Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovasíjászat


  • Please log in to reply
965 válasz a témához

#1 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 15. - 9:15

Lehet volt már ilyen téma, de én nem találtam (ha már volt akkor bocsi, hogy nyitottam egy újat).A "western contra angol" topicban bukott elõ számomra a lovasíjászat, mely régóta érdekel, de hát még sem íjászat sem lovaglás terén nem állok úgy, hogy elkezdhessem.Esetleg olyanok, akik már belekóstoltak ebbe, netán rendszeresen üzik ezt a hagyománytisztelõnek is mondható lovassportot, akkor szívesen olvasnék róla véleményeket, tapasztalatokat, élményeket (pozitív/negatív), ki hol gyakorol, van aki esetleg nem saját lóval, hol, melyik lovasklubban/lovardában lehet ezt elkezdeni egészen az alapoktól...stb (Tudom a Kassai féle dolog, de biztos van máshol is még...)Remélem néhányan azért írni fogtok... Posted Image Úgy vettem észre az olvasgatásokból, hogy azért akadnak itt "nomád" kedvelõk, talán õket érdekli a topic.Ha nem, hát bezárjuk és a feledés homályába merül a próbálkozásom:hupp:

#2 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 19. - 11:51

Üdv mindenkinek, akit érdekel a lovasíjászat (is)! Én nem élményt szeretnék most megosztani (lovasíjásztban még nincs is), hanem S.O.S. keresném Tamus Antal töviskesvölgyi nyeregkészítõ elérhetõségét. Aki tud hozzá telefonszámot, kérem, segítsen. De keresnék magyar nyerget gyártó egyéb nyeregkészítõket is, mert egy ismerõsöm fejébe vette, hogy csakis ilyen nyeregben vágyik lovagolni, de nem tudja, hol vegyen ilyet. Inkább jót, mint olcsót keresnénk. A segítséget elõre is köszönöm mindenkinek. Ha pedig már meglesz a nyereg, akkor csak egy lépés, hogy lovasíjász pályánk is legyen otthon a Pa-Sa Tanyán, ettõl kezdve meg már írhatjuk is az élménybeszámolókat ebbe a topicba. Úgyhogy segítsetek nyerget venni, de gyorsan!

#3 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 19. - 12:31

Pluto!Kontrák nélkül, a tatári lovastalálkozón felbuzdulva elindítjuk nálunk is (PKN.ranch)a lóról való íjászatot. Feltétele csak az, hogy olyan érdeklõdõket várunk, akik nem feltétlenül az õsmagyar illetve egyéb tradícionális lovas íjász formát, medgjelenést követnének, hanem kielégíti õket a biztos nyugodt ló, western nyereg, illetve a western feeling.Természetesen itt is kötelezõ lesz a fegyelmezett lovaglás, lóval való korrekt és lóbarát bánásmód. Elindításáról, feltételeirõl hamarosan hírt adunk. Posted Image

#4 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 19. - 12:40

Nyeregkészítõk akiket ismerek, akikrõl hallottam: Maya Pál (Tel:209 508 875) készít magyar nyerget (is).Bartus Csaba, Tamus Antal telefonját elküldöm mail-en, Pallaga Zoli telefonja Kassai Lajos (Tel:(82) 477-061) útján kideríthetõ.Azért ne kapkodjatok a nyereg készíttetéssel.Ha kész a lovasíjász-pályátok szívesen megnézném.

#5 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 21. - 10:36

Realcowboy!ha lesz nálatok akkor szólj.Engem érdekelne a lóról való íjászat, nem feltétlenül ragaszkodom a "fanyereghez", meg a megállíthatatlan paripához :D Akkor várom a visszajelzést, hogy hol és mikor..Most lehet ciki, de nem tudom hol van a PKN ranch (én nem westernben lovagolok és nagyon sok lovas helyet nem ismerek még...)

