Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

A Törökbálinti, Érdi, Diósdi, Biatorbágyi, Budaőrsi...


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
161 válasz a témához

#1 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 19. - 10:54

Sziasztok!

Annyian vagyunk a környéken lovasok, hogy gondoltam nyitok egy topicot, hogy itt tudjuk megbeszélni a túrákat, környékbeli lovas eseményeket, rendezvényeket, gondokat stb.

Elsõ körben azt a problémát szeretném megvitatni veletek, hogy szeretnék közúti táblát kihelyeztetni a lovak és a saját magunk testi épségét megóvandóan a Törökbálintot Érddel összekötõ útra valahová, ahol a leggyakrabban haladunk át lóháton. Sokan jönnek Annahegyrõl, Diósdról, és általában elõttünk sétálnak el a lóháton. Az a félelmem, hogy valakit elgázolnak ott a Vaskereskedésnél a sarkon, mert az autósok ezerrel jönnek azon a részen.

Beszéltem az illetékes elvtárssal, azt mondta, hogy az egész útszakaszt nem tudják levédeni, ha van egy általunk kiválaszott átkelõhely, azt esetleg kitáblázzák. Szóval jó lenne megegyezni egy útvonalban, és ezentúl csak azt használni.

Vélemények?



Ui.: természetesen szívesen látjuk a topicban azokat a lovasokat is, akiket nem soroltam fel a címben! ;)

Edited by Aniko, 2008 május 19. - 12:38.


#2 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2008 május 19. - 10:58

Hát Anikó sajna inkább a kamionnal gyûlt meg az ismerõsömnek a gondja! Õ Érdi és a lip kancáját hátulról verte telibe a kamion hála ég neki nem lett baja, de a ló hát inkább el sem mesélem.

#3 dodcsi

dodcsi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 19. - 14:36

igen hát éppen ezért kéne ezt megcsinálni :S én személy szerint azért nem szoktam arra lovagolni , vagy törökbáélint felé menni, mert tényleg nagyon balesetveszélyes, az egész kanyar beláthatatlan , és még akkor is szemetrek tudnak leni az autósok hogyha látnak ...fõleg ha nem. én támogatom ezt az ötletet teljes mértékben . már csak azért is mert a ti lovaitok is akármikor elszabadulhatnak arrafelé mint már volt is rá sajnos példa.

#4 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 19. - 14:37

Hálistennek eddig nem mentek ki a fõútra, de nagyon félek ettõl. Néha a villanypásztor sem érdekli õket. :(

#5 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 19. - 19:08

Üdvözlet a Dél-budai régiónak :yeah:

#6 fatime

fatime

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 2. - 17:29

Üdv! Érdeklõdnék, hogy tudtok-e lovardát Budaörsön? Én nem találtam... Van egy Kamaraerdõben, a 41-es villamossal lehet megközelíteni, de az nem tetszett igazán. Hallottam egy másikról is szintén Kamaraerdõben, de az állítólag tavasszal leégett. :confused: Jól jönne néhány tipp!

#7 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 28. - 22:08

Melyik tavasszal? :) És hol?

#8 Aranyember

Aranyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 744 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 30. - 7:10

Üdvözlöm a Budaiakat! :yeah: :yeah:

#9 dodcsi

dodcsi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 2. - 22:34

szia Fatime! az a helyzet , hogy budaörsön tényleg nincsen lovarda . Van lehetõség lovat tartani , de a körülményeket közel sem mondanám lónak valónak. nekem voltak a lovaim budaörsön , anyagi okok miatt , de egyáltalán nem ajánlom. sõt a környékbelieket sem . nézz szét törökbálinton vagy érden , ugyanannyi pénzért jó körülményeket találsz ;)

#10 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 4. - 15:09

Figyelem, környékbeliek!

Victor Fröschl lábon elérhetõ közelségben lesz szept. 19-20-21-én a tervek szerint! Törökbálinton az M0-ás Anna-hegyi pihenõjéhez közel épül egy magán lovastanya, itt fog kurzust tartani Victor, megfelelõ mennyiségû érdeklõdõ esetén. Én megyek, lóval.

Aki érdeklõdik, keressen meg magánban vagy telefonon, és adok kontaktot!

#11 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 11. - 11:37

Állati frankó túránk volt a hétvégén Válra és vissza. :)

#12 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 11. - 12:00

Figyelem, környékbeliek!

Victor Fröschl lábon elérhetõ közelségben lesz szept. 19-20-21-én a tervek szerint! Törökbálinton az M0-ás Anna-hegyi pihenõjéhez közel épül egy magán lovastanya, itt fog kurzust tartani Victor, megfelelõ mennyiségû érdeklõdõ esetén. Én megyek, lóval.

Aki érdeklõdik, keressen meg magánban vagy telefonon, és adok kontaktot!


Ez a magán tanya milyen tanya? Mit lehet tudni róla?

#13 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 11. - 14:50

Ez a magán tanya milyen tanya? Mit lehet tudni róla?


Valaki vett magának egy földterületet, épít rá istállót, karámot, kis házat, és a saját lovait akarja tartani (többre nincs is hely).

#14 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 21. - 15:20

Tegnap Hosszúréten Deák Tibinél volt egy kis háziversenyecske. Átlovagoltunk néhányan, aztán hirtelen beneveztünk Dorinával. Nagyon jó volt versenyezni! Igaz elég béna pályát mentünk Gondossal, nem sikerült az ugrás, de nem baj. :) Élveztem :ang:

#15 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 23. - 20:21

Sok hasonló élményt még :)

#16 Donny

Donny

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 30. - 10:39

Sziasztok. Nem tudom mennyire tartozik ebbe a régióba, de még ehhez van a legközelebb nagykovácsi:) szval az a kérdésem lenne ha udtok segíteni, hogy van ott lovarda?találtam egy honlapot írtam emailt,de semmi. létezik még az a hely? aki tud vmit írjon pü-t.elõre is köszi törökbálinton jól megközelíthetõ(busszal) lovarda van?

#17 Aranyember

Aranyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 744 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 31. - 20:16

Toj Horse és Andus a Dél-pesti régióban talán segíthet.

#18 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 1. - 13:49

Én nem ismerek lovardát Nagykovácsiban, de Jucuus ismerõs arra, keresd meg magánban.

#19

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 1. - 13:56

De Nagykovácsi annyira nem is ebbe (vagy a Dél-pesti) körzetbe tartozik, nem?.. :ang: Donny, létezik még a lovarda egyébként, ha gondolod, én is nyomozhatok neked elérhetőséget, v magyarázhatok neked kijutási útvonalat (magánüzi). :)

Edited by Dé, 2008 szeptember 1. - 13:56.


#20 Lókötõ

Lókötõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 5. - 11:34

Hajrá érdiek :yeah:

#21 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 11:57

törökbálinton jól megközelíthetõ(busszal) lovarda van?


Törökbálinton 3-4 bértartó hely van, ebbõl tulajdonképpen 3 egész jól megközelíthetõ busszal. Mik az igényeid?

#22 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 11. - 15:13

Mi holnap megyünk Nadapra. Valahogy folyton ez az írás motoszkál a fejemben:

Ferenc, 2003.07.09, 08:24
Abigél sikítva ébredt. Keze-lába remegett, egész teste izzadságban fürdött. Mint minden reggel, mióta megkapta új munkáját. Azóta egy rémálom gyötri, persze csak akkor, ha egyáltalán el tud aludni.

Csodálatos alföldi táj, egy remek tanyával. Kel a nap. Csicseregnek a madarak, béke, nyugalom / Sancho szabin van /. Egyszerre csak kocsik érkeznek, emberek ugrálnak ki belõlük. Szaladgálnak, lovakat hoznak, pucolnak, nyergelnek, beszélgetnek:
- Felkészítetted õket a túrára?
- Persze, tegnap mondtam nekik, hogy ma megyünk.
- És a futószárazás?
- Az megvolt. Még tavaly.
- És a lábuk?
- Mi van a lábukkal? Látod, azon állnak. Na, ne vacakoljunk, nyeregbe!
Indul a túra!!!

