Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kérdezz-felelek


  • Please log in to reply
6089 válasz a témához

#161 betyár

betyár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 24. - 20:56

ha rossz talajfogástól kitekeredik a lába, azt nyomoréknak hivják. a 'hegyfaltipró' , a pata befelé 'csámpás' állásu. különbözõ mértékû lehet. az enyhe nem jelent problémát. kovács tudja 'kezelni '. születési dolgok ezek :) csikókorban lehet javitani.

hát nemtom, a gazda ezt irta :) :Díjugratásban versenyzett, egy rossz talajfogás után feltehetöleg ínszalagsérülés miatt \\\"hegyfaltipró\\\" lett a jobb melsö lába, így van egykevés esztétikai hibája, de ettöl függetlenül nálunk kitünö tereplónak bizonyult,

Edited by betyár, 2009 január 24. - 21:05.


#162 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 24. - 20:57

Igen, ha nem akarod komolyabban megterhelni, nem vészes a helyzet és nem sajnálsz némi plusz költséget a speciális körmölésre/patkolásra, akkor szerintem okés a ló :)

#163 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 24. - 21:00

tehát ha enyhe kovácsal kezelhetõ,ha komolyabb akkor nyomi nem lehet javitani rajta?



nézesd meg, de ne enyhe kováccsal, hanem aki ért hozzá. vagy lódokival akár :)

#164 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 24. - 21:02

tehát ha enyhe kovácsal kezelhető,ha komolyabb akkor nyomi nem lehet javitani rajta?


Szóval, ha a kovács elég enyhe, akkor oké, egyébként nyomi a kovács, nem lehet szegényen javítani. :D :dev:

(wazze ferke gyorsabb volt)

#165 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 24. - 21:05

Hát ha nem vagy túl nehéz, nem akarsz vele hegyet mászni és kilométereket vágtázni, ill. a kovács/doki rábólint, akkor oké. Hát igen, ha súlyosabb, akkor lehet hogy nyomi. De csak nem nagyon nyomi, mert akkor már a vágóra vinné, nem próbálná hirdetni... gondolom... Amúgy ha fiatal a ló akkor akár még egy komolyabb sérülést is ki lehet kezelni annyira, hogy késõbb tünetmentes legyen :)

#166 betyár

betyár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 24. - 21:06

Szóval, ha a kovács elég enyhe, akkor oké, egyébként nyomi a kovács, nem lehet szegényen javítani. :D :dev:

(wazze ferke gyorsabb volt)

:kir: :P

Edited by betyár, 2009 január 24. - 21:07.


#167 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 24. - 21:24

:D Bár ha díjugratásban versenyzett, akkor már nem olyan fiatal, hogy tünetmentesre ki lehessen kezelni...

#168 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 25. - 8:40

szóval, azért ez nem semmi mondat. amit én irtam az legalább tök értelmes. vagyis a két mondatot párhuzamba állitva, magasan szakmaibb az enyém :D
nagyon ritkán, nem törexem rá. Ha netalán mégis, az csipõböl jön :D

(Tegnap nem töltötte be az oldalt a gépem, mert ferinek akkora arca van, hogy nem fért bele)

Van szimulálós paci, az egyik pónink a kezdõ, vacakul ülõ lovas alatt kezd el sántikálva menni. Meg akkor, ha rossz lábra üget a kliens.

#169 Rokka

Rokka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 25. - 10:36

:DXD amúgy igen elég sok inteligens ló van :D volt nálunk olyan aki kinyitotta a box ajtót! :D XD de úgy h kb 10 dróttal volt összekötve:D a zár XD szóval igen meg kikötik magukat :D amúgy szegény lovak azt hiszik át verhetik az embereket :D!:D XD

#170 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 25. - 17:31

Hát én meg olyan lovat ismertem, amelyik kibontogatta a csomókat a szájával :) de tényleg :) Aztán elkezdtük jobban megkötni, szegény idõvel kénytelen volt leszokni róla :P

#171 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 25. - 18:06

Hát ha nem vagy túl nehéz, nem akarsz vele hegyet mászni és kilométereket vágtázni, ill. a kovács/doki rábólint, akkor oké.

Hát igen, ha súlyosabb, akkor lehet hogy nyomi. De csak nem nagyon nyomi, mert akkor már a vágóra vinné, nem próbálná hirdetni... gondolom...

Amúgy ha fiatal a ló akkor akár még egy komolyabb sérülést is ki lehet kezelni annyira, hogy késõbb tünetmentes legyen :)


Végülsi mindenki állma egy nyomorék ló ;) . Aminek ugrás miatt kicsavarodott a lába, az sérûlt és kész...akármilyen szépen néz is rád a gazda, s mivel a ló szíve a lábában van, lesz egy szívbeteg lovad.

