Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Jõring


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
128 válasz a témához

#81 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 2. - 22:16

A Forgách utcánál van a suli, a Váci út 89. szám alatt, de ha egybe tartja a tanár a két órát, akkor 10 perccel elõbb elenged, de nem tudom, most hogy lesz! Te kocsival ólálkodnál arra?

#82 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 3. - 2:18

Ja. (Ha egy oskolás még el tud olvasni ilyen iccakai üzenetet :D )Mindenesetre igyekszem odaérni. A helyszín tökéletes. ;)

#83 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 3. - 21:16

WinchEszter! Képzeld! Találkoztam veled! Posted Image :D

#84 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 3. - 21:21

És a videóval? Posted Image

#85 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 3. - 21:49

Azzal is, de azt majd holnap! tongue.gif Vagy lehet, hogy ma éjjel? Posted Image

#86 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 0:56

Zsubaba!És a kutyám, az smafu??? :D :D :D

#87 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 1:42

Szombaton kipróbáltam Dalnokkal az "egy ló és egy síléces lovas" felállítású jöringet. Azt hittem el sem jutok odáig, hogy ki tudjam próbálni a hó minõségét, de egy-két óra szenvedés után sikerült felszerelni a lovat és elindulni. :D A felszerelésemmel kicsit bajban voltam, ugyanis találtam mindenféle köteleket, saját gyártású futószárat, de azok mind túl hosszúnak vagy épp rövidnek bizonyultak, elvágni pedig különbözõ okok miatt nem vághattam õket, így maradt, hogy a felesleges végeket össze-vissza fúzögettem a hámon ide-oda. Azonban ez volt a legkisebb probléma. Biztonsági karabínerrel is sikerült ellátni az engem vontató kötelet. Ez nagyon egyszerû, fogtam egy karabínert, amit legtöbbször vezetõszárak végén lehet megtalálni és a kötél végére kötöttem, majd a derekam köré kötött kisebb kötélbe kapcsoltam. Ez nagyon jól szuperált, mert egy nagyon egyszerû mozdulattal ki lehetett oldani.Azonban odáig nem jutottam el, hogy egyenesen tudjunk haladni. Kérem nem a díjlovam bénaságára fogni(!), de nem tudtam irányítani. :rolleyes: A hámon lévõ, a hajtószár vezetésére szolgáló néhány karikának ugyanis híján voltam. De nem vagyok biztos benne, hogy ha meg lett volna minden karika, akkor már ment volna a dolog. Rájöttem, hogy ez mégsem biztos, hogy egy jól nevelt díjlónak való feladat. Ugyanis az én lovam nem akkor fordul, ha a szárat valamelyik irányba húzom. Mindig úgy lovagoltam, hogy a belsõ szárral való hajlítás a külsõ szárral való eltolással és csizmával való lezárással párosul. Emlékszem amikor elõször lovagoltam azon a helyen, ahol a díjlovaglást kezdtem és felültettek egy iskolalóra, amelyik díjlovasokhoz és díjlovas edzésekhez szokott. Szokásos "parasztos" stílusban meghúztam a bal szárat és körre akartam venni a négyszögben. De a ló csak ment tovább egyenesen. Nagyon meglepõdtem akkor.Most hasonlóan jártam Dalnokkal, csak itt az volt a probléma, hogy ha véletlen fordult volna magától, akkor nem tudtam visszafordítni a másik irányba. Ahogy a ló teste valamelyik irányban egy picit ívben hajlott, a külsõ szár húzására úgy reagált, mintha tolni akarnám vele és csak még jobban fordult az eredeti irányba.Pedig mentségére szolgáljon, olyan édes volt, hogy meglepõdtem, mennyire kezelhetõ volt ahhoz képest, hogy soha nem volt semmibe sem befogva. Nem félt semmitõl és ahogy összeakadt valami kötél, mert bénáskodtam, egybõl megállt és mozdulatlanul várta, hogy kibogozzam. És a vágtáig nem jutottunk el a koordinációs problémáink miatt, de ügetésbõl nagyon egyszerúen meg lehetett állítani.Van valakinek ötlete, hogy tudnám megoldani ezt az irányítási problémát? Az úton már nincs hó, de azért a kísérletezéshez talán még akad elég máshol.

#88 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 1:56

Húha! Asszem bele kell húznom! Piaffe készülõdik! :D Nincs valakinek egy hóágyúja kölcsönbe? :D Amúgy amikor elõször nekiveselkedtünk ennek a jõring-dolognak, én is úgy kezdtem, hogy megpróbáltam két futószárral "hajtani" Barka lovamat, még síléc nélkül. És bár igaz, hogy amikor egyszer hajdan megkíséreltük õt fogatos szerszámmal traktorgumi-húzásra bírni, akkor azt nagyon rühellette szegény pára, na de az még az elõzõ (fél-ángolos) életében volt :D . De most én is a tiédhez hasonló problémába ütköztem. Az elsõ kisebb fordulás még csak hagyján, de aztán gyakorlatilag semerre. Vagy nem is fordult, vagy ha igen, képtelen voltam rendesen visszaállítani egyenesbe. Az egyik szár kicsit, aztán a másik szár kicsit módszer meg olyan, mint mikor az ember tök részegen biciklizik, és csak úgy ugrál a kezében a kormány, szóval az sem jó. A kötéltõl nem fél, tehát nem az volt a gond. Egyértelmûen hiányzott a többi segítség, tehát szimplán a szárral nekem sem mûködött a dolog. Most akkor vagy veszünk egy-egy tisztességes fogatlovat, vagy felbérelünk egy-egy vonóembert a lovunk hátára, vagy átképezzük a vörsönylovainkat fogatlovakká, vagy...Hogy lesz így megtartva a Nagy Meccs?

#89 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 11:10

Hóágyút most kösz, mégse kérek :D

#90 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 11:39

Bele is húzhatsz, WinchEszter! Lesz elmaradásod hozzánk képest bõven! Posted Image Nagypapámat, aki a lovakhoz nagyon jól értõ parasztember, még ma felkérem edzõmnek. :D

#91 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 11:50

Posted Image Egyre nagyobb lesz szememben nagyapám lovainak tekintélye, akik "síma" fogatoslovakként ismerték és csinálták mint a doxaóra : a "Hiiii" azaz balra, "Háááá" azaz jobbra ", a "Hõõõõ" megáll vezényszavakat, mindezt hátramemnetben is. "Zurück". Megrakott szekérrel pontosan tolattak 5-15 m-t akár kanyarodva is! De ez valahogy nem tûnt fel, mert szinte mindegyik fuvaros és lova tudta! Sõt ha leállította a kocsma elõtt a fogatot, el nem mozdultak volna. (Ez azért már rangot jelentett!)Ehhez képest az agyoniskolázott díjlvak?! ;)

#92 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 12:03

Bocs Fec, de a történtek nem a lovamat és az iskolázottságunkat minõsítik. Ha akarom, akkor hamar megtanítom neki ezt a másféle jelzésrendszert. Csak kérdés, hogy akarom-e. Nekem eddig más jelzésrendszer ismeretére volt szükségem.

#93 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 12:34

Nem is azé mondtam. Csak nosztalgiázok. Posted Image

#94 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 12:50

Oké. Posted Image Egyébként igazad van. ;)

#95 Alain_delon

Alain_delon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 17:51

Piaffe: Jó hogy nem lett semmi bajod. Az elõzõ néhány hozzászólásban FEC-el arról irogattunk hogy miért nem jó a sima biztonsági kapocs. redface.gif Na mindegy.Viszont ma esett rengeteg hó, megyek lovassízni, vagy lovas sznóbordozni. Kéne építeni egy ugratót és akkor mókásan ki lehetne rá menni oldalra aztán ereszd el a kötelet ( hajam ). Posted Image

#96 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 18:08

Pest környéki jõringezni vágyók figyelmébe:Ha a hétvégén is ilyen szuper hó lesz, biztos nekiállunk lécet csatolni és vágtatgatni fel-alá a szigeten! Aki késztetést érez némi jõringezésre és/vagy lovaglásra (és lusta elmenni Silveradóig :D ), hívjon: 06-20-975-3437 vagy küldjön magánüzenetet!Üdv: WinchEszter

#97 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 18:19

idézet:
Eredeti szerzõ: WinchEszter:Pest környéki jõringezni vágyók figyelmébe:Ha a hétvégén is ilyen szuper hó lesz, biztos nekiállunk lécet csatolni és vágtatgatni fel-alá a szigeten! Aki késztetést érez némi jõringezésre és/vagy lovaglásra (és lusta elmenni Silveradóig :D ), hívjon: 06-20-975-3437 vagy küldjön magánüzenetet!Üdv: WinchEszter[/QUOTE]Jesszus, dejó élmény lehet a szigeten jõringezni lóstul!! áááá! irígyellek téged, meg aki csatlakozni fog Posted Image Jó szórakozást.Én ha úgy alakul, "otthon" fogok lózni, Kistarcsán, és csak rmeélni tudom, hogy nem katasztrófális a helyzet, már ami a talajt illeti...

#98 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 18:55

Az általános sulimban mostanában van sítábor... lopok egy-két bakancsot, meg lécet, aztán mehetünk :D

#99 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 19:01

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba:Az általános sulimban mostanában van sítábor... lopok egy-két bakancsot, meg lécet, aztán mehetünk :D [/QUOTE]Egy-két bakancsot, és egy-két lécet, így érted, ugye? mert nekem nincs.. :D :D Bár nem is mondtam, hogy én megyek...

#100 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 19:03

O.K., Zsubaba, jöhecccc!De:1. Mi van a videóval? Letörölted?2. A kutyámat még mindig nem dicsérted nyilvánosan.3. A PL skizofrén elnökét nehogy magaddal hozd, annyi lovunk nincs (és úgysem élvezné, ezek közül egyik sem visít :D , max. a szamár. Vagy neki az is jó lenne?)

#101 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 19:56

idézet:
Eredeti szerzõ: WinchEszter:O.K., Zsubaba, jöhecccc!De:1. Mi van a videóval? Letörölted?2. A kutyámat még mindig nem dicsérted nyilvánosan.3. A PL skizofrén elnökét nehogy magaddal hozd, annyi lovunk nincs (és úgysem élvezné, ezek közül egyik sem visít :D , max. a szamár. Vagy neki az is jó lenne?)[/QUOTE]Ok...akkor:1) A videó folyamatban van, apám csinálja a madzagot, amivel feltöltjük az anyagot majd!2) Nagyon édi a kutyád! Milyen fajta! Képzeljétek olyan rövid a kutya, mint amilyen magas! És ott körözött Eszer körül!! Megeszem!!! Posted Image 3) A skizofrén majd megy magában, ha akar tongue.gif Én pedig nem mehetek, majd nyáron megyek... ilyenkor suli van, csak 7végén engednek el Bazshoz... majd nyáron megyek mindenkihez, aki szívesen lát, megigérem! Najó, van akihez tavaszi szünetben megyek :D

#102 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 20:19

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba:majd nyáron megyek mindenkihez, aki szívesen lát, megigérem! Najó, van akihez tavaszi szünetben megyek :D [/QUOTE]Nalássukcsak: Eddig kaptunk Zsuval meghívást Cav-tól, Kölyöktõl és Saroltától (te még pluszban amigótól). Posted Image

#103 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 20:26

Meg Anikonak is megigértem, hogy megnézem Ramikát Posted Image És Siveradoba is hivatalosak vagyunk ;)

#104 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 20:29

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba:Meg Anikonak is megigértem, hogy megnézem Ramikát Posted Image És Siveradoba is hivatalosak vagyunk ;) [/QUOTE]Nem kihagytuk Zsuzskát?? :D Jajj, elnézést az Offért!!!

#105 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 21:19

Offoljatok csak nyugodtan :D ha mertek!!! Posted Image Zsubaba! Nekem a nyár is jó, csak akkor elég nehéz lesz jõringezni, de te tudod :D A kutya egyébként épp kétszer olyan hosszú, mint amilyen magas, kikérem magamnak! (30 x 60 cm)Fajtája (miért nincs egy hasát fogó röhögõ szmájli???) egyetlen példánya (tudomásom szerint), de mivel leányzó, alkalmasint még sokasodhatik, ha nem vigyázok. A kölykökre elõjegyzést felveszünk.

#106 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 21:33

Oks :D Most meg sikerült oldanom, hogy a TV-tunerembe bedugtam a videokábelt, és nézem a kazidat! Mindjárt odaérek, és elkezdem felvenni az anyagot, és még ma fent lesz (sztem) az anyag ;)

#107 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 22:29

õõõ... legnagyobb, legjobb felbontásban fél giga lett, ami azt jelenti, hogy ha ilyen sebességgel töltöm egész éjjel, akkor 18,5 óra mólva fent lesz Posted Image Majd holnap megpróbálok egy rosszabb minõségût is gyártani...majd elérhetõ helye:[url="http://"http://zsubaba.fw.hu/joring.avi"]http://zsubaba.fw.hu/joring.avi[/url]

#108 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 22:32

Dobok majd mellé egy joring.zip-et iscsak írjátok be, és elkezdi letölteni MAJD! Posted Image még sehol sincs :(

#109 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 23:05

Alain_delon!Nem esett semmi bajom és nem is eshetett volna amiatt, hogy a karabíner ne lett volna elég megfelelõ. Nem tudom elmagyarázni, hogyan néz ki, amit használtam, de semmivel sem találtam kevésbé biztonságosnak, mint amirõl Te tettél fel képet itt a topicban. Többször is elõfordult, hogy kioldottam vele magam, mert elég nehézkesen akart menni a dolog. A lényeg, hogy egyetlen apró mozdulattal rögtön ki tudom oldani és el sem tudok képzelni karabínert ennél egyszerûbb használattal.Egyébként Dalnokkal akkor sem lenne túlzottan veszélyes a jöring, ha egyáltalán nem tudnám kioldani magam. Ha elõ is fordulna, hogy elesek és a kötél végén maradok, akkor sem félek attól, hogy elragadna, miközben én hason csúszok, mert meg tudom állítani. Bízom benne, hiszen 5 éve az enyém és nagyon jól ismerem, tényleg tündéri egy ló és amíg nem találkoztok vele és nem tapasztaljátok meg, hogy milyen valójában, addig el sem tudjátok képzelni, hogy mennyire kezelhetõ bármilyen helyzetben.A problémám a legkevésbé sem ez (tehát nem kell engem félteni), hanem amiket fentebb leírtam az irányítással kapcsolatban. Inkább arra szeretném a tanácsokat olvasgatni, mert ha holnap délután már nem szakad a hó, akkor szeretnénk gyakorolni.

#110 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 5. - 10:56

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba:õõõ... legnagyobb, legjobb felbontásban fél giga lett, ami azt jelenti, hogy ha ilyen sebességgel töltöm egész éjjel, akkor 18,5 óra mólva fent lesz Posted Image Majd holnap megpróbálok egy rosszabb minõségût is gyártani...[/QUOTE]Na, ebbõl is látszik, mennyire nagyszerû kis filmrõl van szó :D ROSSZABB minõséget kell csinálnia, hogy ti is láthassátok... :D :D :D

#111 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 5. - 15:24

Na akkor most leégetem magam, mivel én voltam a béna.Be kellett tömöríteni még, amit a tesóm megcsinált, így csak 17 mega lett ;) És még majd csinálok egy rosszabb minõségût ma du. vagy este Posted Image szóval én voltam a béna

#112 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 5. - 19:58

Azért azt a 17 megásat nem teszed fel? Én leszedném már szívesen...

#113 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 5. - 20:21

De felteszem, 18-20 perc múlva adom a linket Posted Image

#114 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 5. - 22:40

keresztül húzták a számításaimatfreeweb kilõve, oda nem lehet ekkora file-t feltennivolt egy másik szerver, de nem tudtam elérhetõvé tenni a számotokramaradt a tár, amit nem mindenki ér el... valamint kva lassú... nemsokára fent lesz (elvileg), és megadom a linket csak menne már fel :(

#115 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 6. - 19:48

YYYYEEEEHAAAAAW!!! Posted Image [url="http://"http://www.szuperpiac.hu/~dusty/zsubaba/"]itten elérhetõ a síjröing[/url] és letölthetõ! Posted Image Csak jobb gomb a címére, és cél mentése más néven... bár ajánlom, ha van valakinek letöltésvezérlõje (Getright, Flashget, Gator, stb...) az azzal csinálja... a szerver 16,7 megát ír ki, egy 10kbye/sec-os hozzáféréssel 10 perc alatt lent van. Posted Image (Adsl-lel 3-4 perc Posted Image ) Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#116 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 6. - 22:20

Letöltöttem. Eredmény:1. Egy ló eszeget három képkockán keresztül.2. Egy szamár nézi a földet mozdulatlanul.3. Egy szamár nézi a földet mozdulatlanul.4. Egy szamár nézi a földet mozdulatlanul.5. Egy szamár nézi a földet mozdulatlanul.....n. Egy szamár nézi a földet mozdulatlanul.Véleményem:Hergottmorgottkrucifix! Mi a rossz? A vonal vagy az avi?

#117 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 6. - 22:22

a video szar, és bocsánat mindenkitõl! nem tudom mi a baj :(

#118 Kölyök

Kölyök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 443 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 6. - 22:35

Csendes Patak, jó ez a csacsi él még? Posted Image misi w. B.

#119 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 6. - 22:48

wáhááá!!! most jó -legalábbis nekemfeltöltöm újra a videó-filet, mert leszedtem mérgemben!ÉS: mellette van egy exe file! Azt mindenki szépen letölti és felinstallja, és utána menni fog!!! :D Most heppi vagyok :D

#120 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 6. - 23:27

Zsubé, hát ez tök jó, de én nem vagyok hajlandó feltelepíteni a Gatort a gépemre, örülök, hogy kiirtottam. Márpedig a kodek csak azzal hajlandó feltelepülni. :mad: