Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Macskák


  • Please log in to reply
4979 válasz a témához

#41 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 21. - 15:47

Én is szeretek minden állatot, még a gilisztákat is!Mikor nagy esõ van és elállt, felszedegetem õket az aszfaltról, hogy visszadobjam õket a fûbe, ne tapossák szegényeket az emberek és autók!A párodnak biztos a macskákkal nem volt semmi jó élménye, lehet, hogy ezért nem érti és szereti õket!

#42 pracli

pracli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 226 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 9:00

Egyszer én is arra ébredtem, hogy az egyik macskám épp rápisil a paplanomra Posted Image Nem volt egy kellemes élmény!A macskáimról láthattok pár képet itt:[url="http://"http://community.webshots.com/album/23900518agTYCMEKDv"]http://community.webshots.com/album/23900518agTYCMEKDv[/url]Tegnap arra mentem haza, hogy a kis drágák lepakolták a szárítóról a fehérnemüket... Az biztos hogy nem hagynak unatkozni! Posted Image

#43 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 16. - 11:16

Sziasztok!Én is szeretem a macskákat! : -)Nekem kettô is van, kedvesek, undokok, ahogy kedvül tartja Posted Image És persze kövérek, mert az elsô ivarérésük elôtt lettek ivartalanítva... Amúgy lányok voltak.Szépségesek Posted Image Szobacicák, keveset mozognak, viszont irtó rosszak tudnak lenni! Posted Image És hogy nekem se legyen annyira jó, a szôrükre allergiás vagyok... :( Emellett imádom a lovakat (tanulok lovagolni néhány hónapja) és a kutyákat.. meg egy csomó állattal jól kijövök... Posted Image De a pókokat és egyéb, számomra gusztustalan férgeket, kígyót-békát stb. nem szeretem. Posted Image

#44 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 16. - 15:30

Jó, hogy elõhalásztátok újra a topicot. Úgy látszik mindenkinek nyugi van a cicája körül. Posted Image Az enyém is jól van, a minap úgy zavarta ki a szomszéd kutyáját a kertbõl (tacskószerû keverék), hogy csak úgy porzott! A kuty valahogy laposkúszásban menekült. Fura látvány volt, de kárörvendõn nem bántam, mert az a szokása, hogy ha tud, beszalad hozzánk, és pottyanrt egyet a kertben. Én ennek persze nem örülök, de szerencsére a macska sem! :cool:

#45 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 16. - 20:27

Nyugi van?????Kitettem a lábam a lakásból péntek este... (épp a múlt héten nyivánítottam gyógyultnak a nyaki sebe után)...gondoltam csak elviselik egymást a férjemmel 2 napig... Megyek haza vasárnap este hulla fáradtan, elsõ kérdés: -Hol a macska???-Meglógott...-Nem hiszem el!!.....10 perc múlva: macska nyávog kinn, bebocsájtást kér: nézem valami furi van az orrán...-Miaz? Nézd meg!-(kacarászva)Egy horog... Horogra akadt a Dezsõ.Ezt már nem hiszem el! Ennek a macskának nem a heréit kell eltávolítani, hanem a lábait!(Levágtuk /mármit a horgot/, kutya baja sem lett szerencsére)

#46 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2001 november 16. - 22:17

Hajnalcsillag!Nekünk két perzsánk van (egy vörös és egy fekete)Mindkettõ ivartalanítva van, és egy idõbe õk is elkezdtek behányni(még most is)és a vizeletük véres volt.Elvittük õket az állatorvoshoz, ugyanazokat a (jó drága) gyógyszereket írta föl. Nos amíg szedték, addig jobban voltak, de amint abbahagyták, minden kezdõdött elölrõl.Nem tudom már kihez ment el apu, de lényeg az, hogy õ nem látta egyik macskát sem, csak hallott a panaszról.Megkérdezte:Véletlenül nem perzsa?De, igen az.És ki van herélve?Ki hát.Akkor hólyagköve van. És, bár ismét elkezdték szedni a gyógyszit, nem attól jöttek rendbe(már nem szedik). A betegség a macskatáptól van. Azért szoktunk nekik adni husit, meg házikosztot, (azt legtöbbször a kutya eszi meg)vagy tejet, de örökké nem élhetnek azon, és tápot kapnak. Több évig az ég egyatta világon semmi bajuk nem volt tõle, ám akkor jött ez a betegség... Ha konzervet kapnak, az is sokkal jobb. Fokozatosan rászoktattuk õket, és már csak ritkán kapnak szárazat. Ennek az lett az eredménye, hogy meggyógyultak. De azért mégis!!Mindig tudtam, hogy a tápok, nem jók kajának, és koránt sem olyan marha egészségesek, mint ahogyan azt hirdetik, de hogy ennyire.......Na mindegy!