#172 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 26. - 8:33

(Tegnap nem töltötte be az oldalt a gépem, mert ferinek akkora arca van, hogy nem fért bele)

Van szimulálós paci, az egyik pónink a kezdõ, vacakul ülõ lovas alatt kezd el sántikálva menni. Meg akkor, ha rossz lábra üget a kliens.


bocsánat, csak most fértem bele az ernyõbe. csak unalmamban firkálok:D télleg szoktál gondolkozni a dolgokon kistáltos? pl ijenekenhogy.... 'ahejjet, hogy tátog , inkább beadná a fejit' . meg a beidézetteken. hogy esetleg mi- miért van/lehet. a szimuláláson kivül :D

#173 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 26. - 14:47

igazad lehet. miután kiviszed végeztess vele pár bemelegitõ torna gyaksit, aztán mondd... uccu paci :D

Llotti, csak BARNA nyereggel mennyél. csodát tesz :)


Hat szerintem ez a "kerdezz-felelk" be ebben az esetben is belefer...
sot ..
Melyik a kedvenc szined? a barna vagy a kek ? :gm: :gm:

ui: "tokotok van nem lovatok" :gm:

... no jo mielott a moderatorok szetrugjak a szetfagyott s............om :D

Szimulator lo...
Nalunk Ambur sokszor "szimulal" mielott mozgatva, lovagolva van, de inkabb ugy neveznem, idos lo, /21 eves/ es elvannak hasznalodva az izuletei... /itt ideznem kedves Landgraf hozzaertot: "Arthrozis" /
S nehany meter utan mintha 7 eves tuzes kanca lenne...
Ezt csak egy peldakent irom arra, hogy talan a "szimulansoknak" gondoljunk vissza a hatterukre, menyi idosek, menyit voltak "hasznalva", milyen sport , hobbylovaglasban, milyen korulmenyek kozott voltak tartva a multban , szuletesi rendellenessegek, serulesek a multbol, esetleg a jelenbol csak nem mutatkozik folyamatos kulso jel stbstb....

"Inteligens" lovak.. igen... azokkal vigyazni kell... mert Ok a leghajlamosabbak bajbakerulni, bajt okozni maguknak, masnak, amikor unatkoznak :D
Nalunk a Mustangok a rendszeres csomobogozok, sziklamaszok, mindenfele ajto es kapunyitogatok...
/az en szepsegem meg szeret toluk tanulni :D a sziklamaszast pl nagyon jiol elsajatitotta... nem kis szivrohamot okozva nekem.. :gm: marcsak a vadvizitura hianyzik, es akkor mar nem csak kozos lonak, hanem egy csonakban is .... :dev: :gm: /

#174 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 26. - 15:01

ha már kérdezz-felelek :D QuarterSister annyi hozzászólásodban írsz idõs lovakról, hogyhogy arrafelé ennyi egészséges, lovagolható idõs csacsi van? :irigykedõsszmájli: De jó lenne, ha nem számítana annyira különlegesnek, hogy 20 év körül még lehet egészséges egy ló... (bocsi, elkanyarodtam az intelligens ló témától :D )

#175 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 26. - 15:08

ha már kérdezz-felelek :D
QuarterSister annyi hozzászólásodban írsz idõs lovakról, hogyhogy arrafelé ennyi egészséges, lovagolható idõs csacsi van? :irigykedõsszmájli:
De jó lenne, ha nem számítana annyira különlegesnek, hogy 20 év körül még lehet egészséges egy ló...
(bocsi, elkanyarodtam az intelligens ló témától :D )


Talan ez azert van, mert sok idos lo evek ota rendszeresen van foglalkoztatva, foglalkozva veluk...
/persze kivetelek vannak itt is... bisztosan... csak nagyobb a lo es lovasletszam, igy valtoznak az aranyok is :D /
Lovagolhato idos csacsi? Van, Lynnek Chester nevu csacsija 118 eves. 120kg-os indianok "csacsigoltak" rajta meg tavaly... Iden meg nem lattam :D
De en ikabb a tortenelmi ujrajatszasokon latok idos csacsikat, vagy szamarakat szekerbefogva. Oket szoktak vinni pl regi stilusu western, indian filmekhez is.

#176 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 26. - 15:11

118?????????????? :eek:

#177 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 26. - 15:13

118?????????????? :eek:


:dev: :gm: Csak a -20 celsius miatt remeg a kezem...... csak 18 :gm:

#178 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 26. - 15:15

:D az más, de az is szép kor

#179 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 26. - 15:31

bocsánat, csak most fértem bele az ernyőbe. csak unalmamban firkálok:D télleg szoktál gondolkozni a dolgokon kistáltos? pl ijenekenhogy.... 'ahejjet, hogy tátog , inkább beadná a fejit' . meg a beidézetteken. hogy esetleg mi- miért van/lehet. a szimuláláson kivül :D

Nem gondolkozom, nekem is csípőből jön ( mint a ficam).
De Neked megsúgom, ha akarod, mert TUDOM. (huha, most miattam nem fog tölteni a net). Ja és ez nem a szimulálós, ez egy "őszinte" ló. :gm: (viszont ő is tud ajőt nyitni, csomót oldani, és kibújni a munka alól-ha olyan kedve van)

Edited by kistaltospk, 2009 január 26. - 15:33.


