Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lómenhely Mátracserpusztán


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
8847 válasz a témához

#1 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 26. - 20:04

A topicindító blablabla és az elsõ pár oldal már rég nem aktuális, de az érthetõség kedvéért nem nyúltam bele. Rizsa helyett katt ide: www.zakuszkatanya.hu----------------------------------------------------------------------------------------------------------------No, kérem szépen. :) Sokat gondolkodtam, hogy megnyissam-e ezt a topicot, aztán úgy döntöttem, hogy hát ja. :D A cél szentesíti az eszközt... :gm: Tehát: a jövõbeli szomszédomnak köszönhetõen (köszi, Alíz! :yeah: ) találtam egy lómenhelynek alkalmas tanyát Balástyán, potom 2,5 millió forintért. Ebbõl már 500000 FT-ot összekapartam, de könnyen kiszámítható, hogy még elég sok hiányzik belõle. :DMárciusban már át tudnánk költözni, addigra kéne összekaparnom a lóvét, ami egyelõre irreális vállalkozásnak tûnik, mindenesetre úgy döntöttem, hogy ha beledöglök is, meglesz. És itt kérném azoknak a segítségét, akik nem úgy gondolják, hogy a saját zsebemre akarok nyerészkedni az ügyön...Ki kell hogy mondjam a kimondhatatlant: pénzre van szükségem :( . Adományokat is köszönettel elfogadok, de értelemszerûen ezek kisebb összegek lesznek, tehát a kölcsönök is tökéletesen megfelelnek és nagy segítséget jelentenek. A jelenlegi házam eladó lesz, az árából ki tudom fizetni a tanyát, azaz adott helyzetben visszafizetni a kölcsönöket, de minél elõbb át kéne költözni és megkezdeni az érdemi munkát. Az esetlegesen befizetett összegek nem az én pénztárcámat fogják hízlalni, a házeladás teljes összegét a menhelyre fogom fordítani. Egy ügyvéd ismerõsöm megcsinálja az alapítványt, addig is csak a saját bankszámlaszámomat tudom megadni: 11773463-51102052, az elkötelezettségemen és a vak bizalmon kívül más biztosítékot nem tudok adni arra, hogy nem játéktermekben fogom elverni a pénzt. Ha valaki nem bízik bennem, ne segítsen, oszt kész. Ez az ügy most fontosabb annál, mintsem azon rágódjak, hogy ki mit gondol rólam. Amint meglesz az alapítvány, természetesen beírom az új számlaszámot is.Ja, kérném a moderátorokat, hogy idõvel majd zárják le a "Lómenhely - rajzokból?..." topicot, ill. a kedves fórumtársakat, hogy addig is a nélkülözhetõ kategóriába tartozó offokat inkább oda vigyék át... ;) KöszönettelRozi/Várkonyi Andi

Edited by Filly, 2008 szeptember 25. - 21:50.


#2 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 26. - 20:07

Ne szórakozz, az a világ végén van!!!

#3 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 26. - 20:09

Aki akarja, megtalálja. ;) Jól megközelíthetõ helyen van, bónusz sorozatgyilkossal. Ideális. :)

#4 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 26. - 20:12

Adomány tárgyakat hová címezzünk? Van egy alig használt egérfogóm, egy finn kés, 5 golyóstollrugó. Ezek egy lovas alapítványnál nélkülözhetetlenek.

#5 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 26. - 20:13

Most ezek a B betûs nevek mennek. Balástya, Bázakerettye... Bénye! :DRosi, remélem megvalósul az álmod. Mit remélem... tudom! Ópusztaszerhez pl. egészen közel leszel. :)

#6 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 26. - 20:16

Ernest, az egérfogó nem kell, köszi, a macskák megsértõdnének. :) 7193 Regöly, Munkácsy u. 2, de csak február végéig. :D A golyóstollrugó régi vágyam, csak nem mertem megemlíteni. Mire valók a barátok.. :)Anikó, köszönöm. :)

Edited by Rosinante, 2006 január 26. - 20:17.


