Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Itt a szezon azaz jönnek a szúnyogok, kullancsok..


  • Please log in to reply
791 válasz a témához

#441 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 14. - 6:39

Lehet olcsóbban jöttél volna ki,ha kikevered. :rolleyes: Aztán ha mûködik,veszel egyet. (emlékeim szerint ez a cucc nem óccsó').Na de hát mindegy is. Írd majd meg hogy hatott. :D

#442 Ritus

Ritus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 28. - 14:43

Heló!
Vettem ma egy rovarriasztót, a Leovetnek a Neovet deo roll nevû cuccát.Van esetleg tapasztalata már vkinek a termékrõl,vagy nekem kell kipróbálnom?
Elvileg sebekre sem ártalmas,bõrt nem irritálja,cédrusolaj,szegfûszegolaj,borsmentaolaj és eukaliptuszolaj van benne,mint hatóanyag.




Nekem is van ilyen deo a lovamra, de az kifejezettem a fejre való, mivel spray-vel elég macerás lenne befújogatni a fejét úgy h pl a szemébe ne menjem, amúgy jó és mûködik kb fél óráig, aztán kezdheted elõrõl, és ugye ez csak egy pici tubus, kb egy hétig tart ki és nagyon drága. Én lovaglásnál szoktam használni, és általában a fülénél kenem be jól mert ott eléggé nyaggatják ezek a dögök, de most inkább áttértem a fülvérõre, sokkal hatásosabb és nincs fejrázás.

#443 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 3. - 12:37

Na igen,jónak jó,bár néha úgy néz rá a ló,mintha tüzes vassal közelíteném :D Én 900-ért vettem,valszeg olcsóbb ha kikeverem,viszont a pontos összetevõit,arányait nem ismerem,és mivel illóolajok,nem akarok többet ártani vele,mint használni(allergia,fényérzékenység,ilyesmi..) :rolleyes:

#444 Préri

Préri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 163 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 11. - 11:31

láttam 1 jó módszert a rovarok ellen, méghozzá 1 kocsistól. Ült a bakon, és 1 hosszú szárú légycsapóval verdeste agyon az ellenséget a lovak különbözõ fertályain. Mókás látványt nyújtott minden esetre, bár nem tudom mennyire nevezhetõ hatékony megoldásnak! :D

#445 Nyanya

Nyanya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.451 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 11. - 11:56

láttam 1 jó módszert a rovarok ellen, méghozzá 1 kocsistól. Ült a bakon, és 1 hosszú szárú légycsapóval verdeste agyon az ellenséget a lovak különbözõ fertályain. Mókás látványt nyújtott minden esetre, bár nem tudom mennyire nevezhetõ hatékony megoldásnak! :D

Mi is pont ezen filóztunk, és gondolom a lovak az elsõ megdöbbenés után még méltányolnák is a csapkolódást :D
Ezek a dögök annyira tudják, hogy hová kell szállni, hogy a ló ne érje el a farkával...pont a farukon tömörülnek, volt, hogy 2-3-at csaptam le egyszerre :mad:

#446 Jaina

Jaina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 110 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 12. - 8:24

Nekünk anno a fokhagyma jött be, néhány nap után már a lovak közelében sem lehetett rovarokat látni. Viszont érdekes szag volt az istállóban :D Csak hát anyagilag elég nehéz egész nyáron ezt bírni, vagy fokhagymát kell termeszteni :D

#447 Préri

Préri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 163 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 14. - 13:24

Ez jó! Kombináljuk a kettõt! Fokhagymás légycsapó. Csak egyszer kell 1 helyre csapni, utána oda már nem száll! :yeah:

#448 Dincsi

Dincsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 225 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 3. - 11:46

Sziasztok Tudna valaki ajánlani egy normális kullancs, bögöly, légy, stb. riasztót lovakra? Amiket tavaly vettem horror összegért, sz*rt se értek. Volt köztük fújós, csöpögtetõs, kenhetõ, minden. Fõleg a bögöly bántja õket, meg ha ráülök engem is. Most van a kutyusokra valami speciális mindenre jó. Van ilyen pacira is? ( kéretik halkan kinevetni ) :eek: Dincsi

#449 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 3. - 11:55

Sziasztok

Tudna valaki ajánlani egy normális kullancs, bögöly, légy, stb. riasztót lovakra? Amiket tavaly vettem horror összegért, sz*rt se értek. Volt köztük fújós, csöpögtetõs, kenhetõ, minden. Fõleg a bögöly bántja õket, meg ha ráülök engem is. Most van a kutyusokra valami speciális mindenre jó. Van ilyen pacira is? ( kéretik halkan kinevetni ) :eek:

Dincsi


Tegyél az abarkjába fokhagymát! :) Azt nem tudom, hogy a böglyök ellen is jó-e, de a muslicákat, legyeket, kisebb bogarakat elriasztja :)

#450 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 3. - 19:56

Sziasztok

Tudna valaki ajánlani egy normális kullancs, bögöly, légy, stb. riasztót lovakra? Amiket tavaly vettem horror összegért, sz*rt se értek. Volt köztük fújós, csöpögtetõs, kenhetõ, minden. Fõleg a bögöly bántja õket, meg ha ráülök engem is. Most van a kutyusokra valami speciális mindenre jó. Van ilyen pacira is? ( kéretik halkan kinevetni ) :eek:

Dincsi


Talán próbáld meg ezt:
http://www.equus.hu/...p-Lotion-500-ml

#451 barnabee

barnabee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 516 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 3. - 20:56

sziasztok én ennél tudok jobbat már két éve ezt használom és jo meg nem kenegetös kb 2000ft és egész nyáron jo ,jelentösen csökkenti a legyeket meg a bögölyöket auriplak a neve igaz hogy marhákra valo de jo lovakra is tutti

#452 Dincsi

Dincsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 225 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 4. - 7:12

Debebe köszi, flystop volt tavaly, fújós is és paszta is. az elsõ leizzadásig jó, de sztem a mi böglyöcskéink a dögök ezen híznak. :mad: Meg volt az a másik, furi neve van, 16 ezer egy flakon, azt csöpögtetni kell. Na, az se jó. A fokhagymát kipróbálom, kíváncsi vagyok, megeszik e. Azért, ha valakinek még van ötlete.....

#453 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 4. - 9:40

Én a neostomozánt tudnám ajánlani böglyök legyek és rovarok ellen h kullancsokra jo e azt nemtom de a többire jó. Állatpatikában lehet kapni kb 300ft. Az ampullát felkell higítani vízben és le"mosni" vele az állatot. Én hazsnáltam lovon szamaron és ökrön is és jó volt. Ugy csináltuk h fürdetés után szivaccsal végig "mostuk" vele a testét. Szõrének bõrének nem ártott... Azt mondta a patikus h az ampullát ami 2ml asszem higítsam 1 v 2 l vízben de az nekem tul töménynek tûnt így én 10l vizben higitottam(festékes vödör) és ugy mostam le vele...

#454 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 4. - 13:55

Na most én vagyok az, aki nem ér rá átböngészni az egész topicot... ti mit csináltok a kislegyek ellen? Kimentem a legelõre, az összes lovunknak a fülében fürtökben lógnak a kis dögedelmek, véresre marták már a fülüket... :( Keresek valami rovarriasztó krémet, de be is kéne kennem valamivel... tán mikuliccal? Ötletek?

#455 Kisgalamb

Kisgalamb

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 5. - 4:48

sziasztok én ennél tudok jobbat már két éve ezt használom és jo meg nem kenegetös kb 2000ft és egész nyáron jo ,jelentösen csökkenti a legyeket meg a bögölyöket auriplak a neve igaz hogy marhákra valo de jo lovakra is tutti

Ne haragudj a kérdésért, de ez krotália (fülbevaló), hogyan használod lovakon?
Nem piszkálódási célzattal kérdezem, komolyan érdekel a megoldás.