Abigél ennél a pontnál megborzong, és feleszmél merengésébõl. Ez így nem mehet tovább, beszél a fõnökkel. Végigsétál a semmin, és bekopog fõnöke bárányfelhõjébe.
- Fõnök, kérek egy másik védett személyt!
- Neked is jó reggelt.
A fõnök végigméri Abigélt. Kócos haj, karikás szemek, csapzott tollazat. Itt-ott a tollazaton patazsír, betadin, iszap és ki tudja még milyen foltok. Elszórva a tollak között széna, szalma és fûcsomók.
- Valami baj van?
- Nem bírom tovább, kérek egy másik védencet.
- Ugyan, Silverado õrangyalának lenni szép feladat.
- Igen, csak nekem is kéne hozzá egy külön õrangyal, aki rám vigyáz. Itt van például ez a mátrai eksön. El tudod képzelni, hogy milyen az agyagos lejtõn felfelé tolni egy lovat, miközben a szárnyaim beakadnak a rózsabokrokba, egy pokol angyalának öltözött kiscsaj meg az asztráltestemen rohangál, és magas C-ben visítozik közben? Vagy az a kecskés ürge. Beesik a ló alá. 3 patanyom van a hátamon, egy jó tükörrel még a pataszögeket is meg lehet számolni a lenyomatokon.
- Úgy érzem, hogy egy kicsit túlreagálod. Jut eszembe, a fõnök panaszkodott, hogy zaklatod. Két nap alatt 127 imát egy kicsit én is soknak érzek. Ráadásul azért imádkoztál, hogy ne menjenek éjszakai túrára. Utána néztem, nem is terveznek ilyesmit.
- Most még. De még hosszú a nyár. Nagyon hosszú. Rettenetesen hosszú.
- Nyugodj meg, lassan véget ér a nyár, és jön a tél.
- Na, köszönöm szépen. A tél. El tudod képzelni, hogy milyen a nulla fokos vízben térdelve a hátaddal tartani az 5 mm-es jeget, amíg a lovasok átvonulnak? Közben meg hallgathatod, hogy nem kell aggódni, már tegnap óta fagy, simán elbír a jég. Másik védencet akarok. Jó lesz egy kaszkadõr, vagy sárkányrepülõs is. Tudod mit? Az öngyilkos merénylõk úgysem kellenek senkinek. Én bevállalok egyet. Vagy kettõt, vagy hármat. KÉRLEK! Tudod mire készülnek? A Tiszához akarnak menni, érted? A TISZÁHOZ. Na nem. Felmondok.
Kiküldött tudósítónk jelenti:

A város állatkertjében ritka és örömteli eseménynek lehettek szemtanúi az állatok gondozói. Végre kikeltek a féltve óvott strucctojások. Ráadásul az egyik kis strucc hófehér tollazattal jött a világra. Félõ, hogy a többiek emiatt kiközösítik, de ez a kis jövevényt szemmel láthatóan nem zavarja, az ápolók esküsznek rá, hogy kikelése óta folyamatosan mosolyog.



#23 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 12. - 6:55

Hiányzik.

#24 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 15. - 13:24

Ferenc írásai hiányoznak? Mert azok nekem is. :)
A túrák megvannak, és meg kell mondjam, baromi jó volt a mostani Nadap. :)

Bizonyíték

Baromi jókat lovagoltunk, jó idõnk volt, nem áztunk meg, mi kell még? :gm: :ang:

#25 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 15. - 14:00

Örülök, hogy megvagytok. :) Öszvér rendben volt?

#26 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 15. - 14:25

Örülök, hogy megvagytok. :) Öszvér rendben volt?


Igen, hálistennek. :) Odafelé nagyon sietett, hazafelé kevésbé, de azért nálunk gyorsabb volt. :)

Posted Image

#27 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 17. - 18:06

Gyártottam egy kis Móricka-rajzot, hogy a hétvégi törökbálinti kurzus helyszínét könnyebben megtaláljátok. ;)

link

Ugyanez utcanevekkel - klikk ide!

#28 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 18. - 15:14

Nyolcadik zsámbéki lovastalálkozó - az én szemszögembõl

Készültünk Zsámbékra. Egyszer voltunk már lóval, hát horror volt. Akkor vasárnap indultunk, ezerszer eltévedtünk, útbaigazítást kértünk és mindenki marhára bele tudott beszélni, hogy mégsem arra... majdnem a program végére értünk oda, éjjel botorkáltunk haza. (Persze vicces is volt az éjszakai bóklászás, de azért kihagynám máskor.)

Idén sokan mentek az ismerõsök, barátok közül lóháton, fogattal, autóval, így a párommal mi is eldöntöttük, hogy lenézünk - de csak autóval.

Telivér, azaz Anna aki nálunk lovazik, dél körül találta ki, hogy a hozzánk itatni betérõ két lovassal tart Zsámbékra, úgy hogy még aznap visszalovagol egyedül. Kicsit húzogattam felfelé a szemöldökömet, de gondoltam majd meglássuk...
Nekiindultak úgy fél 2 magasságában. Biatorbágyig szinte lemodelleztem az utat, minden egyes kanyart és bokrot/fát eljátszottam. Mégis eltévedtek... :o Itt már kezdtem kicsit aggódni. Mindegy, végül is sok-sok telefonos segítséggel odataláltak este 6 körül. Akkor mi már készültünk haza, Annát elkönyveltük, hogy ott tölti az éjszakát és majd valamikor hazajön Gulliverrel.

Hazamentünk s hamarosan megcsörrent a telefonom, Anna hívott kétségbeesetten:
- ELMENT GULLIVER!
- Úristen, hová?! Mivan?
- Nekünk repült egy fácán, leestem, a ló elment.
- Merre ment, hol vagy?
- Nem tudom.
- Akkor próbáld kitalálni, megyünk!

Hívtam azokat a barátainkat, akik ott maradtak Zsámbékon, hogy segítsenek lovat keresni, autóba vágódtunk és tovább telefonálgattunk. Jött még egy barátunk Törökbálintról dzsippel segíteni a keresésben, közben kezdett alkonyodni...
Felhívtam Annát, hogy legalább a fényvisszaverõket rárakta a ló lábaira, amiket adtam? Mondta, hogy igen. Gondoltam akkor könnyebb lesz megtalálni.

A helyzet egyébként a következõ volt: Anna elég makacs (gyõzködték, hogy maradjon és majd reggel lovagoljon haza), így egyedül indult haza az ismeretlen terepen, a ló vállának repült egy fácán, megijedt, ugrott, bakolt, Anna leesett. Kérdeztem, hogy elengedted a lovat? Mondta, hogy már csak akkor, amikor félõ volt, hogy rátapos a ló. A rendezvénytõl nem messze lévõ major mellett történt ez.
Keresgéltünk, cirkáltunk autókkal, végül szóltak a többiek, hogy megvan a ló! Hurrá, épségben? Igen.
Pátyon épül egy lovarda, azt ment valaki megnézni és ott kapta el Gulit, aki kedves ló és embert látva barátkozni akart. :D

Sikeresen megvolt ló és lovas, a bulizók visszatértek Zsámbékra, mi hazaindultunk Anna nyomában. Ekkor már kezdett tényleg sötétedni. Úgy döntöttünk, Anna mögött autózunk haza amíg tudunk, vészvillogóval kísérjük. Kénytelen volt az aszfalton ügetni Pátytól egyik szélétõl Biatorbágy másik széléig.
Közben szegény ló ijedezett, az esõ kezdett esni... a biai erdõ szélén újra pontos itinert adtam Annának, hogyan jut el leggyorsabban a hosszúréti lovastanyához. Anna kapott egy ponchót és egy zseblámpát az útvonalterv mellé és hazaindultunk.

Rázendített az esõ. Nem telt bele 5-6 perc és hívott Anna: nem tudom hogy hol vagyok.
Mielõtt beértünk volna Biatorbágyra, megfordult a fejemben, hogy átadom az autót a páromnak, és átsétálok az erdõn Annával (tök sötétben úgyis csak lépni tudnak, én meg kívülrõl tudom az utat), de esõben waxos kabát nélkül már nem vállaltam be.

Az ablaktörlõ hármas fokozaton alig bírt a vízzel, a lovász hívott otthonról: mi van az Annával? Nekem járt az agyam, hogy melyik ló lehet száraz? Ramóna, naná! Mondtam a lovásznak, hogy pucolja le a lovamat, amint hazaérek ülök a lóra és megyek Anna elé, mert az életben nem fog hazakerülni.
Amíg a kocsitól a házig értem, szarrá áztam. Felhúztam a waxost, kalapot, kerítettem egy zseblámpát (közben a vihar leverte az áramot, azt is kapcsolgattam vissza), felnyergeltem a lovat és indultam.

Szegény Rami! Szerintem baromira nem tudta mire vélni, hogy hetekig felé sem nézek (értsd: nem ülök rá, max. lepucolom vagy megsimogatom illetve ki-be vezetgetem a legelõre-istállóba), most meg az éccaka közepén lovagolni akarok? Esõben?! Na mindegy, beletörõdött és mentünk.

Ida-majornál jártunk, az esõ csillapodott közben, már alig szemerkélt, amikor Anna újra hívott. Azt mondja:
- Házakat látok, és az van írva a villanyoszlopra, hogy Érd.
- Kizárt dolog, hogy ennyi idõ alatt Érdre érj! Lehet, hogy az érdi áramszolgáltató rakott villanyoszlopokat.
- Akkor hol vagyok?
- Én tudjam?! Ha házak vannak, menj be valahová és kérdezd meg!
- Oké.

Pár perc múlva újabb telefon.
- Ürge-hegyen vagyok, Biatorbágyon.
- Az meg hol a francban van?!

Felhívtam Isut, elmagyarázta, hogy az hol van és baromira nem értette, hogy került oda Anna. Anna odadobta a szárat a lónak, õ meg elindult valamerre... (tulajdonképpen hazafelé tartott, de õ nem ismeri még az utakat. Ezért volt az, hogy sokszor járhatatlan bozótban kötöttek ki.)
Ekkor már este 10 óra környékén jártunk, sehol egy lélek. Anna egy üdülõövezetben bolyongott, nagy nehezen talált egy házat ahol égett a villany, s addig dörömbölt, amíg ki nem jött egy pasi hótt kómásan, hogy mit akar?
Kérdi tõle Anna: Hol vagyok!? Pasasunk ezt nem értette. Mondja neki Anna: Nem látott még embert eltévedni? Mondja már meg hol vagyok?!
Na, ekkor elmagyarázta a fószer, és azt is, hogy õ csak véletlenül hagyta égve a villanyt, tulajdonképpen már aludt...
Megtudtuk, hogy ha egyenesen tovább megy Anna, akkor az érdi lõtérre fog eljutni. Én is irányt váltottam, Ida-majortól a lõtér felé botorkáltam a lovammal. Egy agyagos-csúszós-vízmosásos emelkedõn le kellett szállnom, mert majdnem elestünk Ramónával együtt. Ugyanitt hazafelé már lefelé szintén leszálltam, s úgy megcsúszott a lovam, hogy jól megrugdosta a lábamat... de akkor már mindegy volt.
Nézegettem az eget, s úgy tûnt, tûzijáték van (az esõ már elállt). Hívom Annát:
- Te is látod a tûzijátékot?
- Milyen tûzijátékot?
- Hát ilyen folyamatos villódzások.
- Ja, villámlik. :gm:
A vihar megfordult, s újra felénk tartott. A fennsíkon végül egy bokor mögül meghallottam Annát, ahogy kiabál, én meg visszakiabáltam neki, hogy jöjjön a hangom után.
A nagy találkozás pillanatában (én marha) rájuk világítottam, amitõl szegény Gulliver újra halálra rémült, én meg kiabáltam Annának, hogy "Nem ér leesni!!". Rami is megijedt a hirtelen felbukkanó másik lótól, de õ higgadtabban fogadta.
Na, innen már csak hazasétáltunk, leraktuk a lovakat, elszállítmányoztam Annát Budapestre, s félálomban autóztam haza Törökbálintra, Mazsola szendergett mellettem az anyósülésen.
Megcsörren a telefon - Lótolvaj hívott. Ébren vagy? Éjjel fél egy volt. Mondom igen, mér?!
Gyere értem!! Otthon akarok aludni!
Bakker...
Értük mentem. Sáros, ázott emberek + egy koszos bullterrier... ez kellett az én frissen takarított kisautómnak. Ja, kívülrõl is sáros lett, mert végig kellett autóznom a táborhelyhez a csomagokért (Zsámbék közepérõl fordultunk vissza) mert abban voltak a kulcsok. Mit mondjak, jól aludtam aznap éjjel. :ang:

#29 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 18. - 16:29

- Te is látod a tûzijátékot?
- Milyen tûzijátékot?
- Hát ilyen folyamatos villódzások.
- Ja, villámlik.

:gm:


Szegény, az Ürge-hegy nappal is elég hinnye, nemhogy éccaka... :huh: Nemrég jártam arra - igaz, nem lóval.

#30 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 18. - 18:31

Úristen... nem egyszerû ez a történet Anikó. Gondolom Anna most egy darabig nem fog sötétedés után lovagolni :D

#31 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 18. - 20:05

Szegény Anna azóta csak azt hallja tõlünk, hogy kap egy GPS-t, zseblámpát, megyünk-e éjjeli lovastúrára... :gm: Ja, azon is agyaltam, hogy otthagyhattuk volna Bián egy ismerõsnél a lovat, de õ meg nem vette fel a telefont, s nem tudtam hol laknak... Az erdõ volt a legneccesebb. Ismeretlen terepen, egyedül, éjjel, tök sötétben, esõben... hányan mennétek neki egy erdõnek? (Sheriffnek nem ér jelentkezni, õ tudom hogy nekivágna! :dev: )

#32 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 18. - 21:02

Szegény Anna azóta csak azt hallja tõlünk, hogy ...

Ó igen, ezt ismerem. :D Az ember egyszer bakizzon, aztán évekig hallgathatja... :gm:


Ismeretlen terepen, egyedül, éjjel, tök sötétben, esõben... hányan mennétek neki egy erdõnek? (Sheriffnek nem ér jelentkezni, õ tudom hogy nekivágna! :dev: )

Mmm, én - már - nem vagyok ilyen bátor. Legfeljebb gyalog. :kv:

#33 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 18. - 21:02

a vihart kihagytad a felsorolásból, meg az ijedt lovat, és a kidõlõ fákat :gm: Andus: utána voltam egy táborban ahol éjszakai kalandtura címén végig kellett menni egy sötét erdõn gyalog. majd egy hétre rá kivittem egy terepet mikor kezdett sötétedni, de ott már ismertem a terepet és holdvilád is volt :D mondjuk még egyszer nem tenném. De most ezerszázalékig bízok Guliverben :)

#34 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 18. - 21:09

Andus: utána voltam egy táborban ahol éjszakai kalandtura címén végig kellett menni egy sötét erdõn gyalog. majd egy hétre rá kivittem egy terepet mikor kezdett sötétedni, de ott már ismertem a terepet és holdvilád is volt :D
mondjuk még egyszer nem tenném. De most ezerszázalékig bízok Guliverben :)


Gondolom gyalog már fütyürészve végig mentél ezon az erdõn :D :D
Soha ne bízz meg 1000%-ig a lovadban... nem mindig a jó döntést hozza meg. Tapasztalat alapján állítom. Nekem van a világ legrendesebb és legudvariasabb lóurasága, de néha még õ is okoz meglepetéseket.

Edited by andus, 2008 szeptember 18. - 21:11.


#35 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 18. - 21:17

Azt tudom, hogy mindig okoznak meglepetést. :) De tény hogy jobban bízom benne és tudom hogy számíthatok rá(ha nincsenek fácánok :gm: ) Amikor késöbb Anikó visszavitt a Biai erdõbe, néztem hogy milyen kicsi növények vannak benne amiket én óriásnak néztem :D . A kedvenc erdõm. :)

#36 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 18. - 21:21

Nagyon szép a biai erdõ és jó terepek is vannak. Amikor fényes nappal hazafelé 15 perc alatt átvágtunk az erdõn Annával, már csak röhögtünk az éjszakai túránkon. :D

#37 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 18. - 21:24

...néztem hogy milyen kicsi növények vannak benne amiket én óriásnak néztem :D


Igen, szerintem én is mindig 1,80 magas akadályokat ugrok... :D :D :D holott... :D

Nagyon szép a biai erdõ és jó terepek is vannak. Amikor fényes nappal hazafelé 15 perc alatt átvágtunk az erdõn Annával, már csak röhögtünk az éjszakai túránkon. :D


Milyen messze van Gyúró/Tordastól? Ahogy néztem a képeket, a nadapi túra alkalmával mintha Gyúrót is érintettétek volna nagyjából...

#38 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 18. - 21:39

Milyen messze van Gyúró/Tordastól? Ahogy néztem a képeket, a nadapi túra alkalmával mintha Gyúrót is érintettétek volna nagyjából...

Tordas úgy 3 (max. 4) órára lehet tõlünk.

Múlt hétvégén amikor mentünk Nadapra, együtt vágtáztunk úgy negyven lóval egy napraforgó tábla szélében. Egy hatalmas legelõn voltak, odaszóltam nekik, hogy "Gyertek!" És beugrattuk a lovainkat vágtába. A legelõs lovak meg száguldottak velünk! Csodálatos érzés volt! :)
(Ez a tordasi halastótól néhány méterre volt.)

Na, szóval ha Tordasról átlovagolsz Gyúróra, ott becélzod a repülõteret, akkor viszonylag hamar (a murvás úton vagy mellette a szántás szélében) Pusztazámorra jutsz. Zámoron átvágva egy vágtával Sóskútra érsz.
Sóskúton szintén át kell vágni toronyiránt (alkalomadtán rajzolok útvonalat a Google Earh térképébe), és a biatorbágyi erdõbe jutsz.
Szívesen látunk bármikor Törökbálinton az Isu-tanyán. :)

#39 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 18. - 22:24

Múlt hétvégén amikor mentünk Nadapra, együtt vágtáztunk úgy negyven lóval egy napraforgó tábla szélében. Egy hatalmas legelõn voltak, odaszóltam nekik, hogy "Gyertek!" És beugrattuk a lovainkat vágtába. A legelõs lovak meg száguldottak velünk! Csodálatos érzés volt!
(Ez a tordasi halastótól néhány méterre volt.)

Ha jól tippelem, azt a legelõt láttátok, ahol mi is "lakunk". Efölött a legelõ fölött idén egy napraforgó tábla volt (a képen a fasor mögött - lenne). Csak pár napja tarolták le a szélét egy széles sávban. Jó volt az idõzítés, hogy most jöttetek arra. :)

#40 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 19. - 6:19

Ha jól tippelem, azt a legelõt láttátok, ahol mi is "lakunk". Efölött a legelõ fölött idén egy napraforgó tábla volt (a képen a fasor mögött - lenne). Csak pár napja tarolták le a szélét egy széles sávban. Jó volt az idõzítés, hogy most jöttetek arra. :)


Igen, ez az a hely! :)
Nem aggódsz a magasfeszültség miatt? (Embereknél leukémiát okozhat, ha a közelében lakik.)