Ugrás a tartalmakhoz


Akhal


  • Please log in to reply
1088 válasz a témához

#161 Amira

Amira

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 383 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 2. - 14:40

Most láttam egy hirdetést, félvér 600ezer Ft, akkor el lehet képzelni a tisztavérû árát...

#162 Renny

Renny

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 2. - 16:15

Oh!Talán akkor még várok a míg olcsóbb lessz! :D

#163 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 6. - 16:59

Bocsi, kicsit megkésve, de itt vannak az ópusztaszeri képek.terep (indulás)múlt szombati túraJhét hétfõtõl pedig megyek oda táborba 1 hétre, már tökre várom :rolleyes:

#164 Amira

Amira

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 383 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 28. - 12:15

Csak h gyarapítsam a hozzászólások számát, megjegyezném h errõl a túráról bûn volt ilyen kevés fotót csinálni. Legközelebb ha lehet legalább percenként 1x nyomjátok meg azt a gombot. ;)

#165 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 28. - 18:13

He-he... :D Csak a legjobb képeket raktam föl... :dev: Amúgy azóta voltam ott egy 1 hetes táborban, meg 2 hét múlva megint megyek. :rolleyes:

#166 Amira

Amira

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 383 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 29. - 15:57

akkor az úgy kb 300 kép, megegyeztünk? :D És persze mindegyiken szerepeljen ezen topik tárgya.

#167 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 29. - 18:52

És Karcsiról (Karador) mindenképp egy 100as sorozatot kérek(ünk)!!! :ang: Meg ha találkozol véletlen a Jelden nevû kancával, akkor róla is megköszönnék egy képet.

#168 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 29. - 18:57

akkor az úgy kb 300 kép, megegyeztünk?  :D  És persze mindegyiken szerepeljen ezen topik tárgya.

Hozzászólás megtekintése

Oké, meglesz, csak azokat nem én csináltam, szal még nekem is várnom kell a képekre. Lesz majd lóúsztatásos, meg túrás, meg edzéses, meg partys is... :D

#169 Amira

Amira

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 383 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 14. - 16:36

Ha megvannak a képek, berakhatod ám.

#170 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 15. - 10:31

Ne hari, hogy nem szóltam, de sajnos nem tudtam elmenni a múltkor erre a legutóbbi lovazásra, mert beteg lettem. :( Szóval új képek nincsenek sajnos, barátnõm képeit pedig még nem sikerült kicsikarnom tõle...:DDe hogy ne csak mentegetõzzek itt :P, addig is egy oldal, amire tegnap bukkantam rá véletlen:www.akhalt-service.ru

#171 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 16. - 21:04

Ne hari, hogy nem szóltam, de sajnos nem tudtam elmenni a múltkor erre a legutóbbi lovazásra, mert beteg lettem. :( Szóval új képek nincsenek sajnos, barátnõm képeit pedig még nem sikerült kicsikarnom tõle...:DDe hogy ne csak mentegetõzzek itt :P, addig is egy oldal, amire tegnap bukkantam rá véletlen:www.akhalt-service.ru

Sajnálom, hogy nem tudtál menni. :(Az oldalt már régen ismerem, több linkelés is volt rá...Nézzétek mit találtam: http://www.pferde-fl...ge-nr-6082.htmlA pac Nyugat-Magyarországon található.... :dev: No, kell valakinek egy ahal-tekini?? :D

#172 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 24. - 19:08

Ha már ennyire szeretjük ezt a fajtát nem lehetne simán a nevén akhal-teke néven emlegetni?Vagy ez a tekini már a nyelvújítás eredménye, amirõl lemaradtam?Arabi telivér, ügetõni?

#173 Amira

Amira

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 383 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 24. - 19:46

:)Az a pac egyébként Mahócán van, tudod, a gazdája is fórumos.

