Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Gipsy Horse, Gipsy Cob, Gipsy Vanner, Irish Cob, stb:)


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
273 válasz a témához

#161 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 18. - 20:53

Kb két hónapja esett az eset, hogy egy barátnőmmel kimentünk lovagolni, és amikor láttam (előttem mentek éppen), hogy elhagyja a ló, azonnal bestoppoltam az enyémmel. Az ő lova futott még 15-20 métert, aztán visszapislantott, majd megállt legelni. Miután meggyőződtem róla hogy a bnőmnek semmi baja, szépen odaslattyogtam a lóhoz és megfogtam. És ha újra történne a dolog, akkor is így csinálnám.

Edited by tötõ Zsó, 2006 december 18. - 20:55.


#162 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 18. - 21:15

De a bnőd nem lógott a vágta közbe,hanem a ló egyedül ment.Akkor valszeg én is így tennék...........

#163 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 27. - 19:29

...Ha Petya egy gidránhoz hasonlítaná akkor is ugyan ezt írtam volna.Na lehet hogy picikét többet......... :D ...

Na menj a fenébe.

#164 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 6. - 13:39

pferdehof rauch

#165

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 6. - 13:44

Eszerint hazatértél... :)Hahh, de szépek, fáj a szívem ;) De a szemnek jólesik :D

#166 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 6. - 17:40

Jaj Uni!Ilyen képekkel hergelni az embert! :dev: De ott legalább van hó.Decemberben árultak egy 5 éves, alapbelovagolt tinker mént 650 ezerért. Mi lehetett a baja? :D Vagy ennyire sos kellett a pénz...

#167 pöttyi

pöttyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 16. - 9:39

ausztriaban eleg jo aron vannak a tinkerek!

#168 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 16. - 18:51

Az mit jelent?

#169 pöttyi

pöttyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 17. - 23:03

Az mit jelent?

1000 euroert is lehet akar kapni.igaz ezek többsegben csikok vagy öregebbek. 1500ert mar belovagoltak is vannak. 2500 mar papirosat es tenyleg megbizhato kezekböl. ahogy olvastam a forum elejet milliot irtak meg 800ezret ha jol emlekszem. ha nem akkor javitsatok ki.

#170 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 18. - 7:41

Hmmm be kéne hozni párat... :D

#171 pöttyi

pöttyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 18. - 10:35

aztan fene tudjam am hogy meg erne e benzin penzel meg a felhajtasokkal együtt. mert az amelyiknek van utleve meg papirok meg minden az mar tuti a magasabb arkategoria. :hu:különben is neked ott van a fjordid :D ;)

#172 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 18. - 13:46

Sejtettem, hogy nem lenne olcsóbb. :D Nem mondtam, hogy lecserélném, de ha háznál tudnál tartani, oda úgyis legalább 2 ló kell.. :dev:

#173 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 18. - 22:36

Itt van egy kép a barokk pintoról. Cora Le Mona.2,5 éves és a legjátékosabb ló amit valaha is láttam.Szal képes és veled is nekiáll játszani.Az idegeneket ellökdösi mellõlem és a többi lovat is,hogy csak õvele legyen foglalkozva.Ja és ezt majdem kifelejtettem.Tyna és Sunny együtt ahogy szoktak.Szénázgatnak,pletykálkodnak... :) A Sunny vele haverkodott meg elõször.Pedig ha hiszitek ha nem a Tyna a vezér a frízek között is.Na azért van mikor kap egy-két nagyobbat,de a kis bosszúálló dög máris azon agyal,hogyan adja vissza.Rohadtul sértõdékeny...

#174 pöttyi

pöttyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 25. - 20:19

hm..hogy kihalt a topic.amugy van vki itt a forumon akinek van tinkerje?

#175 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 29. - 17:30

Igen nekem.

#176 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 24. - 11:26

Fú, képtelen vagyok végigolvasni a témát, de kérdésem van, majdnem nyitottam is egy topicot a huntereknek... Magyarországon (hol) lehet ilyen lovakra lelni?

#177 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 10. - 8:00

Sziasztok! megleltem e lófajtát, és mániás lettem... :$ szóval Ford: neked van ilyen lovad? és hogyan jutottál hozzá? és tényleg olyan jó természetû, mint mondják? remélem egyszer nekem is lesz, ha nagy leszek... :$ Üdv!

#178 Májusi esõ

Májusi esõ

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 10:57

Huh, van itt valaki? Arra lennék kíváncsi, hogy van-e valaki, aki közelebbrõl ismeri a tinker fajtát és ha igen, akkor szeretném, ha leírná a véleményét.. elsõsorban a fajta jellemére gondolok. Továbbá arra is kíváncsi lennék, hogy tud-e valaki olyan tinkerrõl, aki bármilyen téren bármilyen eredményt ért el? (bocsánat, ha már volt esetleg errõl szó, de még nem volt erõm teljesen végig olvasni a témát!)

#179 gustilo

gustilo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 12:33

Szia! Sajnos eléggé kihalt a topic... :( Gondolom, ez annak is köszönhetõ, hogy ez a fajta eléggé ritka nálunk (én például még eggyel sem találkoztam), így aztán beszélgetni is nehezebb róla. Viszont: barátnõm Angliában él, és ott ilyen pacikon tanul lovagolni. Azt mondja, rájuk bízhatják az egészen kezdõket is, mert nagyon békések, sõt, amikhez neki szerencséje volt, néha még kifejezetten lusták is. (mint afféle "nehezebb" lovak) Ezért pl. a vágtába beugratást más lovakon tanulják. Már én is gondolkodtam, hogyan lehetne hozzájutni egyhez... gondolom, végül csak az import marad. :)

#180 Májusi esõ

Májusi esõ

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 14:17

Szia!

Sajnos eléggé kihalt a topic... :( Gondolom, ez annak is köszönhetõ, hogy ez a fajta eléggé ritka nálunk (én például még eggyel sem találkoztam), így aztán beszélgetni is nehezebb róla.

Viszont: barátnõm Angliában él, és ott ilyen pacikon tanul lovagolni. Azt mondja, rájuk bízhatják az egészen kezdõket is, mert nagyon békések, sõt, amikhez neki szerencséje volt, néha még kifejezetten lusták is. (mint afféle "nehezebb" lovak) Ezért pl. a vágtába beugratást más lovakon tanulják.

Már én is gondolkodtam, hogyan lehetne hozzájutni egyhez... gondolom, végül csak az import marad. :)


Szia! Köszönöm a gyors választ!
Lenyûgöznek ezek a lovak, de sajnos közelebbrõl én sem ismerem õket. Viszont örülök, hogy kedvezõ híreket hallottam róluk ("békések"). Ha Angliába megyek, semmiképp nem felejtem el meglátogatni õket, ott azért több az esélyem a tanulmányozásukra, mint itt. :D.

Na igen... ahogy látom a topic-on nem tolongtak az emberek arra a kérdésre, hogy "valakinek van-e..." :( Így tényleg elég nehéz levelezni róla. Viszont azt is látom, hogy elég sok mindenkinek tetszik ez a fajta, így bízom benne, hogy nem reménytelen az eset ;)

#181 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 21. - 22:22

Tényleg eléggé kihalt ez a topic.A lovasokon most árulnak egyet. És itt van ez a tájékoztató hozzá:

http://www.lovasok.hu/index.php?i=8599

http://www.southfork...ish-cob-tinker/

Edited by Backnight, 2009 szeptember 21. - 22:27.


#182 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 22. - 6:18

Ja, ja a csikót nézegettem, hamar eladták annyi pénzért. :) Szép is, formás is, nem volt drága. Bár, csak annak éri meg, aki otthon tudja tartani és addig nem annyit költ rá, míg lovagolható, vagy kocsizható lesz, mint, ha bértartásban tartaná.

#183 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 22. - 21:15

De az anyját még mindig nem adták el, azt írta hogy a kanca csikóját a másodikat hasban eladta, így szerintem nehezebb eladni a kancát, én legalábbis biztos nem vennék ilyen lovat. Nem tudom, olvastad e ,amit belinkeltem, az foglalkoztat, hogy azt írták nem szabad, ill. ne adjunk neki abrakot és kiegészítõket, mert megbetegedhet tõle. Sehogy se megy ez a mondat a fejembe. Miért?

#184 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 23. - 11:30

Gondolom, a póniknál is tapasztalható kiváló tápanyag-hasznosítás miatt. Bár ez csak tipp, sosem volt ilyen lovam. ;)

#185 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 23. - 16:08

Hát állítólag a kialakulásuk olyan, hogy ettek amit találtak az út szélén. vándorok lovai voltak. Talán még a civilizáció nem rontotta el õket. Erre gondoltam én.

#186 sly

sly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 195 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 25. - 20:07

Ez a southfork-ranch merre van? Ez egy álom....

#187 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 26. - 8:09

Ez a southfork-ranch merre van?

Ez egy álom....


Hát ugye a filmben. A sorozatban, ha még emlékszel rá. Mert én is kerestem arra utalást hogy hol van, de sehol semmi, csak a net kidobta a weblapot a tinker keresésére. A kapcsolatteremtés is úgy hogy Te add meg az adataidat , de hogy ezt kinek teszed az nincs ott. Véleményem szerint így nem mûködik a dolog. Miért ez a titkolózás ha már csináltak weblapot,?

#188 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 29. - 14:23

egyszer vhol sikerült megtalálnom a címüket, de már elfelejtettem. ha jól emlékszem szinte közvetlenül a határ mellett vannak az osztrák oldalon a zalai részen... egyébként nemrég hidegvérûként is hirdettek két csikót. fura, mert amiket a lovasokon hirdettek két kancát, azok vhogy nem tûntek "olyan" szépnek. igazából nem azok a nagyobb darab, tényleg nagy bokaszõrrel rendelkezõ egyedek voltak.... fura. lehet, hogy ennyit számít a papír? :S

#189 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 10. - 14:12

http://www.lovasok.h...p...scs&fromfo=

két csikó is eladó

#190 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 10. - 17:04

basszus, ezer éve ismerem a csajt....
na, már megyek is hozzá látogatóba :)


#191 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 10. - 18:33

Csak nyugodtan keressétek meg a ranch-osokat, nagyon normális emberek! Az meg csak nem lehet baj, ha valaki bemutatkozik mielõtt bemegy egy ajtón ;) .

#192 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 10. - 19:40

basszus, ezer éve ismerem a csajt....
na, már megyek is hozzá látogatóba :)



Lisa, ha már látogatsz, megkérdeznéd, hogy fedeztetnek e Vele?

Mármint hivatalosan, egy friz kancáról lenne szó... ;)

#193 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 10. - 19:43

meg képeket is!!! :) amúgy milyen ranchosok?

#194 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 10. - 21:48

http://www.southfork...ish-cob-tinker/

#195 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 11. - 9:36

ja. te voltál náluk? lehet akkor tavaszra beitatunk egy kirándulást mi is. :)

#196 kamilka

kamilka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 6. - 15:17

Sziasztok! Lehet, hogy kicsit lemaradtam, de itt Békés megyében most, a múlt 7en káttam elõször igazi Tinkert. Hollandiából hozták õket, még nagy labdát is kaptak, mert azzal játszanak. Eladásra vannak itt, a csikók 400-600 ezer Ft-ért. A nagyokért többet kérnek, Szépek, szelídek, bájosak.

#197 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 6. - 19:32

Nem voltam, de hívtak és majd megyek! Szrt ezek a tökéletes hobby lovak, nem túl nagyok, de erõssek, kitartóak, kedvesek, szelídek, s nem utólsó sorban nagyon szépek!

#198 vilma

vilma

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 21:22

hozzá szolnék a kancához amit eladtak külön adták a csikót és lovat ami vissza lett fedeztetve és a két csikó ami januárban vagy februárban lett eladva azok igen is szépek votak.Ami tudni kell egy csikóról nem születnek hosszú bokaszõrel az késöbb alakul ki.A származásuk meg Hollandia egyik legkiválóbb tenyészetébõl voltak.Egyébként 1000eurótól helytõl függõen hozzák be az állatorvosi költség 100-200euró között van.A kancák ára minõségtõl fügõen vátozik3000eurotól jó mén az9500 eurotól megy fel.Azok már fed engedélyesek és nem igen lehet hozzá jutni mert nem adják el azokat.Csikónak meg lehet venni1000eurotól de abban az a bi bi ki tudja mi lesz belõle?

#199 vilma

vilma

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 21:35

De az anyját még mindig nem adták el, azt írta hogy a kanca csikóját a másodikat hasban eladta, így szerintem nehezebb eladni a kancát, én legalábbis biztos nem vennék ilyen lovat.
Nem tudom, olvastad e ,amit belinkeltem, az foglalkoztat, hogy azt írták nem szabad, ill. ne adjunk neki abrakot és kiegészítõket, mert megbetegedhet tõle. Sehogy se megy ez a mondat a fejembe. Miért?

Az anyját is eladták valamit rosszul olvastál mert a kancát vemhesen adták el nem külön.Abrakot és minden mást is esznek nem betegszik meg.Ugyan olyan mint bármelyik másik ló csak nem birnak annyit vágtázni mint egy telivér a tömege miatt.

#200 vilma

vilma

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 21:51

Lisa, ha már látogatsz, megkérdeznéd, hogy fedeztetnek e Vele?

Mármint hivatalosan, egy friz kancáról lenne szó... ;)

Miért nem frizel akarod fedeztetni a lovadat hivatalosan?