Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

A futószárazásról ...


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
685 válasz a témához

#681 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 25. - 18:47

Hol van ennek köze a stílushoz meg a laza szárhoz? :confused:

#682 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 25. - 18:48

Ez kééész :kir:



#683 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 26. - 9:27

Jahhh... :D :D :D HH, nem tudom, hol van köze a stílushoz, én egy futószáras problémáról beszéltem. ;)

#684 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 26. - 10:01

Jahhh... :D :D :D

HH, nem tudom, hol van köze a stílushoz, én egy futószáras problémáról beszéltem. ;)


Az értelmezést kérõ kérdésemre mégis oda nem illõ példát hoztál. Persze, egyáltalán nem muszáj értenem, szerinted mi a zablára negatív hatás. Jól elvagyok én a saját, jól motivált zablámmal. :P

#685 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 26. - 10:38

Akkor megpróbálok fordítani. Nem a laza szár ellen beszélt, hogy annak lenne bármi negatív hatása. Hanem a rossz ülés és az ebbõl adódó szárrángatás ellen. Ami alól az se ad felmentést, ha laza száron lovagol, mert a bizonytalan ülés hatása még ott is érvényesül. Vagyis ha jól ülsz, akkor a szár mindegy, ha rosszul akkor is mindegy. Én így értettem. Azzal viszont nem értek egyet, hoyg az iskola célra szánt lónak még jó is, ha megszokja a szárrángatást a képzés során, mert a késõbbiekben ezt úgyis el kell szenvednie.

#686 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 26. - 11:15

Ori, ezzel nekem sincs problémám. Sõt, a laza szár, egy megfelelõen képzett ló számára nagyon sok információt tud közvetíteni, minden apró mozdulatot le tud venni a ló, de a szájrángatást nem tudom elképzelni laza száron. Valahogy nem megy. És a kifejezést még mindig nem értem "negatív hatással lenni a zablára". Ha az ülésem nem biztos, akkor a laza szár mellett nem a zablára fogok negatív hatást gyakorolni (legyen az bármi is), hanem a ló egyensúlyára. De lehet, hogy én ezt rosszul gondolom. Csak azért kötözködöm még mindig, mert Kistáltos (akit egyébként igen kedvelek) nem magyarázta meg, csak hümmög, pedig én szépen kérdeztem. :)