Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Versek


  • Please log in to reply
2021 válasz a témához

#1921 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 18. - 22:30

Porfelhõ! Szerintem ismered ezt az oldalt, de itt megtudod nézni. :) Ellenõrizheted magad, ha szeretnéd. :)

#1922 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 19. - 10:09

Köszi, nem ismertem ezt az oldalt. Megkerestem a szöveget (amire gondoltam), ez e': Ázott köpenyét kölcsönadta rám az ég. Ronggyá nyûtt cipõm, amíg bírta, vitt feléd. Éjszakák sûrûjén vágtam át, A fényes izzó nap tüzét arcomon hordtam szét. Gyöngyházszínû tengeren, Könnyû csónak szállt velem. Most újra, újra itt vagyok, Napot hoztam, csillagot. Drágakõ vízbehullt, a mélyben elveszett. A bársony megfakult, ezüst tükröm megrepedt Szélvihar szórta szét a pénzemet. Kopott bádogpoharam végül koldus vette meg. Minden kincsem odalett, Nem hozhattam mást neked. Napot hoztam, csillagot, Nézd a két kezem, nézd csak, hogy ragyog. ..., de hogy hasonlít-e az adott versre, hááát - nem is tudom.

#1923 Porcica

Porcica

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 19. - 12:20

Éjszaka meg csillag ebben is akad.. :rolleyes:

#1924 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 19. - 17:58

In memoriam Hiába peregnek a percek, mert az időt megállítani nem lehet. A szív mindig összeszorul, és a percekkel együtt peregnek le a könnyek, Fiatal kedves ábrázatokon Most friss ráncokat rajzol, Az élet és hogy elmentél Könnyek sugara, szemek fájó mosolya. A szív mindig összeszorul, hiába fiatal és kuszán dobogó. Sok sok ezer csillagként ragyognak a könnyek a sötét égen, megcsillanó fények. Még fiatal zabolátlan egyszerű és tanácstalan Nem hullottak még ilyen gyászért feladták a küzdelmüket a szorítás kicsikarja őket. Mikor már fáj és marón éget Ráncokat vés az arcokba A fiatal redőzetlen mosolyokra. Őszinte kedves barátunk és nem is tudtuk mennyien vagyunk. Sokan voltunk,vagyunk. Egy örök fájdalom köti össze a kezeket és a szíveket A szorítást és a könnyeket. Légy Te mindig mellettünk Ne eresszen minket hóbortos emléked. Mi mindig emlékszünk majd Mindig szeretünk majd Hiába rajzolnak ráncokat a fájó néma könnyek általad szeretett arcunkra. Tőlem nem telik több,ezt Te is tudhatod De ebben a pár sorban, benne élsz Ahogy szívünkben benne dobogsz Emlékedre kinyílik nekünk az ég, és felragyognak a csillagok. 2008.02.19.

Edited by Babszem, 2008 február 19. - 18:03.


#1925 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 19. - 20:48

Bab! Így fog veled maradni mind örökké! :ang:

#1926 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 7. - 0:05

Mennek a percek, maradnak a versek
Mottó: Óra verj az éjszakában,/megy az idõ, én megálltam. (B. Apollinaire)

"Mennek a percek, maradnak a versek.
Óra verj az éjszakában, megy az idõ - én megálltam."

#1927 macsiszem

macsiszem

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 14. - 9:16

Sziasztok! Ismeri valaki Szemit? Jár még erre a fórumra? Macsi

#1928 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 27. - 22:11

Kedves verselõ, vagy verset kedvelõ, esetleg verselni kedvelõ társaim. Ha van köztetek lélekbúvár, valaki súgja meg nekem, hogy miért csak akkor tudok értelmesnek korántsem, de talán elfogadhatónak mondható verset papírra vetnem, ez esetben monitorra, ha valami olyan nagy bánat ér, hogy majdnem összeveszek a barátaimmal? Ha már megakarok veszekedni a bennem lévõ sok bánattal, titokkal, és nem tudom feldolgozni. Egyszer kiborul a szemetes láda is, csak valamiért nem igazán talál meghallgatásra. Néha az az érzésem támad, hogy néhány embernek a barátság egy irányba mutat. Nincs meg akölcsönösség, hogy én meghallgatlak, te is hallgass meg engem. Csak az van, hogy én elmondom neked a bajomat, kritizállak, kiosztalak, okoskodom, neked úgysem lehet soha igazad, fogd már fel! Aztán egyedül maradnak... Végül minden ilyen ember egyedül marad. Csak miért kell nekem a közelükben lenni???? Aztán, emg félreértések. Azokkal a barátokkal, akik meghallgatnak. Aztán vele is majdnem összevész az ember, sír, zokog, hogy legyen már vége. Végül tollat ragad, s papírra veti megfogalmazva magányát a költõ. S ki mit lát bene, megosztja ebben jártas, vagy kevésbé jártas, ám verset olvasni szeretõ emberrel. Ezt teszem most én is. Kicsit egyedül érzem magam. Bocsánat a hosszú bevezetõért. Nagyon rámférne egy fizikális (és nem virtuális) ölelés valakitõl... Tán a plátói szerelemtõl... Plátói szerelmem Összekuporodva, leülnék a sarokba. Hullajtanám könnyem, zokogva. Várnám homályos tekintettel, Hogy átöleljék reszketõ testem. Várnám, hogy csókot kapjak, Vigaszra karodban találjak. Várhatnék én száz évet is, Rám nem találna senki… Mert, ha össze is esek, Felettem átlépnek az emberek. Pedig, állítólag szeretnek… Behunynám szemem, Ölébe tenném fejem… Könnyemet ruhája inná meg, Mérgemet keze sínylené meg. Bánatom karjából elszállna, Lelkem tán megnyugvást találna… Átölelném, nem bántanám, Hálát adva simítanám. Koponyája vonalán, néki Csókot adna a szám. Kiemelne bánatomból, Mosolyt csalna ajkaimból. Szárnyat adna álmaimnak, Nem engedne bánatosnak. Szeretne tán minden percben, Nem szólna rá szerelmemre… 2008.03.27

#1929 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 28. - 20:46

Kedves verselõ, vagy verset kedvelõ, esetleg verselni kedvelõ társaim. Ha van köztetek lélekbúvár, valaki súgja meg nekem, hogy miért csak akkor



Hmm... A verset szeretem, viszont hamarabb vagyok lassacskán inkább kuka-, mint lélekbúvár.
A platóni lamúrnak nem feltétlen fedezhetõ fel elsõre a szaniszájdja, az abbõl születõ ver(gõdé)sek viszont rendkívül hasznosak. A majdani ideológusok kapnak egy kis fagombot sem érõ együttérzést, nemegyedül lenni ilyen kakiban mindig jó.

Egyébként, odaseneki.

Ez nagyon hasznos volt, ugye? :D

#1930 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 28. - 20:57

Köszi! :D Ez most jól esett. :D Még néhányszor átolvasom majd. :D Nem magával az egyedülléttel van bajom. Azzal elvagyok, már jó ideje. Már már a legjobb barátom lett. :D Csak, azzal van a gond, hogy mindenki lelki szemetesládája nem lehetek, és egyszer megtelek. :) Viszont, most jól megnevettettél. :D Köszi! :)

#1931 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 28. - 21:07

Az is valami! Ejja, la primavera, mindenki meg van zavarodva. Lelki szemetes? Mondom, kukás esetleg. :D Minimális on: (mellesleges vélemény)- Polonius: Mi az, amit olvas, fönséges úr? Hamlet: Szó, szó, szó. Polonius: De a veleje? Hamlet: Kinek a veleje? (Arany János fordítása)

#1932 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 29. - 14:11

Kedves verselõ, vagy verset kedvelõ, esetleg verselni kedvelõ társaim. Ha van köztetek lélekbúvár, valaki súgja meg nekem, hogy miért csak akkor tudok értelmesnek korántsem, de talán elfogadhatónak mondható verset papírra vetnem, ez esetben monitorra, ha valami olyan nagy bánat ér, hogy majdnem összeveszek a barátaimmal?

"Írónak a tapasztalat, a szenvedés drága kincs, Lássuk tehát Szibériát!"

#1933 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 29. - 15:23

Hümm... :rolleyes: Ebben van igazság, nem is kevés... Csak unalmas néha már. :ang:

#1934 Hakapeszi

Hakapeszi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 29. - 19:21

Hümm... :rolleyes: Ebben van igazság, nem is kevés... Csak unalmas néha már. :ang:

Namármost a lelki élet - prózában! - az vajon nem off a versek helyett????????????? :gm:

Namármost = nyelvi lelemény, avagy: költõi szabadság.

Na már most = Magyar Helyesírási Szótár (Akadémiai kiadó) :P

Edited by Hakapeszi, 2008 március 29. - 19:36.


#1935 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 29. - 19:26

Namármost a lelkiélet - prózában! - az vajon nem off a versek helyett????????????? :gm:



Obladioablada, csak, mint a kekeckedés. :kv:

#1936 Hakapeszi

Hakapeszi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 29. - 19:38

Beat klasszikusok idézése nem minõsül kekeckedésnek. :D ....aminthogy tények megállapítása, leszögezése sem... :ang: :rolleyes:

Edited by Hakapeszi, 2008 március 29. - 19:41.


#1937 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 29. - 19:41

Feribá, ha egggész véletlenül olvasol, dobj egy magánt. :D

#1938 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 29. - 19:42

Ugyanmá, Rosi! :D

#1939 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 29. - 23:52

Az utóbbi idõben termékeny vagyok... Mostmár valami vidámnak is kéne történni, hogy vidám versem is legyen, mert ez így nem állapot. :D Pattan a rügy, átölel a tavasz, Bennem az ûr, meghúzom a ravaszt. Elbújva mögéd, ölellek téged, Szárnyaimmal óvom életed. De kést rántasz, tán félsz tõlem? Szárnyamba vágod, elvérzem… Elszaladtál mellõlem, Hagytad, hogy összeessem. Az erdõ mélyén õzek visznek, Csókot adnak, megõriznek. Manók kötik szárnyamat, Lepke issza vágyamat. Farkas védi testemet, Tõled, mind megvédenek. Becsaptál, és hazudtál, Szó nélkül, csak elhagytál. Megbántottad magadat, S okosnak érezted szavadat. Várost kaptál otthonul, Erdõm marad otthonunk. Messze mentél, elfeledtél, Engem messze elkerültél. Pattan a rügy átölel a tavasz, Benned az ûr, meghúztad a ravaszt… 2008-03-29

Edited by Jucuus, 2008 március 29. - 23:54.


#1940 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 5. - 14:11



Tanár úréknál csöngettek. A Marcsa
felnéz. A tepsiben a harcsa
rotyog. Ki lehet az ilyenkor?
Ló áll az ajtó elõtt.


Ajtó riadtan visszacsap, kilincs dermedve, görbén
a szakácsnõ hökkenve áll. Az istenért mi történt?
Mint látomás, a nagy leány kilép, lábán papucs.
Mindenki az elõszobába jön.


„Bocsánat”, - szól a Ló, mint ki zavarni restel -
„a lakatosmûhelybõl küldött... izé... a mester...
Én voltam tudniillik, aki csütörtökön
felhozta a zongorakulcsot...”


Tizenkét ember és egy eb
állnak, mint a kisértetek
- a kisfiú nagyot rikolt -,
állnak, gyökeret verten.


A Ló, látván, hogy meg nem értik,
fejét búsan lehajtja térdig,
s szelíd mosollyal, mint a vértanuk
indul a lépcsõn lefelé.


Tabló. - Keresvén e tünet okát,
tanár úr összehúzza homlokát
s szól megfontoltan: „Véleményem ez -
a dolog merõben valószínûtlen.”


Fordította: Karinthy Frigyes

#1941 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 6. - 13:25

Kéne egy kis segítség, hátha Ti tudtok. Karinty Frigyestõl van egy idézet, amit szeretnék megtalálni, hogy mibõl van. 'Nem értünk rá tanulni,mert folyton tanítottak' Próbáltam rákeresni, de semmi használhatót nem találtam. Hátha ti tudjátok. A tanáraink nem engedik, hogy ezt rakjuk ki a tablóra, és úgy gondoljuk, ha megtaláljuk a szövegkörnyezetet talán nem lesznek ilyen begyöpösödött agyúak, hogy félre értelmezik ezt az idézetet. Szóval számomra fontos lenne. :)

#1942 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 6. - 13:48

Tudtommal ez nem egy mû része, hanem önmagában egy gondolat. Olyan mint pl. a "Humorban nem ismerek tréfát!"