#180 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 26. - 16:35

Nem gondolkozom,


pedig néha igen hasznos dolog :D

#181 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 26. - 17:58

Nahát,nem is tudtam,hogy hasznosnak tartod :D :D

#182 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 26. - 18:07

szehmet ne offold a topikot. kérdezz vagy felelj . vagy gondolkozz :D

Edited by PozitívFeri, 2009 január 26. - 18:07.


#183 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 26. - 18:29

Hát gondolkoztam,és feleltem:)Mi ebben az off?:)

Edited by Szehmet, 2009 január 26. - 18:29.


#184 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 26. - 18:34

gondolkozz kicsit. és ez nem chat, tehát ne azonal felelj, hanem holnap. :D

#185 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 27. - 8:34

szehmet ne offold a topikot. kérdezz vagy felelj .

vagy gondolkozz :D

Megferke a "halas" témában utat mutat erre :D nem offol, kérdez is meg válaszol is :D
Leborulunk előtted, ó, nagy görög isten :P
(De ha már Nővérünk beidézte: vigyázz a vérnyulakkal, Feri!)

Edited by kistaltospk, 2009 január 27. - 8:37.


#186 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 27. - 11:04

Leborulunk elõtted, ó, nagy görög isten :P

(De ha már Nõvérünk beidézte: vigyázz a vérnyulakkal, Feri!)



csakhogy pörögjön a topik :D köszi az elismerést.
a nõvéres izét nem értem. lámpást kérek :D

#187 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 28. - 11:18

Hat szerintem ez a "kerdezz-felelk" be ebben az esetben is belefer...
sot ..

Errõl a tudományos ismeretterjesztõ filmrõl van szó. Légyszives mielõbb nézd meg a teljes filmet, ha még nem láttad! Kihagyhatatlan , fõleg a vágtasorrend és egyéb témákban. (NO és a vérnyulak miatt) :gm:

#188 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 28. - 13:22

Errõl a tudományos ismeretterjesztõ filmrõl van szó. Légyszives mielõbb nézd meg a teljes filmet, ha még nem láttad! Kihagyhatatlan , fõleg a vágtasorrend és egyéb témákban. (NO és a vérnyulak miatt) :gm:


Off: Csak es kizarolag viccbol irtam am :D mindenfele guny vagy p.....kolodes nelkul :D
Ez jutott eszembe a barna nyeregrol :D /El-nezest :gm: /
Sajnos alapveto hibamma valt hogy eme "lovagfilmbol" idezgetek... mar Atyam... "Szent kezigranat" :eek: lassan 20 eve...... :eek:
No plane hogy mar ilyen youtube-ok is vannak ................... :dev:
Off Vege :gm:

#189 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 28. - 14:24

NE VICCELJ, ez alapmû, komolyan mondom! szuper! a szerzõk összes mûvét rongyosra néztem!

Edited by kistaltospk, 2009 január 28. - 14:25.


#190 asianomad

asianomad

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 11. - 8:26

Tervezek egy két napos túrát. Az éjszakával van gondom, féltem lovat. Vadászati szezont megnéztem elvileg nincs se õz se szarvas szezon akkor, persze vannak orvvadászok. Várom a tanácsotokat, tapasztalatokat, hogy mit érdemes tenni, mire kell odafigyelni.

#191 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 11. - 9:13

Mikor, hová, egyedül?

#192 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 11. - 12:07

Én a helyedben keresnék útba esõ lovas tanyát, ahol egy éjszakára megszállhatsz (megszállhattok). Ha csak valami erdészház vagy turistaház-szerûség esik útba, ahol van istálló, én a helyedben ott is megkérdezném, egy-két lónak szerintem, ha rendesek, adnak szállást egy éjszakára ilyen helyen is. Ilyen meg szinte mindenfelé akad. Merre mentek? :)

#193 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 11. - 19:04

tapasztalatim szerint nem feltetlen kell,hogy lovas tanya legyen...eleg sok helyen van,hogy pl akar egy ezresert megengedik,hogy az udvarben feldobj egy satrat,a lo meg beallhat a boci vagy masik lo melle,vagy a regiek helyere.korbe kell kerdezni :)

#194 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 12. - 12:49

Hozzánk jöhet a lovacsa ingyen is éjszakára, bár szállással sajna nem tudok jelenleg szolgálni. (a csûr még kicsit hideg lenne :hupp: ) de van rengeteg fogadó a környéken.

