Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Haszonállatok


  • Please log in to reply
4162 válasz a témához

#41 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 8. - 12:39

Barátaim úgy jártak egy gyanútlanul befogadott húsvéti báránnyal, hogy mire ivarérett kos lett belõle, nem volt biztonságban tõle senki. Szabályosan megtámadta az embereket. Inkább a lányokat meg a gyerekeket. A fiúk lebirkózták valahogy. Engem is fellökött, és ahogy tudott nézni mielõtt a támadást indította! Meg a nyelvével nyalogatta a száját, vagy mi, de nagyon gusztustalan volt, és míg ezt csinálta már hátrált is, hogy jól neki tudjon futni az embernek. Hát, voltak érdekes jelenetek míg élt. :D Nem tudom, hogy ez mennyire "normális" viselkedés egy birkánál, de Bandival kapcsolatos negatív élményeim alapján SOHA nem tartanék kost.

#42 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 8. - 12:47

A kecske legelõször a kert minden fáját, bokrát, virágát fogja elpusztítani, és csak végsõ esetben fanyalodik a fûre. A birka jobban kordában tarható, könnyen emberhez szokik, és nálunk a kutyával nagyon jól kijön,igaz, együtt nõttek fel, de õ is kutyának képzeli magát. Az elsõ birkánk nem bégetett sokat, egydül sem unatkozott, jól elvolt emberrel, kutyával.A második jövevény( õ a kos)rengeteget nyafog, ha 1 percre szem elõl téveszti a társát, már kiereszti a hangját.Igaz neki már nem társ a kutya, túlnõtt a birkákon :)

#43 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 8. - 16:48

A kecske ha nagyon ügyes, akkor még fára is tud mászni, és a kerítés sem nagy akadály! A kos, ha jól ellátott csajokkal, nincs vele ilyen gond. Gyanítom, hogy szegény nem érezte jól magát egyedül, nem a semmiért tartják õket nyájban! ;) A bakkecske viszont elég "undorító", fõleg ha csajozni akar! Bûzlik tõle fél falu! :gm: Ilyenkor folyamatosan lepisili az elsõ lábait! :dev: Garantáltan semmilyen sampon nem hozza le! Ezt bizonyíthatom! :o Szegény Petinek a fürdetés nem nagyon jött be, úgyhogy elég profi szinten lehetett futószárazni! :gm:

#44 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 8. - 18:05

A bakkecske viszont elég "undorító", fõleg ha csajozni akar! Bûzlik tõle fél falu! :gm:

Nem az elülsõ lábait... :dev: :gm: a saját szájába pisil :gm: :dev: :gm: :yeah:

#45 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 8. - 18:26

Ne má'!!?? :dev: Akkor mitõl lesz a szép fehér bakkecske nyakig sárga?? :gm: Végülis elég undorító dolgokat tud mûvelni magá(é)val! :o :rolleyes: :D

#46 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 9. - 8:14

A kos, ha jól ellátott csajokkal, nincs vele ilyen gond. Gyanítom, hogy szegény nem érezte jól magát egyedül, nem a semmiért tartják õket nyájban!

Al Bandynak csak egy csaja volt, ez lehetett a gond, nem kötötte le eléggé az energiáit Peggy. :D A barátaim nem akartak birkanyájat, csak egy kis házikedvencet fogadtak be, hogy jó dolga legyen, én mondtam nekik, hogy adják oda valami nyájba, de megígérték az elõzõ gazdiknak, hogy gondoskodnak róla míg él...

#47 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 július 17. - 9:14

Tegnap este megérkezett az új fûnyírónk, Rezsõ! :D Csak a kutyák egy kicsit túl hevesen érdeklõdnek iránta, nem tudom, hogy szokják majd meg egymást...

4 hónapos cigája kos. Ugyan jerkét akartunk, és nem cigáját, hanem kentet, de ami késik, nem múlik.

Rezsõ-Portré

A nyulakhoz költöztettük be, de a kecskék példáján okulva egyelõre meg is van kötve. A nyuszik érdeklõdnek.

Ilyen idõs korban lehet még szorítógyûrûvel herélni, vagy már mûteni kell?

#48 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 17. - 16:46

Hasonlít az én nõstény, tarka, kameruni törpekecskémhez :gm: :dev: :D akibõl egy fehér számentáli lett... :rolleyes: De azért én sem adom fel a törpekecske vadászatot. Nálunk a kecske a tyúkokkal lakik a tyúkudvarban - és csak napközben "nyír füvet", szigorúan láncon, kikötve és csak akkor amikor itthon vagyunk. (A kutyáinknak sajnos már áldozatul esett 2 kecske a régmúltban :()

#49 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 17. - 19:20

Sziasztok! Befogadó gazdát keresek egy vietnami/törpemalac keveréknek. Malac, (mert ez a neve :D )rendkívül barátságos, a kutyákkal is jól kijön és remek házörzõ. Olyan emberkét keresek, aki nem eszi meg ;)

#50 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2008 július 18. - 15:08

hol van ez a malac? Megkérdezem a Múzeumfaluban(Szombathely) kell e nekik? Itt vannak állatok, de inkább õshonos magyar, mangalica, racka, liba. Törpekecske eladó: 30 3575629, 25000 ft-ért hirdetik

#51 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 18. - 15:24

Ez a malac, Ikladon található. Gödöllõ és Hatvan között.

#52 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2008 július 18. - 21:41

Hát ez elég messze van, õk biztos nem mennek el érte, de lehet befogadják ha valaki elhozza. Hétfõn megkérdezem. Úgy tudom ezek szelídek és amolyan házi kedvencek. Hazájukban szabadon tartják õket.

#53 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2008 július 22. - 8:57

Kamilla, megkérdeztem, de még nem kaptam választ, azt mondták visszahívnak. Közben megkérdezem, hogy nem oldódott e meg a malac sorsa?

#54 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 22. - 20:04

Köszönöm, hogy segítesz.A malacka tegnap átköltözött egy ismerõsöm-ismerõséhez. Remélem jól viselkedik majd. :)

#55 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2008 július 23. - 14:11

Hát mi is szaporodunk folyton. Akik esetleg szeretik a kecskéket, azoknak. 2 hét alatt 4 kisgidánk született. Kettõrõl sikerült fotókat készítenem.
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Egyébként 2 hónap múlva eladóak lesznek 3 nõstény és egy bak. Ezek itt nõstények. És tündériek. Még az ember hátára is felugrálnak.

#56 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 3. - 13:53

Sziasztok!
Teszek fel újabb képeket, van 2 különbözõ vérvonalú kecskebakom. Azt írtátok, koszosak, meg büdösek. Hát nekem más a véleményem, de itéljétek meg magatok. Hogy mennyire van nálunk kecskeszag 10 kecskétõl , én nem tudom megítélni, mert állandóan itt vagyok és nyilván megszoktam, mert nem érzem, õsszel üzekedési idõszakban fedeznek a bakok és egy-két hétig vagy elõfordul hogy 1 hónapig is az anyával vannak együtt. November-decemberben szoktam fedeztetni. Olyankor idegen ha jön észreveszi a kecskét szagról, de különben csak ha meglátják.
Õ Kormos,itt 1 éves, most már nagyobb a szarva sokkal 3 éves.

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Õ Jágó, egyidõs a másikkal, neki is gyönyörû a szarva és mindkettõ szelíd. Neki fehér is van a bundájában és higgyétek el, mindig szép fehér, ritkán van egy apró sárga folt rajta.

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Ez a másik anya, Bella, becsületes magyar parlagi kecske, érdekessége, hogy friss fejõs korában egy tõgyébõl leadja az 5l tejet. Most már akkora a tõgye hogy húzza a földön. Ez kép 2 éve készült róla. Most kb. 8-9 éves. Nagyon szeretem,bár rendkívül okos, konok, önfejû jószág. DE nagyon el van kényeztetve , mivel kuriózum.

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Edited by Backnight, 2008 augusztus 3. - 13:55.


#57 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 6. - 12:18

áttettem: IDE

#58 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 7. - 15:17

Itt hirdetnek törpekecskét kecske
18.000 ft, Újfehértó. Bár a kép alapján nem mondanám törpének õket, de nem értek hozzá egyáltalán. :D

#59 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 14. - 14:17

Most érkeztem haza Ausztriából, keresztülmentem az Alpokon és képzeljétek meglepõdve láttam hogy mindenütt a lejtõkön magyar tarkák legelnek! Azelõtt fekete holstein fríz marhák voltak arrafele. Hogy mikor váltottak nem tudom, de most nem is láttam fekete teheneket, mindenütt csak magyar tarkákat. Rettentõen büszke voltam rájuk.

#60 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 14. - 14:56

Azt hiszem sajnos ki kell abranditsalak, de nem csak Magyarorszagon vannak tarka tehenek. :) Amit te magyar tarkanak nevezzel az Ausztriaban Osterreichische Fleckvieh, Romaniaban meg Baltata Romaneasca nev alatt fut. Ezen fajtak kialakulasa viszont tenyleg nagyon hasonlo, altalaban a meglevo helyi fajtaknak a Siementhali szarvasmarha fajjal valo keresztezesebol jottek letre, mar a celbol, hogy feljavitsak azokat. Persze ettol fugettlenul meg lehetnek magyar szarmazasu tehenek azok amiket te lattal. :) Gondolom azert nem irta rajtuk, hogy magyar vagyok nem turista... . :D

#61 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 14. - 15:47

Azt hiszem sajnos ki kell abranditsalak, de nem csak Magyarorszagon vannak tarka tehenek. :) Amit te magyar tarkanak nevezzel az Ausztriaban Osterreichische Fleckvieh, Romaniaban meg Baltata Romaneasca nev alatt fut. Ezen fajtak kialakulasa viszont tenyleg nagyon hasonlo, altalaban a meglevo helyi fajtaknak a Siementhali szarvasmarha fajjal valo keresztezesebol jottek letre, mar a celbol, hogy feljavitsak azokat. Persze ettol fugettlenul meg lehetnek magyar szarmazasu tehenek azok amiket te lattal. :) Gondolom azert nem irta rajtuk, hogy magyar vagyok nem turista... . :D


Igen ilyenek voltak, de hát messzirõl láttuk csak õket, hiszen a szemben lévõ domboldalakon legeltek. De mindenhol csak ilyen tarkát láttunk. Oberwartban van egy ismerõsöm, 100 magyartarka tehene van, ezért gondoltam , hogy ezek is azok, ill. végül is lehettek azok is. Lényeg hogy tarkák voltak. Amúgy meg a Furioso North Star-t is az osztrákok a magukénak vallják, no meg a magyar szürkét is. Egyszer olvastam, hogy le is törzskönyveztették a szürke marhát osztráknak. Marhában egyébként nem vagyok járatos.

#62 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 15. - 7:06

A magyar, az osztrák, a bajor, a cseh, a szlovák tarka mind-mind egy nagy család, és a Muki által is említett szimentáliból származnak. A hegyitarka fajtacsoport képviselõi. Kicsit távolabbi rokonuk a svájci borzderes is (amit az amcsik tovább finomítottak jobban tejelõ, finomabb Brown Swiss-re).
A Magyartarka Tenyésztõk Egyesülete (www.magyartarka.hu) és az osztrák, illetve a szlovén partner évek óta azon dolgozik, hogy legyen egy közös mesterséges termékenyítõ állomásuk, ami megkönnyíti az országok közötti szaporítóanyag-forgalmat.

Itt vannak páran.

Az, hogy az osztrák paraszt is lecserélte a holstein (vérségû) teheneit tarkákra, azon egyszerû okból történt, hogy náluk is - ugyanúgy, mint itthon - az anyatehénre van támogatás, tehát a húshasznú marhákról több pénzt lehet lehúzni. Az osztrák tarka amúgy átlagban jobban is tejel a magyarnál (tudtommal simán hozza a 6500 kg tejet/305 nap), és ha jó csapadékos az idõ, egész nyáron tud legelni - és van is neki mit - akkor a takarmányozási költségen is spórolhat a gazda, amellett, hogy rendben tartja és trágyázza a sokszor járhatatlan meredekségû domboldalt.

#63 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 15. - 7:27

Ezek a belga bikák olyanok már mint a bölények. Érdekes. A tarkákat én biztos nem tudom megkülönböztetni. Az tény , hogy most volt mit legelniük. És valóban meredek domboldalak voltak. Szép látvány volt. Más fajtát én most ott nem is láttam csak tarkát. Ezeket a belgákat mire hasznosítják?

#64 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 15. - 9:48

A fehér-kék belga (BBB) eredetileg egy kettõshasznosítású marha volt, igen jó tejtermelõ. Aztán elkezdték csak húsra szelektálni, és kialakult nála ez a duplafarúság ("culard"). Iszonyat mennyiségû izom van rajta, amúgy egy kifejezetten alacsony fajta, én meglepõdtem, amikor elõször láttam élõben, hogy milyen pici. És még így is 7-800 kg-t nyom.

Amúgy fajtatisztán nem sokan tenyésztik "csak úgy". Ennek egyik oka, hogy a húsminõsége nem valami jó, kevés a rostok közti zsír, amitõl rendkívül száraz, magában állítólag majdnem élvezhetetlen a húsa (én nem ettem még). A másik ok, hogy nehezen ellik, lényegében a császármetszés rutinnak számít ebben a fajtában. Csinálják azt is (Belgiumban, Fro-ban), hogy holstein-fríz tehenekkel hordatják ki a fajtatiszta BBB embriót, illetve, keresztezik is HF-zel, ez bevált rutin.
Magyarországon Sárvártól nem messze, Ostffyasszonyfán van belga tenyészet.

Itt egy cikk.

Amúgy a tarkákat ránézésre szerintem nem sok mindenki tudja egymástól megkülönböztetni, köszönhetõen pont annak, hogy a szaporítóanyag ma már kontinenseken keresztül vándorol. Inkább a "helyi klíma" csinálhat eltéréseket, gondolom, lehet némi eltérés színben, erõsségben, lábhosszban, akármiben - ami az aktuális országban kedveltebb, a szemnek tetszetõsebb.

#65 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 15. - 21:34

Vannak ilyen leirásaid a magyar szürkérõl is?

#66 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 15. - 21:59

Megtaláltam:

http://hu.wikipedia....ke_szarvasmarha

#67 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 16. - 19:40

Magyarországon Sárvártól nem messze, Ostffyasszonyfán van belga tenyészet.

Bizony ám :) voltam ott egyszer egy 4 hetes nyári gyakorlaton :ang:
Ott is fõleg HF és MT tehenekbe rakják az embriókat - és autómatikusan császároznak, volt olyan tehén aki az 5. császárján esett át ottlétem alatt. A kékbelga tehenek különben extra jó fejek voltak, majd keresek olyan fotót amin az egyik tehénen lovagolunk :)



Ezt meg áthozom ide mert a fotós totyikba nem nagyon illik :)

Szia lisawica!

birka tényleg nincs a magyar nyelvben, de csak pesten. lehet, hogy idõvel szépen kikopik a közhasználatból, illetve csak emberi karakterek leírására fogják használni, esetleg divatba jön a mindenki által kedvelt és áhított sheep (ennek mi is a fodítása magyarra?). Esetleg, hogy tovább egyszerûsítsük a problémát, mondhatjuk még sip-nek is.
Biztos megbántott valamikor a birka szó, hogy ennyire nem szereted; bármi lehet, csak birka nem. Írd oda akkor, hogy izé, vagy írd oda, hogy toklyó. Az elsõbõl mindenki tudni fogja, hogy egész pontosan mire gondoltál, a második szóból a fogalmat pontosan ismerõk szintén pontosan tudni fogják az állat faját, korát és nemét. A birka - bárány párhuzamnál az állatok kora közötti különbség vehetõ ki. A juh szó egy általános gyûjtõfõnév. Alá tartozik a faj valamennyi egyede, kortól, nemtõl, táplálástól, szaporodási ciklustól függetlenül.
Amennyiben egyszer módod lesz megkérdézni juhait ügyelõ pásztorembertõl, hogy mire is vigyáz, ne lepõdj meg, ha azt válaszolja, hogy birkákra, mert ez csak egy paraszt (bocsánat, már ez sem létezik => gazdálkodó), aki nincs tisztában sem a saját dolgaival, sem a te dolgaiddal.
üdv
kikinda


1.) nem vagyok pesti, Kecskeméten születtem, Kunhegyesen nõttem fel, és most Délegyházán élek.
2.) a családban mindenki paraszt (bocsánat: gazdálkodó) :gm: és több generációra visszamenõleg vannak juhászok is akik birkát csak pörköltben eszenek, de nem õriznek :gm:
3.) részemrõl ennél többet erre a témára nem fogok vesztegetni, mindenki úgy hívja õket ahogy akarja.

#68 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 17. - 18:46

Lehet, hogy hülye vagyok, de nem értem minek olyan tehenet kitenyészteni amelyik nem tudja a borját megelleni. A természet ilyet nem alkotott.

