Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

OVERDOSE


  • Please log in to reply
1475 válasz a témához

#161 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 5. - 12:46

Lósport: Overdose sántít, veszélyben a májusi futása Bal elsõ lábára sántít Overdose, a 12 versenyén veretlen magyar ló, s még nem tudni, hogy részt vehet-e a május 23-ára tervezett következõ versenyén, a Haydock Parkban. Ezt Mikóczy Zoltán, az állat tulajdonosa mondta el kedden a PannoniaOverdose.hu oldalnak. „Szombaton még 40-50 ember elõtt szinte szétrúgta a kifutót, annyira jól érezte magát, nem mutatkozott rajta semmi – nyilatkozta Mikóczy. – Vasárnap reggel viszont már nem tetszett Ribárszki mesternek, amikor kinn volt a padikban, ezért a versenynap után, mielõtt hazatért volna, újra ellenõrizte. Overdose akkor már csak három lábon állt a boxban, s a lábszára ellenõrzésekor erõs fájdalmat mutatott.” Overdose-hoz ezt követõen azonnal állatorvost hívtak, és még aznap este eltávolították fájós lábáról a patkót az alátéttel együtt. Adtak neki injekciót, gyulladáscsökkentõ szereket és beborogatták a lábát. A négyéves telivérnek ugyanerrõl a lábáról esett le a patkó a legutóbbi versenyén, április 19-én a Kincsem Parkban, Mikóczy azonban egyelõre nem tudta megmondani, mi okozta a mostani problémát. „A hétfõi konzíliumon, amelyen állatorvos, kovács és más szakértõk is részt vettek, megbeszéltük a gyógyítás lehetõ legjobb módját, és bízunk benne, hogy egy-két nap múlva már jobb hírekkel tudunk szolgálni – adott helyzetjelentést a tulajdonos, aki a májusi angliai szerepléssel kapcsolatban még bizonytalan. – Az akut kezelés vélhetõen két-három napot vesz igénybe, és csak azután lehet dönteni a további tervekrõl. Ettõl függetlenül a versenynevezést elküldtük a Haydock Parkba, mivel annak a határideje a mai nappal lejár.”

#162 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 5. - 21:20

Bakkerman :( Remélem, hamar meggyógyul, ha fut, ha nem.

#163 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 5. - 21:27

Na bazzeg. Inkább ne fusson, csak gyógyuljon meg.

#164 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 6. - 8:24

A szánalmas az,hogy amikor felajánlottuk a segítséget ( mágnestakaró, amplimed, akupunktúra stb.) ,az elsõ sérülésnél, ingyen, akkor még válaszra sem méltattak. Attól meg el vannak ájulva,hogy Angliába szolárium( kb. 1.000.000 HUF-be kerül egy közepes minõségû.Overdose meg,ha jól tudom nyert már vagy 200.000.000-t) van a lovaknak. Könyörgöm,ha bevallottan az évszázad lova Overdose akkor miért nem lehet XXI.századi módon menedzselni?! Komolyan mondom: Balkán... :gm: :dev:

#165 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 6. - 8:35

Szerintem igazad van, talán csak annyiban vitatkoznék, hogy ebben az idõszakban tuti annyian lebzseltek körülöttük, hogy nehéz kiválasztani az ocsú közül a búzát.

#166 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 6. - 8:40

Ebben igazad van! :)

#167 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 6. - 13:06

Hát ja, túl nagy a felhajtás. Kovács Kokót is akkor verték pofán, amikor elhitették vele, hogy õ a KOkirály. Mindenki belepofázik. Rafkósabb öregrókák ilyenkor eldugják a lovat a világ szeme elõl. Esetleg odatesznek egy alteregót, fotózkodjanak kedvükre a celebpótlékok...

#168 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 6. - 13:39

Hát igen, nem rossz ötlet, remélem, én nem alteregót fotóztam, ûberciki lenne.. :D

#169 offi

offi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 241 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 7. - 15:25

hm... szegényt meg kellene hagyni kicsit lónak, dehát sajna a pénz pénz pénz. :( amúgy egy dolog akasztott ki a legjobban, az pedig az, hogy amikor kinn voltunk a Kincsem parkban, és elindultunk hazafelé, elõttem lévõ hozzáértõ család szájából a következõket hallottam : " hát nem volt olyan nagy szám... nyert és kész. sokkal többel is nyerhetett volna." :o

#170 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 7. - 16:21

Tipikus magyar mentalitás. A Knézy stílus. " Olimpiát nyertek a vizilabdásaink, de a stílusuk minden mércén aluli volt. Lehetett volna ennél sokkal többet, sokkal jobban.." Más. Ma olvastam a lovasok.hu-n, hogy néhány nap múlva indulnak Angliába. Ezek szerint meggyógyult a lába? Irdatlan nagy mezőny lesz a Temple Stakesben kb 26 lovat számláltam vele együtt! Marchan D'Or viszont nincs a mezőnyben! Érdekes...

#171 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 7. - 18:19

Hááááát......
Itt az ideje elkezdeni gyanakodni. Vagy nagyon amatõrök, vagy.....

#172 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 7. - 18:37

Vagy ez egy kísérlet a nyereség optimalizálására :D

#173 offi

offi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 241 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 7. - 18:57

jaja, ezen én is gondolkoztam, hogy csak reklám... örülnék neki ha tényleg csak az lenne...

#174 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 7. - 19:21

Hát, az elsõ sántasága nem volt kamu, saját szememmel láttam.

#175 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 7. - 19:35

Épp ez az. Hogy lehet, hogy egy ilyen kaliberű ló, lépten nyomon lesántul? Aztán ez a patkó mizéria. Nem színtiszta amatőr mutatvány az egész?

#176 SzonyiMaura

SzonyiMaura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 303 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 7. - 19:55

A kerdest en is feltennem, hogy egy ilyen lovat miert nem egy olyan kovacs patkolja, aki nem uti felre a szeget a nyomorult gebe lababan?... Bar ilyenkor jon a sogor, aki kovacs x eve, es "nagyon jo keze van", igaz, hogy a rutinjat marhak kormolesebol szerezte igazabol, de o majd jol megcsinalja... Es megy a drama meg a hiszti, ha megis mast bizna meg a tulaj a patkolassal, igy aztan csinalja o. De legalabb mostmar talan majd odafigyel, hogy kit enged a lo kozelebe.

#177 Zarif

Zarif

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 7. - 20:13

itt egy szó sem esik a "nem" futásról. Most akkor? :confused:

Edited by Zarif, 2009 május 7. - 20:13.


#178 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 7. - 21:21

Azért ez már nem lenne semmi, ha valóban létre jönne ez a közvetítés. Remélem Dózi hamar helyre jön.

Nemtom hogy vannak vele, de vagy tényleg annyira kényes a ló lába, hogy mindegy ki patkolja, ugyanez az eredmény? Vagy ideje lenne kovácsot váltani?

amúgy egy dolog akasztott ki a legjobban, az pedig az, hogy amikor kinn voltunk a Kincsem parkban, és elindultunk hazafelé, elõttem lévõ hozzáértõ család szájából a következõket hallottam :
" hát nem volt olyan nagy szám... nyert és kész. sokkal többel is nyerhetett volna."


Ha laikusok mondanak ilyet, azon kár fennakadni. Aki ért hozzá, az tudja, hogy ez csak egy bemelegítõ futás volt neki. És megerõltetés nélkül futott pályarekordot. :) Ha helyre jön, erõsebb mezõnyben ennél csak jobb lesz. Legalábbis remélem.

Amúgy nem lovazós kollégáim is szinte mind kint voltak a pályán, vagy aki épp mûszakban volt, az bent a melóhelyen nézte TV-ben a futamot, és mindannyian el voltak ájulva Dózitól. :)

#179 offi

offi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 241 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 7. - 21:24

hát ez a minimum amit megérdemel :)

#180 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 8:13

A kerdest en is feltennem, hogy egy ilyen lovat miert nem egy olyan kovacs patkolja, aki nem uti felre a szeget a nyomorult gebe lababan?...
Bar ilyenkor jon a sogor, aki kovacs x eve, es "nagyon jo keze van", igaz, hogy a rutinjat marhak kormolesebol szerezte igazabol, de o majd jol megcsinalja...
Es megy a drama meg a hiszti, ha megis mast bizna meg a tulaj a patkolassal, igy aztan csinalja o. De legalabb mostmar talan majd odafigyel, hogy kit enged a lo kozelebe.



Nono! A kovács vér profi volt, de az ominózus patkolásnál ott volt a fél világ médiája és fényképezkedett és faggatódzott. Nekem se menne könnyen még az alapmeló sem, ha közben egyfolytában szemembe villog a vaku és izgága lelkületû riporterek faggatnak. Ribárszky is megmondta: nem lett volna szabad beengedni a riportereket.
Másrészt Dózi patája állítólag elég érzékeny terület, a kovács is mondta, hogy miliméterekrõl van szó. Szóval én most nem a kovácsot hibáztatom.

#181 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 9:41

Nemcsak,h vér profi, de specializálódott a galopplovakra. Neki nem lehet felróni semmit.

#182 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 12:37

S ahogy tudom a telivérek patája amúgy sem a keménységérõl és igénytelenségérõl híres. Nem kéne nekiállni fikát dobálni szvsz. Mikóczyéknak semmi haszna nincs belõle ha kamuzva sántának jelentik a lovat.

#183 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 12:43

max. hogy van téma, van mirõl beszélni, van hír, stb....(ezt amúgy nem én mondom, hanem épp szerdán voltam Alagon, és pár istállóval odébb mondták, hogy a ló..szt sánta, csak csinálják a reklámot.)

#184 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 13:04

Ok hogy a negatív reklám is reklám, de nem hiszem. Aztán nem tudom. Még az is lehet hogy direkt kacsa, de nem nézem ki belõlük. Foglalkoznak Dózival annyit hogy ne legyen rá szüksége.

#185 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 13:11

Most anélkül, hogy ítélkeznék, vagy megállapítanám, hogy mi is történt, azért az tény, hogy most egy picit leült a por Dózi körül a legutóbbi versenye óta, lehet, hogy kellett egy kis felhajtóerõ. És, mint tudjuk, amit a média a szájára vesz, az utána ott fog ülni szépen a köztudatban, és újból beszédtéma lesz. Nem tudom az igazságot, nem is akarom firtatni, de attól még tény, hogy az ilyen fajta "fókuszba hozás" létezik. És ne tessék mást kiolvasni a hozzászólásomból, mint ami benne van :)

#186 Taxis

Taxis

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 318 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 13:13

Nekem nem tûnik úgy, hogy a Õk ilyennek lennének. Akkor ezt az egész " csodát " ami velük történt másként kezelnék. Már rég eladták volna a lelküket a hirtelen jött siker és pénz bûvöletébe esve. A lovat háttérbe szorítva.

#187 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 14:04

S ahogy tudom a telivérek patája amúgy sem a keménységérõl és igénytelenségérõl híres. Nem kéne nekiállni fikát dobálni szvsz.

Mikóczyéknak semmi haszna nincs belõle ha kamuzva sántának jelentik a lovat.


Sztem sem kamuznak. Azt mondjuk el tudom képzelni, hogy ha kijön egy hír, hogy Pl Overdose sánta, akkor az kb egy hét, amíg minden újság, tv, rádió felkapja a sztorit és a ló lehet, hogy már nem sánta, de még mindig ezzel vannak tele a lapok. Arról nem is beszélve, hogy mennyit tudnak színezni az újságírók.
A legutóbbi kedvencem: "Halálos baleset érte a sorozatszárt" - ez volt a cím. A cikk meg arról szólt, hogy a sorozatsztár sorozatban alakított figuráját éri halálos baleset. Így megy ez.
Amit a Sláger Rádióban hallottam Fitness Norbi gyereknevelésérõl - két nappal a cikk megjelenése után - 5 nappal késõbb mint ÚJ hír futott a Danubiuson. No comment.

Ja és vannak olyan újságok, akik szerint Dózi kanca.

Hát ennyit errõl talán.

Ha valakinek fontos a balhé, az inkább a sajtó semmint Mikóczyék. Dózi nevével mindent el lehet adni jelenleg jó sokáig.

Ja és ne feledjük, az RTL Klub szállt be a közvetítésbe. Ha valakiknek, hát nekik mindig is fontos volt a felhajtás és most tuttira dolgozik a kreatív brigád azon, hogy hogyan lehet manipulálni a nézõket annyira, hogy május 23ig ne feledjék el a lovat, és nááágy biznísz legyen a közvetítés.

Edited by Varbóc, 2009 május 8. - 14:09.


#188 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 14:46

Overdose patája , tényleg gyenge láncszem a lóban! Télen egy egész napot töltöttem az alagi tréningpályán , Ribárszky mesterrel is sokat beszélgettünk. Elmondta , hogy amióta egy Szlovák profi kovács jár " át " Dózit patkolni , tovább fenn marad a vas a patán. - Na nem mintha itthon nem lenne elég jó kovács ,csak így hozta a sors. - Kifejezetten rideg , porlékony , vagyis 'szar' pataminõséggel született szegény . Pedig minden jóságos szert és mûveletet megkap a drága . Mert hát tudjuk , hogy ezeket a lovakat semmi más alapján nem szelektálják , mint hogy igennagyongyorsanfussanak! Hogy ; rúg ,harap ,nem szabályos a végtag szögelése , - kit érdekel!? Valószínû , hogy ha Dózi karrierje így folytatódik , jó pár kancát fog alája rendelni az ég.( annak ellenére ,hogy az igazi fed mének a hosszú távú bajnokok.) Tehát elõfordulhat hogy minden második Overdose csikó patkolásához ezt a profi Szlovák gyereket kell majd hívni. :D

#189 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 15:11

Vegyetek Hamond,vagy First Mission csikót,nekik nincs ilyen problémájuk :kir:

#190 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 15:19

Az én cigánylovamnak sincs ilyen problémája :D

#191 offi

offi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 241 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 15:19

az valóban tény és való, hogy a telivéreknek nem a legjobb sajna a patájuk. régebben lovagoltam egy kis telivér kancát, és ott is állandó probléma volt a patkolás... :S de reméljük Dózika rendbe jön, és hogy legközelebb csak akkor fog csámcsogni rajta a sajtó, amikor megnyerte az angliai futamot ;)

#192 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 15:24

Vegyetek Hamond,vagy First Mission csikót,nekik nincs ilyen problémájuk :kir:


Bakker ez nem semmi stoplis csuka! :D

#193 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 15:33

Az én cigánylovamnak sincs ilyen problémája :D

Csak azért vertetek bele ennyi szeget , mert több nem volt?!

És aTiedé mennyi idõ alatt futja az 1600 métert, ebben a vaspapucsban ? :kir:

Egyébként tényleg nem egy porhanyósnak néz ki az a talp!!! :)

#194 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 15:40

Szög még lett volna, csak lik nem volt több :) Az 1600 métert vízszintesen vagy függõlegesen tetszik érteni? :) Mert vízszintesen nem egy villám, de szintkülönbségek leküzdésében odateszi magát. A Madarasi Hargitán gyõzködni kellett, hogy ne ügetésben másszunk fel 1800 méterre, mert lemaradnak az alföldi lovak :) Jó szolgálatot tesz amúgy az a hágóvas, de hegyre való, itthon mezítláb vannak a gebék.

#195 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 15:54

Két éve vettem a lovamat ( kisbéri) a Nyírségbõl. Addig emelkedõt csak akkor érzékelt , ha két lábra állt! Az elsõ terepen ( Bükk alján lakok) a dombocska aljában megállt és mint egy zsiráf visszfordította a fejét , rám nézett, és bár beszélni nem tud, de esküszöm kiolvastam a nézésébõl, hogy : "te hülye vagy bammeg itt menjek föl ????" Na azóta megszokta mint cigány a kártyát, és a nagyegedi kilátó már csak reggeli torna! Bocs a kitérõért ,de szerintem Overdose is jól mászik hegyet ..... off :kocc: :confused:

#196 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 19:22

:D :D :D :D :kir:

#197 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 21:13

"Mikóczy Zoltán, Overdose tulajdonosa péntek délután egy fokkal nyugodtabban nyilatkozott, mint a megelõzõ napokban. Mint az Inforadio.hu kérdésére elmondta: a francia Max Fournier Overdose zsokéjának a kérésére érkezett Magyarországra. A legdrágább francia versenylovakkal foglalkozó szakember vezetésével ragasztott gyógypatkó került Overdose beteg bal elsõ lábára. Ez azért is fontos, mert fennállt a veszélye, hogy a ló a fájdalom miatt túlterheli a jobb elsõ lábát - tette hozzá Mikóczy Zoltán. A gyógypatkó kialakítása olyan, hogy helyet kap benne a gyulladás gyógyulásához szükséges kivezetõnyílás. A beavatkozás hatására Overdose lába vasárnapra remélhetõen helyrejön. A gyógypatkó felhelyezése után nyugtatót adtak Dózinak, hogy kissé elbódulva jobban pihenjen - mondta el a ló tulajdonosa. A francia csodakovács vasárnap újra kezelni fogja a lovat, és ha a bal mellsõ lába már terhelhetõ, ragasztott patkó kerül a jobb mellsõ lábra is." Inforádió

#198 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 22:02

Az én cigánylovamnak sincs ilyen problémája :D


Viszont szép nagy lyuk van a nyírján! :D (nem büdös neki?)

#199 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 22:20

Fene szagolgatja... Én semmi rendelleneset nem látok, de mindegy is lenne, mert 2006-ban készült a kép :D

#200 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 9. - 8:12

"Mikóczy Zoltán, Overdose tulajdonosa péntek délután egy fokkal nyugodtabban nyilatkozott

http://borsonline.hu...hp?op&hid=20666
Érdekes, itt meg éppen ellenkezőleg nyilatkozik.
(bár a két forrás közül talán az inforádió hitelesebb egy "csöppet")

Edited by StG, 2009 május 9. - 8:12.