Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Őfelsége II. Ramszesz az üllői klinikán...


  • Please log in to reply
83 válasz a témához

#1 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 19. - 20:27

Ne haragudjatok, ha most csak slágvortokban írok', sok volt a mai nap. A reggeli helyszíni vizit után Ramszeszt be kellett szállítanunk Üllőre - nem kevés idegeskedésbe, izgalomba került, mivel a fiatalúr sem futóban nem utazott még, sem kamáslit nem viselt, sem boxban nem volt még soha...

 

Hát, nem így akartuk kezdeni...

 

S nem szeretek kérni, de most komoly bajban vagyunk, hát megpróbálom...

Hullafáradt lévén most csak ugyanazt biggyesztem ide, amit a facebookra is, s majd holnap elmesélem, hogyan történt a baj.

 

 

Van egy számomra kínos - merthogy ennyit még sosem kellett kérnem - tennivalóm

 

Ramszeszt ma be kellett szállítani az üllői állatklinikára. Sem a tartási körülmények, sem pedig az én hm... nem is technikai felkészültségem, inkább - kimomdom, mert ki kell - mozgássérült voltom - sem engedte, hogy a sérülést otthoni körülmények között kezeljük.

 

A fiatal ló múlt csütörtökön szenvedett szúrt sérülést a bal csánkízületen. A látszólag ártalmatlan, önmagát eleinte felületinek álcázó seb sajnos komolynak bizonyult, a szúrás roncsolta a lágy részeket s a bőr alatti nyálkatömlőt. Minden igyekezetünk, s állatorvosaink segítsége ellenére a folyamat lefelé terjedt, gyógyulási hajlandóságot nem mutatott. Kezelni, tisztítani nehézkes volt, mint ahogyan naponta négykor kelni, s tömegközlekedéssel - gyalog kijutni a tanyára...
 

Így hát - sok rábeszélés nem kellett - engedtem a Ramszeszt ma megvizsgáló Dr.Boross Bálint tanácsának, hogy betegét az állatklinikára vigyük.

Aki ismer minket, tudja, hogy lovaim és én fogyatékkal élő és nehéz sorsú lóbarátokkal dolgozunk, adományért és segítségért cserébe. Egyesület, alapítvány nem lévén, nincs segítségünk - eltekintve az alkalmi adományozóktól, akik már sokszor kihúztak minket konkrét - állatorvosi vonatkozású - nehéz helyzetekből.

 

Nem kenyerem a kérés, de most itt az ideje, mivel a klinikai tartózkodás és kezelés költségeinek előteremtése nagy feladat számomra.
Az előreláthatólag 2-3 hetes kezelés minimális költségét 300.000 forint körüli összegre tette az állatklinika. Ennek egy része - öberőből - szerencsére - fedezett. gyógyulás és hazatérés után a kezelést valószínű, folytatni kell, mert a gyógyulás hónapokat vesz igénybe...
Kérek mindenkit, akinek van lehetősége támogatni Ramszesz felépülését, segítsen a csapatnak! A lovak sokat tettek a sérült lóbarátokért, most sajnos az egyuikük maga is olyan helyzetbe került, hogy nagyon elkél neki a segítség...

 

Köszönjük szépen!
Ramszesz, Banya és Berni

A bankszámlaszám, melyre utalva támogatható Őfelsége üllői kezelése
11773944-00426019

 

S ami ugyanolyan nagy segítség lenne - merthogy autó nélkül Üllő 'bevehetetlen' - ha valakinek beleférne 'fuvar' (a benzint természetesen állom) - meg tudnánk látogatni a fiatalurat...

 

13239302_1727913254123210_27852935861790


Edited by börni, 2016 május 19. - 20:35.


#2 Annamari

Annamari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 81 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 20. - 6:54

Kérlek küldd el a facebook-os posztot is, hogy meg tudjam osztani. Sajnos mivel mi is nem rég jártunk Üllőn és még valószínűleg vissza kell mennünk én csak megosztással tudlak támogatni.

 

Annamari


Edited by Annamari, 2016 május 20. - 6:54.


#3 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 20. - 7:52

Én is megosztom, hátha Zengő támogatói köréből valaki ismét adakozna.

Én magam júniusban tudok utalni, ha az még nem késő.

Nagy drukk nektek!



#4 Annamari

Annamari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 81 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 20. - 9:38

http://piacter.lovas...ovas-osszefogas

 

Ez is egy fórum, hogy még több lovast elérj!



#5 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 20. - 13:45

A facebook posztunk

https://www.facebook...79295415651663/

Köszönet



#6 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 21. - 5:10

Írok naplót, sírjatok, s ha van min, röhögjetek velem...

Csütörtöki szösszenet

 

Extrém lecke lószállítózásból...

 

Ma reggel helyszíni vizsgálatnak vettetük alá Ramszeszt, Bálint doktor meg én. A sziklakemény fáraóban a doki becslése szerint kb 2000 kilogramm testtömegre való bódító landolt. Az első szügybe - mivel anélkül lehetetlen volt még csak a közelébe is menni, ám a kezdő adag meg se' kottyant hősünknek. A vénázás elől nagy lendülettel állt arrébb, megcimbálva a kötelek végén engem és az állatorvost is, így megpróbáltam magam megszúrni.

 

Nem volt egyszerű, egy kezemben a kötél, ugyanaz a hüvelykjjam leszorítja a vénát, duzzad, Bálint vezényel, mit hogyan csináljak, szúrok, visszaszívok, sötétvörös, valamennyi mégis mellémegy... Noha elsőre szétdobja a füleit s leengedi a fejét, bamba képet ölt - mi már dörzsöljük a kezünket, na' ez megütötte!' - de a következő kísérletre megint ott lobogtunk a kötél végén.

 

Bálint káromkodik, a ló röhög rajtunk, no ezt nem hagyhatjuk annyiban, én fogom a kötelet meg a vezetőszárat, szorítom a vénát, Bálint szúr, bent van, Ramszesz hamarosan be is bódul, bár még így is emelgeti a lábát borotválásnál..

 

Hát még amikor Bálint megkutatja a sebet...

 

A sebkutató fémpálca mélyen eltűnik a vérvörös húsban, majd a doktor ujjai is.

A nyálkatömlő sérült, ahogy az elejétől ettől féltünk...

 

Tekintettel a ridegtartás nem épp steril körülményeire s arra, hogy a kezelések során segítségem nem nagyon akad (s az izgő-mozgó, többmázsás jószággal még ép embernek is nehéz dolga van), Bálint felveti az állatklinikára szállítás lehetőségét.

 

Nem sokat kell mérlegelnem, míg az utas bódult állapotban leledzik, rázkódhat vele a futó...

 

De futón Ramszesz még soha nem volt.

 

Ahogyan boxban sem állt még soha.

Hát, csak nem így kellene kezdeni de nincs mit tenni.

 

Bálint lebeszéli, hogy fogadják, s azt is elmondja a sebésznek, Ramszesz nem valami kooperatív...

 

Gazdaasszonyunk szerencsére gyorsan kerít futót, fél órán belül már ott is van Levi, a sofőr. A kába Ramszesz felsétál a dobozba - milyen szerencse, hogy kába, s hogy pár hete bepakoltam a ponyvája fosztott futóba - Levivel megkötjük, elindulunk.

Az út rettenetes, a futó nagyokat döccen, ugrál a kátyúkban. Ramszesz irtózatos hisztit rendez nem sokkal a kapun kifordulás után, a futó reng, a ló feje átlóg a válaszfalon.
Kiszállunk a farvas eltört, át kell tenni a jobb oldalit.
Áttesszük.
Megyünk tovább...

A következő kanyarban a rövidebbik kikötést egy fejcsapással átjátssza a válaszfalon.

Na ez most fennakad...

De nem...

S áll egész úton, nem lehet rá panasz...

 

Mire Üllőre érünk, leizzad. A kamáslik hiánytalanul rajta, a kötés, amit feltettem biztonság kedvéért a csánkra, az is...

 

Papírmunka, majd várakozás, az ügyeletes orvos egy lovat szondáz épp.

 

Ramszesz áll a futón...

 

Én meg a fejemet vakarom, hogy vezetem majd le idegen helyen. Lehet nekilódul majd ijedtében az ismeretlennek.
De nem.

Levi rátolat az istállóajtóra, Ramszesz reszket, de elindul hátrafelé, amikor kérem, a többi ló megszólal odabenn, hősünk rájön, nem az oroszlán barlangja, s lesétál. Kihúzza magát, gülül a szeme, röfög, feszeseket lép. Bevezetem a boxba, tiszta szalma van alatta, széna előtte, forog, kapar egy darabig, aztán hagyja hogy levegyem a kötést meg a kamáslikat. A box ajtajára krétával felírják a nevét s hogy mit s mennyit ehet.

 

Az önitatót ismeri-e?

Nem...

S magamban hozzáteszem - a többiek egy-kettőre megtanítják...

Megeszi a pár megmaradt almát s szénázni kezd, én meg reménykedni, csak nem bontja le reggelig az istállót.
S hogy magát sem töri össze...

 

13254238_1727952314119304_32719113685816


Edited by börni, 2016 május 21. - 5:19.

  • Annamari kedvelte

#7 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 21. - 5:12

Tegnapról...

 

Telefonos helyzetjelentés Üllőről

 

Dr. Izing Simon sebész kitakarította, kikaparta Ramszesz sérült nyálkatömlőjét. (Perverz gondolat, ám egészségügyi főiskolás koromban mániákusan jártam be az öreg Gábor Antal főorvos ortopéd műtéteire, így erre is kíváncsi lettem volna, hogyan csinálják...)

 

A telefon végén lévő állatorvos elmondta, elsősorban azért kell izgulnunk, hogy az érintett nyálkatömlővel közlekedő további bursákat ne érintse a folyamat, de erre a következő napok adnak majd választ. Az ízület környéke elég kényes, a nyálkatömlők mentén terjedő gyulladás komoly problémát okozhat lóban - mondta az állatorvos. (Huh, gondoltam, milyen jó, hogy bevittük...)

 

Mérik a lázát, nem lázas (Látatlanban is fejet hajtok előttük, tudván, micsoda műhisztit nyom le Ramszesz bármiféle állatorvosi beavatkozás kapcsán, szinte hihetetlen számomra már az is, hogy egyáltalán megmarad a boxban. Hát még, hogy Simon doktornak sikerült kitakarítani a csánkot... vajon hogy sikerült összeveszés nélkül vénázni... a tegnapi sárkányeregetős vénázás jut eszembe, s most vajon vagy tudja Ramszesz, hogy komoly pácban van és illik viselkedni, vagy nagyon meg van illetődve, mindegy, tény, hogy ezek a doktorok is valószínű, ugyanolyan türelemmel nyúltak hozzá, mint Kata és Bálint.)

 

Szóval, otthon leginkább a hőmérőt fogva járok a körkarámban, miközben a vége Ramszeszben van, annyira nem állja azt sem...

 

Ám tegnapelőtt csak úgy sikerült kitakarítanom a sebet, hogy hosszas huzavona után beültem a hasa alá, megkapaszkodtam a hátuljába s onnét lőttem el jó pár sorozatot...

 

Kíváncsi lennék, mi játszódhat le benne...

Be van kötve a lába, szokja a boxot.
Többet ő sem tehet...

 



#8 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 22. - 9:48

Köszönjük a beszámolót, drukkolunk nagyon őfelségének..... Írj folyamatosan a fejleményekről, hadd okuljon mindenki.



#9 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 22. - 11:20

:-) hát, okulni magam is okultam sokat, már eddig is...

Ezelőtt is úgy voltam vele, hogy a látszólag legpitibb, bagatell sérülés, az első köhintés láttára állatorvost hívjak, de úgy néz ki, ez sem volt elég. Ez az átkozott seb úgy nézett ki, mint egy félig gyógyult, felületes sérülés, s mi lett belőle...

S persze jó dolog az ember-állat közötti feltétlen bizalom - enélkül Ramszesz nem egyszer mehetett volna keresztül rajtam, vagy rúghatott volna agyon, de van egy határ, amikor a fájdalom és a rémület mindent felülír. Én marha eleinte egyedül kezelgettem - segítség híján - a lábát, a nyakán egy kötél, a két szabad végét összefogom, a másik kezemmel lődözök a csánk belsejébe... Most, a sérülés súlyosságát látva, tovább 'barkácsolni' egyet jelentett volna a ló elvesztésével.

 

Még egy nagy lecke.

Bármilyen jó dolog is a rideg,- félrideg tartás, álljon rendelkezésre egy tiszta, trágya,- és pormentes hely, ahová a lovat ilyen esetre el lehet különíteni, leginkább egy tiszta szalmával bealmolt beálló - füves karámmal, ha nincs füves karám, sajnos marad a box. Pedig aki ismer engem tudja, a boxnak még a gondolatára is borsódzik a hátam, mert alapvetően azt szeretem, ha a ló több hektáron, többedmagával bandázik.

Ám vannak szituációk, amikor a tiszta - ebben az esetben majdhogynem steril - környezet létfontosságú, anélkül a helyi kezelésen kívül adott, mlregdrága gyógyszerek mind hatástalanok, ahogyan az ember 'elvesztegetett' ideje is. Ramszesszel ugyanis több mint másfél-két órát tartott megbeszélni, hogy a kezelésbe nem hal bele, ennyi idő elteltével állt nyugodtan, s tudtam hellyel-közzel kiöblíteni, lekezelni a sebét.

 

Visszatérve ember-állat közötti bizalomra...

Ez a fiatal ló mióta az eszét tudja, szabadon él. Boxban annyi időre állt, míg a fogreszelés bódításából eszmélt, futón akkor volt, amikor négyhónaposan megérkezett hozzánk. Robinál laktunk eleinte, ő még emlékszik, micsoda műhisztit csapott le Ramszesz az öreg Mohai doktornak már csak a látására is - az állatorvos-parab azóta is kísért... S ugyan valószínű, hogy csak a nagy adag bódítónak köszönhetően sétált fel a futóra, ámde Üllőre érve simán le tudtam venni róla (ez nem tűnhet nagy durranásnak, ha az embernek két jó keze s két jó lába van a művelethez, de nekem nincs), s állítólag eddig kulturáltan viselkedik a boxban... Csak gondolom, hogy nem véletlenül...

 

Este megyünk látogatóba, utána már többet mondhatok...


Edited by börni, 2016 május 22. - 11:21.


#10 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 22. - 21:07

Helyzetjelentés Üllőről...
 
A mai, Ramszesz beszállítása óta az első látogatáskor mindjárt olyan szerencsém volt, hogy tallkozhattam Ramszesz kezelőorvosával, Dr. Izing Simonnal (hát igen, ahogyan a maga idejében kijárt a Nagy Ramszesznek a saját doktor, sőt még fogorvos is, úgy négylábú kollgáját is megilleti ugyanez.) A doktor, egy fiatal kollégájával s két,- három gyerkőccel egy miniatűr ásatásnak tetsző helyen álldogáltak. Valójában valami cső lehetett kibontva a gödörben, de messziről, a kétoldalra tornyozott díszburkolat-elemekkel s a homokkal úgy tetszett, mint valami középkoros kutakodás. A látványtól kicsit jobb kedvem lett.
 
Ramszesz csak a telefonos tájékoztatások tanúsága szerint 'aranyos', ugyan Simon doktornak s fiatal kollégájának sikerült kezelni a 'dokiparát', az egyik hallgatónak már a farát mutatta. Később megtudtam, hogy a hallgatók - akik amúgy remek munkát végeznek az állatklinikán, be sem mehetnek Őfelsége boxába, azaz a fáraó termeibe. Ennek azért annyira nem örültem, de megnyugodtam, hogy a doktor s kollégái, a műhisztik ellenére, küzdenek Ramszesz lábáért. A pénteki, alapos sebtoalett után hősünkre patától csánkig kötés került, melyet majd holnap vesz le Izing doktor. Ekkor talán már az is kiderül, fellélegezhetünk-e, azaz csak egyetlen nyálkatömlőt roncslolt a sérülés, vagy tovább terjedt a szomszédos nyálkatömlők s az inak felé. A folyamat nem veszélytelen - magyarázta a lósebész - legrosszabb esetben a csontra is ráterjedhet.
Őfelsége tehát az orvosokon kívül őrangyalai kezébe is van, akik eddig mindig rajta tartották a szemüket, kezdve attól, hogy vágócsikó-létének vége szakadt, s 'begazdásodott'.
 
Az állatorvos elmondta, az alapos sebkutatással, kikaparással nem szűrt, hanem annál nagyobb kiterjedésű, rongyos szélű sérülést talált, s inkább arra gondol, Ramszesz szétrúghatott valamit, úgy sérülhetett meg.
Igazából most már mindegy...
 
Izing doktor - azután, hogy Bálint röviden vázolta neki Ramszesz hozzáállását az állatorvosokhoz - pénte reggel egyből bebódította, így tudta kikaparni a sebet.
 
Ramszesz nem túl nagy lelkesedéssel fogadott minket, még böbögni sem böbögött, csak amikor a banán, az alma és a répa előkerült a pakkból. A lábán patától csánkig zöld-fehér bandázs van, mely még engedi mozogni az ízületet, de a dokor szerint sajnos az is lehet, hogy később merev rögzítést kell, hogy kapjon.
Összeszorult a szívem, amikor arra gondoltam, mennyire élvezi Ramszesz a szabadságot terepen, hatalmasakat vágtázik, bohóckodik és hentereg. No, ennek egy időre most vége...
 
Miután belakmározott, leápoltam és alaposan átmasszíroztam, s a sérült láb kivételével, felvettem a patáit is - egyedül itt mutatkoznak egyelőre a boxos tartás hátrányai, a nyírbarázdákban a legnagyobb tisztaság ellenére is bent ragad a trágya. Ramszesz boxában amúgy most is patikatisztaság uralkodott, friss széna volt előtte. Elhoztuk neki a himalájasót' amit Annáéktól kaptunk, hadd nyalakodjék...
 
A szeme nem mondja, hogy nagyon meg lenne törve, de biztosan orrol a kétlábúakra. A magas, vékony hallgató, akinek a farát mutatta, mesélte, a legkezesebb, legbizalmasabb ló is megorrol, ha legalább egymás után kétszer meglátja a fecskendőt tartó kezet, harmadjára már húzódik a falhoz... Nem is csodálom, mondom neki, olyanok, mint a gyerek vagy az autista ember... Ramszesznek hatalmas ez a változás, aminek most ki van téve.
 
Nem is tudom, melyikünknek a nehezebb.
Nem tudok az ő fejével gondolkodni...
Ha tudnék, világraszóló suttogó, ahogyan egyesek mondják, földmunkás lennék.
 
Vagy épp állatorvos, a magyar Doktor Doolittle :-)
 
Köszönet az üllői fuvarért Kelemen Zsuzsinak (aki a fotót is készítette) s a finom falatokért Friderikának, s a doktoroknak s a hallgatóknak, hogy vigyáznak Őfelségére...
 
13265889_10153770187317675_5441217505956
 
 

 


  • izland és Annamari kedveli

#11 Annamari

Annamari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 81 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 23. - 7:08

Kitartást Nektek! Izing doktorral nagyon jól jártál! A mi lovaink is ridegben tartottak és teljesen jól alkalmazkodtak az istállóhoz, ami sajnos még idehaza is elő van írva.

 

Jobbulást és várjuk a híreket!



#12 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 23. - 20:18

Jobbulást Ramszesznak!



#13 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 24. - 7:28

Köszönjük a segítséget Chyki és Gisari! :-)



#14 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 24. - 7:32

Reggel Budaörsön akadt dolgom, s várakozásom, betévedtem a 'madaras tescoba' reggeliért. Megakadt a szemem egy könyvön, belelapoztam s már vittem is magammal, hogy a gyomor mellett a léleknek is legyen tápláléka. Még mosolyogtam is, mit kereshet egy hiperben' ilyen könyv...

Ramszesz baján busongva tegnap este megint megnéztem a "Napfivér, Holdnővér"-t. Na', gondoltam akkor, odatehetné' magát kicsit Assisi Szent Ferenc most Ramszeszért, s már nem is tudom, a ló végett pityeredtem el néha vagy a film hozta megint.

Mindenesetre Böjte Csaba testvér könyvét először találomra felnyitva, a tizenharmadik oldalon ezt olvastam

'A szép, teremtett világot nézve hiszek a sokféleség békés együttélésében. Szent Ferenc atyánkkal nekünk is hinnünk kell a kimondott szó, a párbeszéd, a másik iránti őszinte tisztelet hegyeket mozgató végtelen erejében. Ezért a kiengesztelődés szentjének szavaival így imádkozom: "Uram, tégy a béke eszközévé, hogy szeretetet vigyek oda, ahol gyűlölet van, hogy megbocsássak, ahol bűn van, hogy egyesítsek, ahol széthúzás van, hogy igazságot hozzak, ahol tévedés van, hogy hitet vigyek, ahol sötétség van, s hogy örömet vigyek oda, ahol szenvedés van.
Nem azért, hogy vigasztalódjam, hanem hogy vigasztaljak, nem azért, hogy megértsenek, hanem hogy megértsek, nem azért, hogy szeressenek, hanem hogy szeressek, csak ez a fontos, mert amikor adunk - kapunk, amikor megbocsátunk - bocsánatot nyerünk, amikor meghalunk - új életre kelünk."

Az utolsó, meglehetősen hosszú mondat miatt kívánkozott most ez ide...

Most pedig Izing Simon doktor hírei Ramszeszről
A doktornak, minden műhiszti és húzódozás ellenére, rendre sikerül megkezelnie Ramszeszt :happy: 'Énnekem' nincs vele olyan gondom, bebódítom, aztán átkötözöm...', én meg csak ingatom a fejemet, tudván, milyen nehéz szúrni a fiatalurat. Minden tiszteletem az állatorvosé, aki akár azt is mondhatta volna, nem vállal 'problémás' lovat, mégis mindent megtesz Ramszesz gyógyulásáért.

Simon doktor ma először volt halványan bizakodó, a seb valamivel békésebb, elég volt átmosni és átkötni, a műtét réme még egy pár nap haladékot kapott... Kétnaponta kötözve, takarítva a héten eldől a sorsa, Ramszesznek és a sebnek is, ha szövődménymentesen gyógyul, pár hét és magam folytathatom a rehabilitációt erdőt-mezőt járva.

Haladhatna így ez a seb, de egyik nap ilyen, másik nap olyan, mint Kőmíves Kelemen fala, olyan is lehet...

Bizakodunk :ang:

Köszönjük a ma érkezett adományokat, s a fuvar-felajánlásokat. A héten háromszor is ki tudok jutni Ramszeszhez, sőt, vasárnap a lakóotthonos fiatalok is jöhetnek velem :ang:

Kass János rajzával búcsúzom - Szent Ferenc prédikál a madaraknak
A könyv címe pedig - Böjte Csaba - Az örömök útján

 

13226921_1729578433956692_61426925111519


  • telivér és fafaragó kedveli

#15 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 24. - 16:29

Az ügyeletes állatorvos ma igen rövid és tömör tájékoztatást adott..
Át van kötve', viselkedik', nem ölt meg senkit'  :dev: 
Még áll a Makovecz tervezte istálló is - gondoltam hozzá jómagam, meg azt is, addig örüljek míg legalább ilyen híreket kapok s nem rosszabbakat.


Edited by börni, 2016 május 24. - 16:29.


#16 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 25. - 13:53

Izing Simon doktor hírei Üllőről

Ramszesz újból átkötve, nem meglepetés, hogy még mindig bódításban - számomra az is csoda hogy nem szedi szét a boxot. A seb mintha nyugodni látszana, innen akár a gyógyulás is elindulhatna, bár a roncsolt nyálkatömlőből még szivárog a nedv. 
Újabb két nap haladék a műtét rémének  :happy: :-)

Egyik adományozónktól különleges, ezüstkolloidos kötszereket kaptunk, mindjárt a sérülés után, amikor még úgy tűnt, itthon maradhat Ramszesz. A kötszerek most remélhetőleg nagy segítséget nyújtanak majd Ramszesznek és kezelőorvosának, úgyhogy holnap visszük is be nekik a klinikára. Köszönjük Angélának a hasznos adományt  :ang:

 

Köszönjük a segítséget, Izland  :ang:

 

 


Edited by börni, 2016 május 25. - 13:53.


#17 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 26. - 19:08

Ma Orosz Zsófival látogattuk meg Ramszeszt, ezúton is köszönet a fuvarért. Őfelsége határozottan jobban van, közeledtünkre már némi böbögést is megeresztett, s az alma-répa gondos összeturmixolását is, a műanyag musliban, a megszokott gondossággal végezte.

A nyaka bal oldalt kicsit kemény, ahogy az injekciókat kapja, jól esett neki a masszírozás, kéjes pofát vágott, orra-szája gumiszerűen megnyúlt, s még a szeme is befelhősödött.

 

A hétvégi zöld-fehér kötést kék-fehérre cserélték (egy futballszurkoló rajongása sem változik ilyen gyorsan egyik klubról a másikra), a mostani, a kék, stabilabbanak tűnik, s magasabban is ér a csánk felett, mint a múltkori.
Patáinak ápolásakor már a sérült lábát is próbálta emelni, patahegyre tette, így ki tudtam takarítani amazt is.

Simon doktornak ott hagytuk a spéci, ezüstkolloidos kötszereket, amiket adományba' kapott Ramszesz.

 

Holnap - részben velük - ugyanott :ang:

 

13254611_1730918697155999_78518927035123



#18 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 28. - 9:07

Gyűlik az udvartartás Őfelsége körül, tegnap Kriszta is befért az épp aktuális 'fuvarba'.

 

f_nyk_p0064_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Edited by börni, 2016 május 28. - 9:08.

  • fafaragó kedvelte

#19 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 30. - 8:55

Börni! Gyors gyógyulást nektek!  :ang: Talán a héten tudok egy kis csekély adományt utalni, de sok kicsi sokra megy! 



#20 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 30. - 13:03

Köszönjük szépen :-)



#21 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 június 2. - 13:53

Ramszesz lába majdhogynem változatlan, a seb sarjadásnak indult, de a széle még mindig nem tapadt ki s a kiszakadt nyálkatömlő tartalma - noha jóval kevésbé, mint eleinte - de szivárog. Mindenesetre állatorvosunk bizakodó, s gondolom, Őfelsége is, mert a kedve töretlen. 

Ma megtekintette, bontható-e a zöld bandázs a csülkén...

13343038_1733993450181857_53023442056051

 

Ha jobban odafér, Ramszeszt ismerve, tuti lebontja...

 

13332977_1734005640180638_72074576513081

 

Egy - az én szememmel nézve - gyönyörűség a szemközti boxsorról, Kondor, a kilencmázsás hidegvérű fedezőmén :-)

 

13339434_1734005646847304_54467780740434

 

S egy bicebóca kiscsikó a mi fertályunkról...

 

13346342_1734005643513971_82156127636872


  • Annamari kedvelte

#22 Annamari

Annamari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 81 hozzászólás

Közzétéve 2016 június 8. - 8:13

Kedves Börni!

 

Mi a helyzet, hogy vagytok? Még Üllőn?



#23 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 június 8. - 16:00

Még vagy 2-3 hétig.

Nagyon lassú a gyógyulás, még csak éppen hogy sarjad a seb :-(



#24 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 június 10. - 17:00

Élni tudni kell... Munkában a gyógytornász és masszőr ahogy az minden jobb kórházban lenni szokott :-)

 

988251415IMG_0077_www.kepfeltoltes.hu_.j

340652200IMG_0085_www.kepfeltoltes.hu_.j


  • Eva, ppr és Panka21 kedveli

#25 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 június 12. - 21:01

IMG_0108_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Ma az észlelőlapon a 'Köhög' megjegyzés állt... Remélem, csak ijesztgette a soros vizsgálódót :-(



#26 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 június 12. - 21:03

Utóirat: a héten két adományt is kaptunk, számunkra ismeretlenektől, csak a név jelent meg az értesítő sms-ben...

Lehet, épp fórumosok az illetők, úgyhogy itt is megköszönjük :-)



#27 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 június 13. - 14:32

Ma bebocsáttatást nyertünk a kezelőbe, kötözésre. A látvány tanulság arra, mivé fajulhat egy első látásra bagatellnek tűnő, apró sérülés.

A seb, melyet a beszállítás  kikapartak, kitisztítottak, csütörtökön lesz egy hónapos...

13451273_1037105199691393_666199572_n_ww

Még a 'régi' kötésben, némi bódítóval a fejben...

13444577_1037103656358214_2002513244_n_w

Így néz ki egy ronggyá szakadt ízületi nyálkatömlő - ha lehet ilyenkor ezt mondani, öröm az ürömben, hogy csak a felületi bursa sérült...

13451263_1037105023024744_763851105_n_ww

Átmosás, fertőtlenítés és cukros pakolás után a doktor felhelyezi az új kötést.


Edited by börni, 2016 június 13. - 14:33.


#28 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 június 20. - 13:15

Ha a börtönbe bablevest'szokás, úgy a klinikára - ahogy vesszük, a box is börtön egy ahhoz nem szokott lónak - lenmagot vittünk :-)

Ramszesz kezelőorvosa csütörtökön először beszélt derűs hangon a gyógyulás mibenlétéről... 

Úgy néz ki, most márt biztosan elindult... Talán ennek tanúsága, hogy már eggyel lájtosabb' rajta a kötés...

De meglesz ez a tartózkodás két hónap...

 

13502010_1766995373516672_78768548307815


  • Eva kedvelte

#29 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 június 25. - 17:30

IMG_0433_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Világítással, biolégyirtóval felszerelt infúziós állvány :-)

 

IMG_0438_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Bőven mérik az ebédet, ki sem látszik belőle...

 

IMG_0444_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Készül a biopüré

 

IMG_0461_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

A teljes körű szolgáltatásban ezúttal is szerepelt masszázs és fodrászat, a pedikűr sajnos mág korai pedig nagyon ráférne :-(

 

IMG_0466_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 


  • Eva kedvelte

#30 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 6. - 16:51

A héfői látogatás több szempontból is szívderítő volt. Árpáddal és Sárival látogattuk meg Ramszeszt, reggel még kaszáltunk neki egy kis 'hazait'. Éppen azt falatozta, amikor jött érte a gondozó, hogy kötözésre vigye. 
Amikor meglátott bent a boxban, megkérdezte, akarom-e vinni.
Elcsodálkoztam, hol a bódító?
Majd a kezelőben.
Ramszesz szép nyugodtan kisétált a boxból, a kezelő felé menet megvizsgált pár, az ajtókra akasztott tárgyat, vajon ehető-e. Bementünk a kezelőbe, ahol egy fiatal doktornő várt minket. 
A gondozó átvette tőlem Ramszeszt, aki nyugodtan tűrte a vénás injekciót. A bódító adagja a szokottnál mintha valamivel kisebb lett volna. 
A kristálycukros kötözésnek köszönhetően a seb belülről kifelé olyan szépen gyógyult, hogy a cukrot felválthatta a WonderSalve, az Amerikából rendelt kenőcs, s az ezüst-kolloidos kötések is eleget dolgoztak, olyannyira, hogy el is fogytak, ma tették rá az utolsót. (Már néztem is utánpótlás után...) A seb nemcsak a szélétől gyógyul, hanem még a közepén is megjelent két sarjszövet-sziget, amit a doktorok elégedetten konstatáltak. 
Jómagam talán 3 hete láttam a sebet, akkor még harántirányba egy olyan széles rés húzódott, hogy a kisujjam is belefért volna. Most ugyanez úgy nézett ki, mint egy kicsit szélesebb, éles szélű vágás. Már nem tátong. A hetekkel ezelőtti, alig pár milliméteres fehér sáv pedig a sebszélen pedig majd' félcentisre hízott. 
Nem akarom elkiabálni, de ha nem jön közbe semmi, Ramszesz és a doktorok nyerésre állnak.

 

13603695_1745657739015428_26241299917453

 

A sebet már csak alkohollal kellett fertőtleníteni, s jöhetett rá a szürkészöld csodakulimász. Még az állatorvosok is elcsodálkoztak, milyen jól 'dolgozik' a kenőcs. A procedúra végeztével visszavezethettem Ramszeszt a boxba. Egy darabig még verte a víz a bódítótól, de - ahogy mondták - alig kicsivel több, mint negyedóra alatt észhez tért, s folytathatta a kóstolóba kapott zöld elfogyasztását.

 

13585162_1745657762348759_74099492710196

 

 



#31 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 22. - 8:45

Börni, mi van veletek? Úgy látom a fb-on, még mindig a klinikán van Őfelsége :(



#32 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 22. - 13:45

Sajnos igen. Pár fokkal a héten jobbnak tűnt a seb, megint bizakodunk...

19.-én volt két hónapja, hogy bekerült. Még jó, hogy türelmesebb nálam. Lassan megszokta az idegen kezet, már bódítás nélkül kisétál a kötözőbe, s a seb is egész jól kibontható-takarítható, aztán a visszabandázsolásnál elkel a kábszer, mert ellép. Szerencsére már nem kemény narkós, elég bele a fele... Ahhoz képest, hogy első héten ráfordult a hallgatókra, tegnap este mikor körbejárt két lányzó 'vizitelni', a legnagyobb problémát az okozta hogy a fonendoszkóp nem ehető... Mindennel meg lehet, meg kell békélni.

Hagyon várjuk már haza, ha tudná, az öreglánynak milyen jó dolga van az új helyen, lehet, jobban belehúzna...

 

13738194_1751139545133914_30962919393643

13690991_1751139541800581_42322960433552

 

Nekem azért sokszor megfordul a fejemben, hogy  a Gondviselőnek akár az a célja ezzel az egésszel, hogy még inkább összekössön minket, akár az, hogy szétválasszon, cselekedhetne valamivel gyorsabban...



#33 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 22. - 13:53

Hogy értsétek - Banya az új helyen önkényesen boxot foglalt ('Nekem soha az életben nem lesz boxos lovam és punktum  :dev: !', erre tessék, bár bevallom őszintén, az utóbbi két évben már nagyon sajnáltam abban a félridegtartásban, ahol lakott), s Ramszesz távolléte idejére 'pótgyereket' kapott, aki hasonlóan működik, mint Őfelsége (terepen szabadon eregetés, vezetékelés).

Széna bőven van s kettejüknek ott egy hatalmas legelő :-)

13689518_1858613074279073_1999069724_n_w

13735295_1127016127357399_2028223040_n_w

 


Edited by börni, 2016 július 22. - 13:54.

  • Fifikusz kedvelte

#34 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 22. - 22:29

:( Jó hosszúra nyúlik ez a vendégeskedés Üllőn

 

Lehet tudni, miért ilyen nehezen gyógyul a seb?



#35 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 23. - 7:57

Juice, a lehető legrosszabb helyen van. Mármint a seb. :(



#36 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 24. - 5:23

a farkasalma nem segítene? Zengőnek is megdobta a gyógyulási folyamatot



#37 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 25. - 20:00

Úgy néz ki, hála a Gondviselőnek, Ramszesznek is megdobta, nem tudom, Éva edzőm ötlete, a nagyadag erős féreghajtó, vagy a külsőleg-belsőleg is tűmadó MSM (hülye fejemmel vehettem volna már elébb is), vagy egyszerűen csak magától, de nekem igazából már mindegy. Átléptük a kilencedik hetet s az ötszázezres határt, nem tudom, melyikünk a türelmetlenebb már, Ramszesz, vagy én.

Mindent megtesznek értünk, a hosszas vendégeskedés ellenére is csak azt tudom mondani, eddig le a kalappal mind a gondozók, mind a doktorunk előtt.

 

A sebszélek ma végre összeértek.

Olyan, mint amikor egy rajzomnál megvan a skicc, s abból kell már csak finomítani.

A mai kötözésen azt mondta a soros fiatal doktor, Ramszesznek még így is piszok szerencséje volt, hogy csak a felületi nyálkatömlő roncsodott, ha az eggyel mélyebben ülőt éri a sérülés, valószínű, egész életre sánta maradt volna... Az meg egyenlő az altatással, legalábbis számomra, hiába szeretem.

Úgyhogy amint lesz egy kis idő, megyek a Szent Ferenchez

 

13680605_1753979181516617_16027316038454

13728979_1753979238183278_54343664631790



#38 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 2. - 13:15

A seb gyógyul, piros bohócorrhoz hasonlatos.

Őfelsége köhög, taknyos

Mi jöhet még?



#39 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 2. - 16:18

Ez nem jó hír :-( elkapott valamit?

#40 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 3. - 14:45

Igen. Nem is csodálkozom, három hónapja nem mozog, napot nem lát, friss levegőt nem szív.

Csoda hogy nem adja fel, én kezdek lassan becsavarodni...

 

Bámultunk is tegnap a kováccsal, hogy állt körmölésnél, mint a szobor, még a kötözött hátulját is adta, szegény kovácsnak kellett is hajolni rendesen.


Edited by börni, 2016 augusztus 3. - 14:46.