#174 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 24. - 20:39

Nem hívtam fel a tulajt, csak láttam a hírdetést.Az a baj, hogy régebben viták voltak, a névvel kapcsolatban. Ha megnézel 2-3 lovas könyvet, mindenhogy másképp emlegetik. Szal régebben ahal-tekininek nevezték, de sokan az angol elnevezésbõl akhal-teke néven emlegetik. Anno, mikor elõször akartunk egyesületet csinálni, felvetõdött, hogy melyiket válasszuk. Az ahal-tekini volt elterjedtebb, szal ezt használtuk. Mivel egy csomó dolgot gépeltem be anno (Alapszab., Tenyésztési Szab., stb), nálam ez rögzült. Aztán az végül nem jött össze, de nálam ez maradt meg.Valamelyik régebbi Lovas Nemzetben volt errõl egy levél is. No mind1. Bocs, nálam már csak ez rögzült.Tök mindegy, hogy minek nevezzük, a lényegen nem változtat:Posted ImagePosted ImagePosted Image

#175 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 24. - 20:46

Hát, a lényeg a lényeg, az biztos.A lényeg, meg több mint szép.Csak ha megengeded egy apró infó, a teke egy türkmén nem is nepcsoport, hanem inkább törzs volt anno, akik e csodák tenyésztését hivatásszerûen mûvelték, innen a ló neve is.Ok. Nem okoskodok többet.

#176 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 24. - 21:16

Bocs, kb 1 oldalt tudnék errõl írni, de nem akarok okoskodni. Minden nyelvben más és más... Csak hát angol uralom van, ezért manapság az akhal-teke dívik. Nekem akkor is ahal-tekini marad... :dev: Ha így akartad elérni, hogy rakjak még fel képeket... sikerült! :ang: Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#177 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 24. - 21:44

Ha még vannak képeid, akkor vitatkozzunk! :D

#178 Amira

Amira

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 383 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 25. - 11:25

úgy nevezd, ahogy a magyar világatlaszban a sivatag nevét írják, vagy ha abban nincs benne, akkor ahogy a türkmének írják, így a legtisztességesebbszóval nálunk akhal-teke ha jól emlékszem, de láttam már 2 k-val is

#179 Mahóca

Mahóca

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 25. - 13:28

Kedves Ahal Teke rajongók! Örülök, hogy a nyári pihenés után ismét megélénkült a párbeszéd. Tudjátok, hogy ritkán jelentkezek de most van az ideje. Gyönyörûséges ahal csikókkal gazdagodtunk idén. Ennek örömére megismétlem tavalyi ajánlatom, hogy október 23 tiszteletére okt.22-én megnyitom Mahócát a fajta kedvelõi elõtt. Tavaly senki nem élt a lehetõséggel-pedig tisztavérû ahal tenyészetért nem kell országhatáron kívülre menni. A mi ajtónk persze mindig nyitva áll....Addig is ismerkedjetek vele: www.mahoca.hu

#180 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 25. - 13:42

Kedves Ahal Teke rajongók! Örülök, hogy a nyári pihenés után ismét megélénkült a párbeszéd. Tudjátok, hogy ritkán jelentkezek de most van az ideje. Gyönyörûséges ahal csikókkal gazdagodtunk idén. Ennek örömére megismétlem tavalyi ajánlatom, hogy október 23 tiszteletére okt.22-én megnyitom Mahócát a fajta kedvelõi elõtt. Tavaly senki nem élt a lehetõséggel-pedig tisztavérû ahal tenyészetért nem kell országhatáron kívülre menni. A mi ajtónk persze mindig nyitva áll....Addig is ismerkedjetek vele: www.mahoca.hu

:) Úgy néz ki, én idén el tudok látogatni hozzátok. Majd még késõbb magánban pontosítok. Mindenesetre köszönöm a lehetõséget! :ang:

#181 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 25. - 13:50

Kedves Ahal Teke rajongók! Örülök, hogy a nyári pihenés után ismét megélénkült a párbeszéd. Tudjátok, hogy ritkán jelentkezek de most van az ideje. Gyönyörûséges ahal csikókkal gazdagodtunk idén. Ennek örömére megismétlem tavalyi ajánlatom, hogy október 23 tiszteletére okt.22-én megnyitom Mahócát a fajta kedvelõi elõtt. Tavaly senki nem élt a lehetõséggel-pedig tisztavérû ahal tenyészetért nem kell országhatáron kívülre menni. A mi ajtónk persze mindig nyitva áll....Addig is ismerkedjetek vele: www.mahoca.hu

Remélem idén én is ott lehetek, s semmilyen egyetemi cucc nem jön közbe. Ha biztos, akkor jelzem magánban.Köszönjük a lehetõséget!

#182 Amira

Amira

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 383 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 25. - 15:30

Az életbe! Én nem tudok menni, pedig jó lenne már ha nem csak képeken látnám.Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImageImádom ezt az oldalt!

#183 Amira

Amira

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 383 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 25. - 15:53

Megtoldom még 2-velPosted ImagePosted Image

#184 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 26. - 9:50

Bocsi, kicsit megkésve, de itt vannak az ópusztaszeri képek.terep (indulás)múlt szombati túraJhét hétfõtõl pedig megyek oda táborba 1 hétre, már tökre várom :rolleyes:

Most látom csak, te tényleg Karakánon lovagoltál? Milyen volt? Régen jártak vele military versenyen is. Tiszta apja az a ló...

#185 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 26. - 11:10

Most látom csak, te tényleg Karakánon lovagoltál? Milyen volt? Régen jártak vele military versenyen is. Tiszta apja az a ló...

Igen. Én nagyon szeretem. Általában rajta lovagolok, mikor átmegyek. Ügetéskor kicsit nagyobb a hátlengése, mint a többi ahalnak, de ez csak minimálisan érzékelhetõ. A vágtája borzasztó kényelmes. Amúgy nagyon érzékeny minden tekintetben. Egyedül annyi a kellemetlen vele, hogy ha "nincs feladata" és unatkozik (pl. ha csak ácsorgunk egyhelyben), akkor rángatja a kezem. De amint kicsit elkezdek játszani a szájával, abbahagyja. :) Ugrottam is vele, de csak ilyen csatornát, vagy árkot vagy mit.Egyébként tényleg nagyon hasonlít Karadorra (meg van néhány féltesója az "Öregrõl" :D - Karak, Karcsú- akik szintén), de az anyjától a színét meg a fejformáját örökölte egy az egyben. :)

Edited by greyhound, 2006 augusztus 26. - 11:12.


#186 Mahóca

Mahóca

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 29. - 8:23

:)Az a pac egyébként Mahócán van, tudod, a gazdája is fórumos.

Az a ló nem Mahócán van.Üdv, Mahóca

#187 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 29. - 18:14

Az a ló nem Mahócán van.Üdv, Mahóca

Furcsáltam is, hogy Mahóca mióta van Nyugat-Magyarországon. :rolleyes: Meg amúgy is más tippem volt a pac kilétét illetõen.

#188 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 9:30

Én is szeretnék menni.DE leginkább a For pleasure csikó érdekel. Mi lett, kanca, mén? Jól anyuka, gyeremeke jól vannak?Persze azért egye-fene megnézném a többieket is... :D

#189 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 13:02

Rendet rakok a gépemen, s találtam valamit, ami Mahócát biztos érdekli. (Remélem a némettel nincs gondod). Szóvel itt egy részlet egy cikkõl, ami a Julduz-tenyészetrõl szól:"...der Hengst KaraKum (geb. 1994 von 985 Dagestan aus der in Pr. 2377 Almagul) , der mit 2 Jahren auf der Pferderennbahn Pjatigorsk den Rekord über die Distanz von 1000 m aufstellte..." :hu: Kicsit keresgettem ezek után a képeim között, s íme a 2 büszke szülõ is:Posted ImageJeleneleg: http://www.shael-teke.ru/eng/pf4.htmlÉs az apa, a híres 985 Dagestan:Posted ImageBõvebben:Dagestan

#190 Guest_melodia_*

Guest_melodia_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 2. - 10:53

Az a ló nem Mahócán van.Üdv, Mahóca

Szia, Mahóca! Ugye tudod, ki vagyok? (ki, a rõzsétõl!...)Örülök, h sikerült belépnem, és örömmel tájékoztatom a jelenlévõket, h én is ahalokat tenyésztek kis hazánkban, félvért '91 óta, tisztavérût '99 óta...Csók a családnak: Melódia..

#191 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 2. - 14:04

Szia, Mahóca! Ugye tudod, ki vagyok? (ki, a rõzsétõl!...)Örülök, h sikerült belépnem, és örömmel tájékoztatom a jelenlévõket, h én is ahalokat tenyésztek kis hazánkban, félvért '91 óta, tisztavérût '99 óta...Csók a családnak: Melódia..

Szia! És Te merre tenyésztesz? :)

#192 Guest_melodia_*

Guest_melodia_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 2. - 20:01

Szia! És Te merre tenyésztesz? :)

Hi! Bács-Kiskun megyében, Kecelen. :)

#193 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 2. - 20:11

Hi! Bács-Kiskun megyében, Kecelen. :)

Hmm..nem is vagy tõlünk messze. :D Írsz valamit a lovaidról? :)

#194 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 2. - 20:23

Hi! Bács-Kiskun megyében, Kecelen. :)

Szia ahalok anyja!!! Én is ismerlek... :rolleyes: Egy régi emlék:Posted Image

#195 Guest_melodia_*

Guest_melodia_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 2. - 20:48

Szia ahalok anyja!!! Én is ismerlek... :rolleyes: Egy régi emlék:Posted Image

Nicsak! Õ Fricska, egy Karador lány, a háttérben a fakó kanca az anyja (Musztafától) és a másik csikó Árgyélus, szintén Karadortól egy Ak-Belek kancából.Azóta "kicsit " megnõtt, már 4 éves, remélem idén õsszel minõsül,mint fed. mén.Szerintem én is tudom, ki vagy, a kép elárult...

#196 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 2. - 20:52

Nicsak! Õ Fricska, egy Karador lány, a háttérben a fakó kanca az anyja (Musztafától) és a másik csikó Árgyélus, szintén Karadortól egy Ak-Belek kancából.Azóta "kicsit " megnõtt, már 4 éves, remélem idén õsszel minõsül,mint fed. mén.Szerintem én is tudom, ki vagy, a kép elárult...

Aham, azért küldtem... :ang: Mikor lesz az õszi tenyészszemle? Szívesen megnézném Árgyélus királyfit, a te fedezõménpótlékjelöltedet...

#197 Guest_melodia_*

Guest_melodia_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 2. - 20:59

Hmm..nem is vagy tõlünk messze. :D Írsz valamit a lovaidról? :)

Összesen 18 ló van most nálunk, ebbõl 5 arab vérségû, 5 tisztavérû ahal, a többi ahal félvér különbözõ vérhányaddal.Musztafa, Karador és Aidyn az apukájuk.

Aham, azért küldtem... :ang: Mikor lesz az õszi tenyészszemle? Szívesen megnézném Árgyélus királyfit, a te fedezõménpótlékjelöltedet...

Nem rajtunk múlik, hanem Tatjánáékon, hogy mikor jönnek.Nem könnyû összeegyeztetni, rengeteget utaznak.

#198 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 17:22

Nem rajtunk múlik, hanem Tatjánáékon, hogy mikor jönnek.Nem könnyû összeegyeztetni, rengeteget utaznak.[/quote]Jah, gondolom.De kell ahalban is fed. engedély? Én úgy tudtam, h nem kell... Vagy csak a magyar bürökrácia miatt kell neki papír róla?

#199 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 11. - 18:39

Ma lapozgattam a legújjabb LovasÉLetet, s valami felkeltette az érdeklõdésem:A XII. Mezõhegyesi Mén-Kanca Verseny 7 éves mén kategória 5. helyezetje: Rusztán 99-es pej mén (Karador - Tündér)Majd az apróhirdetések közt egy képes hirdetést is láttam, h eladó a mén.

#200 Guest_melodia_*

Guest_melodia_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 19. - 17:30

Nem rajtunk múlik, hanem Tatjánáékon, hogy mikor jönnek.Nem könnyû összeegyeztetni, rengeteget utaznak.Jah, gondolom.De kell ahalban is fed. engedély? Én úgy tudtam, h nem kell... Vagy csak a magyar bürökrácia miatt kell neki papír róla?

A MAAK ad ki nemzetközi fed. engedélyt, ezt itthon honosítani kell, aztán fedezhet. Úgysem tervezünk kifelé fedeztetni vele, max egyesületen belül.