Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Íjászat


  • Please log in to reply
308 válasz a témához

#281 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 2. - 15:15

Khmmm... :gm: De nem akarném a magyar büszkeséget kisebbíteni...

#282 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 2. - 20:02

5-10 lövés/perc? :eek: Ez nem a kátlábbal felhúzható számszeríjhoz tartozó adat? :huh:

#283 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 5. - 17:58

Miért is? Látott már valaki íjakkal vívott háborút? Szerintetek az olyan, hogy az íjász elé tolják a koncentrikus körökkel jelzett céltáblát, 3 méterre?

#284 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 5. - 20:44

ilyesmi:

:)

Hogy a valóságban mennyi idõnként lõttek, az tisztán spekuláció és nyilván nagyon nagy szórást mutat. Marad az elméleti lõgyorsaság, ami viszont nagyobb. Tegezbõl egy gyakorlott íjász kb három másodpercenként el tud ereszteni egy nyilat, ami percenként 20 lövés. No persze kb annyi vesszõje lehetett összesen, tehát ritkán lõtt ezzel a sebességgel. A kalasnyikov tárát is ki lehet üríteni öt másodperc alatt...

#285 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 5. - 21:08

Kis virtuális íjászat:
http://www.miniclip..../bow-master/hu/
:)

#286 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 18. - 21:53

Néha még eszembejut ez, s elnevetgélek, hogy a válság bejelentése után, mikor tiszteletreméltó ismerõseim vettek cukrot, lisztet és benzint, én is elgondolkoztam ifjúkorom kalandregényein, és eljátszottam az ötlettel, hogy veszek egy pár konzervet... és kéne valami fegyver is, és ha kevesen jönnek a gonosz és éhezõ hontalanok, akkor az elsõ kettõt magammal viszem a túlvilágra, de hogyan? ... s eszembejutott a nyílpisztoly, és feltettem egy kérdést, mire meg akartak itt gyõzni, hogy emberre a nyíl nem veszélyes. :dev: "A jelenlegi íjak és a hozzá tartozó vesszõk normális használat mellett a használójukra jelentenek csak veszélyt." Igazság kedvéért azért ki kell jelentenem, Artin hozzátette, hogy: "Kivéve persze ha ölni akarnak velük..." na de egy ideig azért gurultam a röhögéstõl, aztán kissé ideges lettem, de késõbb eret vágattam magamon és idáig még jó a helyzet, mert a bankautomatákból dõl a pénz (ha valaki elõtte beöntötte), és lehet kapni kenyeret és bontott csirkét is.

#287 nuttella

nuttella

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 719 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 19. - 5:53

Ezen sorok alapján - mivel vannak emberek, akik önmagukra is veszélyesek - a nyílpuska megvétele felesleges. :gm:

Edited by nuttella, 2009 október 19. - 5:53.


#288 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 19. - 8:00

Néha még eszembejut ez, ...


A fegyver csak annyira veszélyes másra, amennyire értesz hozzá.
Annyira meg veszélyes rád, amennyire nem értesz hozzá.
Volt már olyan baleset az országban, ahol a magaslesre kapaszkodó orvvadász ha jól emlékszem precízen combonlõtte magát számszeríjjal, olyan szerencsételnül, hogy a helyszínen elvérzett pár perc alatt.
A neten meg keringett egy idõben külföldi eredetû íjászfotó, amin éppen egy ember fejébõl mûtötték ki a nyílvesszõt.
Egyébként lehetne akár géppisztolyod is, ha veszélyessége mián a pincébe a kazán alatt bebetonozva tartanád, (elkerülendõ ezzel illetéktelenek vagy családtagok hozzáférését megelõzve a lehetséges baleseteket), mert pont akkor nem lenne kéznél amikor kellene, ha már önvédelmi eseményre gondolsz.
De mint a múltkor sem, ugyanúgy most sem derült ki, hogy mit is terveztél a nyíllal mondani, hiszen nyilvánvaló, hogy ha az elraktározott cukrodra, szárazbab-lecsókolbásszal konzervjeidre, és gömb-unikumodra pályáznának egy apokaliptikussá átlényegült világban, akkor nekik valahonnan többnyire lenne még olyan 30-50 évig AK-47-ük.

#289 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 19. - 10:11

A fegyver csak annyira veszélyes másra, amennyire értesz hozzá.

Te már kerülgeted. Arra voltam kiváncsi, mennyire fegyver. Mivel abszolute nem értek hozzá, elképzelhetõnek tartottam, hogy ezek kifejezetten sporteszközöknek lettek konstruálva, amiknél a vesszõ behatolási készsége az a szokásos parafa vag habszivi vagy mittudoménminél áll meg, és a Vörös Október zakója már elég védelem.

...AK-47

Azt hívják helyzeti elõnynek.
De azzal nem tudok mit tenni, mert a törvényeket nem tisztelem, csak félek, így nem gondozok atyailag géppisztolyokat.
Azért gondoltam az elsõ kettõre. :dev: :D :gm:

Edited by Ernest, 2009 október 19. - 10:16.


#290 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 19. - 10:28

Te már kerülgeted. Arra voltam kiváncsi, mennyire fegyver. Mivel abszolute nem értek hozzá, elképzelhetõnek tartottam, hogy ezek kifejezetten sporteszközöknek lettek konstruálva, amiknél a vesszõ behatolási készsége az a szokásos parafa vag habszivi vagy mittudoménminél áll meg, és a Vörös Október zakója már elég védelem.

Azt hívják helyzeti elõnynek.
De azzal nem tudok mit tenni, mert a törvényeket nem tisztelem, csak félek, így nem gondozok atyailag géppisztolyokat.
Azért gondoltam az elsõ kettõre. :dev: :D :gm:


Hát, a vesszõ vadászheggyel (3 élû) a 60 fontos íjjal(visszacsapó) kilõve kb 20-30 méterre (nem mértük pontosan) 6db egyenként jó 8 mm vastag ipari filcen ment át.
Szóval, szerintem a Vörös Október zakója már nem elég védelem.
Egyébként csináltak annó igaz csigásíjjal, meg kispuskával kísérletet, azonos távolságról lõttek (nem emlékszem mennyi volt, egy valamibe, ami homokkal is volt töltve, a golyó megáltbenne, a vesszõ nem.
Szóval szerintem fegyvernek sem utolsó. És még legális is. :D

Edited by tipara, 2009 október 19. - 10:28.


#291 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 19. - 10:46

No persze, köszönöm, de akkor hol voltál? :gm: Látom így utólag, anno nem írtam ki semmit, de akkor már a pisztolyokra gondoltam egy hirdetés alapján, elõbbi szövegem (sporteszköznek konstruálva) is azokra vonatkozott. "Rendes" íjat és nyilvesszõt láttam versenyeken, azokról azért laikus is felmérheti, hogy tud csípni. De ugye közben megtaláltam Ashbyt.

Edited by Ernest, 2009 október 19. - 10:48.


#292 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 19. - 10:48

Bocsi, csak az utolsó oldalt olvastam el. :ang: Nem szeretem a tûzfegyvereket, hangosak (mármint nekem) :) . Pedig volt nem egyel dolgom, de mégis puska helyet íjat tartok otthon. Nekem jobban fekszik, közelharcra, meg a fokos. Az íjnak van még egy elõnye szerintem. Tegez tartalma: pár darab gumishegyû nyílvesszõ, pár darab vadász/harci hegyel felszerelt vesszõ . Oszt ha probléma van (ne legyen, de ha mégis) mehet a figyelmeztetõ lövés (gumis heggyel ) jó helyre célozva az is borít, ha meg esetleg véletlenül ez nem lenne elég, akkor 2. lövéshez már nem azért nyúlnék. De ez én vagyok, régimódi, nem szeretem a tûzfegyvereket.

Edited by tipara, 2009 október 19. - 10:55.


#293 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 19. - 10:51

Van József Attila, de van, mikor nem is kell bocsi. :)

#294 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 19. - 10:57

Ezt most nem értem, de sejtem, vissza kellene olvasnom. :D "De ugye közben megtaláltam Ashbyt." ??????

Edited by tipara, 2009 október 19. - 10:58.


#295 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 19. - 11:03

Mármint a József Attilásat?
Reflexbõl a nevét szoktam mondani, ha bocsánatkérés hangzik el. Hiszen tudod, hogy nincs bocsánat. :gm:


Na, megtaláltam Dr. Ed Ashby-t. Ez elég nekem.


Edited by Ernest, 2009 október 19. - 11:04.


#296 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 6. - 10:42

Sziasztok!

Szeretném felhívni a figyelmeteket egy rendezvényre! Immár 6. alkalommal rendezzük meg Karcagon a Kun Hagyományok napját. A rendezvényre a látogatók mellett versenyzõket is szeretettel várunk lovas ügyességi, lovas bírkózás, köböre bajnokság, talpas íjász verseny programszámokra, emellett magyar fajta kutyákat (pumi,mudi,puli, komondor, kuvasz, vizsla) is szeretettel várunk, hiszen tenyészszemle is lesz!
Mindenkit szeretettel várunk, ha van ideje, kedve, és lehetõsége látogasson el augusztus 21-én Karcagra!
Versenyzõket is várunk!

A rendezvény plakátja itt található: http://lovasok.hu/index.php?i=47348

Üdvözlettel: Lajtos Katalin
Pusztai Róka Nomád Hagyományõrzõ Egyesület
www.pusztairoka.5mp.eu

#297 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 6. - 12:47

katyca! Sajnos a rendezvényre elmenni nem tudok, viszont érdekelne, hogy a lovasbirkózást hogyan szoktátok lebonyolítani? (Láttam, hogy ez már az 5. lesz) Saját szórakoztatásunkra házi versenyeken mi is szoktuk csinálni, viszont érdekelne, hogy milyen szabályrendszert, illetve verseny lebonyolítási rendszert, nevezési feltételeket használtok. :) Ha nem gond tudnál nekem ezekrõl mesélni itt, vagy akár magánban? Mi egyenlõre egy némiképp átalakított kazah szabályrendszer alapján küzdünk, és nem verseny, hanem egyszerû kihívásos jelleggel, a háziversenyek levezetéseképp. A versenyeken hozott, vagy már ismert helyi lovakat használtok? Ha hozott lóval lehet indulni, ott milyen követelményeket szabtok meg, hogy ellenõrzitek?

#298 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 6. - 15:21

katyca!

Sajnos a rendezvényre elmenni nem tudok, viszont érdekelne, hogy a lovasbirkózást hogyan szoktátok lebonyolítani? (Láttam, hogy ez már az 5. lesz) Saját szórakoztatásunkra házi versenyeken mi is szoktuk csinálni, viszont érdekelne, hogy milyen szabályrendszert, illetve verseny lebonyolítási rendszert, nevezési feltételeket használtok. :) Ha nem gond tudnál nekem ezekrõl mesélni itt, vagy akár magánban?
Mi egyenlõre egy némiképp átalakított kazah szabályrendszer alapján küzdünk, és nem verseny, hanem egyszerû kihívásos jelleggel, a háziversenyek levezetéseképp. A versenyeken hozott, vagy már ismert helyi lovakat használtok? Ha hozott lóval lehet indulni, ott milyen követelményeket szabtok meg, hogy ellenõrzitek?


Írtam magánt :ang:

#299 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 21. - 16:07

Sziasztok! Rosszalkodik a vállam így arra a döntésre jutottam,hogy eladom 34 fontos Liskány mester által készített íjamat. Némi használati nyom van rajta. Adok mellé tegezt ,karvédõt, 10 nyilvesszõt. Az íjászkesztyüm is odaadnám de azt nem találom:-( A reflex anyaga mûgyanta ami zöld bõrrel borított. A felszerelés jelenleg a fõvárosban található. 25Ft tel: 30 470 21 77

Edited by Ybrik, 2011 február 21. - 17:05.


#300 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 21. - 17:09

30e Ft rõl leáraztam 25 ft-ra . De az igazság az ,hogy csak 25.000 ft ért adom.

#301 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 12. - 15:21

Eladó egy amerikai csigás vadász Bear Whitetail 2 natúr, kiegészítők nélkül, vesszőtárral. Kell rá egy vesszőkifutó és súlyok (pár ezer forint), a vesszőket tollazni kell. Van hozzá 6db vessző, ebből egy gyakorló, 5 pengés vadász.

Őket is át kell nézni. 10 éve nem nézett rá senki. Gondoskodás után egy profi íj lesz. Kb 60-70 fontos.

Irányár: 40000Ft. Hasonló:

002-3.jpg

 



#302 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 7. - 11:46

http://sportgeza.hu/...vo_ijaszrekord/



#303 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 26. - 12:11

Ez beszarás!!!!!!

Az elején komikusnak tűnt, a végén tátva maradt a szám.... :hu:

 

http://index.hu/inde...llenfele_nyilat



#304 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 12. - 20:47

Aztat nem tudom, hogy "nogajijasz" topiktársunk vajon egy nogaj Íjász, vagy egy nogaji Jász... De már lehet, hogy így maradok. Csak eszembe jutott, hogy lesz valamely íjászatban VB Gödöllőn augusztus végén - bár nem lovas.



#305 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 17. - 20:29

http://index.hu/spor..._ijaszversenyt/

http://index.hu/spor...a_magyar_ijasz/



#306 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 8. - 20:49

http://index.hu/spor...gcsuccsal_zart/

"A versenyen összesen négy világcsúcsot állított fel, a vadászhegyes mellett a korlátlan erejű amerikai longbow kategóriában (470,809 méter), az ázsiai stílusú, 50 fontra korlátozott íjak versenyében (408,52 m), valamint a "király-kategóriának" is nevezett korlátlan erejű íjak küzdelmében (645,935 m)."


Edited by N.C., 2015 szeptember 8. - 20:50.

  • egyember kedvelte

#307 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 24. - 6:57

:)

http://index.hu/spor...celloves_hunyi/



#308 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2015 október 8. - 22:29

http://mult-kor.hu/k...forbes-20151006


  • Ernest kedvelte

#309 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2015 december 9. - 13:50

A_LOVASIJASZ_SPOT_HUN%202.jpg

 

 

 

   

 


Edited by N.C., 2015 december 9. - 13:51.

  • egyember kedvelte