Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nyeregfajták


  • Please log in to reply
2799 válasz a témához

#1 Zilda

Zilda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 11. - 13:21

Jöjjünk át ide témailag. A lóhoz van nyergünk, amit már az elõzõ, elõzõ tulajdonos újan vásárolt rá. Vagyis hozzáformálódott az idõ során. Csak én sajna kipotyogok belõle. Valószínûleg a kezdõségem miatt lehet a dolog, de furcsálom kissé, mert már ezen kívül ültem másfélében is azokkal nem volt gondom. Gõzöm nincs hogy potyogtam ki a kengyelbõl. A ló angol stílusban van jelenleg lovagolva, nemtom hogy reagálna a westernre, de ezt majd Sheriffel vagy akivel összefutok arrafelé átvitatjuk. Mindenképpen szeretnék többféle véleményt hallani, lehessen összehasonlítási alapom. Ja és címeket kérek!

#2 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 11. - 14:36

Mit kell figyelembe venni nyeregcsináltatáskor? Mire figyeljek? Amit eddig tudok: ló-lovas méretei kellenek, de pl. melyik a jobb: a külsõ v. belsõ térdtámasz?

#3 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 11. - 15:30

Angol nyereghez nem értek (máshoz sem). Figyelni kell arra, hogy milyen magas a ló marja. Magas marú lóra magasabb nyeregkamra kell. Nem mindegy, hogy a ló lapos marú vagy inkább keskeny kimagasló marja van. A nyeregtörések általában ilyen hibákból erednek.Fontos a felhasznált anyagok minõsége. Milyen a váz, a bõr, a vasalatok.Fontos, hogy strapabíró legyen a varrás.Ha túl hosszú vagy túl rövid az ülõfelület, az is baj.

#4 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 11. - 15:50

Szerintem western nyerget nem lehet 150 ezer alatt venni. Még használtat se nagyon. Ami ennél olcsóbb, az teljes bizonyossággal szar. Lehet, hogy kinéz valahogy, de tuti, hogy egy szar váz van a bõr alatt. Vagy széthullik egy év alatt, vagy szátgyalulja a lovat, vagy legkevesebb, hogy gátolja váééban a szabad mozgást. A legvalószínûbb, hogy mindhárom dolog bekövetkezik. A jó minõségû bõr ára, a jó minõségû váz ára és a gondos munka díja nem jöhet ki kevesebbõl.Hanta az, hogy 100 ezerért jó nyerget lehet kapni. Egy használt, de jó állapotban lévõ újkorában 4000 márkát érõ nyerget ki az a barom, aki odaad bagóért?Nem hiszem egyébként, hogy az angol nyergekkel sokkal másabb lenne a helyzet. Valamivel kevesebb bõr kell, nagyobb szériában gyártják a vázat, de ezzel kész is. Nem véletlen, hogy egy igazán jó márkájú túranyereg 200 eFt-nál kezdõdik.Emberek! Vegyetek méregdrága nyergeket! Nem bánjátok meg.

#5 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 11. - 22:34

Tökéletesen egyetérek az elõttem szólóval. Egy angol nyeregnek csak az anyagköltsége manapság 50000 Ft körül lehet (persze olyan nyeregrõl beszélek, amibõl nem felejtették ki a hozzávalókat) az elkészítése pedig, ha mindent kézzel csinál az ember 2-3 heti kemény munka. Nem csoda, hogy a jó nyeregnek megkérik az árát.Ha lehet, kézzel varrott nyerget vegyél, az sokkal tartósabb; a gépi varrás, ha egy helyen elszakad, nagyon könnyen végigfeslik, a kézi nem. És a jó kézmûves munkának lelke van. Az lenne az ideális eset, ha minden nyereg mérték után, egyedileg készült darab lenne az adott lóhoz és lovasához igazítva. Ha közvetlenül a készítõtõl veszed, annak megvan az az elõnye is, hogy tudod, kin kell számon kérni, ha valami nem stimmel. :)Tudok egy jó mestert ajánlani:Nagy István szíjgyártó, bõrdíszmuves, 4150 Püspökladány, Rákóczi utca 57., Tel: (54) 514 028.Itt találhatsz pár képet a munkáiról: [url="http://"http://www.extra.hu/lovasalbum/"]http://www.extra.hu/lovasalbum/[/url] Van egy jó kis angol könyvem a nyergekrõl, amelyben egy egész fejezet foglalkozik az illeszkedéssel, majd ferdítek belõle. Addig is egy kép a leggyakrabban elõforduló nyereg okozta feltörések elõfordulási helyeirõl és azok okairól: Posted Image (1) Túl széles markamra (2) Túl keskeny markamra (3) Meggyengült nyeregváz, lesüllyedt ülés (4) A nyereg a lapocka hátulját nyomja (5) Az alsó nyeregszárny vagy a heveder csatjai dörzsölnek (6) Hevedertörés (7) A nyereg egyensúlyának hibáiból eredõ feltörések

#6 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 11. - 23:16

Na most aztán ontom a képeket nincs menekvés!Elsõ kép: Posted Image Ez egy angol UP nyereg ámerikai koppintása. Egy angol hölgy írta listára, hogy 120 angol fontért lehet náluk újat kapni - elég jutányos. Posted Image A második kép egy mongol stílusú tibeti nyereg a múlt századból. Posted Image Ez pedig egy mai mongol nyereg. Így elsõre nem tûnik nagyon kényelmesnek, de biztos van benne valami, mert nem használnák egyébként. Posted Image Na ez egy furcsa kép. Német túrista Mongóliában. Nyereg így ránézésre megtévesztésig hasonlít egy 47M nyeregre. Két apróság: két heveder van, az elsõ a kengyel helyére csatolva; nincs izzasztó! a csuklós acéltalpon van egy réteg nemez, oszt annyi! Posted Image Utsó kép egy török nyereg. Na ez lenne a stílszerû nyereg az arab lovaknak. Képzeljétek magatok elé: hollófekete arab csõdör, fekete bársonnyal borított nyereg ezüst díszítéssel, a kantáron, szügyellõn, farmatringon ezüst és fekete bojtok, a nyaklószíjon ezüst félhold alatt fekete lófarok.

#7 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 11. - 23:25

Zilda, a kengyelbõl kiesés az én meglátásom szerint két okból történhet. Az elsõ az ami az én esetemben fennáll, hogy tunillik meg kell tanulni lovagolni :) A második az, hogy tepsi a nyereg, esetleg a tömése is összeesett. Következmény: székülés, nem tudod a térded odazárni, ha megpróbálsz mélyen leülni felemelkedik a lábad és elhagyod a kengyelt.

#8 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 12. - 21:04

Aussie nyeregrõl M1s-nekA tavalyi Lovas Kalendáriumban van egy cikk - riport bizonyos Kádár Róberttel. A lényeg kivonatolva: 22 éve lovagol, sokáig lovagolt három nyereggel - angol, western, aussie. Szerinte az ausztrál a legjobb, mert: ...gyakorlatilag nem lehet leesni a lóról...ez a legkényelmesebb, és ez adja a legbiztonságosabb stabilitást.A 2000/3-as Anivet hiradóban van három aussie nyereg - elég pofásak így képrõl.Áruk:93 350.-362 500.-618 750.-Elsõ gyors keresésre ez a link tört a felszínre: [url="http://"http://www.downunderweb.com"]http://www.downunderweb.com[/url] Kis kalandozással egy csómó nyereg található rajta. Árban kb. $300 és $2500 között.Ránézésre télleg jó kényelmes egy ilyen nyereg. Más kérdés, hogy az angol stílus rögtön elfelejtendõ, ha ezt akarod használni, mert hátraültet és az elsõ-hátsó combtámasz miatt nemigen tudsz kikönnyíteni.

#9 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 13. - 16:29

Barefoot!Ez már mánia nálad. Hogy tudhat valaki ennyit valamirõl, mint te a nyeregrõl?Le a kalappal!

#10 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 13. - 21:14

Az csak a baj, hogy az a kevés amit tudok, az jórészt az internyetrõl származik. Az pedig felszínes - látványos, de felszínes. Hát így. De igyekszem elmélyíteni a dolgot. Tervezek pl egy túrát a tiszafüredi múzeumba, meg egyet a néprajziba, és a fraknói fegyvertárat is meg kék nézni. Ha minden igaz 700 huszár teljes felszerelése van ott lezsírozva :)

#11 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 14. - 8:36

Barefoot, Kadar Robit ismerem, az o nyergeben ultem :)))) Amugy a nyerget az ausztraliai munkaja soran vette, atneztem minden negyzetcentijet (marmint a nyeregnek) es hihetetlenul profi, igenyes munka. Az en angol nyergem minosegben (marmint varras, illesztes) meg sem kozeliti, pedig azt is neves mester keszitette. Szoval nagyon popec, nekem nagyon bejon. Kar, hogy messze meg az ido, amikor olyan szinten leszek gusztustalanul gazdag, hogy beszerezzek egy ilyet. :(((

#12 Zilda

Zilda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 14. - 8:49

Barefoot! Köszi a segítséget, igazad vagyon benne! Most már csak az a kérdés, meg lehet-e szar nyeregben tanulni lovagolni?!:////Bocsi, hogy megnyitottam helyetted a topikot, szinte biztos voltam benne, hogy megjegyzed, pedig nem is ösmérlek.:) Vagy mégis:)?

#13 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 14. - 9:20

Barefoot koma,lecsekkoltam a linket es halal ciki, mert osszepisiltem magam a gyonyorusegtol itt a munkahelyemen :))))))) szoval igen, aussie rulez. Kadar Robie kicsit masabb volt ezeknel, de a lenyeg a lenyeg.

#14 Idegen

Idegen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 458 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 14. - 11:15

Hali Mindenki!Még egyszer hozom szóba (nem akarom reklámozni, de muszály), hogy Dunakeszin Mickey barátom csinálja az általam látott nyergek közül a legprofibbat. Higgyétek el, láttam már egyet-kettõt és ennek ellenére azt mondom, hogy az õ általa készített nyergek verik az eredeti Continentál, vagy akármilyen nyergek színvonalát. Egész addig amíg nemláttam meg az enyémet, nem akartam elhinni. Megrendeltem Sheriff biztatására, de azért féltem, hogy nem olyan lesz, mint amilyenre gondoltam. Hát bejött! Annál sokkal jobb lesz! Aki nem hiszi, járjon utánam! Ha máskor nem, akkor június 3-án Silveradon. Ja és amit már írtam, hogy kb. fele-harmada a gyári nagyüzemi nyergeknek. Pedig a kézi munka szerintem megfizethetetlen.

#15 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 14. - 11:51

mar erdeklodtem, de nem kaptam 1ertelmu valaszt, sz'al ujra. Vallal masmilyen nyerget is vagy csak western-t? konkretan az ausztral erdekelne, momentan anyagiak hijan csak kivancsisagbol. (pl letezik-e magyarhonban ilyen vaz, tapasztalat, stb?)

#16 Idegen

Idegen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 458 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 14. - 13:04

Hali!Megkérdeztem. Nem akar más nyergekkel foglalkozni, így austrál nyergekkel sem. Azt mondta, hogy nem akarja a járatlan utat újra kitapiosni, mikor a western már qrva jól megy és ráadásul 2-3 hónapra elõre van megrendelése. Viszont tud egy eladó austrál nyerget. Nem kérdeztem, hogy miféle, de ha kell utána tudok nézni.

#17 Mors

Mors

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 16. - 19:28

SheriffMa kipróbáltam egy western nyerget. Ló nélkül persze. Azt szeretném tõled kérdezni, hogy kell-e tanulni western nyeregben lovagolni?Sajnos az angol stílus is azért megy nehezen, mert ugyanazt a tudatlan "oktatót" nyúzom, mint Zilda. Sajnos itt Nagykanizsa környékén nincs sok lovarda, és az egyik rosszabb, mint a másik. Beszéltem pár emberrel, akik western nyeregben lovagolnak, és én is szívesebben választanám ezt a nyerget + a stílust. Ha nem bánnád, júniusban Zildáékkal együtt ellátogatné hozzád, és utána dönteték.

#18 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 16. - 20:00

1. Igen, szerintem meg kell azt is tanulni. Persze, ha már tudsz lovagolni, könnyebb lesz a dolog. Elsõsorban ugyanis nem a nyereggel van gondja a kezdõnek, hanem a lóval. 2. Persze, hogy jöhetsz. Zildával vagy anélkül, mindegy.3. Jómagam már elég nagy biztonsággal lovagoltam angol nyeregben, amikor elhívtak a barátaim kipróbálni egy arab lovat, amit az egyikük meg akart venni. A ló egy svájcié volt, évente egyszer, pár napra jött Magyarországra és akkor se mindig lovagolta. Én elég csóró voltam akkortájt, s örültem az ingyen lovazásnak, az ördöggel is cimboráltam volna. A ló leendõ gazdája western nyerget is akart venni, hát hoztak azt is próbálni a lóra. Így esett, hogy egyszerre két új dologgal próbálkoztam: egy csillapíthatatlan menõkedvû, vég nélkül bakoló lovon, ismeretlen nyergen lovagolhattam. Borzalmas volt, alig vártam, hogy megszabaduljak. Nekem kellett kezdeni a lovaglást, mert a vevõ meg akarta nézni a lovat és a nyerget munka közben. (Szerintem csak be volt tojva a vehemens csõdörtõl.) Megváltásnak éreztem, amikor 3-4 óra múlva átülhettem végre egy nyugodt mezõhegyesi kancára, angol nyeregbe.Másodszor akkor próbálkoztam, amikor meglátogattam Kastély Attilát (az aksztói buli szervezõje), s mivel éppen indult lovagolni, s meghívott, vele tartottam. Akasztóról Soltszentimrére mentünk át az akkor még ismeretlen, de ma már a saját tulajdonomat képezõ Sárkány hátán. Attilának csak western nyergei vannak, abba ültem. A kb. 30 km-es út folyamán vagy hatszor igazítottam meg a kengyelt, mert nem tudtam elhinni, hogy míg õ rá van ragasztva a nyeregre, addig én pattogok rajta. Sehogy sem találtam az ütemet, nem éreztem a lovat.Ennek ellenére vettem meg életem elsõ western nyergét, s abban két-három lovaglás után már biztonsággal ültem. Ma már nem is lehetne kirobbantani belõle. Valószínûleg nem tudnál kihúzni a fenekem alól egy papírlapot vágta közben sem. Nagyon sokat segített egy barátom, aki nagyon szemléletes (de nem nyomdafestékre való) hasonlatot mondott és mutatott arra, hogyan üljek és mozogjak a nyeregben.Ha találkozunk, nagyon szívesen megmutatom azt a keveset, amit tudok.Mindenesetre a western nyeregben más tartással, más stílusban kell lovagolni. Nem biztos, hogy a lónak ez kényelmesebb, mint az angol stílus, de a lovasnak bizonyosan az. A cowboyok valszeg nagy ívben tojtak arra, mit szól a ló a lovaglási stílusukhoz. Volt ló dögivel, legfeljebb cserélték õket. De a marhapásztor ezer mérföldeken át terelte a marhákat a nagyvárosi vágóhidakra és vasúti átvevõhelyekre, neki nem volt mindegy, hogy a 2 hónapig tartó út során mennyire fárad el. A western nyereg szerintem a lovasnak van kitalálva és nem a lónak. Persze nem arról van szó, hogy kínozná az állatot, de nem rá van kihegyezve a dolog. Gondolom.

#19 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 16. - 22:49

Ha már nyergekrõl van szó, akit érdekel a dámanyereg, a honlapomon elolvashatja a róla készült szakdolgozatomat. Az írások menüpont alatt található.A cím: [url="http://"http://web.matavnet.hu/armanor/"]http://web.matavnet.hu/armanor/[/url]

#20 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 23. - 19:21

http://www.luraschi.com/nagyon erdekes nyergeket lehet itt talalni a megfelelo cimszo alatt...

#21 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 23. - 22:02

Középkori lószerszámok! A kedvenceim! Imádlak M1es! :))))))))))

#22 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 11. - 23:55

[url="http://"http://www.tuckersaddles.com"]http://www.tuckersaddles.com[/url] Ez is baknyereg, csak tudnám, nálunk mér nincs ilyen?

#23 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 12. - 17:32

A trooper tényleg ugyanaz.Én kérdeztem egyszer Mickey-t, aki wesco nyergeket csinál, hogy tudna-e bockot is csinálni. Azt mondta persze. Akkor miért nem?Így se gyõzi a munkát. Minek vállaljon még be mást is?Pedig biztos lenne rá kereslet a hobbilovasok körében.

#24 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 12. - 21:38

Hogy lehet elérni ezt a Mickey kollégát?

#25 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 12. - 22:32

Pintér Miklós30/2225472Remélem nem öl meg érte. :)))

#26 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 15. - 9:10

Barefoot mester,engem erdekelne csak kivancsisagbol, hogy vannak azok a speces kaszkador-nyergek, amikben dzsigitelnek, mint az allat. Es olyan fura nyereg, mert mintha 4 kulonfele zsakocskabol lenne. A www.luraschi.com-on van olyan, csak nem t'ok kepet linkelni.No, errol a nyeregrol meselj mar egy kicsit, hogy miert olyan, meg mik vannak rajta, amibe kapaszkodnak, meg hogy annak pl van-e vaza? (biztosan van, csak fura lehet).Koszi,m1s

#27 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 15. - 21:43

XA merre keressem? Nem találom.Abban viszont biztos vagyok, hogy van váza, pláne ha kapaszkodók is vannak rajta. Az utolsó váznélküli nyerget Európában valami szkíta vezér használhatta idõszámításunk kezdete táján :)A magyar kaszkadõrök bockban lovagolnak néhány fogantyúval megtoldva.Az eredeti dzsigitet - zsigitovka ugye - mindenféle kapaszkodó nélküli nyeregben csinálták a kozák vagányok.

#28 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 16. - 21:50

MeggyesTompika mesélte múltkor, hogy a bocknyerge alá akar csináltatni "trükkfilcet". Ez egy közönséges izzasztó kiegészítve néhány kapaszkodó, lábbeakasztó füllel.

#29 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 18. - 9:30

Barefoot,a Cascades/Stunts menupont alatt van a fotoknal, sajna nem latszik kristalytisztan, de meg fogod ismerni. Egy fekete andaluzon van, a csavo meg csak fityeg a nyeregben.KundK,Tompinak asszem volt mar olyanja, nem? Vagy csak a mase volt nala? Mindazonaltal kivancsi leszek ra.

#30 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 18. - 23:05

Megsasoltam, télleg nem sok látszik belõle. Viszont így visszaolvasva, lehet, hogy hülyeséget írtam a szkítával? Mert ha úgy néz ki, mitha négy zsákból állna, akkor lehet, hogy pont olyan, mint a szkíta nyereg. Az úgy néz ki, hogy van két hosszú bõrpárna egy vonal mentén hosszában összevarrva, felsõ hevederrel a lóra rögzítve - jól meghúzzák, így középen lelapul a párna és nyereg alakú lesz a cuccos. Mûesésekhez jó lehet, mert nem tud mi eltörni benne, és ha átfordul rajta a ló, nem áll bele a hátába. Szóval lehet, hogy mégsincs váza - hogy a kapaszkodókat hogy rögzítik akkor, azt nemtom.

#31 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 28. - 15:43

[url="http://"http://www.militaryhorse.org/equipment/mcclellan/"]McClellan nyergek[/url]

#32 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 28. - 16:02

Ezekben nem csak lépni meg vágtázni lehet?

#33 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 28. - 16:08

De fõleg. Meg tanügetni. :)))

#34 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 28. - 16:48

És még egy link: [url="http://"http://www.militaryhorse.org/equipment/restoration/armesattel/default.asp"]Bock nyereg (Német lovassági nyereg)[/url]

#35 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 28. - 16:58

És még egy aztán befejeztem mára. :)Árak 1913-ból. :)Saddle, McClellan, complete, for Cavalry $26.50Components:1 cincha, hair $1.75* 3 coat straps, cantle, each 28 cents .84* 3 coat straps, pommel, each 24 cents .722 stirrups, hooded, each $1.10 2.20* 2 stirrup straps, each 75 cents 1.501 saddletree, covered, including adjustable quarter strap 19.49Total 26.50Saddle, McClellan, complete, for Field Artillery 26.75Components:1 cincha, hair $1.75* 1 coat strap, cantle .28* 3 coat straps, pommel, each 24 cents .72* 2 coat straps, 60-inch, each 42 cents .842 stirrups, hooded, each $1.10 2.20* 2 stirrup straps, each 75 cents 1.501 saddletree, covered, including adjustable quarter strap 19.46Total 26.75

#36 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 29. - 0:17

sirály!

#37 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 29. - 9:59

BálintGondoltam, hogy legalább Te értékelni fogod. :))Múltkor gondoltam egy nagyon, nézek huszárfelszerelés. Elmentem a hadtörténeti múzeumba. Hát elég silány a felhozatal. Két teljes huszárt láttam. De a lovas felszerelésükbõl nekik sem sokat. :-((( Csákók meg kardok vannak dögivel.

#38 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 29. - 10:02

Találtam egy érdekes megoldást. szerintem aránylag olcsón és könnyen megvalósítható túrázáshoz.[url=http://www.mountedpoliceworldwide.com/ausi...sisad.gif' border='0' alt='user posted image'>[/url]

#39 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 29. - 10:05

Talán most sikerül.Posted Image

#40 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 29. - 10:26

KundK, ebben mi az érdekes? :o) Ezrével látni itthon is ilyet, általában saját készítésût. Ha végre beköltözöm a lakásomba, én is tudok majd csinálni neked ilyet.