#1943 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 6. - 15:01

(én se engedném kirakni, ott, hol tanár lennék... így utólag megnyugodhattok abban, amit tanítottak, mert szemlátomást mindegyiknek megvan a józan esze... :gm: )

#1944 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 6. - 16:15

Ez az idézet számomra nem bírálat a tanárok felett. Egyszerûen inkább maga az iskola intézménye felett. Jó hogy van, de léteznek más fontos tanulni és tanítani való dolgok az életben amiket sok ember elfelejt és kiölik az emberbõl az iskolában a megismerésére való hajlandóságot. Szerintem... És ez a fajta felfogás jellemzõ az osztályra nagyon. Semmi mást nem tudunk már elképzelni. :) 36-an vagyunk 28-an szavaztuk meg szóval ezt szeretnék, nagyon, de ha csak egyedülálló idézet, akkor meg kell vállnunk majd pár tanár képétõl akik nem engedélyezik. :) Sajnos nem nagyon érdekel, hogy rajta lesznek é vagy sem. Aki elfogad minket ilyennek az úgyis fennt lesz, mert nem zavarja és feltudja fogni másként ezt az idézetet. Aki meg nem csináljon magának saját tablót..

#1945 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 6. - 19:09

Ez az idézet számomra nem bírálat a tanárok felett. Egyszerûen inkább maga az iskola intézménye felett. Jó hogy van, de léteznek más fontos tanulni és tanítani való dolgok az életben amiket sok ember elfelejt és kiölik az emberbõl az iskolában a megismerésére való hajlandóságot. Szerintem... És ez a fajta felfogás jellemzõ az osztályra nagyon. Semmi mást nem tudunk már elképzelni. :) 36-an vagyunk 28-an szavaztuk meg szóval ezt szeretnék, nagyon, de ha csak egyedülálló idézet, akkor meg kell vállnunk majd pár tanár képétõl akik nem engedélyezik. :) Sajnos nem nagyon érdekel, hogy rajta lesznek é vagy sem. Aki elfogad minket ilyennek az úgyis fennt lesz, mert nem zavarja és feltudja fogni másként ezt az idézetet. Aki meg nem csináljon magának saját tablót..


Hogyan ölik ki az iskolában az emberbõl a megismerésre való hajlandóságot?
De egyébként milyen suli ez?
Mivel a szülõk többsége nosztalgiával emlékezik saját iskolájára, ezért el nem tudják majd képzelni miért ezt választottátok, úgy fogják gondolni, hogy távozáskor rúgtok egyet a sulin.
Szerintem egyébként úgysem engedik ezt feltenni.
Ha annyira rossz volt, inkább örülni kell hogy vége van és jót bulizni ennek örömére. :)

#1946 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 6. - 19:30

Az élet más területeinek megismerésére való hajlamot. Mert elfelejt az ember az iskolában kérdezni, sok információt kap és szerintem nagyon kevesen maradnak nyitottak másra. Hogy tanuljanak még mást is azon felül amit az iskolában tanítanak. De úgy látom tényleg nagyon félre érthetõ furcsa, mert tényleg nagyon sokan közülünk egybõl erre gondolt és nem a sulinak a 'belerugására'. Semmi bajom az iskolámmal szeretem és jó suli ez pedig csak egy általános vélemény hogy sok mindent nem tanítanak iskolában amit egyébként ugyan úgy meg kellene ismernie az embernek. De nem akarom szétoffolni a topikot.

#1947 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 6. - 19:40

Szerintem abszolut semmi rugdosódûás nincs ebben az idézetben az iskola felé. Nekem nagyon tetszik ez az idézet, ésmint mninden ehhez hasonlóban, mindenki azt olvas, azt ért, amit akar. Én személy szerint azt látom benne, hogy kaptatok egy tudást a tanároktól, és van egy másik fjta, amit az "élettõl" kell megtanulotok. De az iskola falai ezidáig ebben valamelyest meggátoltak, de most jön az idõ, hogy ezt bepótoljátok. Ha én tanár lennék, megengedném, hogy feltegyétek a tablótokra. :) Arról nem is beszélve, hogy mi mit szenvedtünk vele. :D De ez már tényleg nagyon off... :rolleyes:

#1948 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 6. - 19:46

Az élet más területeinek megismerésére való hajlamot. Mert elfelejt az ember az iskolában kérdezni, sok információt kap és szerintem nagyon kevesen maradnak nyitottak másra. Hogy tanuljanak még mást is azon felül amit az iskolában tanítanak. De úgy látom tényleg nagyon félre érthetõ furcsa, mert tényleg nagyon sokan közülünk egybõl erre gondolt és nem a sulinak a 'belerugására'. Semmi bajom az iskolámmal szeretem és jó suli ez pedig csak egy általános vélemény hogy sok mindent nem tanítanak iskolában amit egyébként ugyan úgy meg kellene ismernie az embernek. De nem akarom szétoffolni a topikot.


Kezdem már pedzegetni, legalábbis azt hiszem. A jelenlegi társadalom nem igazán arról szól, hoyg az egyénnek lehetõsége legyen önmaga fejlesztésére, az iskola sem arra készít fel, hanem arra, hogy be tudj állni majd a mókuskerékbe. De az rajtad áll, hogy mennyire állsz be, és a társadalmi elvárásoknak megfelelõen rózsaszínû mikrohullámú sütõt, meg harmadik mobiltelefont vásárolsz a meglévõk helyett hitelre, közben azon sopánkodsz, hogy minden idõdet leköti a pénzkereset, vagy kevesebb anyagi dolgokkal és tárgyakkal is beéred, és foglalkozol valóban értékes dolgokkal is.
Megismerésre való hajlamot szerintem nem lehet kiölni az emberbõl csak hosszú-hosszú monoton munkával töltött évekkel. Szóval az iskola arról nem igazán tehet, hogy a társadalom olyan amilyen, nem biztos hogy a tervezett kritika jó helyre kerülne, de ti tudjátok.


De egyébként tényleg mindegy, fogalmam sincs nekünk annak idején volt-e egyáltalán bármilyen idézet. :)

#1949 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 7. - 4:33

Van még ember a Föld hátán
írtam vala én

tarisznyámban füstölt sonka
elindulok Washingtonba -

magammal meg vízum gyanánt,
viszek hagymát, meg egy banánt

banánt bizony, õk is lássák,
hord legényt a Föld a hátán

ha ettõl sem jönnek lázba,
elmegyek a Fehér Házba

a sonkámból megkínálom
a förszt lédit, s az efbíájost

desszertnek meg az ovális
teremben a banánom is

felkínálom fogyasztásra
ilyen is van - csak, hogy lássák:

hord legényt a Föld a hátán!
hord legényt a Föld a hátán!

Így megyek hát úri módra,
Csíksomlyóból Washingtonba

#1950 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 13. - 10:15

Egy frankó kis ritm and szeptim (saját mûfaj, még nincs a lexikonokban) riffet sikerült összekalapálnom péntek este, másnap reggel meg ezt a szöveget. (Sok szeretettel ajánlom a Quarelin feltalálóinak!) (Csak remélni tudom, hogy tetkót nem rakattam magamra. (Vagy ha mégis, akkor max. egy Apple-Machintos szivárványalmát... )

A minden péntek esti blues

Minden péntek esti blues így kezdõdik a bárban,
Üres korsókkal a lányokra várva.
Ki lesz a soros sörös csaj, talán a kis vörös,
Farban kiadós, bögyökben sekély –
Nem nagyon mutatós.

Amíg a sört hordja, addig sincs útba’,
Távol áll attól, hogy labdába rúgna,
Engem a szõkék, meg a barnák hoznak lázba,
Hozd a sört, s a húgod, megyünk szobára!

Térjek be egy sörre hívnak péntek este a srácok,
Elalszik a gyerek azt még ki kell várnom,
Beugat az asszony (azt meg kivágom)
Ne menjek a bárba, rezsire se futja,
Tombol a kis szõke – az anyjától tanulta.

Minden péntek esti blues
- a nõ egy pakli csekkel
Minden péntek esti blues
- nyaggat, ne nézzek meccset
Minden péntek esti blues
- tudom-e mi a teendõm?
Minden péntek esti blues
- egy féreg az ilyen nõ
Minden péntek esti blues
- a vörös húga a bárban
Minden péntek esti blues
- nem tudom meddig vár majd
Minden péntek esti blues
- elhabzott a söröm
Minden péntek esti blues
- a lakáshitelt nyögöm
Minden péntek esti blues
- lehúzták a redõnyt - zár a bár

… mondom…
… óóóó, igen,
mondom:
a szõkét, a kölköt,
s a kölcsönöket nyögöm

(szóló - guitar, de nem túl hosszú, mert mennem kell mosogatni, porszívózni etc., etc.)

#1951 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 13. - 10:55

:kocc: (Te hímsoviniszta állat...)

#1952 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 13. - 11:19

egy kis népköltés: CSAK AZT MONDJÁK . . . Csak azt mondják: ingadozom, Ha egy liter bort megiszom. Csicsóné, vad lencse, Gömbölyü piros menyecske. Lám a nád is ingadozik, Pedig mindig vizet iszik. Csicsóné, vad lencse, Gömbölyû piros menyecske. Csak azt mondják: az orromon Piros bor virágja vagyon. Csicsóné, vad lencse, Gömbölyû piros menyecske. Lám piros a liba orra. Pedig mindig vízbe mossa. Csicsóné, vad lencse. Gömbölyû piros menyecske.

#1953 zarite

zarite

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 9. - 15:03

Diós Anita: Szürke Vihar

Tombol vihar, s vele a ló,
Villám dördül, dobog patkó.
Az ég ezüst függönyében
Vágtázik a sötét éjben.

Izmai kirajzolódnak,
Szõrén megcsillan a Holdnak
Tört fénye, míg nyakán szalad
Bõsz tajtéka, mint vad patak.

Sörényébe kapaszkodva
Száguld a szél vad morajjal.
A szürke ló felágaskodván
Nyerít egyet, majd tovaszáll.

Repül, akár a fergeteg,
Míg ezer vízcsepp lepereg.
A teste és lelke szabad,
Szeretõ szív, és mégis vad.

#1954 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 8. - 12:39

Egy régi népköltés könyv digitalizált formában itt található, ha valakit érdekel. :)

#1955 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 15. - 20:48

Csak úgy: Nem került ki a tablónkra. NEm vennék harmadik rózsaszín mikrót..nem az én színem :D Nem egyébként, nem vagyok a pénz gyûjtõk és hasznon élvezõk közé besorolható. A kisebb földi örömökkel is beérem, mert felismerem õket. És végeredményben ezt is kiöli a bizonyos mókuskerék, de az iskola mi ha nem mókuskerék? Csak kicsiben és sokkal lazábban, de ha arra készít fel, csak az lehet. Egyébként nem is ennek a két három négy értelmûségével volt itt a probléma, hanem az egybõl támadó NEM-mel. A vétóval amivel az osztályfõnök élt. Ezt nem fogadta be a bögyünk, és utánna a többi tanárét sem, de ez diktatúra mást kellett válasszunk. Pedig én harcolni akartam, csak nyelvvizsgáztam és nem voltam suliban mikor eldöntötték...hát ilyet :D 'Csak egyszer vagyunk fiatalok, utánna más mentséget kell találnunk' Ez lett..szerintem jobb lett volna a másik. :(

