Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Vegán-, lakto-, lakto-ovo-, és szemivegetarianizmus.


  • Please log in to reply
244 válasz a témához

#41 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 18. - 12:31

idézet:
Eredeti szerzõ: Karesz: A fogyókúrák értelmetlen pillanatnyi folyamatok, amik elerõtlenítik az embert, és hossztávon ellenkezõ hatást fejtenek ki. [/QUOTE]Igen, ez így van, én is tisztában vagyok vele.
idézet:
Tanuld meg tisztelni és óvni a testedet. Ez a test óvja a személyiségedet. Szerintem csak egy életmódbeli szemlélet hozhat olyan irányú változást, amilyet szeretnél. [/QUOTE]Igen, ebben is igazad van. Csak még nem sikerült rájönnöm, hogy miként tegyem ezt.Nagyon tisztelem, ahogy Te hozzáállsz ehhez. Mindig felnéztem például a természetgyógyász keresztanyámra, aki szintén nagyon egészségesen él. És rengetegszer jutottam el oda, hogy én is megpróbáljak változtatni, de kivétel nélkül mindig az lett a vége, hogy visszatértem az eredeti kiindulópontra.Ez a topic egyébként azt az eredményt hozta nálam, hogy elbeszélgettem ma Anyummal. Neki sem igazán tetszik, ahogyan étkezünk. Este valószínûleg konzultálunk a keresztanyámmal és kidolgozunk valamit.

#42 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 18. - 13:03

Piaffe, azt ajánlanám, hogy olvasgast el a linkeket amit küldtem, fõeg a vérnyomásról szólót, ott írtak a fogyókúrákról okosakat. Mindenesetre ami mindenképpen jó: ellenõrizni magadat, hogy mennyit eszel, és valami sportot, mozgást csinálni hetente 2-3 alkalommal. Aerobikusat, ezt megmagyarázzák ott. A lényeg az, hogy folyamatos legyen, és kapj levegõt közben. Kocogás, biciklizés, stb. A zsír úgy ég el, ha az egész test igénybe van véve, nem helyileg.Cav

#43 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 18. - 19:19

Épp most készítettem el legkedvencebb salátaöntetem. Isteni! Posted Image

#44 Karesz

Karesz

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 217 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 18. - 23:01

Adrienn,A szakácskönyv:Nyers Csaba - Bevezetés a gabonakonyhába.Egyébként sokféle ganca létezik, a palócok ezen étkek készítésének nagymesterei.

#45 Karesz

Karesz

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 217 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 18. - 23:14

Piaffe,Iciri-piciri célokat kell kitûzni magad elé. Nem célszerû sok mindent egyszerre változtatni. Így folyamatos a sikerélmény és lassan szokássá válhatnak a dolgok. Egyébként ránéztem a weblapodra és nem egészen értem ezt a fogyókúra dolgot.Cavalier,Az amatõr biciklizés jó a szívnek és még sok mindennek de súlyleadásra szerintem alkalmatlan, ezt tapasztalatból tudom. Kb. 1,5 óra intenzív tekerés felel meg 5 perc kocogásnak.

#46 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 1:15

idézet:
Eredeti szerzõ: Karesz:Egyébként ránéztem a weblapodra és nem egészen értem ezt a fogyókúra dolgot. [/QUOTE]Hááát... ha azokra a fotókra gondolsz, amin lovagolok... jó, ott tényleg nem nagyon látszik a súlyfeleslegem. Bár már akkor sem voltam az alakommal megelégedve, de azok a fotók már majdnem egy éve készültek. És már akkor is nehéz volt úgy válogatni õket, hogy ne legyen rajtuk olyan nagy seggem. :D Oké, kövér tényleg nem vagyok. De ha így haladok, akkor lassan arrafelé tendálok. Nincs még különösebb baj a kilókkal (de azért lehetne kb. 5-tel kevesebb), csak bizonyos helyeken több van, mint kellene. :(

#47 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 7. - 12:34

Na, megosztom veletek az egyik kedvencemet ... Posted Image Vmi paradicsomos-zöldséges szósz, eredetileg spagttiszósznak indult, de valahogy belevittem a kreatívitásomat ... :D Darabolj fel egy fél hagymát, egészen apróra, tegyed meg ugyanezt egy fél répával. Ha kisebbfajta répa, akkor mehet az egész. Bontsd fel a kukorica és a paradicsomkonzervet. Nem paradicsompüré, ez is olyasmi, csak nagyobb a doboza, és nemis püré (szép magyar mondat ...). A hagymát olívaolajon pirítsd egy kicsit, mikor aranybarna lesz, add hozzá a répát is. Egy kicsit ezt is pirítsd, majd add hozzá a paradicsomkonzervet, nyomj bele 3 gerezd fokhagymát, izesítsd oreganoval, bazsalikommal, sóval, és egy teáskanálnyi cukorral. Hülyén hangzik, de egyáltalán nem lesz tõle rossz íze! Adj hozzá egy kis vizet, és fél konzerv kukoricát, és fedd le. Én szoktam beledarabolni egy paradicsomot is. Fõzd takarékon, amíg jónak látod, és kezdd el csinálni a tésztát is. Rízzsel is jó, úgy is kóstoltam. Posted Image Jó étvágyat!

#48 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 14:48

Meggyónom bûnömet:IMÁDOM a húst.A sonkát,szalonnát,téliszalámit,kolbászt...Ezek olyan finomak! Posted Image Nem is tudom hogy bír valaki ezek nélkül élni...NEEEE.Ne kövezzetek meg...Na,jó,egy kicsit szabad,me azt megérdemlem :rolleyes:

#49 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 18. - 13:03

Ez egy tökegyszerû, de nagyon finom mártogatós azoknak, akik esznek tejterméket:Mezei tejszínes sajtkrémbe el kell keverni lereszelt és kicsavart kígyóuborkát és reszelt fokhagymát. Amilyen egyszerû, olyan finom. Répa és uborka pálcikákkal mártogatni még finomabb.

#50 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 18. - 13:30

Bocsi, de nem tûrhetem, hogy a májkrém topik feljebb legyen, mint ez! Ez egy olyan ellentét a topikok között, mint a tatteros-veszkós a lovasok között. :D

#51 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 19. - 10:14

Nahát, nahát, nyüzsögnek a zsírevõk. :D Ettetek már póréhagymakrémlevest, pirított zsemlével és reszelt sajttal? Naugye, hogy sokkal, de sokkal finomabb, mint az a bizonyos faggyú?! Most éppen a meggyre vetem rá magam, majd ha hazamegyek, ott figyel a hûtõben a málna és a ribizli. ;) Ismerek egy fiút, aki munkájából adódóan elment megnézni egy konzervgyárat ahol májkrémet készítenek. Na, õ azóta nem eszik májkrémet. :D

#52 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 19. - 10:57

pl. imádom a francia hagymalevest!De abban is van állati, mint tejszín, vaj(?) és sajt...De azért gabonán nem fogok élni...Állatvédelmi és imádati szempontból próbáltam vegetáriánus lenni, de 2 hét után, olyan jól esett a rántott csirkecomb!!Pedig, ha én tartanék pipit, biztos élete végéig jó dolga lenne...gyermekkoromban nagymamámnál állandóan sírtam mikor csirkét, vagy kacsát vágott, de viszont mire megfõzte jó kis paprikáscsirkének, vagy megsütötte a kacsát, külön a zsírját a májával...hát akkor már nem gondoltam a levágás borzalmaira...amúgy ritkán eszem disznóhúst és marhahúst valamint ezek termékeit...sajnálom is õket, elég borzalmat láttam, meg, tudom, hogy egészségtelenebb mint a baromfi, bár ezeket ugyanúgy sajnálom...de ez már egy másik téma...

#53 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 19. - 11:01

idézet:
Eredeti szerzõ: zapolya: Ismerek egy fiút, aki munkájából adódóan elment megnézni egy konzervgyárat ahol májkrémet készítenek. Na, õ azóta nem eszik májkrémet. :D [/QUOTE]Én meg ismerek egy tanárnõt, aki elment a "piros mogyorós" csokigyárba, azóta nem eszik mogyorós csokit.Sõt, ismerek olyan fickót aki a sörgyárba ment be, az meg nem iszik azóta sört..Sõt, tudom, hogy az általam imádott puncstorta "szemétbõl" készül....Ennyi erõvel semmit ne együnk, igyunk...Volt egy biológia tanárnõm, aki azt mondta: "sosem lehet tudni mitõl vagyunk egészségesek" :D

#54 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 20. - 9:52

Oké, ez így is van, ezért is nem megyek sörgyárba. ;) De azért, hogy legyen konkurenciája a májkrém topiknak, csak itt, és csak most, csak Önöknek közzéteszek egy szupertitkos TONHALSALÁTA receptet. ;) Az alapanyag tonhalkonzerv (a vízben ázó fajtából). A lecsöpögtetett, összetört tonhalat össze kell keverni majonézzel, tejföllel, picike mustárral és egy pár csepp citromlével. Ebbe a kulimászba bele kell keverni egy zacskó zöldségkeveréket széttépkedve. Azt az ilyen-olyan saláta (endívia, fejessaláta, jégretek, répa, stb fajtájút). Na, és ezt lehet piritóssal enni. [ Június 20, 2003, 09:58: Az üzenetet átszerkesztette: zapolya ]

#55 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 22. - 17:55

Itten van az egyik kedvenc salireceptem (saját :D ):Hozzávalók (nemtom hány személyre, tegnap enynibõl laktunk be hárman ;) ):- 4 db paradicsom- 1 db paprika- póréhagyma- kb. 10-15 dkg. (trappista)sajtÖntethez:- 1 pohát kefír- ízlés szerint fokhagymaElkészítés:Megmossuk a paradicsomot, a paprikát, és a póréhagymát, majd feldaraboljuk. A sajtnál úgyanígy járunk el (gy.k.: neeem, a sajtot nem kell megmosni!! :D ). Belehajítjuk a vágódeszka tartalmát (már ha vágódeszkán daraboltuk fel a hozzávalókat, khmm) egy megfelelõ méretû tálba. Öntet elkészítése:Kibontjuk a kefírt, belenyomjuk a fokhagymát, összekotyvasztjuk, majd hozzáadjuk a tál tartalmához. Tipp: kefír helyett lehet használni tejfölt isTipp2: ha valaki úgy szereti, ha sok az öntet, akkor 2 pohár kefírt vegyen, mert az 1 tegnap kicsit kevésnek bizonyult ...Tipp3: Meg lehet spékelni sonkacsíkokkal, virslikarikákkal, vagy (grill)csirkemell-csíkokkal. Posted Image

#56 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 10. - 14:21

Kezdenek elszemtelenedni a májkrémevõk... :D "Kipusztulóban az európai ember" (Ez egy Népszabadságban megjelent cikk)"Húsevõvé vált és kevés utódot nemz, ezért kipusztulóban van az európai embertípus - kongatták meg a vészharangot a tegnap Firenzében megnyílt antropológiai világkongresszus részvevõi.- Aggasztó az az analógia, amely a jelenlegi demográfiai tendenciák és annak a neandervölgyi az Európát hajdan benépesítõ embernek a 70 ezer évvel ezelõtti kihalása között tapasztalható, akit az Afrikából származó modern ember váltott fel - nyilatkozta az ANSA olasz hírügynökségnek Brunetto Chiarelli professzor. Szerinte a neandervölgyi õs kihalásához annak brutális hús- és emberevõ kultúrája vezetett. Pontosabban: azt a mai kergemarha-kórt okozó prionok korabeli elõdjei okozták. A neandervölgyi helyébe lépõ homo sapiens ezzel szemben növényeken és halakon élt. A mai európai ember kultúrája is agresszív, individualista, s társadalmaink tagjai többet fogyasztanak, mint ami az életben maradásukhoz szükséges. Kontinensünk mai lakója emellett igen renyhe a reprodukcióban.Az olasz professzor úgy látja, hogy kulturális modellünk demográfiai hatásait ellensúlyozni rendkívül nehéz. Mint mondja, ezt valószínûleg csak úgy lehetne megoldani, ha kötelezõvé tenné az anyaságot, mint a katonai szolgálatot."Milyen ötlet már?! Posted Image

#57 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 10. - 14:30

idézet:
Eredeti szerzõ: zapolya: Kezdenek elszemtelenedni a májkrémevõk... :D "Kipusztulóban az európai ember" (Ez egy Népszabadságban megjelent cikk)Az olasz professzor úgy látja, hogy kulturális modellünk demográfiai hatásait ellensúlyozni rendkívül nehéz. Mint mondja, ezt valószínûleg csak úgy lehetne megoldani, ha kötelezõvé tenné az anyaságot, mint a katonai szolgálatot."Milyen ötlet már?! Posted Image [/QUOTE]Jó ötelet, nekem tetszik!De akkor a katonaság is legyen ám kötelezõ!Ja és "mennyi utódot kéne hozzá produkálni"? Posted Image

#58 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 10. - 14:55

Persze ezt is egy vega találta ki... Posted Image Szerintem az agya nem kapta meg a megfelelõ és szükséges anyagokat a hiányos étkezés miatt, ezért mûködött így: csökkentett módban. A másik kellõ hiányosság pedig a kromoszómáiban keresendõ, azaz pasi, noná hogy bele akar szólni a nõk szülésébe :D Szerintem még tevékenyen részt is venne akár az elõkészületeiben :D

#59 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 10. - 15:28

Látszik, hogy a májkrémesek milyen kötekedõk! Nem is biztos, hogy vega ez az õ...t professzor. :D Egyébként bevallom, hogy én egyáltalán nem aggódom az európai emberekért (mármint hogy túl kevés van belõlü(n)k). Rám ez az egész úgysem vonatkozik, ugyebár? tongue.gif

#60 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 10. - 15:51

Úgy érted, hogy belõled nincs kevés, hanem belõled sok van? Sokan vagytok? Hát Zap, ezt bizony neked(nektek) kell tudnotok :D A prof írásából nagyon az hallatszik ki, hogy vegaság rulez.

#61 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 10. - 16:12

Nem annyira, inkább arra gondoltam, hogy európai emberekbõl lesz kevesebb, de ez engem mint európai, de nem húsevõ embert nem érint. Szóval az európai halmazba soroltam magam. ;)

#62 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 10. - 17:23

Ez fáááááááááááááj! :D :D :D

#63 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 11. - 1:58

És Magyarország mióta Európa? :D tongue.gif Egyébként meg, hogy ne aggódjon annyira a prof, én felajánlom a szabad kapacitásomat a reprodukcióhoz, lányok hajrá! :D

#64 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 11. - 9:20

Gyöngyöt a disznók elé... Nektek semmi sem szent?! :D Itten van a nagy tudomány ti meg kifigurázzátok?! Cav, mutass referenciamunkát, hogy el tudjuk dönteni. :D

#65 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 11. - 22:37

Jóhogy. Posted Image Nem mutatok referenciát, majd bánhatjátok késõbb. :D

#66 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 7. - 9:57

Újabb menüajánlatom van a növényevõk számára: szilvásgombóc. Bi-bí, nálunk már érik a szilva. tongue.gif Ezzel szerintem el is van intézve a májkrémes téma. Posted Image

#67 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 7. - 10:23

Bibibííí nálaunk meg egész évben volt fagyasztóláda, és isteni köretet lehet készíteni belõle a különbözõ sülthúsok mellé :D

#68 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 7. - 10:59

Újabban ráálltam a sopszka salátára, a jó kis feta sajttal megtömve...még fogytam is Posted Image ...de most átmegyek a májkrémes topicba! Posted Image

#69 Karesz

Karesz

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 217 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 18. - 23:24

Tojásropogós, vagy tojásfasírt(4-5 db-os adag)3 db kemény tojást apró kockákra felvágunk, egy kisebb tálba tesszük. Egy kisebb fej, apró kockára vágott hagymát kevés olajon megdinsztelünk és hozzáadjuk a fõtt tojáshoz. Beleütünk egy egész nyers tojást, és beleszórunk egy marék zsemlemorzsát. 1-2 gerezd fokhagymanyomón áttört fokhagymát teszünk bele. Beleöntök egy kávéscsészényi tejet és masszává keverjük. Sózzuk, kevés pirospaprikával, borssal, köménymaggal, kevés szerecsendióval fûszerezzük. Lágy masszát kapunk, amibõl vizes kézzel lehet a fasírtokat kiformázni. Közepes lángon kell megsütni olajban, lapát formájú kanállal kell megfordítani, különben széttörik. Amikor betesszük a forró olajba kicsit rázzuk meg a serpenyõt, nehogy a fasírt odaragadjon.A túrófasírtot ugyanígy kell készíteni, csak fõtt tojás helyett 25 dkg tehéntúró az alapja, és tej nem kell bele. A túrófasírt sütéskor könnyen leragad, úgyhogy mindkét oldala sütésénél rázogatni kell a serpenyõt, hogy magától elváljon az aljától. Jó étvágyat!

#70 Fehér Táltos

Fehér Táltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 215 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 30. - 9:51

idézet:
Eredeti szerzõ: zapolya: Kezdenek elszemtelenedni a májkrémevõk... :D "Kipusztulóban az európai ember" (Ez egy Népszabadságban megjelent cikk)"Húsevõvé vált és kevés utódot nemz, ezért kipusztulóban van az európai embertípus - kongatták meg a vészharangot a tegnap Firenzében megnyílt antropológiai világkongresszus részvevõi. Posted Image [/QUOTE][url="http://"http://story.news.yahoo.com/news?tmpl=story&u=/nm/20030923/od_nm/life_sex_dc"]Mi magyarok, legalább még éltetjük a reményt...[/url] :D ;)

#71 Fehér Táltos

Fehér Táltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 215 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 30. - 10:30

Azt tudtátok, hogy õseink a tehéntejbõl készült sajtot, egyszerûen a kutyák elé hanyították, vagy a rabszolgákat etették vele. :D Ma pedig már, minden k@k@t megeszünk. :(

#72 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 30. - 10:38

Fehér Táltos! Szerintem inkább azt kellett volna írnod, hogy mi, magyarok szeretünk nagyzolni. :D

#73 Fehér Táltos

Fehér Táltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 215 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 2. - 12:12

Remélem a modik nem törlik ;) Tudom, hogy ez nem vicc topik, de ez annyira ide való:Az öreg házaspár a mennybe kerül. Körülnéznek, csodálatos minden,csiripelnek a madarak, ragyog a nap, kék az ég, álmodni sem lehetneszebbet.Az öregúr egy hirtelen mozdulattal lecsavar egy fülest anyának.- Ezt most miért kaptam?- Ha nincs az a hülye diétád, már két éve itt lehetnénk! :D :D

#74 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 14. - 8:45

Oké, Táltos, akkor legyen ez a topic.Kezdetnek tényleg érdekelne: mitõl is hasznos a savó?...

#75 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 14. - 13:43

Nos, lássuk csak.Az hogy a vizsgált idõszakban 2700 cikkbõl 500 a tejjel kapcsolatos negatívumokról ír; korántsem zárja ki hogy a másik 2200 meg agyondicsérje. Kis ráfordítással bármikor össze lehet szedni az orvosi publikációkból (amelyeknek a nagy része esetleírás; vagyis egy konkrét, érdekesebb kóreset kapcsán elemzi annak elõzményeit) egy 5 éves intervallumból, világviszonylatban 500 cikket ami mondjuk a vezetékes víz vagy a csemegekukorica káros hatásaival foglalkozik.Azzal nem akarok vitatkozni hogy a csecsemõknek nem alkalmas tápanyag-forrás a tehéntej; ezt speciel már a sötét középkorban is tudták; ma pedig már anyatej-gyûjtõ állomások és kiterjedt kampány is szolgálja hogy a szopós korú babák akkor is emberi tejet kapjanak ha közvetlenül az anyjuktól ez valami miatt nem lehetséges.Az is régi igazság, hogy „jóból is megárt a sok”. Mint ahogy a lónak is számos baja lehet a kólikától a savós patairhagyulladásig, ha túl sok fehérjét kap; ugyanígy az embernek sem használ a túlnyomórészt fehérje-alapú étrend. Erõs a gyanúm rá hogy a növényi eredetû fehérjék mindössze azért kedvezõbb hatásúak a statisztika szerint, mert növényi fehérjét nem lehet tisztán, önmagában fogyasztani; azzal mindenképpen együtt járnak rostok, és szénhidrátok, amit így együtt a megfelelõ arányban kiegyensúlyozott táplálkozásnak neveznek.Ezzel együtt, az ember a fogazata alapján mindenevõ, vagyis hosszú távon a tisztán növényi eredetû táplálkozás se tesz jót neki. Meg lehet nézni legközelebbi rokonunk, a csimpánz étkezési szokásait; nagyjából azokat az arányokat kéne nekünk is eltalálni.Csak tájékoztatólag, a tehéntej összetétele: 3.9% zsír, 3.5% fehérje, 4.7% tejcukor, 0.7% ásványi anyag.A fogyasztói tej elõállítása során csak a zsírtartalmat változtatják, a minõségi standard-eknek megfelelõen; a sovány (=tejszín elõállítása után visszamaradó) és teljes tej megfelelõ arányú keverésével.Laktóz-érzékenység valóban létezik, épp úgy mint glutén-érzékenység, tojásfehérje-allergia, stb stb stb stb. Nagyjából evidens, hogy aki hasmenéses lesz a nem-savanyított tejtermékektõl, annak kerülnie kell az ilyenek fogyasztását, de errõl nem a tej tehet. Cukorbetegség - elég vadul hangzó teória. Valahogy kevesellem ennek (meg az iskolatej-akciónak) fényében a cukorbetegek számát. Ja, hogy csak a „genetikailag gyengébbekre” hat így?... Kicsodák azok a „genetikailag gyengébbek”?? És mi garantálja hogy ha nem ittak volna annyi tejet, akkor nem lesznek cukorbetegek?...Egy ilyen vizsgálatot a humángyógyászatban semmiképpen nem végezhetnek kísérletes módon; csakis úgy hogy kikérdezik az embereket, ki mikor mennyi tejet fogyasztott, és most van-e inzulinfüggõ cukorbetegsége. Minden ilyen jellegû kutatásnak nagyon érzékeny pontja, hogy hány további körülményre kérdez rá. Még egyértelmûnek tûnõ összefüggés esetén is lehet szó egyéb okokról a háttérben.Gyönyörû statisztikai összefüggés áll fönt például nyáron az aszfalt puhasága és a rosszullétek száma között; de ez még nem jelenti hogy az aszfalt felelõs a rosszullétekért. Vagy: bizonyos francia falvakban erõs korrelációt találtak a fészkelõ gólyák és a születõ gyerekek száma között; ezek szerint ott a gólya hozza a gyereket?...(ugyanez áll a tejfogyasztás és a rákos megbetegedések közti összefüggésekre is.)Csontritkulás. A tej kalcium-tartalmának mintegy harmada vízoldékony, vagyis jól felszívódó formában van. A megfelelõ hasznosuláshoz, a csontritkulás megelõzéséhez a felvehetõ formájú kalciumon kívül megfelelõ kalcium-foszfor arány, és elegendõ mennyiségû D-vitamin szükséges. A fehérjék lebontása során képzõdõ savas foszfátok a kalciummal kézenfogva épp hogy a csontokba épülnek be. Végigmentem minden létezhetõ anyagcsere-úton, sav-bázis szabályozáson, mészforgalmi szabályozáson, MINDENEN, az égvilágon sehol nem találtam arra utaló infót ami szerint a fehérjefölösleg fokozott kalcium-ürítéshez vezetne. Sõt a fokozottan állati eredetû fehérjékre épülõ étrend épp hogy kóros elmeszesedéshez vezet, az ízületi porcokban és egyebütt.Apropó, fehérjék. Felnõtt ember napi átlagos fehérje-szükéglete 80-100 g. A tej 100 grammonként 3,6 g fehérjét tartalmaz, a hús 20 grammot, a borsó 22,7 grammot.A növényi élelmiszerekben található fehérjék jórészt nem teljesértékûek, azaz nem tartalmazzák az emberi szervezet számára szükséges összes esszenciális aminosavat; ezen csak különbözõ növényekbõl gondosan összeválogatott, vagy állati eredetû fehérjékkel kiegészített étrenddel lehet segíteni.A fehérje-bevitel akkor megfelelõ a szervezet számára ha a legkisebb mennyiségben jelenlévõ esszenciális aminosavból is megfelelõ mennyiségût kap; mert annak hiányában máris nem tudja a saját fehérjéit felépíteni.a kis zsírtartalmú tej (ami még így is jelentõs mennyiségû fehérjét tartalmaz), is ártalmas, mert egyrészt a lecsökkentett méretû molekulák könnyebben bejutnak a vérkeringésbe A kis zsírtartalmú tej „születési” módját már fentebb leírtam. Csökkentett méretû molekulákról itt szó sincs.A fogyasztói tej elõállítása során a nyers tejet homogenizálják; ez annyit jelent hogy a tej kolloid rendszerében lévõ zsír-gömböcskék méreteit csökkentik (szétoszlatják õket több kisebb gömböcskére); és ahhoz szükséges hogy azok kevésbé legyenek hajlamosak kiválni, ne fölösödjön meg a tej a zacskóban. Ez sem jár azonban a zsírmolekulák méretének változásával, vagy a zsírfelszívódásra való bármilyen hatással. (egyébként mindenféle zsírral ez történik a bélben az epe hatására - emulgeálódik.) A vékonybél emésztõenzimjeinek hatására a zsírokból zsírsavak, illetve glicerinnek egy darab zsírsavval képzett vegyületei keletkeznek; ezekbõl épülnek fel a bélhámsejtekben (ahova csak ezek tudnak bejutni!) az adott szervezetre jellemzõ összetételû zsírok (emlékeztetõül: glicerinnek 3 zsírsavval képzett vegyületei). Ami a tej felhánytorgatott alacsony B-vitamin-tartalmát illeti: öngól. A homocisztein-metionin átalakításért a B12 vitamin a felelõs, amibõl a tejben minden bizonnyal kevés van, növényi eredetû élelmiszerekben viszont egyáltalán semennyi. Csak állati szövetekbõl lehet hozzájutni; és a hiánya egyebek közt vészes vérszegénységet okoz.a tej allergiái bizonyos gyermekeknél jelentkeznek a leghevesebben... És ezek a „bizonyos gyermekek” anyatej helyett kapták a tejet, vagy akkor amikor a szervezetük már alkalmas volt megbirkózni idegen fehérjékkel is?... (És miért kell belekeverni az egyértelmûen hibásan, az anyatej helyett adott tehéntej okozta vashiányos vérszegénységet a tej mint olyan káros hatásaiba? Meg az allergiák közé???)bizonyos állati fehérjék emésztésénél antigén (ellenanyagképzõ) fehérje-töredékek keresztül jutnak a bélrendszer nyálka-membránjain. Nem jutnak keresztül. Nem tudnak. Szopós kor után, egészséges bélcsõ hámsejtjeinek membránján keresztül maximum 3 aminosavból álló peptidek juthatnak át. Antigén-sajátsággal ezek nem rendelkeznek.A bélben elszórtan vannak viszont nyiroktüszõk, ezek felelõsek a helyi immunitásért; a már ismert antigének elleni védelemért, stb stb. És az õ tevékenységük révén alakulnak ki táplálék-allergiás tünetek is. De! Az allergiáról alapvetõen nem az allergén fehérje tehet. Bármely, a szervezetben nem létezõ fehérje antigénként, így lehetséges allergénként szerepel. Az allergia az immunrendszer kóros túlreakciója ezekre. (Ha végiggondoljuk mindazon anyagokat amikre valaki-valahol allergiás volt már, nagyon gyorsan arra a következtetésre juthatunk, hogy üvegbura alatt, infúzión létezni az egyedül biztonságos.)Az hogy manapság megszaporodtak az allergiás esetek, civilizációs ártalom. Egyrészt a túl-védett életmód lehet a háttérben, másrészt pedig a természetes szelekció kikapcsolása. (Régen ha valaki köznapi ingerekre allergiás reakcióval válaszolt, az jó eséllyel nem érte meg a felnõttkort, így nem tudta továbbadni a génállományát.)A sötét, vagy fekete bõrû emberek rendkívül túlérzékenyek a tejcukorra.Ez tisztán kötözködés: és akkor mi is van a maszájokkal, akik köztudottan csakis a marháik tejét és vérét fogyasztják?...Ó, azok az aranyos baktériumok és vírusok… Nem beszélve a gennysejtekrõl és gyulladásos fehérjékrõl.Ez egészen konkrétan állatorvosi hatáskör, az élelmiszerhigiéniáért (még a növényi eredetû élelmiszerek esetében is!) ugyanis az állatorvosok a felelõsek.Egy. Gusztustalan, hatalmas felületességrõl árulkodó, alapvetõ tárgyi tévedés a Mycobacterium avium subsp. paratuberculosis-t vírusnak nevezni. Õ baktérium, a tbc-baktérium közeli rokona.A hazai engedélyezett pasztörizálási eljárások MINDEN mycobacterium elpusztításához elegendõek. (Nagy-Britannia és Írország meglehetõsen régóta mentes a gümõkórtól, emiatt lehetséges hogy slendriánabbul kezelik a mycobacterium-kérdést. De nyilván csak a vizsgálatot követõ szankciókig.)( BIV elleni ellenanyag kimutatásáról csak így zárójelben: az hogy egy mikroba elleni ellenanyag kimutatható valamely szervezetbõl, csak azt igazolja hogy találkozott annak immunrendszerével; és nem azt hogy képes volt ott megtelepedni vagy pláne kórokozó hatást fejtett ki.)A tejet a tehén és a boltok polcai között többször is vizsgálják, mikrobiológiai módszerekkel IS. A tejjel kapcsolatos élelmiszerhigiéniai elõírásokat az állategészségügyi szabályzat (41/1997. (V.28.) FM sz. rendelet) tartalmazza, lásd részletesen: [url="http://"http://sgicenter.oai.hu/oai/jog/tvs/aeu/29.htm"]http://sgicenter.oai.hu/oai/jog/tvs/aeu/29.htm[/url]Ami most számunkra lényeges, az leginkább 744§ , ez tartalmazza tételesen felsorolva, mely esetekben alkalmatlan fogyasztásra a tej.Gyakorlatilag minden felmerülõ kifogást elüt. (nem lehet a tejben baktérium, antibiotikum vagy egyéb gyógyszer, nem származhat beteg állatból, stb stb stb stb; tessék szépen végigolvasni.)A gennysejtek egy külön bekezdést is megérdemelnek. Az európai uniós csatlakozásunk kapcsán akarják szigorítani (= uniós szintre hozni) annak szabályozását hogy mennyi fehérvérsejt-tartalommal lehet még átvenni a termelõtõl a tejet. (Most érvényes feltételeket lásd: Állategészségügyi Szabályzat 743§ (4) és (5) bekezdése.) Az összes arról szóló hiszti hogy tönkre akarják tenni a magyar tejtermelést, ezzel kapcsolatos; ugyanis a kisgazdaságok jelentõs részében az új szabályok szerint már átvételre alkalmatlan minõségûnek számítana a tej.Ami az IGF-et illeti: igen, ez így igaz, nem véletlen hogy csak az USAban van engedélyezve a használata ahol a nagy tömegû és olcsó termelés kedvéért sok más, kétes eljárást is engedélyeznek.Nem azt mondom, hogy mindenki igyon orrba-szájba tejet vagy fogyasszon egyéb tejterméket, de akinél egyéni érzékenység nem áll fönt és szereti, az egye-igya nyugodtan (a normális, kiegyensúlyozott táplálkozás keretei közt ;) ). [url="http://"http://www.geocities.com/all_are_one.geo/hun/tej.htm"]Az eredeti cikk.[/url]

#76 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 14. - 22:05

Érdekes Fehér Táltos eltûnt átváltozott Szürke Szamárrá? Úgy eltûnt...Egy kis adalék a tejfogyasztáshoz...inkább bulvár jellegû:A tudósok készítettek egy felmérést a sorozat-darabolós gyilkosok között. Nézték mivel foglalkoztak, gyermekkorukat, evési-ivási szokásaikat, szóval mindent.Amire rájöttek, hogy mindegyiknél szerepelt, a tej.Azok a gyilkosok akik darabolós-gyilkossá váltak, nagyon sok tejet ittak, napi 2-3 litert.Szóval ne igyatok annyi tejet! :D Posted Image Helyett inkább zöldteát, gyenge kávét.. Posted Image

#77 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 14. - 22:19

Én szeretem a tejet. Posted Image

#78 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 14. - 22:43

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta: Helyett inkább zöldteát, gyenge kávét.. [/QUOTE]...hegyi patak hûs vizét, vagy ha nincsen, szimplán harmatot! Posted Image

#79 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 14. - 23:02

A bátyám naponta 2-3 liter tejet iszik. Akkor most õ is darabolós gyilkossá fog változni? :D Részemrõl forró, mézes-citromos tea... Posted Image ;)

#80 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 15. - 14:51

Ha netán gyilkossá válik, lehet... :D :devHûs hegyipatak vize jól hangzik, ha lenne tiszta patak még valahol és a harmatcsepp sem lenne savas.. :)