Ugrás a tartalmakhoz


Díjlovaglás


  • Please log in to reply
3403 válasz a témához

#41 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 18. - 16:14

Ez egy kicsit nekem is zavaros... :confused: :confused: :confused: Még megvárom, ki mit reagál, s aztán talán reagálok. Bár néhányan már érintették a lényeget (a ló fejbõl csinálja a programot...??? :confused: :confused: :confused: )

#42 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 18. - 17:01

idézet:
Eredeti szerzõ: esti:
idézet:
Eredeti szerzõ: ImRe: a lovam többet tud mint én [/QUOTE]Dallos pont ezért mondta, hogy ez egy használhatatlan párosítás. Nem akarok gonoszkodni, gondolom te is tisztában vagy az elõnyökkel és hátrányokkal. Fõleg díjugratásban gyakori, hogy alacsony tudású lovas jobb és jobb lovakat vásárol, ettõl várva a sikert.[/QUOTE]Amikor lovat neztem, akkor õt olcsóban tudtam megkapni, mint a nálamnál kisebb tudású lovakat. Szóval így is jó üzletnek tûnt Posted Image Amúgy meg egyáltalán nem vagyok díjlovas (ha már feltétlenül valamilyen lovas vagyok, akkor leginkább tályékozódási lovas ;) ), csak úgy gondolom, valamilyen szintû díjlovi hasznos lenne az általános lovastudásom javításához.
idézet:
A program író programot én sem értem. mit akarsz vele? Egy-egy edzésen negyvenszer lelovagolni?[/QUOTE]Te jó ég, dehogy is. Ugyan azt a programot maximum egy hónapban négyszer. Ezzel a használati mennyiséggel viszont nem akarok minden napra mást csinálni.
idézet:
Ha meg ötleted nincs, arra is simább megoldás, ha összegyûjtessz magadnak néhány feladatot (számszerint amenniyt csak tudsz :D ), hogy mindig legyen mi eszedbe jusson.[/QUOTE]Na pont ezt akarom gépesíteni Posted Image [ Szeptember 18, 2004, 17:02: Az üzenetet átszerkesztette: ImRe ]

#43 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 18. - 17:15

idézet:
Eredeti szerzõ: Borsi:
idézet:
Azt ki lehet szûrni a verenyeken, hogy a ló az csak fejbõl csinálja-e a programot a versenyen, vagy tényleg a lovas segítségeire reagálva? [/QUOTE]Azt nem tudom, hogy ki lehet-e szûrni, de miért lenne baj, hogyha a ló fejbõl csinálná? :confused: Amikor tanulta, a lovas segítségeire reagálva tanulta meg... [/QUOTE]Na ez nekem így egy kicsit cirkuszi lovaglás szagú. :rolleyes:
idézet:
Egyébként nehezen tudom elképzelni, hogy egy ló magától belekezdjen egy kiskörbe vagy egy átlóváltásba...[/QUOTE]Alattam egyszer egy megcsontosodott iskolaló a féloldalazást is megcsinálta teljesen magától. Utánna persze jól összevesztem vele, mert innentõl mindent egy lóhossznyival arréb kértem tõlle, mint ahol megszokta. Hallottam olyan lovakról, akik eldobott szárral gyönyörû vállat be-t mentek bárkivel a megszokott programban.Amúgy az egész dolog az azért jutott az eszembe, mert mostanság a Podhajsky könyvbõl tanulok németül :D & valahol õ is figyelmeztet arra, hogy lehetõleg sose csináljuk meg kétszer ugyan ott ugyan azt ugyan azzal a lóval. (Meg állítólag már Xenophon is, de görögül nem tanulok Posted Image ) Namármost nem értem, hogy jön össze a klasszikus alapokon nyugvó díjlovival. (Lehet, hogy többet olvastam az utóbbi idõben, mint ami egészséges lenne? Posted Image ) [ Szeptember 18, 2004, 17:15: Az üzenetet átszerkesztette: ImRe ]

#44 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 18. - 17:52

idézet:
Eredeti szerzõ: ImRe:Alattam egyszer egy megcsontosodott iskolaló a féloldalazást is megcsinálta teljesen magától. [/QUOTE]Nekem is ment már ló 10 métert hátra nyílegyenes vonalon, de amikor ÉN kértem tõle, akkor csak billegette a farát jobbra-balra, a fejével meg föl-le bólogatott, hogy "Igen, én ezt most nem akarom megcsinálni". :D
idézet:
Hallottam olyan lovakról, akik eldobott szárral gyönyörû vállat be-t mentek bárkivel a megszokott programban. [/QUOTE]Akkor mehetek én is versenyre? Posted Image Rögtön kezdem M osztályban! :D De elõtte be kell tanítani a lónak a rajtengedély-vizsgát is, mert még azom sincs. :D No, fordítsuk komolyra a szót. Ha ez igaz, akkor... meg lehet csinálni lovas nélkül is? Posted Image Csak beeresztem a lovat a négyszögbe, és végigcsinálja a programot. :D De tényleg: én nem tudom, hogy meg tudja-e tanulni fejbõl vagy sem, csak kicsit furcsán hat nekem. Örülnék, ha találkoznék egy ilyen lóval.

#45 Nócy

Nócy

    Csikó

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 18. - 22:08

Én ismertem olyan lovat, aki tényleg okos volt. A gazdájánál nem volt túl sok a tereplehetõség, ezért mindig egy irányba ment. Meg volt a megszokott útvolnal, "program". Egy szer egy másik lovas ment ki azzal a lóval, és a vágtaszakasználk beugrott vágtába, pedig a lovasa nem akarta. Okos ló volt. (remélem értitek, mit akarok ezzel kifejezni)Azok a lovak, amiken én szoktam lovagolni is hasonlóan "mûködnek". Van egy négyzet alakú rét, itt (is) szoktunk terepezni. Az egyik oldala eléggé görönygyös, ezért itt csak lépünk, és csak az utána következõ oldalon ügetünk. Hozzáteszem, hogy nem mindig van így, és a lovak a sarok felé közeledve már egyre gyorsabbak, és ha hagynánbk ügetnének

#46 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 19. - 0:42

Nócy, ezek a tipikus bérló- vonások, amikor annyit mennek egy útvonalon hogy lógó fejjel, majdnem elaludva, gépiesen mennek, és nem kell semmit csinálnod, a ló tudja hogy hol és mikor lesz vágta-ügetés, de ez nem feltétlen az überokosság jele, csupán a többéves megszokás.de persze lehet hogy az a ló tényleg okos volt, nem tudhatom mert nem ismerem ;)

#47 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 19. - 8:09

Gyerekek! Ez utóbbi történeteknek mi köze a díjlovagláshoz??????

#48 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 19. - 11:27

Furioso!Semmi! ;) Bár a fenti dologról lenne véleményem, de hová is írhatnám? :confused: Megjegyzem itt azonban, hogy szeretem mikor tinédzserek nyilatkoznak a bérlovak sokéves megszokásairól! ;) [ Szeptember 19, 2004, 11:28: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#49 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 19. - 13:42

Hát én nem nagyon tudom mi az amit a ló megtanul a programból, de idén egyszer elindultam egy díjlovas versenyen, és egy hetem volt rá hogy felkészüljek, ezért hogy valahogy megjegyezzem, elég sokszor elismételtem a programot, és Konrád a harmadik próba után mikor beálltam A-hoz, elindult ügetésben és a fal végén magától fordult balra. Így elég sokat kellett rajta korrigálnom a feladatokban, mert mindig megakart elõzni, és levágni a kiskört, stb. Persze többnyire az edzõmmel azokat a feladatokat gyakoroltuk amik nem mentek, de néha végig kellett mennem a programon hogy megjegyezzem. Hát úgy tünt õ is megjegyezte. De tényleg, miért ne jegyezné meg, ha terepen is tudja pontossan hogy hol szoktunk mindig átvágni a mezõn.

#50 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 19. - 21:36

Ok. Tegyük fel, hogy a ló megjegyzi a programot, és fejbõl csinálja.Tudomásom szerint egy versenyen nem elsõsorban azt pontozzák, hogy valaki helyes sorrendben végig tudja-e csinálni a feladatokat vagy sem, hanem olyan dolgokra fektetik a hangsúlyt, amelynél egyáltalán nem jelent elõnyt az, hogy a ló tudja elõre, hogy mi következik. Sõt, a te esetedben inkább hátráltatott a lónak ez a viselkedése, hiszen korrigálnod kellett.No de mostmár várjuk a szakértõk véleményét is!

#51

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 19. - 21:45

Persze, hogy hátráltató tényezõ, ha tudja a programot, hiszen elsiet, levágna adott esetben, hamarabb csinálná a dolgokat... Rohanna, szétesne, stb... Akik ezzel a szakággal foglalkoznak, nem is gyakorolják a konkrét programot túl sokszor, csak részeit, elemeit, egyben ritkábban. De ez még nem a szakértõi vélemény volt!

#52 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 20. - 12:53

Én sem szakértõként mondom, de azt hallottam, hogy nem szokták magát a programot többször egyben gyakorolni, csak az elemeit.

#53 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 20. - 13:05

Kis csemege: pár évvel ezelõtt háziversenyünkön Zapolya egy "nyugdíjjas" militariban versenyzett lóval indult. Extra kezdõként rettentõen bénán ám annál lelkesebben készültünk, segítség képpen oktatónk a karám közepérõl mondta a pályát. Nos Zapolyanak csak annyi dolga volt, hogy szépen üljön a lovon és ne akadályozza, ugyanis Kecses ahogy az oktatónk mondta, úgy hajtotta végre a feladatokat. A kiskör volt a legjobb :D

#54 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 20. - 13:08

idézet:
Eredeti szerzõ: Eva: Nos Zapolyanak csak annyi dolga volt, hogy szépen üljön a lovon és ne akadályozza, ugyanis Kecses ahogy az oktatónk mondta, úgy hajtotta végre a feladatokat. A kiskör volt a legjobb :D [/QUOTE]El ne higgyétek már ezt! :D

#55 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 20. - 13:12

Miért Zap, nem sikerült szépen ülni tongue.gif ;)

#56 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 20. - 13:20

Az sikerült, már tõlem telhetõen. A kontraszt volt hatalmas a "mi" látványunk és a többiek látványa között. Hát annyi legyen elég, hogy míg a többiek még ügetni sem tudtak, mert a lovuk megmakacsolta magát, végigvánszorogta a pályát, kivéve a bírók falát, mert ott viszont ijedezett a bíróktól és jókat ugrott, addig Kecses szépen lendületesen csinálta a figurákat, én meg csak ültem szépen és mosolyogtam. Posted Image Hiába, aki tud, az tud.

#57

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 20. - 14:27

De jó! :D

#58 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 21. - 21:54

Segítene valaki értelmezni [url="http://"http://www.dijlovaglas.hu/programok/html/a4.html"]ezt[/url] az A4es programot? Valahogy nem sikerül elképzelni, hogy milyen a H-F ig az egyszerû kígyóvonal. (nem M-F?)És még egy: 8. C-X-A váltsd a köröket. Itt ugye egyik kör sem teljes, csak egy nagy "S" betû lesz a patanyom?(csak gyakorlásként kell megtanulnom, de amíg nem értem, nem igazán megy)Elõre is köszi!

#59 Berni

Berni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 145 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 23. - 8:12

Eliras, M-F, jol ertelmezted...A korvaltas stimmel...Mindenkinek! Emlitett valaki a feljebbiekben "oreg, megcsontosodott iskolalovat" - ilyenre lenne szuksegem, ami rutinosan megy negyszogben "elerheto aron", vagy netan csere is szoba johet... Most a sajat lovammal vagyok az olimpian - berlonal valamivel jobb szintu, de nem erre valo... Olyan is jo lenne, ha csak lovagolhato, alkalmankent... HELP ME!!!

#60 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 23. - 11:14

Köszi Posted Image , akkor nekiállok.

#61 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 29. - 15:46

Múlt hét végén dílovagló Pest megyei forduló és Ács József emlékverseny volt Üllõn a Dóra-majorban. [url="http://"http://mappa-data.prim.hu/data/6d/6db12dd1/6471c0d7/ZsuzskaC.jpg"]Kis ízelítõ a versenybõl.[/url]

#62 Cipoka

Cipoka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 29. - 15:56

Eredeti szerzõ: Eva: Múlt hét végén dílovagló Pest megyei forduló és Ács József emlékverseny volt Üllõn a Dóra-majorban.Marha jó ez a kép Galeszrõl! (meg Zsuzskáról ;) )

#63 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 29. - 18:46

Tud valaki a XVI.ker-ben vagy a közelben díjlovaglási lehetõséget? Ha igen lécci írjatok, mert már fél éve keresek, de nem jutottam semmire! Elõre is köszi!!!!

#64 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 29. - 20:17

idézet:
Eredeti szerzõ: Cipoka: Eredeti szerzõ: Eva: Múlt hét végén dílovagló Pest megyei forduló és Ács József emlékverseny volt Üllõn a Dóra-majorban.Marha jó ez a kép Galeszrõl! (meg Zsuzskáról ;) ) [/QUOTE]Sajnos ez az egyetlen. Posted Image Éva, nem arról volt szó, hogy a különös ismertetõjeleket kitakarod? :eek:

#65 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 29. - 20:42

Mire gondolsz Zsuzska! A "C" betûre, vagy a kerítésre? :D

#66 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 29. - 20:56

Aztamindenit Zsuzska, szépek vagytok Galesszal!! Posted Image Mesélsz kicsit? Milyen volt, mit lovagoltatok?

#67 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 29. - 21:10

C-nél állj, nyelvet ölt! Posted Image

#68 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 29. - 22:25

Aznemisúgyvolt, csak úgy néz ki! tongue.gif Sok mindent a versenybõl nem érzékeltem, ez volt az elsõ, örültem, hogy túléltem. :D Meg aztán amikor éppen nem lovagoltam (ezzel töltöttem a legkevesebb idõt), akkor büfében álltam, írnokoskodtam, felszolgáltam, veszekedtem a laptoppal, nagyon elfáradtam, és végül jól megfáztam. Éva és Zapolya látták is a versenyt, inkább õket kérdezzétek. Posted Image

#69

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 29. - 22:29

Zsuzska! Posted Image

#70 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 30. - 11:36

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsuzska: Éva és Zapolya látták is a versenyt, inkább õket kérdezzétek. Posted Image [/QUOTE]Nem is voltam kint vasárnap, te! Ezért sajnos nem láttam a programotokat, csak a fényképeket. De azok nagyon klasszak lettek. Esetleg Éva tehetne még fel párat. :rolleyes: Mindenesetre ha már díjlovaglás a téma, mondjátok meg, hogy miért kell az indulók és a versenybírók többségének olyan arckifejezéssel lovagolnia/pontoznia, mintha kivégzésre készülnének? Hihetetlen az a sok merev arc, semmi vidámság meg könnyedség. Jó hogy koncentrálni kell, de azért látszódhatna, hogy azért van ez a nagy hûhó, mert lovagolni JÓ. Posted Image

#71 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 30. - 13:14

[url="http://"http://mappa-data.prim.hu/data/6d/6db12dd1/660c4a28/Vera.jpg"]Only [/url] Engedély nélkül feltettem még egy képet:Vera OnlynÕ oktat bennünket Posted Image

#72 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 30. - 17:41

Visszatérve néhány megjegyzésre tisztázzunk néhány dolgot:Dallos Gyula - és egyetlen lovagláshoz értõ ember sem - soha nem állított olyat, hogy a tapasztalt ló kezdõ lovas párosítás alkalmatlan. A klasszikus tétel, hogy kezdõ lovast kiképzett lóra és kezdõ lóra csak tapasztalt lovast ültessünk! Amire félreértett megjegyzése szólhatott, az irreálisan drága és nagymozgású lovak megvásárlása olyan lovasok számára, akik az adottságot nem tudják kihasználni és nem rendelkeznek megfelelõ alapokkal.A ló 'fejbõl' sosem fogja csinálni a programot, legfejjebb a megszokás által, van egy pillanatnyi elképzelése arról, mi szokott itt jönni. Erre jó püélda, hogy amikor program közben végig kell lovagolni a középvonalon, a lovak egy részén látszik, hogy X-nél meg szeretnének torpanni, mert ott szoktak megállni program elején és végén többnyire.Kizárt, hogy egy megcsontosodott iskolaló féloldalazást hajtson végre magától egy kezdõvel, legfejjebb nem tartottad meg a vállát és fordulat helyett elment rajta, de ez nem féloldalazás...

#73 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 30. - 18:01

idézet:
Eredeti szerzõ: Haflingi: Dallos Gyula - és egyetlen lovagláshoz értõ ember sem - soha nem állított olyat, hogy a tapasztalt ló kezdõ lovas párosítás alkalmatlan. [/QUOTE](én azért enyhe ironiával írtan, hogy használhatatlan, alkalmatlanságról eszembe sem jutott írni)Igazad van. Máskor jobban fogok vigyázni a fogalmazással.

#74 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 1. - 15:30

Talán rendelhetnénk egy ironikus, vagy egy cinikus szmájlit, a félreértések elkerülése végett.Aki megrajzoja, annak gratulálok.

#75 Berni

Berni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 145 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 1. - 21:01

"Hihetetlen az a sok merev arc, semmi vidámság meg könnyedség." - mondja Zapolya, en meg nem tudom, hogy kell idezni. Most erositett meg benne az olimpia, jo mondas, fogadjátok meg - "A gyõztest nem érdekli a verseny, egyszerûen csak szeret futni..."

#76 Shire

Shire

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 2. - 12:31

zapolya!Lehet, hogy egy ugróverseny sokkal vidámabb, de egyáltalán nem biztos, hogy a tökösen és önfeledten szétrángatott szájú lovak is azt érzékelik, hogy lovagolni JÓ!Persze minden szakágban van nemkívánatos irányvonal. Sok lovas (szakágtól és arckifejezéstõl függetlenül) egyszerûen szenved a lovon és én sem értem, hogy miért csinálja, vagy legalábbis ha évek óta ilyen rossz neki és ennyire nem megy, akkor miért nem gondolkodik el azon, hogy rossz úton halad és talán az elõl húzom, hátul rugom és tekergetem meg összefeszítem helyett az elengedettség és klasszikus kiképzés útjára kellene lépni.Van viszont, aki tényleg élvezi és egyáltalán nem biztos, hogy mosolyogni fog, mert szerintem ez rutin és e gy különös tehetség keveréke. Nem mindenki képes koncentrálás közben mosolyogni. hacsak nem arra koncentrál, hogy mosolyogjon...

#77 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 2. - 16:59

Bár, ha igazán jól megy alattam a ló, önkételen a fülig érõ szmájli. Már alapszinten is, szakágtól függetlenül. Nem? Locker.Tudna valaki ennek a teljes lovas jelentését tartalmazó, frappáns magyar szót mondani?

#78 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 2. - 17:44

Attól függ ez milyen nyelven van.

#79 Shire

Shire

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 3. - 13:50

Fec, Szerencsés ember lehetsz, ha kképes vagy nagyobb koncentrálást igénylõ feladatok közben egyhuzamban vigyorogni. Átlagember ezt akkor sem teszi, ha jó kedve van. Nem ezen múlik. Bírálás közben meg nem értem miért kellene mosolyogni, vagy min.

#80 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 4. - 9:22

idézet:
Eredeti szerzõ: Shire: zapolya!Lehet, hogy egy ugróverseny sokkal vidámabb, de egyáltalán nem biztos, hogy a tökösen és önfeledten szétrángatott szájú lovak is azt érzékelik, hogy lovagolni JÓ![/QUOTE]Shire! Ki beszélt itt ugróversenyrõl? Kit érdekel ez _ebben_ a topikban? Másrészt a lovak (még a nem szétrángatott szájúak is), nem tudom elképzelni, hogy fikarcnyit is örülnének annak ha felül valaki a hátukra. Harmadrészt, csak azt a megfigyelésemet tettem közzé, hogy _azon_ a díjlovas versenyen a versenyzõk egy részén, és a bírók egy részén nem látszott hogy élveznék amit csinálnak. A lovaktól ilyet nem várok el. :D Azt képzeld el, hogy egy teljesen laikus nézõ látja ezt a versenyt. Mit lát? Azt, hogy néhány karótnyelt lovas küzd a lovon a karámban, hogy "menjen körbe-körbe", amit néhány zord arcú bíró néz. Kedvet csinál ez bárkinek is a lovazáshoz? Jó, nem ez az elsõdleges célja egy díjlovas versenynek, de azért én nem szeretném, ha egy laikus ezt a benyomást õrizné magában a lovaglásról. Hogy az ilyen. Mert szerintem nem ilyen. Szerinted nem lehet annak örülni, hogy a lovad jól elvégez egy olyan feladatot, ami eddig nem sikerült neki, mert esetleg nem jól adtad a segítségeket, vagy õ nem tudta, hogy mit akarsz tõle, de most már kezded kapisgálni? Vagy tereplovaglás közben nem lehet örülni? Akkor sem, amikor éppen leápolod a lovadat? Annak sem örülsz amikor látod a mezõn vágtató ménest? Vagy a kiscsikókat? Feltételezem, hogy számodra valami egészen másról szól a lovakkal való együttlét, de mirõl?