#7

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 26. - 20:39

Rosi! örömmel olvasom, és én is sok további erõt, és kitartást, és szerencsét és egyéb miazmákat kívánok, és valahogy úgy állok a kérdéshez, mint Aniko (gondolván leginkább a 2. sorára :D) ;)

#8 Dia01

Dia01

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.319 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 26. - 20:45

nem vagyok sem az elsõ,és gondolom az utolsó sem leszek,de én is sok kitartást kívánok Neked,na és persze,hogyha már minden egyenesbe jön sok-sok újabb paccot!!! :ang:

#9 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 26. - 20:57

tekintve, h ez menhely, az egyik felem azt mondja, h sajnos lesz elég jelentkezõ, a másik felem pedig nem kívánja neki az új lovakat :)

#10 kjudy

kjudy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 437 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 26. - 21:09

Hûû, az hozzánk közel van! ( Szeged ) :cool: Szeretnék sok sikert és kitartást kívánni, ha sikerül, egyszer szívesen meglátogatnálak majd! :)

#11 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 26. - 21:19

Hát akkor kalappal :dev: ! Már igencsak kiköltekeztem, de adni jó, és nem fogom ezt a topicot semmilyen szempontból se elfelejteni. :) Mikor lesz már jövõ hónap...és mikor lesz már fizetés.... :rolleyes:

Edited by chestnut, 2006 január 26. - 21:23.


#12 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 7:58

Rozikám, angyalom, akkor nem is leszel olyan messze! :) Szoktunk fellépni Balástyán (de nem mindig szoktunk), szeretik a Lyrát; kitaláltam, hogy csinálunk Neked egy koncertet. Tök jó, megbeszélem a fiúkkal, biztosan mellém állnak, összetrombitáljuk a falu apraja-nagyját és a bevételt a hykomatoknak ajánljuk fel. ;) Jövõ héten próbálunk, megbeszélem a Csorvásival és megszervezzük mondjuk tavaszra.Pusszantlak: GumiÁtszerk: továbbfûzöm, mert közben Anikóval agyalunk.Már mindjárt az elején bebuktam, mert nem emlékszem milyen helyek vannak, ahol koncerteztünk. :)De pl. lehetne, hogy Rozi kiállít, mi zenélünk, lehetne állatsimogató is, szednénk belépõt, de adományt is gyûjtenénk. Vinnénk az összes CD-nkbõl és eladnánk a koncerten, aztán az a zsé is Rozié lehetne. Szal valami felhajtásféle jó lenne, és örülnék fórumos résztvevõknek is (Jól zenélünk ám, a Centrálban már látott jópár ember és nem dobáltak meg)A plakátokat meg tudnám csinálni és elküldeni a balástyai ismerõsnek, aki a többi koncertet is szervezte nekünk. Csorvásival beszélek, hátha lesz még ötlete. :)

Edited by Gumilovas, 2006 január 27. - 10:51.


#13 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 9:20

Persze, sok sikert, de azért csak jobb lett volna Rajtad tartani a szemünket. :)

#14 Keszter

Keszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 596 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 9:24

Szóval mégis "majdnemszomszédok" leszünk? :yeah: :kir: :kir:

#15 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 10:57

Köszi mindent mindenkinek! :)Gumi, nem vagy semmi, köszi szépen! :kocc: :yeah: :)

#16 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 12:01

Hát a legjobbakat neked, szívbõl kívánom :yeah: Sok nehézséged lesz, de sok emberen tudsz majd segíteni :yeah: És sok lovon :kocc:

#17 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 12:26

Rozikám!Lentiben vagy Záhonyban nincsenek alkalmas helyek? Csak azért, mert azok még messzebb vannak. :kir:

#18 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 12:31

Egyik szemem sír, a másik meg nevet. Amikor úgy hírlett, közel kerülsz hozzánk a kukucsai elit-kommandóval, hát egészen beleéltem magam... Most meg... az ország másik fele... :rolleyes: :( Nem baj, nem az az érdekes, közelebbre vagy távolabbra, a lényeg, hogy most ez tényleg sikerüljön, és meg tudd valósítani az álmaidat-, terveidet.Biztos vagyok abban, hogy sokan leszünk, akik segíteni fogunk, ki-ki a maga szûkebb-bõvebb lehetõségeihez mérten (némi golyóstollrugók nálam is leledzenek :D ), de azért "kutakodnék" kicsit. Lehetne bõvebben tudni valamit errõl a "lehetõségrõl"? Már úgy értem, hogy a "lómenhelynek alkalmas tanyáról" kicsit bõvebben. Mekkora, milyen fekvésû, milyen a legelõ, milyen építmének vannak rajta, milyen közel (távol) vannak a "civilizációs ártalmak" (buszmegálló, vasút, utak, egyéb). Ha nem indiszkréció:mennyit remélsz a mostani házadért kapni? Több kérdés most nem jut eszembe. Ha bármi olyan kérdeztem, ami nem publikus, elnézést kérek elõre is. Akkor még egyszer: hajrá! :yeah:

#19 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 12:31

Rozikám!Lentiben vagy Záhonyban nincsenek alkalmas helyek? Csak azért, mert azok még messzebb vannak.  :kir:

Hozzászólás megtekintése

Vannak, de Balástyán mégiscsak Keszter és Gumi közelében maradok. :) :yeah: :D

Edited by Rosinante, 2006 január 27. - 12:32.


#20 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 12:33

Rosi, sok sikert! Kívánom a legjobbakat én is! Lassan, de biztosan beindul az a menhely, meglátod. :)

#21 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 12:45

Rozikám!Lentiben vagy Záhonyban nincsenek alkalmas helyek? Csak azért, mert azok még messzebb vannak.  :kir:

Hozzászólás megtekintése

Vannak, de Balástyán mégiscsak Keszter és Gumi közelében maradok. :) :yeah: :D

Hozzászólás megtekintése

Na, így már világos. Szeretek én is a Gumi közelében lenni. ;) :kir:

#22 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 12:46

Ágimam, a tanyán van egy tuti állapotban lévõ nagy lakóépület és szintén jó állapotban lévõ melléképületek, nyergesnek, zabosnak, "társadalmi helységnek" van hely, az udvaron lehet sátrazni. Villany, saját kút, fürdõszoba van, telefon sajna nincs, de gyakorlatilag ez az egyetlen negatívum. Van már egy kisebb féltetõ a lovaknak, és a legnagyobb vonzerõ a hat hektár legelõ öntözõrendszerrel és külsõ kúttal. Gyakorlatilag "csak" a karámokat és féltetõket kell megcsinálni, (elég lesz az is :gm: ), no meg persze minél elõbb egy szénatárolót, ne fóliázással kelljen vacakolni. :( Mondjuk az se gond, mert fólia van dögivel. :DÉs fantasztikus, segítõkész emberek lesznek körülöttem, ami nem utolsó szempont! :ang: :yeah:

#23 Keszter

Keszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 596 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 12:55

Hú, ez jól hangzik, ha lesz a Gumi-buli szóljatok feltétlenül. Addigis próbálok segíteni többiben :yeah:

#24 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 13:00

Köszi, Keszter, ha máshol nem is, a Gumibulin találkozunk! :yeah: :) Basszus, össze-vissza nyomok mindent... :D Az elõbb elfelejtettem, hogy a megközelítése is optimális, az autópályától pár perc kocsival, és néhanapján a busz is odatéved. :D

Edited by Rosinante, 2006 január 27. - 13:03.


#25

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 16:32

Ágimam, a tanyán van egy tuti állapotban lévõ nagy lakóépület és szintén jó állapotban lévõ melléképületek, nyergesnek, zabosnak, "társadalmi helységnek" van hely, az udvaron lehet sátrazni. Villany, saját kút, fürdõszoba van, telefon sajna nincs, de gyakorlatilag ez az egyetlen negatívum. Van már egy kisebb féltetõ a lovaknak, és a legnagyobb vonzerõ a hat hektár legelõ öntözõrendszerrel és külsõ kúttal. Gyakorlatilag "csak" a karámokat és féltetõket kell megcsinálni, (elég lesz az is :gm: ), no meg persze minél elõbb egy szénatárolót, ne fóliázással kelljen vacakolni. :( Mondjuk az se gond, mert fólia van dögivel. :DÉs fantasztikus, segítõkész emberek lesznek körülöttem, ami nem utolsó szempont! :ang:  :yeah:

Hozzászólás megtekintése

Ez tényleg nagyon jól hangzik! (Kéne még sok ilyen, hogy mindenkinek jusson, pl nekünk :D)

#26 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 17:36

Ágimam, a tanyán van egy tuti állapotban lévõ nagy lakóépület és szintén jó állapotban lévõ melléképületek, nyergesnek, zabosnak, "társadalmi helységnek" van hely, az udvaron lehet sátrazni...

Hozzászólás megtekintése

Látótávolságban a festõi kiserdõ, ahonnak az utolsó tulajdonost megrablógyilkoló banda kicsapott. :)

#27 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 18:16

Ez tényleg jól hangzik. Fene ezeket a hülye törvényeket, elõírásokat... Az én nyugdíjamnak nincs ugyan adója, de Fecó 1 %-ka ha a menhelyhez mehetne, az kb. havi 3-4ezret jelenthetne. Igaz, õ EU-ban kapja a fizuját, de szerintem valahogy meg lehet oldani. Hát igyekezzél ezzel az ügyvéddel nyélbeütni valamit, mert akkor addig nem kötelezem el ezt az 1 %-ot máshova. Ha van türelmed várni, míg végzünk a házfelújítással, és kiderül mire jutottunk a jelzálogkölcsönbõl, meglendítem, amennyire tudom ezt a mutatványt. Csak aztán ügyesen!Tehát ez egy tanya. Azt a 6 hektárt (v. akár a felét) én is elfogadnám. :cool: És akkor - gondolom - a kútból megy a víz - szivattyúval a házba, fürdõszobába. Fûtés? Erdõ van a közelben? (Fakitermelés szempontjából - ugye... :rolleyes: :D )

#28 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 18:26

Ágimam, úgy tudom, hogy az 1%-ot csak 3 évnyi mûködés után kaphatjuk meg - sebaj, kivárjuk. :D Azért köszi. :)A fûtés fával megy, de Alíz szólt, hogy ha el kell utaznom, nyugodtan mehetek, õ majd fût addig. Nála pl. gáztartály van, tehát ez is megoldható. Egyelõre maradok a fánál, kell az a bónusz kondimunka. :D

#29 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 18:30

Igen, én is tudom, hát azért mondtam, hogy fene ezekbe az elõirásokba.Az Alíz, õ kicsoda? Csodaországból jött, ennyi már biztos, de közelebbrõl? (Persze, csak ha nem titok!)

#30 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 18:48

Rosinante !Nagyon tisztellek a tetrekészségedért és az elszántságodért !Nem tudom , hogy végig gondoltad-e az alábbiakat .Én a hódmezõvásárhelyi állatvédõ egyesület elnökségi tagja vagyok , vannak tapasztalataim , melyeket szívesen megosztok veled ha érdekel .Amennyiben lóval kapcsolatos bejelentés érkezik akkor én szoktam intézkedni .Az elsõ és legfontosabb dolog , hogy tudod-e milyen feltételek mellett adnak engedélyt állat otthon mûködtetésére !Nagyon sok gond éd probléma alakul ki az idõ múlásával , és a folyamatos kunyerálásba is bele lehet fáradni , meg mellette a segítõ késznek tûnõ emberek okoskodásai sem mellékesek .Ne gondold hogy ellened beszélek , csak szeretnélek megóvni a pár év múlva bekövetkezõ kiábrándultságtól .Hálás lennék , ha leírnád nekem hogyan gondoltad a napi gyakorlati feldatok megszervezését .

#31 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 18:48

Banyek, mindent kétszer küldök el... :D

Edited by Rosinante, 2006 január 27. - 18:49.


#32 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 18:51

Dél-Alföldi, köszönöm a tanácsokat, örülnék, ha elmondanád a tapasztalataidat. :) Értem, hogy mire gondolsz. ;)

#33 Ördögfióka

Ördögfióka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 18:56

Jééézus!!! Kb. ötször olvastam el a topic címét, mire felfogtam, hogy tényleg Balástya van odaírva!!!ITT LAKOM!!!!! :D :ang: Ugrálok örömömben!!!! Most nagy fellángolásomban, nem tudok semmi értelmeset írni, csak azt, hogy én nagyon szeretem a falut! És persze a tanyavilágot, ahol szabadidõmben barangolok!!!Tényleg, kicsit pontosabban merre található a tanya?És ezt már most leszögezhetjük, hogy egy biztos emberke, mindig itt lesz helyben, akire bármikor számíthatsz!!! :ang: Bármilyen rendezvény szervezésében nagyon szívesen segítek (jól ismerem a polgármestert is :gm: ), és tényleg bármiben, bármikor a tanyán és ott, ahol csak tudok!!!! :kocc: Pusszi: Ördögfióka / Kati

#34 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 19:11

A mi állatvédõ egyesületünk is úgy kezdet hogy vett egy tanyát és csak 500.e forintja volt , a tulaj megengedte hogy egy év alatt fizessük ki , akkor az 2 millió volt .Elkezdtünk kutya kenneleket felállítani rajta , persze kunyera tégla , kennel anyag , kutya kaja . Közeben párhuzamosan kellett intézni az adományokat amikbõl a telefonszámlát , benzinköltséget stb fizettük .Gyakorlatilag mindent megpróbál az ember adományként kérni .Azt is be kell kalkulálni , hogy az emberek itt a dél vidéken rosszabb anyagi körülmények között élnek mint a dunántúlon vagy pesten , kevesebbet tudnak adni .Az önkéntesek vannak és jönnek is csak sajnos kevés van belõlük , mert tanulnak ha jól akkor azért nem jön ha rosszul akkor nem engedik , vagy vizsgára készül írja szakdolgozatát , vagy családja van és azok is szeretik látni néha .Az önkéntest csak megkérheted hogy segítsen nem kötelezheted semmire .Elvállal egy feladatot és nem csinálja meg pedig számítasz rá , ezért kiderül a legrosszabb idõpontba hogy mégsem készült el amit vállalt ezért nekiállsz saját magad megcsinálni .És sajnos erre lehet számolnod - saját magad megcsinálod akkor készül el csak.Amennyiben eljutsz oda hogy mûködsz és kezdesz a felszínre kerülni akkor jönnek a jó akarók akik elkezdenek pletykálni rosszabb esetben újság cikket íratni hogy te ebbõl élsz , fizeted a saját dolgaidat és szegény állatokra nem költesz . Ugye ennek az az eredménye hogy elveszetesz egy-két támogatót és önkéntest és már is újra a vízalatt vagy .Utánna a hatóságok , tényleg nagyon sok szabálynak kell eleget tenni , mielõtt elkezded a tanyát átalakítani érdemes elolvasnod az állat otthonra vonatkozó elõírásokat .Mi van ha be kell fogadnod egy beteg állatot , esetleg elkobozták mondjuk egy hátrányos helyzetû dorozsmai roma családtól , akkor mit fogsz tenni !Az orvosok nálunk sem dolgoznak ingyen csak adnak egy kis kedvezményt , de a ló az gázos és sok probléma adódhat körülötte . Ennyi ma estére nem rémisztelek tovább , de inkább kérdezz !

Edited by Dél-Alföldi, 2006 január 27. - 19:12.