#6 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 21. - 10:44

Plutó!Adatok ikonra kattintva mindent megtudsz ám! :D

#7 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 21. - 11:15

JÓl van na, még kezdõ vagyok,de vad harcos leszek egyszer... Posted Image

#8 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 22. - 11:35

Kedves Pluto!Ajánlom figyelmedbe a következõ linkeket: [url="http://"http://www.alfapol.freeweb.hu/"]Lovasíjász nyereg[/url] [url="http://"http://w3.enternet.hu/dondon/"]Az íjászatról minden[/url] [url="http://"http://www.lovasijasz.szm.sk/"]Felszerelés[/url] [url="http://"http://www.lovasijasz.sk/"]Magyarabbak[/url] A legtöbb információt nyújtó Szittya Lovasíjász Csoport, lapja sajnos nem mûködik, de gondolom ez idõleges.Bár mi is csak kóstolgatjuk -azért egy jó tanács- külön meg kell tanulni íjászkodni és lovagolni.Na sok sikert! Posted Image Lámpás

#9

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 22. - 22:57

idézet:
Eredeti szerzõ: Pluto: ..Most lehet ciki, de nem tudom hol van a PKN ranch.[/QUOTE]Ciki?! Hát ez nem is kifejezés! :D Na jó, csak viccõtem ;) Artin, hát hol vagy ilyenkor, mi?

#10 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 23. - 9:27

Lámpás!Köszi a linkeket.

#11 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 25. - 20:16

idézet:
Eredeti szerzõ: Dé:
idézet:
Eredeti szerzõ: Pluto: ..Most lehet ciki, de nem tudom hol van a PKN ranch.[/QUOTE]Ciki?! Hát ez nem is kifejezés! :D Na jó, csak viccõtem ;) Artin, hát hol vagy ilyenkor, mi?
[/QUOTE]Hogyhogy hol vagyok. Nyaralok! (amúgysem kell nekem mindenbe beleszólnom. :rolleyes: )De a témához szólva:Pluto! A Satöbbiben van hasonló téma Lovasíjászat néven, meg még pár egyében, érdemes beléjük olvasni. Ha egyéb kicsit más alapú, de a témához tartozó írásokat találhatsz itt a Lovasban is, pl a "Puszták Népe" topicban, de itt sem ez az egyetlen. Ha érdekel összeszedem a linkeket valamikor.RC! Ha nem kizáró ok inkább õsmagyaros, és tradicionális beállítottságom (bár nem vagyok csõlátású!) akkor egyszer szívesen megnéznék nálatok egy edzést! (Ki kell ugyebár ismerni a leendõ ellenfeleket! ;) )Emellett nekem kicsit fura ez a hozzáállás, bár lehet hogy csak mert nem vagyok westernes. A fanyereg egyébként szerintem nem azért "szükséges" (mert persze nem az!) mert az tartozik hozzá a feelinghez, hanem mert praktikusabb lehet. Azért mondom, hogy lehet mert stílustól függ. Vannak akik arra esküsznek, hogy bele kell ülni a nyeregbe és együtt kell mozogni a lóval (ez gondolom western nyeregben nem lehet gond :confused: ), és vannak olyanok akik a kiállás mellett érvelnek, amihez viszont én személy szerint alkalmatlannak érzem. Mindehhez hozzáteszem, hogy ahány ház...!(A nyergekhez még hozzátenném, hogy a legszebb és legkényelmesebb nomád nyerget amit láttam, nem nyeregkészítõ, hanem egy asztalos készítette. Õt gondolkozom én is becserkészni, ha aktuális lesz.)u.i.: Jó újra látni téged Lámpás!

#12

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 25. - 20:39

Artin, tudtam, hogy nyaralsz ;) De gondoltam, ez érted kiált - és nem is tévedtem. Posted Image

#13 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 26. - 0:00

Artin!Nyilván nem fogalmaztam precízen és ez volt félreérthetõ. Hogy érthetõbb legyek, kifejtem részletesen a lovas íjászatról az elképzeléseimet.Sokáig úgy gondoltam, hogy Kassai Lajost látva nem szeretnék íjat venni a kezembe, mert esetleg megégetném vele és azt nem szeretném. Ezzel szemben viszont van nálunk olyan lótulajdonos aki úgy jött hozzám lovagolni tanulni, hogy késõbb lovas íjásszá válhasson. Azóta vidáman, egyre jobban lõ lóhátról. Mi itt vállaltan játszani szeretünk, nem vesszük nagyon komolyan a külsõségeket, megtartva a western feelinget, felszereléseket, igazítjuk a játékainkat ezekhez. De tiszteljük a "másként gondolkodó" lovasokat mindeközben, elfogadva az õ játékukat is. Vannak fegyvereink, (lõ és tûz) vannak ezekre alkalmas lovaink, de nem tudok olyan külsõségekkel, autentikus tudással közremûködni, ami az õsi magyar illetve más "hivatalos" lovas íjászattól elvárható. De nagyon komolyan veszem az állatvédelmet, fegyelmet a ló körül, a balesetmenetes szórakozás feltételeinek betartását. Így azt hiszem, hogy nyugodtan íjászkodik majd aki akar nálunk, az elõbbiek ismeretében. Posted Image

#14 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 26. - 17:59

idézet:
Feltétele csak az, hogy olyan érdeklõdõket várunk, akik nem feltétlenül az õsmagyar illetve egyéb tradícionális lovas íjász formát, medgjelenést követnének [/QUOTE]RC! Elõszöris elnézést, mert én sem fogalmaztam tisztán, így ezt itt most pótlom. Nekem csupán ez a mondat hangzott furcsán, illetve valószínûleg ezt értettem kicsit félre. Ez egy kicsit nekem úgy hangzott, mint amikor kiírják az üzletek ajtajára, hogy: "Ügynökök kíméljenek". De letisztázódott minden már. Köszi! Posted Image Így ahogy leírtad, ez egy nagyon szimpatikus hozzáállás a dologhoz és benne van az a kis apróság is, ami szerintem a Kassai Lajos és "emberei" környezetébõl hiányzik: elfogadni a többieket! Az autentikusság egyébként szerintem egy jó és gyakori kérdés a lovasíjászat körében. Nagyon jól tud kinézni, nagyon jó érzés ha az ember viseli, és használja, de hát meg is kell tudni fizetni. Nincs is sok igazán autentikus elszerelés a sportágban, legalábbis én még keveset láttam. (Kelemen Zsolt bemutatózó felszerelése viszont nagyon ott van!)A lényeg a lényeg, hogy végülis egyetértünk a dolgokban.

#15 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 26. - 21:42

Tavaly nyáron hordtak hozzám egy kissrácot lovagolni tanulni. Lovasíjásznak készült, pontosabban készítették, mert az anyukája vele volt Kassai Lajos nyílt napjai alatt is, mert elmondása szerint a gyerek különben nem maradt ott. Így anyuka is beállt trágyázni, lovat pucolni, lõni, stb amit ott ilyenkor kell csinálni. Õ egyébként nem lovagolt, nem is volt könnyû egyeztetni az idõpontokat, mert elfoglalt asszony. Ráadásul kb.negyven kiklométerrõl érkezett a gyerekkel alkalmanként. Híremet vette valahol, ezért akarta, hogy én tanítsam meg a gyereket lovagolni. Elõbb kicsit bírkóztam vele, mert nem akarta elhinni, hogy csak nyeregben lehet (vagy én csak nyeregben tudom) korrektül megtanítani ülni a gyereket. Kb hét éves volt, nem látszott rajta a kitörõ lelekesedés a lovaglásért, de azért gyûrtük a dolgokat. Egész nyáron jártak, kicsit anyuka is kísérletezett a lovaglással. Azt nem tudom lõni megtanult-e, a gyerek, vagy az ÜGY kedvéért, de lovagolni nem sokáig lovagolt. Egyszer megjegyezte, hogy nagyon nem tetszett Kassainak, hogy nem szõrén tanul a gyerek. Mondtam neki, hogy én csak így tudom tanítani. Csókoltatom Kassait, akire egyébként felnézek a teljesítményeiért. Eltelt közben egy év, a kis tellvilit azóta nem láttam, de a nálunk lovat tartó barátunk, illetve az összekovácsolási láz elültette bennünk az íjjal való lövöldözés magjait. Nem hiszem, hogy ne lehessen szabadidõs-hobby szinten íjászkodni a magunk illetve az ehhez kedvet érzõkkel kielégítõen így. Én a játékosságot vállalom és komolyan veszem a lovazásban. Utálom mikor csak a nagy teljesítményekhez lehet kötni a lovaglást, el kell hinnünk, hogy komoly sportot ûzünk mikor lóra ülünk. Én sosem veszek részt tatteros-veckós vitákban, csak humor szinten. Nekem mindegy hogy valaki hogy lovagol, ha jól, láthatóan jól teszi. A westerneseket talán a legtöbb cikizés a küllemük miatt éri, meg bûnükül hozzák fel a cowboy mítoszt és romantikát az irígyeik. Szerintem az íjász mánia ugyanonnan, nevezetesen a gyerekkorunkból hozott emlékek nyomán tör ránk. Csak arra jobban van skatulya amibe belefér.Sokkal jobban aggaszt a mai gyerekek furcsa nevelõdése. Mert nekik nincsen már nyiluk, hintalovuk, kardjuk, (legfeljebb ninja de az is csak rövid ideig)csak egerük, joystickjuk és egyebük. Hogy fognak õk felnõttként játszani?De ez már egy másik történet. [ Július 26, 2004, 21:51: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#16 Mia

Mia

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 26. - 22:00

Szia RC!Gratulok es sok sikert kivanok ehhez a western lovas ijjaszkodashoz!USA-ban nem talalni ilyen sok oldalu embert!!!Nekem nagyon tetszik az ötlet!Ui.:Ne haragudj,hogy nem jelentkeztem szombaton.Münchenben voltam.De nem vittem magammal a laptopom,es minden adatom abban van.Most ertem haza.De remelem,nem haragszol es meg johetek....Udv.Mia Posted Image

#17 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 26. - 22:13

Helló Mia!Köszönöm a jókívánságokat.Gondoltam rád szombaton.Igaz ezt lóúsztatás közben tettem, restellve, hogy nem vagyok otthon! ;) Mentségem rá, hogy megírtam neked mailben!Bepótoljuk remélem. Posted Image

#18 Mia

Mia

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 26. - 22:25

Mi lenne ha loval mennek?Es egyutt usztatnank?... Posted Image

#19 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 26. - 22:41

Privátban megírom, hogy mi lenne, ne offoljunk itt! ;)

#20 Huby

Huby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 29. - 8:36

Hm.. Olvasom itt a dolgokat, s eszembe jutott valami. Gyerkõce koromban, mivel ló nem volt a kezem ügyében, jobb hijján biciklirõl lõdöztem nyilaimat egy szalma bálába az aktuális Gojko Mitic film hatására. Amit ebbõl ki akarok hozni, hogy jó elõ kísérlet lehet, mielõtt lóról próbálja az ember. Vagy ez olyan lenne, mint a parton úszást gyakorloni!? Posted Image

#21 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 29. - 8:41

hát Huby nem akarok itten belepofáddzani a dógokba mer baromira nem értek hozzá, de egy laikusnak is gondolom -mint nekem- az jut eszébe hogy a bicikli kormánya valahogy könnyebben elfordul a nagy 0-kezezésben mint egy ló. ha pedig elburnyálsz az íj-jal a kezedben akkor abbõl még hasba szúrás is lehet. nem akarok vészmadárkodni de szerintem ezt két helyrõl lehet gyakorolni. 1.földrõl és 2.lóról. nem kell minnyá vágtában, de úgy gondolom a bicikli egy elég veszélyes vállalkozás.. :rolleyes: ;) hihi azér kellett átszerkesztenem mer az a szó hogy "hasba szúrás", egybeírva nemtetszett neki és kicenzúrázta :D [ Július 29, 2004, 08:45: Az üzenetet átszerkesztette: tötõ Zsó ]

#22 Huby

Huby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 29. - 8:51

Zsó!Ez így igaz, ahogy felvetetted! Annak idején én sík, sima terepen õrültködtem, (szó szerint) ma már én is óvatosabb lennék, de épp múlt héten alakult úgy, hogy ismét próbáltam, tizensok év után és ment a dolog. Egy Klub Keretén belül íjászom, fõleg terep íjászat a profilunk, s itt merült fel:poénból - hogy mi lenne, ha biciklirõl lõnénk. Mivel sokan úgy gondolták lehetetlen, meg mutattam, hogy nem az (gyenge íjjal finoman gurulva) A lényeg, hogy mozgás közben kell lõnöd. Igaz viszont, hogy álló lóról lehet lõni, ellenben álló biciklirõl...

#23 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 29. - 8:53

hát akkor hajrá :D de ha hasbalövöd magad én nem megyek meglátogatni! Posted Image Posted Image

#24 Huby

Huby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 29. - 9:05

Ha megtörténne, lehet, hogy nem is igen kívánnám, hogy bárki látogasson :( Azért köszi!

#25 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 29. - 22:28

jólvanna csak vicceltem. ;) szal én inkább inkább lóról próbálkoznék már de nagyon! az biztonságosabb :D meg ahoz elõször lehet kéne egy saját? :rolleyes:

#26 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 29. - 22:35

Léteznek még [url="http://"http://www.atarn.org/atarnet01/uploads/tractorarchery1.jpg"]alternatív megoldások[/url] :D

#27 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 29. - 22:48

najó ez már beteg Posted Image

#28 Huby

Huby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 30. - 8:14

És még ezeket hívják "fejlõdõ országoknak" Posted Image Posted Image

#29 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 30. - 10:24

Fent általam megadott egyik linkbõl ollózva:Ahány kultúra, annyi lovagló stílus létezik a világon. Magyarországon az eredeti tudást a lovasíjászat felélesztéséig kizárólag a csikósok õrizték meg, hiszen nekik volt legtovább erre szükségük.Sokan vitatkoznak a lovon elérhetõ egyensúlyról, a lóval való bánásmódról, a helyes kapcsolatról. A magyarságtól - az utolsó 150 évet kivéve - tökéletesen idegen volt a ma divatos és általánosan elterjedt lovasiskolai technika. Például a könnyûügetést a huszárok száz éve még hírbõl sem ismerték. A ma szinte kizárólagosan elterjedt angol nyereg biztonsága pedig nem sokkal nagyobb, mint a pásztorok által csak kényszerûségbõl használt "patracé". /Bizonyíthatóan ez volt az õse az "angol" nyeregnek.../A viták helyett mi a lovaglásban is a cselekvés próbáját tartjuk a legfontosabbnak és az érdeklõdõket a lovasíjászatban kipróbált technikára tanítjuk meg, természetesen a lovasíjászatra felkészített lovon. Ez a harcmodor - mint általában minden lovon végzett cselekvés - olyan tudást képvisel, mely lehetõvé teszi a lovas kezének szabad használatát, miközben a lónak elegendõ a testsúlyból történõ irányítás. A gyakorlás tehát elsõsorban szõrén, majd késõbb az általunk készített (nagykápás, egy helyre ültetõ) lovasíjász nyeregben történik. Mivel íjjal lõni lóról egyensúly nélkül képtelenség, ezért az elsõdleges cél ennek kifejlesztése.A megszerzett tudás igen jól használható azoknak is, akik egyszerûen a természethû lovaglást, a lóval kialakított kölcsönös bizalmat és az e kettõre alapuló biztonságérzetet tartják fontosnak az angolszász ugróiskolák helyett (vagy azok mellett).Megadom mégegyszer-> [url="http://"http://www.alfapol.freeweb.hu/"]Lovasíjászat[/url] Tapasztalat:amikor elõször szerettem volna felhelyezni a lovamra a sok kis színes tollalzattal bíró nyílhegyeket tartalmazó tegezt, a lovat a nyagykarám másik sarkából kellett visszahozni.Ezt csak azért írtam le, nagyon komalyan kell venni két dolgot: türelem és fokozatosság A lavasíjászatra felkészített ló, egy komoly tréning eredménye, és soha ne feledkezzünk meg arról ez egy veszélyes üzem!Na ennyi bölcselet mára elég.

#30 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 30. - 11:12

Megnéztem a linket.Kicsit erõteljesen bevételorientált honlap.Bár megnyugtatólag láttam, hogy síruhában, kalsszikusan téli sporthoz megfelelõ pulóverben, mellényben is megy az õsi magyarság gyakorlat orientált újrafelfedezése! :D
  • Annamari kedvelte

#31 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 30. - 12:27

eeeeeeRCéééééééééééééé !!!! ugye érted mit akartam mondani Posted Image

#32 Lovas&íj

Lovas&íj

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 30. - 12:51

Ezt az internetezést nem néztem sokra eddig, de egy csomó új lapot találok, mint ezt is- ezért lett ez a nevem is.Bocs, hogy beleszólok, de én is lovasíjászom, és nem értem ezt a stílusok közötti ellentétet.a vadnyugaton is íjaztak meg itt a vad keleten is, sõt a még vadabb nyugaton is.mind szép. mindnek egyéni stílusa van. nyeregben, vagy anélkül , hát beleülve -tapasztalatommal-alig képzelem el, hacsak nem mindegy hogy hová lövünk.Úgyhogy western kalapban, vagy téli pulóverben, vagy kaftánban.:egy a lényeg: csinálni.

#33 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 30. - 12:54

Üdva a fórumon! Ez a nagy ellentét csak látszat. Cívódás, egymás cukkolása, hecc stb., stb. Ne vedd komolyan!

#34 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 30. - 13:34

Ráadásul itt civódásról most szó sincs! :D Itt most egy alternativ lovas-íjász lehetõséget készülünk kialakítani és annak kapcsán elmélkedünk, békében! :D

#35 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 30. - 14:06

písz ;)

#36 Lovas&íj

Lovas&íj

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 30. - 14:47

Alternatívákra kiváncsi vagyok.Szóljatok, mikor, hol és mi.A heccelést is értem, a békét is.De akkor is , így élcelõdni.... :D

#37 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 30. - 16:32

idézet:
Eredeti szerzõ: Lámpás:A ma szinte kizárólagosan elterjedt angol nyereg biztonsága pedig nem sokkal nagyobb, mint a pásztorok által csak kényszerûségbõl használt "patracé". /Bizonyíthatóan ez volt az õse az "angol" nyeregnek.../[/QUOTE]Ez baromság. Így.

#38 Huby

Huby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 2. - 8:59

Szerintem RC - ennyi eszmecsere után - leadhatna néhány próba lövést, (mivel nála gyanítom minden megvan ehhez) s elmesélhetné a tapasztalatokat. Így rögvest kiderülne, hogy amirõl beszéltünk, hogy mûködött a valóságban.

#39 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 2. - 9:19

Mûködnek a dolgok, de én addig nem szeretek "tapasztalatokról" írni amíg még csak szinte "kopasz" vagyok egy témában.Ha valaki nálam odaáll egy ló mellé és megfogja a szárat, már látok mindent. Nem kell, hogy bármit mondjon. Én olyan lovat tudok csinálni akin dohányozni,enni, inni, pisztollyal, puskával lõni újságot olvasni, stb lehet.( lehet persze, hogy mindent egy lovon nem ;) ) Az íjászathoz meg van segítségünk, így nincsen akadálya a lovas íjászatunknak.

#40 Huby

Huby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 3. - 8:27

Meg vagyok döbbenve. Eddig úgy tudtam, a lovak - amikor eljön az ideje, - az anyjuk - esetleg ha kell, az orvos - segítségével jönnek a világra. Erre kiderül, hogy RC csinálja õket titokban. Posted Image Posted Image A felsorolt szolgáltatások mellett csodálkozom, hogy MP3 lejátszót, vagy SMS szolgáltatást nem telepít rájuk. Hogy mik vannak?!