#69 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 17. - 19:17

Lehet, hogy hülye vagyok, de nem értem minek olyan tehenet kitenyészteni amelyik nem tudja a borját megelleni. A természet ilyet nem alkotott.

Valóban nem :) de olyat sem ami több ezer liter tejet ad ;) mint ahogy a kultúrnövényeink és haszonállataink (többek közt lovaink ;)) többségét sem a természet, hanem a tudatos szelekció és tenyésztés/termesztés alkotta.
Azért, mert több husi van rajta - így olcsóbb (a hús)

#70 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 17. - 20:00

Persze, azt én is tudom ill. gondolom hogy financiális okai vannak, de hát ez a császármetszéses dolog elég dúrvának tûnik. Nem állatkínzás ez? Profit érdekében?

#71 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 17. - 20:20

Érzéstelenítésben, fájdalommentesen mûtik õket, nem hinném, hogy olyan nagyon fáj :) de persze nem tudhatom.

#72 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 17. - 21:02

Most még egyszer végignéztem a fajtákat, amiket Hitetlen berakott ide, a magyar szürke a legszebb. Balatonkenesén töltöttem fiatal éveimet amíg a gyerekeim nem mentek iskolába, késõbb a szüneteket.Volt ott egy ökrösfogat magyar szürkékbõl. Mindenki megcsodálta.Kb. 20 éven keresztül mászkált ott a szürkemarhákból álló fogat, aztán eltünt. Ha lennének földjeim én is tartanám õket.

#73 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 18. - 7:10

Lehet, hogy hülye vagyok, de nem értem minek olyan tehenet kitenyészteni amelyik nem tudja a borját megelleni. A természet ilyet nem alkotott.


A másik véglet, az élesre járatott holstein-fríz marha. Aki akár az élete árán is termeli a tejet, úgy bele van kódolva. Számtalanszor megtörtént nálunk is, hogy ellés utáni nap már 20-30 litert fejtünk a tehéntõl. Voltak egyedek, amik nem bírták ezt a megterhelést, fõleg ha egy kicsit elhíztak a szárazonállás alatt, és elkezdtek rohamosan összemenni. Gyakran fizikailag nem tud annyi kaját megenni, aminek az energiája, fehérjéje, stb. fedezi a szükségleteket, amikor ilyen robbanásszerûen indul be a tejtermelés. És ha nem elég erõs a szervezete, akkor a tehén összemegy, lefogy (napok alatt), tönkremegy a mája - miközben a tejet még mindig adja. Ezek ilyenek sajnos. :( Bezzeg a magyartarkáknál ilyen nem gyakran fordul elõ. Azok, ha nem tetszik valami, visszavesznek a tejbõl, aztán szevasz. Vigyáznak magukra. :)

#74 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 24. - 20:45

Eltelt egy kis idõ és eldósorba kerültek a lányok:

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

#75 Cinkos

Cinkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 84 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 25. - 6:21

Nagyon édesek! :) Várom a telefonodat! :yeah:

#76 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 26. - 13:06

Hátha valakit érdekel: Vannak eladó idei magyar szürke marha borjaink, üszõk és bikák egyaránt. Teljes származási lappal rendelkeznek, IBR mentesek.

Posted Image

#77 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 26. - 18:40

Ez nagyon szép! Eladó bivaly gyerekek, elsõsorban kislányok nincsenek? Egy ismerõsöm szeretne venni néhányat.

#78 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 4. - 9:44

Van egy eladó fekete-fehér bikaborjúm. 3 hónapos és 130 kg körüli. Ha valakit érdekel... 60.000 Ft, de alkuképes. Nógrád megye. Rétság 06706040525

#79 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 4. - 20:12

Ez nagyon szép! Eladó bivaly gyerekek, elsõsorban kislányok nincsenek? Egy ismerõsöm szeretne venni néhányat.



Szia!

Bodor major tulaja most hírdette meg a bivalyait, 500.-Ft/kg áron, ha érdekli az ismerõsödet, hívjátok fel:

0630/951-7727 (Bodor Ferenc)

#80 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 8. - 0:03

Szia!

Bodor major tulaja most hírdette meg a bivalyait, 500.-Ft/kg áron, ha érdekli az ismerõsödet, hívjátok fel:

0630/951-7727 (Bodor Ferenc)

Bocs, most vettem észre a válaszod, köszi, lehet már késõ.