Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Jász-Nagykun-Szolnok megye


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
228 válasz a témához

#121 kikinda

kikinda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 31. - 10:02

Sziasztok Szolnok megyei lovasok!A messzirõl jött ember felelõtlenségével könnyen beleszólhatok a lovas helyek-lovasok-érdektelenség témakörébe. Nos, történt, hogy ötévnél is többet laktam a megyében és nem õrzöm a legszebb emlékeket róla. Illetve fõleg az emberek viselkedése volt az, ami számomra teljesen idegen, de jó szó rá az elfogadhatatlan. Lovas és nem lovas összefüggésben egyaránt. Elköltözésemet a megyébõl a fönti megállapításom nagyon elõsegítette. Ezt minden megbántás szándéka nélkül írtam le, csak a kívülálló véleményeként, meg talán olyan szempontból aki lakva öt országba, népek viselkedését látta a szûkebb hazájá kívül is.Amikor idekerültem, az anyagiak nem tették lehetõvé, hogy saját lovat tartsak. Sebaj, addig sem volt lovam és nem volt gond a napi lovaglás. A lányom akkor volt olyan három év környékén, amikor már igen meg lehet fertõzni a lovak szeretetével. El is mentem egy lovas helyre, ami Szolnokhoz nagyon közel volt, a besenyszögi kanyarban, kb 10 lóval és itt látttam már lovagolni embereket. A történetem ezzel a hellyel rövid. Sajnos. Jó tizenvalahány éves lovas tapasztalattal és kocsival odagurultunk, a kutyák pedig körbevettek benünket. A lovászok, vagy lovasok ezen jót szórakoztak. Kérdeztem, hogy megnézhetnénk-e a lovakat és hogy visszahívnák-e a kutyákat. A válasz mindkettõre a nem volt. Erre mondtam nekik, hogy a lányomnak szeretném megmutatni, aki pici, három éves, had lásson már lovat. Erre kaptam még választ, de ez is nem volt. Még megkérdeztem, hogy pénzért bérlovaglást mûködtetnek-e, de erre már válasz sem érkezett. Életemen elõször jöttem ki úgy lovas helyrõl, hogy nem tudtam odamenni a lóhoz, megnézni, megsímogatni. De még acsak a kocsiból sem tudtunk kiszállni. Ersõsen elkezdtem gyûjteni a lóra. Egy sajátra. Mivel azonban erre várni kellett, kerestem más lehetõséget. A Széchenyi mögött van lovarda, de ide már késõbb jutottam el. Be lehetett menni, beszélgetni a valakivel, valószínûleg a tulajjal, lovat láttam, tapogattam. Bérlovaglás itt sem volt. Arról beszélgettünk, hogy a feleségem elkezdhet tanulni, de a lányom, aki akkor már közeledett az öthöz, nem talált volna megfelelõ lovat magának, õt nem is vállalták. Közben egy haver heréltjén lépésben próbálta az asszony meg a lányom a lovaglást, meg egy kicsit ügettek is, de szerettem volna tapasztalt oktatóra bízni õket, megfelelõ lóval. Megpróbáltam a szandai lovardában is az oktatást, de hivatkozva a rossz idõre, itt sem jött össze. Közben vettem magam alá egy szürkét, ami alkalmatlan oktatásra, és elköltöztünk a megyébõl.Persze azért voltak jó élményeim is: a haverokkal lehetett lovazni rendesen (de csak kettõ volt a környéken), akik segítõskészek voltak mindenben és Szonok megyeiek. Berényben nézegettem eladó lovat. Tök normálisan viselkedett a tulaj. De ezek mind egy, egy-két lovas gazdák. A "nagyok" nem mutattak túl sok jó dolgot nekem.üdvkikinda

#122 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 31. - 13:42

Szia kikindaHa 2000 után erre kerültél volna talán jobb tapasztalataid lennének. Nállam mindenki szabadon bejöhet és ha bejön és éppen ott vagyok szívesen bemutatom a csapatot.A kutyáim bár a véletlen hozta õket az udvaromba és így leltek otthonra barátságosak.Sajnos tapasztalt lovasedzõvel nem rendelkezem, de lovaimon gyakran ízlelik meg a picik a lovon ülök érzését. Ez a tapasztalt lovasedzõ kérdés sajnos piacfüggõ hiszen a tanítványokból él és ebbõl igazán kevés van.A megyében élõ emberek többségének egymáshoz való viszonyával kapcsolatba osztom a véleményed.

#123 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 12. - 14:03

Eltûnt ez a kevés érdeklõdõ isPedig kezdtem reménykedni.

#124 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 12. - 14:30

Én érdeklõdöm... de olyan bensõséges a topik hangulata, hogy átváltottam magánlevelekre :) Az itteni kun legények meg nem gyakran püfölik a klaviatúrát. Arra gondoltam, hogy ha tavasszal túrázni megyünk, a változatosság kedvéért Füred felé is vehetnénk az irányt. Hogy szállásügyben fel tud mérni az igényszintünket, itt van az õszi túra beszámolója, mint látszik, a srácok a gyepen is megalszanak, én vagyok egy kicsit fázós. A lovak is megvannak a szabad ég alatt, szóval nincs velünk sok gond...

#125 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 14. - 13:33

Bátor kiscsapat, megoldást pedig találunk.Május vége és junius közepe között meg lehetnek a csikók aztán szabadabban gondolkodok.lóennivaló biztosan akad. Tiszaszentimrén is van valami lovarda a kunmadaras felõli végén., vagy ha a bombatér felõl vagyis Nagyiván érintésével tervezitek tudok segíteni mert va arra egy tanya ahol egy nagyon kedves természetvédelmi õr és az édesanyja lakik nyaranta és biztosan szívesen fogadnának benneteket.A kun legények klaviatúra püfölésérõl a topic is árulkodik. Én duplán az vagyok. Ez javít az átlagon?

#126 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 14. - 15:10

Van még egy regisztrált karcagi lovas (Finta néven fut), de õ még nem jött rá, hogy kell használni a fórumos felületet. A lovat vágtában keresztülugorja, és onnan vissza a nyeregbe, de a multimédiás világban kevésbé boldogul.Szóval te eredeti kun vagy? A képzett lovasoktatót mennyiért tudtad elcsábítani Füredre?

#127 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 15. - 6:32

Képzett lovasoktatót nem csábítottam füredre, mert semmi értelme, hiszen akkkora az érdektelenség.Lovasoktatást magam szerveztem, hogy legalább azzal tisztában legyenek a gyerekek hogy hol az eleje hol a hátulja.A lovasoktatókról pedig anyit, hogy a szolnoki lovasoktató az õsszel fûtött gépkocsijából néztemint tereplovaglunk tanítványaival az õszi hidegben.Õseim karcag környékérõl kerültek ide és a családnevem is Kun, sõt rokonaim is éltek ott.

#128 Corina

Corina

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 19. - 14:17

Sziasztok!Én még új vagyok itt. Örülik, hogy rátaláltam erre a fórumra, remélem nem zavarlak benneteket és majd jól kijövünk :) Én is szolnokon lakok. Imeri valaki az Újszászi Broyler farmot? Jelenleg oda járok pacigolni, de nagyon gondolkodok azon, hogy máshova kellene menni... Ja igen, Tánczos Gábor a tulaj. Ismeri valaki?Brigi.Horse: azt hiszem ismerem a lovardát ahova jársz :) ha az "Úri-negyed" környékén van,akkor tuti. Egy köpésre van tõlünk. Milyen a véleményed róla? Mert lehet, hogy jobban járnék ha ott lovaznék tovább. Csak azt hallottam,hogy ott nincs lehetõség ugratni meg versenyre menni.

#129 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 20. - 7:14

Üdv Corina.Miért akarsz lovardát váltani?

#130 Corina

Corina

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 20. - 15:33

Nos, kicsit bonyolult,de azért kifejtem:A lovarda kezd "leépülni" :( Igazából ez nem egy 100%-os lovarda, baromfikat szoktak ide hozni és itt tartják õket pár hónapig (azt hogy miért ne kérdezzétek :P ) Szóval, van itt pár ló, pár lovász (akikrõl megvan a véleményem), pár edzõ meg elég hely és akkor így tudunk lovagolni, néha ha megengedhetjük rész veszünk versenyeken is. Ám mostanában egyre kevesebb a "jó" ló meg edzõ is van 1 meg aki beugrik helyette, így ha vannak vagy 15-en akkor abból már nem sül ki általában semmi. Nagyjából ez a fõ indok. Meg az egyik lovász össze is kapott valamin az edzõvel és akkor az egyik azt mondta a tulajnak, a másik meg amazt és akkor most kinek is van igaza? Meg ki lódít? Szóval... Most a tulaj elintézett nekünk valamit, hogy egy alapítvány segítsen rajtunk és így talán lesz valami menthetõ. Jelenleg ezen rimánkodunk, hogy össze jöjjön. Nem tudom mit hoz a jövõ,hogy milyen lesz ha sikerül, de azért megnéznék pár másik lovardát,hogy ott milyen a szinvonal.

#131 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 22. - 10:40

CorinaMilyen versenyekre jártok és milyen lovakkal?

#132 Corina

Corina

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 22. - 17:34

Amatõr díjugratóra szoktunk menni, de lehet hogy idén a haladóba megyünk. Tavaly még úgy volt, hogy volt két ló akikkel versenyeztünk. A baj csak az,hogy 16 és 14 éves lovakról van szó. Ráadásul az egyikõjüket elvitték "nyugdíjba" szóval nem tudjuk vele tudunk-e menni majd.Azt mondják,ha bejön az alapítvány tudunk venni majd lovakat.

#133 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 23. - 6:32

Milyen idõközönként edzetek és ki az edzõtök? Hány stabil emberke van és mit kell fizetnetek ezért?

#134 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 9:19

Sziasztok!Május 19-én Tiszafüreden rendezik a Rendõr- és Polgárõr Napot, ahova minket is (karcagi lovas polgárõrök) meghívtak. Leht, hogy bemutatózni is fogunk, de ez még nem biztos.Remélem, legalább Biankóval összefutunk :ang:

#135 Brigi.horse

Brigi.horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 3. - 0:25

Brigi.Horse: azt hiszem ismerem a lovardát ahova jársz :) ha az "Úri-negyed" környékén van,akkor tuti. Egy köpésre van tõlünk. Milyen a véleményed róla? Mert lehet, hogy jobban járnék ha ott lovaznék tovább. Csak azt hallottam,hogy ott nincs lehetõség ugratni meg versenyre menni.

Dehogynem! Pontosan a lovak 70%-a versenyzik ugratásban, és szinte minden héten járnak. Van hatalmas nagy homokos pálya ugróparkkal, füves vágtapálya, folyosó fedeles. DE nincsen karám, tehát a lovak napi 24 órát állnak a sötét istállóban - ha nem viszed ki. Nekem ez nem tetszik, most keresek új helyet. Amúgy nincsen szabad hely.B.

#136 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 6. - 13:26

ori Májusig akarsz várni? Hétvégén reggel felhívtak Karcagról és délután már itt is voltak.Azt hallotam félfüllel, hogy fürden is megalakult a lovas polgárõrség,de lehet hogy csak az az igaz hogy van Tf. en egy rendõr aki lovazik,õt láttam rendszeresen kijárni a szomszéd tanyára.Tavaly õsszel reménykedtem, hogy javul egy kicsit a lovashelyzet itt füreden mert egy szolnoki társaság azt tervezte hogy rendszeresen lejárnak lovagolni( legalábbis hétvégeken)aztán valahogy eltûntek. Brigi.horseLónak vagy lovasnak nincs szabad helye?Te milyen lovon lovagolsz - saját lovad van?

#137 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 7. - 15:06

Hát, eléggé elfoglalt vagyok, mert költözünk a lóállattal, és ez a márciusi hétvégéket leköti. Talán áprilisban...A vadlovakat is szívesen megnézném egyszer, bár szakdolit nem írok belõle.

#138 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 10. - 6:23

Miért költöztök a lóálattal?A takikra is van lehetõség csak kolátozottan, ha összejön egy kis csapat el tudom intézni

#139 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 10. - 11:20

Most a lak- és munkahelyemen tartom a kertben, karámban. 2 dolog hiányzott neki nagyon, a legelõ (ezt idõszakosan tudtam neki biztosítani, mert sok itt az elhanyagolt gyepes terület), és a társaság.Aztán mostanában egy ismerõs srác lóvásárlásra szánta a fejét, és felmerült, hogy összeköltöztethetnénk a két kancát. A kutatóval szemben van egy tanya egy kihasználatlan nem egészen 1 ha-os területtel. Oda építünk most istállót (a másik gazdi kõmûves), villanypásztort, meg egy kicsit ki kellene takarítani a cserjéket. Április közepére tervezem az áttelepülést.Így közel lesz továbbra is, de jobb körülmények között, és én is jobban el tudok majd szabadulni 1-2 napra.Cserjeírtással kapcsolatban van javaslatod?

#140 kikinda

kikinda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 12. - 8:06

Cserjeírtással kapcsolatban van javaslatod?

Garlon 4 E. 4 liter/ha

#141 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 12. - 13:21

Felmerült a vegyszeres megoldás, csak azt most még nem lehet elkezdeni, mert a peszticid általában akkor fejti ki maximálisan a hatását, amikor zöldül, hajt a növény. Ha lefújkálom, akkor körülötte a gyep is kiég, és nem tudom, mikor lehetne ott legközelebb legeltetni.A gyökeret viszont nagyon nehéz kiszedni ebbõl a kemény talajból, ha egy csonk ott marad, az már veszélyforrás, úgyhogy két tökéletlen megoldás között vívódom.

#142 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 13. - 12:37

Elõsször is milyen fajta cserje kiirtásáról van szó?Ha bokros markolóval ki kell szedni, ha sövény akkor ki kell szántani.A vegyszer mindenesetre szerintem csak ha minden kötél szakadt.

#143 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 14. - 15:24

Akkor jó. Mert bokros, és mi úgy döntöttünk, hogy kivágjuk, elhordjuk, a tövét pedig géppel szedjük ki.A gödröt betemetjük, beszórom fûmaggal, és jöhetnek a lovak. Bár vegyész vagyok, nem szívesen szórom ki a cuccot, ha van más megoldás.

#144 Kóserka

Kóserka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 15. - 3:40

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni régi lovam felkutatásában, ebben a régióban látok egy kis esélyt, mivel Jászberénybe vették meg tõlem még 1998-ban,( aztán kétes infó által talán Szolnokra került 2004 környékén, állítólag csere történt). Õ egy nagyon szelíd, jól lovagolható sárga herélt ló, volt benne kis "sodrott" vér az anyja által, bár ez nem volt annyira szembetünõ, mivel apja a Holstein Fernando volt s inkább rá ütött.Sütése: a nyak bo. 93 HS, jo. 0457. Jegyei: hóka, elsõ bal és hátsó jobb láb félszárig kesely, hátsó bal bokán felül kesely.Bal oldalon a farán 5forintos nagyságú fehér pötty található.Kb. 165 cm magas. Neve: Fortuna (Fori).Nagyon biztos szelíd, jó idegrendszerû, terepen nagyon megbízható paci volt. Ha valaki ráismerne esetleg ,s tudna róla bármilyen infót nagyon megköszönném! :confused: :confused: :confused: :(

#145 Brigi.horse

Brigi.horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 23. - 19:11

Brigi.horseLónak vagy lovasnak nincs szabad helye?Te milyen lovon lovagolsz - saját lovad van?

Lovasoktatást nem vállalnak, csak nyáron, akkor is kivételes esetben, lónak nincs hely. Nézelõdni lehet jönni, ha valaki van kint. Nekem volt ott bértartott két lovam, azon lovagoltam, mostmár csak egy lovam van.

#146 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 24. - 6:43

Azt hiszem ez jellemzõ megyénkre!A lovasélet siralmai elhangzanak!!!- nem éri meg lovardát fenntartani, mert kevés a rendszeresen lovagolni akaró!- kevés a bértartott ló és satöbbi.Az utánpótlás nevelésére kevesen vállalkoznak.Az igaz hogy képzett, hozzáértõ lovasedzõt keresve sem lehet találni, az pedig hogy akár önfenntartást vállalva maga szervezze meg a tanfolyamokat már már eretnekségnek tûnik.sNállam van 10 -12 lovagolható tenyész kanca ( ebbõl hat általában üres ) és nem találok olyat aki a lovak gondozása mellett a lovakat belovagolná és tanfolyamokat szervezne.A legtöbb jelentkezõ azt várja el hogy szervezzem le a csoportot és fizessem meg õt.Már arra is gondoltam, hogy táborozó fiatalokat fogadnék akik legalább nyáron a lovak gondozása, az utánpótlás oktatása mellett lovagolnák/ be lovagolnák lovaimat, de eddig ilyen jelentkezõ sem volt.Az õsszel mint korábban írtam volt egy szolnoki társaság aki tereplovaglásra jött le de az edzõjük a meleg szgk- ból élvezte a tereplovaglást. Van a szomszédságomban egy takaros kis vendégház ott lehetne szobát foglalni, ha ismertek olyanokat akik hétvégén szívesen járnának vidékre lovagolni leülnék velük tárgyalni a dologról.Brigi.horse milyen lovad van? versenyzel vele?Ha igen milyen eredménnyel?

Edited by bianko, 2007 március 24. - 6:48.


#147 Brigi.horse

Brigi.horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 24. - 10:52

Brigi.horse milyen lovad van? versenyzel vele?Ha igen milyen eredménnyel?

Egy arab kancám van, akin sajnos csak keveset lehet lovagolni. Mostanában quatereken lovagolok több helyen is. Eddig nem tudtam versenyezni ló hiányában, de úgy néz ki, hogy ez most megváltozik. :)

#148 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 24. - 11:48

Mi az oka hogy csak keveset lehet lovagolni?

#149 Guest_taktika_*

Guest_taktika_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 27. - 12:46

Sziasztok!Szóba jött fentebb a megyei polgárõrnap Tiszafüreden. Tudtok a lovas részérõl valami közelebbit? Ha igen, légy szíves írjátok már meg! Köszi! :)

#150 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 28. - 5:29

Én semmit sem tudok róla, talán ori tud valami közelebbit.

#151 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 14. - 5:58

Na akkor mi lesz azzal amegyei polgárõrnappal Tiszafüreden ?Mikor és milyen rendezvények lesznek?Ki tudja?

#152 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 16. - 9:19

Erre én is kíváncsi lennék.Ma láttam a Szolnok TV-ben, h a nyílt lovardás program dolog volt itt Szolnokon is, a nagy lovardában a Széchenyin...hát, már csak így utólag tudtam meg...kár, mert szívesen elvittem volna tesómat, megnéztem volna a helyet vagy valami, meg idegesít, h a saját városomról nem tudtam...már kerestem a neten, meg valami nyomtatott kiadványban is találkoztam a dologgal, de sehogy sem találom, h konkrétan mely helyek vannak benne ebben a dologban. Valaki nem tudja?Amúgy itt már 1000-rel tavasz van meg minden, már a harmadik csikót várjuk. :ang: Tegnap voltunk terepen, olyan szép zöld minden. :)

#153 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 20. - 12:57

Szégyellem, de én se tudok semmi konkrétat, csak hogy meghívtak minket. Kerestem a neten, de semmit sem találtam.

#154 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 21. - 5:27

A neten én sem tatláltam semmit, de oldalbordám tegnap hozott egy programfüzetet a tf. nyári programokról és abban az ált, hogy Nemzetközi Lovasrendõr találkozó 2007 május 19. Már ez is valami. Majd pontosítok.Azt tudom még, hogy Kövér Gábor az egyik vagy a fõ szervezõ az elérhetõséget megnézem.

Edited by bianko, 2007 április 21. - 7:37.


#155 Brigi.horse

Brigi.horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 22. - 18:54

Nyitott Lovardák

ja, és a széchényi lovardában nem volt semmi! ezt hol hallottad? szolnokon máshol volt nyitott nap, azt viszont hírdette tv, rádió! amúgy a tesódat elhozhatod, szétnézhet, de ha lovagolni is akar, akkor oda vidd, ahova te jársz, mert jelenleg nincs ló oktatásra

#156 Kóserka

Kóserka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 22. - 23:45

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni régi lovam felkutatásában, ebben a régióban látok egy kis esélyt, mivel Jászberénybe vették meg tõlem még 1998-ban. Õ egy nagyon szelíd, jól lovagolható sárga herélt ló, volt benne kis "sodrott" vér az anyja által, bár ez nem volt annyira szembetünõ, mivel apja a Holstein Fernando volt s inkább rá ütött.Sütése: a nyak bo. 93 HS, jo. 0457. Jegyei: hóka, elsõ bal és hátsó jobb láb félszárig kesely, hátsó bal bokán felül kesely.Bal oldalon a farán 5forintos nagyságú fehér pötty található.Kb. 165 cm magas. Neve: Fortuna (Fori).Nagyon biztos szelíd, jó idegrendszerû, terepen nagyon megbízható paci volt. Ha valaki ráismerne esetleg ,s tudna róla bármilyen infót nagyon megköszönném! :confused: :confused: :confused: :(

Korrigálnám a fent leírtakat, mert közben lett infóm a lóról, hogy Jászberénybõl Vácrátótra cserélték 1999-ben, egy kupecnél volt (Nyéki János, Vácrátót) kb. egy hónapig, majd továbbadta, de hogy hová azt már nem tudta megmondani. Lehetséges azért, hogy Jász-N-Sz megyébe került vissza, ezért várom továbbra is az infókat innen is, ha beugrana bárkinek bármi Fortunáról! :(

#157 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 23. - 6:01

Nyitott Lovardák

ja, és a széchényi lovardában nem volt semmi! ezt hol hallottad? szolnokon máshol volt nyitott nap, azt viszont hírdette tv, rádió! amúgy a tesódat elhozhatod, szétnézhet, de ha lovagolni is akar, akkor oda vidd, ahova te jársz, mert jelenleg nincs ló oktatásra


Akkor nem tudom, h ez hol volt... :confused: :rolleyes: Amúgy akkor hol volt? :D

Tudom, h most nincs ott oktatás, alapból itt szokott lovagolni, ha lovagol, csak olyan szétnézés szinten gondoltam.
A linket köszi. :)

Már megvan a 3. csikó is. :ang:

#158 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 27. - 5:45

Sziasztok A nyitott lovardák mit takarnak Szolnokon? Ha valaki nem ekkor látogat be akkor elküldik? Vagy ilyenkor ingyen lehet a lovaglást kipróbálni? Barackvirág Milyen származásúak a csikók? ill milyen fajtájúak?

#159 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 27. - 17:06



Milyen származásúak a csikók? ill milyen fajtájúak?


Nos, kettõrõl tudom:
Musztáng: anyuja angol telivér, apuja valamilyen western paci, foltos.
Merész: anyuja kisbéri, apuja furioso.
Õzikérõl meg nem tudom. :rolleyes:

Natim csikójának nem tudom, milyen az apja, majd megkérdem, de még meg sem született. Bírnám, ha "fekete-fehér" foltos lenne. :ang:

#160 Brigi.horse

Brigi.horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 29. - 21:54

apuja valamilyen western paci, foltos.


???

A nyitott lovardák mit takarnak Szolnokon?


ITT