Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Íjászat


  • Please log in to reply
308 válasz a témához

#81 arpadvere

arpadvere

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 1. - 11:57

LOVASÍJÁSZ EDZÕTÁBOR!!!2004. júl. 25-31. illetve 2004. aug. 22-28.Gödöllõ - SzárítópusztánÁRPÁD VÉRE LOVASISKOLARészvételi díj: 30.000 FtTeljes ellátás, háromszori étkezés, szállás korhûen berendezett jurtákban (saját hálózsák)Programok: lovaskészség-fejlesztés speciális íjászkészség-fejlesztés lovasíjászat (9 db lovasíjászatra képzett ló)Természetesen az edzõtáborba azok jelentkezését várom, akik már minimum 1-2 lövést leadtak lóhátról és szeretnének kicsit továbblépni. ---------------------------------------------- - Minden tradicionális íjászat, lovasíjászat, honfoglaláskori hagyományõrzés iránt érdeklõdõ listást sok szeretettel várok. - Minden, gondolatban lovasíjászattal kacérkodónak ajánlom ezt a lehetõséget, mert testközelbõl érzékelheti majd a lovasíjászat misztikus varázserejét. - Válaszokat kaphat az eddig feltett, meg nem válaszolt kérdések nagy részére. - Sátrazási lehetõség biztosított, - Kulturált férfi, nõi vizesblokk, - Háromszori étkezés igényelhetõ, - Mindenki részt vehet a közös íjászkészség- fejlesztõ gyakorlatokon A programokat színesítik az esti tábortûzhöz meghívott elõadók: - Sólyomfi Nagy Zoltán (táltos) - Somfai Kara Dávid (keletkutató, torokénekes) - Horsch Alexander ("Alex") - plusz meglepetésvendég - Esztena népzenei együttes (moldvai, csángó) - bemutatót tart az ország egyik legnevesebb solymásza, Závorszky EdeTisztelettel:Harangozó JánosÁrpád Vére Lovasiskola0620-9730-474arpadvere@freemail.hu

#82 Papa

Papa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 18:06

Hali! Véleményt szeretnék közreadni.Olvastam picit elõbb, hogy néhányan nincsenek kibékülve pl a Kassai íjjal. Nekem volt egy ijen íjjam (vazul 7) Három évig bírta. Ebben benne foglaltatik a -20-tól +40 C fok közötti használat. Tûzõ napon, zuhogó esõben. Kb 25000 lövés. (óvatos becslés, napi használatban volt) Továbbá terepversenyek (gurulj le a hegyrõl :D ) és a legmegterelõbb, évenet tíz-húsz bemutató, lövetéssel. Néhányszor sikertelenségtõl hajtva földhöz vágták. (De halottakról jót vagy semmit) A kegyelemdöfést az adta meg neki, hogy bent volt a sátramban, és ráestek. Nem a sátrat sajnáltam.Véleményt még Grózer fegyverrõl tudok mondani. Kellemes íj, csak a markolat kiképzés nem tetszik. Töri a kezem.Szerintem mindenkinek a saját íjja a legjobb, ezért kár lehúzni a többit.Uff Beszéltem

#83 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 9. - 11:15

Tegnap délután felkerekedtem Jucuussal az oldalamon és leugrottunk Petyához seregélyesre. A cél nem volt más mint kipróbálni újonnan megszerzett íját és kicsit összehasonlítgatni más íjakkal.Az arzenál az alábbi 4 íjból állt:Petya részérõl: - Kassai agár (ugye jól emlékszem)- és az új üdvöske, egy Sebõk Attila féle 37#-osRészemrõl:- valószínûleg Kassai féle kis szkíta (Nedi, javíts ki kérlek ha nem Kassai!)- és az én már 5. évét húzó Grózer 40#-os magyar íjamA lövésekkel végûl a szél miatt bekényszerültünk fedett helyre, de sebaj, legalább nem zavart be a légmozgás és nem foghattuk arra, ha véletlenül kissé odébb ment a lövés. :D A távolságot úgy 15-20 méter között váltogattuk, aminél gyakrabban csak az íjak forogtak a kezünkben. Az érdekes az volt a dologban, hogy 4 teljesen különbözõ íjról van szó. Röviden hadd mutassam be õket és akkor már mellette leírnám róluk a véleményemet, amit úgy olvassatok, hogy én csak egy lelkes amatõr vagyok nem túl nagy (6 éves) íjász múlttal.Kassai agár: Elég nagy méretû íj, emiatt kicsit nehezebben kezelhetõ szerintem. Viszonylag nem erõs, nagyobb távon már inkább ejti a vesszõt, tehát nem egy gyors lövésû íj. Fogása kellemes, az én nem túl nagy markomba elég jól beleillett az átlagos méretû markolata. Kinéztre egyszerû, nincs túlcsicsázva, kidolgozása szép. Nem lõttem vele végûl túl sokat, mert sem elsõre, sem rövid használat után nem tudta elnyerni bizalmamat.kis Szkíta: Ebben a négyesben méretét nézve a legkisebb íj, kellemes hasítottbõr borítással az íj teljes felületén. Markolata kicsi és ívelt, de kellemes fogású. Az íjra erõsséget nehéz mondani, mert minden húzáshosszra más (kisebb húzáson 35# körüli, nagyobbon 50#-et is elérheti), a differencia elég nagy, ez abból következik, hogy húzáskor folyamatosan erõsödik. Viszonylag gyors íj. Ez az íj már régen is tetszett nekem, bár a kis markolatával mindig is hadilábon álltam. Számomra valahogy adta magát, hogy mögéfogjak még három vesszõt. Szívesen lõttem vele annó is, most is, ezért is kértem kölcsön most, hogy méltó (és hasonó kategóriás) "ellenfelet" állítsak ki a gorcsõ alá vett Sebõk íjnak. Egyetlen mondhatni bajom vele, hogy kissé mindig ki akar ugrani a markomból.Grózer magyar: Tartós, jól összerakott íj, méretre közepes, erejébõl az évek során 2-3 fontot már veszített (érzésre, nem mértem még ki), de még mindig jól használható. Kinéztre egyszerû a bandázsokon kívûl mindenhol látatni hagyja a farészt. (a Kassai agárhoz hasonlóan) Markolata egyenes, viszonylag nagy, de jó tartást biztosít. Nem tartozik a gyors íjak közé. Tipikusan az az íj, ami mindere jó. Lóról, földrõl egyformán jól használható. Nagyobb távra már ejti a vesszõt, de igen jól belõhetõ a dolog. Versenyeken 30-35 méternél kell igazán elkezdenem csak számolgatni az eséssel. Amit igazán szeretek, hogy nem akarja magát kiszedni a kezembõl.Sebõk-féle íj: Méretben a kis Szkítához hasonlítható, annál csak minimálissal nagyobb talán, kissé viszont testesebb íj. Felülete vastagon bevonva bõrrel és a bandázs is igen erõteljes. Ránézésre erõt sugárzó darab. Markolata testes, fogása kellemes. A legnagyobb eltérése a Szkítához képest, hogy reje egyenletes, tehát nagyobb húzáshosszra nem erõsödik be (ez végig igen fura volt számomra, nem vagyok ehhez szokva), de ez közel sem hátrány! Elõször ksi mérete miatt alig mertem kíhúzni teljes hosszamra (ahogy láttam Petya is így volt a szkítával :D ), de persze ez az elsõ lövések után már nem okozott lelki gondokat. Lövésre igen kellemes, nem ugrál ki semerre a kézbõl, és elsõ kézbefogáskor adja magát a jó fogásra. (saját íjamnál ez régen hosszab idõt vett igénybe) Igen erõsen reflexelt, gyors íj, nem dobálja túlságosan a vesszõt. (a Kassai agárnál tûnt ki ennek ellenkezõje leginkább) Ami még nagyon tetszett benne, hogy igen könnyen belõhetõ. Idegen íjjal elég rondákat szoktam lõni az elsõ alkalomkor, de evvel egy óra után már magamhoz képest sikerült igen tisztes lõképet produkálni.Sajnos a tervezetthez képest egy órás késésünk miatt nem sikeredett túl hosszúra a látogatásunk, de azért megérte, mert jó kis íjat ismertem meg a Sebõk íjban. Köszönöm Petyának a lehetõséget!Ja! És rájöttem miért nem fogok áttérni csepp-hegyre... Az egész látogatást egyetlen vesszõm sínylette meg, egy csepp-hegyes Szalóky, ami az egyik mellélövés hatására úgy 2 mm-rel összement. Szerencsére semmi komolyabb baja nem lett, továbbra is maradhat aktív állományban, csak kissé feltolódott a testbe a hegy. :rolleyes: :D

