Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Karcag és környékének információs topikja


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
543 válasz a témához

#1 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 28. - 12:23

Megnyitottam a saját kis topikunknak ezt a helyet. Szeretném,ha itt nem a kioktatások,letolások és "mindenkinél jobban tudós" hozzászólások szaporodnának el. Csináljunk egy kulturált, sok információval teli topikot. Útbeszámolókról,tapasztalatokról,élményekrõl,lovakról írjatok. Egy gondolat: Nem létezik olyan ló,amelyiknek ne lenne valamilyen hibája.Viszont létezi olyan tulajdonos,aki nem meri bevallani,hogy az õ lóva is köszködik valamivel. Lehet az testi vagy lelki probléma,de egyben egyezzünk meg,TÖKÉLETES LÓ NEM LÉTEZIK. Valljuk be a lovaink hibáit és ezáltal közelebb kerülünk egymáshoz és a lovunkhoz. Tessék csak tessék, a topik nyitva áll! Zémann,kezdõ lótartó.

#2 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 28. - 13:02

Sziasztok Kiss Bernadett vagyok Szóval én is karcagi vagyok és Zemannhoz és Kacagányhoz járok lovazni na meg Orit se hagyom ki atért. Inkább Fanniló mostanába az igazi paci amin lovazok! Sziasztok KARCAGIAK! :yeah:

#3 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 28. - 20:05

naaa dejóó mostmár ilyenünk is van :D ennek nagggyon örülök :kocc: nekem most nemsok mondanivalom van de pár idézetet beirok azért :P "Egy ló sohasem vágtázik olyan sebesen,mint akkor, mikor egy másik lovat kell utólérnieés lehagynia"/Ovídiusz/ "Lovak - ha az Úristen valaha is náluknál szebbet teremtett, azt biztosan megtartotta magának." "nincs oly bensõséges titok, mint amely a lovas és a ló között alakul ki."/Robert Smith Surtees/ kedvencem: "A ló: nemesség önteltség nélkül, barátság irigység nélkül, szépség hiúság nélkül. Készséges segéd, de soha nem rabszolga."/Ronald Duncan/ " A kutya felnéz az emberre, a macska pedig lenézi az embert, de egy türelmes ló úgy tekint rá, mint egyenrangú partnerére." "A lovak megértése nem testi ügyesség kérdése, hanem tudás az alapja, ennélfogva szellem és intellektus szükségeltetik hozzá."/Charles de Kunffy/ "Amíg valaki nem szeretett egy állatot, lelkének egy része alszik"/Anatole France/ "Bölcs embernek ló való,mert lóvá tesz az ember , s emberré a ló!"/Jókai Mór/ "A jó lovas meghallja, mit mond neki a ló, de az igazán nagy azt is meghallja, amit csak suttog."/Monty Roberts/ " Ha a lovad nemet mond valamire, akkor rossz kérdést tettél fel, vagy rosszul tetted fel a kérdést."/Pet Parelli/ "A kutya lehet az ember legjobb barátja, de a lovak írják a történelmet." "Az állatok szeretete egyetemes érzés, valamennyi ember találkozott már vele.Azáltal, hogy szeretjük és megértjük az állatokat, meglehet, mi, emberek is jobban megérthetjük egymást."/Dr Louis J. Camuti/ nah jóéjszakát mindenkinek!!! :)

#4 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 28. - 22:13

Nem is kell most hirtelen teleírni az egészet....majd szépen lassan. Ha lesz egy kis idõm,akkor leírom én is az emléktúrán történt dolgokat. Kacagány majd a túraszervezéseket biztosan ide írogatja be. Hajrá!

#5 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 29. - 8:15

Szervezzük a hortobágyi túrát. :kir: Az ottani elhelyezés már biztosítva van. Fenyves Józsi vállalkozó barátom telephelyén lesz az elszállásolás. Ez a község Debrecen (Debrecenhez vonzódók kihúzhatják magukat. Karcagi topikban nem csak Karcag! :dev: ) felõli részén lévõ benzinkút mögött van. Az ügy szervezése a NP-on való átkelés engedélyezés szakában van. Útvonal kitüzve. Karcagiaknak: Karcag-Apavára-Mihályhalom-Hortobágy Vízmû-Hortobágy Csárda. Kunmadaras-Berekfürdõ részére. Kunmadaras-Hajtóút-Németér-Apavára. Innen közös az út a többiekkel. Szombat este közös vacsora. Hámozott kecske. Szakács: közkívánat szerint választva. :D Várom a jelentkezõket. Pl. Mihályhalmánál Nádudvar-Kaba vonzáskörzete csatlakozhatna. Ha megkapjuk az engedélyt az rendkivüli lesz mert nem igen szokták megadni. Éppen ezért akit érdekel a dolog ne szalassza el a lehetõséget Persze mindez a jó idõ fügvénye. A jó idõ azt jelenti, hogy minimum nem esik az esõ. Üdv. Karcag és a Kunság népének. :ang:

#6 gysaka

gysaka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 128 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 29. - 8:59

Üdv a topiknak, meg az idítójának! Tegnap látunk Kacagánnyal pár szép lovat. Voltunk egy helyen, ahol a tulajdonos meg van zakkanva a szürke lovakért. Tart is kb. 13 egyedet belõle. Összesen 24 lova van az ipsének és közte egy íjjászló, aki egy 14 éves kicsike kis ló, de kimondottan szép és okos kanca. Többit majd késõbb.

#7 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 29. - 11:36

Mennyire kicsi az íjászló? :) Nemrég Kabáról indultak néhányan a Hortobágyra egy 2 napos túrára, majdnem én is csatlakoztam, de végül nem jött össze. Õk is a nemzeti parkon keresztül haladtak. Igaz, vezetõvel. De ha esetleg nem jön össze nektek, vagy nem tudjátok hol kéne elintézni, szóljatok nyugodtan, talán tudunk segíteni. Egyébként sztem ez egy jó kezdeményezés. Van aki nem élvezi a pályán lovaglást, íjászatot, stb. stb..., a tereplovaglást épp ellenkezõleg, ezt meg is értem, én is szeretem. Nálunk is elindult egy ilyen kezdeményezés. Az egyik lótulajdonos évekig fogatot hajtott, igényes fogata van, szép lovakkal(lipicaik). Hobbiszinten, szóval "csak" környékbeli települések kisebb háziversenyein vettek részt, és az utóbbi években már szinte legyõzhetetlenek voltak. Sajnos nem ritka lovasberkekben az egymás meg nem értése...ugyebár - így most az illetõ tereplovaglással próbálkozik. Apukám egyik ismerõse egyébként, így jutott a tudomásomra az is, hogy a jövõben igyekszik minél több túrát szervezni. Legutóbb mint már írtam a Hortobágyra, de nyáron csatlakozott a Szent Imre emléktúrához is, és ez a sor reméljük folytatódik. A jövõben én is szeretnék minél több ilyen túrán résztvenni, csak sajnos még megfelelõ felszerelésem nincs. És persze nem elhanyagolható, hogy ha az ember túrákon akar résztvenni, akkor a lovát is tökéletes kondiban kell tartania, ehhez pedig sok idõ kell, nem csak hetente egyszer-kétszer félórára pattanni a lóra - nekem viszont nem tudom mennyire lesz erre lehetõségem.

#8 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 29. - 13:40

Az ijászló, egy pej, szép alakú, kb. 145cm bottal. De, ha érdekel pontos infót tudunk lekérni a gazdától. Van egy szépséghibája. A füle hegye hiányzik. Az mondták, hogy méhraj támadta meg és megszúrták. Szerintem ez kamu. Inkább légy köpte meg és nem vették észre. Egy gyulai fazoné volt, akinek hathónapos tanfolyamra kell mennie és azért adta el a lovat. A cigány szerint kantár nélkül irányította a gazdája mert "ijás ló" volt. Elõsször rákérdeztem háromszor mire felértem ésszel, hogy mit akar mondani. A túrára a felszerelés nem gond. Lovad, nyerged, kantárod van. Hálózsák, hálótárs, miegyéb megoldható. Mi legutóbb a szabadban a faltövén aludtunk, mások meg szalmán a lovak mellett. A vezetõ szervezi az engedélyt, ha gáz van szóllunk.

#9 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 29. - 19:29

Ja, kisebbségi...megint kupec, máshogy értelmeztem. :D Érdekes, Csárdásom füle hegyébõl is hiányzik egy picike darab, nem tudom mi történhetett vele, hozzám már így került. Sokszor lovaglás közben elbambulok és azon gondolkozom, hogy vajon hogy szerezhette azt a kis sérülést. :) Kiharapta egy kutya...vagy egy ló(ezt inkább el tudnám képzelni -Csárdás amint vérremenõ harcot vív egy másik dominával...viszont mind2 nagyobbat harapott volna. Beleakadt vmibe... Szóval hasonló tippjeim vannak. :kv: Darazsakra még nem gondoltam, meg légyköpésre sem, de végül is ki tudja. Van lovam, kantárom, hálózsák, ilyesmik, persze nyereg és nyeregtáska. A felszerelésemmel annyi gondom van, hogy bár a nyergem elég kényelmes a lovamnak és nekem is, felül, alul jól párnázott ,van nyeregtáskám is - csak a 2t nem tudom összehozni egyelõre egymással. :D A nyergen ugyanis csak elöl vannak karikák, nem egy tipikus túranyereg... A táskát elv. lehetne elõre tenni, de mivel kislovam van, nem tudom(eleve a nyereg is máshogy mutat rajta, mint egy nagylovon, pedig elég kis méretû). Ha ráteszem, akkor a nyakán van, és zavarja a mozgásban, fõként vágtát nem tudok így elképzelni... Jövõre beszerzek egy másik nyerget, talán westernt, az alkalmasabb lesz túrázásra és jól fel lehet majd pakolni. Egyébként nagy csodálattal néztem eddig Oriékat is, hogy fel tudnak cuccolni, meg a tavalyi hortobágyi túrájukról láttam képet, még bográcsot is vittek meg ilyesmi...hát ez már mûvészet. :D Persze olyan nyereg kell hozzá, amire jól fel lehet kötözgetni a cuccokat. És ugyebár még normális tempóban haladni is így a lóval...ügetés, vágta - érdekes lehet. :) Végül is ki kell tapasztalni gondolom. Egyébként a kabai csapat a cuccolást egyszerûen oldotta meg: egy fogat is ment velük, arra mindent fel tudtak pakolni. Hányan lesztek egyébként? Legutóbb(Karcag-Kenderes) hogy alakult a létszám és hogyan tudtatok haladni? Én szívesen látnék itt fotókat is a túrákról, ha szokott vki fotózni... meg meg lehetne osztani egymással tapasztalatokat...már ha lehet, ezt ugye döntse el a témaindító. :D Bár van biztos olyan topik, ami külön errõl szól, de kimondottan errõl a környékrõl nincs. Térkép alapján tájékozódtok egyébként, vagy csak úgy találomra, ill. ismeritek az utat?

#10 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 29. - 20:38

Többen felpakoltak a lovukra kabátot pokrócot stb. Én úgy gondolom, hogy egy 3-4 órás túrára nem kell túl pakolni a lovakat. Ivóvíz legyen nálad, talán egy pár falat harapni való és kész. A Kenderesi túrán is és itt is volt és lesz egy szerkocsi, ami a többi szerelvényt (hálózsák, bogrács, élelem stb. ) hozza. Õ majd a 33-on közlekedik. Az út felén beiktatnánk egy legeltetést és pihenést. A létszám, ha csak a kenderesi csapat jön 15 fõ. Az a sejtésem, hogy többen leszünk. Egyébként ló kérdés az egész, mert a kenderesi túrán fogyatékunk volt. Ezek talpra állása még kérdéses. A haladási sebességet 8 km/órára kalkuláljuk. Ezt több túrán tudtuk tartani. Kevés vágta, több ügetés és nagyon sok lépés. Aki volt a Kunhegyesi túrán az tudja, hogy a kenderesi sokkal kevesebb vágtával történt. Ennyi lóval (min. 15 ló ) nem lehet eszetlenûl vágtázni. Így is történtek nehézségek. Vágta esetén valószínû felosztjuk a csapatot, mert balesetveszélyes a megálláskori feltorlódás. A lovak egy része már korábról együtt jár, más része ismeretlen. A lovasok tudása is különbözõ, ráadásul még ismeretlen is egymás számára. Pl. a kunmadarasiak jó részét most láttam elõsször lovon. Ugyanakkor vannak kiváló lovasok közöttük. Útvonal! Katonai jellegû térkép és a Google mûholdas térképe, valamint az út egy részének személyes ismerete az alapja a túrának. Többen megtették ezt az utat különbözõ csapattal, különbözõ vagy azonos útvonalon. Valószínû, elveimmel ellentétben egy GPS-t is bevetünk az ilyenkor már elõfordúló köd esetére. A fontos pont a szállás kérdése. Polifóm, ha lehet duplán, vagy extra szalma a hálózsák alá és pokróc többször a hálózsák fölé és fedett hely a harmat miatt. A szállás mint írtam biztosíva.

#11 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 30. - 20:34

Jó hálózsák az tuti ,hogy kelleni fog. Ha lóval nem is tudok menni,de kocsival tuti,hogy elmegyek,már csak a kinti alvás miatt is. A kenderesi túrán nagyon élveztem,hogy kb. 5 fok volt.Olyan jót aludtam(már amikor nem a lovakat stíroltam),hogy csak na.Addig igen csak veszek egy derékaljat.Valami jóra gondoltam,hogy soha többé ne legyen gondom a hideggel.A zsákot is egyszer kell megvenni,akár 15 évig is ellehetsz benne. Más. Tegnap ültem egy teljesen kiképzett lovon.Versenyre lett felkészítve.Rájöttem,hogy tök hülye vagyok a lovagláshoz.Még megállítani se tudtam. :hupp: Pedig a Sárával szinte mindent el tudok követni már.(szigorúan az alapokra gondoljatok). Sanyi edzõ volt nálunk ma. Hollót nyüstõltem.Szépen ment.Olyan kerek lett egy idõ után,hogy így még nem is láttam eddig. Lábtól elléptetést tanultam.A végére nagyon jól ment,mind a két oldalra.Hollót nagyon ügyesen ráhajlott az ívekre. Most pedig rendelek egy könyvet,díjlovaglásról.

#12 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 1. - 9:51

A Hortobágyi Nemzeti Parktól megkaptuk az engedélyt, a parkon való áthaladásra.

Tehát minden probléma elhárult.Nem semmi dolog ám ez.Engedélyeket nem adnak csak úgy ki,mindenkinek.
Biztosan nagyon szép lesz az egész túra.Ilyenkor még meglehetõsen aktív az élõvilág a Parkban és környékén.

#13 zsupa

zsupa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 41 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 1. - 12:14

Szijasztok! :D Én nem vagyok egészen karcagi, de a lovas élményeim ide fûznek, szóval, ha nem bánjátok akkor én is szívesen bõvíteném ezt a topikot. :) Remélem a hortobágyi túra nem a köv héten lesz, mert nagyon szeretnék elmenni! Hallottam Zemann, hogy lehet nem lesz lovad!?

#14 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 1. - 14:54

Zsupa! Nem igen kell bemutatkoznod....ismer mindenki. Mivel a kenderesi túra alatt a Sári nevezetû lovunk egyszerûen elfogyott és még nem tudtam kikupálni. Kicsi magyarázat: Este,kenderesen nem nagyon ittak a lovak.Reggel is éppen hogy. Elindultunk,de viszonylag hamar észrevettem,hogy Sárinak nem nagyon tetszik a dolog. Még lépésben is nagyokat szusszantott.Tudtam volna hajtani,de nem nagyon akartam szegény nyúzni. Ezért a karcagi határban leszálltam róla és szépen hazavezettem. Nem volt olyan sok a táv...15Km.Velem jött Berni is és Pirka....berni hatsója nem bírta a szõrén megtett km-eket. Azóta Sári extra kaját kap és elzártam Hollót is tõle.Holló elõszeretettel dézsmálta meg Sára "abrakkészleteit".

#15 zsupa

zsupa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 41 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 1. - 15:30

Ez az ivós téma a mi lovainkra is igaz volt! A Zsupa ahogy hazaértünk fejest ugrott a vizes hordóba és alig bírtuk elzavarni apával (persze akkor jött Csillag, hogy megnézze mi a fennforgás tárgya, mi az, hogy az õ drága 1etlen Zsupáját nem hagyjuk inni???!) :D Látni kéne ilyenkor az arcmimikáját :D Ha a Zsupa nem trónolt a hordónál akkor jött a Lilike ... Mire sikerült minden lovat elûzni a víz közelõbõl addigra meg már mindegy volt, már nem voltak annyira kimelegedve! Persze a jólesõ frissítõ után kötelezõ jelleggel meg kellett fürdeni a homokban. Mindegyik ló egymás után hepergõzött :kir: öröm volt nézni! aztán elnyelte õket a puszta messzesége...! Visszatérve a lényegre errõl is hallottam majdnem 1. kézbõl mivel annyira ordítottál a telefonba, hogy szinte mindent hallottam :D Akkor valami lovat tettél kilátásba??? Gondolom megoldod, nem? Vagy a Sári annyira készen van? Mert remélem nem hagyod ki a túrát, hát mi lenne velünk Veszéllyes Zémann nélkül ;) :(

#16 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 1. - 15:33

Hát az is biztos hogy többet se válalom a távot SZÕRÉN De azért maga a túra :kir: volt

#17 Kate

Kate

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 1. - 17:42

Hali mindenkinek! somfai kata vagyok.bs-nél lovagolok és kedvenc pacim Mirza

#18 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 1. - 18:19

Gyûlik már a nép... :D én most mondtzawm meg anyáéknak hogy mennék a túrára...elég pozitivak voltak szoval szerintem engednek... :kir: remélem is ...és akkor ujra Jázminnal szõrén... :P a kenderesi túra is nagyon tetszett nekem a balesetet leszámitva...a visszauton jot nevettem remélem megint olyan jo lesz a társaság mint Kenderesen volt és akkor meglesz a hangulat :D

#19 gysaka

gysaka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 128 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 2. - 8:04

Kate! Mehetsz a Hortobágyra nyugodtan, a Morgó biztosan nem rug le :D :D , mivel nem megy.

#20 torda

torda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 2. - 8:27

Na helló mindenkinek! Végre van idõm írni, és a géphez is hozzáférek! :D Mikor lesz ez a túra pontosan? Jó lenne menni, de tartok tõle, hogy ló ill. idõ hiányában erre sem fogok eljutni. :( Így csak a nyálamat csorgatom. Zemann! Itt szabad olyat írni, hogy :"jobbra húzom, jobbra megy, balra húzom, balra megy"? :confused: Vagy itt is lehülyéznek? :hupp:

#21 gysaka

gysaka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 128 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 2. - 8:58

Válaszolhatok??? Ha igen, akkor itt még nem hülyézett senki ;)

#22 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 2. - 10:46

Hát Torda.....lehet ,hogy szégyenszemre én is kocsival megyek.

A huzingatós dolgot természetesen le lehet írni....remélhetõleg nem értik majd félre.
A bucsai lovon nem nagyon mûködött a dolog.Még a megállással is voltak gondjaim.
De nem baj...az ilyen lótól lehet tanulni.

Saka!

Hálózsákot hozzál!!! :D

Találam is párat neked:
1.
Ebben ilyen idõben egy melegítõ is sok.

Nekem most az a legnagyobb gondom,hogy egy igazán jól passzoló derékaljat vegyek.....de annyira drágák ezek.

Viszont pléddel,polifommal,bírkabõrrel ki lehet váltani,de azért egy profi derékalj.....


Báár....Saka szerintem komoly pénzt fizetett volna ki egy normális cuccért azon az estén.

Tudniillik...

Saka elhozta a "felszerelést" kocsival,mit kocsival...egy nagy teherautóval jött,hogy a 15 lovas "apróságai" felférjenek.Azt mondta,hogy este megy vissza,de annyira megtetszett neki ott,hogy inkább kért tõlem egy pokrócot.Én már akkor tudtam,hogy nem sokat fog aludni.Reggelre Õ is rájött. :D
Volt kb. 5 fok....egy pokróccal....húúú.


Zsupa!

Mivel mi sokat gyalogoltunk,ezért rögtön ihattak a lovak,Sára kb. 5 percig folyamatosan ivott.Még jó,hogy volt annyi eszem,hogy a kádnál megálltunk.Nem gyõztem volna a vizet vödörrel hordani neki.
Saccolni nagyon nehéz,de szerintem megivott 50litert.

#23 gysaka

gysaka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 128 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 2. - 13:42

Tényleg HÚÚ volt, dee kibírtam ;) Mésnap még a napsütésben is pulóverben voltam, úgy átfagytam. Veszek egy hálózsákocskát, meg egy sátrat, jó nagyot, mer félek egyedül aludni :D :D :D

#24 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 2. - 14:26

Tényleg HÚÚ volt, dee kibírtam ;)

Mésnap még a napsütésben is pulóverben voltam, úgy átfagytam. Veszek egy hálózsákocskát, meg egy sátrat, jó nagyot, mer félek egyedül aludni :D :D :D



Csak zsák kell,meg egy derékalj,meg egy bivak...ha esik az esõ.

:)

#25 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 2. - 15:54

Itt szabad olyat írni, hogy :"jobbra húzom, jobbra megy, balra húzom, balra megy"? :confused: Vagy itt is lehülyéznek? :hupp:



Torda! Máshol konkrétan lehülyéztek ezért? És hol? :cool: Másrészt ha érzékeltetnéd, hogy csak vicc, akkor lehet nem bántanának miatta. És ahogy vetsz, úgy aratsz.
(Nem én kezdtem... ;) Azért tartottam fontosnak ezt leírni, mert engem zavar és nem tartom igazságosnak azt, ha vki a másik háta mögött gúnyolódik. Torda! Persze, én voltam, akinek nem tetszett, hogy jobbra húzod jobbra megy és ezen nagyokat örvendtél. De ha ezzel gondod volt, egész nyugodtan kifogásolhattad volna akár nyilvánosan, akár magánban, és megmagyaráztam volna, hogy miért nem tetszett, vagy te azt, hogy csak vicceltél. Egyébként az ilyenekbõl születnek a félreértések... Aztán lehet utálkozni...pedig én ezt egyáltalán nem akarom. Bocs ha ezzel a szöveggel vkit zavartam.)

Mountex bolt Debrecenben is van, most hirtelen nem vágom a pontos címet, de a Piac utcáról nyílik, ott ahol a Puma bolt van...vagy ha úgy jobban tetszik, Belga utáni sarok, ott abban a kis utcában. Van sok terepcucc, egész nagy választék, bár hálózsákokat még nem néztem, de biztos van, meg sztem rendelnek is ha kell vmi.

Elvileg még 2 hétvégén vénasszonyok nyara, de gondolom ennek ti is utánanéztetek, ezt még érdemes lovaglással tölteni. Amúgy pl. tegnap este sem volt annyira hideg. Persze azért jó meleg cucc kell. :)

Edited by Shába, 2007 október 2. - 15:58.


#26 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 2. - 18:51



Mountex bolt Debrecenben is van, most hirtelen nem vágom a pontos címet.


A Simonffy utcában van.

Jobbra meg balra---->szárkezelés.

Ezen azért röhögcsélünk,mert akkora nagy port kavart nálatok,hogy azt hittük,hogy Kabát és Debrecent elnyeli.
Tényleg és õszintén....nagyon sokat röhögtünk rajta. ;)

Ez kb. olyan lehetett,mint a Tûz Oceánnyába' beírt, vágólovas sztori.

by.

zé.

#27 gysaka

gysaka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 128 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 2. - 18:52

Simonffy utcának híjják. Mellesleg szerintem nem kelett volna kiborulnod Shába. Nem hátamögött való duma volt ez Tordától, mert nyilvánosan olvastad. NEEEM?? Mindegy. Ez nem egy ikítós, megsértõdõs topik! BEE HAPPY :D :D :D :D

#28 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 2. - 18:56

Én voltam a gyorsabb. :) És neked is bí hepi

#29 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 2. - 19:48

Egy csodalatos szalodaban vagyok Salzburg mellett. A parasztportakon lovak. A föteren lovak, a szamitogepen nincs ekezetes karakter. Kb. 10 fiakaer van a regi varosban. Oda vissza szallitjak a turistakat. Homlesst egyet sem lattam. Megegyszer: a Hortobagy tura okt. 20-21 között. Fentebb pontosan leirva. Holnap mar lesz normalis gepem. Üdv.

#30 zsupa

zsupa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 41 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 2. - 21:55

Hahó! :D Megkaptam Cesare-tól a lovasnapoktól készült képeket! Most hétévégén is lesz Karcagon vmi összeröffenés, ugye? Ha csak én tudom rosszul, akkor Botin keresztül megkapjátok a DVD-ket :kir: Üdv (szerintem jók lettek + közte van az is mikor Finta elintézi a fotóst, pontosabban abból a beállásból is van kép :cool: )

#31 torda

torda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 3. - 7:31

Shába! Én ezt a jobbra húzom... dolgot tényleg poénnak szántam! Szerintem elég egyértelmû volt, legalábbis a karcagiak értették. Amúgy meg ezt eredetileg Kacagány találta ki, én csak idéztem. :) Zsupa! A napszemcsid nálam maradt még a Kun-hagyományok napján. Majd Botival elküldöm.

Edited by torda, 2007 október 3. - 7:33.


#32 zsupa

zsupa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 41 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 3. - 17:22

Oh, köszi köszi! Am rólad is lett 1 pár kép, Torda! :kir:

#33 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 3. - 17:59

Sziasztok Zsupa! Muti meg a képeket :yeah: Na na létcci!

#34 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 3. - 18:15

Szerintem ennyi pont elég is volt ezzel a száras dologgal kapcsolatosan. Az ilyen kisebb vitákat is hagyjuk a többi topikra. Szerintem. Zsupa! Lesz bizony! Pénteken kezdõdik a Huszárkodás és tart vasárnapig. Péntek 14:00 56'-os emlékmûnél tisztelgés Szombat 13:00 Díjugratók felvezetése Szombat 15:30 Huszárbemutató Vasárnap 15:00 Fogatok felvezetése Ezt most emlékezetbõl írtam,lehet,hogy a vasárnapi idõpont nem helyes. Képeket ide!! Jaaaa....és Szombat este kecskepörkölt!! Várunk mindenkit szeretettel!!

#35 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 3. - 18:22

Pénteken milyen huszárkodás lessz? Gyakorlás lesz nektek vagy mi? :rolleyes: Ja leesett,emlékmûnél tisztelgés,oksa nem szoltam! :nem:

#36 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 3. - 18:56

Véletlenül sem vitáról van itt szó, így gondolom nem baj ha leírom. Max szóljatok a moderátornak és kitörli. ;) Félreértetted Saka, nem borultam én ki. Csak szóvátettem, mert nem értem miért kell itt is emlegetni - ezek szerint elég mély nyomot hagyhatott a dolog Tordában. :D És nem úgy értettem, hogy a hátam mögött mondta ezt, mindössze az hangzott el a hátam mögött, hogy csak poén...vagy nem, csak utólag úgy lett beállítva. Végül is ha az ember téved, utólag beállíthatja viccnek is, úgy nem olyan égõ. Aham, én is csak viccnek szánom az egészet, és csak ezzel húzom az idegeteket. :gm: Zemann! Persze, szárkezelés, hidd el, hamarabb hallottam én már errõl. :) De nem errõl szól, és ezt te is tudod. A karcagiak nyilván azért értették, mert élõszóban is megtárgyaltátok a dolgot. Azért örülök, hogy szereztem néhány örömteli percet nektek. Viszont nagy port nem kavart, csak én húztam fel magam rajta, nagy port az egyéb dolgok kavartak: érdekes terep, érdekes lovaglási stílus - ez már elég ok volt arra, hogy kinyilvánítsuk a véleményünket. Szóval ezennel lezártam ezt a vitát, nem érdekel mostmár, mindössze úgy éreztem igazságosnak ha én is leírom a véleményemet, ha már más felhozta. Igyekeztem normális stílusban tenni, de nem talált hallgatóságra, ez van. :kv: Sikeresebb túrákat! ;)

#37 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 3. - 18:56

Pénteken 14ó30'-kor három huszár két zászló a Madarasi úti körforgalom melletti emlékparkban. Rövid megemlékezés. A vasárnapi idõpont nem helyes Z.-nél. Korábban van. Kb. 14ó30'-kor. Jelentkezõket várok a kecske hámozásra és feldarabolásra. Hámozás péntek délután, darabolás szombat reggel. Még nincsen szakács. Kun leventék lehet jelentkezni. A közönségdíjat majd utólag kiadjuk. Javaslatokat várok erre is. Szombat estére várjuk a testvérvárosok lovasait (Kunmadaras) és az elszakadt részeket is (Berekfürdõ). Örûlnénk a Hajdúknak is. Nem tudom mi lesz a hétvégi programjuk? (Shába drága?) Mire a fentieket megszültem Shába beelõzött. Szerintem a vitának nincs értelme, mert én annak idején ez után a téma után megírtam, hogy hogyan lovagolunk. Igy egyértelmû, hogy vicc az egész. Szerintem senki nem akar bántani másokat csak évõdés az egész. Torda egyébként is szimpatizál a nõi személyekkel, nem hinném, hogy pont Te lennél a kivétel. Ha mégis megbántva érzed magad én itt nyílvánosan megkövetlek az Õ nevében is. Olyan kevesen vagyunk akik összetartunk, nincs értelme a vitának. Poénok jöhetnek, de sértõdésre nincs szükség.

Edited by kacagány, 2007 október 3. - 19:20.


#38 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 3. - 19:15

Öhm, írtam Endre bának egy magánt, ezt itt inkább hanyagolom, nem akarom rontani a képet. :D

#39 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 3. - 21:02

Na jól van! Shábának adjuk az utolsó szót és megköszönjük Neki,hogy egy deazértisnekemvanigazam hsz-t írt. Viszont az ilyeneket lehetõleg az elkövetkezõkben mellõzzük,jó? Köszi!

Edited by Zemann, 2007 október 3. - 21:03.


#40 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 12:06

Berni! Hétvégén nem akarod a Fánit kihozni a lógerbe? Hmm...csak egy kérdés volt,ha nem ,hát nem.