#1956 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 15. - 21:16

És, valaki elárulja, hogy mire kell más mentség? Na, jó, ez nagyon gáz szerintem... Sajnálom, hogy ez került ki. Akkor inkább ne írtak volna rá semmit. Vagy annyi más van. Pl.: Kölcsey-tõl: "Fény vagy te is, Lobogj hát! Melegíts, és égess. Hinned kell, hogy a világ, Teveled is ékes!" És ez csak egy volt a kismillió idézetbõl, ami akár a neten is megtalálható. vagy: "Nem az idõ halad, mi változunk." Madách-tól. Na, mindegy. Nekem meg nyomja a lelkem valami, de egyszerûen nem bír kijönni. Nem vagyok képes felfogni, hogy megtörtént. Egyszerûen nem bírom kiírni, pedig annyira vágyom rá, hogy letegyem a jájdalmat... Vagy megfojtsak valakit... De ez nem ide tartozik, bocsánat. De, hogy legyen vers is, igazából nem tudom, hogy betettem -e ezt valaha ide, de ha igen, bocsesz. Pattan a rügy, átölel a tavasz, Bennem az ûr, meghúzom a ravaszt. Elbújva mögéd, ölellek téged, Szárnyaimmal óvom életed. De kést rántasz, tán félsz tõlem? Szárnyamba vágod, elvérzem… Elszaladtál mellõlem, Hagytad, hogy összeessem. Az erdõ mélyén õzek visznek, Csókot adnak, megõriznek. Manók kötik szárnyamat, Lepke issza vágyamat. Farkas védi testemet, Tõled, mind megvédenek. Becsaptál, és hazudtál, Szó nélkül, csak elhagytál. Megbántottad magadat, S okosnak érezted szavadat. Várost kaptál otthonul, Erdõm marad otthonunk. Messze mentél, elfeledtél, Engem messze elkerültél. Pattan a rügy átölel a tavasz, Benned az ûr, meghúztad a ravaszt… 2008-03-29

#1957 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 16. - 11:13

Már volt, :) egyébként mentésget a viselkedésünkre. :D Mondjuk sosem voltunk a minta osztály ezért végülis nem olyan idegen tõlünk. Nekem meg pl azok nem tetszettek amiket te most írtál ide. Persze tipikus tablóra valók, de mi pont nem ilyeneket akartunk. :) Hát ez van.

#1958 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 16. - 15:56

Én ezeket ballagási meghívóra nézegettem annó, általános iskolai meghívonkon volt a Kölcsey féle. Sejtettem, hogy nem fogja megnyerni a tetszésedet, de igazából az lett volna a célom, hogy ha már nem az általatok választott idézetet tették fel (ami szerintem jó, bár egyik tanárom szerint én lázadó koromat élem - inmáron 6.éve), akkor valami mást is választhattak volna, amibe nektek több beleszólásotok van. Egyszer az 9sszes tabló kukában végzi. A miénk csak azért úszta meg, mert elhoztam. Bezárt a suli. Ezért felesleges tablót csináltatni. Úgy is feledésbe merül. Szóval, majd az osztálytalálkozótokra vigyétek a tablót, különösen a 20. vagy az 50.-en lesz nagy szám, hogy megnézitek ki milyen volt, és milyen lett. Ki hova jutott. :) Mókás lesz. :) Nekem 2 év múlva lesz az 5 éves, remélem sikerül valami normális találkozót szervezni rá. De ez már off volt a javából. :dev:

#1959 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 16. - 20:50

( mi választottuk, csak inkább a másikat akartuk, nekünk a kistabló=kép a tablóról, miatt már megérte, azt meg mindenki kapott :) ) Hogy ne totál off, biztos nem hiányzom én innen nagyon, azrét nem vagyok nagy poéta :D de jól vagyok és ennek köszönhetõen, nem írok csak pár négysoros vagy esetleg nyolc amik megakadnak a gondolataimban. Azok meg tova is röppenek nem nagyon jegyzem le õket. De inkább élem boldog világom. Lesz még itt pár szomorkás próbálkozás biztos, de ez a jóval jár.

#1960 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 18. - 21:37

Jucus, ha ez vigasztal, én is csak akkor tudok írni, ha valami nem klappol. Például most...

Én is mennék

olyan névtelen, képtelen a létezés
halottfakó színeket üvölt a csend

nincs mit mondjak
nincs mit halljak

csak szaladjon keresztül rajtam az élet
csak szaladjon és ne vigyen magával

nincs mit tenni
nincs mit érezni

engedd el a kezem
én már elengedtem a magamét

vagy fogd meg és rángass vissza
de ne gyere így sehogy mellettem

hová lett a szárnyak alól az ég?
menj, ha tudsz, én is mennék