#84 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 10. - 20:37

A rövid próba és az ujjvédõ használatának ellenére 3millis véraláfutás lett a középsõ ujjamon. Ha még 3-4 szériát lövünk akkor ma mehettem volna amputáltatni :-)

Artin : Elõször kis mérete miatt alig mertem kíhúzni teljes hosszamra (ahogy láttam Petya is így volt a szkítával

Más volt a helyzet, a húzás vége felé olyan erõsnek tûnt a húzóereje, hogy nem tudtam vele célozni. A Kassai íjjal nem volt nehéz lõni és megszoktam a 37 fontos húzóerejét és a hosszú, számomra a rövid karjaim miatt nehezen kezelhetõ húzáshosszot. Próbáltam én kihúzni a szkítát, de erõsen ellenkezett az izmaimmal. Nem is kevés az a 13 font külömbség :-(Nekem nem a sajátom, hanem Artin Grózer íja tetszett a legjobban, remélem a sajátomat is megszokom idõvel ! Igaz lehet, hogy mindenkitõl szinte csak jókat hallok a Grózer féle íjakról, ez most is igaznak bizonyult.P.

#85 Fövenyi

Fövenyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 12:35

Artin! Tegnap eljutottam a tüzes íjászba. Mégegyszer köszönöm a címet.Most egy ilyen kaliberû boltra volt szükségem. Azt is sikerült feltérképeznem, hogy mit szerezzek még be záros határidõn belül. Persze a gyakorlást kell erõltetnem a javuláshoz, vagy tehetség kéne, nem a sok csicsa.Had osszam meg veletek egy apai élményemet ezzel kapcsolatban:Kisfiam négy éves, júliusban kapott egy csallóközi gyerekíjat, objektíven nézve is nagyon kézre áll neki a dolog. Feleségemmel elmentek a nagyvázsonyi napokra, ahol egy fatorzón három kb. 10x25-s bagolyfigurára kellett lõni. A kisfaszi kivárta a sorát kézbevette az idegen íjat és a legtöbb felnötet megszégyenítve három lövésbõl két bagolynak adott full kontactot. Talán így helyes a sztorit zárni: no komment. :gm:

#86 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 26. - 10:46

Fövenyi! Kis késéssel, de örülök hogy tetszett a bolt.Ehhez az élményhez, meg utólag is :yeah: Amiért viszont elõhozom a topicot:Érdeklõdnék vannak-e bárkinek tapasztalatai, információi arról, hogy a ma Magyarországon folyó sportoktatói, illetve a sportedzõi képzésen belül mennyire színvonalas, iletve mennyire elvégezhetõ a "íjász szakirány". Érdekelne továbbá, hogy amennyiben van lényeges különbség az egyes, oktatást végzõ helyekkel kapcsolatban, akkor hova érdemes menni, hol érdemes azt az egyébként nem túl kicsi (bár OKJ-s képzéshez képest nem is feltétlen irreális) kifizetni, tehát, hol kapom a legtöbbet a pénzemért.Másik kérdésem, hogy más, nem OKJ-n belüli lehetõség van-e íjászoktatói képesítés megszerzésére ma Magyarországon, vagy német nyelvterületen.És végûl egy harmadik, ami talán a legkényesebb: Az OKJ-s képzés elõfeltételéban van ilyen kitétel, hogy: "-a választott sportágban versenyzõi múlt vagy megfelelõ gyakorlati ismeret"Tud valaki valamit arról, hogy ez pontosan mit takar? Tehát, hogy mit értenek megfelelõ gyakorlati ismeret alatt? (ugyanis igazolt versenyzõi múltam nincs)Egyenlõre sajnos az összeg miatt idén még nem aktuális, de a közeljövõben szeretnék résztvenni ilyenirányú képzésen és rendszeres oktatómunkát végezni.

#87 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 8. - 19:27

Ismerõsöm kérésére:Eladó egy 40# - os LONGBOW íj, 3db vesszõvel.Ára: 15.000FtÉrdeklõdni lehet telefonon: 20/2019485, vagy emailben a pongor@freemail.hu - n.

#88 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 9. - 18:59

Csikasz!A meghirdetett íjat személyesen nem ismerem (csak a tulajt), így arról konkrétan sokat nem tudok. Mint Longbow viszont találkoztam már a típussal. Nem kis darab íjak, ahogy az látszik is az arányokból, ha a vesszõket hozzánézed. Felajzva kb 2.5 * olyan hosszúnak nézem, mint a vesszõk mellette, de ez sacc. Szerintem lóra nemigazán való ez az íj, bár tény hogy az ára nagyon vonzó. Meg könnyen meglehet hogy erõs is lenne ahhoz. Konkréthoz kézbe kéne venni.Én személy szerint úgy vagyok a dologgal, hogy íjat csak minõségit, így a készíttetésnél nagyon meg kell nézni a gyártót. Ahhoz hogy az elsõ jelentkezõ lelkes amatõrrel csináltasd meg elég balesetveszélyes. A Kassai meg a Grózer íjak mellett érdemes még a Gelencsér és Liskány íjakat is megnézni. A Liskány íjak példáúl kivételesen szépek szerintem!! Lõttem is már kettõvel, emellett kényelmesek is. Nálunk a legjobb íjász Liskánnyal lõ.Persze a többi gyártó kínálatában is megvannak a szépen díszitekk és a speciális darabok, azokat is érdemes megnézni.Erõsségre én személy szerint lóra 35#-nál erõsebbet nem feltétlen ajánlok. Én 40#-ossal lövök, de néha feleslegesen erõs. (na persze ehhez hozzátartozik, hogy nem vagyok egy bodybuilder :D )(közben hallom, hogy az íjról kaptál közelebbi infókat a tulajtól, így nem ragozom, de már nincs kedvem kitörölni)

#89 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 9. - 21:17

A neten a többinek én is úgy tudom van elérhetõsége, de Liskánynak nem tudom van-e lapja, én nem találom. Az íjait viszont elég sok íjászbolt forgalmazza. (Példáúl az Eleven Világ a Rákosi úton http://www.elevenv.hu/nyito.html )Egyéb készítõk, akiknek vannak ritkábban látott szép darabjai (õket nem ismerem, nem volt kezemben még íjuk)http://www.yumi.hu/about_hu.htmhttp://www.kovacs.try.hu/Karerõsítõnek nem is szabad íjat használni!! Avval kell lõni, ami már a megvételkor sem tûnik erõsnek!

#90 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 9. - 21:18

http://www.arcobosqu...m/accident2.jpg - aszta :hu:

Hozzászólás megtekintése

Szerintem túlhúzta... :( Kellemetlen dolog de megvan a veszélye.

#91 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 9. - 21:43

Jajistenem. :(

Karerõsítõnek nem is szabad íjat használni!! Avval kell lõni, ami már a megvételkor sem tûnik erõsnek!

Mondjuk azért nem baj, ha nem pillekönnyû - használat közben úgyis hozzászokik az ember, és aztán elég hamar "kinõheti" az íját... (mármint az erejét)

#92 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 9. - 14:08

Megemlítem - hátha érdekel közületek valakit -, hogy jövõ hétvégén (azaz október 21-én) nagy íjász buli lesz nálunk.Részletek, program, miegymásMindenkit szeretettel várunk. :)

#93 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 11. - 7:53

Nem csak íjászokat várunk ám! :)Fórumos lovasokat is szívesen látunk. ;)

#94 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 12. - 8:13

Õrûlt japók

#95 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 12. - 8:32

Koreaiak. Aszongya a szöveg fölötte, hogy bárki eltalál egy szójababot harminc méterrõl. Én azért a seggem földhözverném, ha magabiztosan lövöldözném megfele a babot harmincról.

#96 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 12. - 8:37

Koreaiak. ...

Tök mindegy. De úgy lövöldöznek a kis sárga kezükkel, hogy az eszméletlen. Biztosan precíz kütyük ezek, na de én pl. el sem látok 30 méterre... :D

#97 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 12. - 8:50

Nem is látni kell! Érezni... :D

#98 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 12. - 9:22

Na eggen... "Mert aki tud, az sötétben is tud!" (Kabos)

#99 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 18. - 15:59

Kis lövöldözõs játék:http://www.smashinga...es/bowman2.html

#100 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 20. - 11:54

Kitûnõ karácsonyi ajándék!Fekete marhabõr TARSOLY, szép díszes ezüst tarsolylemezzel az elején. Övre fûzhetõ. Kb. 15x13,5 cm. Bolti ára 18.000Ft. Odaadom 10.000 Ft-ért!TarsolyTarsoly oldalrólÉrdeklõdni: nálam magánban, vagy a jancsor@vipmail.hu e-mail címen, illetve a 20/544-7433-as telefonszámon lehet.(Budapest)

Edited by Méz, 2006 november 28. - 15:11.


#101 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 20. - 11:59

Mikor kezdtük építeni a tanyánkat, még gondolkodtunk, hogy majd lovasíjászkodunk, sokat ijászkodtam, 2 kassai íjunk van, de ez nem számít. 1 évig lovasíjászkodtunk, majd elhalt ez a dolog, és márcsak néha-néha veszünk kezünkbe íjjat...

#102 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 8. - 22:21

Íjászat kicsit másként:Kedves mindenki! Ma látogatást tettem az osztályommal a Vakok és Gyengénlátók Intézetében, csak kicsit másként. Megnéztünk különbözõ órákat, többek közt egy testnevelés órát. Amint beléptünk a tesiterembe számomra szembetûnõ volt 4 nagy, és széles, és vastag vesszõfogó. Egybõl frlcsillant a szemem. Aztán a torna tanárnõ elmondta, hogy az Íjász Szövetség támogatásával új sportág lett az íjászat a vakok számára. Nem olyan régen sikerült kilõnijük az ablakot. Ez a következõ képp néz ki, a srácoknak a látók segítenek lõni, irányítják õket. A lehetõség a következõ: minden hónap elsõ hétvégéjén délután 1órától kb.: 5ig lehet ellátogatni, és az érdeklõdõket várják szeretettel. Valószínû, én elmegyek segíteni, azt mondták, hogy "adnak" nekem egy gyengénlátó srácot, és segíthetek neki. Szóval, én utána járok kicsit bõvebben ennek a dolognak, és, ha valakit érdekel, szóljon, akár el is jöhet velem egy - két ilyen alkalommal. :)

#103 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 9. - 0:19

Ezt az én egyik cimborám kezdte ott el annó, vidijója is van róla.

#104 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 13. - 14:38

Hahó!Jön a tavasz, meleg van, nem kell vastag kabát, ergo, lehet a szabadban is lövöldözni alkarvédõ és ujjlefagyás veszélye nélkül. És pár hét múlva már a korai sötétedés sem lesz probléma... :) Úgyhogy, fogjuk már magnkat és menjünk lõni, mert nekem spec. nagyon hiányzik, és egyedül nem megyek semmire. Fõleg nem tudom magam rávenni. :D Buda(Pest), Budakeszi, Zsámbék, ez ami nekem könnyen elérhetõ. Társul valaki?Budakeszin van szénabála doszta, amúgy meg vesszõfogóra szívesen beruházok ha akad valaki, aki rendszeresen eljár velem lövöldözni.Hm? :)

Edited by Zebrabara, 2007 február 13. - 14:39.


#105 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 14. - 18:09

Ugyan már, egyedül jobban lehet lõni! Nem kell alkalmazkodni senkihez, nem kell megvárni, míg kihúzgálja a vesszõit stb. Lehet sétából lövöldözni anélkül, hogy leszednétek egymást... :) Én alig várom, hogy este sokáig legyen világos, mert az is több mint fél óra, mire kigyalogolok a "pályámra".Vesszõfogó: én nem használok mást, csak egy mûanyag palackot. :D

Edited by Repülõrajt, 2007 február 14. - 18:10.


#106 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 14. - 19:11

Múlt hétvégén fél év után végre nekem is volt idõm és helyem íjászni kicsit. Találtam egy jó erõs papírhengert és átrendeztem a nagypapám kertjét. Igaz, hogy a védelmi szalmabálák jól teljesítettek, így is sikerült néhány lukat ütnöm a csirkeól falába és ajtajába. :kir: De meglepõen jó volt a találati arány (a papírhenger tekintetében :D), és most elõször volt olyan, hogy egyedül lövöldözve nem untam magam el negyed óra elteltével. Kb. két órát gyakoroltam, volt egy kis mentális tréning is, ugyanis a szomszéd kutyája idõnként nekem akart jönni a kerítésen keresztül, miközben dobhártyaszaggatóan acsargott.Jó kis felfedezéseket tettem közben, igazán jól esett. Örülnék, ha nem csak ilyen alkalmi pályám lenne... :)

#107 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 14. - 19:23

Nekem is igazából az a bajom, hogy nem szeretek egyedül lõni. Nomeg persze az is, hogy autóval is több mint fél óra az út a lehetõségig, és hétköznap meg gyorsabb is a bkv.A legrosszabb az egészben, hogy mostanság teljesen kedvtelen vagyok még ehhez is. Talán majd a tavasz elõszele most kihozza belõlem amit kell. Mostanság nagyon szemezek a futásíjászattal. Valaki nem ûzi véletlenül?(Jah igen, a futásra is régóta rá akarom magam venni, ugyanis elvben utálok futni, de ez zavar, így mégis szeretnék) Nem tud valaki egy jó kezdõ edzésprogramot futáshoz?

#108 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 14. - 20:41

Hát futni azt tényleg nem jó egyedül... Nekem legjobban az jött be, hogy ketten mentünk, és végigidéztük a teljes Gyalog galoppot közben (és igen, röhögve is lehet futni). Észre se vettük a kilométereket... :D Kár, hogy ilyen messze vagyok, szívesen összejárnék valakivel futni, meg azért lõni is (a versenyzés kedvéért). :(

#109 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 14. - 21:33

Nekem is igazából az a bajom, hogy nem szeretek egyedül lõni. Nomeg persze az is, hogy autóval is több mint fél óra az út a lehetõségig, és hétköznap meg gyorsabb is a bkv.

Hol lakolsz, Artin? Merre lövöldözöl? A Marcibányi tériekkel kapcsolatban vagy? Mit lehet tudni róluk?

#110 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 14. - 21:37

Én is eljutottam oda, hogy levegyem az íjam, felajzzam, kihúzzam, de többre idõ híjján nem tellett. A vesszõim a szekrény tetejénvannak, azokat is le kéne venni, azt a komoly 3 db-ot. A társaság és sajnos most az idõ is hiányzik, hogy kimenyjek valahova. Nemsokára lovagolni is visszatérek, akkor az íjamat is viszem, viszont, lehet, hogy Zebrabarát karonfogom, és elmegyek vele lõni Budakeszire, az nekem is megközelíthetõ, ha tudsz ott valami jó kis helyet Bara! ;)A futással én nem vagyok kibékülve legfõképp, hogy kegyetlenül elkezdek köhögni, és, ha röhögés közben is köhögök, mi lesz futás közben. :DEgyébként már nekem is hiányzik a lövöldözés! :)

#111 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 14. - 22:00

Hol lakolsz, Artin? Merre lövöldözöl? A Marcibányi tériekkel kapcsolatban vagy? Mit lehet tudni róluk?

A lakolok ott van a nevem alatt! :) II. ker.Lõni, Csömörre járok ki az "anya-egyesületemhez". Jelenleg ugyan épp ennyire nem megy szervezett formában a dolog, de annó voltunk pár versenyen velük. Sajnos mostanság kissé kimaradozik az egész társaság, már nemhivatalos edzés sincs, pedig addig rendszeres volt a látogatás. Van kinn tábla, hely (ló :) ), olykor még hangulat és társak is, de ez legutóbbi már ritka. Én azért kitartok még, és kijárok, amikor tudok. A Marcibányi térieket nem ismerem. Csak nem van ott is egy fedett lõtér?? Egy másikat már ajánlottak nekem télre a Magyarok Házában, vagy hol, de végûl nem volt idõm lenézni a vizsgaidõszak miatt.

#112 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 15. - 8:31

A lakolok ott van a nevem alatt! :) II. ker. A Marcibányi térieket nem ismerem. Csak nem van ott is egy fedett lõtér?? Egy másikat már ajánlottak nekem télre a Magyarok Házában, vagy hol, de végûl nem volt idõm lenézni a vizsgaidõszak miatt.

Azt látom hogy a "két kerben" :) laksz, csak pontosítás miatt kérdeztem, mert tudtommal a II. kerület kb. a Moszkva tértõl Hûvösvölgyig tart... A Marcibányi téren, ott a sportpályán van egy íjász egyesület, de egyedül nem volt kedvem elmenni hozzájuk. :(Jucuus, privátban megbeszélhetnénk egy találkozót. Hirtelen akartam mondani, hogy most hétvégén menjünk is el lõni, de eszembe jutott, hogy a cucc meg lent van Zalában, ahova alighanem csak jövõ hétvégén megyek le... Murphy. :(

Edited by Zebrabara, 2007 február 15. - 8:34.


#113 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 15. - 13:22

Jah! Pontosításképpen a Marcibányitól max 15 perc sétára vagyok. :) Az egyesületrõl nem tudtam, látszik, hogy teljesen be vagyok már tokozódva Csömörre íjászatilag. :D Igazából engem az a hely akkor érdekel csak, ha le lehet menni privátba pályahasználati díjért. Egyesületbe belépni nem akarok. Errõl infód nincs véletlenül? Csak mert pl a magyarok Házában az Astoriánál (asszem ott) ezt meg lehet csinálni.

#114 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 15. - 15:15

Artin, nem mondod, hogy a Magyarok Házában van íjászpálya? :hu: Minden nap arra vagyok, sõt járok is az épületbe, és nem tudok róla? (Mondjuk ez nem meglepõ.)Utánanéztem kicsit, az Index egyik fórumán találtam egy leírást, miszerint hétfõn és csütörtökön öttõl tízig (gondolom este) lehet lõni. Íjbérléssel 500 Ft, anélkül 300 Ft/óra. Lehet, hogy megnézem egyszer. Ha van valakinek kedve csatlakozni, szóljatok!

Edited by smoft, 2007 február 15. - 15:18.


#115 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 15. - 17:23

Ezíek szerint jól tudtam az árakat is, de azt beírni nem mertem. Nekem mesélt róla valaki, aki jár le (csak már nem emlékszem pontosan ki volt az :D ), és mondta, hogy tök jó a hangulat is, meg minden. Ha sikerül hamarjában felújítani kissé a felszerelésemet, akkor lehet érdekel. Ha elcsúszom evvel, akkor majd jövõ õsszel, addig jó a sima szabad ég, azt úgyis jobban szeretem. :)

#116 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 15. - 19:05

Én is. Meg macerás lenne íjjal egyetemre járni. Bár lehet, hogy a végén köztársasági ösztöndíjat kapnék. :kir:

#117 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 20. - 21:04

Én szoktam íjjal suliba járni. :) Mindíg úgy megnéznek. Egyszer vesszõk is voltak nálam, az ellenõr elakart egyet kérni, dfe nem adtam, mivel csak 3db-om van. Tegnap voltam két íászboltban is, és szíven ütött, mennyire drágák azok a vesszõk, amik az íjamba jók lennének... Bár lehet, hogy csak én vagyok spúr ennyire... A Jézuskától vesszõket kértem, erre minden mást kaptam, csak vesszõket nem! :hupp: :DZebrabar! Ha hazakerült a felszerelésed, nagyon szívesen. Artinhoz hasonlóan én is Csömörön szoktam lõni (ugyan ott... :gm:), és, ha gondolod, egyszer kijöhetnél oda is. Ne egy hatalmas íjászpályát képzelj el, de kihívás nem eltalálni a lovakat... :dev:

#118 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 20. - 21:22

Én szoktam íjjal suliba járni. :) Mindíg úgy megnéznek. Egyszer vesszõk is voltak nálam, az ellenõr elakart egyet kérni, dfe nem adtam, mivel csak 3db-om van. Tegnap voltam két íászboltban is, és szíven ütött, mennyire drágák azok a vesszõk, amik az íjamba jók lennének... Bár lehet, hogy csak én vagyok spúr ennyire... A Jézuskától vesszõket kértem, erre minden mást kaptam, csak vesszõket nem! :hupp: :DZebrabar! Ha hazakerült a felszerelésed, nagyon szívesen. Artinhoz hasonlóan én is Csömörön szoktam lõni (ugyan ott... :gm:), és, ha gondolod, egyszer kijöhetnél oda is. Ne egy hatalmas íjászpályát képzelj el, de kihívás nem eltalálni a lovakat... :dev:

:kir: A mozgó célpont még izgalmasabb... :D :D Jucuus, írtam privátot!Amúgy én is íjjal jártam az egyetemre, Bp-Kaposvár, vagy Gyõr-Kaposvár vonzatában, gyakran stoppal, mindig jó beszélgetési téma lett az íjászat. Meg néha megkérdezték, hogy mi van a tokban: síléc, horgászbot, egyhúrú lant? :gm: (halál komoly!!)

#119 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 21. - 21:47

Nekem eddig horgászbotnak nézték, és megkérdezték jó volt -e a kapás. :D Nagyon betegek tudnak lenni az emberek. :D A mozgó cél is jó lehet... :gm: Azzal hülyültünk egyszer a latin tanárral, hogy ez lesz az "sms". A terembõl, ahol voltunk, lazán át lehetett volna lõni a tanáriba, mindíg ezt méregettük. Persze latinozni aligha tudott velünk. :D De bejött neki az íj! :D És tényleg jó beszélgetési téma, csak úgy, mint a lovaglópálca, csak azt általában dúrvábban félreértik, és rámképzelik a bõrszerkót... :gm:

#120 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 21. - 22:49

rámképzelik a bõrszerkót... :gm:

Minek ahhoz lovaglópálca? :dev: :ang: A mozgó cél jó dolog lenne, csak elég nehéz jól megoldani a gyakorlást rá. Persze lehetõség a korong, de ahhoz egyrészt két ember kell, másrészt kicsit spécibb téma.Tényleg! Valakinek nincs jó, bejáratott módszere a mozgó célra való gyakorlásra?Amúgy nem mondanám, hogy betegek az emberek azért, mert nem ismerik fel. Én példáúl sokszor nem tudom megmondani, hogy egy-egy ember kezében mi van, pedig vannak olyan gyakori dolgok, amik már nagyon fúrják az oldalam. Jó, nekünk természetes, de nem mindenkinek általános látvány az íj.