Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Arab Telivér


  • Please log in to reply
2230 válasz a témához

#2121 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 10. - 23:03

Nagyon kíváncsi vagyok a továbbiakra is. No, meg a képekre. :)

#2122 melodia91

melodia91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 454 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 11. - 14:49

A cél egy jó sportló kialakítása, amely több sportágban is használható és küllemileg is megfelel a mai elvárásoknak. Az arabok sajnos kicsik és rövid a hátuk, az akhal-teke magasabb, bár nem tömegesebb, de hosszabb hátú.
Mindkét fajta igen kitartó, könnyen lovagolható, idomítható. Igen jól tudod, de jelenleg több tenyésztõ is rendelkezik már egy - két éves csikókkal, pár év és kiderül sikerült e az elképzelés.



:) Több tenyésztõ és lovas is rendelkezik ilyen akhal x arab konstrukciójú felnõtt, használatban lévõ lóval is. Imre érdemét egy szikrányit sem kisebbítve, hiszen õ állományszinten csinálja ezt és a hivatalos részét is végigjárta, de pl a Pozsony - Bábolna távon tavaly résztvett Monda is egy ilyen ló. Cseppentõ Attila tenyésztette .Ott az anyai oldal egy Musztafa kanca, az apa pedig Shagya-Bagoly. Hörnyéki József szintén Musztafa kancát fedeztetett Nadomnyik tyerszi arab ménnel, az ebbõl a párosításból származó kancát pedig fedezte Karador - a "csikó" most 9 éves, a nemrég hazánkban járt nemzetközi akhalos delegáció véleménye szerint is "mindenre alkalmas" :yeah: Ópusztaszeren is van a kancák közt Mabrouk ill. Pap apaságú, felnõtt, használatban lévõ ivadékokkal, és végül - nálam 1991-ben született az elsõ ilyen csikó, akit 7 évesen Finnországba vittek el díjlovaglásra, miután itthon egy szezont versenyzett és minden versenyén szalagozva volt. (Egy szubjektív sportágban, ahol a Musztafa név nem csengett túl jól..... :gm: )
Szóval a konstrukció már ki van próbálva és eredményesnek bizonyult ;)

Úgyhogy sok sikert és örömet a csikókhoz. :)

#2123 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 11. - 18:47

Ezek remek hírek!

#2124 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 11. - 21:58

Íme néhány mai kép:)

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#2125 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 12. - 9:02

Kezd ló formája lenni :) Még hús és izom elfér

#2126 Attila

Attila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 12. - 11:06

Nem voltam! Viszont van egy hasonló jó lovam mint Szilaj!

A kanca amit hirdetsz ?

#2127 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 12. - 12:32

Hoztam Nektek egy tegnapi képet, "lovaglás elõtti játék közben megpillantotta a randalírozó gyöngytyúkokat" címmel...

Atti figyel

#2128 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 12. - 19:43

Chyki! Nagyon jó formában van! Bartorsi! Azokon a dombokon lesz izom még bõven! :D Mi a terved vele?

#2129 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 14. - 22:23

Chyki! Nagyon jó formában van!

Bartorsi! Azokon a dombokon lesz izom még bõven! :D Mi a terved vele?


Jó lenne majd távozni vele. Nem semmi a kis ló, még csak 1,5 hete van itt, de õ vágtázik elöl ha a ménes megindul.. :) Amikor a többi nyugisan legel, õ akkor is rohangál..

#2130 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 14. - 22:36

Ma nálunk is parádéztak a lovak. Olyan igazi farok a hát közepén, lebegõs, kunkori nyakas. Akkor mégsem ment neki olyan nehezen a beilleszkedés? A ménes milyen lovakból áll? Vegyes?

#2131 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 14. - 23:38

Ma nálunk is parádéztak a lovak. Olyan igazi farok a hát közepén, lebegõs, kunkori nyakas.

Akkor mégsem ment neki olyan nehezen a beilleszkedés? A ménes milyen lovakból áll? Vegyes?


Elég vegyes:) van 2 öreg arab telivér, 2 magyar sportló, 2 félvér, 1 öreg ügetõ, meg egy rakás póni.. :)

#2132 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 15. - 7:10

Azt már most meg tudod nézni jó lesz e rá! Nézd meg munka elõtt az alapértékeket pulzus, légzés. Majd adj neki 20 perc munkát, úgy hogy azé vágtázzon benne jócskán. Majd nézd meg akkor az értékeket azonnal és 10 perc, 15 perc majd 30 perc séta után - ez sokat el fog árulni. :)

#2133 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 19. - 10:45

No akkor a pótmamival, akivel remekül megvannak. Egy vödörbõl esznek, asszem ez látszik a csikón is, azért ilyen mócsos.
http://hosszuhomlok....nime/anime_.htm

Egyébként remek agyú kis fiú, mert jön a legelõrõl befele ha hívom, bárhol lehet már puceválni, lassan a szénával teli villát sem nézi mumusnak...eddig ugye nem nagyon látott se szénát, se villát :) .

#2134 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 20. - 15:52

Ezekkel a szemekkel olyan, mint egy szellemló. :D

#2135 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 20. - 17:13

Igen, a ködben meg olyan mintha nem is valódi lenne, csak valami illúzió!

#2136 melodia91

melodia91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 454 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 28. - 15:21

4066 Hadban XXVI-39 ménrõl érdekelne minden információ - akár privátban. Köszi :)

#2137 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 28. - 19:36

Már nem félünk a villától, sem a dombtól, benktõl. Bárhova hajladnó velem jönni.Lassan jön a futóra felmászkálás. Ma az egyik lovam alig 10 perc alatt sajátította el ezt a rettenetes feladatot. Egy másik aki el lett rontva, neki jó egy óra kellett, hogy emlékezzen nincs ott bent semmi ijesztõ! Ma igen jót lovaztam...

#2138 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 1. - 11:17

Ma igen jót lovaztam...

Valaki legalább... :kv:
Én meg fényképeztem. A gép sajnos nem a legjobb ilyen párás idõben, mûvészet jó/éles képet csinálni vele. A lovak teljesen sárosak, szóval...

Ciza
Posted Image
2

Aida megbújva a háttérben (nem vízszintes a terület, azért állnak ilyen furcsán :dev: )
Posted Image

#2139 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 3. - 12:30

Szépségesek :) Én általában várok a saras lóval 1-2 napot, mert ahogy a talaj szikkad, úgy hempergi le magáról folyamatosan, csak ha muszáj (lovagolnék / futószáraznék) akkor vakarom le õket frissen panirozott sárból, hát az brutál, nálunk a karámban igazi jó ragadós fekete föld van.... De volt 1x hogy megszóltak, anno amikor vittem ki a frissen fürdött (saras, még meg sem száradt) lovat a legelõnek használt telekre, kb 200m-re tõlünk, hogy igazán lecsutakolhatnám. Hát azóta se voltak kint az utcán sarasan...

#2140 hajnalstar

hajnalstar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 4. - 12:25

Sziasztok! rég jártam erre, öröm látni hogy ujra feléledt ez a topic! :)


Arab lovakkal 17 éve van kapcsolatom, ha nem megfelelõ a takarmányozás azonnal látszik rajtuk, ritka a kerek, almás arab ló ami még akkor is totál biztosan lovagolható. Ami ilyet láttam az mind tenyészállat volt, soha senki nem lovagolta õket. Amit eddig lovas alatt láttam, vagy ismerek ott egy kezemen meg tudom számolni hány a kezelhetõ ló. Tudom ez nem a fajta hibája és ezt sokszor be is bizonyítottam a tulajoknak, de ettõl még ez van. Most is világ legjobb lova, de aki nem ért hozzá ne vegyen még csak félvért se...akhalt meg végkép neeeee. :gm: .

)

akkor én szerencsére egyikre vagyok egy ilyen ló gadzájának, mert Szaszi ilyen. olyan mint egy hógolyó, szép kerek, sajnos most nem sok idõm van kijárni hozzá foglalkozni vele, mert a bértartás helyétõl kicsit messzebb költöztem, nagyobb lett a távolság most és az idõjárás sem olyan. heti 1x járok ki, max 1 órára mert rámsötétedik. mi az a heti 1x 1 óra egy arabnak?! de én jobban élvezem most a lovaglást velemint nyáron mikor rendszeresen lovagoltam, mert most sokkal élénkebb, viszont azt érzem jobban is figyel rám, nincs eltompulva. fegyelmezett, egy rossz mozdulata nincs alattam, amugy meg tombol a legelõn ha kicsit megkergetem a többiekkel :)

õsz végén jártunk egy baráti lovastalálkozón, volt ügyességi verseny, hoztam pár képet, új most nincsen, de hozok hogy megmutassam milyen golyó lett belõle :D

amit a képen annyira figyel az egy életnagyságú gumiszarvas amit meg kellett érinteni. de végülis sikerült. a hidon való átkelésnél is akadtak gondol de az is megvolt :) ezt a félénkséget akárhogyis próbálom, nagyon nehezen tudom kinevelni belõle.

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#2141 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 4. - 18:31

Nagyon szép a lovad! A félénkség az egy a menekülõ állathoz tartozó tulajdonság, csak sok sok földi és nyeregbeli munka kell, hogy jobban elfogadja amit kérsz. Egyébként a képen azt látom, hogy igaz megrettent, de semmi ellenkezés nincs benne, csak türelem kell hozzá!

#2142 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 4. - 21:15

Chyki! Köszönjük! A sár nálunk is elég ragaszkodó. Ciza meg precízen tudja panírozni az egész fejét, üstökét sörényét. Ilyen idõben esélytelen pucolni õket, mert folyamatosan nedvesek. Egyik ismerõs ment úgy ki lovagolni, hogy a teljesen sáron lovat csak a nyereg alatt pucolta meg. A feje, sörénye, farka... tényleg az egész ló csupa sár volt. :D Na az azért elég igénytelen dolog. Ma meg komoly szívrohamot idéztek elõ a lovak. :rolleyes: Sehol nem láttam õket. A napokban kerítettem hozzá egy újabb részt a legelõhöz. No, ott feküdtek egymás mellett, de olyan részen, ahol minden irányból takarásban voltak. Hajnalstar! Jó volt egy kis "jóidõt" nézegetni a képeken. Ilyen rémisztõ elemeket saját pályán is könnyen össze lehet dobni. Orsi! Hol tartasz a lóval?

#2143 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 5. - 19:47

Sziastok! A decemberi Lovas Életben jó kis cikk van a ménszemlérõl.

#2144 nokedli

nokedli

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 10. - 21:13

Sziasztok!
Már elég régóta olvasom a fórumot, fõleg arab telivér fronton. Amióta az eszemet tudom, álmom volt egy saját ló a fajtából, ami márciusban össze is jött. Becsületes neve Janicsár (nekem csak Jé), 3 éves herélt. Augusztusban kezdtem el belovagolni, egész jól haladunk azóta. Itt egy kép róla: Posted Image

#2145 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 11. - 14:20

Nokedli! Nagyon szép lovad van. Elõbb is jelentkezhettél volna, március nem most volt. :D Írhatnál kicsit többet róla, hogyan találtál rá, kicsoda pontosan. No, meg több kép. :)

#2146 nokedli

nokedli

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 11. - 21:10

Igazad van, csak nem tértem magamhoz, hogy egy ilyen ló mászkál a legelõmön.. :ang: A lovasok.hu-n találtam rá, bár akkoriban még nem mutatott ilyen jól, téli szõrben, kevesebb izommal (elsõ kép). Sokat kerekedett a nyáron. Kópházán tenyésztették, RS Madhan x Riad Maxima. Nekem szerelem volt elsõ látásra és azóta sem csalódtam, mert nagyon jófej, kezelhetõ pacc, de azért nem hazudtolja meg a fajtáját, benne van a bugi. :)
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#2147 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 11. - 21:57

Nagyon mutatós lovacska, sok örömed teljék benne! Ha érdekel én még 7 éve óta is néha csak megállok és örülök mert szerencsés vagyok, van egy ilyen kicsi, de óriásszivû csodám :ang:

#2148 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 13. - 21:40

Nagyon szép lovad van! Gratulálok hozzá! Belovaglása hogyan ment? Arra a hátsó lábára már nem jutott szõkítõ? :D

#2149 nokedli

nokedli

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 14. - 8:31

Köszönöm szépen! Chyki: Persze, hogy érdekel! Szerintem én is így leszek vele, 7 év múlva megbeszéljük! ;) A belovaglás még mindig tart, õ az elsõ ló, akit önállóan lovagolok be, nem akarok elsietni semmit. Szerencsére vannak körülöttem olyanok, akiknek a tanácsaira mindig számíthatok és adok is. Az elején nem volt egyszerû, mert ménesben nõtt fel, furcsa volt neki, hogy nap mint nap megpucolom vagy, hogy el akarom vinni a többiek közelébõl. Volt egy-két eset mikor szántottam utána a pázsitot. :D Sok türelemmel túléltük ezt az idõszakot és augusztura elkészült a körkarám, ami rengeteget segített a közös munkánkon. Most ott tartunk, hogy kötõféken közlekedünk lépés, ügetés jármódban. Lassan áttérünk egy tágasabb pályára gyakorolni, aztán a tavasz beköszöntével már szeretnék kisebb terepeket menni. Mackó: Sajnos nem jutott, már az elsõket is furán fogta be.. :kir:

#2150 Attila

Attila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 16. - 21:05

Sziasztok!!Keresek sárga shagya,vagy arab telivér heréltet / mént/ha valaki tud eladót írjon .Kösz: Attila

#2151 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 17. - 22:34

Nokedli! Biztosan nagyon jó kis saját nevelés lovad lesz. Nálunk ég és föld a különbség a két ló között. Aidának megvannak az összeszedett szokásai. Lovaglásnál igyekszik is kihasználni az "okosságait". Cizának ellenben egy rossz gondolata nincsen, azt sem tudja mi az. Megy árkon-bokron, tökön-paszulyon, ha azt kéri tõle az ember.

#2152 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 18. - 7:57

Attila - Bonyhádin vannak eladó sárgák!

#2153 Attila

Attila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 18. - 20:42

Attila - Bonyhádin vannak eladó sárgák!

Szia! Nem eladók.

#2154 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 18. - 22:36

Hoppá, akkor minek hírdetik õket????

#2155 Attila

Attila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 19. - 11:30

Hoppá, akkor minek hírdetik õket????

Ez jó kérdés az ember nem tudja mit akar .

#2156 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 22. - 10:48

Mit gondol? Akik érdeklõdnek azoknak ingyen van a hívás? Érdemes lenne jelenteni a szolgáltatónál/rendszergazdánál, hogy az eladó szívatja a jónépet. :rolleyes:
Vagy csak nem elég elbûvölõ a hangod! :D

Hogy ne fejezzük be doki nélkül ezt az évet, Aida tett róla.

#2157 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 22. - 11:00

:( Hogy viseli magát?

#2158 Attila

Attila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 22. - 11:43

Nem, jó ismerõsöm az ember csak nem tudja hogy mit akar ./hangulat ingadozásai vannak /

Edited by Attila, 2012 december 22. - 11:46.


#2159 nokedli

nokedli

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 22. - 13:34


Hogy ne fejezzük be doki nélkül ezt az évet, Aida tett róla.


Mi történt?

#2160 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 22. - 13:59

Aúúúúúúú!