#195 asianomad

asianomad

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 12. - 21:22

Köszönöm mindenkinek a pozitív válaszokat. Úgy néz ki-szinte tuti-, hogy egyedül fogok menni. Két napos lesz a túra. Miskolcról le a Tiszáig-Pingyom- Bükkaranyos-Emõd- Csincse-Gelej-Tisza(Talán tiszavalk de ezt most nem tudom fejbõl.). Jelenleg ugy néz ki hogy legeltetés aztán estére kikötöm valahova. A lovat féltem nem magamat.

#196 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 12. - 21:29

Hú, na arrafelé nagyon nem vagyok ismerõs :) Mindenesetre én a helyedben akkor is - fõleg, ha egyedül mész - keresnék útba esõ helyet, akár egy helyi faluban egy olyan házat, ahol elfér egy ló, egy éjszakára tutira adnak szállást nektek. Pusztán azért mondom ezt, mert - én legalábbis - bizti nem mernék az erdõben éjszakázni kettesben a lovammal! Félnék, hogy valami történik vele, amíg alszom. Bár én ilyen vagyok, szeretem a biztonságot :) Mikor mentek? :)

#197 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 12. - 21:59

A lovat kösd meg jól, az a legfontosabb. Szar ügy ha arra ébred az ember, otthonról telefonálnak, hogy beengedjék-e a lovat :) Olyan helyen célszerû kipányvázni, ahol tud legelni és nem tekeri fel magát. A pányvázáshoz szoktatni kell a lovat, bár az okosabbja gyorsan hozzászokik. Én a nyakánál kötöm ki a gebét, ami nagykönyv szerint tilos, de a nyaklót nehezebben veszi le a ló mint a kötõféket.

#198 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 12. - 22:35

Mi Mindig igy tartjuk a lovakat tobbnapos turakon, esemenyeken, 4-10napig, ket hetig ,

Nem szokott problema lenni az uj lovakkal. Azert hamar raszoktak jonni a dolgokra..
IGAZ, mi soha nem vagyunk egyedul... persze az is mas..
S arra is figyelni kell, ha egyedul lesztek, s igy kotod ki, akkor fejmagassagban, s lejjebb ne legyen elerheto ag.. bozot.. Persze ez megint attol fugg, milyen a lo.. nyugodt termeszetu , vannak e korulotte mas lovak, stbstb..
Benne van a "nomad" a nevedben... A lovaddal ez az elso ilyen alkalom? Fiatal a lo? /csak kerdezek :ang: /
Ha igy kinn fogod tartani, mindenkeppen maradj a kozeleben, ne felj, hamar felebredsz minden neszere ha nem vagytok hozzaszokva..

#199 asianomad

asianomad

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 13. - 8:34

40-70 km ket szoktam menni egy nap ezzel a lóval tehát van egy kis tapasztalatunk. Viszont kettõ napot még nem mentem. A ló nyugodt- néha túlságosan is. A pányvával az a gond-ez az elõzõ lovamnál történt meg- hogy a lábára tekerheti és a kötél kidörzsölheti a lábát. Ezért mi a kötelet egy mûanyag csõbe pl slag csõ szoktuk tenni. Ez így szuper csak egy ilyet vinni lovon...meg akkor kell kalapács leverni... Valszeg az lesz amit mutattál képen. A kifeszített kötelet nem dörzsöli ki a másik kötél ami a lovon van? Béklyóra is gondoltam de az eddig látottak alapján nem jó. Elõbb utóbb megtanul a ló páros lábbal szökdelni... Két hét múlva megyek. Szombat, vasárnap.

Edited by asianomad, 2009 február 13. - 8:43.


#200 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 13. - 9:46

Ha úgy kötöd ki, ahogy QS mutatta, tapasztalataim szerint csak arra vigyázz, hogy a kötél ne legyen olyan hosszú, hogy a ló bele tudjon lépni, mert ha belegabalyodik, az elég kellemetlen tud lehet... Plusz vigyázz, hogy semmi másra se tudja fölakasztani magát, közeli bokorra, ilyesmire. Egy éjszaka alatt szerintem egy jobb minõségû kötél nem tud kidörzsölõdni, fõleg ha nyugodt a ló és nem rángatja. Bár kétségkívül a slagcsöves a legjobb megoldás, vagy lehet kapni lovasboltban direkt olyan vezetõszárat, ami egy "slagcsõbe" burkolt lánc. Az is praktikus lehet. Két hét múlva? :eek: Azért azt tartsd szem elõtt, hogy mostanában azért elég sokan megfagytak a szabad ég alatt... (Bár ha hozzá vagy edzõdve a kint léthez, akkor jó, én speciel tuti megfagynék szerintem éjszaka :rolleyes: )