Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Bértartás.


  • Please log in to reply
379 válasz a témához

#81 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 22. - 12:13

"A legszomorúbb az, hogy szerintem Isten ezen teremtménye sem fog letöltendõ börtönbüntetést kapni, ahogy eddig tudtommal még senki nem kapott Magyarországon állatkínzásért. Fújhatjuk az állatvédelmi törvényt." A precízség kedvéért, állatkínzásért és az állat életének kioltását eredméynezõ bánásmódért börtönbüntetés az a BTK-ban van. Az állatvédelmi törvényben meg van különböztetve az állatkínzás és az állat életének a kioltása, valamint elõ van írva, hogy ezekért állatvédelmi bírságot kell fizetni.

#82 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 14. - 17:54

Nagy snitt s az elõzõhöz képest elenyészõ probléma, de ideteszem okulásra. Név és hely nélkül, mert lehet, amivel úgy tûnik, nekem nem volt szerencsém, mások meg vannak elégedve, ahogyan eleinte nekem sem voltak gondjaim... Vonzóan olcsó áron, elsõre megnyerõ körülmények között találtam bértartást a jó múltkorában. A kis telep még látszik, hogy készülõben, kövér, fényes szõrû lovak, nagy legelõk beállókkal... Még aránylag jól meg is közelithetõ, ez az ami kell nekem... Meg is érkeztünk, mivel 'vasárnapi szülõ' vagyok, annyi megengedtem, hogy hétköznap sétáltassanak a lovamon, mert a telepet fõleg gyerekek látogatták. Reméltem, hogy a kancám - amit amúgy szinte ugyanakkor vásároltam - békésen meglesz a többiekkel, igy azt szerettem volna, menjen a legnagyobb legelõre, ahol éppen pónik laktak... Ez meg is történt, miután megszokta az új helyet... a tartáshoz villámgyorsan pluszköltségként jött az abrak ára, plusz bizonyos összeg az albérletkiadásnál szokásos 'kaució'-ként, gyakorlatilag az elsõ hónapban máris két hónapot fizettél... Elsõ héten mondja a gazda, 'megmozgatta a lovamat, milyen jól dolgozik gyerek alatt'... nyeltem egyet s reméltem, nem futószárazta a betonkemény talajú körkarámban... következõ héten azonban a gyerekszáj' viccekhez hasonlatosan kiderült, bizony, igen... a fenébe, sétáltatni adtam oda, nem futószárazni... nem baj, végül is univerzális ló ez, kétfelé csinálja a pénzt, dolgozik is meg bértartást is fizetnek utána nem tetszett a dolog de gondoltam, nem pusztul bele amig az aprók nyüstölik, addig is elõ van véve naponta, patája pucolva, ápolva, odafigyelve azzal nem is volt baj... jött a kovács, kicsit többet elszedett a kelleténél... nem csak az enyémnél, s nem csak az enyém dolgozott bértartott ló létére fájó körmökkel, tojáson járva... 'én nem értek a lóhoz, ne magyarázzam'... egyszer nekem is a kezembe akadt a futószár végén egy fájdalmasan tipegõ heréltló, ráadásul negyvenfokos melegben a tûzõ napon - alig lehetett valahogy elsumákolni a lovagoltatást, megúszva kb 2x5 perc keserves ügetéssel... ha a másik lóval megtörténhet, az enyémmel is... rendben van, hogy használhatják, de akkor használják szakszerûen a takarmányra nem lehetett panasz, a ló szépen gömbölyödött, a gazda tanitani valóan takarmányozott... hamarosan új tartók érkeztek - köztük egy újabb heréltló, akivel a kanca összerúgott a karámban... meg is kapta a büntetését, egy beálló nélküli karámot a rekkenõ hõségben. 'úgyse menne be' nem hülye az' ha nem is, az opció legyen meg legalább... néha megvolt, bár a nagykarámban' a banda folyamatosan cserélõdött... a beálló egy nagyló és két póni számára biztositott elegendõ férõhelyet, igy mindig maradt akinek nem jutott hely pár viharos napból is kijutott, persze akkor sem volt beállós karám... sok veszekedés váltotta egymást a legderûsebb nyugalommal... ettõl független szerettem ott, különösen egy másik tartótársamat s pár szülõ-gyerek párost, illetve a rokonságot kedveltem meg... eleinte a munkát is megfogtam, nem szakadok meg egy-egy apróságba, de csak a saját örömömre szerettem volna csinálni. amikor azonban a viszketni kezdett a bõr a hátamon, s néha úgy éreztem, szárnyként meglengethetem a két lapockámat, berekesztettem áldásos tevékenységemet. nekem, aki évekig edzõsködtem, sokszor a hajam égnek állt attól amit látok, de nem szóltam, ha hozzám került a gyerkõc, kijavitottam a hibát. persze az eltöltött idõ s a lábakba gyûjött kilométer pénz - no de a pénz nem nálam landolt... tudjátok, amiért köpködök a terápiás népekre, ingyenmeló... a hab a tortán az utolsó hetek egyike volt, ahol a szülõk és gyerekek akaratukon kivül is áradoztak a gazda remek oktatólováról, s megszeppenve vették tudomásul, a ló amin a csemete ül, magánló, s az én elképzelésem szerint az ül rá akinek én megengedem... persze én voltam a 'szarkeverõ', mert õ nem úgy értette'... helykeresés indul, költözködés, egy hónapi bértartás (amit takarmányvétel miatt elõre ki kellett fizetni) s a 'kaució' bent maradt a bugyorban... papir nem volt róla, hiába is lett volna reklamálni... a tulaj verziója szerint 'õ zavart el', mert kihoztam a sodrából... helykeresés közben többször is belefutottam hasonló hirdetésekbe - ha használhatjuk mi is, X forint, ha csak a tulaj, x+1o, 15, stb ezer ft. gondolom, akinek nem okoz gondot, a ló jó karaktere, a legelõn való mozgás, a többi lóval való bandázás vagy a lovaglótudása miatt, hogy pár nap távollét után a jókedvû lovára felüljön, nem fogja igénybevenni az elsõ opciót. hacsak' nem gond a tartás kifizetése s segits magadon... X forintos, használattal járó opció esetén sem mindegy, mi is az a használat? ki tudja, lehet, tényleg elkocog az ügyes csemete egy-egy órát az osztályban, abba még ló nem döglött bele, ezt aláirom, az érem másik oldala ugyanez negyvenfokos melegben, példul egy lovastáborban, vagy a futószár végén. olyan érzésem van, mintha a spórolt pénzedbõl vett kicsit öregecske, kopottacska sportkocsidat (mert megkaptam én, mit vagyok oda a filléres gamómért') - beállitod egy fizetõs garázsba - adsz kulcsot az õrnek, ha kell, álljon félre vele, ha útban lenne - s mig te távol vagy, õ beül s egykedvûen taxizgat vele a városban... sokan nem engedhetjük meg magunknak a félszázezer forinthoz közeli bértartást, mégis azt mondom, nézzetek jól körül s nézzetek meg több helyet is - én elsõre bekaptam a mézesmadzagot - az olcsó nem mindig olcsó, s a közelség sem minden... jómagam jó messzire keveredtem, átlag bértartás-árat fizetek... a költözködéskor való nagy sietségben mindenesetre elfelejtettem a gazdának megköszönni a lovamat - õ ajánlotta a kupecet - , továbbá azt hogy felhizlalta, s a leckét, ami alaposan rám fért, mert ezúton is bebizonyosodott, rossz emberismerõ vagyok...

#83 samoca80

samoca80

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 78 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 15. - 11:36

Börni, egy alapvetõ dolog azért egyértelmûen kiderül ebbõl a történetbõl: Papírt kell írni. Ha bármilyen ilyen megállapodás van gazda és istállótulajdonos között, a papír foglalja azt is magába, hogy mennyit mozgathatja a lovat hetente (pl. 2×1 órát iskolalovaglásban). Ilyenkor mindig elõjönnek a súrlódások ("...szerintem ilyen állapotban, ilyen melegben, ennyit nem kellene, hogy menjen a ló, stb...") Nekem is lovardám van, de sosem vagyok hajlandó ilyen "használom a lovat" típusú dolgokba belemenni. A bértartásban alap szinten benne foglaltatik a ló takarmányozása, reggeltõl estig történõ karámozása max. 4 fõs karámokban, boxának naponta való takarítása. A mozgatást oldja meg a tulajdonos, vagy keressen õ olyan fiatal lányt/fiút, akiben megbízik, és akirõl jelzi nekem, hogy hetente 1-2 alkalommal jönni fog és az õ engedélyével használja a lovát. És abba nem szólok bele, ahhoz nekem semmi közöm, lovagoljon vele a díjlovas néygszögben, az ugrópályán, vagy terepen, az a kettejük megállapodásának a dolga. Akinek sok 40.000 F/hó boxos tartás vagy 28.000 Ft/hó ridegtartás, az sajnos ilyen problémákkal fog szembenézni. Mielõtt saját lovardám lett volna, 5 különbözõ bértartóhelyen tartottam a lovaimat Pest környékén. Eleinte én is azt hittem, micsoda biznisz, hogy megspórolok havonta 15.000 Ft-ot, mert az egyik helyen 46.000 volt a boxos tartás, az olcsóbb helyen meg csak 34.000. Csak az utóbbi helyen a széna penészes volt, a lovak folyamatosan fogytak, a lovarda rendszerint õrizetlenül volt hagyva, mert a lovász a közeli alkoholellátó-alegységben töltötte az idejét, a lovak, ha a lovász nem tántorgott ki délig hozzájuk, akkor délben kaptak reggelit. A ló nem pisis szalmán állt, hanem szalmás pisin, és nem egyszer nekem kellett trágyázni, mert 3 napi trágyázás is kimaradt "egyéb" munkálatok miatt. Az ezt megelõzõ, még olcsóbb helyen a lovaimat a közeli sárkányrepülõtérrõl szedtem össze egyik délután, amikor kimentem, mert a csaj, akit a tulaj istállója õrzésére kint hagyott, látta ugyan, hogy kiszöknek (3 másik lóval együtt) a villanypásztorból, de nem ment utánuk, mert "úgysem tudja megfogni õket..."

#84 Rawhrness

Rawhrness

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 5. - 22:39

Sziasztok! Érdeklõdnék az után hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a Bellandorral kapcsolatban vagy más budai oldali lovardával kapcsolatban melyik jó melyik nem stb. :) Azt tudom hogy a Kajászói biofarm elvileg egy állom lovarda de sajnos idõben nem engedhetem meg magamnak hogy 1 órát vonatozzak majd onnan még 20 perc plusz lovaglás majd ugyanez vissza. Remélem tudtok segíteni :) Köszi Rawhrness

#85 O.Éva

O.Éva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 9. - 2:55

Most õszintén,kissé szerintem mindenki elhatárolódott az eredeti témától.Nem okoskodni kéne,hogy milyen a jó lovarda,meg kitõl mit lehet elvárni..hanem konkrét helyeket mondani,hogy miket ajánlunk,meg miket nem! szal h én se csak a számat jártassam,megosztom a tapasztalataimat két lovardáról is. egyik a Szigetlovas Egyesület.(www.szigetlovas.uw.hu)Szigetújfalun található,Ráckeve és Tököl közt kb félúton. Egy évig tartottam itt a lovamat,és csak a távolság és idõhiány miatt hoztam el onnan,mert mindennel nagyon elégedett voltam.van egy jó nagy füves lovaspálya,istálló,boxok is,bár senki nem tartja ott a lovát,mert a félrideg jobban tetszik a paciknak,ahol félig 4 oldalról zárt félig sima féltetõ van.A karám nagy,nyáron még nagyobbra nyitva,és nem kitaposott sár az egész,hanem nagyrészben homokos!Mindegyik ló kövér,energikus,barátságos,szelíd.Valóban jó sok szénát(néha lucernát)kapnak,ezenkivül reggel-este 2-2 fangli zabot/maccsot.a szálas és szemes takarmányt egyaránt fedett tárolóban tárolják.Az egész hely nagyon kultúrált,igényes,emberi szemmel is gyönyörû,és lószemmel is egészen biztosan.Kellemes,pici társalgó,megbízható,rendes lovász,nagyon szimpatikus és lelkiismeretes lovardavezetõ,kellemes környék.Még most,2 évvel azután,hogyí elhoztam onnan,is vérzik a szivem,mert nagyon klassz hely volt!És az ár is abszolút baráti(ebbõl is látszik,hogy anyagárban dolgoznak,nem hûz ebbõl senki semmilyen hasznot(azon kivül,h a lovászt kifizetik),25ezer ft havonta :hu: .Kizárólag bértartás van itt,lovasoktatás,belovaglás,ilyenek nincsenek,mert maga a tulaj nem igazán foglalkozik a dolgokkal,a lovardavezetõ pedig az egyik bértartó gyakorlatilag,ebbõl is látszik,hogy igencsak non-profit a dolog :) a másik hely,a Gyémánt patkó lovarda(www.gyemantpatkolovarda.gportal.hu) Ez is kellemes hely,bár tömegközlekedve kicsit bizonytalan az elõre tervezett idõben való megérkezés,de ez egy igazi lovarda,a pont megfelelõ minõségû szolgáltatásokkal.Kedves,hozzáértõ,segítõkész lovardavezetõk,lovászok,kultúrált istállók,korrekt takarmányozás(már amennyire a lovakon látszik),barátságos,kezelhetõ lovak,gyönyörû környék,nagy társaság,szóval ez a lovarda már igazán alkalmas a lovas társasági élet élésére,nem mindig olyan csendes,mint az elöbbi hely,tele van lovasokkal,bértartókkal,de barátságos,ahol szintén láthatóan nem ebbõl élnek a tulajdonosok,hanem hobbiból csinálják.szitnén baráti árak,tehát tuéajdonképpen ezt a helyet is csak ajánlani tudom. :yeah:

#86 samoca80

samoca80

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 78 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 9. - 13:18

Nem messze tõlünk nemrégiben nyílt egy új, nagyon modern lovarda. A bértartás 80 000 Ft/hónál kezdõdik, és azzal indokolják, hogy az istálló fûtött. Én magam lehet, hogy el vagyok maradva, de nem nagyon látom értelmét a fûtött istállónak. A fûtés miatt a levegõben szálldosó portól csak megkehesednek a lovak, és szerintem a megfázás esélyét is inkább növeli, hiszen, ha télen a fûtött istállóból kiviszed a lovat, és jól lezzasztod, garantált, hogy megfázik... Ti mit gondoltok, van ennek értelme és tényleg megérné egy ilyen miatt duplaannyit fizetni?

#87 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 9. - 13:22

Fűtött istállóba még nyírt lovat sem tennék..a válaszom (nekem) nem!

#88 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 9. - 13:24

Ha az istállót fûtik, akkor inkább tartsanak embert, ahhoz bizonyára jobban értenek, mint a lóhoz. Nem az ár, hanem a látható szakértelem-gond miatt tartanám magam távol ilyen helytõl.

#89 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 9. - 15:28

Itt is volt egy pasi aki így tartott lovakat. (Már nem foglalkozik bértartással :cool: ) Mikor megláttam az istállóban a radiátorokat elhûltem. Utána meg akkor, mikor azt mondta, hogy ha süt a Nap akkor behozzák õket, ha esik az esõ, akkor is behozzák õket. Gyorsan elhúztam a bélést. :gm:

#90 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 9. - 15:41

Ha az istállót fûtik, akkor inkább tartsanak embert, ahhoz bizonyára jobban értenek, mint a lóhoz. Nem az ár, hanem a látható szakértelem-gond miatt tartanám magam távol ilyen helytõl.



:yeah:

#91 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 9. - 15:50

Fûtött legelõt nem tudnak? Olyat, ahol télen is nõ a fû!

#92 asset

asset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 145 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 9. - 15:52

:gm:

#93 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 9. - 16:00

Fûtött legelõt nem tudnak? Olyat, ahol télen is nõ a fû!


Nevetni fogsz,de pont ezen gondolkodtam a napokban,hogy ilyet kéne csinálni :D

#94 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 9. - 16:12

Nevetni fogsz,de pont ezen gondolkodtam a napokban,hogy ilyet kéne csinálni :D


Nevetek is "hahaha".

Vagyis na ne nevettess!!! (fóliasátor?)

#95 Sacc023

Sacc023

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 30. - 18:28

Sziasztok! Volt/van valaki, aki bértartó közületek, vagy ismerõseitek közül Vecsés, Gyál, Üllõ, Monor, Gomba, Pilis, Albertirsa környékén? Saci

#96 O.Éva

O.Éva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 19. - 13:59

KNa,én most váltottam bértartást,és öszintén szólva nagyon csalódott vagyok.Amikor elindult a helykeresés,csak az volt az ok,hogy elkõltözök,és igen messzire kerül a lovi.Aránylag meg voltam elégedve,bár a lovam nem volt túl kövér,tiszta viz se volt gyakran(és piszkos se mindig)elötte,box se volt tökéletesen takaritva,a lovaglópálya körül két kicsi helyen két igen temperamentumos csödör nyugtalanitotta edzés közben a kancámat,föleg amelyiket be se lehetett zárni egy beállóba,és a napi 3x etetés,egésznap széna még azt se jelentette,h 3x kapnak szénát,ergo egésznap elöttük áll,hanem ha nem is csontvékony,de igen karcsú,és láthatóan többet kivánó lovakat jelentett.Megközelités autó nélkül szintén érdekes,de ezzel együtt,meg persze azzal,h tulaj a lovamat belovagolta,amennyire én tudom,és egy-két lovaglás során láttam,a lovász is rendes volt,meg ha a szolgáltatás soványka is volt,az ár nem volt magas(36 e),nem vittem volna el. De fordult ám a kocka,amikor bejelentettük,h elvisszük fél hónapon belül.Kétszer fizettünk az utoktsó hónapban féreghajtót,másodszorra már 2500ftvel többet,közben még most is sovány az állat,és persze férges.Legközelebb,amikor voltam,a lovam napközben is bennállt a boxában,alom nélküli szaron,kajának nyoma se volt.Vittem be neki szénát,vizet,mert persze azt se látott.Másnap megint mentem,ugyanezt,ha a lovász nem csinálja,hamár ugye ki van fizetve arra a két hétre is a pénz,minek,úgyis elviszem,kegalább én meg akartam tenni.Igen ám,de a tulajok felháborodva utamat állták,h mind a 25 bértartónak megfelel úgy ahogy van az etetés,mit képzelek én,egy hülye bértartó miatt nem változtatnak az etetési renden(igaz,h úgy van hirdetve,h egésznap széna,és még jó,h a többi ló is ki van akadva a szénahordás láttán,ha kapnak max kétszer egy nap,egy félóra alatt elfogyó mennyiséget(amivel nyáron nem is lenne gond,ha lenne legelö,dehát a karámok még nyáron hs alig füvesek).Szóval megkaptam a magamét.Ezzel egy idöben eltünt a patakaparóm és a futószáram is a dobozomból..no comment Oda se dugtam a képemet lószállitás elötti két napig.A lovam akkorra már olyan szerencsétlenül sovány volt,mint még soha.Számoltam a perceket,mikor jön a lószállitó,mikor ér véget a kifizetett idöszak.Jött a szállitó,közli a lovász,h még 3600,mert anno hó 11.én hoztam.Egészen biztosan tudom,h 13án,este vittem,mégis,nem vihetem el,ha nem fizetek.. Szóval nagyot csalódtam,h nem volt elég az a haszon,amit négy év alatt termeltem nekik,mert ilyen takarmányozás mellett,amitöl igaz nem voltak nagyon gebék a lovak,de semmiképp nem az igért mennyiségben kapták,és azért ez látszott is,még muszáj a lovamat koplaltatni,még pénzt kérni a mondvacsinált 3 napért,meg lehülyézni engem,mert a lovamnak viszek nem is túl sok szénát,amikor egyedül,kaja-pia nélkül áll...most öszintén,ha a lovak kitörnek,rúgnak egymásra széna láttán,és nem ám vmi inyencség láttán,az normális?? Tehát ha egy mód van rá,kerüljétek el nagyivben kerepes végét,ha bértartást kerestek...e

#97 haramia

haramia

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 27. - 7:24

SZERBUSZTOK AKKOR KONKRÉTIZÁLJUNK STRAUB VIVIEN GYÉMÁNTPATKÓ lovarda KEREPES / amiről konkrétan szó van,ha már ezt az éva nem merte kiirni,sem a saját nevét. A LOVARDÁBA BÁRKIT SZERETETTEL VÁROK KÖRBE LEHET NÉZNI,BÁRMIKOR!!!!!! Az állitások többb helyem sem álllják meg a helyüket, a következő okok miatt sem. Jelenleg a lovardában telt ház van, több közismert személyiség is itt tartja a lovát mégis elégedettek. A lovardába az állatvédők felhajtásásra több ló is került,mert nagyon jó helynek tartják és ezért az állatfelügyelet és az állatvédők rendszeres felügyelete alatt áll./Már csak azon lovak miatt is akiket ők hoztak hozzám./Ezekről papirok vannak.Az orvosunk DR BÁba András.Ez egy nem kicsi lovarda ÉN BÁRKI ELÉ ODA ÁLLOK JÖJJÖN KI ÉS SZERETTEL VÁROM nézzen körül.Karámrendszerek vannak és nagy füves legelők!A legelőkön is etetőben széna, amiből egésznap ehetnek a lovak,valamint tiszta viz.fényezni nem fogom magam ki kell jönni körbe nézni én állok a lovakkkal bárki elé. Az éva konfliktus/mondom nem ide tartozik de akkor itt irom le.Ez a lány 2 éve tartotta ott a lovát. A FIZETÉSI PROBLÉMÁKAT AMIKET ÉN ÁTUTALÁSI MEGBIZÁSOKKAL TUDOK BIZONYITANI/és ha kell ide is belinkelem/ folyton gondjaink és problémánk volt voltak, volt olyan hogy 3- 4 hónap tartozása volt a hölgynek ridegtartásra ami nálunk 29000 ft, ami egy igazán nevetséges összeg ma már.A következő dolgok sem tetszettek a kisassszonynak félévente 1x jött ki a lovához,de volt olyan hogy 1 évben 1x. A problémái akkor kezdődtek amikor megkértem és felhivtam a figyelmét arrra hogy a lovat néha meg is kéne takaritani,félévente 1x ugye és nem tűsarkuban kellene kijárni a lohoz.A lónak szépen be is rohadt a szőre begombásodott a gondos gazdijának köszönhetően, takarithattuk mi a lovaskislányokkkal, még az állatorvosi ktgeket hogy ne fertőzzőn végig senkit is mi fizettük.Meg aztán egy tűsarkű csizma miniszoknyával nem éppen a legmegfelelőbbb lovas őltözet egy lóhoz,arrról nem is beszélve hogy voltál akkkor mikor a lovadat mások takaritották????AZ INGYENES BELOVAGLÁSRÓL MÁR NEM IS BESZÉLVE!/Még az édesanyád is üllt a lovon a semmi lovaglás tudásával!Amikor megbeszéltük kijössz lovagolni és ráülllsz hányszor jöttél ki????egyszer sem!!!!ÉS nem egy alkalom volt hogy ezt eljátszottad!Mellesleg ha nem feleltt meg miért nem mentél el hamrabb CSAK NEM AZÉRT MERT INGYEN LOVAGOLTUK BE A LOVADAT?????sOHA SENKI NEM ÁLLLT AZ UTADBA, !!!vagy ÉVIKE!!!!! a gyalázkodás a pocskondiázás nem potolja a lelkiismeretett a szivedet ŐSZINTÉN TEDD A SZIVEDRE A KEZEDET HÁNYSZOR JÖTTÉL KI 2 ÉV ALLATT A LOVADHOZ???MERT ÉN OTT VOLTAM VELE VÉGIG ÉN TAKARITOTTAM A SZARBÓL ÁPOLTAM ÉS VIGYÁZTAM RÁ! AZT GONDOLOM AKINEK NINCSEN PÉNZE AKKOR 28000 FT VOLT A BÉRTARTÁS NÁLAM / ÉS CSAK PARÁDÉNAK HASZNÁLJA LOVÁT 1 ÉVBEN 1X JÖN KI HOZZÁ.FÉL TŐLE MINT A TŰZTŐL MÉG MEGFOGNI SE MERI, UGY KELL RÁKÖNYÖRÖGNI, SAJNÁLJA AZ IDEJÉT ÉS A PÉNZÉT A LOVÁRA AZ NE!!!!!!!! TARTSON LOVAT! ÉS NE EGY ILYEN NÉV NÉLKÜLI O. ÉVA MONDJON MÁR VÉLEMÉNYT AKI TŰSARKÚBAN MINISZOKNYÁBAN PARÁDÉZIK A LOVÁHOZ EGY ÉVBEN 1X NEKEM,AKIl ovagolja ápolja pénzt költött a féreghajtójára a gyógyszereire/mikor TE A TELEFONT SE VETTED FEL MIKOR MONDTAM OltatNI KELL A LOVAT! NA SZÓVAL MAJD AKKKOR HA ENNNYI LÓVAL DOLGOZOL VELÜK leszel jóban rosszban, na majd akkkor mondhatsz rólem te véleményt addig te az én lábnyomomba sem érsz!!! és tudjátok mi a szomorú????apuci vesz egy lovat a nem törödöm kislányának és ezek aki azt sem tudja és nem érdekli oltva van e a lova/a mai napig nincs MERT SAJNÁLTA RÁ A PÉNZT!!!!!!/ SZÓVAL ILYEN EMBER ALKÓT RÓLUNK LOVARDATULAJDONOSOKRÓL VÉLEMÉNYT AKI A SAJÁT LOVÁHOZ SEM JÁRT KI!!! a továbbiakban évike NEM COMMMENTELEK MERT MÉG A SAJÁT LOVADRA SEM A PÉNZED SEM AZ IDŐD NEM VAGY HAJLANDÓ FORDITANI miről is beszélünk??????? A továbbiakban tudod hol találsz rágalmazni gusztuskalankodni oda LEHET ÁLLNI A POFÁMBA MONDANI! AZ HOGY ITTT IROGATSZ A HELYÜKET MEG NEM ÁLLÓ DOLGOKAT TÉGED MINŐSIT! SZERINTEM NEM CSAK AZ AJTÓT VÁGTAD A KEZEDRE DE A FEJEDRE IS RÁVÁGTAD RENDESEN HOGY ILYEN HÜJESÉGEKET IROGATSZ!!!!!ODA LEHET ÁLLNI ELÉM ÉS A SZEMEBE MONDANI!NEM ITT IROGATNI! ŐSZINTÉS TEDD MOST A SZIVEDRE A KEZED HÁNYSZOR VOLTÁL KINNA LOVADNÁL 2 ÉV ALATT??? A TOVÁBBIAKBAN PONTOSAN EZÉRT NEM VAGYOK HAJLANDÓ REAGÁLNI EGY HAZUG KREÁLMÁNYRA TUDOD HOL TALÁLSZ!!! A TÖBBIEKNEK MÉGEGYSZER ÉN ÁLLOK ELÉBE MINDENKINEK A LOVAIMMAL STRAUB VIVIEN KEREPES GYÉMÁNTPATKÓ LOVARDA 06 30 419 81 75 SZEMÉLYESEN BÁRKI BÁRMIRŐL MEGGYŐZŐDHET!!!! SZÉP NAPOT MINDENKINEK JÓ LOVAZÁST!!!

Edited by haramia, 2011 április 27. - 7:32.


#98 Wintersunset

Wintersunset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 27. - 20:56

Minden félreértést könnyebb lenne tisztázni, ha készült volna a bértartásról szerzõdés (nem is értem, miért nem készült). Abból kiindulva lehet követelni az abban vállaltak betartását, illetve esetlegesen elutasítani az abban nem szereplõ tételek követelését. Ráadásul akkor nem is kell a többi bértartóra kenni, hogy nekik mi a jó és mi nem. :)

#99 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 27. - 21:49

Stop the world. I want to get off.

#100 O.Éva

O.Éva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 4:55

Látom, hogy a fröcsögés nagyobbik része törölve lett szerencsére. Ideje lenne abbahagyni ezt a kábítószeres, nem beszámítható, orvosi tanácsos dumát, mert durva hazugság. Tisztelt ló és lovardatulajok, szeretném megkérdezni, mekkora a fizetési fegyelem ezen a területen? Mindenki idõben, vagy elõre fizet, esetleg több hónapot is? Mekkora a késések aránya? Kapnak a lótulajok csekket, vagy egy sms-t, vagy mindenki tudja a dolgát és viszi a pénzt vagy utal idõben? Éváék valóban az a kategória, ha jön a csekk, fizetnek, ha nem, nem érzik hiányát. Ezért tényleg gyakran elõfordult, hogy ment nekik az sms a lovardából és arra utaltak pár nap késéssel. Az a 3 vagy 4 hónap az elején szintén megtörtént. Éva szülei elváltak, mindkettõ azt hitte, a másik fizet, a lovarda meg nem szólt a hiányról, amint kiderült, rendezve lett a tartozás.

#101 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 7:32

Ha nem hagyjátok abba a gyalázkodást (fõleg haramia), le lesztek tiltva. Kedves O.Éva családi barátja, Te meg igazán regisztrálhatnál saját néven :) Fizetésileg nem tudom, hol hogyan szokás, ahol eddig én tartottam a lovaimat, ott szó nélkül, hó elején (fizetésnap után :D) vittem elõre egy hónap árát. Volt, hogy sokat voltam külföldön, akkor átutaltam.

#102 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 7:56

nálunk úgy van, hogy 10.-éig kell fizetni. nálunk még nem volt gond, aki nem tudta betartani, tudta, hogy késni fog, az megbeszélte a bértartóval, szerintem békésen... :)

#103 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 8:00

Bértartást vállalóként, és néhány negatív példát megtapasztalva bevezettük a kauciót. Azóta nyugalom van, igaz, akik bértartóként nálunk maradtak azokkal ettõl függetlenül sincsenek emberi vagy anyagi gondjaink. A kaució két havi díj, így a bértartási szerzõdés megkötésekor három havi díjat kell letenni. A további havi díjakat mindig a hó elején elõre, számla ellenében kell fizetni. A szerzõdésben rendezett feltételek szerinti kaució a szerzõdés felmondásakor visszajár azzal, hogy az egy havi felmondási idõre vonatkozó, még nem teljesített tartási díj ebbõl levonható. Így nem vagyunk kiszolgáltatva annak, hogy a tulajdonos reggel megjelenik és már viszi is a lovát, mi meg nézünk. Az utolsó havi díj és a felmondási idõ díja a kaucióval biztosan rendezett. Fizetési elmaradásra egy hónapon túl nincs pardon, felmondjuk a szerzõdést és kész.

#104 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 8:07

HH, és akkor mi történik? Kirakjátok az állatot a "kerítésen" kívülre vagy leszállítjátok a tulaj kapujába, vagy mit tudsz csinálni? Fizetési meghagyás? Komolyan érdekel. Nálunk minden hónap 10-ig kell kifizetni a bértartást, egyebet meg jelzés szerinti határidõig. Nekem be van állítva automatikus utalásra és a bõr leégne a képemrõl, ha szó-jelzés-megbeszélés nélkül késnék vele. (de tudom egy csak a csórók heppje, hogy minden legyen idõben kifizetve ami csak lehetséges)

#105 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 8:28

Nálunk benne van a szerzõdésben, hogy három hónap nem fizetés után értékesíthetõ a háti. Elég drasztikusnak hangzik, de még mindig jobb, mint amit sok helyen lát az ember, a hónapok alatt felhalmozott többszázezres tartozás... Bár eddig még csak hiperszuper lótartóink voltak, de az ördög nem alszik, papír mindig van. A pénzes dolgokon kívül az is belekerül, hogy mibõl mennyit kap enni és mennyi idõt tölt el karámban.

#106 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 8:41

Tisztelt ló és lovardatulajok, szeretném megkérdezni, mekkora a fizetési fegyelem ezen a területen? Mindenki idõben, vagy elõre fizet, esetleg több hónapot is? Mekkora a késések aránya?


Részemrõl elég nagy, mindig idõben fizetünk, az adott hónapot, késés nélkül.


Kapnak a lótulajok csekket, vagy egy sms-t, vagy mindenki tudja a dolgát és viszi a pénzt vagy utal idõben?


én tudom a dolgom figyelmeztetõ sms nélkül is


Éváék valóban az a kategória, ha jön a csekk, fizetnek, ha nem, nem érzik hiányát. Ezért tényleg gyakran elõfordult, hogy ment nekik az sms a lovardából és arra utaltak pár nap késéssel.


ezt a saját fizetésükkel is ilyen lazán kezelnék?

#107 Wintersunset

Wintersunset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 8:57

Tényleg eléggé el lehet feledve az a ló, ha még havonta egyszer sem jut eszébe senkinek, hogy létezik...

#108 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 9:04

A fizetési fegyelem szerintem egyéni kultúra kérdése - kit hogyan neveltek. Voltam már bértartó és most a másik oldalon állunk a párommal. Nekem mindig az volt az elsõ, hogy amint megkaptam a fizetésemet, már vittem is a lovardába. Jelenleg nincs olyan bértartónk, aki el lenne csúszva... papír nélkül.

#109 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 10:45

HH, és akkor mi történik?
Kirakjátok az állatot a "kerítésen" kívülre vagy leszállítjátok a tulaj kapujába, vagy mit tudsz csinálni?
Fizetési meghagyás?
Komolyan érdekel.


Szerencsére még nem kellett ezzel szembesülni. Az egyik momentum, hogy amikor a felmondásról döntünk, akkor még egyik fél számára sincs vesztes helyzet, mert még legalább egy hónapig van fedezve a tartás. A végsõ megoldás semmiképp sem mehet a ló rovására, de legalább idõ van intézkedni és megoldást keresni.

Nálunk benne van a szerzõdésben, hogy három hónap nem fizetés után értékesíthetõ a háti.


Ezt egy zugügyvéd is megtámadja. Hiába írod bele a szerzõdésbe, attól még nem teheted meg.

#110 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 10:50

De ;) . Ügyvéd írta az alapot is és a bõvítéseket másikkal irattam bele. Létezik és van ilyen. Nálunk még nem volt ilyen jellegû probléma (sõt bértartóval semmilyen sem), de ismerek olyat, akinek felajánlotta a bértartó, hogy most vagy meghirdeti a lovat és a vételárból leveszi a tartozást, vagy kifizeti. Mondjuk megnézném azt a jó embert, aki negyedévre elfelejt fizetni a lova után, majd ügyvédre költ :kir: természetesen belefér, hogy valamit nem szabályosan fogalmazok, ezért elõre és utólag is bocs :D

#111 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 10:54


Ezt egy zugügyvéd is megtámadja. Hiába írod bele a szerzõdésbe, attól még nem teheted meg.

Egy adásvételi elõszerzõdés viszont jó lehet. Olyan opciókat vesztek bele ami biztosítja, hogy késõbb saját tulajdonként értékesítheted.

Ma megyek megnézni egy bértartótól vett lovat. Állítólag kriminálisan néz ki. Épp csak annyi kaját kapott, hogy éhen ne haljon.....

#112 O.Éva

O.Éva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 11:26

Tényleg eléggé el lehet feledve az a ló, ha még havonta egyszer sem jut eszébe senkinek, hogy létezik...


Azért,mert nem fizetünk napra pontosan,egyáltalán nem jelenti azt,h el lenne feledve a ló,föleg nem az én részemröl.Anyám intézi az utalást,neki néha a 13-a kiment a fejéböl,de 3-4 hónapot sohasem késtünk!A legdurvább a 2 hónap volt,ebben biztos vagyok,szégyelltem is magam rendesen(azért is emlékszem rá ilyen jól).Gondolom,mindenki a saját lova után fizet itt,ezért tartjátok be pontosan a dolgot.Az én anyukámnak nem szíve-ügye a paci,nyilván ezért felejti el néha.
Egyébként megjegyezném,h ebböl vita sohasem volt a lovardatulajjal,ha olyan elviselhetetlen,szabályokat nem betartó,drogos,felelötlen lettem volna,nem lovagolta volna be a lovamat ingyen,és amig nem tudta,h elviszem a lovat onnan,nem lett volna valóban kedves és segitökész.

#113 O.Éva

O.Éva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 11:38

Részemrõl elég nagy, mindig idõben fizetünk, az adott hónapot, késés nélkül.
én tudom a dolgom figyelmeztetõ sms nélkül is
ezt a saját fizetésükkel is ilyen lazán kezelnék?


Az én részemröl,igen,lazán kezelem,mert amikor pl diákmelón voltam,nem kaptam meg a fizumat,de elég laza voltam,két hónap után mentem reklamálni,de nem azért mert nem kellett a pénz,igy késtem a számlámmal,de abból indultam ki,h nem én vok nekik a világ közepe,lehet a millió utalás közepén nekem nem sikerült.Az más kérdés,h tojtak belém,ezért nem küldték a pénzemet,de én senkibe nem tojok bele,mindenki megkapja a pénzét,és nem hetes,hónapos késéssel,ahogy azt megtettem egyszer 17 évesen :yeah:

#114 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 11:44

Lassan elég ez. Van valahol a világban egy ló, akit egyik helyrõl másik helyre vittek, bármi más tartozik ránk???

#115 O.Éva

O.Éva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 11:50

Az én részemröl,igen,lazán kezelem,mert amikor pl diákmelón voltam,nem kaptam meg a fizumat,de elég laza voltam,két hónap után mentem reklamálni,de nem azért mert nem kellett a pénz,igy késtem a számlámmal,de abból indultam ki,h nem én vok nekik a világ közepe,lehet a millió utalás közepén nekem nem sikerült.Az más kérdés,h tojtak belém,ezért nem küldték a pénzemet,de én senkibe nem tojok bele,mindenki megkapja a pénzét,és nem hetes,hónapos késéssel,ahogy azt megtettem egyszer 17 évesen :yeah:


Te precíz ember vagy,te elvárhatod,h veled szemben is az legyenek.Én nem várom el,annyi belefér velem szemben is,amennyit én csúszok.Ettöl függetlenül próbálok javulni,és mivel nyártól én fogok a pacira fizetni,nemtörödömségböl ezután nem lesz késés :kir:


Lassan elég ez. Van valahol a világban egy ló, akit egyik helyrõl másik helyre vittek, bármi más tartozik ránk???


Nem,de mivel a bértartásról kissé elterelödött a szó,és én kapom a kritikát,kérlek engedd meg,h válaszoljak rájuk :ang:

#116 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 11:59

Lehet én vagyok egyszerû programú, de egyik másik hsz, olyan tudathasadásosnak tûnik :rolleyes: :confused: !

#117 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 12:04

:D :D Anyuka beszélget a lányával 1 nicknév alatt. (Ha jól látom a dolgot.. :dev: )

#118 O.Éva

O.Éva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 12:27

Már regisztráltam (a névbitorló), de még nem kaptam zöld jelzést. Addig csöndben olvasgatok.

Edited by O.Éva, 2011 április 28. - 13:08.


#119 Pipsy

Pipsy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 301 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 12:40

Ez nekem egyre kaotikusabb...

#120 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 15:13

EZ az igazi trash reality :D