõrõl-idõre ellenõrzik a sebek, varratok, stb. állapotát. Ha úgy látod, hogy szükséges a "parabola antenna", akkor kérj azt is. Ha a kutya kinyalja idõ elõtt a varratokat, akkor a seb nagyon nehezen gyógyul majd. Ha sikerül elsajátítanod a kötözést és bevállalod, akkor minden átkötésnél Betadin oldattal mosd le a sebeket. Ezzel a sebet szépen ki/le lehet takarítani. Sebtoilette. Ha valamit nem kapsz meg, akkor szívesen elküldöm postán.

#157 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 9. - 7:45

Õznek teljesen igaza van abban amit írt. Nyugodtan vidd vissza kötözésre és kérdezz bátran. Legyél ott, amikor átkötik a sebeket és kérd meg a kolléga urat vagy az asszisztenst, hogy közben mondja el, hogy mit csinál, mert te is meg akarod tanulni. Ha mégsem megy otthon, akkor megint vidd vissza. Egyébként sem árt, hogy idõrõl-idõre ellenõrzik a sebek, varratok, stb. állapotát. Ha úgy látod, hogy szükséges a "parabola antenna", akkor kérj azt is. Ha a kutya kinyalja idõ elõtt a varratokat, akkor a seb nagyon nehezen gyógyul majd. Ha sikerül elsajátítanod a kötözést és bevállalod, akkor minden átkötésnél Betadin oldattal mosd le a sebeket. Ezzel a sebet szépen ki/le lehet takarítani. Sebtoilette.
Ha valamit nem kapsz meg, akkor szívesen elküldöm postán.


Köszönöm a tanácsokat!
Igyekezni fogok!
A fejleményekrõl írok.

#158 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 10. - 10:43

Sziasztok! Elkezdtük letekerni a kék, gumis fáslit otthon és már ott kész volt a patária. Úgyhogy bementünk a kórházba, hárman fogtuk le és úgy kötötte a doki. Mondtuk, hogy nem mertük bevállalni otthon, erre õ azt mondta még jó, nem is lehetett volna. Akkor aki mûtötte miért mondta?! Na mindegy, vasárnapra visszahívott minket, nem tudjuk miért, de hogy lássa aki mûtötte is, de azt mondta nincs baj, nem azért.

#159 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 20. - 9:25

Sziasztok! Kis segítségre volna szükségem. Nagybátyámék elutaztak,és rámbízták a nagyon beteg kutyájukat.A kutyus egy nagyranõtt Berni. Állítólag mellhártya gyulladása van.Kb 3-4hete beteg a kutya,csont és bõr(de,szó szerint,kb 15kiló hiányzik róla).Péntek estére már nagyon rosszul volt,úgy bevizesedett a tüdeje,vagy mellhártyája?(passz),hogy lefeküdni sem tudott.Az állatorvos már múlt héten,pár napot adott a kutyának,és el akarta altatni,mert annyira beteg.Szombaton reggel hívtak engem,hogy jajj,most mit tegyenek,vagyis én mit tennék,ha az én kutyámrol lenne szó? Elmondtam,hogy én el vinném,nézze meg a doki,és ha úgy látja,akkor szívja le róla a vizet.Na el is vitték,kb 3liter vizet csapoltak le a kutyábol,ami valószínü már napok óta ott telítõdõtt neki :hupp: Azóta jobban van a kutyus,le tud feküdni,és talán a kedve is javúlt neki. Nagyon keveseket eszik de,szó szerint,kb 1marék kajcsit eszik meg egyszerre.De nem is csodálom,mert a gyomra gondolom nagyon összeszûkûlt ,most kb akkora lehet,mint a 1,5 kilós kutyánké. Na a kutya kap antibiót,500mg Tavanic nevüt,ebböl naponta 1x kettõt kell neki adni(itt én nem igazán értem,hogy miért 1x2?,hogy nem e lehetne 2x1-et?) És a gazdi kérésére kap vízhajtót,Verospiron-t 2x 1/2-et.Na a vízhajtóra pedig azt mondta állítólag a doki,hogy nem igazán szivesen adja,mert leterheli a szervezetét.Ez igaz?Én úgy tudtam,hogy a felgyülemlett víz,jobban leterheli a szivet tüdõt. Kap még rengeteg vitamint,mindenféle csodaszert,mint pl valami szarvasmarha elõtejkapszulát,meg valami alo lötyit,centrum vitamint,probiotikumot(az antibió mellé).Én még mellécsaptam 500mg-s c vitamint(ebböl pl mennyit kaphat egy nagytestü kutya?) Kérdésem még az volna,lehet e(érdemes e)valami érvágyjavítót adni a kutyának?Tudok e tenni érte valamit,amivel javulhatna az állapota? Megnéztem az inyét,nagyon fehér,sápadt.EZ gondolom a betegség miatt is van. Szóval minden vélemény érdekelne,ami segítség lehetne. Azt hiszem a 20 hónapos gyerekem mellé,nagy terhet vállaltam be.Csak reménykedem benne,hogy megbírkózóm a feladattal. Elõre is köszönöm!

#160 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 20. - 9:41

Mi a diagnózis? Szívelégtelenség, hasvízkór? Láza van? Vérképet néztek nála?