Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Ilyen volt - ilyen lett


  • Please log in to reply
1322 válasz a témához

#121 Tequila

Tequila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 6. - 15:27

Bocsánat az off-ért...

ehhez hozzáteszem, hogy 4 órán keresztül képes dolgozni, úgy hogy kimegy egy hosszú vágtás terepe, majd még ugrik 2 órát.. és még akkor sem fáradt!!!

Nem sok a 2 óra (gondolom folyamatos) ugrálás a ló lábának? :eek: És gondolom ez nem egyszer történt meg.... :(

#122 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 6. - 15:33

Nem fárad el, nem izzad meg... ergo nem megerõltetõ. Állítólag.

#123 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 6. - 15:35

ááá, igazi arab, az tényleg más. :DAzok valódi sárkányok, szinte nem is a ló fajba tartoznak, tudom. (na jó ez azért nem mindig igaz, de tudnak lenni)Egyébként az angol telivér is ilyen, sajnos kezelhetetlenek, nagy bátorság kell, hogy valaki ilyenre felüljön és sok türelem és vesződség.Én nem is próbálnám, főleg komoly versenyeken, mert rohanósak a 90 cm-en már általában hibáznak, kisebb magasságokon nem, mert ott nem probléma annyira a rohanás.Beysha mindig kezesbárány volt szerencsére, nem is értem miért adták oda ingyen, meg miért nem tudták beoltani, megkörmölni, futószárazni. Sok a hülye.Bár az is igaz, hogy ő már leizzad 20 perc után (de lehet, hogy valamit rosszul csinálok, nem tudom), tényleg nem igazi arab vérmérséklet, meg azért küllemben is teljesen máshogy néz ki, mint egy igazi arab.lolly, mesélj még magadról, a lovakról és, hogy hogy lovagolod őket!és az eredményeitekről!!!

Edited by agrobe, 2006 november 6. - 16:00.


#124 Guest_Lolly_*

Guest_Lolly_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 6. - 15:57

sry...

Edited by Lolly, 2006 november 8. - 17:18.


#125 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 6. - 16:00

nekem is válaszolj, írj még, tényleg!lécciNem azért írtam, meg mutattam meg a képeimet, hogy belédkötözködjek, csak én is büszke vagyok a lovamra!meg már én is mentettem meg lovakat!!!Meg van vejróderem is, de én vejróternek mondom, vagyis inkább segédszárnak, de biztos rosszul tudom, na de mindegy tudjuk, miről van szó. CSak az enyém nagyon poros, mert nem szoktam lovagolni vele, mert nekem nincs edzőm és félek, hogy rosszul használom. Tényleg tehetek kárt a lovamban vele? Vagy csak butagságból félek.Az nagy baj, ha nem hűtöm a lovam lábát, ha ugratunk?közben kell lehűteni, ha túlmelegedik az ugratástól és akkor ha lehűlt, akkor lehet folytatni. Jól értem?

Edited by agrobe, 2006 november 6. - 16:04.


#126 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 6. - 16:08

te ha ugrasz egyfolytában ugrasz? :kir: egy ugróedzés felvan építve... no mind1, egyébként nem sok neki, semmi baja sincs a lábának, ínvédõ mindig és én mindig hûtöm a lovaim lábát

az ugróedzés fel van építve, 120 percre?Errõl mesélj már bõvebben egy kicsit!

#127 Guest_Lolly_*

Guest_Lolly_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 6. - 16:19

...

Edited by Lolly, 2006 november 8. - 17:18.


#128 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 6. - 16:22

én biztos nem mernék ilyen lóval ugrani. Szerintme ze veszélyes, meg biztos félnék, bár én elég félős vagyok, gyorsan menni sem szeretek.Ez lehet, hogy ciki, de ez van.Azt hiszem én sosem fogok magasabb szinten versenyezni, de nem is vágyom rá.Meg nekem nincs azért ilyen jó lovam hozzá szerintem. Meg én sem vagyok már fiatal, se olyan tehetséges, nekem fiatal koromban is sokat kellett várnom, hogy vágtázhassak, majdnem másfél évig nem engedték.Ezért nekem nagy dicsőség, ha kis ikszeket át tudok ugratni, meg ki merek menni terepre (bár egyedül nem).És legalább lehet egy lovam!és őt én szelídítettem meg egy kicsit!Azt hiszem most már használnom kell az invédőket, mert eddig lusta voltam felrakni. DE úgy látom, fontos. De talán fel kéne tenni a pataharangokat, bár azt még nem próbáltam, nem tudom, hogy kell felhúzni!!!! Lolly van ötleted? Meg az mire jó egyátalán?(kaptam ajándékba)DE ezzel, lehet, át kellene menni egy másik topikba, mondjuk a díjugratásosba. Nem Lolly?Nem értem, miért vagy ilyen velem, én nem így szóltam hozzád, de mindegy. Én nem vagyok olyan szerencsés, hogy edzőm lehessen.Próbáltam kérdezni, mindegy.még közben írtam ezeket, elolvastam, mit írtál nekem és elszomorodtam.

