Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nyeregszemle


  • Please log in to reply
137 válasz a témához

#41 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 24. - 14:58

Én is megértettem a takarítónénit :), pont ott volt a lószar, ahol a német turisták sétálgatnak amíg a kocsikázásra várnak :)

 

Jól mondtad, nem voltak felkészülve arra, hogy a Nyeregszemlére érkezők bizony lóháton fognak jönni-menni a területen mind a 400-an. A résztvevők meg valószínűleg nem voltak felkészülve a turistaközpont-jellegre. Ezek szerintem megfelelő kommunikációval megoldhatók.

 

Azt nem tudom, a lovasfaluban milyen volt az elhelyezés, volt-e elég árnyék, vizesblokk, stb. A szénára hallottam panaszt egyes résztvevőktől.



#42 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 25. - 6:30

egyeseknek ez túl messze van

 

4 óra volt az út futóval, igen, elég messze volt... :)

Mi péntek-szombat voltunk ott. Eredetileg csak vasárnap mentünk volna haza, de akitől kölcsönkaptuk a futót, jelezte, hogy vasárnap mégis szüksége lenne rá, úgyhogy viszonylag hamar el kellett indulnunk. De amíg ott voltunk (egy falumbeli leány, aki az öreg lovamon ült, meg a két lu), addig jól éreztük magunkat.

A csikó várakozásomon felül jól viselte magát, az öreg viszont a pénteki főpróbán nagyon nyűgös volt, nem sok kedve volt az egészhez, úgyhogy békén lett hagyva, szombaton sétáltünk-ügettünk kicsit a környéken, aztán már csak nézelődtünk.

Találkoztam sok-sok ismerőssel, tavalyról meg még régebbről, ez jó volt.

A széna szeirntem szép volt, legalábbis ott, ahol mi táboroztunk, a lovaink imádták... Lehet, hogy korábban vagy arrébb nem volt olyan szép, nem tudom, lehetséges. Voltak fás, árnyas részek, akik előbb érkeztek, azok igazán jó helyeket választhattak maguknak.

A hangulat általánosságban véve talán valamivel jobb volt, mint tavaly, az éjszaka is nyugodtabban telt, legalábbis pénteken.

De azért én is értékelném, ha jövőre mégis máshol (a Hortobágynál kicsit nyugatabbra) lenne megtartva.


  • Ernest kedvelte

#43 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 25. - 7:03

A szénával az volt, hogy első körben olyat adtak, amit ránézésre vagy 2 éve báláztak be nedvesen. Mire mi kiértünk, a lovasok panaszára már hoztak egy másik szállítmányt, az nagyon jó volt.

A belső terület ligetes, de a későnjövőknek kintébb kellett letáborozni, ott már nem volt árnyék, szerencsére szo-vas elviselhető idő volt. Jövőre igyekszem hamarabb kiérni.

Hangulat: a tavalyi számomra kicsit túl elegyes volt, kocsiból szóló világzene és társai, most csak a központi sátorban volt ihaj-csuhaj, a tájba illő zenével, és elég sokan tudtak táncolni is rá. A kazah vendégek szeme majd kiesett a verbunkosra, néhány srác igen virtuóz módon ropta.

A szállásom (egy szekér alatt szénában) a sátortól távol volt, így ha meguntam a mulatságot, akkor nyugodtan tudtam aludni - tavaly a sátrak közt is ment a gépzene.

A lovasok kb. felét már ismertem személyesen, amikor beértünk kb. 1 órába tellett, hogy leparkoljak a lóval, mert 10 méterenként megörült nekem valaki. Jó volt na.


  • rongyo kedvelte

#44 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 25. - 7:30

:cheers:



#45 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 25. - 11:17

Megnéztem volna valami videót (merthogy nem tudtam elmenni), de 36 db!! beharangozó filmet találtam csak.

Létezik ez?



#46 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 25. - 12:04

Gondolom, még tartanak az utómunkálatok :) Én láttam operatőrt kamerával, úgyhogy előbb-utóbb biztos lesz valami, fényképek meg vannak fent dögivel a facebookon

 

https://www.facebook...gszemle?fref=ts

 

illetve dr. Gőblyös is tett fel egy videót :)

 

http://zablaeskengye.../25/cutting_711



#47 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 25. - 12:48

Pusztai Rókák:



#48 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 25. - 12:49

a NYesze stábja még biztosan regenerálódik.



#49 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 1. - 10:17

Video I. :)

 

http://www.youtube.c...eature=youtu.be


  • Fifikusz kedvelte

#50 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 5. - 10:14

milyen jó lehetett :) egyszer talán szeretnék én is részt venni rajta a fülesemmel ^^

 


  • fafaragó kedvelte

#51 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 21. - 9:09

2015. Július 3-5.



#52 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 21. - 14:28

A helyszín még nem dőlt el. Hát kíváncsi leszek.



#53 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 21. - 14:36

Ja, azt hittem, Hortobágyhoz ragadt a rendezvény "belátható örökre".



#54 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 21. - 14:39

A helyszín még nem dőlt el. Hát kíváncsi leszek.

 

Ha Hortobágy beengedi mégegyszer a rendezvényt, meglátogatom Z.-t :)



#55 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 21. - 15:54

Ó, reméltem is, és ha máshol lesz?



#56 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 21. - 23:01

Akkor majd másképp oldjuk meg ezt a személyes találkozót :)



#57 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 24. - 14:51

Ezt januárius harmincadikánius lehetett először olvasni:

 

"Kedves lovas barátaink!

Nap, mint nap hívtok minket azzal a kérdéssel, hogy most akkor hol is lesz az idei Nyeregszemle? Ezzel kapcsolatosan tájékoztatunk mindenkit, hogy végre márciusban dűlőre jut a dolog. Addig még egy kis türelmet kérünk! Köszönjük smile emoticon Ezt a hírt add tovább!"



#58 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 7. - 21:31

Kismacson nincs valakinek ismerőse, ahol kedves debreceni lovasok (kb 5) lóval oda is és vissza is meg tudnának szállni?



#59 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 8. - 11:11

Nem mondjátok, hogy Debrecen-Hortobágy között meg kell szállni éjszakára?  :P

Hát hány napig mentetek a "Tűz Óceánján"?  :PP


  • Xiren és fafaragó kedveli

#60 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 8. - 12:22

Lehet, hogy kerülővel mennek, vagy ilyen-olyan okok miatt (pl. kiscsikót látok a fotón) nem akarnak átkelni a városon.

Ugrólovas ne dumáljon bele! :dev:

Én lehet, hogy tudok szállás, ha csak a lovaknak kell, karámozási lehetőség lenne.


  • fafaragó kedvelte

#61 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 8. - 19:23

Bárcsak az lennék, de csak egy kutyaütő belovagló (se) vagyok! Ráadásul jelenleg ló nélkül.  :P


  • shepherd kedvelte

#62 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 8. - 21:33

majd...


Edited by shepherd, 2015 május 8. - 21:36.


#63 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 9. - 5:33

Innen nézve az vagy. MI az,, hogy ló nélkül, Helló megvan még, nem?

 

Ontopic: Ki jön Nyeszére?

Tekintettel, Z javuló állapotára mi biztosan kikocogunk, a kérdés az, hogy hány lóval - remélhetőleg addigra Emese is ismét lovas lesz.

Én a mesterfogással is szemezek, jó lenne a csikóval részt venni valamelyiken.


  • fafaragó kedvelte

#64 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 9. - 9:25

A tavalyi csapat menne, kb TB magasságából indulnak és nem a városon keresztül :P Olyan 70-80 km volt tavaly.
  • fafaragó kedvelte

#65 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 9. - 13:14

Csak kekeckedtem!  :ang:

Gondoltam, hogy nem a városból mentek.


  • fafaragó kedvelte

#66 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 10. - 21:42


Én a mesterfogással is szemezek, jó lenne a csikóval részt venni valamelyiken.

 

Csak ajánlani tudom, én tavaly nagyon kedvező tapasztalatokat szereztem, pedig ló nélkül voltam :)


  • fafaragó kedvelte

#67 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 11. - 6:57

Xirén, akkor a lovasoknak is kellene szállás? Mert én egy karámot tudok Kismacson, ahonnan kiköltöztek már a Hortobágyra a lovak, de humanoidokat nem tudnak elszállásolni.



#68 Wiktoria

Wiktoria

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 13. - 12:35

Nagyon örülök, hogy ismét itt a közelben, Hortobágyon kerül megrendezésre a Nyeregszemle. :happy:   Tavaly sikerült először ellátogatni a rendezvényre, igaz...a fogat versenyszámban vettünk részt, de igyekeztem, a többi bemutatót is figyelemmel kísérni. Hatalmas élmény és kikapcsolódás ez mindenki részére. (főleg aki lóval érkezik :) )  Ha nem is idén, de jövőre reméljük saját lóval találkozunk!  :biggrin:


  • Ernest és fafaragó kedveli

#69 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 25. - 22:03

Na így! :)

(Én ugyan csak kibic vagyok, de ez korrekt. példamutató.)

http://www.lovasok.h...dex.php?i=67150



#70 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 28. - 8:35

lesznek is vagy öten



#71 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 28. - 11:24

Én egyet értek azzal, hogy a regulát, ha már van (és értelme is van) be kell tartani!

Azt viszont kicsit sajnálom, hogy akiket személyesen hívtak meg pár évvel ez előtt, most kirekesztjük, akkor is ha megfelelnek az előírásoknak.

Értem az indokokat és el is fogadom, de azért ez egy kellemetlen helyzet.

 

Azért ötnél biztos többen leszünk!  :wink:



#72 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 28. - 16:28

Öten akkor lettek volna, ha nem reagálnak így a fejleményekre. A NyeSze törzsközönsége az évek során megszokta a "regulát", a többség ha másért nem is, de a rendezvény kedvéért eddig is vizsgáltatott, oltatott, szóval ez nem tartott vissza senkit, jó sokan reggeltek.

A romániai lovak az otthoni helyzet miatt nagy kockázatot hordoznak, hiszen tudjuk az utóbbi hónapokból, hogy 1 negatív eredmény nem garancia semmire, az üllői lovaknál is csak a harmadik lett pozitív. Azt meg gonolom, nem vállalták volna, hogy hetekig karanténoznak a túloldalon.

Jó ez így, legalábbis ezt igazolja a 300-valahány reggelt lovas, ami azért nem semmi ahhoz képest, hogy komplett rendevények, versenyek lettek lefújva tavasszal.


  • N.C. és melodia91 kedveli

#73 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 28. - 19:02

Nem azt mondtam, hogy nem jó, csak sajnálom a kialakult helyzetet, biztos vagyok benne, hogy a szervezők is nehéz szívvel hozták meg ezt a szankciót, de a felelősségteljes döntések néha ilyenek.

 

Egyébként, ha nem így állnának hozzá a dolgokhoz, valószínűleg nem is mennék el.  :cheers:

 

De már várom..... :ang:

Olyan mint kölyökkoromban! (Bár Nagymamám szerint nálam ez egy soha el nem múló korszak! :P )



#74 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 28. - 20:25

Nagyinak igaza van. Jó lesz! :cool:



#75 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 28. - 20:26

Nagyinak igaza van. Jó lesz! :cool:

(esetleg jövőre meg lehetne gondolni a váltott lovakkal érkezést, mármint hogy a határnál átülhetnének magyar lovakra.)



#76 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 6. - 17:29

Na, kedves Ori, mesélsz, vagy mi lesz? :)



#77 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 6. - 20:10

Kivi lennék én is, mennyien voltak vajon?

 

A környékbeli nagymagyarok közül, akik minden évben ott villogtak, most nem ment senki sem... Nem, nem a papírok miatt..... - gondolom én....


  • Ernest kedvelte

#78 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 6. - 21:03

elmész az állatorvoshoz,ir ki vakcinát xforint ,kiváltod xforint, beadja xforint,kiszállás xforint, szólsz az állattartótelep felcserének hoz vakcinát xforint beadod s egyharmadából meguszod viszont nincs pecsét, én pld ezer forintos humán tetanuszt adom

 



#79 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 6. - 21:37

Örni, kérdezz!

Jó volt, csak másképp, mint eddig. Az első két Nyeszémen (ami a 2. és 3. volt) a túra volt a lényeg, ott csak pihentünk a visszaútra. Tavaly a közelség miatt pihentem vettem részt, így a bandázás volt a lényeg, mert már ismertem a résztvevők 70%-át.

Idén se egyik, se másik, mert beneveztünk kurzusokra, és azzal elment egy csomó idő.

Létszám: kicsit kevesebben voltunk, mint tavaly de nem jelentősen, számot nem tudok mondani, de a Seregszemlén még mindig ijesztően sok lovas tolongott bent, mi ki is jöttünk egy kör után, mert gyereklovassal-csikóval nem ítéltem biztonságosnak a szitut.

A vendéglátás nem volt éppen szíves, de legalább könnyebb szívvel mozdulunk majd tovább (akivel beszéltem, az mind új helyszínt szeretne, én is).

Néhány dolgon változtatni kell majd a szervezőknek, ha azt szeretnék, hogy fejlődjön és ne elhaljon a kezdeményezés. Pl. a házirendet be kell tartatni, nehogy az közösség értékesebb része kopjon le a kellemetlenségek miatt.

 


  • Ernest és fafaragó kedveli

#80 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 7. - 12:52

Az odaút jó volt!*

A Kurzus jó volt!

Megismertem négy nagyon rendes embert! (Az egyik ausztrál! :ang: )

A csapat vezetőnek nagyon sokat köszönhetek!  :rockon:

 

* Sajnos a lovat nem volt időm rendesen felkészíteni, így a haza utat nem vállaltam be lábon.


  • Ernest és fafaragó kedveli