Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Trónok harca - "Game of Thrones"


  • Please log in to reply
236 válasz a témához

#41 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 31. - 0:30

Ez valamivel jobb rész lehetett volna mint az elõzõ, hiszen a szexet letudták már az elején, de nem lett, mert ezt volt fontosabb bemutatni, nem pl. a vadkan vs. király jelenetet. A falon túl egyre vészjóslóbb, de ma se történt semmi, csak egy gazdátlan kezet sikerült találni. A méregkeverõt jól megbüntették: elvették az alsónaciját.

#42 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 31. - 13:11

mert ezt volt fontosabb bemutatni, nem pl. a vadkan vs. király jelenetet.

Nem nagy csoda, mert király vs vadkan a könyvben sem volt, csak hazatolták õfelségét haldokolva :)

Viszont északon a Snow gyereknél most fognak csak felpörögni a dolgok, ha minden igaz :)

#43 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 3. - 0:20

Végre utolértem magam, és megnéztem a legutóbbi két részt. Most pont úgy jött ki, hogy az utolsó elõttit éreztem inkább befejezettnek, és az utolsó hagyott megint lógva. :D Tirion jó volt, mint mindig, szegény betonfejet kezdem megkedvelni, ez csak azt jelentheti, hogy hamarosan kinyírják (már az is csoda, hogy eddig húzta szegény). Bran gyerek elég jól kikönnyített ügetés közben ahhoz képest, hogy béna. A király fiától (aki nem is a fia, szóval a szõke gyerek a sok barna, meg fekete között) tuti rosszat fogok álmodni egyszer, olyan randa szegény gyerek (mondjuk jól játszik, de öregszem egy évet, valahányszor meglátom). A bordélyházas csávó egyre jobban hasonlít egy menyétre. Végre nem kell többé halgassuk Viserys nyafizását és gonoszkodásait. Kíváncsi vagyok, hogy fognak kinézni a sárkányok.

#44 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 3. - 11:43

Áááá, sose jutok el a könyvig, de így legalább izgalommal várom a következõ részt mindig :) Közben elköltöztünk a gyors koleszos net mellõl tanyára, a mobilnet hazájába (szerencsére olyan csomaggal, amivel azért az a heti fél giga letöltés nem gáz), de úgy néztem, fél órán belül itt is lenn lesznek a részek :) Nem tudom, ide is biztos kihozza a postás, de lehet nem egy könyvvel kellene kipróbálni :D

#45 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 12:12

Na, akkor most a következõ részben ellen-kivégzik a Jamie Lannister-t?

#46 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 12:17

Dehogyis, annál azért több eszük van :)

#47 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 12:26

Az õ halála szerintem még korai lenne, még nem genyóskodott eleget.

#48 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 16:46

Nnnnna, 'Bináris Stark" IRL se kutya :kir:
http://uk.eonline.co...imdb_topstories

#49 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 23:34

:)

#50 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 20. - 19:41

Amilyen jól megcsinálták az uccsó részben Ned kivégzését, azok után valami kicsit drámaibbra számítottam az évadzáró uccsó jelenetében, de azért korrektül összerakták :) És jövõ héttõl meg True Blood :yeah:

#51 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 27. - 18:49

Éééés, meghozta a futár az első és a harmadik könyvet! (a többit meg előjegyeztem :) )

Edited by skatya, 2011 június 27. - 18:50.


#52 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 27. - 20:10

Hajrá :) Én most olvasom a 3. elsõjét. Jó, mert ezt a könyvet nem tudom hullafáradtan olvasni, mert vagy belealszok, vagy nem fogom fel amit olvasok :D Ja és az elején finnnyogtam egy kicsit a stíluson, de most már így egészen ráéreztem az ízére, tetszik :)

#53 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 27. - 21:06

Én a harmadik könyv legvégén járok. Naggggyon durva........

#54 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 27. - 22:56

Az oké, hogy még csak az elsõ könyvet olvasom, de félek, hogy hamarabb befejezem, mint be tudom szerezni a második részt. az alexandra honlapján azt olvastam, hogy július közepén lesz megint :(

#55 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 30. - 23:07

Tegnap végre sikerült megnézni az utolsó részt is. Jó volt ez az évad, az elején lassan indult be, de aztán belelendültek rendesen. Nagyon tetszett, hogy az elsõ résztõl kezdve végig a mágikus, misztikus elemeket csak nagyon finoman adagolták, és a vége így nagyon ütõs tudott lenni. El fogom olvasni a könyvet is, aztán meglátjuk, hogy a másodiknál kibírom-e, amíg elkészülnek a filmek is, vagy haladok tovább a könyvekkel.

#56 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 4. - 16:04

Az 5. könyv nincs meg valakinek véletlenül? Most fejeztem be a 4.-et, de nagyon lezáratlan, és ez nagyon zavar :D Angolul is vállalom :) :D Digitális formában lenne a legjobb :) ;) mert azt nem kell visszaküldeni :D A filmet csak tegnap kezdtem, majd nyilatkozok (a héten nincsenek gyerekek, így hamar megnézem majd a 10 részt, egyenlõre nem minden karakter felel meg igazán az én elképzelésemnek, de, ez mindig így szokott lenni :D)

#57 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 4. - 23:58

Az 5. rész (A Dance with Dragons) még csak most fog megjelenni, ha minden igaz július 12-én.

#58 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 5. - 7:53

Ó :( a negyedik kötet hátuljában az áll, hogy 2007-ben fog megjelenni :D Jól elhúzta akkor :) :eek: A hatodik, meg hetedik meg gondolom, majd jön, mire megvénülünk :D Kár.

#59 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 5. - 12:13

Hát igen, csúszott egy kicsit. :D Jaja, mi tuti megvénülünk, de az íróval mi lesz? :eek:

#60 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 22. - 22:00

Wáá, tegnap megérkezett a GLS futárral a második és a negyedik rész is, úgyhogy habzsolhatok végre! Vicces volt elmagyarázni azért, hogy ha jön ebbõl a faluból, és elhagyta az egyik tanya tábláját, akkor még jöjjön egy kilómétert a "köves úton", aztán balra, ahol fel van csíkozva az aszfalt (persze az esõtõl nem tuti, hogy látszik, de van ott egy általunk készített nyíl is), a földúton jöjjön 700 métert, és a MÁSODIK tanya, ami körbe van kerítve. Na be is ment az elsõbe, ott meg a szomszéd aszondja, hát û már 40 éve itt él, de a közelben sincs ilyen nevû egyén. Most már legalább tudja a nevemet :D Olvastam valahol, hogy az 5. rész már megjelent angolul.... Nem tudjátok magyarul mikor jön? Vagy azzal kezdhetem majd a nyelvvizsgára felkészülést, hogy azt próbálom olvasni (és érteni)? :D

#61 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 23. - 14:04

Jövõ tavaszra tippelnek a bennfentesek.

#62 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 14. - 21:34

az ötödiket letöltöttem angol nyelven (azért 6000-et nem adok ki érte, fõleg hogy még csak kézzel-lábbal, meg egy üveg bor után beszélek FOLYÉKONYAN angolul :gm: ), az elsõ kb 28 oldalt kinyomtatja párom, azzal elleszek, bár a 4. könyvnek most álltam neki... még addig gyakorolhatok a telc-es könyvbõl is :P

#63 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 15. - 6:14

Tudom, gugli a barátom, de mégis honnan tudnám angolul mind az 5-öt letölteni? :ang:

#64 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 15. - 7:32

Mikor fog végre Daenerys hozzámenni Tyrionhoz? :D :D :D :P

#65 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 15. - 10:48

Tudom, gugli a barátom, de mégis honnan tudnám angolul mind az 5-öt letölteni? :ang:


thepiratebay.org a barátod ;)

#66 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 15. - 12:38

Hû, látom más is rá tud kattanni. :D Könyvben a második felénél tartok, a sorozatot most kezdtem nézni. Eléggé jól vissza adja a könyvet, nagyon tetszik. A rémfarkasok mik a filmben? Úgy értem farkasok? Vagy valamilyen kutya fajta? A csehszlovák farkaskutyát esélyesnek látom, de nem tudom eldönteni, hátha itt tudja valaki.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#67 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 15. - 13:09

Az eredetiben dire wolf a faj neve. Észak- és Dél-Amerikában élt egy ilyen faj (Canis dirus), kicsivel nagyobb volt, mint a farkas, és kb. tízezer éve kihalt. A mitológiában, fantasy történetekben szereplõ dire wolf is hasonló, általában nagyobb, félelmetesebb, mint egy rendes farkas, és idõnként természetfeletti tulajdonságokkal is felruházzák.

#68 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 15. - 13:15

Huxley, köszönöm szépen.A kutya "színészek" fajtájára kíváncsi lennék, azt nem tudod esetleg?

"Qei me amat, amat et canem meum."


#69 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 15. - 15:04

Sansa kutyája egy Northern Inuit, ebbõl a kennelbõl származik. A színésznõ egyébként annyira megszerette, hogy a forgatás után örökbe fogadta. Még három kutya játszott a filmben ebbõl a kennelbõl, a többieket nem tudom.

#70 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 15. - 18:23

Köszönöm! Olvasni ki olvassa a könyveket? Kicsit sok a név, de egyébként nagyon tetszik.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#71 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 15. - 18:31

Én a 4. részt fogom majd lassan elkezdeni. A nevekbe majd belejössz :)

#72 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 15. - 18:53

Az már az utolsó? vagy várunk még folytatást? Bele olvastam a molyon az ismertetõbe, és rögtön el is vette a kedvem... Annyira nem élvezem, hogy megszeretek valakit, erre kinyírják. Most látom, hogy még van rész, de csak angolul.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#73 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 19. - 2:50

Alakításáért Emmy-díjat nyert a sorozatban Tiriont játszó színész, Peter Dinklage. :yeah:

#74 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 19. - 22:19

Hm, én is örökbe fogadnék egy olyan kutyát, mondjuk "Bran farkasát", vagy Szellemet :D Biztos idehozzák Magyarországra ingyen, ha utána küldök róla fotókat is, hogy milyen boldogan él tanyán :D (mondjuk az ötlet nem rossz, úgy néztem elég nagyra megnõnek, eléggé be lenne tojva a környék, én meg kevésbé esténként). Most egy kicsit visszafogtam magam olvasás ügyben, mert még nem voltak itt a megfelelõen hideg unalmas, hosszú napok, de lassan itt az õsz... az ötödiket meg épp most nyomtatja párom :D ... hm, de ha a kinyiffantott kutyákat lehet örökbe fogadni, Robbé is megteszi... öööö jaaj, dehogy, nem is halnak meg, aki meghal, úgyis feltámad :D jajj

#75 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 10. - 20:35

Jé, van egy ilyen topicunk is, az új évaddal azt hiszem megint aktuális lett. :D

Csak lazulásképpen: Trónok harca névgenerátor

Angolul nem tudóknak felülrõl lefelé haladva:
férfi keresztnév elsõ betûje (ez lesz a keresztneved)
nõi keresztnév elsõ betûje (dettó)
vezetéknév (ez lesz a házad neve)
születési hónap (ez lesz a címed)

#76 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 15. - 21:58

Ez a rész nem jött be, nagyon hatásvadásznak éreztem. És a zene a végén... WTF?

#77 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 15. - 22:17

És a zene a végén... WTF?

Hát ott az volt az elsõ reakcióm, hogy átlapoztam a böngészõmre, hogy mi az isten, itt szólalt meg valami? :D :D

Szerintem rendben volt amúgy, a small council-os jelenet megkapta az 5*-ot tõlem :D
A Theon-os részeket viszont a könyben is utáltam, és most is :hupp: Majd csak nagy sokára normalizálódik legalább többé-kevésbé az a vonal, addig borzalom :hupp:

#78 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 16. - 8:56

Na mindjárt megnézem, mert már letöltöttem a 2. részt, csak nem volt rá idõm :)

#79 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 16. - 9:36

Ez már a 3.! :D

#80 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 16. - 10:36

Uppsz, akkor azt is leszedem :D A második nem volt rossz ...én meg itt hallgatom, miért lett megszólva a zene a végén, aztán annyira nem is lehetetlen... :kir: