Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kis színesek


  • Please log in to reply
5186 válasz a témához

#5161 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2016 március 13. - 17:06

A ló a tulajdon, a nő csak szerződéses.

Kérdés, merre volt a hivatalos útja. Ha azonos irányban, akkor inkább a jármód és a plussz terhelés volt a többlet (az már nehezen állapítható meg, hogy a gömbölyebb végét hangosan mutogató a menetfelszerelés súlyát túl lépte-e, a sikítozás pedig a kiképzés részét is képezheti, mivel szoktatta a csatazajhoz). Az sem világos nekem a leírásból, hogy a szerződés az egész valójára vagy csak némi-nemű szolgáltatásokra vonatkozott és ki kötötte azt.


  • fafaragó kedvelte

#5162 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2016 március 13. - 21:50

Oké, de a kincstári tulajdon most a ló vagy a kéjnő? :D

A ló számított, nem az ember.

 

Ez nem lesz olyan vidám történet, mint az előző!

Apámtól hallottam - nemigen mesélt amúgy, főleg katonatörténeteket; lóval jött 'haza' a Dontól, a'szem érthető...

 

- Bevonultak sorkatonának a kecskeméti huszárezredbe. Többségük állathoz, lóhoz szokott, ahhoz értő, sőt többé-kevésbé lovagolni is tudó parasztfiú, gazdagyerek. Kerül közéjük városi is, annak ugye keményebb a komiszkenyér...

Egy szabósegéd a harmadik héten fölakasztja magát.

A századparancsnok szolgálati jegyen (!) kér létszámföltöltést.

Lesérül egy ló, - elővezetésnél elugrik, durván lerándul talán?

Tisztestől fölfelé zászlóalj-kihallgatás (ez nem olyan sok ember azért, mert az ezrednek csak a "kerete" van még föltöltve), igazoló jelentés a lószemlét vezénylő tiszttől, altiszttől - őket nemigen dicsérték meg, mert utána egy darabi pokol volt az élet..

( Azt hiszem, ma is él a szabály, hogy leb@szni, fenyíteni csak azonos- és magasabb rangú előtt lehet.)

 

Amikor kérdeztem:- ezt így hogy?

Az volt a válasz: - úgy, hogy a legényt sorozzák három évre, a lovat meg veszik tízre!



#5163 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2016 október 22. - 21:20

 A'szem beiratkozom valami "természetes lókiképző" okájés tanfolyamra....

 

Jóóvan naa! Csak vicceltem! :P

De az igaz, hogy a kiképzésről tanultakat át kell gondolnom, pontosabban össze kell magam kapni.

 

Anker Alfonz már a jegyzetében régen leírta, hogy a középszerű kiképzést csak a középszerű ló tűri.

Alois  Podhajsky is ír hasonlót a 'német katonai kiképzési protokoll' vs. Teja ( olimpiai 7. helyezett magyar félvér lova, akit a bajor herceg tenyésztett) kapcsán.

Láttam is ilyet a fiatal tenyészménjelöltek központosított kiképzése és vizsgáztatása során.

 

Szóval van egy 4 éves méncsikóm, mondjuk úgy: nyers - de amúgy elég jólneveltnek mondható.

Mondom,elkezdem a kiképzést, lefutószárazom - tavasszal már 2x volt, úgyhogy nem újdonság neki. (Tényleg nem, meglehetősen tanulékony, mint a végére el is hisztek! :unsure: )

Kötőfék, futószár, kis ustorféle, száraz kenyér a zsebben,

Vezetem ki a homokos placcra, egy trágyakupacnál kicsit okoskodik, hogy miért megyünk tovább, pofon vágom kicsit az ustor végével. Amikor a hempergések után - ugye finom vizes homok - sikerül pozícióba hozni, megy szépen : üget, lép többszöri kézváltások, bejön, kimegy - persze dicsérgetem, szárazkenyér, ütni nem kell.

Végzünk, döncikélem a nyakát - látom, húzza magát a kezemben lévő ustortól.

Hát persze, fél tőle, megütöttem vele.

Ez így nem lesz jó, nem akarom, hogy dolgoktól féljen.

Korrekciós gyakorlatok: pucolom róla a nyéllel a homokot, ejtegetem rá a csapót, körülcsapkodom, mint a csikóslovakat szokás, - ez könnyen megy, de a csapó fütyülésétől fél.

Rájövök, hogy tőle elfelé, a róla elcsúszó csapót hajlandó tolerálni - és innen aztán a mellette elhúzót is.

Hát ez eddig igen jó! ( Meg is vagyok magammal elégedve. Illetve magammal is.)

Elengedem az udvaron, kis idő után odamegy az istállóajtóhoz  és jobb híján elkezdi az apját bosszantgatni.

Trappolok ustorcsapkodva elhajtani, erre ő nem elszalad, mint tegnap - hanem szembefordulva figyelmesen néz.

Az ustort leraktam persze és elkezdtem a fejem vakarni.



#5164 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2016 október 23. - 8:23

Most már két eszközt tűzhetsz az övedbe. Egy ustort és egy répabotot.

Bár nem tudom, hogy a lovak színlátása megkülönbözteti-e a barnát a narancssárgától, lehet, hogy célszerűbb lenne az egyiket csak bal, míg a másikat csak jobb kezedben használni.


  • fafaragó és Panka21 kedveli

#5165 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 november 6. - 13:32

Hát van ennek egy sorja, hogy mikor hívod be és mikor küldöd ki ugyanezzel az eszközzel, és elvileg a ló a testbeszédedből tudni fogja. 
Én se vagyok szakavatott, de Lilikém vágja, ő díjlovas pálcával be is tudja hívni és el is tudja küldeni. 
Tök hasznos volt, amikor kiszabadult a szomszéd lucernájába Füzi, és vakartam a fejem, hogy fogom becserkészni, de próbaképp egy kézreeső légycsapót megrezegtettem felé, és láss csodát! Odajött.  :rockon:
Ilyen dolgokban nem a csikódnak van tanulnivalója szerintem, ők ezt vágják. 


Edited by ori, 2016 november 6. - 13:33.

  • Fifikusz, fafaragó és Panka21 kedveli

#5166 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 november 8. - 20:53

Nem lovas történet lesz,amit írok ,de talán tanúságos.Van két fiatal fiú akik elég sokat lógnak itt nálam.Főleg szünetbe ,de iskola időben is gyakran megfordulnak.Elég zűrös családi háttérrel rendelkezik mind a kettő ami rányomja bélyegét a magatartásukra ,s a beszédjükre egyaránt.Nem azt a klasszikus szépirodalmi nyelvet beszélik ,hogy finoman mondjam... :dev: Amúgy jó fej mind kettő de egyre jobban kezdett  zavarni a stílusuk illetve szóhasználatuk :angry: Mivel megígértem nekik hogy jöhetnek velem Szabolcsba ,de feltételhez kötöttem,Néhány csúnya szót kizártunk a használatból ,illetve pénzbüntetést szabtunk ki rá :kir: Először kézzel-lábbal tiltakoztak :makacs: ,de mivel ragaszkodtam hozzá így létre hoztunk egy káromkodós-kasszát :) Az egyik fiú vagányan bedobott egy 500-ast hogy az neki elég lesz egész napra ,1 órán belül  kimerítette a keretet :D  Aztán már nagyon figyelt ,hogy mit mond mert az amúgy is kevés zsebpénz rovására ,ment a :smile2: Szóval működött a dolog .Kicsit azért azon el kellett gondolkoznom hogy az első 50-est én dobtam be... :hupp: Igaz többet nem kellett ,de 4 nap alatt majd egy ezres jött össze.

14963246_1012844938826573_13005892389407

De hogy egy kis kultúra is ragadjon rájuk,így egy-két történelmi helyet útba ejtettünk.  PL.Egri vár Gárdonyi Géza sir helye

14915434_1010313605746373_27139992769620

De voltunk Szatmárcsekén Kölcsey sírjánál is...

14938283_1010310595746674_85515700596684

Meg Túristvándiba a vizimalomnál

14900622_1010310465746687_19973179879336

Sárospatakon a megyer-hegyi tengerszemnél..

14962601_1010310065746727_40199833814741

De az egészbe a legjobb az volt ,hogy utólsó nap már alig dobtak a kasszába.... :smile2:



#5167 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2016 december 26. - 16:14

Most már két eszközt tűzhetsz az övedbe. Egy ustort és egy répabotot.

Bár nem tudom, hogy a lovak színlátása megkülönbözteti-e a barnát a narancssárgától, lehet, hogy célszerűbb lenne az egyiket csak bal, míg a másikat csak jobb kezedben használni.

A répabotnak nem vagyok nagy barátja, nem csak a színe miatt - aki meg akart engem győzni a kiválóságáról, az nem az volt, akitől én szívesen tanulnék ló-kommunikációt. Meg hát a használati fokozatok: "szőre, bőre, husa, csontja"...

 

Na mindégy, a zembör né lögyön előítéletös: kaptam Karácsonyra egy szabadidomításról szóló könyvet, eddig csak belelapoztam - apró betűs reprint - amit olvastam benne, az teccik. :)


Edited by N.C., 2016 december 26. - 16:15.

  • fafaragó kedvelte

#5168 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 december 26. - 20:56

Hú, Balassa Konstantin esetleg? :-)



#5169 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2017 március 11. - 9:05

Huszonéve már hogy lovazok, de a tavasz mindig különleges. Kisüt a nap, éled minden, hangos lesz az erdő a madaraktól a szinek is élesebbek. Sajnos úgy alakult a télen a fedelesbe szorultunk elmaradtak a terepek, az első szebb időben pedig felkerekedtünk hogy bepótoljuk. Rákészültünk a szélben, idei első terep lesz ami lesz... a lovak azonban dacolva az elvárásokkal felszabadultan haladtak, éreztük hogy ez nekik is ugyanolyan élmény mint nekünk. A mai napig ugyanolyan gyermeki örömmel indulok lovagolni és szerencsés vagyok mert majd' minden nap ilyen de az érzés ugyanaz maradt, ezeken a tavaszi napokon pedig valahogy még erősebb. Mindenkinek jó lovazást mára :)

#5170 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2017 március 11. - 12:58

Chyki, köszönöm ezt a beszámolót! Én épp most tervezem megejteni az idei első terepet, de hasonlóan gyermeki, boldog érzéssel várom már :D (remélem az én paccom is ugyanolyan jól fog menni mint atied, mert a fedelesben már kezd begőzölni....)


  • Eva, chyki és Panka21 kedveli

#5171 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2017 március 13. - 16:47

Szép tavaszi terep. :)

Fiatal remontát vezetéken viszem nyereggel, táskával,szoktatás célból. Nem szivesen ülök rá még, nem vagyok már fiatal, tartok a hirtelen mozdulatoktól.

Van egy erdei út, vízmosással a közepén, régebben már csúszott el itt a fakóm, de ő ügyesen megoldotta  baleset nélkül. Felfelé tartunk, mikor egy kidőlt fa ága beleakad a remonta táskájába, aki félálomból ébredve megugrik, belelöki lovam a vízmosásba, a hátas rögtön ugrik ki balra a másik partra, de mivel ott  nincs hely, ugrik is vissza a jobb partra. Mindez helyben, 3 másodperc alatt. Egyensúlyom elvesztem, iszonyú gyorsan átgondolom: leesek a vízmosásba és elengedem a lovak szárait; nem engedem el a lovakat és magamra rántom valamelyiket; avagy MUSZÁJ visszamásznom. Sikerült az utóbbi. Büszke vagyok. :D



#5172 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2017 március 13. - 18:27

Ez most lólégtorna vagy léglótorna volt?


  • ppr kedvelte

#5173 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2017 március 14. - 10:23

Az utóbbi tetszetős hangzású. :D Az ugribugri hátas a fjordocskám volt.Imádom,mert akár el is dőlhetett volna. :D

 


Edited by Kistáltos, 2017 március 14. - 10:24.


#5174 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2017 március 14. - 16:40

Egyszer "fénykoromban" átvágtáztunk egy mozgó vonat előtt. 

Utólag gondoltam végig,hogy nem is pergett le az életem filmje. Más szituban pedig milyen gyorsan jönnek a gondolatok, mint pl. a mostani volt.

Persze már nem mindig.  :gm:



#5175 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2017 március 14. - 18:56

Nekünk is különleges öröm ez a tavasz (eddig :) ) Itt volt a lányom két hétig, hát persze, hogy minden nap lovaztunk. Én már ellustultam kicsit, ha hideg van, inkább bent maradok a fűtött szobában. Fedeles itt nincs, szóval télen csak szilveszterkor lovagoltunk pár napot, mikor szintén itt volt a gyermek. Most szerencsénk volt az időjárással, amikor nem volt napsütés, a körkarámban dolgozgattunk, mikor igen, akkor irány az erdő. Nincs jobb anya-lány program, mint együtt lovagolni a természetben. Mulannal eddig is lehetett galoppozni odakint, Meglepivel óvatosabbak voltunk, néha eszébe jutott, hogy versenyló volt valamikor, mi meg nem vagyunk jó lovasok, csak szeretjük őket. Idén azonban 10 éves lett a galoppcsoda, és mondhatom, beérett, mint családi terepló. Eddig sem volt egyetlen rossz mozdulata sem, vigyázott ránk, de most két hét napi közös munka eredményeként, és a két hét megkoronázásaként együtt galoppoztunk fej-fej mellett (na jó Meglepi otthagyta Mulant szempillantás alatt :D ) a napsütötte domboldalon. Ilyen még sosem volt, erről álmodoztunk, ezt terveztük évek óta, és lám, eljött ez a nap is. A szabadság, boldogság, a repülés érzése! A lovak jókedvűek voltak, nem kellett kétszer mondani nekik, csak elengedni őket... De jó lesz erre majd valamikor visszaemlékezni....



#5176 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2017 március 14. - 19:14

Ez szép írás volt. :)



#5177 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2017 április 13. - 22:07

Mikor az ember eladó lovat keresgél, mindig találni valami gyöngyszemet, pláne, ha a kedves eladó, nem használ vesszőt a mondat tökéletes értelmezése érdekében :D 

https://www.jofogas....ca_63158502.htm



#5178 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2017 április 16. - 15:35

gyerek szereto lancfureszt beszamitok


Mára off. :D
  • Kistáltos kedvelte

#5179 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2017 június 1. - 11:07

A minap megosztottak egy történetet a facebook idővonalamon. Bemásolom ide is, mert én jót derültem rajta.  :gm:  :happy:

 

"Alexandra Nagy írása.

Van énnekem két kis hülye lovam.

Most szépíthetném, hogy nem a gazdájukra ütöttek, pedig de. 
Elképesztő hogy ezek az egyébként rettenetesen okos és nagyon magas érzelmi intelligenciájú állatok milyen bazi hülyék tudnak lenni.
Annak idején a régi házunkban szokásos karám volt, vízszintesen elhelyezkedő elemekből. Na ezt a típust kellett úgy sztornózni ahogy volt, mert kimásztak rajta mint rossz gyerek a mászókán, néha pedig fennakadtak és ott lógtak halál nyugisan amíg a szerencsétlen gazdájuk haza nem ért és egy heveny infarktus valamint egy rövid előadás a családon belüli szaporodás káros genetikai hatásairól után le nem szedte őket. De most komolyan, képzeld el: hazaérsz, és hátramész megnézni a lovacskáidat, szerelmeidet, arany gombszemeit anyának, erre azt látod, hogy a hülye dög fennakadva lóg a kerítésen mint egy kimosott plüssállat, megeresztesz egy olyan magas cét aminek hallatán kérdés nélkül felvételt nyersz az operába, erre ő felébred, és álmosan rád néz, hogy ó, hazaértél, de jó, szedjél le, meg aggggyálenni. 
Szóval másik karámot kaptak. Függőleges elemekből két méter magasat, ezzel a kimászósdi megszűnt. Nem baj, találtak mást, amivel rombolhatják az idegeimet.
Mikor az új helyükön fellelhető összes zöldet benyelték, Legenda névre hallgató lovam kitalálta, hogy ő márpedig a fák lombjára is igényt tart. Megtanult két lábra állni, átment zsiráfba és az elérhető összes fa összes ágáról lelegelte a leveleket, ám ez nem tartott sokáig, és a csemege elérhetetlen magasságokba került.
Egyik nap jövök haza, kezemben két „alma”: tudjátok, az a sulis förmedvény. Na, nekem indul a bakterházas gyerekkorom volt, boldogan nőttem fel faluhelyen a lófasz közepén, az ilyen almákat mi egyből a cefrébe tettük, gyerek közelébe akkor került ha extrém rosszak voltunk és nagyanyám megdobált vele. Szép Pest mellett ezt meg uzsonnára adták. A tyeszkós salin neveledett pesti pulya berágcsálta, én meg, aki napon érett gyümölcshöz szokott, vittem haza a lónak.
Hátraérve a karámhoz az almák kiestek a kezemből és elgurultak a végtelenbe.
Legenda ott állt a farakás tetején, patahegyen, vigyázban állt benne a jövő heti fing és mozdulni sem mert. A kis okos kilogikázta, hogy sok szép zöld akáclomb válik számára elérhetővé, ha felmászik a farakáson. Be is jött, teletömte a bendőt levéllel, féloldalasra csupaszította a fát, de arra, hogy lejönni hogy fog, nem volt terve.
Szóval csak állt ott ki tudja mióta teljesen beszarva és nézett rám mint Noéra a harmadik teve, én meg azon gondolkodtam hogy fogok leszedni két méter magasságból a csoffadt kis hatvan kilómmal egy ekkora darab ostoba húst.
Állítólag a magyar nyelv leghosszabb káromkodása Jókai Mórhoz kötődik, na, én akkor köröket vertem rá. Elkezdtem lépcsős alakzatba rakni a fát, hogy majd lekocoghasson rajta, közben pedig nyomattam a „Legendám csillagom édes pöttye anyának te rohadt büdös kolbásztöltelék meg ne mozdulj csillagom mert leesel jaj mi lesz édes jézus azanyádúristenit!!!!” nyugtató mantrát.
Miután készen voltam, fel alá kezdtem járkálni rajta, prezentálandó a rettegő patásomnak hogy nincs mitől félni, látod, gazdi is le tud jönni. Erre felbátorodott, és megindult. Soha azelőtt nem láttam tőle ehhez hasonló csodás díjugrást, puhán ért földet, teljes biztonságban és sértetlenül. Nem úgy a gazdája, aki csak azt látta, hogy a lova elrepül felette, és ettől úgy beparázott, hogy mentem hátra vágta magát, és végigszántotta a seggel a farakást. Ülök ott megsemmisülve a porban, két centivel rövidebb farkcsonttal és azt látom hogy paripám megtalálta az elgurult almákat, boldogan csámcsogja őket befele és mocsokul nem érdekli, hogy él a gazdi.
„Lóvá tesz az ember, s emberré a ló.” – Jókai Mór"



#5180 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 9. - 21:19

Lehet ,hogy kicsit személyes hangvételű lesz az írás ,de remélem atól még színes marad... :smile2: Az úgy kezdődött ,hogy mikor eladtam Csinost,a vételárba bele alkudtam két nagy kakast ... :wink: Na most azok nem sokkal élték túl az én 50.szüli napomat...lévén ,hogy direkt ilyen megfontolásból számítottam rájuk.Felhívtam a Lovasbarátokat ,hogy kéne egy kis segítség...Fől három kakas a héten azt kéne megenni ,hogy meg ne romoljon.Közbe azért átgondoltam a dolgot és,hogy biztos elég legyen vettem még egyett,így lett három.Az idő pont az megvolt csütörtök 4-óra,csak addig egy csomó mindent még elkellett intéznem...Többek között befejezni egy munkát

19895114_1240001746110890_26112124980480

Csak azután tudtam kipakolni a műhelyből mert ott tartottuk a bulit.A három kakas időközben a helyére került,Felültek a kocsirúd végére :biggrin:

19731803_1238704496240615_52741980888450

Kezdtek gyülekezni a lovasok is..

19642580_1238704596240605_83838001850744

19875137_1238704899573908_38478672388024

19756435_1238704976240567_15913875102776

A hűtö is megtelt minden féle szomjoltó,jókedvre derítő lével szóval minden adott volt egy jóhangulatú baráti összeröffenéshez.

Este tíz után mikor már senki se volt sem éhes,sem szomjas,  Eltalálták hogy vonuljunk fel a falúba Nóta szóval mert ne hogy már ne tudják hogy épp elmúltam 50.. :dev: Még jó hogy készültek világitással így nem sok kifogás maradt hanem az ötletett befogás követte..Mivel most nincs kocsis lovam így hátul ültem a platón ,de Pannát azért vittem magammal ,kötélen vezetve. 

19875554_1238704802907251_99189741579911

Na Mátészalkáig azért nem jutottunk,de meg haladtuk éjfélt mire vissza értünk.Mivel a három kakas az csak nem kettő ,így neki álltunk megenni a maradékot ,csak hogy ne kelljen étlen haza menni a vendégeknek :dev: meg szomjan se.Na úgy kétóra felé már kezdtek szállingózni hazafelé akiknek reggel munkába kellett állni ,de akiknek nem azok itt aludtak ,csillagszállóban.

 

 

19732327_1238705352907196_38392699034099

19731950_1238705419573856_46543452833658

A szerencsésebbek azért lovaskocsin aludtak,köztük én is..

19894784_1238705569573841_14740216827599

Egy csomó ajándékkal halmoztak el..

19875247_1238705722907159_20428352338799

Még egy verset is írt Lütyőke a szomszédom aki ugyan nem lovas de gondoltam ennyi ember között már elfér ő is..

Hát másnap reggel nem én voltam a legfittebb azt hiszem ,de talán a legboldogabb ,mert azért a buli az jól sikerült. :smile2:


  • Eva, ppr és Wyrd kedveli

#5181 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 11. - 9:58

Hat boldog szulinapot innen is :)
  • fafaragó kedvelte

#5182 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 11. - 12:27

Na és a vers amit Lütyőke szomszédom írt nekem,Kicsit zavaros mint maga a "költő" is,de azért vannak benne jó részek is. :kir:

A Cime:Szülinapra Nyi-ha-ha !

 

Ha már a gazda által összecsődítve

Baráti társasága

Megjegyzem ,köztük én vagyok a

legszebb!A nevem Panna!

 

Hát fingok én is egyett e napra

Engem jobban érdekel a hűs pajta

benne a friss szalma

Ők menjenek ,csak bulizni a napra!

 

Szülinapja van -úgy hírlik-a még

nem heréltnek

Szolidan mulatnak a " vén"legények.

Nyeregbe termett mind az 5+nullája

S ezt ünnepli most sok lovas barátja.

 

Északi szél fútta ide e szilaj legényt

Gyökeret vert ,aztán haladt elébb-elébb...

Jó a szíve ...csak ...Jóni fej van rajta..

Ezért kicsit akaratos fajta...

:kir:  :kir: :kir:  


  • Eva és Kistáltos kedveli

#5183 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 11. - 13:33

Mi az a Jóni fej? :)

Edited by Eva, 2017 július 11. - 13:33.


#5184 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 11. - 14:32

Mi az a Jóni fej? :)

 

Olyasmi mint a Gajger fej. :D 


  • Eva és Kistáltos kedveli

#5185 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 11. - 17:46

Az egy kivételesen makacs ,önfejű,akaratos,véleményéhez a végletekig körömszakadtáig ragaszkodó,ember... :dev:  :kir:  :kir: Név szerint Jóni Antal, alias"fafaragó" :kir:  :kir:  :kir: Ha véletlenül nem egyezik a véleményünk ,ami elég gyakran megesik akkor szoktuk mondani egymásnak,hogy ezen a nyakon ez a fej van... :makacs:


  • Eva és grumimaci kedveli

#5186 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 12. - 19:48

Ez jo, megprobalom megjegyezni :D
  • fafaragó kedvelte

#5187 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 31. - 21:04

Közbe eljutottam egy kézműves alkotótáborba is..

20374745_1258757897568608_13171117583746

20375956_1258757567568641_38109589902981

Monorierdőn voltunk..

20525525_1258758660901865_54953397125466

de volt agyagozás is..20525871_1258758117568586_81623633645184

Meg csuhéjbaba készités:

20449072_1258758357568562_71463162336906

Naná,hogy kipróbáltam.. :kir: 20375713_1258757650901966_25503104221325

Ezt meg az egyiktanulóm csinálta..

20431725_1258758504235214_25744525386584