#47 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 17. - 14:21

Adrienn!Elvinném hozzátok a kutyámat! Hátha a Te cicusod móresre tudná tanítani!!! Posted Image

#48 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 17. - 17:59

Hello macskabolondok!Gondoltam hátha valakit érdekelne: a lovardánkban kiscicák születtek. Házi cicusok, cirmosak, 4-en vannak. Nem-meghatározás még nem jött össze, de ajándékba elvihetõk, ha esetleg valaki gyarapítani akarná a macskagyûjteményét.Nekem is voltak macsekjaim, de szintén a kutyáim miatt én sem tudtam õket otthon tartani, így a lovardában laktak. A hófehér kandúrom sajnos szomorú véget ért, mert a csömöri vadmarha mezõõr lelõtte. A másik kettõ a mai napig él és virul, de elpártoltak egy idõs nénihez a lovarda szomszédságában. :( Hálátlanok! Posted Image Üdv, Lombardo

#49 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 19. - 9:53

Ken Tacky!Nekünk a szört hányta ki a cicus....de mostmár szinte semmit. És õk is esznek mindenféle tápokat meg házikaját, meg kutyakaját... Posted Image

#50 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 19. - 12:31

Sziasztok!A szõrhányás teljesen normális dolog! Végül is a macska úgy mosakszik, hogy a szõrt a kosszal együtt lenyalja magáról és lenyeli. Ettõl csak úgy tud megszabadulni, ha kihányja, mivel megemészteni nem tudja! Ennek a hányásnak a megkönnyítésére kell nekik macskafüvet adni rágcsálni, azzal együtt könnyebben ki tudja hányni ezeket a szõrgombócokat! Aki macskát tart ezzel számolnia kell! Úgyhogy ezért nem kell állatorvoshoz vinni, mivel minden normális macska ezt csinálja! Hajnalcsillag!Azt nem hiszem el, hogy a macskáid ezt éppen nem csinálják, max. nem látod. Ha tényleg nem, összegyûlik a gyomorban és ha nem jön ki, akkor tényleg baj lesz!

#51 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 19. - 14:48

Ken Tacky, hogyan szoktattátok át a tápról a normál kajára? Az én cicám, amikor megpróbáltam, három napig nem evett, így aztán feladtam. Egyébként õ pici kora óta szárazat eszik, épp ezért kizárólag vesekímélõ (legalábbis a gyártó cég szerint) tápot kap. Normál kaját - pár kanálka gyümölcsjoghutrt, vagy kefír, apróra tépkedett csirkemell felvágott stb. csak nasiként fogad el.Viszont a paradicsomos szardínia szószát imádja! Posted Image (De az meg ritkán van.) Próbálkoztam már sokmindennel,de olyan keveset eszik egyszerre -és a maradék már nem kell neki, hiába langyosítom meg,hogy egész egyszerûen csak táppal tudom megoldani az etetését. Akkor történik ált. "baleset", ha egyszerre többet eszik, péld. akkor, ha egész napra kint marad, és csak este jut kajához. Ilyenkor menetrendszerûen takaríthatok...Jótanács, tapasztalat? Minden megoldás érdekel! Posted Image

#52 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 19. - 15:25

Nekm ugyan nincs macskám, de a kutyámmal voltak hasonló gondok. A kitartás bejött: a macska sem bolond, vagyis éhenhalni nem fog. Én 1 napig egyáltalán nem adtam semmit, utána is csak keveset, ha megette, mehetett a többi. Úgy tapasztaltam, ha vmi finomat kevertem bele szívesebben ette az egészet. (gondolom cicának vmi halas bejön)

#53 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 19. - 19:20

És úgy általában, ki mivel eteti a macskáját? Hányszor? Mennyit eszik a cica?Az én finnyás "dögöcském" Posted Image nagyon keveset eszik, ráadásul nem eszi meg a tálkájából a maradékot,így a konzerv etetése nagyon gazdaságtalan, és macerás is, mert a felbontott kaját tárolni kell, aztán melengetni, és mindezek után még nem is biztos, hogy elfogy. Mosogathatok feleslegesen hatszor, a macska nyivákol mert éhes (a sziáminak iszonyú erõs, nyervogó hangja van Posted Image ), a gyerekeknek is vacsi kellene, mert õk is éhesek, de jellemzõ módon, ami nekik megfelel, az a család kedvencének egyáltalán nem biztos. Háztartási maradékról szó sem lehet -na jó, a család sem azt kapja Posted Image -, és tényleg nem evett egyszer több napig (biztos, mert akkor még szobacica volt, így máshol nem jutott kajához), nekem meg nem volt szívem tovább éheztetni, pláne, hogy a táp etetése sokkal kényelmesebb. Bár azt írják, hogy vesekímélõ anyagot tartalmat, azért én féltem az egészségét, nem bánnám, ha nem csak azon élne.

#54 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 20. - 10:57

Sziasztok!Az én macsekjaim is száraztápot kapnak, nincs semmi bajuk tõle! Néha Whiskast, néha meg nagyon drága más kaját. Az egyik macska 13 éves, õ kapja a drága öreg macskáknak való tápot. Semmi baja nincs, bár lehet, hogy van egy kis vesebaja, sokat iszik. De ez ennyi idõs macskánál gyakran elõfordul. Kedélyállapota normális. Még a szemfogai is megvannak. Szerintem ez a száraztápnak is köszönhetõ, ami kemény és rágásra kényszeríti a macskát. Konzervet elvétve adtam nekik, ugyanis hasmenésük volt tõle. Néha nyers baromfihusit, felvágottat is kapnak nasiként. Amúgy tényleg nem kell félteni õket, nem fognak éhenhalni, ha kajaváltásra kerül sor! Idõ kérdése és megennének mindent!

#55 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2001 november 20. - 22:37

Adrienn!Nekünk sem volt valami könnyû!Õk sem ettek egy ideig.Ikább a vörös! Õ azért evett valamennyit, de Pepi nem.Azért érdekes...Friskies szárazat kaptak(most is néha) és ha ugyanolyan fajta konzervet kapnak, akkor azt megeszik.De ha a konzervek más a márkája, akkor azt finnyázzák.Kábítószer...

#56 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 21. - 15:46

Adrienn, miért baj az, hogy száraztápot esznek a macsekjaid? Szerintem kutyának-macskának a száraztáp a legjobb. Nem kell bajlódni a fõzõcskézéssel, ideálisak a beltartalmi értékek, amit magadtól úgyse tudnál összerakni, könnyû tárolni, stb... Ráadásul manapság már szinte szigorúbb szabályok vonatkoznak a tápokra, mint az emberkajára.

#57 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 21. - 15:51

Nálunk kis koruk óta a cicák száraz tápot kapnak, vegyesen házi koszttal, tejjel.Leginkább az összekeveréses módszer válik be szerintem egyik kajáról a másikra való szoktatásnál.Pl: a tápot ha kisebb darabokra összetöritek és hozzátesztek valamit, amit nagyon szeret + az újfajta kaját (legyen az kaja maradék stb....)akkor szerintem a fokozatosság elvét követve simán át lehet szoktani! Posted Image Nálunk leginkább a tojássárgájával kevert cuccok jönnek be, de az a helyzet, hogy megesznek mindent amit az ajtó nyitása után (jellegzetes " Pavlovi" hang......) kerül ajtón kívülre.Meg persze amit az ember szájából néznek ki Posted Image De vannak tápok amit nagy ívben elkerülnek - és ez nem az õ hibájuk Pl: PorcijósMeg múltkor a Yoghurtos Kitekattól sem voltak elragadtatva, bevallom, én sem....Biztunk benne, hogy a kiscicám terhes lesz a nyáron ezért vettem egy nagyon drága szoptatos és terhes cicáknak való tápot, de mégsem jött a gyerekáldás és mostmár megetettük vele... Hát... amúgy sem volt karcsú, de mostmeg úgy néz ki mint egy lufi :D :D igaz, az összes többi macskánk is..... ;)

#58 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 21. - 19:06

Filly, nem baj, végülis ezen él 5-6 éve, csak idõnként, ha hirtelen eszik, azonnal visszajön belõle egy-egy adag. Ez kellemetlen, mert általában én takarítom. :( Egyébként meg annyi mindent összeírnak a száraztáp okozta vesebajról, hogy némileg aggódom érte, ugyanis inni meg alig látom.Ezért próbáltam a konzervet, meg a normál kaját, de feladtam, mert annyi macera volt vele. Posted Image

#59 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2001 november 21. - 20:37

Filly!Nanana!A legjobb koszt a házi koszt.Én nem mondom, hogy a száraz táp mérgezõ, de Filly!Te olyan okos vagy!Ne mondd, hogy Te elhiszed azt, hogy abban mindenféle vitamin, meg ásványi anyag van!Kérleeeek!!Egy hulladék az egész! Lehet hogy van ilyenbõl jobb minõségû is, de az sem annyira szuperegészséges, mint ahogy azt mondják.Osztálytársam apja kutyatenyésztõ(nem macska, de a kaja a lényeg)Nagyon gyönyörûszép spánieleket tenyészt.És! Semmiféle szárazat nem ad nekik. Inkább hozat nekik kutya-smacket, és! Minden házi kaját.Az nem csak laktatóbb, de szvsz szerint 1000-szer egészségesebb, mint a bolti szar.A kutyák szõrét pl. mindenki tudja, hogy gyönyörûvé varázsolja, jót tesz neki a tojás. Ezt tapasztalatból is tudom. A macskákkal sincs másképp.

#60 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 21. - 22:03

Szia, Ken Tacky!Én elhiszem, hogy jó a száraztáp, mivel etettem kutyát házikoszttal és táppal is. Nekem az utóbbi vált be. Egyébként meg, ha nem lenne az a cucc benne a tápokban, ami rá van írva az oldalára, akkor elég nagy perek lennének, és leginkább a konkurrens tápgyártó cégek nyomnák fel egymást Posted Image Az osztálytársad apja nagyon jól csinálhatja, hogy házi kajával sikerül neki minden nyomelemet meg vitamint meg egyebeket biztosítani a kutyáinak. Biztos nem 5 percet foglalkozik vele naponta Posted Image De félre a tréfát, nekem egyrészt idõm nem volt fõzõcskézni, másrészt az állateledeles boltban vásárolt húsok elég rossz minõségûek általában, úgyhogy pl. mindig rosszul voltam a szagoktól, amikor fõztem a kutyakaját. Azt meg mégse várja már el senki, hogy hentesnél vegyek majd a kutyámnak húst, mert abba anyagilag bele lehet rokkanni, pláne, ha nem csak egy kutyája van az embernek.

#61 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 23. - 9:34

Egy macska fürdetésének esete:1. Vegyuk figyelembe, hogy bar macskank gyorsasag es kuzdotarsai eletenekfigyelmen kivul hagyasa tekiteteben ketsegtelenul rendelkezik nemi elonnyel,de az ero velunk van. Alkalmas kuzdoter megvalasztasaval kellokeppenkihasznalhatjuk ezen elonyunket: semmi keppen se valasszunk nyilt teret,ahol valoszinuleg macskank uldozesevel telne el a delutanunk; a celnakleginkabb egy egeszen apro furdoszoba felel meg. Amennyiben a furdoszobankalapterulete meghaladja az 1 negyzetmetert, ajanlatos a tusoloban, megpedigzart ajtok mogott nekikezdeni a muveletnek. /Figyelem, mindenkeppen kemenyanyagbol keszult ajtora lesz szuksegunk! A macskak hamarabb szetszaggatnakegy muanyag zuhafuggonyt, mint amilyen gyorsan legjobb politikusaink kepesekmegvaltoztatni az allaspontjukat!/2. Ne feledjuk, hogy a macskanak igen eles kormei vannak, es pillanatnyiteketoriazas nelkul kepes testreszeinket megtisztitani a legutolsonegyzetcentimeternyi bortol is! De itt is van egy elonyunk: ertelmes lenyekleven, tudjuk hogyan kell feloltoznunk ahhoz, hogy megvedjuk magunkat.Tapasztalataim szerint leginkabb a vitorlavaszonbol keszult kezeslabas,magasszaru gumicsizma, egy par femszalas kesztyu, katonai rohamsisak, hokisarcvedo es egy hosszuujju bobmber-dzseki felel meg a celnak.3. Eljunk a meglepetes fegyverevel! Kapjuk olbe a macskat, mintha csak atejes-edenyehez vinnenk. /A macskanak valoszinuleg nem fog feltunni furcsaoltozetunk. Altalanossagban elmondhato, hogy egyaltalan nem erdekli oket adivat/.4. Ha mar benn vagyunk a furdoszobaban, a tuleles szempontjabol a gyorsasaga legmeghatarozobb. Minden gondolkodas nelkul zarjuk be a furdoszobaajtajat, lepjunk be a zuhanyozo taljaba, zarjuk magunkra ezt az ajtot is,meritsuk meg a macskat a vizben, majd dorzsoljuk be jol a samponnal.Ezzel megkezdodott eletunk egyik legvadabb 45 masodperce!5. A macskaknak sajnos nincs fogantyujuk. Ha meg azt is figyelembe vesszuk,hogy immar alaposan besamponoztuk kedvencunk bundajat, maris erezhetjuk,micsoda nagy kihivassal allunk szemben. Ne is remenykedjunk abban, hogy egyalkalommal 2-3 masodpercnel tovabb kezben tudjuk majd tartani! Ugyanakkor,amint a kezunkben van villamgyorsan toltsunk meg ra sampont es dorzsoljukbele a bundajaba! Ezutan a macska mar biztos elszabadul, belecsobban avizbe, es azonnal leobliti magat. Mivel a macskasamponozas orszagos csucsajelenleg 3 alkalom, ezert mi se remenykedjunk sokkal tobben!6. Ezek utan meg kell szaritanunk a macskat. A macskafurdetesben ujoncnakszamitok azt gondolnak, hogy ez a legnehezebb feladat, leven, hogy mi marteljesen kimerultunk, a macskank viszont csak most vadul meg igazan.Valojaban, az elozo muveletekkel osszehasonlitva, a szaritas mar sokkalegyszerubb. Ez nem kis reszt annak koszonheto, hogy mostanra a macskaszorosan es szinte eltavolithatatlanul a jobb labunkra tapadt. Ilyenkoregyszeruen huzzuk ki a kad dugojat a bal labunkkal, vegyuk kezbe atorulkozot, es varjunk. /Megeshet, hogy a macska inkabb a rohamsisakotvalasztja, es arra tapad ra. Ilyenkor az a legjobb megoldas, ha lerazzuk afejunkrol, es a jobb labunkra tereljuk/.Miutan lefolyt a viz, a torulkozovelegyszeruen torulgessuk meg a macskat.7. Nehany napon belul elegge megnyugszik ahhoz, hogy eltavolithassuk alabunkrol. Varhatoan kb 3 hetig nagyon szotlan lesz, es rengeteget idot fognekunk hattal eltolteni. Esetleg pszichokheramikus tuneteket produkal majd,azaz a keramia nippekhez hasonloan merev lesz a tekintete. Meg az ismegfordulhat a fejunkben, hogy haragszik rank. De valojaban nem errol vanszo. Ilyenkor csak azon tori a fejet, hogy hogyan tudja majd attorni avedelmi vonalainkat es halara sebezni bennunket legkozelebb, ha ismetmegprobaljuk megfurdetni.De legalabb most mar finom viragillatu!

#62 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 26. - 21:26

Ez fergeteges :)))))Én is próbáltam annó matskát fürdetni Posted Image Mi ketten álltunk neki, szegény állat majd' megfulladt annyira tartottuk: a nyakánál és a fenekénél ha megfogod akkor nem tud bõrteleníteni... De te sem tudod besamponozni :confused:

#63 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 27. - 10:35

Azért nálunk egyszerûbb.... ;) Lehet, hogy hihetetlenül hangzik de Panna cicám imád fürdeni. Nem volt semmi vízhez szoktatás, vagy ilyesféle nevelés, egyszerûen annyira megbízik bennünk, hogy tudja, hogy nem bántjuk.Beleteszem a vízbe, elõször megretten és kiakar rohanni, de simogatom, nyugtatgatom és akkor csak ott ül, dorombol, nyávog, hizeleg - és NEM félelembõl!Múltkori fürdetésnél annyira élvezkedett a meleg vízben, hogy el akart vágódni, gondolta fekve kényelmesebb, és úgy kellett elkapni, nehogy ott bugyborékoljon a lavor alján! :D Aztán becsavarom egy nagy fürdõlepedõbe és ráteszem a radiátorra.... :D :D Legutóbb megpróbálkoztunk a hajszárítóval, akkor szereztünk néhány háborús sérülést de nem volt vészes, és lenyugodott, hagyta magát egy kicsit szárítgatni.de nem Õ az egyetlen a családban "aki" szeret fürdeni. Testvérem Gimbóca (azóta sajnos nyoma veszett :( ) szintén élvezte a fürdést.Vuk cicám csak annyira merészkedett víz közelbe, hogy amikor fürödtem beletettem egy kislavorba és abban fekve lebegett mellettem a vízbe :D rettentõen élvezte tongue.gif

#64 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 10. - 13:43

Némileg halódik ez a topic, ezért, hogy felhozzam, dicsekszem egy kicsit. Hétvégén macskakiállításon voltunk, ahol a mi szépséges cicusunk tarolt. :D :D Õ lett a legszebb klasszikus sziámi nõstény, a legszebb leszármazó (mármint Cinkotai Pascal Xixié, akinek emlékére kupát alapított a hálás gazdija), valamint õ lett a közönség szavazatai alapján a kiállítás legszebb macskája is. Na, tulajdonképpen erre vagyok büszke, mert ez a vadidegen látogatók szavazatai alapján dõlt el. :cool: Egyébként eddig is tetszett a macsekom, de így sok hasonló között egyszerûen szembetûnõ volt, hogy milyen szép. Posted Image A családban mindenki olyan büszke volt a díjesõre, mintha valami érdeme lenne a dologban, de gondolom ez máshol is így lenne!Folyt. köv, mert a hosszabb szöveget nem küldi el a program :confused:

#65 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 10. - 13:54

Na itt a rövidített Posted Image folytatás:Voltak egyébként gyönyörû házicicák is, a közönség-második (azért erõsen lemaradva ;) )pl. egy gyönyörûséges, vöröscirmos, Frigyes nevû kandúr lett. Õ nekem is nagyon tetszett, olyan igazi, hatalmas, de mégis formás, felegmatikus macska volt. Szoros versenyben követte õt egy orosz kék kandúr. Na ez a fajta szerelem lett! Eddig is érdekelt, de élõben még szebb, mint fotókon! Posted Image Lehet, hogy elõbb-utóbb ismét megmacskásodunk, mert ez a fantasztikus ezüst bunda a zöld szemmel a férjemre is láthatóan nagy hatást tett. A baj csak az, hogy néha még a gondolatát is hûtlenségnek, árulásnak érzem Afival szemben, hogy egy másik cicát hozzunk a házhoz! :( Ti hogy gondoljátok? Van valami kipróbált módszere valakinek, hogy hogyan lehet egy család kedvence felnõtt cicát egy idegen kölyökkel összeszoktatni? :confused: Egyébként kiállításból ez volt az utolsó, mert a cicát is, minket is megviselt! Posted Image

#66 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 10. - 19:05

Szia Adrienn!Gratulálok a dijesõhõz Posted Image A klasszikus sziámi a kerekfejû?Nekem sajna az orosz kék nem jön be a "nagy" feje miatt.Ami az összeszoktatást illeti össze fognak szokni csak kb. 2 hét türelmi idõt adjál nekik. Addig fújnak, morognak egymásra, de utána minden megy a maga útján. Legalábbis ez nálunk többször bejött. Nem kell közbeavatkozni.

#67 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 10. - 20:09

Ejha!És nem is dicsekedtél, hogy indultok!Gratulálok!Azt nem tudnám megmondani, hogy hogyan, lehetne összeszoktatni egy felnõtt macsekot, egy kölyökkel... Bár, ha nõstény akkor talán könnyebb.De nagyon oda kell figyelni, hogy ne csak az új jövevény legyen a középpontban.

#68 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 11. - 14:25

Köszönöm a gratulációt. Posted Image Ilusta, nem lehet, hogy összetéveszted az orosz kéket a karthauzival? Mindkettõnek gyönyörû a színe, de az utóbbinak van nagy kerek feje,és réz, v. borostyán színû a szeme. Az orosz kék sokkal karcsúbb és kecsesebb, nekem ezért tetszik jobban.Persze tudjátok: "De gustibus non est disputandum." (Egy kis latin, hogy Huxnak is kedvére tegyünk. ;) )Az összeszoktatástól pedig azért tartok, mert egyszer ajándékba vettünk egy kiscicát és õt annyira utálta az enyém, hogy aggódni kellett az épségéért. :(

#69 sicc

sicc

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 12. - 17:02

Sziasztok Ha valaki cicát akarna ( sima házicicák ), folyamatosan vannak sürgõs befogadásra váró cicák Tamaránál ! Oltott, kezelt cicák, nagyon vágynak új gazdira !!!Miczki tamara06- 20-444-8840

#70 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 12. - 20:14

Én ha legközelebb macskát kéne választanom egy main coonra vágynék (hosszúszõrü, cirmos és gyönyörû!)Bár amilyen az én szerencsém kikötök egy kiállításon és nem jutok tovább az árva cicáknál... Eddig minden macsekom onnan jött :)(bár a mostani után jól meggondolnám az új cicát :)

#71 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 14. - 13:55

Éva, és mindenkei, akit érdekel: [url="http://"http://www.heartbreaker.hu."]www.heartbreaker.hu.[/url] :D (Nekem is nagyon-nagyon tetszik a maine coon, csak a hosszú szõre aggaszt!)

#72 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 14. - 20:51

Posted Image Leesett az állam! Csodálatosak! Kis kancsalkák Posted Image Mikor lesz nekem ilyen?????

#73 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 17. - 21:41

Sziasztok! Posted Image Nah, csatlakozom a macska-ló bolondok társaságába Posted Image Nekem is van kettõ macsekom, egyik olyan hétéves forma, a másik meg 11 lesz augban. Fú, most, hogy belegondolok, mióta élek velük... Posted Image Szóval a fiatalabbik a Tomi [url="http://"http://pic3.picturetrail.com/VOL16/162257/314230/2882992.ptp"]http://pic3.picturetrail.com/VOL16/162257/...230/2882992.ptp[/url]a másik meg a Panka [url="http://"http://pic3.picturetrail.com/VOL16/162257/314230/2882854.ptp"]http://pic3.picturetrail.com/VOL16/162257/...230/2882854.ptp[/url]Panka mostanm már elég öregecske, így hát eléggé féltem õtet...Mivel mi lakótelepen lakunk, a 3.-on van a lakás. És már mindketten kiugrottak az erkályrõl. a Tomi 2x, Panka 1x, de õ szerintem már nem bírna ki még egy esést.... :( Nah, hát elöljáróban ennyit róluk.Megjegyzésül meg csak annyit írnék, hogy szerintem, akinek már volt valaha is macskája, az soha nem tud nélkülük élni. Posted Image Bár, lehet, hogy másnak más a véleménye.üdv: Apple

#74 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 17. - 21:49

Apple!Nekem azt írta ki mind a kettõre, hogy nincs engedélyezve a hozzáférésem a szerverhez. :( Pedig kíváncsi lettem volna...

#75 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 17. - 22:01

húha... akkor lehetek nagyon rossz-kislány? valszeg akkor berakom a fotókat a topicba, ha szabad....

#76 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 17. - 22:21

Szerintem ez nem rosszkislányság, van ilyen máshol is... Lássuk! Posted Image

#77 Cat

Cat

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 31. - 9:46

Ken Tacky: Most olvastam csak az alábbi hozzászólásod:"Nekünk két perzsánk van (egy vörös és egy fekete)Mindkettõ ivartalanítva van, és egy idõbe õk is elkezdtek behányni(még most is)és a vizeletük véres volt.Elvittük õket az állatorvoshoz, ugyanazokat a (jó drága) gyógyszereket írta föl. Nos amíg szedték, addig jobban voltak, de amint abbahagyták, minden kezdõdött elölrõl.Nem tudom már kihez ment el apu, de lényeg az, hogy õ nem látta egyik macskát sem, csak hallott a panaszról.Megkérdezte:Véletlenül nem perzsa?De, igen az.És ki van herélve?Ki hát.Akkor hólyagköve van. És, bár ismét elkezdték szedni a gyógyszit, nem attól jöttek rendbe(már nem szedik). A betegség a macskatáptól van..."A normál boltokban kapható, agyonhirdetett, kommersz tápok hosszútávon nem tesznek igazán jót sem a kutyáknak, sem a macskáknak! Eredményük pl. a húgykövesség, vesebaj, allergia...Érdemes szakboltokban megvenni a jobbminõségû tápokat, pl. Hill's vagy Royal Canin, ezek kímélõbbek és ráadásul kiadósabbak is.Ezekben a tápcsaládokban vannak speciális tápok pl. különbözõ betegségekre, így pl. a Hill's húgykõoldó tápja (ha jól emlékszem K/D, de kérdezzetek meg egy jó állatorvost, hogy pontosítsa), és vannak pl. különbözõ korosztályoknak vagy fajtáknak készülõ tápok, így a Royal Canin perzsacica tápja Posted Image A húgykövesség megelõzése érdekében mindig legyen a cicának friss vize!A macskák egészsége szempontjából legjobb, ha egy nap többször (kb. 2-3 óránként) ehetnek kisebb adagokat, erre a legpraktikusabb, ha állandóan kint van nekik a jóminõségû száraz táp (+ víz). Persze emellett, amikor ráérünk, naponta 1-2x adhatunk nekik még finom házi kosztot vagy konzervet is változatosság képpen Posted Image Jó étvágyat! Posted Image[ 31 Január 2002: Az üzenetet átszerkesztette: Cat ]



#78 Oxigen

Oxigen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 6. - 17:44

Sziasztok!Nekem is van egy gyönyörû perzsa-angóra keverék macskám, akit másfél évesen sikerült megkapnom (a mostani barátom volt élettársáé volt eredetileg, de nem adta vissza), viszont az összeszoktatással (nekem akkor egy ír szetterem volt) mi is nagyon megjártuk.Imádták egymást... és nagyon jót játszottak a 46 nm-en. Csak a lakást kellett katasztrófa-sújtotta övezetté nyilvánítani Posted Image Így a kutyának sajnos mennie kellett.Viszont... nekem õ az elsõ macskám, minden szép és kerek is vele, csak a bundája... hogy csináljátok, hogy nem filcesedik be? Fésülöm, fürdetem, perzsatápot kap, és mégis. :confused: Teljesen tanácstalan vagyok, amikor egy hétvége alatt sikerül annyira összefilcesednie a szõrének, hogy azon már csak az olló segít. Van valakinek valami 5lete?

#79 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 7. - 14:42

Nekem is voltak macskáim, szinte mindig. Ill. mióta egyedül lakom, és gyakran elõfordul, hogy akár hetekis is nem vagyok otthon nincs. De elõtte kertes házban volt, hogy egyszerre 7 macskám volt :D Ez csak így kimondva sok, a valóságban 2 anya, és mind a kettõnek kölykei voltak.Szerintem fantasztikus jószágok: fügetlenek, önállóak, megtörhetetlenek, csak szeretve idomíthatóak. Meg az élin akarásuk, az életerejük... Posted Image Volt olyan macskám, amelyiket elütötte az autó, és hazajött Nem kajálni, mert enni nem akart, láthatóan segítségért. Ölben vittem el a dokihoz, szegény.. Baromi nagy fájdalmai voltak. Néha, ha rosszul mozdítottam, panaszosan nyávogott párat, de egyébként határtalan bizalommal volt. Mikor beértünk a kórházba, és feltetem a vizsgáló asztalra, szegény.. elkezdett dorombolni. Nem tudom mi lehetett. Nem olyan igazi dorombolás volt, csak olyan gyengécske, de dorombolás. Nem tudom megmagyarázni, hogy miért volt. A doki azt mondta, kínjában. :confused: Meg röntgen után azt is mondta, hogy a medencéje sok helyen eltört, meg a lába. Szóval ripityára :-((((Nem tudom, hogy tudott szegény hazajönni :-(((El kellett altatni, mert nem jött volna rendbe, ha nagy nehezen össze is fortak volna a csontjai, a kakilással mindig gondjai lettek volna :-(

#80 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 9. - 16:57

Oxigen!Úgy tudom a hosszúszõrû macskáknál mikor fésülik a szõrt, púderezni is szokták, így nem ragad össze. Szerintem nem kellene annyit fürdetned sem...Kapni szõrbontó kefét, inkább azzal próbáld meg, mint sima fésûvel. Ha nagyon összenõtt a szõre nincs más hátra, mint teljesen lenyirni és újranöveszteni nagy odafigyeléssel és ápolással.Boka!Igen, a macskák fájdalmukban is dorombolnak, de ez a fajta dorombolás kitágult pupillákkal jár együtt.