Edited by agrobe, 2006 november 6. - 16:23.


#129 Guest_Lolly_*

Guest_Lolly_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 6. - 16:24

...

Edited by Lolly, 2006 november 8. - 17:18.


#130 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 6. - 16:26

Tényleg, ne is rosszalkodjunk, mert ez itt off.

#131 Guest_Lolly_*

Guest_Lolly_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 6. - 16:28

elnézést... a névvel visszaélés történt, a nem általam írt hozzászólásokat javítottam

Edited by Lolly, 2006 november 8. - 17:19.


#132 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 6. - 16:45

Mondtam én ilyet????De mondjuk ennek biztos örülne, mint minden ló, pl Bey is.De én genyó vagyok lóval (mert lovagolni akarok), emberrel (most is látszik), kutyával (Dorkát is meg kellett fenyíteni, mert megette a mogyorót az asztalról, meg mindent kiborogatott, meg megevett egy fürdőgolyót, meg néha befosott pl. a mogyorótól is, és azért megbünti volt) is.Meg a tevékkel. (bár ez nem tudom, most hogy jutott eszembe)Kár hogy mennem kell, mert holnapra mindent ki fognak moderálni, mint a pinty.(na azokkal nem voltam genyó. Még)Mármint a pintyekkel, nem a moderátorokkal, mert velük voltam, mea culpa.

Edited by agrobe, 2006 november 6. - 16:45.


#133 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 7. - 8:27

de legalább mostmár tudom, hogy elrontottam egy lovat életemben elõször!! köszönöm hogy rávilágosítottál erre... akkor sztem ezetúl nem lovagolom, inkább levetetem a patkót és leküldöm a legelõre

Na, ez egy jó gondolat!!! :D :D :D

#134 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 7. - 19:18

Olyat nem találtam magamról, amin angolban ülnék is a lovon, mert mindig én fotóztam. :D Vagyis van, cask meg kell keresnem õket, és be kell, hogy skenneljem, de ha meglesz, megmutatom. :kir:2003. július2004. március2004. június2005.június,július2006.július

#135 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 7. - 19:45

nekem van egy 11éves herélt lovam amikor 6 éves korában megvettem találkoztam egy lánnyal aki ismerte csikókorában amikor újságoltam neki hogy megvettem Carlot nevetett egy nagyot és azt mondta gratulálok vettél egy szamarat.. Carlo pár hónaposana képen éppen fürdés után vagyunk meg pár év is eltelt de azt hiszem ló formája van...

#136 Trudi

Trudi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 13:33

Sziasztok!Nagyon megtetszett nekem ez a topic, gyorsan elõ is szedtem pár régi lovas képet, és feltettem a képtárba...szerintem azé látszik rajtuk a változás... :D :) Kezdetektõl napjainkig :)

Edited by Trudi, 2006 november 8. - 13:34.


#137 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 14:36

Tényleg látszik. Így lesz egy gyerekbõl nõ. :) :yeah:

Edited by Franke, 2006 november 10. - 14:37.


#138 Trudi

Trudi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 21:02

Ezek szerint a képtáramban nem csak a lovas képeimet néztétek meg... :D :ang: Egyébként Trudi lovacskám ma vonult nyugdíjba, egy gyönyörû ménesben tartom most, ma vittük oda, legelészik a hatalmas füves legelõn, és megérdemelt nyugdíjas napjait éli! :yeah: :)

#139 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 21. - 10:16

Jujj, hogy én mit találtam :D 2000-es kép rólam, és egy ismerõsöm még eléggé nyers lováról futószáron. :kir:

#140 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 21. - 10:34

4 évesen18 évesen22 évesenEzeket a képeket találtam hirtelen, de vhol megvan még az is amikor 2 évesen felültem az állatkertben..... :kir:

#141 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 21. - 10:35

Változás 2006 :)Végre konvertálta a képeimet a kép.tár. Itten van néhány az elmúlt 5 és fél évrõl.

#142 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 1. - 16:39

1990.- valahogy így kezdõdött minden.Aztán 1994-ben az elsõ terep.Manapság valami ilyesmivé alakult a dolog, de volt már ilyen is az idén.Az egyik kedvencem mit sem változott 1995 óta:Charlieval 1995-ben és Charlieval 2005-ben. :) Na és az én kicsi "lányom" alakulása: :ang: Szõke két hetesen, aztán 6 hónaposan és 2006. augusztusának végén 17 hónaposan.

#143

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 1. - 17:16

:ang: (Szõke megnõtt :D)

#144 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 1. - 17:29

Nem hiába! A kezdetek meghatározók! :yeah:Az első lóra ülésem nekem is egy erős sodrott-ra sikerült, még szántott is.Azóta imádom én is a tömzsiket..

#145 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 1. - 17:37

Nem tudom, hogy ez a ló sodrott volt-a. Nekem nem tûnt annak, de attól még lehet. :) A bácsi viszont mintha nyugdíjazott rendõrlovas lett volna. De a szüleim biztos nem tudták, mi lesz ebbõl. Mostanában kezdik végre kapizsgálni, hogy a lómánia nálam nem múló szeszély. :)Dé! És még remélhetõleg nincs vége a folyamatnak. :D

#146 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 1. - 18:17

Nem biztos valóban. De elég erõs felépítésû, szép ló volt.

#147 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 1. - 20:03

Méz! jajjj.... hát.... mosolyt csaltál az arcomra :) Jólesett végignézni a "lovaspályafutásod" :) Dejóóóóóóóóóóóóó :ang:

#148 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 1. - 20:16

Méz! jajjj.... hát.... mosolyt csaltál az arcomra :) Jólesett végignézni a "lovaspályafutásod" :) Dejóóóóóóóóóóóóó :ang:

:) :ang:

#149 Guest_Horseman_*

Guest_Horseman_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 10. - 18:15

A képek nem a legjobbak, de talán látszik valami :)Elõtte és utánna

#150 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 10. - 18:18

(utáNa)amgy olyan picik a képek, hogy nem látok különbséget, csak különbözõ képeket együtt.

#151 Guest_Horseman_*

Guest_Horseman_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 11. - 13:59

(utáNa)amgy olyan picik a képek, hogy nem látok különbséget, csak különbözõ képeket együtt.

Megpróbálok, majd jobbakat betenni, csak nem tudtam mekkorát lehet feltölteni a tár-ra...bocsesz..

#152 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 11. - 14:22

Büszke a születése napján Posted Imageegy hetesenPosted Imageés 15 hónaposanPosted Image

#153 kékharisnya

kékharisnya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 11. - 16:12

húúú, basszus...még a tartása is büszkenagyon elegáns darab ;)

#154 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 11. - 16:22

Igen, nagyon kecses.

#155 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 11. - 16:47

húúú, basszus...még a tartása is büszkenagyon elegáns darab ;)

Az utóbbi idõben elszaporodtak a környéken az "arabok". Két év múlva lekörözzük õket. :D :D :D

#156 Tequila

Tequila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 22. - 11:12

Sziasztok!Gondoltam felélesztem a topicot. :D A csikóm születés után néhány órával jó nagy buksival :D fél évesenés most 21 hónaposan még mindig nagy fejjel :dev: (a fotók minõségért bocsi, kicsinyítésnél teljesen életlen lesz. :( )

#157 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 22. - 11:24

Nagyon cukorka kis boci paci, fel tudnám falni :o

#158 Tequila

Tequila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 22. - 13:51

Többnyire az is, de van, hogy belebújik a kisördög. :dev: Például ha dolgozni kellene (már ha azt munkának lehet nevezni, amit csinálnia kell.... :dev: ).

#159 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 22. - 15:18

Zengõ története képekben:Kiscsikóként,amikor még Strucc nevû felhasználótársunk lova volt. Ekkor Prelude néven futott, merthogy Strucc frankofón. A kutyája pl. Soá névre hallgat, az nagyon durva...kb. 2 évesen csúnya betegségen esett keresztül, akkor így nézett ki.Mûtét után, Üllõn, immár Gálzoli fórumozó tulajdona, még mindig Prelude.Üllõn Zoli mindent megtett a csikó talpraállításáért, és erõfeszítéseit siker koronázta. Eme képpel hirdette meg Prelude-öt másfél évvel ezelõtt itt a fórumon, én pedig elindultam a kies Nagykunságról a megkapó tekintetû sárga csikó után...Az üzlet megköttetett, a csikó új nevet kapott, és átköltözött a szikes legelõkre.Zengõ tavaly nyáron némileg teltebb idomokkalAzóta is egyfolytában nõ, a lóra szállás kezd nehézkessé válni :)

#160 Tequila

Tequila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 22. - 17:15

Nagyon szép ló lett belõle. :yeah: Miért kellett mûteni?