#456 Vera_

Vera_

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 5. - 16:43

Na most én vagyok az, aki nem ér rá átböngészni az egész topicot... ti mit csináltok a kislegyek ellen?

Kimentem a legelõre, az összes lovunknak a fülében fürtökben lógnak a kis dögedelmek, véresre marták már a fülüket... :( Keresek valami rovarriasztó krémet, de be is kéne kennem valamivel... tán mikuliccal? Ötletek?


Lehet kapni fokhagyma port, asszem leovet. Már ha megeszik, mert nekem sajna egyik sem ette. Legelõre meg van ilyen szem-háló a fejére, hogy legalább ott ne zavarják. Fülre marad a spray/krém megoldás sztem

#457 Olguspaci

Olguspaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 5. - 17:57

Ne haragudj a kérdésért, de ez krotália (fülbevaló), hogyan használod lovakon?
Nem piszkálódási célzattal kérdezem, komolyan érdekel a megoldás.


Érdekes,mert ez bõrhöz nem is érhet :rolleyes: ... a megoldásra énis nagyon kíváncsi lennék..lehet,h rá lehet szerelni a lovascuccokra valahogy..bár így a hatásban kételkedem :D

Edited by Olguspaci, 2009 április 5. - 17:59.


#458 barnabee

barnabee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 516 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 5. - 19:59

krotália vagy sem a sörénybe van fonva a vége begumizva és egész nyáron fenn van ha sok a bögöly akkor kettöt is fel lehet tenni mégegyszer hogy érthetö legyen ez kint az eu-ban marhákra van de mivel már kiprobáltuk többen is és nekik is jok a tapasztalataik lehet lora is használni de elmondják mikor megveszi valaki lovat nem irritája nem üti ki viszont sokkal kevesebb élösködö van rajtuk és körölöttük ,egyébként virbak termék .

#459 Olguspaci

Olguspaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 5. - 20:15

köszönjük a választ:)találékony megoldás:)

#460 Mona84

Mona84

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 157 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 6. - 6:54

Nálunk tavaly volt ez a helyzet. Akkor neostomosanos vattával kenegettem, töröltem ki neki minden este, az állatorvos javaslatára. A sebek helyre jöttek és a legyek is elköltöztek, makulátlan lett a füle. Elõször utálta, a végén már dõlt a kezemre amikor a fülében matattam, vakartam. De nekem egy lovam van.

#461 Dincsi

Dincsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 225 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 6. - 8:37

Barnabee, merre induljak venni? Mezõgazdasági, állatpatika? Szívesen kipróbálom. :)

#462 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 6. - 9:39

Nekünk anno a fokhagyma jött be, néhány nap után már a lovak közelében sem lehetett rovarokat látni. Viszont érdekes szag volt az istállóban :D
Csak hát anyagilag elég nehéz egész nyáron ezt bírni, vagy fokhagymát kell termeszteni :D


mégis, mennyit és hogyan adagoltad neki??? :eek:

#463 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 6. - 14:36

Barnabee, merre induljak venni? Mezõgazdasági, állatpatika? Szívesen kipróbálom. :)


Az általatok említett szerek közül lóra csak a Neostomosan van törzskönyvezve. Van akinek bejön van akinek nem. De biztosan nem hat hetekig.
A furcsa nevû valószínûleg a Coopers spot on lehet, de ez is csak kérõdzõkre lehet alkalmazni és vényköteles.
http://www.equus.hu/...e-A.U.V.-250-ml
Az Auriplak szintén szarvasmarhára használható, de a lovasok ötletei kifogyhatatlanok. Ez szabadforgalmú.
http://www.equus.hu/...riplak-krotália
A lóra nem törzskönyvezett készítményeket mindenki csak a saját felelõsségére használja!
Most csinálunk egy kísérleti sebkezelõ és rovarriasztó készítményt csak növényi eredetû illóolajok felhasználásával. Ezt majd bátran lehet használni lóra is. A kutyák fülét kicsípõ szuronyos legyek ellen találtuk ezt ki és jó lesz lovakra is.

#464 Dincsi

Dincsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 225 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 6. - 15:51

Debebe, köszi az infot. Ha használ, jelzem. A másik, a csöpögtetõs igen, szarvasmarhára való, de azt mondták, Ausztriába használják lovakra. Viszont itt nem használt.(nagyon) Még egyszer köszi mindenkinek a segítséget. Dincsi

#465 Kerkyra

Kerkyra

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 7. - 8:05

Nálunk tavaly volt ez a helyzet. Akkor neostomosanos vattával kenegettem, töröltem ki neki minden este, az állatorvos javaslatára. A sebek helyre jöttek és a legyek is elköltöztek, makulátlan lett a füle. Elõször utálta, a végén már dõlt a kezemre amikor a fülében matattam, vakartam. De nekem egy lovam van.



Mona! Tegnap én is vettem Neostomosant. Egy ampulla 5 ml, amit két liter vízben kell feloldani, és azonnal fel kell használni az oldatot! De nekem egyelõre csak a füléhez kell, máshol még nem csípik annyira. Most mit csináljak? Hogyan lehet ezt az adagolást megoldani? Gondolom, ha felnyitom az ampullát, akkor a tartalmát teljesen ki kell üríteni, de ez így nagy pazarlás. Van valami javaslatod?

#466 Mona84

Mona84

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 157 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 7. - 8:23

Bekevertem úgy ahogy írod, egy mûanyag flakonba és abból öntögettem vattára. Persze napokig állt bekeverve, de nem volt gond, felráztam és hatásos is maradt. Az azonnali felhasználás talán a biztonságra vonatkozhat. Arra figyelj, hogy csak nedves legyen a vatta, nehogy belecsepegjen a fülébe és begyulladjon. Én így csináltam. Fújkálhatsz belõle farokra, sörényre, kullancs ellen is jó elvileg, kutyára is, akkor gyorsabban fogy.

Edited by Mona84, 2009 április 7. - 8:28.


#467 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 7. - 8:34

Én simán fokhagymaport adok a zabhoz és teljesen eltûnnek nálunk is a bogarak az istállobol is meg a lovaktol is.Igaz 2-3 nap mire hajlandoak az összeset megenni,a metroba veszem 1kg kiszerelésbe 900ft körül van.Na jo nekem csak 3 lovam van az anyagiakban nem olyan vészes mint ahol mondjuk 10 lo toporog. :)

#468 Kerkyra

Kerkyra

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 7. - 9:25

Bekevertem úgy ahogy írod, egy mûanyag flakonba és abból öntögettem vattára. Persze napokig állt bekeverve, de nem volt gond, felráztam és hatásos is maradt. Az azonnali felhasználás talán a biztonságra vonatkozhat. Arra figyelj, hogy csak nedves legyen a vatta, nehogy belecsepegjen a fülébe és begyulladjon. Én így csináltam. Fújkálhatsz belõle farokra, sörényre, kullancs ellen is jó elvileg, kutyára is, akkor gyorsabban fogy.


Nagyon köszönöm! Így fogom csinálni! A kullancs ellen kell is nagyon, mert ahogy elolvadt a hó és egy kicsit engedett az idõ, máris mászott a szõrén!

#469 Mona84

Mona84

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 157 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 7. - 11:53

Sziasztok! Annyi minden van szarvasmarhára. Miért nincsen lóra törzskönyvezve ilyesmi, ami hatékony lehet? A lovasok mindent megvesznek én is, más is, nem hiszem el, hogy nem érné meg, nem lenne rá kereslet. Csak itt olvasgatva is van igény. Akkor?

Edited by Mona84, 2009 április 7. - 11:53.


#470 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 7. - 14:35

Sziasztok!

Annyi minden van szarvasmarhára. Miért nincsen lóra törzskönyvezve ilyesmi, ami hatékony lehet? A lovasok mindent megvesznek én is, más is, nem hiszem el, hogy nem érné meg, nem lenne rá kereslet. Csak itt olvasgatva is van igény. Akkor?


Egy gyógyszer törzskönyvezése több millió Ft. Ezt csak akkor lehet kitermelni, ha sok termék fogy vagy magas az ára. Mivel ló nincs annyi, mint szarvasmarha, ezért csak a magas ár maradna, így meg a kutyának sem kell.
Minden behozott terméksarzsot forgalomba hozatal elõtt be kell vizsgáltatni. Ennek is magas a költsége, tehát csak sokat érdemes behozni. De ha nem fogy, akkor meg lejár a szavatossága. Ezek a fõ okok.

Tehát nem hozzák be az országba.

BB

#471 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 7. - 15:27

Debebéhez kapcsolódva: egy állatorvos ismerõsöm ugyanezt mondta (drága a törzskönyezés, ergo a gyógyszergyárnak nem éri meg a milliókat kifizetni érte itthon). Õk ugyan használnak otthon Cooperst a lovaikra, eddig nem volt problémájuk. Azzal viszont egyetértek, hogy mivel hivatalosan Mo-n nincs forgalomban lovakra alkalmazható leirattal, ezért mindenki csak a saját felelõsségére használja, ha tud szerezni. Egy angol nyelvû lovasfórumon olvastam, hogy létezik (ott) Coopers spray változatban is, de nem tudom vényköteles-e, csak a fórumos mesélte, hogy neki bejött.

#472 Dincsi

Dincsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 225 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 8. - 11:31

Sziasztok Bocsi az értetlenségemért, de csak augusztus óta vagyok lótulajdonos, ( vagyis inkább a pacijaim gazditulajdonosok :) ) elõtte szívességbõl engedték a "pacihasználatot". Tehát: megnéztem az Auriplak krotália leírását, és ott az van, hogy - az alkalmazást követõen a lehetõ legkevesebbet érintkezzünk az állatokkal - . :dev: Ezt most mennyire kell komolyan venni? Indulnék bevásárolni, mert csípnek a dögök. Dincsi

#473 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 8. - 13:31

Én is a neostomozant ajánlom, és minél töményebben használod, annál hatásosabb.(azért az ampullát higítsd fel valamennyire...)Én babaolajban oldottam fel, és spricceltem, amikor sebre vagy herélés után használtuk.A víz hamarabb lejön és el is párolog. Az olaj tartósabb.A babaolaj meg gyendég a bõrhöz!! :gm:ja, és tetszés szerint használhatod, mármint akkor hat, amikor ráfújod.Talán pár órára védi meg az élõsködõktõl.(viszont a már sebben levõ élõsködõket azonnal megöli!)

Edited by Zsófi2, 2009 április 8. - 13:34.


#474 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 9. - 10:21

Én is a neostomozant ajánlom, és minél töményebben használod, annál hatásosabb.(azért az ampullát higítsd fel valamennyire...)
Én babaolajban oldottam fel, és spricceltem, amikor sebre vagy herélés után használtuk.A víz hamarabb lejön és el is párolog. Az olaj tartósabb.A babaolaj meg gyendég a bõrhöz!! :gm:
ja, és tetszés szerint használhatod, mármint akkor hat, amikor ráfújod.Talán pár órára védi meg az élõsködõktõl.(viszont a már sebben levõ élõsködõket azonnal megöli!)


A Neostomosan használati utasítása lóra:
Ló: Rühösség megelõzése és gyógykezelése, valamint legyek, tetvek és kullancsok okozta bántalmak esetén.
Ló: a koncentrátum 1:400-as hígítású oldatával az egész testfelületet lemossuk. Szükség esetén a kezelést 3 naponként megismételjük.

Tehát egy 5 ml ampulla 2 l vízhez keverendõ. A tömény hatóanyag vagy a "valamennyire" történõ higítás veszélyes lehet. Ezt is csak saját felelõsségre lehet használni. Nyílt sebre történõ alkalmazást nem javasolnám. Erre vannak más sokkal barátságosabb sebkezelõ szerek.
Az olajos higítás alkalmazható, csak arra kell figyelni, hogy a Neostomosan vizes oldatát használat elõtt jól fel kell rázni az olajos fázissal.

Sziasztok
Bocsi az értetlenségemért, de csak augusztus óta vagyok lótulajdonos, ( vagyis inkább a pacijaim gazditulajdonosok :) ) elõtte szívességbõl engedték a "pacihasználatot". Tehát: megnéztem az Auriplak krotália leírását, és ott az van, hogy - az alkalmazást követõen a lehetõ legkevesebbet érintkezzünk az állatokkal - . :dev:
Ezt most mennyire kell komolyan venni? Indulnék bevásárolni, mert csípnek a dögök.

Dincsi


Az értetlenséged abból fakad, hogy az Auriplak nincs törzskönyvezve lóra. Így aztán a használati utasításában sincs benne az alkalmazás módja.
Talán pont ezért, mert a lovasra veszélyes lehet!?

#475 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 9. - 10:26


Az értetlenséged abból fakad, hogy az Auriplak nincs törzskönyvezve lóra. Így aztán a használati utasításában sincs benne az alkalmazás módja.
Talán pont ezért, mert a lovasra veszélyes lehet!?

Felhívtuk a gyártó svájci céget, ott is tudnak a használatáról lovaknál, nem hallottak károsodásról, csak arra hívták fel a figyelmet, hogy ne érintsük kézzel és ne nyalogassák a lovak egymás krotáliáját. Ott a lovasok be szokták fonni a sörénybe, úgy, hogy nem lehet megérinteni.

#476 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 15. - 9:48

sziasztok! beleolvasgattam a topikba,de kicsit belevesztem :D kullancs ellen mi az ami valoban hatekony?-tegnap szedtem ki 2t a sorenyebol,egy ilyen vilagos szinut,az jol fel votl dagadva :eek: meg mellette rogton egy ilyen kis foltos feketet.nem nagyon ertek hozzajuk,hogy melyik miert veszelyes,de gondolom van olyan szer,ami tavol tartja mindet.javaslat?

#477 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 15. - 10:39

A lóra nem törzskönyvezett készítményeket mindenki csak a saját felelõsségére használja!
Most csinálunk egy kísérleti sebkezelõ és rovarriasztó készítményt csak növényi eredetû illóolajok felhasználásával. Ezt majd bátran lehet használni lóra is. A kutyák fülét kicsípõ szuronyos legyek ellen találtuk ezt ki és jó lesz lovakra is.


Elárulható a készítmény? Én is a természetes dolgok híve vagyok, és sajnos a mi kutyáink füle is iszonyat nyaranta, nem gyõzzük kezelni, és itt a két lovacska is.

#478 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 15. - 11:48

Még nincs kész és még neve sincs, de 1-2 hét múlva kirukkolok vele. Egyébként van már hasonló készítmény kutyáknak, csak lóra gazdaságtalan.

#479 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 12. - 19:21

Sziasztok!

Találtam a tesz-veszen egy ilyet: Equi-spot kullancs, légy, szúnyog ellen lovaknak. Errõl lehet tudni valamit? Találkozott már valaki ezzel, és ha igen, mi a véleménye? :confused:

#480 Dincsi

Dincsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 225 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 13. - 14:39

Sziasztok Eszik a pacik a fokhagymát kanálszámra, kullancsot nem találtunk, pedig járunk minden felé ( erdõ, mezõ, susnyás) az apró legyek pedig láthatóan fogyatkoznak. Szúnyog csak rám jön, meg a gyerökre. Köszi az ötletet. Ja, böglyöt láttam, de elkerült. :)