#35 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 19:18

A napi gyakorlati feladatok... Elsõ körben bõsz építkezés lesz, meg kell csinálni a karámokat, meg nem ártana stabilan körbekeríteni az egész területet, elég nagy arra az õzforgalom, egy nap alatt szétszabnák a villanypásztort. :eek: A beállók ráérnek apránként, ahogy új lovak érkeznek. Ja, hogy ezek nem napi feladatok... :DSzóval a lovak nem boxos istállóban lesznek, hanem karámozva, féltetõvel, ill. lesz boxos istálló vész esetére a mozgáskorlátozandó betegszabisoknak. :) Az etetés, almolás így leegyszerûsödik, a létszámtól és a legelõ kapacitásától függõen lesz legeltetés. Azt még nem tudom pontosan, hány gebbencs lesz, menet közben fog kiderülni, hogy alakulnak az anyagiak, ötlet és potenciális támogató van dögivel, kérdés, hogy hányan jártatják csak a szájukat. :DÉn is gatyába rázom magam lovaglásilag (gyakorlatilag másfél éve alig ültem lovon :eek: ), hogy tudjak dolgozni majd az arra alkalmas új lovakkal, illetve igénytõl függõen lesz lovagoltatás a környékbelieknek, ha tényleg lesz rá érdeklõdés, szerzek egy-két hosszú távon is üzemképes négylábút. :D Már megkerestek iskoláktól, hogy fogadnék-e csoportokat, szeretnék majd ilyesmivel is foglalkozni, Pimpa pl. tökéletes példa a gyerekeknek, hogy megtanulják, nem vagyunk egyformák, kicsit belekóstolhatnának a parasztizálásba is. :) És persze jó lenne, ha nyaranta pár gyerkõcöt maradandóan meg tudnék fertõzni lóimádattal, ha olyan megszállottak is lóközelbe kerülhetnének, akik egyébként a szüleik rossz anyagi háttere miatt nem engedhetnék meg maguknak a lovaglást.Ötletek, lehetõségek vannak, de csak menet közben fog érdemlegesen kialakulni a dolog. :)

#36 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 19:45

Ördögfióka, márciustól sok szeretettel várlak, találunk Neked tennivalót, ne félj! :dev: :) :kocc: Dél-Alföldi, egyelõre úgy készülök, hogy a mindennapos munkában csak saját magamra számíthatok, és ehhez képest már minden segítség bónuszajándék és pozitív meglepetés lesz. :) Az elõírásoknak utánanézek, köszi, kt-gyutól már kaptam ezzel kapcsolatos anyagokat.Szerencsére van egy nagyon kedves állatorvos barátom, aki igaz, hogy messze van, de távkonzultációban bármikor számíthatok rá, segít megszerezni a szükséges felszereléseket, gyógyszereket, és én is elég sok mindent meg tudok csinálni.Ha vannak további gondolataid, akár ijesztõek is, ne kímélj! :kv: :)

#37 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 19:57

Nahát Rosi :eek: , pár napig nem járok erre, és miket látok :DGratulálok :), és szívbõl örülök.És természetesen, ahogy tudok, segítek :)

#38 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 20:13

Köszi, Lisa. :) Azért nyugodtabb lennék, ha már ki lenne fizetve az a fránya tanya... :D

#39 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 20:23

Tudod, Rosikám, most elgondolkodtam azon, hogy szép (és nagyon jó) dolog a szabadság, a szuverinitás, de most aranyat érne, ha lenne egy olyan társad, aki (akár ugyanolyan meztelenseggû, mint te,de) egyetértõ, támogató másik feled lenne ebben a jövendõbeli, menhelyes, tanyasi életedben. Ha belegondolok, hogy ott fogsz majd élni egyedül egy pusztán... Klassz, persze, hogy klassz! De vannak ennek hátulütõi is. (Csak azért írom most ezeket, mert tudom, hogy épp arra van szükséged, hogy valaki riogasson, meg károgjon, hogy jaaaaj-jaaaaaj, mileszveledottegyedûû'?! :D ) De mondjuk az se rossz, ha vannak körülötted barátok, (abból pedig jóóó sok!), akikre számíthatsz, akik nem hagynak cserben. Dél-Alföldi! Nem semmi lehetett az sem, amit te végigcsináltál, (csinálsz)! Rötölöclub járt már nálad? :guny: :D Megnyugtató, hogy van, aki megosztja Rosinkkal a tapasztalatait, így kevesebb az esélye, hogy nagyon-nagyot csalódjon, vagy belebukjon. Én azért féltem, na! :rolleyes:

#40 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 20:29

Ágimam, ha tanya van, minden van! :kir: A kedvedért beszerzek valami megbízható embört, ígérem. Csak határidõt ne mondj. :kv: :kir:Riogassatok bátran! :kocc: