Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Macskák


  • Please log in to reply
4979 válasz a témához

#4601 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 4. - 21:04

Az új cicát még nem mertük fürdetni, egyrészt mert macskanáthája volt, másrészt, mert nem szeretnénk halálra terrorizálni. A bolhákat jól kiirtotta belõle a frontline, egyébként meg nem tudom eldönteni, hogy szükséges-e megfürdetni minél hamarabb, mivel az utcáról lett összeszedve? (Eleinte madárszaga volt, már azt is elhagyta.)

Szerintem a macska is jobban érzi magát, ha tiszta, még akkor is, ha számukra nem olyan vonzó maga a fürdetés. Nagy melegben, betegség, lázas állapotok után, vedléskor kifejezetten felfrissíti õket. Utána valahogy olyan felszabadultak. Persze lehet, hogy azért, mert örülnek, hogy túlélték... :cool: :D

#4602 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 5. - 5:55

Nekem mindig elsõ dolgom megfürdetni, ha nincs a halálán a macska. Már csak azért is, mert általában elviselhetetlenül büdösek. Azt hogy ennyi idõ elteltével még szükséges e, azt nem tudom megmondani. Meggyógyult már? A többiekkel még nem engedted össze?


Meggyógyult, nem tüsszög (napok után tegnap egyet tüsszentett, csak hogy ne legyek biztos a dolgomban :D ), és össze vannak engedve a többivel. Már meg is szokták egymást, a másik kölyökkel nagyokat bandáznak. :)
Meggyõztetek, fürdetés lesz...

#4603 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 5. - 15:22

Nekünk valahogy sikerült jól bebolházódni, magam se értem hogy, hisz nem járnak ki (egyáltalán), 2 hónapja még csak az állatorvosnál se jártunk. Frontline csepp rajtuk, nagytakarítás nap mint nap, 17 év alatt nem volt bolhás se kutyám, se macskám, ezt is megéltük... Viszont kérdés: egy ilyen bolhafertõzés után a jánykát mennyivel lehet ivartalanítani, egyáltalán kell várni a bolhák eltünését követõen vele? Mostanság lenne aktuális a dolog, ha megy, akkor a jövõ hétre szeretnék idõpontot szerezni és imátkozm, hogy addig ne kezdjen el tüzelni.:) Amúgy Áfonyka tiszta kutya... többet van a hátán mint négylábon, embert lát hanyatvágja és vakartatja magát. :D

#4604 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 5. - 22:38

Ha nem bolhás annyira hogy az általános állapota leromoljon tőle (vérszegénység alakuljon ki, stb), akkor akár bolhásan is lehet műteni. Persze ha megteszed azt a szívességet a dokidnak hogy nem bolházod össze a rendelőjét, az csak jó :) (Egyébként akár még az is lehet, hogy még az előző lakó bolhapetéit "örökölték meg" a cicáid... Vagy te vitted haza kutyatársaságból a ruhádon.)

#4605 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 6. - 8:14

20.-ára kaptunk idõpontot, szóval ha ártott volna a manyeknek a bolha, akkor is lesz ideje helyrerázódni. :) Csaknetüzeljen, csaknetüzeljen, csaknetüzeljen addig!:) Szerencsére nem volt túl súlyos a helyzet, engem jobban izgattak a bolhák, mint õket (Bár Áfonya azért kicsit hisztisebb volt tõle...). :P Amúgy pont ez a fura... kutya társaságban azóta nem voltam, hogy az enyémek elmentek... A lakásban pedig 3 éve élünk. Tippre a kolléganõm kutyájára tudok gyanakodni (Tipikus "imádom, szeretem, de a veszettség elleni oltást is csak azért adatom neki, mert kötelezõ, ja és persze jobban értek mindenkinél a kutyához" tulajról beszélünk.), hogy az bolhás és a nõ hurcolta be a ruháján a melóhelyre.

#4606 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 6. - 14:57

A mi két csajunk 12-én és 13-án megy ivartalanításra. Nagyon durva lenne féláras akciózás nélkül... :rolleyes: A kis jövevény meg lett fürdetve tegnap, nem rajongott érte. Majd teszek fel róla törölközõbe tekert képet, úgy nézett ki, mint valami pólyás baba. :) Már megbocsátotta nekünk a vizes akciót.

#4607 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 8. - 18:58

Jaj. Elkezdett tüzelni a kisebbik (múlt héten utcáról összeszedett) 5 hónapos cica. Reméltem, hogy van még idõnk vele, mert a 6 hónapos lánycicánk sem tüzel még. Erre ezek itt izélnek a Csokival mellettem. Szerencsére Csoki nem tud gondot csinálni nekünk, csak imitálják itt a dolgot... De akkor is, milyen dolog már ez? Szemérmetlen fekete társaság... :o

#4608 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 8. - 20:00

Utóirat: a múltkor taglalt téma is érintésre került, hogy a Csoki mitõl lehetne újra barátságos és kedves. Na hát a mai akció után olyan elégedett lett, hogy jön, és kedveskedik, és dorombol. :eek:

#4609 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 8. - 20:41

Zajlik nálatok is az élet :D Úgynéz ki, hgy amint Csoki rájött, hogy milyenjó egy új cicc (legalábbis bizonyos dolgok imitálásra :gm: ), visszanyerte a régi kis énjét. Remélem marad is a bújóssága!

#4610 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 9. - 7:22

Az állapotán ennek a ribinek mindenesetre nem sokat segít, nem ugyanaz, mintha igazi kandúr lenne... Nem múlik el a tüzelése, csak néha néhány percre nyugton marad. :gm: Mindenesetre ezt tényleg nem akartuk, keresztülhúzza a számításainkat (már csak ezen a héten van féláras ivartalanítás!), és hát elég ciki. Ma például jönnek a locsolkodók, az unokaöcsém is, ezek meg itt bagzanak... :o

#4611 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 9. - 13:56

Itt nincs féláras, de ha tüzelni kezd 20.-áig kiteszem az ajtó elé.:P Sose volt lány macskám, de asszem eleget hallottam arról milyenek ilyenkor.:D

#4612 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 9. - 14:04

Nem vészes, hempereg, kurrog, meg néha nyivákol. Szeret dorombolni és dörgölõzni. Szerencsére itt van egy ex-kandúr, akire kivetíti a vágyait, és nem kell kiüvöltenie a világnak. :D A féláras ivartalanításról jó lenne nem lemaradni, mert pont most kellett neki. Ráadásul újra tüsszög. Visszafertõzõdhetett a macskanáthával? Vagy esetleg megfázott, mikor megfürdettük, pedig nagyon megtöröltük, és utána még bebugyolálva tartottam egy jó darabig.

#4613 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 9. - 14:15

Ha csak a dorombolás és a dörgölõzés lenne amiben megnyilvánul a dolog, akkor sok változást nem veszünk majd észre, ha úgy alakol (DE NEM FOG! :D ). Ez amúgy is egy ribi. Kéjeleg, hanyat dobja magát fûnek fának, de a Mázlit nem izgatja.:P Most épp az embert akarja felkelteni, már kishíjján a fején ül és úgy dorombol az arcába.:D Meg õ igazán hangosan nem is tud zalán nyávogni, alig hallani a hangját, akkor is mintha egy vödör alol nyávogna vékonyka hangon. PS: Mikor megtaláltam igenis volt hangja, igaz akkor nagyon meg volt már ijedve gondolom.

#4614 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 9. - 18:03

Na, ha elkezd(ene) tüzelni, akkor lenne hangja :D A Nyafi nem nyivákol folyton, csak ha nem látja a Csokit, akkor hívja. Tipikusan tüzelõ macska hangon (amilyet másfajta macska nem tud). A kurrogás, az viszont az abszolút állandó, nem hagyja abba egy percre sem! És nyugtalan, jön-megy, úgy dörgölõzik ide-oda. Ja, és a játék elfeledteti vele, hogy tüzel, szóval, ha van idõd egész nap egy madzaggal szaladgálni, akkor észre sem veszi :gm: Na jó, nem teszteltem le, elfáradtam úgy 40 perc után. :kv: Szegény holnap megy megint az állatkórházba, valószínûleg visszaszedte a nátháját, mert gyakran tüsszög. Nem hiányzik, hogy ráragadjon a másik kettõre!

Edited by Repülõrajt, 2012 április 9. - 18:50.


#4615 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 13. - 16:50

Túl vannak a cicák az ivartalanításon. Immár nincs ivaros macskánk. A kandúré könnyebb volt, a lányoké neccesebb. Cuki tegnap lett túl rajta, ma már jól van. Nyafi, a talált cica sokkal rosszabb állapotban van. Nem hajlandó a szállítóban maradni, és aludni nyugodtan. Pedig menni nem tud, olyan, mint egy újszülött nyomorék kis hernyó. Beküldtem a dobozból csinált nagy, bélelt cicaházba, de onnan is ki akar jönni, kénytelen voltam a kijáratokat eltorlaszolni. Az elõbb meg azt hittem, hogy vége van. Csak feküdt kimerevedve, üveges szemekkel, feltartott lábbal, és nem reagált, nem pislogott. Ez legalább egy percig így volt, légzését se láttam, már teljesen kétségbeestem, forgattam, kiabáltam a páromnak. Nagyon nehezen mozdult meg, elõször a szemhéja, aztán mozogni kezdett. Nem vagyok totál hülye, de ez nem volt valami normálisnak tekinthetõ eset, szerintem. Na basszus, eltolta a torlaszt és már megint kijött. Meddig normális ez a totális kábulat? A másik kettõnél nem ilyen volt az altatás utáni állapot. Csokin még nevettünk is anno. Ez inkább ijesztõ. (Utóirat a pontosság kedvéért: már du. 3-kor elhoztuk a kórházból, most 6 óra lesz.)

Edited by Repülõrajt, 2012 április 13. - 16:52.


#4616 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 13. - 16:58

Nekem a kutyám és az egyik régi macskánk is elég sokáig kómázott altatás után. Nem tudnám pontosan megmondani, de több óráig üveges szemmel meredtek a semmibe. Néha "megpislogtattam" õket, hogy ne száradjon ki annyira a szemük. A másik macskánk meg felállt és ment. Ez nagyon egyedfüggõ. De azért figyeld a biztonság kedvéért. :)

#4617 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 13. - 17:20

Ez a kimeredés már az ébredés után volt (az oké, hogy altatásban nyitott szemmel alszik, de utána még visszaeshet ugyanebbe az állapotba?!) Hát mindenesetre a legrosszabbul õ viseli. Még ha nyugton lenne, és pihenne, de rájött a holdkór. Megint bezártam a szállítóba, nekem ne bolyongjon itt az oldalán kúszva. Cuki reggelig aludt inkább, ez meg most is fel akarja törni a szállító ajtaját. Ebben az a rossz, hogy többször is nekimegy az ajtajának, meg erõlködik vele. Egyébként egy állatorvosi kérdés: mivel varrják össze a sebeket? Nekem tisztára olyannak tûnik, mint valami vékony drót. (Sügér vagyok hozzá, eddig nem volt állatorvosi mûtéthez közöm...)

#4618 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 13. - 17:58

Nekem az a tapasztalatom, hogy a lány ciccek viselik nehezeben. Tom felkelt, felmászott az ölembe és elaludt (így ülve töltöttem egy éjszakát, nehogy bolygatni kelljen õkegyelmét). A lánycicánk (már sajnos nincs) pedig olyan csúszómászóként közlekedett, kómásan, hogy sikerült bemásznia a sütõbe/alá :D

#4619 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 13. - 20:33

A lánycicánk (már sajnos nincs) pedig olyan csúszómászóként közlekedett, kómásan, hogy sikerült bemásznia a sütõbe/alá :D


:D Szegény!
Nyafi is csúszómászó, és még mindig nem tért teljesen magához, legalábbis mozgáskoordinációja egy részeg 3 lábú pókénak felel meg. Enni már evett este, csak kicsit adtunk neki, még wc-n nem volt reggel óta. Nem tudom eldönteni, hogy bezárjam-e éjszakára a szállítóba, vállalva minden következményét, vagy pedig engedjem ki a szobába, és virrasszak vele, nehogy baja essék. :rolleyes:

#4620 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 13. - 21:06

Ha nem túl megterhelõ, akkor próbálj meg vele virrasztani. Max éjjel közepén zárod be a szállítóba.

#4621 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 13. - 23:50

Változó, hogy ki hogyan bontja le az altatót, ő gondolom kisebb is, csoffadtabb is még mint a másik; azért ébred rosszabbul. (pont tegnap volt nálunk egy nemrég talált méhgyulladásos lánycicc, délután kettőkor operálta a kolléga és este nyolckor még abszolúte nem kommunikált a külvilággal csak állt félig csukott szemmel és ütögette a gallérral a ketrec falát; pedig műtét előtt még elég kommunikatív volt és mára hogy felébredt rendesen, újra azzá vált.) Mi azt szoktuk mondani a gazdiknak, hogy amíg teljesen fent nincs a jószág ( = dülöngélés nélkül normálisan nem közlekedik) addig ne egyen, és ne is nagyon igyon, mert félrenyelhet; illetve ha olyan altatót használnak (mi speciel olyat) amitől hányhat a jószág, az nem csak műtét előtt meg -alatt, hanem utána is megtörténhet és amíg nincs teljesen magánál, a hányadékot is félrenyelheti (ezért is kell altatás előtt koplaltani a beteget). Ha nagyon kuka, nem tudja hogy hol van és mit csinál, akkor inkább zárd a hordozóba éjjelre - gallért ha adtak hozzá, az legyen rajta hogy ne szedje szét a sebet, oszt' annyi. Ha úgyse tudnál aludni attól hogy félkómában cirkuszol a dobozban, akkor viszont inkább engedd ki és őrizd. Hasműtét után - mivel a vécézés hasprés igénybevételével jár - halogatni szokták a kutyák-cicák az ürítkezést, amíg tehetik; előbb-utóbb majd csak rászánja magát. A varróanyagra nem tudok mit mondani, amiket ismerek bőrseb varrásához azok inkább színes damilra hasonlítanak; de néhány tucat típusa van ezeknek, tehát bármi lehetséges :) Ja és vannak olyanok akik a kapcsozás hívei, na a kapcsok pl kimondottan fémből vannak.

#4622 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 14. - 9:47

Köszi a válaszokat :) Jelentem, túlélte az éjszakát, bár én bealudtam. Kiengedtük éjszakára a hálószobába, ahol nem sok helyre tud felugrálni vagy elbújni, max. az ágy alá, ami nem is baj, és szépen magához tért reggelre. Még mindig nem az igazi, látszik, hogy félti magát, eredetiben õ egy ugribugri, nyivákoló (= Nyafi), folyton jövõ dorombológép, most meg lassan mozog, inkább a földrõl néz, és némán nyávog. Mintha kissé másnapos lenne. Igen, õ a legkisebb, csodálkoztunk is nagyon, hogyhogy tüzel már ez a kicsi bolyhos plüsscica. Plusz mivel talált jószág, nem volt valami túltáplált, egy hét alatt nem tudtunk csodát elérni nála. Szerencsére az evéssel nem volt baj, keveset és puhát adtunk neki az este. Leginkább azért, mert párom elfelejtette megetetni mûtét elõtti napon (hogy lehet ilyet elfelejteni?!), és gyakorlatilag két napja nem evett, lehet, azért is indult neki a világnak, hogy keressen valamit. Az orvos amúgy azt mondta, hogy este már ehet, és rögtön ihat. Nem is volt hiány az étvágyában! A gallérról olvastam, hogy szoktak rárakni, kérdeztük az orvost, hogy nem fogja szétszedni a sebet? Azt mondta, hogy ezeknél a mai varratoknál nem fordul ilyen elõ. Most csak feljött az ölembe, és dorombol. :) Másodjára már elsõ próbálkozásra felugrott. Alakul!

#4623 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 19. - 18:13

Nálunk holnap lesz a mûtét. Eddig halál nyugodt voltam, most kezdek picit aggódni. Holnap ilyenkor remélem már az ébredezésen is túl leszünk.:)

#4624 bolondtraktoros

bolondtraktoros

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 63 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 19. - 20:06

A te macskád is ilyen?

#4625 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 19. - 22:04

A mi lánycicánkat tegnap ivartalanították. Azóta elég "hisztis", csak néha hagyja, hogy vakarásszam a nyakát(van, hogy dühösen fújva elküld a fenébe, vagy mérgesen nyávog), máshol és másnak nem tûri a vakarászást, pedig egyébként nagyon szelíd, barátságos kis cica. Egyelõre reménykedem, csak egy kis nyugalomra vágyik - nyilván fájdalmai vannak még. A kertben mászkált egyébként, "vadászgat" a fûben, élénknek mondható, étvágya ugyan nem nagyon van, de egyébként is nagyon válogatós és keveset eszik. Nektek volt ilyen tapasztalatotok, hogy a cica rosszul viselte az ivartalanítást, normális lehet, vagy jobb félni alapon érdemes megnézetni a dokival? Gondoltam várok még 1-2 napot(ha egyébként rendesen eszik), nem szívesen "rángatnám" megint, sajnos nem is helyben van az állatorvos, és a szállítót, kocsit nagyon utálja, amúgy is nehéz napokon van túl, mivel közvetlen az ivartalanítás elõtt tüzelt, majdnem 1 hétig, addig ki sem mertük engedni, csak hámmal sétáltattam(nemröhög! :cool: ) szegényt - amit persze szintén utált, de sajnos nem volt más megoldás, nagyon intenzíven tüzelt és sok a hívatlan cicaudvarló a környéken. Volt már más cicám is ivartalanítva, de õ nem lett ennyire antiszociális, igaz, talán jobban is ragaszkodott hozzánk, mivel szobacica volt, ez a mostani szabadabb életet él, van helyiség ahová bemehet, itt tölti az éjszakát is, de egyébként sokat van kint. Repülõrajt, a mi dokink által használt varróanyag is leginkább egy vékony drótra hasonlít, de ilyet láttam már korábbi mûtétek sebeinél is, nem volt vele gond.

#4626 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 20. - 6:15

Én ismerek olyan lánycicát, aki az ivartalanítás után félti a hasát, és nem nagyon engedi a simogatást. Lehet, kicsit megingott a bizalom, hogy kerül benneteket, a párommal van így az egyik, de õ a szemébe is naponta többször cseppentett kötõhártya-gyulladás miatt, úgyhogy õ a mumus. A mieink szerencsére továbbra is nagyon barátságosak, és akár a varrott pocijukat is felkínálják simizésre. :) Persze ahhoz nem nyúlunk. Jövõ hét végén lesz a varratszedés, arra még kíváncsi leszek, hogy hogy viselik, lehet, utána fogják inkább félteni a hasukat. Ma reggel a szobából kifelé menet gyanús lett egy dudor a szõnyegen. Jó, hogy nem volt teljesen sötét, és nem léptem bele. Egy szép adag kaki volt ott. Valószínûleg kiugrasztotta a nagy az egyik kicsit az alomból, és ott sikerült befejezni a mûveletet. Hogy én hogy örülök az ilyennek... :rolleyes: (Textilkímélõ fertõtlenítõ az elsõ a bevásárlólistán mindig.)

#4627 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 20. - 13:13

Na mi is itthon. A doki hivatalosan is renitens dögnek nyílvánította Áfonykát. :P Az altatás kissé nehezen ment, volt nagy tiltakozás, karmolás... fújás nem, csak szín tiszta fizikai terror. A dolog eredménye az lett, hogy az orvos ébredés után került minden közelebbi kontaktust a macskával... hát igen, jobb félni mint megijedni (Pedig Áfonya amúgy nem agresszív, viszont baromira nem csípi, ha lefogják.). :) Hazaérve, a bejárati ajtónál már erõteljesen ki akart õnaccsága jönni a hordozóból. Azóta minimális bizonytalansággal közlekedik fel, s alá. Viszont sajnos van annyira vakmerõ, hogy már ugrál, majdnem az elsõ perctõl fogva, ha leszedem a radiátorról csak azt érem el, hogy újra visszamegy. A szekrény tetejét is becélozta, de annak a próbálkozának útját álltam. Persze Mázli is most akar vele mindenképp játszani, máskor nem csillog ilyen lelkesedés a szemében. Az orvos azt mondta este már ehet, de simán lehet, hogy 2 napig is bojkottálja az étkezéseket.... ez se jött be. Áfonya hányt egyet, majd kajáért hisztizett... kapott egy minimális mennyiségü szószt az egyik konzervbõl meg nagyjából körömnyi mennyiségü "hús" cafatkákat. Többet nem mertem adni neki. Igazából amit észre lehet rajta venni, az annyi, hogy ha sokáig ül egyhelyben akkor egy idõ után ülve elalszik és billegni kezd. Picit vánszorgósabb tempóban közlekedik és folyamatosan bosszankodik magában.:) Viszont meglepõdtem kicsit, mikor a doki közölte, hogy a petefészkeit szedte (csak) ki. Tudom, hogy általában ennyit szoktak, csak mást szoktam meg. :) Remélhetõleg nem az én macskám lesz az egy a tízezerbõl, akinek a méhe gyullad be, többek közt ennek az esélyét szerettem volna hosszútávon 0ra redukálni ezzel a mûtéttel. Vasárnap antibiotikum szuri, 2 hét múlva varratszedés.

#4628 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 20. - 15:54


Ma reggel a szobából kifelé menet gyanús lett egy dudor a szõnyegen. Jó, hogy nem volt teljesen sötét, és nem léptem bele. Egy szép adag kaki volt ott. Valószínûleg kiugrasztotta a nagy az egyik kicsit az alomból, és ott sikerült befejezni a mûveletet. Hogy én hogy örülök az ilyennek... :rolleyes: (Textilkímélõ fertõtlenítõ az elsõ a bevásárlólistán mindig.)

Jó dolog, ha az ember lánya egy kicsit is beszerez a nagy mellé. Már alig várom, hogy lehetõségem legyen rá! :D
Újabb epizód Simontól...

#4629 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 20. - 16:30

Próbálj még egy almost besúvasztani valahova. Nekünk mondjuk rendesek a macskák, ha minden kötél szakad, akkor a bidét vagy a tusolót használják. Az se egy leányálom, de legalább nem a szõnyeg megy tönkre.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#4630 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 20. - 18:05

Jó dolog, ha az ember lánya egy kicsit is beszerez a nagy mellé. Már alig várom, hogy lehetõségem legyen rá! :D
Újabb epizód Simontól...


Igen, jó dolog egy kiscica. Hát még több. :) Sajnos féltékenységgel és hát az embertõl való eltávolodással jár, eleinte haraggal az áruló kétlábú ellen, ami elég rossz érzés.
A közös kajakövetelés egy kicsit drasztikusabb a filmben látottnál :D Van szirénázás, óbégatás, buktatás, mindenhová követés. Újabban egyébként is folyton macskára lépek. :)

Nem az alom számával van a gond. Kettejüknek elég volt egy alom, hármójuknak kettõ, de most három alom van, mert a mûtét miatt külön vannak zárva a varrott csajszik, amikor nem vagyunk itthon. Napközben Csoki úrfi ugyanis durván játszik velük. Ráadásul az illetõ alomtálca a legkisebb, és eddig nem volt használva; nem azért félti hát tõlük, mert a sajátjának gondolja. Inkább izgatja, hogy éppen végzik a dolgukat, és odamegy kíváncsiskodni, azok meg megijednek tõle, és kiugranak. Ilyen többször volt már, csak eddig nem volt alomtál a hálószobában is. :) (Eddig a hálószobába úgy került ilyesmi, hogy a kismaccs a végtermékkel együtt távozó, de nem egészen eltávozott macskafûvel végighúzta az egész lakáson, a hálószoba közepéig. :D )

Edited by Repülõrajt, 2012 április 20. - 18:06.


#4631 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 20. - 18:27

Ó, a macskatartás szépségei! :dev:

"Qei me amat, amat et canem meum."


#4632 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 20. - 22:07

Nálunk a legújabb: Nem Áfonya, hanem Mázli van megsértõdve. És ezt elég drasztikus módszerekkel tudatja velünk. Pl feküdtem az ágyban, a hordozó mellettem, hogy szem elött legyen a törpe (Hozzá sem értem, csak elöttem volt) Mázli pedig konkrétan hátulról belémharapott és tépni kezdte a hajam. Most mellettem fekszik, amit ilyen módon még sose csinált, konkrétan odébb kellett ülnöm, mert elfoglalta a helyemet. :) Ha beszabadul a törpéhez hajlamos szánt szándékkal ráülni/feküdni, ez már korántsem játék részérõl. Pedig próbálunk odafigyelni rá is, magunkhoz vesszük, simogatjuk, de Mázlit szétveti így is a féltékenység.

#4633 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 21. - 9:33

Na hát az én macskám fordítva van összerakva. Õ ma reggelre lett kicsit rosszabbul, sokkal óvatosabb, ma már nem is akart még enni. Remélem nincs másról szó, mint, hogy a mûtétnél kapott fájdalomcsillapító hatott tegnap nála, ma meg már ugye nem.

#4634 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 21. - 9:45

Hát ez tényleg fordított, nálunk mindegyik aznap volt rosszul. Lehetséges, hogy tényleg a fájdalomcsillapító hatása mûködött, az altatót ezek szerint jobban feldolgozta. A mieink már nagyon virgoncak, nem bírnak magukkal. Tegnap egyik kislány leesett a hûtõrõl a nagy rosszalkodásban, a szemem láttára, rossz volt nézni, hanyatt zuhant lefelé. Az utolsó pillanatban fordult meg, hogy a talpára érkezzen. Azt hittem, szívrohamot kapok...

#4635 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 24. - 14:48

Kedves ismerõseim! Jelentkezzen nálam az az illetõ, akinél nemrég született kiskutyák-macskák vannak. Ha szeretnél a kicsikrõl képet itt a lehetõség.Nekem a képek külföldre kellenek illusztrációnak eladásra, ezért ez számodra ingyenes! Stúdióban (Bp.13.ker) fotóznék kölyköket. További info telon: 30 330 30 96 Andrea

#4636 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 1. - 21:21

Létezik, hogy egy macska bosszúból kezd el rágni mindenfélét? A mûtét utáni nap kezdte és nem akar letenni róla. Konkrétan a ruhaszárító fémvázát és az egyik összecsukható szék, szintén fém lábár vette Áfonya célba, a ruhaszátítón már van ahol leszedte a festék egy részét (szerencsére tetten értük és elkoboztuk.). Amúgy némi duzzogástól eltekintve a macska olyan mint azelött, nem látszanak rajta a megpróbáltatások. :) Ez az egy hülye szokása viszont kiakaszt.

#4637 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 2. - 11:22

Kedves ismerõseim!

Jelentkezzen nálam az az illetõ, akinél nemrég született kiskutyák-macskák vannak.
Ha szeretnél a kicsikrõl képet itt a lehetõség.Nekem a képek külföldre kellenek illusztrációnak eladásra, ezért ez számodra ingyenes! Stúdióban (Bp.13.ker) fotóznék kölyköket. További info telon:
30 330 30 96

Andrea


Ezt kirakom neked egy kutyás fórumra is.

#4638 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 2. - 16:09

Többen kérdezték, hogy a "nemrég született" milyen idõs kort takar?

#4639 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 3. - 5:49

Létezik, hogy egy macska bosszúból kezd el rágni mindenfélét?
A mûtét utáni nap kezdte és nem akar letenni róla. Konkrétan a ruhaszárító fémvázát és az egyik összecsukható szék, szintén fém lábár vette Áfonya célba, a ruhaszátítón már van ahol leszedte a festék egy részét (szerencsére tetten értük és elkoboztuk.). Amúgy némi duzzogástól eltekintve a macska olyan mint azelött, nem látszanak rajta a megpróbáltatások. :) Ez az egy hülye szokása viszont kiakaszt.


Nem hinném, hogy bosszú lenne, bár egyre kevésbé ismerem ki magam a macskákon. :) A viselkedésüket egyszercsak megváltoztatják, és nem tud rájönni az ember, hogy miért. A mieink pl. kezdettõl fogva velünk aludtak, mindig, aztán nemrég egyik napról a másikra egyszerre abbahagyták a velünk alvást, nem jöttek többé oda, egyik sem! Örülnöm kellene, mert így nem vagyok "leszögezve" egész éjszakára, de inkább rosszul esik. Nem tudjuk az okát. Ma még a másik szobában sem tudtak aludni, mert a nyitott ablakok miatt ki voltak zárva onnan. Inkább aludtak a folyosón, mint velünk. A meleg miatt nem lehet, mert tavaly nyáron is velünk aludt a Csoki (a kicsik még nem voltak meg), és most még a nagy meleg beköszönte elõtt elhagytak minket. Én is örülnék, ha tudnám az okát.

#4640 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 5. - 18:36

Hihi: Bocsi, kicsit összejöttek a dolgok, nem volt idõm fórumozni. Kölyköket 0-3 hónaposat mondjuk amig picik. Köszi a közbenjárást.